Swashbuckler, zwaar bedreigd door Blue Blazes, zegevierde HVL-reserves kampioen le klas MAANDAG 15 APRIL Rondom de korf Fluks behoudt zijn kleine kans Voor de gewone competitie wist Fluks zjjn kleine kans op het kampioenschap te behouden door een 95 zege op DKC. De roodwitten speelden van meet af aan sterk op winst. Reeds in de tweede minuut kregen zij een straf- worp toegewezen, die Betcke inschoot en direct daarop had dezelfde speler van achter de paal opnieuw succes. Dat was 20 na 3 minuten spelen. Fluks behield een overwicht en na 14 minuten werd een goede combinatie door P. de Haas met een doelpunt bekroond (30). Wel scoorde DKC 10 minuten later tegen door De Vreede (3—1), doch Fluks bleef in de meerderheid en door 2 doelpunten van Van Nierop kwam de rust met een 5—1 voorsprong. Na de rust was er weinig krachtsverschil. Binnen de minuut was het 5—2 door v. Noort. Betcke scoorde na 4 minuten 6—2, waar na De Vreede weer voor de gasten in schoot (6—3). Piet de Haas maakte er 7—3 van: Klaver 74, v. Nierop 8—4, Oostrom 8—5 en tenslotte werd de eind stand door Betcke 9—5. Crescendo bleef op het goede pad door een 85 zege op De Raven. Het was een vrij snelle wedstrijd die verdiend door onze stadgenoten werd gewonnen. L. v. Steenbergen opende de score 1—0, doch direct hierop hadden de gasten eveneens succes (1—1). Mej. Hogenboom doelpunt te daarna 2 x voor de groenwitten, doch ook hierop hadden de gasten het ant woord klaar. Het werd weer gelijk (33). L. v. Steenbergen zorgde toch nog voor een kleine voorsprong bij de thee <4— 3). Na de hervatting liep de thuisclub door L. v. Kesteren en H. Hogeboom tot 6—3 uit. De gasten hielden dapper vol en verkleinden hun achterstand tot 6—5, doch het slotoffensief van Crescendo was hun te machtig. H. Cornelisse en L. v. Steenbereen stelden hierbij de overwin ning veilig. Einde 8—5. Voor de Zilveren Korf won Vicus Oriëntis in de residentie met 8—6 van Ready in een wedstrijd, waarin onze stadgenoten het nogal makkelijk opna men. De Algemene had met Achilles, dat vele reserves telde, geen moeite en won met 10—2. Korfbaluitslagen: K.N.K.B. Zuid-Holland I: HKV—Die Haghe 10—3; 't Zuiden—Gymnasiasten 14—2 (HKV kampioen). Zuid-Holland HA: Rozenburg—HSV 9—6. Zuid-Holland IIB: Fuks—DKC 9—5. Zuid-Holland IIIB: Phoenix—ALO 5—2; Crescendo—Ravenj 8—5; Trekvo gels—Eureka 5—4. Reserve I: Spangen 2—De Algemene 2, 33; Ons Eibernest 2't Zuiden 3, 6—3. Reserve II B:Achilles 2—Ready 2, 3—5 Actief 2—Sperwers 2, 5—2; Deetos 3— HSV 2, 3—2. Reserve III B: KNS 2—Achilles 3, 7—3; De Algemene 3—HSV 3, 7—2. Veel verrassingen in CKB-competitie Dat korfbal niet zonder verrassingen blyft. bleek zaterdag wel, want van de negen gespeelde wedstrijden be antwoordden er slechts drie aan de algemene verwachtingen. Allereerst is daar de nederlaag van Pernix. De oranjekragen verspeelden de leiding van de hoofdklasse west wel op zo'n duidelijke wijze, dat men zich afvroeg hoe Pernix ooit aan de kop was ge komen. Het was ronduit slecht en de 68 nederlaag tegen Excelsior was nog geflatteerd. De Delftenaren werden zo slecht ver dedigd, dat ze wel moesten winnen. Geen moment kwam Pernix tot goed spel. Vriendenschaar staat nu aan de kop §n voor ons gevoel voor goed. Met 54 werd de moeilijke wedstrijd tegen VES gewonnen. Zeer verrassend was de nederlaag van TOP. Hekkensluiter DIO won maar liefst met 62. Hoewel Ons Eiland in Delft geen fortuin had tegen DES en met 32 verloor, staan de rood- broeken er toch weer beter voor, want de Leidenaren zien we over 14 dagen in ieder geval van DIO winnen. Èen minder belangrijke verrassing was, dat R'dam Zuid in deze competitie voor de eerste maal van zich deed spreken. PKC werd op eigen veld met 18 verslagen. 10-18 R'dam Zuid 12 12 10 16 Ons Eiland 13 8 13 16 TOP 13 8 14 16 Excelsior 9 6 11 14 DIO 13 4 Vr'schaar Pernix PKC VES DES In de le klasse A was ook weer een verrassing te noteren. Het voor de titel kansrijke VES 2 struikelde in Voorburg over VEO. Met de rust stonden de Hagenaars met 16 voor. Daarna lever den de Voorburgers het kunststukje om de eigen korf potdicht te houden en die van VES 2 5x te doorboren: 66! Bijna was Ijsvogels over DES 2 gestruikeld, maar met 4—3 kwamen dan toch de punten op de verwachtte plaats, n.l. bij Ijsvogels. Tonego VES 2 IJse vogels Warmond 12 20 10 15 11 15 11 13 VEO DES 2 Fiks Pernix 11 10 11 8 10 5 10 0 Pernix 2 krijgt de kans om, zelf spe lend, kampioen in 1B te worden. Zater dag ging n.l. Vr.schaar 2ODI wegens terrein afkeuring niet door. Beide an dere wedstrijden leverden verrassingen op. Snel verdreef voorlopig het degra datiespook door een 30 zege op Oranje Nassau en Excelsior 2 liet het er lelijk bij zitten door op eigen veld met 46 van Oranje Wit te verliezen. De be langrijke 2e plaats is nu zeer waar schijnlijk voor ODI. terwijl Excelsior 2 de kwaadste kans loopt om met B|auw Wit te degraderen. Pernix 2 11 22 ODI 9 13 Or. Nassau 10 12 Vr.schaar 7 8 Oranje Wit Snel Excelsior 2 Blauw Wit 10 8 9 5 11 0 In de 2e kl. A werd wegens het bloe mencorso niet gespeeld. Uitslagen: Hoofdkl. West: PernixExcelsior 6—8: Vr. schaar—VES 5—4; PKC— R'dam Zuid 18; DESOns Eiland 3—2; DIO—TOP 6—2. Ie kl. A: VEO—VES 2 6—6; Ijsvogels —DES 2 4—3. le kl. B: SnelOr. Nassau 30; Excelsior 2Oranje Wit 46; Vr.schaar 2ODI afge|ast. Het voorlopige Nederlandse jeugd- team van spelers van 1820 jaar speelt woensdagavond a.s in het Utrechtse stadion een oefenwedstrijd tegen DOS. De ontmoeting is een laatste selectie wedstrijd voor BelgiëNederland jeugd, die op 27 april op het PSV-terrein te Eindhoven zal worden gespeeld. Oostenrijk heeft te Wenen de lan- denwedstrijd tegen Zwitserland met 40 gewonnen. De ruststand was 10. Zilveren Korf: Ready—Vic. Oriëntis 6—8; De AlgemeneAchilles 10—2. Zilveren Bal: Vic. Oriëntis 2—HKV 4 9-7. —LEIDSE KORFBALBOND le klasse: Noorderkwartier—KNS 3, 64; Vic. Oriëntis 4Fluks 3, 24. 2e klasse: De Danaïden 2—KNS 4, 2—3; Vic. Oriëntis 5—Morskwartier 1-3; De Algemene 4—Crescendo 2, 0—4. (Cres cendo 2 kampioen). 3e klasse: Fluks 4—Vic. Oriëntis 6. 5—1; Zuiderkwartier 3—Vic. Oriëntis 7, 2—3; De Algemene 5—KNS 5. 5—4; KNS 6Crescendo 3, 110. ADSPIRANTEN: le kl. A: Crescendo a—De Danaïden a 0—5; Fluks a—De Algemene a 4—1. le kl. B: KNS a—Fluks b 3—1; Vic. Oriëntis b—De Danaïden b 6—3; Vicus Oriëntis c—Zuiderkwartier a 2—2. 2e klasse: Vic.. Oriëntis d—De Alge mene b 05. 3e klasset Fluks d—Crescendo b 0—2. ADO heeft tegen Helmondia met een gelijkspel (0-0) genoegen moeten nemen, maar de Helmondse keeper heeft het toch enkele malen behoorlijk benauwd gehad. Op de foto ziet men hem danig in de knel. ASC besloot competitie met 41 overwinning op DSO In de laatste competitiewedstrijd tegen DSO had ASC Wim van Dorp weer op de rechtsbuitenplaats opge steld. Het was een duidelijke verster king. Vele goede voorzetten kwamen van zijn voet en had het binnentrio wat schotvaardiger geweest, ongetwij feld was de rust ingegaan met een groter voorsprong dan 10, door een doelpunt na ruim een half uur ge scoord door midvoor Spiering, die een voorzet van Van Dorp goed afwerkte. De thuisclub kreeg meer kansen dan DSO, maar geen van beide ploegen kwam voor de rust nog te scoren. Daarna pakten de bezoekers de zaken flink aan en zowaar na 25 minuten kwam de ge lijkmaker ter wereld. Deze tegenslag werkte echter inspirerend op de rood zwarten. die van dat moment verbeten op winst speelden. Lasander, de grote man op het middenveld, stuwde keer op keer zijn voorhoede ten aanval en in het laatste kwartier zorgde Spiering met twee treffers en Lolkes de Beer met één ervoor, dat de eindstand een verdiende 41 overwinning te zien gaf. Voor de aanvang werd de ere-voorzitter, de heer Dozy, die in de afgelopen week op bijna 70-jarige leeftijd is overleden, herdacht en bij het begin van de tweede helft bood DSO bloemen aan voor het be haalde kampioenschap. Lisse won van Alphia, maar moet toch degraderen Een over alle linies falend Alphia- elftal heeft gisteren bij Lisse een da verende 60 nederlaag te incasseren gekregen. Een volkomen verdiende overwinning van de bollenmensen, die aan deze uitschieter echter niets meer hadden. Door een overwinning van HPSV is het pleit beslecht: na een éénjarig verblijf in de derde klas start Lisse volgend jaar weer in de vierde klas. Voor de thuisclub leek deze ontmoe ting de laatste kans, nog een dun stro halmpje om zich aan vast te gTijpen. Voor Alphia stond er niets helemaal niets meer op het spel, zodat de Alphe- naren het niet meer konden opbrengen de fel spelende tegenstanders behoorlijk party te geven. Onder grote belangstel ling trok Lisse het eerst ten aanval en al spoedig lag het Alphense heiligdom onder zwaar vuur. Door een fout van de spil der gasten kon de Lissese midvoor het eerste schaap over de dam schieten. Alphia kreeg nog een kans op de gelijk maker, maar deze bleef onbenut liggen en toen spil Dweelaard hands maakte binnen de beruchte lijnen werd de daar voor gegeven strafschop benut en was de strijd eigenlijk reeds beslist (20). Want zelfs met wind mee hadden de gasten na de thee geen lust meer zich in te spannen, terwijl Lisse juist door het zwakke afweer eindelijk eens het juiste ritme in de ploeg wist te vin den. Toen de scheidsrechter voor de laatste maal floot, hadden de oranje- zwarten een 60 overwinning geboekt. Een ongekende weelde. En dat juist op de dag, dat hun lot bezegeld werd. Een beetje sneu te Duindigt Prijs van Haarzidlen Double Six M toonde zijn klasse (Van onze medewerker) In de eerste semi-klassieker voor volbloeds, de Prys van Haarzuilen. gedoteerd met een eerste prijs van f. 1500.nam de nieuwe Engelse import Blue Blazes (v. d. Kraats) in straf tempo tezamen met Kandahar enige lengten voorsprong op de overigen, van wie Ashurst Wonder (A. v. Dijk) de aanvoerder was. Delbras- sinne nam met Swashbuckler een afwachtende houding aan. Na de laatste bocht volgde Swashbucklers befaamde aanval, hetgeen tot succes leidde en hem zege vierend voorbij de rechter bracht, maar de tweede plaats van Blue Blazes, die spoedig een ernstige bedreiging voor Swashbuckler zal vormen (hij werd met een halve lengte geklopt), dient met ere te worden vermeld. Makarit, met Groos in het zadel was op vele lengten derde met een hoofd vóór Ashurst Wonder. Zag men in de Prijs van Haarzuilen Nederlands snelste volbloed (overigens ook een Engelse import) triomferen, in de draverij der cracks leverde de Franse import Double Six M. in handen van Piet Smit. een fraaie snelheidsproef door met 60 meter handicap op de kop- paarden vertrokken, toch nog op zekere wijze in 1.21.6 km.-tijd als eerste te finishen. Aanvankelijk leidden Oscar en Ria Olivier, die echter door fouten te rugvielen. Hvde Park (T. v. d. Veen) leek nu de beste troeven in handen te hebben en leidde het veld Double Six M viel voor de laatste bocht aan. ver overde de leiding en liep naar een on bedreigde zege. In het gedrang scheen Hyde Park gecoupeerd te zijn. die een wonde aan een der actherbenen opliep en geheel terugviel. Geersen sloeg met d'Israël LB op het nippertje een aanval van Quicksilver S (Ten Hagen) op de tweede plaats met succes af. In de openingsdraverij verdrong Tes- selaar met Vrijdag de leidende Ville France van de ereplaats. Vaya Con Dios (Ten Öagen) zette in het laatste re chte eind een felle aanval in, kwam 30 meter voor de streep een neusje voor, doch een laatste aansporing van Tesselaar bracht Vrijdag toch op de streep miniem voor deel, zoals de foto uitwees. Een verras sende Triton Erebus (pl. f. 14.90) werd derde vóór Ville France. De ingewijden wisten wel, dat Ura nium H. gereden door haar eigenaar L. v. Harlingen. in een goede vorm stak, doch door het falen van meerdere kans hebbers was de vrijwel onbedreigde zege in de New Spencerprijs in 1.29.9 km - tijd toch een verrassing (w. f. 11.40. pl. f.4.Groter nog was de surprise van de tweede aankomende Sister Gregor (v. Dooyeweerd). die op de plaats f. 33.10 en covercal f. 44.10 bracht, vóór Reine du Maire (pl. f. 6.80). De verrassingen waren niet van de lucht. In de Olympia S-prijs faalde de door Nottelman gereden Putzelinde door fouten, evenals Sonja Belwin (Tesse laar). Lang bleef Jan van Leeuwen met Unemdé leiden, maar toen de bedreiging van zijn achtervolgers kwam, moest hij in Santos (Oldenbeuving) zijn meerdere erkennenn (w. f. 10.50), waarbij de laat ste haar record tot 1.26.7 drukte. Sierra Hanover (Leeuwenkamp) werd derde. De favoriet Untrepid (S. J. v. Leeu wen) stelde in de Quicksilver S-prijs haar aanhang niet teleur en haar zege in 1.26.3 km.-tijd betekende een record verbetering met 0.8 sec. Een verrassende Sam Spencer (v. Dooyeweerd) werd tweede vóór Reg. Spencer (Eerenberg). De strijd in de Mr. Fried-prijs be perkte zich in hoofdzaak tot 3 van de 19 deelnemers. Geersen nam met Sir Messidor direct de leiding met Sally Harvester D (Dapper) en de grote Spen cer Gay's Zoon <v. Wieringen) resp als tweede en derde. Geersen gaf zijn lei dende positie niet meer prijs en daar ook een aanval van de Zoon geen effect sorteerde, bleef de volgorde van het lei dende trio ongewijzigd. In de slotdraverij gaf Strange Story (T. v. d. Veen) geen duimbreed toe aan Ugoldman K (Geersen) en gedurende zeker driekwart van het parcours gingen zij als een tweespan over de baan. Eerst kort voor de laatste bocht kon Ugold man K zich losmaken van de dappere Strange Story, maar toen kreeg Geersen een hevige aanval te verduren van De Graaf met United Hanover. Geersen kon met veel moeite als eerste eindigen, doch de overdadige aansporingen daar toe deden onsympathiek aan. Strange Story kon op het nippertje zijn wel verdiende plaats veilig stellen vóór The Flying Dutchman. In een prachtige galop herhaalde Kil- lalane, nu met de mount van Vóórhaar, zijn overwinning van vorige week en bleef in de Grandouaprijs vele lengten voor zijn entrainementgenoot Col d'Or (v. d. Kraats), die op zijn beurt 2 leng ten voor Francati (v. Deuren) bleef. Columbus (Groot) gaf in de verkoops- ren steeds het tempo aan. Hij kon ten slotte de favoriet Felix (v. d. Kraats) niet houden, doch voor zijn kunnen pleit dat het verschil slechts een hals was. Aquavit werd op drie lengten derde. De uitslagen luiden: Oranje-Nassau-prijs: 1. Vrijdag (A. S. Tesselaar) (1.304); 2. Vaja Con Dios; 3. Triton Erebus. Tot.: w. f5,80; pl. f 1,80, f 1.60. f 14,90; gek. f 11,40; cov. f3.70. New Spencer-prijs: 1. Uranium H (L. J. van Harlingen) (1.29.9); 2. Sister Gre gor; 3. Reine du Maire. Tot.: w. f 11,40; pl. f4.-. f33,10. f6.80: gek. f25,90; cov. f44.10. Olympia S-prijs. le afd.: 1. Santos (H. Oldenbeuving) (1.26,7); 2, Unemdé; 3. Slera Hanover. Tot.: w. f 10,50; pl. f2.30, f 1.90. f3.90; gek. f7.30; cov. f5.90. Quicksilver-prijs: 1. Untrepid (S. J. van Leeuwen) (1.26,3); 2. Sam Spencer; 3. Re- gina Spencer. Tot.: w. f2,20; pl. f 1,60, f3.80, f2,-; gek. f 11,30; cov. f 12,20. Mr. Fried-prijs: 1. Sir Messidor (W. H. Geersen) (1.24.8); 2. Sally Harvester D; 3. Spencer Gay's Zoon. Tot.: w fl.80; pl. f 1.40, f3.60 f 2!20; gek. f.3,-; cov. f 13,50. Qui Saint-prijs: 1. Double Six M (P. M. Smiit) (1.21,6); 2. D'Isxael LB; 3. Quick silver S. Tot.: w. f3,90; pl. f 1,70 f 1,60, f3 70; gek. f9,30; cov. f3,70. Olympia S-prijs 2e afd.: 1. Ugoldman K (W. H. Geersen) (1.27,1); 2. United Han over; 3. Strange Story. Tot.: w. f3.20; pl. f2,-. f3.-. f6.30: gek. f7.40: cov. f9.80. DE RENNEN: Grandoua-prijs1. Killalane (J. Voor aar); 2. Col d'Or; 3. Frascati. Tot.: w. f3.60; pl. f2,10, f 1,50; gek. f8.80; cov. f 3.90. Prjjs van Haarzuilen: 1. Swashbuckler (F. Delbrassinne)2. Blue Blazes: 3. Ma karit. Tot.: w. f 1,50; pl. fl.20, f 1.60; eek. f2,70: cov. f3.50. Qualissa-prijs: 1. Felix (H. J. v. d. Kraats): 2. Columbus; 3. Aquavit. Tot.: w. f 1.70; pl f 1,10. f2.-. f 1.40; gek. f6.20; cov. f 5.70. Totalisator omzet f 165.380, Wederom grote zege van HVL Een wijziging in het competitie-pro- programma bracht HVL wederom, nu in een uitwedstrijd, tegen het Haagse Gona, waarvan vorige week in Leiden met grote cijfers (11—4) werd gewon nen. Ook nu werd het een grote over winning, al leek het er aanvankelijk op, dat de Hagenaars op eigen terrein meer tegenstand zouden bieden. In hoog tempo aanvallend hadden zij enkele minuten na de af worp al succes. Een vlotte combinatie bracht de Gona- rechtsbuiten vrij voor het doel en met een hoog, diagonaal schot was Bronk ge slagen, 10. Dit doelpunt gaf de Hage naars een stimulans. Zij bleven druk uit oefenen op de Leidse defensie, terwijl him verdediging, versterkt, met de na el ke afgeslagen aanval terugkomende bin- nenspelers, de tam spelende roodwitte vuurlinie gemakkelijk is bedwang hield. Het harde werken van de Hagenaars werd met nog een doelpunt beloond. Maar deze achterstand deed Kager c.s. beseffen dat er uit andere vaatjes moest worden getapt. Het tempo werd opge- voerdi en nadat eerst Kwestroo en daar na Duursema de soliditeit van paal en lat, hadden beproefd, kwam de eerste treffer voor HVL. Rijnsburger leidde de ze in. Even over het middenveld lan ceerde hij de uit de verdediging meege komen Bonte met een afgemeten pass, die de Haagse defensie uiteen rukte. Drie passen liep de HVL-rechtshalf door om toen aangevallen door sp;! en rechts. die geen fout maakte, 21. De HVL- back de bal af te geven aan de in vrye positie voor het doel staande Blansjaar, aanval kwam nu op toeren. Op rechts speelde Duursma zich vrij, keek even en trok de bal op de op de naar binnen sprintende Rijnsburger. Op volle snel heid loste deze een kogel die de Gona- doelman alleen maar zal hebben ge hoord, 2—2. Dezelfde speler bracht de ruststand op 3—2 voor HVL met een boogbal die via de binnenkant van de paal doel trof. In de tweede helft was er maar één ploeg, die speelde, HVL. Gona bracht er aanvallend zowel als verdedigend niets meer van terecht. Met de regelmaat van een klok kwamen de Leidse doelpunten. Rijnsburger, Duursma en Verver 2 x) en Blansjaar en Kwestroo vierden een waar schuttersf estijn. Vijf minuten voor tijd, toen de stand inmiddels was opge lopen tot 112 in het voordeel van Ka ger cs., konden de Hagenaars nog van een onoplettendheid in de HVL-defen- sie gebruik maken om de score een wat dragelijker aanzien te geven. Met onze stadgenoten in de aanval kwam het einde: 113. Wassenaar verloor van Blauw Zwart (Van een onzer verslaggevers) De Kerkehouters hebben de laatste wedstrijd van het seizoen niet met een zege kunnen beëindigen. In de derby tegen de andere plaatselijke tweedeklasser Blauw-Zwart was het de gevaarlijke midvoor Van Dongen, die met twee goals aan Wassenaar de winst onthield in een wedstrijd, waar van men hoge verwachtingen koester de, maar die uitliep op een vaak ze nuwachtig geklungel en waarbij men van een echte derbysfeer in het geheel niets kon merken. i Ditmaal moeten de groenwitten wel enigszins in eigen boezem grijpen. De verdediging van de thuisclub was on voldoende, en het bleek een geluk dat doelman Delsing in zo'n goede vorm stak. anders had de nederlaag nog gro ter kunnen zijn. Bovendien combineer de de voorhoede, die twee weken terug zo'n goede indruk achter liet, uitermate slecht en waren de aanvallen te kort en te doorzichtig van opzet om werkelijk een bedreiging te vormen voor de vijandelijke doelman. Er was nog iets wat het peil van de wedstrijd verlaagde tot een tweederangs- ontmoeting. Dat waren de zenuwen van de spelers die hen zo dikwijls parten speelden, dat het publiek vaak in een hartelijk gelach uitbarstte. Daar er voor beide partijen niet meer dan de eer op het spel stond, de vertoning niet in een onsportief gedoe ontaardde, het zonnetje lekker scheen en de pennningmeester van groen-wit een flinke duit opstreek viel alles uiteindelijk toch nog wel mee. Van Dongen scoorde na 27 minuten het eerste doelpunt voor Blauw-Zwart, waarbij hij de verdediging van Van Wissen c.s. aan zijn laars lapte en van dichtbij Delsing onthoudbaar passeerde. Nauwelijks na het begin van de tweede helft kon de Wassenaardoelman weer vissen, toen de midvoor van de gasten hem de bal, die Delsing na een moeilijke save niet geheel onder controle had, wist te ontfutselen en zijn tweede goal scoorde. Wassenaar redde nog de eer met een prachtig doelpunt volgens het boekje. Midvoor Van Eyk nam een vrije trap van verre afstand, de bal belandde op het hoofd van klinkhamer die het geval op de schoen van Uitenboogaard plaatste en zonder de grond geraakt te hebben verdween het leer hard in de rechterhoek 12. En daarmee was de voetbal koek op, want beide partijen bleken hun doelpuntenhonger gestild te hebben. Quick Boys verloor bij 's-Grav. S.V. Het is Quick Boys niet mogen ge lukken de laatste wedstrijd van het competitieseizoen te winnen. Uitspe lend tegen de 's-Gravenzandse S.V. altijd een moeilijk te bekampen te genstander voor de Katwjjkers leden de blauwwitten een 20 nederlaag en dat betekent, dat zij het niet verder hebben gebracht dan de 5e plaats, een resultaat dat in de Quick Boys an nalen nog niet zo vaak zal zijn inge schreven. De Westlanders begonnen deze wed strijd alsof er een kampioenschap te verdienen viel. Met felle aanvallen werd het Katwijkse doel belaagd en speciaal midvoor Kluin trok zeer de aandacht door zijn uitstekende spel. Quick Boys werd in de verdediging gedrukt waar men vooralsnog wel raad wist met de talrijke 's Gravenzandse aanvallen, die wel gevaarlijk waren, maar toch meest al teveel tijd vroegen, om het tot succes te brengen. Het werd echter allengs duidelijk, dat de Katwijkse defensie het toch niet zou kunnen redden en het was Kluin, die de score opende na een uitstekend getrokken voorzet van zyn linksbuiten. Doelman Schaap stond machteloos tegenover deze voltreffer. Nog voor rust had deze speler nogmaals succes, nadat hij de bal ditmaal van i zijn rechtsbuiten voortreffelijk toege- 1 speeld kreeg, waardoor de Quick Boys verdediging geheel uit verband getrok ken was. Na rust hebben de Katwijkers groten deels het heft in handen gehad, maar tegen de fanatiek spelende Westlanders kregen v. d. Oever c.s. maar weinig Volleybal-competitie Nadat het Katwijkse KVC vorige week de rij geopend had, hebben zich deze week drie nieuwe kampioenen gemeld. In de eerste plaats kon Pro- fessorenwijk I in de eerste klas dames de titel veroveren, zoals wij vorige week hebben geschreven, maar ook Oranje Groen 2 en HVL 2 brachten hun schaapjes op het droge. Oranje Groen 2 (dames 3e klas) speelde ge lijk tegen Nieuw Brunhilde 3 en dit bleek voldoende, want NVC 2 verloor van Prof.wyk 4. HVL 2 (heren le klas) speelde een vrjj slordige wedstrijd tegen Prof.wyk 2 en kwam niet verder dan een gelijk spel. Toch werden de roodbaadjes kampioen. De Alphense Politie hielp hen echter een handje door van het Noordwijkse SIOS met 31 te verlie zen. Een kranige prestatie van de badplaatsbewoners, die hierdoor een goede gooi doen naar de tweede plaats, die belangrijk is voor promotie naar de overgangsklasse. Onze gelukwen sen aan de kampioenen! In twee klassen is echter de spanning nog op zijn kookpunt, in de dames tweede klas en in de heren 3e klas. Bij de dames staat KVC 1 uitgespeeld aan top, maar Nieuw Brunhilde 2 heeft nog twee wedstrijden te spelen met slechts twee punten achterstand, zodat deze Noordwijkse Golfclub Voor de heren scratch competitie speelde Noordwijk gisteren een thuis wedstrijd tegen Eindhoven. De Noord wijkse "heren, die met drie invallers aantraden, verloren de ontmoeting met 1—8. Dank zij onze dames Nederlandse zege in La Louvière De officieuze drielanden-zwemwed- strijd tussen Nederland, België en West-Duitsland, welke in het Belgi sche stadje La Louviere is gehouden, is geëindigd in een overwinning van de Nederlandse bondsploeg. Door de grote kracht van de Duitse heren werd het slechts een kleine zege. Nederland behaalde 126 punten. West-Duitsland 124 pnt. en België slechts 42 pnt. De uitslagen van de eerste dag luiden: Heren: 100 meter vrije slag: 1. Baumann (W.-D.) 58.5 sec; 2. Herman Willemse (Ned.) 58.6 sec; 3. Voell (W.-D) 59 sec; 4. Theo Hoogveld (Ned.) 59 sec. 200 meter vlinderslag: 1. Weber (W.- D.) 2.25.6; 2. Restle (W.-D.) 2,33,8; 3. Charles Ritton (Ned.) 2,43,6; 4. Wim Evertse (Ned.) 2,53,8. Dames: 400 meter vrije slag: 1. Corrie Schim mel (Ned.) 5,01,1; 2. Jans Koster (Ned.) 5,07,1; 3. Ursel Brunner (W.-D.) 5,20,5; 4. Birgit Klomp (W.-D.) 5,21,4. 100 meter rugslag: 1. Lenie de Nijs (Ned.) 1,14; 2. Helga Schmidt (W.-D.) 1,15.8; 3. Jopie van Alphen (Ned.) 1,16,9; 4. Caby Vandenbranden (B.) 1,19,2. 200 meter schoolslag: 1. Ada den Haan (Ned.) 2.49,3; 2. Lenie Sijbrands (Ned.) 2.55,2; 3. Sieglinde Wolff (W.-D.) 2,58,3; 4. Wiltrud Urselmann (W.D.) 2.59. 4 x 100 meter wisselslag estafette heren: 1. Duitsland 4.22.5; 2. Nederland (Swijghuizen. Kapaan, Ritton en Wil lemse) 4,30,7; 3. België 4.57.6. 4 x 100 meter vrije slag estafette dames: 1. Nederland (Jopie Troost. Lotte Heniger, Cockie Gastelaars en Greet je Kraan» 4,24,4; 2. Duitsland 4.34,6; 3. België 4,55.9. Op de tweede dag werden de volgende resultaten behaald: Heren: - - 400 meter vrije slag: 1. Bleeker (W.-D.) 4 min. 46 sec; 2. Weber (W.-D.) 4,51,1; 3. Willemse (Ned.) 4,55,4; 4. De Jong (Ned.) 4.58. 100 meter rugslag: 1. Miersch (W.-D.) 1,05,9; 2. Swijghuisen (Ned.) 1,07.3; 3. Jiskoot (Ned.) 1.08; 4. Wedler (W.-D.) 1,09. 200 meter schoolslag: 1. Bodinger (W.-D.) 2.40.2; 2. Rademacher (W.-D.) 2,40.4; 3. Desmit (Bel) 2,42; 4. Koetze (Ned.) 2,48. 4 x 200 meter vrije slag estafette: 1. West-Duits|and 8.47,5; 2. Nederland (Willemse. Hoogveld. Bouman en De Jong) 9,05.7; 3. België 9,53. Dames: 100 meter vrije slag: 1. Cockie Gaste laars (Ned.) 1.05,1; 2. Greetje Kraan (Ned.) 1.06; 3. Birgit Klomp (W.-D.) 1,06,9; 4. Gisela ScholvenVon Netz (W.-D.) 1,08. 100 meter vlinderslag: 1. Atie Voorbij (Ned.) 1,12,6; 2. Tineke Lagerberg (Ned.) 1.12.8; 3. Christl Werther (W.-D.) 1,19.3; 4. Ursel Brunner (W.-D.) 1.22,5; 5. Eva GerardNovak (Belg.) 1,23,7. 4 x 100 meter wisselslag estafette: 1. Nederland (Lenie de Nijs 1,11,6. Ada den Haan 1,21,5, Atie Voorbij 1,15,7. Cockie Gastelaars 1,04,5)) 4.53.3; 2. West-Duits land 5.09.5; 3. België 5,28,9. kansen. En als er eens een doorbraak kwam, dan bleek ook de doelman van de thuisclub zijn mannetje nog wel te staan. Tenslotte kregen v. d. Oever en vooral Nieuwenhuijsen zoveel ontzag voor de 's Gravenzandse backs dat zij liever de wijste party kozen en hun reis naar Monaco niet geannuleerd te zien. Zodoende bleef het 20 in een wedstryd die kennelijk Quick Boys niet lag. Dit is het team van Oranje Groen, dat kampioen werd van de derde klasse dames van de Leidse Volley- balbond. Staande v.l.n.r.: E. Brouwer. T. Schenk. J. Brouwer, T. van Dijk 7. Waldop. mevrouw Fuchs, daar achter trainer v. d. Tuin, mevrouw Jonker; knielend: A. van Weizen J. Fuchs en A.v. d. Most. ploeg ongetwijfeld de beste papieren heeft. In de derde klas zit L.D. 1 op rozen, In de afgelopen week schudden zij met 31 hun ernstigste concurrent GGV 2 van zich af. De dagbladmensen hebben nu drie punten voorsprong en beide ploegen hebben nog twee wedstrijden te spelen. Eén van deze is de returnwed strijd, waarin L.D. reeds aan een gelijk spel genoeg heeft om het kampioenschap te veroveren. In de heren vierde klas heeft leider Vlam 1 enige achterstand. Het zal ech ter slechts een kwestie van tijd zijn, want het kampioenschap kan de brand weermensen praktisch niet meer ont gaan. UITSLAGEN Dames eerste klas: P.W. 1Donar 1 30 (P.W. kamp.)P.W. 2Rouwk. 1 13; Or. Groen 1LUSV 1 22; Argos 1Argos 2 30. Dames tweede klas: NVC 1Argos 3 22; Donar 2Nw. Brunh. 2 03; P.W, 3—USV 2 3—0; Rouwk. 2—KVC 1 1—3. Dames derde klas: Or. Groen 2Nw. Brunh. 3 22 (O. Gr. kamp.)P.W. 4— NVC 2 3—1; DES 1—GGV 2 3—1. Heren eerste klas: HVL 2P.W. 2 2—2 (HVL kamp.); GGV 1—Sleutelr. 2 1—3; PSVA 1—CIOS 1 1—3; Donar 1— LPSV 1 1—3. Heren tweede klas: P.W. 3LDM 1 1—3; LUSV 2—HVL 3 3—1; Sleutelr. 3 —PSVA 2 3—0 Rouwkoop 1—NVC 1 3—0; KVC 1—Donar 2 3—0. Heren derde klas: LPSV 2—Sleutelr. 4 2—2; HVL 4—WPSS 1 2—2; LD 1— GGV 2 3—1. Heren vierde klas: PSVA 3De Vlam 1 13; Olympia 1De Vlam 2 03; Donar 3LD 2 03. Hoofdklasse heren: Die RaèckseP.W. 1 3—0; 't Zandt 1—HVL 1 1—3; RVC 1 Concordia 31 (RVC kamp.»; OVC 1 —DES 1 2—3; Concordia 1—CSVD 3—0; Libanon—VPSV 3—1. Matig spel van HVL tegen 't Zandt Het was onze stadgenoten, die zater dagavond in Utrecht de strijd met hekkesluiter 't Zandt aanbonden, dui delijk aan te zien, dat zy een walk over verwachten. Een dergelijk futloos spelletje hebben we van de rood baadjes dit seizoen nog niet gezien. Het is echter tegen hun verwachting géén „zacht eitje" geworden. Daar zorgden de Utrechtenaren voor met een enthousiasme dat hartverwarmend was, en waarbij het vakantie-volley bal van Swal c.s. schril afstak. Overigens begonnen onze stadgenoten niet slecht. Uitstekend serveren van Bonnet bracht 't Zandt direct in de ver dediging. De aanvalsmogelijkheden, die onze stadgenoten kregen, benutten zy in deze openingsfase van de strijd prima. „Een klasse verschil" mompelde men langs de lijn. Maar HVL zou dat klasse- verschil niet lang demonstreren. Na een 80 voorsprong te hebben veroverd, vonden onze stadgenoten het welletjes. Zij schakelden over op een lagere ver snelling, en die versnelling kon 't Zandt bybenen. Van 80 vóór werd het 1311 voor 't Zandt. Een flits van behoorlijk aanvalsspel aan Leidse zijde deed de le game nog juist voor de Utrechtenaren verloren gaan, 1513. In de 2e game zetten Sieval c.s., door deze game-winst gesterkt en de overtuiging dat het zó ook wel ging, het tamme spelletje van de le game voort. Maar de 2e game was voor 't Zandt. De Utrechtenaren kwa men in deze game, nu er geen druk op hen werd uitgeoefend, ook tot zeer be hoorlijke aanvallen. Weliswaar slaagden onze stadgenoten er nog in een 143 achterstand tot 1412 in te lopen, maar verder kwamen ze niet tegen de naar alle ballen duikende Utrechtenaren. Met 1512 voor 't Zandt, was de game-stand gelijk 11. In de 3e game begon 't Zandt, belust op een reprise van zijn krachttoer tegen DVC, fel te vechten. Het leek te lukken, want de gastheren kwamen met 83 vóór te staan. Geluk kig was het inmiddels tot Sieval c.s. doorgedrongen dat een nederlaag hele maal niet tot de onmogelijkheden be hoorden. Zij zetten zich schrap, en punt voor punt wisten zij de achterstand in te lopen en in game-winst om te zetten, 159. De 4e game gaf eenzelfde beeld als de 3e game. Van 93 achter, kwa men de roodbaadjes, vooral door prima serveren van aanvoerder Sieval met 129 vóór. 't Zandt kreeg nog wel via de serve de kans om in te lopen, maar het had het vertrouwen in eigen kun nen verloren. Een smash werd tegen het blok geslagen. De serve kwam bij HVL. De Weyerdt en Kwestroo lieten toen even zien, dat zij kunnen smashen. Drie maal was hun smash af en dat bete kende voor 't Zandt het einde, 159.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 10