Prof. dr. J. de Zwaan aanvaardde voor 50 jaar evangeliebediening Oecumenische Spelgroep Leiden bracht „Proces om Pilatus" 96ste jaargang Donderdag 11 april 1957 Tweede blad ho. 29110 Predikant-hoogleraar-politicus-piiblicist gers van de koopvaardij aan haar voorgesteld. Onder hen bevond zich de voormalige eerste stuurman der koopvaardij, de heer C. Brouwer, die op 29 juni 1943 in Ottawa bij de doop van de Prinses aanwezig iras. De foto brengt de kennismaking van de Prinses met de heer Brouwer in beeld. Gevangen communisten in Kerala (India) vrijgelaten Uit de centrale gevangenis te Trivan- drum in de staat Kerala (India) die thans een communistische regering heeft, zijn 131 gevangenen, van wie sommigen tot levenslang waren veroor deeld. ontslagen. Ook vijftien gevange nen in een andere gevangenis in Ke rala zijn op vrije voeten gesteld. Deze maatregel is genomen op last van de communistische overheid, die zaterdag besloten heeft alle „politieke gevange nen" amnestie te verlenen. Dezer dagen is men begonnen met de afbraak van de ..Bazar", be horend tot het grondgebied van de gemeente Oegstgeest. vlak tegen de* gemeente Rijnsburg aan. Reeds jaren lang waren de onbe woonbaar verklaarde woningen even voorbij de splitsing Rijnsburg een doorn in het oog van velen, die in de richting Katwijk reden. Lange tijd is men al bezig met de plannen voor de afbraak, doch eindelijk is 't dan zover. Naar men ons mededeel de heeft men nog geen definitieve plannen voor het vrijkomend ter rein. De eigenaren zijn daarover nog in onderhandeling met de ge meente Oegstgeest. Men hoopt echter wel spoedig deze terreinen te kunnen benutten. De afbraak, waaraan de jeugd dapper meehelpt, zal binnen enkele dagen voltooid zijn. ZESDE OECUMENISCHE JURISTENCONFERENTIE Op 18 en 19 mei houdt de Stichting Oud-Poelgeest op kasteel Oud-Poelgeest te Oegstgeest de zesde oecumenische juristen conferentie over het onder werp „Vraagt de moderne wereldsituatie een ander volkenrecht?" Zaterdagmiddag en -avond zal een in leiding van dr. Mohsen Ameli uit Iran „De bijdrage van Aziatische kant" wor den besproken, en op zondagmorgen spreekt mr. S. C. graaf van Randwijck over: „Evangelie en internationaal ethos". „De bijdrage van Evanston 1954" wordt zondagmiddag in groepen bespro ken. naar aanleiding van het rapport der vierde sectie van de bijeenkomst van de Wereldraad van Kerken te Evanston over internationale zaken. Op zondagnamiddag spreekt prof. mr. A. J. P. Tammes uit Amsterdam over „De bijdragen van de jongste geschiedenis". GOUDEN JUBILEUM G. JANSEN Maandag is het een halve eeuw gele den, dat de heer G. Jansen, wonende in de Javastraat 36. bij de Coöperatie „Vooruit" in dienst trad. De heer Jan sen. die op 13-jarige leeftijd bij deze Coöperatie als leerling-bakker te werk werd gesteld, heeft thans de functie van wnd. meester/bakker. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Nieuw-Weerdinge A. de Bruyn te Werkendam te Mlddelharnis G. H. van Kooten te Genemuiden. Aan genomen naar Amsterdam (vac. wijlen J. C. Koningsberger) J. J. Meuzelaiair te Noordwijk-Blnnen. Benoemd tot hulp prediker te Ankeveen G. Janama a.s. em. pred. te Zaamslag. GEREF. KERKEN Beroepen te Bumde (Oost FrlesflandH. Alsmeier .kand. te Benthelm (Duitsl.) te Dryber H. Langenburg, kand. te Em- mercompasouum te Hellendoorn Th. W. A. Rijper, kand. te Amersfoort te Nieuw dorp, J. Vlaardingerbroek. kand te Loos duinen. Bedankt voor Klazienaveen (2de pred.pl.) P. R. Everaars te Avereest. GEREF. KERKEN (Onderh. art. 31 K.O.) Beroepen te Grand-Rapids (American Ref. ChurchS. S. Cnossen te Enumatil. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Soestdljk (2e maal) P. de Smit te Soeetdijk te Zaandam G J. Buys te Papendrecht Ds. W. G. PLANTEN OVERLEDEN. In de ouderdom van 80 jaar is te Does burg overleden ds. W. G. Planten, eme ritus-predikant der Ned. Herv. Kerk A.s. zondag is het een halve eeuw geleden, dat onze stadgenoot, prof. dr. J. de Zwaan, oud-hoogleraar van de Leidse Universiteit, in het Overijsselse Heemse het predikambt in de Ned. Herv. Kerk aanvaardde. Slechts vijf jaar van 1907 tot 1911 in Heemse en van 1911 tot 1912 te Baambrugge heeft prof. De Zwaan, wiens naam op het terrein van de exegese van het Nieuwe Testament een inter nationale klank heeft en die een diepgaande studie maakte van het Grieks- Oosterse christendom, de Ned. Herv. Kerk als predikant actief gediend. Reeds op 29-jarige leeftijd het was in 1912— verwisselde hü de kansel voor de katheder der Leidse Universiteit, die hü ruim veertig jaar, waarvan 26 In Leiden en 14 in Groningen, trouw is gebleven. Behalve een geliefd predikant ook na zijn afscheid uit Baambrugge gaat hü nog vaak in de dienst des woords voor en uitmuntend hoogleraar, is hü ook een üverig publicist en een bekend politicus, die voor de C.H.U. zitting in de Eerste Kamer had. Successen von Kynologen Vereniging „Rijnland" In Amsterdam is het tentoonstellings seizoen geopend met de traditionele In ternationale „Wiinner"-ten|toonstolling 'in het RAl-gebouw. Leden van de K.V. Rijnland behaalden met hun honden de volgende resultaten in de erering versohenen: een Skye-tor- rier van mevr. E. Vieyra-Liesveld uit Rotterdam, die beste van het ras en op twee na bekte hond van alle terriers werd. De Franse Basset van mevr. P. Gondrexon-Ives Brown, Den Haag werd op drie na beste hond van alle jacht honden terwijl een Bobtail van mevr. H. Backx-Bennink op twee na beste werd van alle herdershonden. Kampioenschap en „Winner of Winster"-titel be- P. Gondrexon-Ives Brown, Den Haag, Kampioenschap en ,.Winner"-tïtel be haalden: een Franse Basset van mevr. P Gondrexon-Ives Borwne, Den Haag, een Italiaans windhondje van mevr. M. Donath-Seeuwen, Den Dolder. een Gol den Retriever van mevr. H. J. Kool- Benz. Voorschoten, twee Bostonterriers van mevT. R. Peereboom Voller-Rade maker. Den Haag een Groenendaeler v. mevr. I. van Peski, Driebergen, twee Airedaleterriers van dhr. P. Spieren burg, Rotterdam, een Skyeterrier van mevr. Vieyra-Liesveld, Rotterdam, een Amerikaanse Cocker Spaniel van mevr. R. Woesthoff-Stoker, Voorschoten, een Collie van mevr. F. Dudok de Wit, Oegstgeest. Reservekampioen werden: Een West Highland White-terrier van mevr. C. v. Buuren-Veenenbos, Leidschendam, een Skyeterrier van mevr. E. Vieyra-Liesveld Rotterdam, een Cairnterrier van Gra vin van Zuylen van Njjevelt, Wassenaar. Uitmuntend verwierven: een langha rige dashond van dr. Beyerman. Wasse naar. een Collie van mevr. Croin-Dijk- stra. Den Haag. drie Greyhounds van mevr. M. Donath-Seeuwen, Den Dolder. een Dalmatische hond van dhr. J. Her mans, Leiden, drie Boxers van dhr. D. de Jongh. Oegstgeest, een Schot se terrier van de heer J. v. Koolbergen. Boskoop, een Mopshond van mevr. W. v. Mege- len-Baronesse van Knobelsdorff, Den Haaz, twee Newfoundlanders van dr. H. G. Ruhaak, Leiden, een Collie van mevr. G. v. d. Schilden, Leiden, twee Skyeterriers van mevr. E. Vieyra, Rot terdam. twee Foxterriers van mevr. M. Visser-Kraayemzang. Den Haag. een Foxterrier van mej. N. v. d. Kasteele, Wassenaar, een een Dwergpoedelt.ie van mej. N. v. d. Kasteele, Wassenaar, en twee Cocker Spaniels van mevr. R. Woesthoff-Stoker. Voorschoten. Zeer goed behaalden: een Collie van mevr. G. Blom-Franssen, Noordwijker- hout, een dashond van de heer P. Huur man. Laren, een Amerikaanse Cocker Spaniel van dhr. J. Leuering. Leiden, twee Bobtails van mevr. W. v. Megge- len-Baronesse van Knobelsdorff. Den Haag en twee Dwergpoedels van mej. N. v. d. Kasteele. Wassenaar. Met deze fraaie successen is de K.V. Rijnland haar tweede Lustrum ja ar in gegaan. Ter gelegenheid van dit lustrum zal er op 5 mei een Hondenrally gehou den worden op „Duinrell" in Wassenaar. Egyptische oucfhedten IN DE GLYPTOTHEEK TE KOPENHAGEN Over Egyptische oudheden in de Kopenhaagse glyptotheek hield dr. B. H. Strieker een lezing in het Rijks museum van Oudheden aan het Rapenburg. De studie van de Egyptische oudheid is in Denemarken zoals in ons land en elders eerst sedert kort tot bloei gekomen. Denemarken had zwaar te lijden van de Napoleontische oorlogen, en toen in Nederland omtrent het midden van de vorige eeuw de rust en orde waren teruggekeerd en de welvaart zich weder uitbreidde, geraakte Denemarken met de Duitse Bond in een gewapend con flict, besloten bij de vrede van Wenen, waarin het land nogmaals een zware aderlating moest ondergaan. Terwijl het Leidse Museum van Oudheden dan ook reeds van 1820 dateert, begon men in Denemarken eerst omtrent het jaar 1880 systematisch te verzamelen. Door de vrijgevigheid van twee particulieren, de bierbrouwer Jacob Christian Jacobsen en diens zoon Carl Helman Jacobsen beschikte men echter van stond af aan over rijke geldmiddelen. In 1888 werd de private collectie der Jacobsen ge transformeerd tot een openbare instel ling. de Glyptotheek. Dit museum be helst behalve een collectie Franse en Deense schilderwerken vooral een wijd vermaarde verzameling antieke, Griekse en Romeinse sculpturen. De Egyptische afdeling is zeer veel kleiner, doch ook van belang. Zij werd verkregen uit aan kopen in de antiquiteitenhandel en uit inschrijving op de resultaten van bui tenlandse. gewoonlijk Engelse, opgravin gen. De voornaamste stukken worden door spreker in lichtbeeld getoond. Be halve de Glyptotheek telt kopenhagen twee kleinere verzamelingen Egyptische oudheden, een in het Nationale Museum en een andere, slechts uit handschriften bestaande, in de universiteit. Zwak stuk werd zwak gespeeld De Oecumenische geduchte wint veld, al houden zowel R.K. als G.G. zich of ficieel nog afzijdig. Het inzicht groeit, dat het toch feitelijk niet verdedigbaar is om, al gelooft men aan één en de zelfde God, alleen om enkele verschil punten van grotere of kleinere beteke nis, elkaar te bestrijden en te vergui zen: dat het juist plicht van het Chris tendom is. vooral in onze ontkerstende tijd, to streven naar eenheid en zo doende naar terugwinning van het ver loren terrein. Het is in dit kader, dat na lange tyden van volkomen onthouding, zelfs dikwijls van felle bestrijding, ook is teruggegre pen naar het toneel als middel tot ver steviging van het geloof. Maar het is te begrijpen, dat na zo lange verwaarlo zing van dit middel nu nietopeens krach tig inslaand toneel is ontstaan. Het leke- spel blijft dan ook in dit opzicht in door snee beter. Niettemin mag men zich verheugen, dat wordt doorgezet en. al wordt dan niet het hoogste bereikt, hier mag gel den. dat het streven reeds schoon is. Hooggegrepen is zeker ook niet „Spark in Judea" van de Engelse acteur Del- derfield, door een stadgenoot, wijlen M. C. Schuurman, vertaald onder de titel: „Proces om Pilatus", dat onder zijn re gie door de Oecumenische Spelgroep al- he:.r zou zijn gespeeld. Na zijn verschei den heeft onder leiding van de heer Bert J. Hoorn, uit Utrecht, de groep toch zich op dit werk geworpen en gister avond is het hier ten tonele gebracht. Voor de aanvang werd een ogenblik stilte in acht genomen voor de overle dene. In „Proces om Pilatus" ziet men voor zich afspelen de strijd tegen Jezus van Nazareth van het joodse priesterdom, ONTSPANNINGSAVOND IN ACAD. ZIEKENHUIS Aangeboden door het Irene Fonds Men schrijf^ ons: In de Aula van het Acad. Ziekenhuis bood het Irene Fonds met medewerking van de Dienst voor Maatsch.- en Soc. Werk aan patiënten een geslaagde ont spanningsavond aan, waarvoor veel be langstelling bestond, en waarin het bekende gezelschap „Bela" optrad. Het organiseren van avonden als deze is in het Acad. Ziekenhuis traditie geworden, een schakel in de keten van goed begrip en saamhorigheid tussen hen, die lijden en hen, die trachten naast de medische behandeling mede door sociale- en cul turele therapie voor de patiënten werk zaam te zijn. In dit verband verrichtte ook de maatschappelijke werksters en sociale verzorgsters baanbrekend werk, daartoe door de directie in staat gesteld. Met voldoening kan bovendien worden geconstateerd, dat aan de geestelijke en culturele belangen alle aandacht wordt besteed, zowel door de geestelijke ver zorgers, aan het ziekenhuis verbonden, als zij. die van buitenaf de patiënten bezoeken. Ook de verzorging met boeken Vindt een brede culturele basis, niet het minst door de samenwerking met Reuvens. De gegeven bonto-avond was van het lichtere ontspanningsgenre, doch niet temin welkom en zeer acceptabel. Het „Bela" gezelschap wist de stemming er al spoedig in te krijgen, niet het minst door populaire melodietjes, die uit volle borst werden meegezongen. De accordeonist leverde uitstekend werk op zijn klavier, terwijl de schetsjes insloegen. De zang der „nichtjes" vol deed eveneens. Al met al een avond, die zowel aan patiënten als organisatoren en initiatief nemers. veel genoegen en ontspanning opleverde. eindigend met zijn kruisiging en zijn heropstanding. Dus als het ware de ba kermat van ons Christendom. In grote lUn is daarbij vastgehouden aan het verhaal, dat de Bijbel ons geeft van deze wereldgebeurtenis van eerste rang. doch om de figuur van Pilatus wordt een apart weefsel gelegd, waardoor wordt gesuggereerd, dat deze Romeinse be stuurder zelf terecht staat en. al wast hij dan zijn handen in onschuld, toch veroordeeld wordt. Hier wordt gesteld, dat Pilatus Jezus reeds eenmaal ont moette en toen onder ziin ban kwam. Hy poogt daarom deze door de joden van Godslastering beschuldigde, in wie hij geen schuld vindt, te redden, maar mist toch de zedelijke kracht en moed om dit tot een bevredigend einde te brengen. Doch zijn mislukking draagt in zich de kiem van Jezus' overwinning, gelijk de weer tot spreken gekomen stomme knecht aan het slot tot uitdruk king brengt. Het gegeven zou van een huivering wekkende dramatiek kunnen zün ge worden, maar het blyft te ijl en te op pervlakkig en wordt daardoor te wei nig overtuigend, soms zelfs ietwat saai. Of dit mede oorzaak is te noemen van het niet slagen van deze Spelgroep om leven te schenken aan dit drama? On tegenzeggelijk heeft men zijn best ge daan en men is er in geslaagd om het spel de piëteit mede te geven, die het verdient, doch tot grote uitbeelding kwam feitelijk geen der figuren. Pilatus zelf bleef te veel een zwak keling. de joodse leiders hadden behalve de grime niets joods, de romeinen wa ren soms wel magistraal, maar te ver deeld in houding en gebaar. Het geheel werd als het ware met een demper ge speeld. terwijl nu en dan de vonken hadden moeten uitslaan. Goede zorg was besteed aan kostumes en hulpmiddelen. De matig bezette schouwburg wist blijkbaar het gebodene nog wel te waar deren, al uitte zich dit terecht niet in applaus. M. Clubhuis van LFC uitgebrand In plaats van de wedstrijd Rooden- burgQuick Boys. welke gisteravond voor het Zilveren Molentoernooi van LFC zou worden gespeeld, hebben de toeschouwers, die naar het terrein aan de Haagweg waren gekomen, iets geheel anders te zien kregen. Tijdens het verwisselen in de kantine van een lege voor een volle fles buta- gas. schoot namelijk plotseling een steekvlam uit de nieuwe cilinder en stond in een oogwenk het clubhuis van LFC in brand. Kantine-houder Jonas Kukler trachtte de vlammen nog met de handen te doi'en. maar dat bleef bij een vergeefse poging. Kukler werd aan beide polsen gewond en door de E.H.D. naar zijn woning aan de Herenstraat vervoerd. Toen de brand begon, was er juist een pupillenwedstrijd tussen jongens van LFC en Roodenburg aan de gang. De kleding van deze jongens ging ge deeltelijk verloren, alsmede het groot ste gedeelte van de inventaris van het clubhuis, dat geheel uitbrandde. De brandweer bluste het vuur met drie stralen op de waterleiding. De schade wordt geschat op f 3000. LFC was voor zijn eigendommen ver zekerd. Het gebouw is eigendom van de sportstichting. De wedstrijd Roo denburgQuick Boys ging uiteraard niet door. Een aantal kledingstukken, dat gered is. bevindt zich bij de heer Crama, Boshof 44. Wie iets mist kan zijn eigen dommen daar uitzoeken. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het kand.ex. Franse taal- en letterkunde de heer L. Dullaart (Den Haag). PROMOTIES LEIDSE UNIVERSITEIT. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift geti teld ..Fundamental notions in metric curve theory", de heer R. Nottrot. ge boren en wonende te Den Haag. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „De wijziging in samenstelling van de phosphatidefractie bij de kieming van glycine soya en het spruiten van allium cepa", de heer A .E. F .H. Meijer, gebo ren te Amsterdam en thans wonende te Heemstede. De Kon. Ned. Akademie van We tenschappen heeft een uitnodiging aan vaard van de Universiteit van Uppsala en zal zich daar doen vertegenwoordigen bij een symposium en excursies op 28, 29 en 30 mei a.s. ter gelegenheid van de herdenking van de 250ste geboortedag van Linnaeus door dr. L. D. Brongersma, onderdirecteur van het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie te dezer stede. De heren J. Poortman en J. Sloos, beiden alhier, slaagden aan de Econo mische Hogeschool te Rotterdam voor het kandidaatsexamen economie. DE MOOISTE TOCHTEN LANGS DE BOLLENVELDEN Johannes de Zwaan, die 26 juni 1883 te 's-Gravenhage geboren is, werd na het gymnasium aldaar te hebben door lopen op 23 september 1901 als student ingeschreven bij de faculteit der godge leerdheid alhier. Na op 14 juni 1902 prop. examen in de 'theologie te hebben gedaan, volgde op 16 oktober 1903 het eerste en op 22 juni 1904 het tweede gedeelte van het kandidaatsexamen theologie. In zijn stu dentenjaren bewerkte hij reeds de gram matica van het Nieuwe Testament van prof. dr. E. D. Burton. Het voorbereidend kerkelijk examen werd 6 oktober 1905 met goed gevolg afgelegd, waarna prof. De Zwaan tenslotte op 31 maart 1909 cum laude promoveerde op een disser tatie, getiteld: „Petrus en Judas, text- uitgaven met inleidende studiën en tex- tuele commentaar". LEIDEN-GRONINGEN-LEIDEN. Het was tijdens zün verblijf <e Baam brugge, dat hij benoemd werd tot buiten gewoon hoogleraar aan de Leidse Uni versiteit om les te geven in Grieks- Oosters Christendom. Op 1 mei 1912 aanvaardde hij dit ambt. Prof. De Zwaan, die door zijn bijzon dere begaafdheid al spoedig was opge vallen en ook bij de studenten in hoog aanzien stond, werd in 1914 als opvol ger van prof. Van Rhijn aan de Gro ningse Universiteit benoemd om les te geven in het Nieuwe Testament en de oud-Christelijke letterkunde. Op 13 fe bruari 1914 aanvaardde prof. De Zwaan dit ambt met het uitspreken van een rede: „Christendom en Oriëntalisme". In 1929 keerde prof. De Zwaan in de Sleutelstad terug. Zes november van dat jaar aanvaardde hij aan de Leidse Alma Mater het ambt van gewoon hoogleraar met het uitspreken van een oratie over „Het Christus getuigenis van Paulus". Prof. De Zwaan, die van zijn leerlin gen een degelijke filosofische voorstudie verlangde, wist steeds zijn onderwijs in aantrekkelijke vorm te gieten. Op 22 mei 1953 trad prof. De Zwaan, na meer dan veertig jaar als hoogleraar werkzaam te zijn geweest als zodanig af en hield hij onder grote belangstelling in de aula van de Leidse Universiteit zijn afscheidscollege. Prof. De Zwaan, die tot de Chr. Hist. Unie behoort, had voor deze partij zit ting in de gemeenteraad van Groningen van 1924—1929 en in de Prov. Staten van Groningen van 19271929. Na zijn vestiging in Leiden heeft hij ook nog vele jaren voor de C.H.U. zitting gehad in de Eerste Kamer. Hij was vice-voor- zitter van de Chr. Hist. Unie en maakte ook deel uit van de hoofdredactie van het voormalige dagblad „De Nederlan der". Ook op kerkelijk terrein is prof. De Zwaan een vooraanstaande figuur, die in tal van kerkelijke colleges zitting had. Zo was hij indertijd lid van de classicale besturen van Zwolle en Utrecht, maakte hij van 1932—1942 deel uit van de Alge mene Synodale Commissie der Ned. Herv. Kerk en was hü vele jaren ouder ling der Leidse Hervormde Gemeente. Sedert de oprichting in 1915 is hij lei der van de Volksuniversiteit Bibliotheek en sinds 1935 bibliothecaris van de .Pil grim Fathers Society". In 1938 nam prof. De Zwaan het initiatief tot de oprich ting van de Internationale Vereniging van Nieuw Testamentici, die hem in 1947 te Oslo tot eerste voorzitter koos. GROOT AANDEEL IN NIEUWE BIJBELVERTALING. In 1926 nam prof. De Zwaan zitting in de commissie, gevormd voor de uit gave van de nieuwe bijbelvertaling, waarvoor hij reeds vóór de vorming der commissie een stimulerende kracht was. Na voltooiinng van de vertaling van het Nieuwe Testament in 1939 BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Pteter, zn van G. vam Duij venbode en G. Hoek; Jan Ohrlotiaan, zn vam J. Ohr. te Hennepe en E. J. van der Blom; Carolina Antonia, dr van B. van Weeren en. C. de Vos; Maria Johanna, dr van Th. Houthoff *71 O. KI eer; Wilhelonrina Maria, dr van Th. W. den Hoed en A, M. Verdell. Prof. dr. J. DE ZWAAN doceren, leren en schrijven (Foto L.D./Viam VMet.) zette prof. De Zwaan zijn revisie-werk zaamheden hieraan voort, tot de defi nitieve verschijning in 1952. Gedurende deze periode mocht de commissie in ruime mate gebruik maken van zün grote kennis op velerlei terrein. VELE PUBLICATIES. In de loop der jaren zijn ook vele pu- blicaties van zyn hand verschenen, waar van wij willen noemen: „The treatise of Dionysius bar Salibba against the Jewf I part. I. The Syriac text", Syntaxis der wijzen en tijden in het Griekse Nw. Testament; Antieke kuituur om en ach ter het Nw. Testament; Imperialisme van de oud-Christelijke geest; De Han delingen der Apostelen; De Openbaring van Johannes en de Efezenbrief van Paulus toegelicht en colometrisch ver taald; Jezus, Paulus en Rome; De Han delingen der Apostelen. Ook verschenen vele artikelen in bin nenlandse, Engelse. Franse en Duitse tijdschriften en was hij medewerker aan de serie „Tekst en Uitleg". Prof. De Zwaan vertegenwoordigde de Nederlandse Universiteiten tijdens de Paulus-herdenking in Griekenland in 1951. Hoewel het de wens van prof. De Zwaan is, dat dit gouden jubileum in alle stilte voorbij gaat, is hij in de mid daguren thuis voor hen, die hem de hand willen drukken. Mej. M. A. A. H. Schreurs. alhier, is benoemd tot lid van de commissie, welke in 1957 is belast met het afnemen der examens ter verkrijging van het pedagogisch getuigschrift voor bezitters van "de nijverheidsakten N VII. N VIII en N XII. Op de Internationale Slagersvak- tentoonstelling. welke momenteel in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam wordt ge houden. heeft de heer K. Borsjes, Haar lemmerstraat 209, gisteren met een aan tal inzendingen vleeswaren drie eerste prijzen en een eervolle vermelding be haald. Grens vd bollenstreek Spoorlijn C Parkeerterrein Aanbevolen routes Eénncto"^ verkee: Weqen Aan boord van de salonboot „Erasmus" waarmee Prinses Mar griet gisteren naar het monument voor de koopvaardij „De Boeg" voer, werden enige vertegenwoordi-

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3