KLEURRIJK BOLLENCORSO WERD ONDANKS KOUDE EEN SUCCES IE Praalwagens waren stuk voorstuk staaltjes van gedegen vakmanschap „Hollands Glorie DE KROON OP HET WERK Vele toeschouwers gewapend met fototoestel en filmcamera sloegen 't lentesprookje gade BLOEMEN 96ste jaargang Maandag 15 april 1957 Tweede blad no. 29113 De gemeente Hillegom had het best geschoten met de keuze van het motief voor haar corso-wagen: een warm aangeklede schone tegen het motief van een ijsbloem, sneeuwpoppen aan de leidsels voerende. In de wintei *it de lente, een voor dit corso wel zeer toe passelijk motief. waarvan het effect el voldoende was als prijs. Ondanks alle kou en regen, is het corso toch een succes geworden. De praal wagens waren dit jaar bijzonder mooi en men kon zien dat er met veel liefde en toewijding aan gewerkt was. Natuurlijk was niet iedere wagen even mooi, maar toch moet het voor de jury uiterst moeilijk geweest zijn de prijzen vast te stellen. En zeker is, dat iedere wagen de waarderineg had van het publiek, dat uiteraard niet zo kritisch kijkt als de jury. Teikenjare staat men er weer versteld van dat men zulke moeilijke construc ties heeft weten te maken en dat de wagen niet te lijden heeft van het rijden. Men moet er niet te gering over denken wanneer een deelneemster ongeveer 3 meter boven de begane grond een plaatsje heeft gevonden. De constructie moet dan wel heel stevig zijn. Er waren weer reusachtig grote wagens bij, en dan kan men slechts bewon dering hebben voor de wijze waarop een dergelijk groot stuk is opgemaakt met bloemen. Nooit lijkt het plomp of grof; steeds heeft men door de bloemen een prachtig geheel weten te maken. 2de prijzen: ,Je Maintiendrai". Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, afd. Hillegom. „De glorie", N.V. M. van Waveren en Zn.. N.V. B. de Wreede jr.; N.V. Gebr. van Zanten .allen te Hillegom. „Bloemenfeest", L. M. van Reisen. Voorhout; Jac. L. van Reizen. Voorhout; Groenveld en Lindhout, Noordwijk. „Gratia", C. S. van Dobben de Bruijn jr.. Noordwijk; N.V. P. Bakker. N.V. A. J. van Engelen en W. S. Warmenhoven, allen te Hillegom. „Hyacintentuin", Ver. ..De Hyacinth". „Bloembollen van kweker naar ver bruiker", Bond van detailbloembollen- handelaren. „Mariannne", Franse groep van de bond van bloembollenhandelaren. Apollo en Diana", N.V. M. Veldhui zen van Zanten en Zn.; N.V. Rutgerd van Zanten en N.V. H. de Graaft en Zn., allen te Lisse. „Romance", Corsogroep kwekers en belanghebbenden. De Zilk. „Peter Stuyvesant", American Ciga- ret Company. 3de prijzen Rijkspolitie met 450 man op tie been De verkeersregeling, die de Rijks politie had ontworpen, en die in hoofdzaak gelijk was aan die van vo rig jaar heeft ook nu weer goed vol daan: Men zou ook zeggen dat het haast niet anders kan. wanneer er ongeveer 450 man rijkspolitie op de been is om het verkeer langs en in de verre omgeving van de corso-route te regelen! Van buiten het district Leiden der Rijkspolitie was de assistentie ingeroe pen van 306 man, die uit alle delen van het land naar Lisse waren gekomen. Behalve ruim 300 man te voet, had men de beschikking over 61 solo-motoren, 10 zijspan-motoren, 9 mobilofoons, 7 vaste radioposten. 15 paarden en 3 takelwa gens. Het legertje politiemannen heeft het, geloven wh, niet al te zwaar gehad za- fextaflH&Mtejtoc* to*** da* batotot Het vrouwtje van Stavorengezien door de ring die haar ongeluk bezegelde. Een detail van de wagen van de firma's Hopman. Rijnveld. Stassen Het corso heeft het dit jaar, wat het weer betreft, niet al te best getroffen. Het weerbericht voor later- dag deed al weinig goeds verwachten, en helaas is de voorspelling uitgekomen en trof het corso een koude voorjaarsdag, met zo nu en dan een flinke regenbui. Men kan alles nog zo goed voorbereiden en dat was gebeurd! het weer heeft men niet in de hand, en daar men deze keer wel erg vroeg in het jaar was, was de kans op minder gunstig weer groter dan anders. Merkwaardig dat het zachte weer de organisatoren ge dwongen had een zo vroege datum te kiezen en dat de temperatuur nu zo aanmerkelijk gedaald was. Voor de vele duizenden toeschouwers was het nog niet zo erg, dat het een beetje koud was en dat er zo nu en dan een bui viel. Zij hadden er op gerekend en in winterjassen gehuld was het best te doen. Minder prettig was het voor de deelneemsters aan dit corso, die in fleurige voorjaarstoiletjes zaten te kleumen op de wagens: men kreeg het al koud van het zien alleen! Talloos waren dan ook de bontcapes, die gedragen wer den en gelukkig zij, die dikke kleding moesten dragen, zoals het meisje dat op de wagen ,,ln de winter zit de lente" zat. Plastic regenjassen en capes bleken ook nu weer onmisbare kledingstukken te zijn. De prijswinnaars 1ste prijzen: „Lente", luxe wagen van C. S. Wey- ers en Zn.. Hillegom (met ere). Vlag in top", N.V. Wm. Dekker, fa. J. Hulsebos, N.V. Langelaan—Hulsebosch, N.V. v. Til—Hartman en C.V. Mart. D. Leloux, allen te Hillegom. „Keukenhof'. Nationale bloementen toonstelling „Keukenhof", Lisse (met ere). „Quo Vadis", Black Diamond Lines, naar New York. Boston. Philadelphia, Baltimore. Norfolk. „Rapsodie in rood en blauw". Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, afd. Katwijk. Noordwijk. Voorschoten, War mond en Wassenaar. „Nacht in Venetië", Bond van bloem bollenveilingen. Haarlem (met ere). „Pauwenogen", N. v. Ed. Nieuwenhuis, Lisse. C. P. Kuijs, Anna Paulowna. C. Nell en Zn., Wassenaar (met ere). „Maanvissen" Fjell-Oranjelijnen, Rot terdam. „Eieren maken gezond en sterk", Pro- duktschap voor Pluimvee en Eieren. De Bilt. „Ei, ei, een en al el". Erven Lucas Bols. Amsterdam. „Vrouwtje van Stavoren", N.V. P. Hop man en Zn.. N.V. F. Rijnveld en Zn., N.V. L. Stassen jr. en Gebr. Van Zijver- den. allen te Hillegom. „Odysseus' reis", N.V. Gebr. Eggink, Voorschoten; Verduijn en Tenhagen, Lisse; N.V. G. B. de Vroomen en Zn., Sassenheim; Waling van Geest en zn.. 's-Gravenz anode. „Lentekleuren", N.V. Baartman en Koning; N.V. A. Frijlink en Zn.; N.V. Wam aar en Co.; N.V. van Zonneveld en Co.; N.V. Gebr. van Zonneveld en Philippo. allen te Sassenheim. „Flora's zegewagen". Kon. Alg. Ver voor Bloembollencultuur *e Lisse. „Lentetijd-bloementijd", Bloembol lenkwekerij Bulbhorst; N.V. G. Elde- ring; C.V. B. D. Kapteijn en Zn.; N.V. H. Verdegaal en Zn., allen te Sassen heim. „Narcissus", Ver. „De Narcis". „Neerlands trots", luxe wagen van garage Bierman, Voorhout. „Op vleugelen der melodie", R -K. Harmonievereniging „Crescendo" te Hil legom. „Robinson Crusoë", Belle en Teeuwen, Th. F. van Rijn en fa. Jac. Th. de Vroomen, allen te Lisse. Meest originele wagen: „Van bloem bollenkweker naar verbruiker". Meest humoristische wagen: „De vos en de raaf". De mooiste bloemencombinatie: „Apol lo en Diana". De verenigingaprysj „Crescendo" uft Hillegom. zo druk was als anders. Maar wat er te doen was, is goed gegaan en daarvoor is een woord van dank op zijn plaats. Minder bezoekers dan vorig jaar en Van Zijverden te Hillegom. De fatale ring wordt in deze foto tot een erekrans voor een uitstekend verzorgd onderdeel van het luisterrijke corso. (Van een onzer redacteuren) Vrolijke klanken van 15 muziekkorpsen Het corso zonder muziekkorpsen is niet denkbaar en ook dit jaar ontbraken de vrolijke klanken niet. Er waren 15 korpsen, die hun medewerking verleen den, en elk een gedeelte van de route liepen. Hoe bekend het bollencorso is moge blijken uit het aantal muziek korpsen dat uit andere plaatsen aan wezig was. Een lijstje met de namen van de dappere muzikanten volgt hier onder: Adest Musica (Sassenheim). Bever- wijkse Harmoniekapel (Beverwijk), Ca- nite Tuba (Lisse), Crescendo (Hille gom), Crescendo (Sassenheim), Excel sior (Noordwijk), General Motors Band (Rotterdam). Hillegomse Harmonie Ka pel (Hillegom). Holland Amerika Lijn (Rotterdam), Jubal (Zwolle). Kinder- Drumband (Zaandam). Rijkspolitie- muziekvereniging (Den Haag). Harmo nie Scheepjeswolfabrieken (Veenen- daal), Trou moet Blij eken (Lisse) en Warmonds Fanfare (Warmond). stekend leent voor het opmaken van wagens. Daarnaast trof men ook vrij veel narcissen en tulpen aan. En waar om zou de amaryllisbloem toch ook een bolbloem ontbreken? De perso nenauto „Lente" van C. S. Weyers en Zn te Hillegom was prachtig opge maakt met deze grote witte bloemen, en deze wagen verwierf dan ook terecht een ere- en een 1ste prijs in de afdeling luxe wagens. Al deze bloemen samen verspreidden een heerlijke geur, zodat het corso niet alleen een kleur-rijke, maar ook een geur-rjjke stoet is. jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Corso-foto's A. van Vliet j Iilllll Als motto voor het corso was dit jaar gekozen „Hollands Glorie", en dat was niet ten onrechte, want men mag een corso zeker rekenen te beho ren tot Hollands glorie. Het is niet voor niets dat zovele buitenlanders naar de Bollenstreek komen om het corso gade te slaan, er foto's van te maken of er een film van op te ne men. Men wil graag, later thuis, kunnen vertellen van al het schoons dat men heeft gezien. Zo draagt ook dit corso bfj tot de goede naam, die ons vader land heeft in het buitenland. En even materieel gezien: hoeveel deviezen zouden er in het corso-weekeinde ons land binnen vloeien? De mee$t gebruikte bloem was ui ter- tod WMf <te byaclat, <U* (kb ui*- De Franse groep van de Bond van Bloembollenhandelaren had op deze wijze Marianne uitgebeeld. Het waren Frangaises die de wagen ..opsierden!' Ut originele Franse klederdrachten. (Ingez. Med.-Adv.) Speciaal CORSGWERK De Fjell-Oranjelijnen te Rotterdam deden hun traditionele faam op corsogebied eer aan door met een schitterende, sierlijke wagen met maanvissen aan het corso deel te nemen. Mooi van vorm, voor treffelijk van kleur, kwaliteiten die door de jury terecht met een eerste prijs werden gehonoreerd.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3