OpOeda Duits-Nederlandse besprekingen Westelijke Drie overwegen de Suezkwestie in de V.N. te brengen Ook Russische waarschuwing aan Afrika en liet Midden-Oosten Gupa: HOUTEN STOPSEL van Ceta Bever Met een enkel woord Agenda DONDERDAG 11 ArRIL Vervolg van pag. 1 Gistermorgen is men overeengeko men, dat een werkgroep zal worden gevormd, die deze zaak verder moet behandelen. In Den Haag en in Bonn moet nog worden vastgesteld, wie in deze commissie zitting zullen nemen. Deze zaak heeft in het geheel niets met de overige grenskwesties uit te staan. Het ligt in de bedoeling dat de Duitsers en Nederlanders, die in die groep worden benoemd, heel spoedig bü elkaar zul len komen. Dat is dan ook het enige positieve resultaat, dat de bijeenkomst in Bonn heeft opgeleverd. Een volgens ons nogal schrale vrucht. Financiën Behalve de grenscorrecties en de trac- taatlanderijen zullen de financiële kwes ties, die inmiddels alleen nog maar een vraag van bedragen is geworden, en de aangelegenheid van de Rijn Rijn vaart. binnenlands vervoer in Duitsland door Nederlandse schepen en het schoon houden van het water en het vraag stuk van de schadevergoeding aan de Nederlandse slachtoffers van het Nazi regime nog altijd zeer belangrijke pun ten van bespreking moeten vormen. De 0 Vervolg van pag. 1 Het Britse bezoek vandaag geëindigd Het laatste hoofdstuk zou intussen vooral van de Koningin wel weer de nodige inspanning vereisen, want 's avonds moest zij een banket preside ren in de grootste zaal van het Louvre museum, waarvoor meer dan drie dui zend gasten waren uitgenodigd! De Koningin maakte hier om negen uur haar opwachting in een schitterend avondtoilet van groen satijn, waarvan de wijde rok met een sjerp met zilve ren bloemfiguren was gesierd. Een tiara met de kostbaarste diamanten ter we reld vervolmaakten het toilet. Later op de avond veroorzaakte de sleep van Elizabeth's prachtige toilet etven een klein incidentje, toen presi dent Coty er met zijn voet op trapte. Men zag de president zich toen bukken om zich daarna ietwat nerveus bij de vorstin te verontschuldigen. Prins Phi lip, die zeer op dreef was. wuifde met een geamuseerd gebaar echter alle zor gen weg en de stoet, voorafgegaan door twaalf trompetters, vervolgde haar weg. In de zaal. waar het diner gegeven werd. had de directie van het Louvre, dat drie dagen gesloten was geweest, haar beroemdste schilderijen opgehan gen. De „Joconde" hing hier in het midden, omringd door de Kantkloster van Vermeer, een doek. dat onlangs door het Louvre in Nederland was aan gekocht. en andere schilderijen van Van Eyck, Watteau en andere der grootste meesters van de Franse en Vlaamse schilderkunst. Tot diep in de avond heeft dit slot-banket geduurd. Vanmorgen hebben de vorstelijke gas ten per vliegtuig Frankrijks bodem weer verlaten, nadat zij door president Coty, premier Guy Mollet en het merendeel der ministers en de leden van het Corps diplomatique uitgeleide waren gedaan. Weer vliegramp in Brazilië: 30 doden Een Braziliaans verkeersvliegtuig is op het eiland Anchieta, in de Braziliaanse staat Sao Paulo. neergestort, wat aan dertig mensen het leven heeft gekost. Het toestel behoorde aan de „Real Aero- vias". Het vloog tussen Rio en Sao Paulo. Als gevolg van een motorstoring verloor het vliegtuig hoogte en vloog te gen een bergtop te pletter. Er was een bemanning van vijf en 25 passa giers aan boord. Dit is het tweede grote vliegtuigonge luk in Brazilië in een week tijd. Op 7 april verongelukte in Zuid-Brazilië een "vliegtuig met 40 inzittenden, die eveneens allen de dood vonden. Zestig pelgrims in India verdronken Tenminste zestig mensen zijn nabij Bhadrachalam, ongeveer 300 km. van Haiderabad, in de rivier de Godavari verdronken, doordat twee boten met bij na tweehonderd pelgrims omsloegen. Dit is meegedeeld in berichten, die woens dag in Haiderabad zijn ontvangen. Zonder angst „Kameraden, de kapitalist, die zijn vader zou vermoorden, als hij daarmee een half procent winst zou kunnen ma ken, zal nooit de ziel van de Sovjet- russische mens begrijpen", aldus sloeg Kroesjtsjèf gisteren door fn een rede te Gorki, waarin hij de Sovjet-arbeiders uitnodigde in te stemmen met een uit stel van 20 tot 25 jaar voor terugbetaling van staatsleningen, zodat geen nieuwe leningen van de staat meer nodig zijn. „De kapitalisten zullen nooit geloven, dat U vrijwillig, dus niet uit angst, de voorstellen van de regering en de partij aanvaardt. Zoals een varken nooit de hemel zal kunnen zien, zo zal de kapita list nooit onze psychologie kunnen be grijpen", bralde de secretaris van de Russische communistische partij. Kroesjtsjefs aanvallen op het kapita lisme werden volgens het verslag van Radio-Moskou hartelijk toegejuicht. De partijsecretaris riep de arbeiders op „altijd voorwaarts te gaan met de opbouw van het communisme" en ..niet bij de opvattingen van hun grootmoe ders te blijven stilstaan". „Wij zijn in ternationalistische communisten, ons succes is het welslagen van de arbeiders klasse van de gehele wereld. Wij moe ten ons inspannen om iedere dag weer de kapitalisten met stomheid te slaan, zodat niet alleen de levenden er door verbijsterd zullen worden, maar ook de dode kapitalisten zich in hun graf om keren van woede om de triomfantelijke opmars van het communisme", aldus Kroesjtsjef. (De heer Kroesjtsjef was bepaald kos telijk, toen hij sprak over aanvaarding van de voorstellen van regering en par tij uit vrijwilligheid, «dus zonder angst... Vandaar dat de grenzen van de Sovjet- Unie zo zorgvuldig zijn gesloten, van daar dat al het mogelijke wordt gedaan om de radio stem van het vrije Westen door stoorzenders te smoren, dat de pers alleen maar mag schrijven wat de bazen in het Kremlin toestaan, dat de geheime politie voortdurend actief is en de concentratiekampen in Siberië gevuld zijn met tientallen miljoenen slacht offers. Neen. de Sovjetrussische arbei ders aanvaarden alles uit vrije wil, helemaal zonder een greintje angst Red. L.D.), Nederlandse delegatie heeft in Bonn de indruk gekregen, dat men hier wel de gelijk inziet, dat deze laatste kwestie een bijzonder grote rol in Nederland speelt en dat men er in ons Parlement zeer gevoelig voor is. Er is nog genoeg werk aan de win kel en het ziet er niet naar uit, dat men er heel spoedig meer klaar zal zün. Nederland ziet niet in, dat er voor ons een reden bestaat het voor beide lan den zo essentiële werk in een vloek en een zucht af te roffelen. Wü hebben de indruk, dat de heer Beyen een zeer handige en voorzichtige onderhande laar is! (Ingez. Med.-Adv.) R ^ÜMANO1* Opgepast voor kille dagen! Draag de warmte mee in anti-reuma wol. Brei met Neveda Reumanon. Let op de „R op de omhand! Hongarije weigert Nederlands geschenk Pootaardappelen zouden ziek zijn Hongarije heeft aan het Internatio nale Roode Kruis te Genève laten we ten. dat het de Nederlandse geschenk zending pootaardappelen, in totaal 2500 ton, weigert, omdat deze zending zou zijn aangetast door schurft en het aardappelaaltje, dat aardappelmoe heid verwekt. De hele partij Is uit Nederland in ge deelten verstuurd. Men heeft nu het laatste gedeelte van de zending aan de Oostenrijkse-Hongaarse grens opgehou den. De eerste zendingen waren geac cepteerd en reeds onder de Hongaarse boeren gedistribueerd. Naar de Hon gaarse regering aan het Internationale Roode Kruis heeft medegedeeld, zullen deze eerste zendingen bij de boeren worden teruggehaald. Na deze berichten is een Nederlands deskundige van de Plantenziektenkun- dige Dienst in Wageningen naar Oos tenrijk gereisd; hij heeft daar in sa menwerking met een Deens deskundige, de partij onderzocht. De Nederlandse deskundige heeft een voorlopig rapport uitgebracht, waarin de partij gezond bevonden wordt. Naar wij van de zijde van het mi nisterie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening vernemen, is deze gesehenkzendin? pootaardappelen, net als iedere partij, die voor export be stemd is. op normale wijze gekeurd door de Nederlandse Algemene Keu ringsdienst voor zaaizaad en pootgoed en gezond bevonden. Ook heeft de Plantenziektenkundige Dienst, zoals gebruikelijk, de normale exportkeu ring verricht. Naar voorts vernomen wordt, heeft de Hongaarse regering ook een geschenk zending zaaigranen van Duitsland om redenen van inferieure kwaliteit gewei gerd. De Nederlandse regering had de zen ding ter beschikking van het Internatio nale Roode Kruis te Genève gesteld als geschenk aan het Hongaarse volk. Het Roode Kruis zal nu moeten beslissen wat er met de pootaardappelen gebeu ren gaat. Als onderhandelingen mislukken Verwacht wordtdat Rusland exploitatie van Panamakanaal ter sprake zal brengen De Franse minister van Buitenlandse Zaken Pineau en zijn Britse ambtsge noot, Selwyn Lloyd, hebben gisteren de mogelijkheid besproken om de kwestie van het Suezkanaal opnieuw bij de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties aanhangig te maken, indien de onderhandelingen tussen Egypte en de Ver enigde Staten mochten mislukken. De Britse en Franse regering waren het in deze volkomen met elkaar eens. Moskou wil opheffing van Amerikaanse bases Radio-Moskou, dat in de afgelopen dagen waarschuwingen heeft gericht tot Westeuropese landen in verband met het bestaan of inrichten van Ameri kaanse militaire bases op hun gebied, heeft thans overeenkomstige vermanin gen gericht tot landen in Afrika en het Midden-Oosten. Huldiging prof. dr. Van Slogteren Vanmiddag is in het Krelagehuis te Haarlem een bijeenkomst gehouden, waar men prof. dr. E. van Slogteren hartelijk heeft gehuldigd in verband met zijn 40-jarig jubileum als „bol- lendokter". De voorzitter van de Kon. Algemene Vereniging voor Bloembol lencultuur, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, hield daarbij een rede, waarin hij er op wees dat het werk van prof. Van Slog teren aanvankelijk weinig belangstel ling en waardering ondervond. Door uw werkkracht en doorzettings vermogen, aldus spr., hebt U echter ..het vak'- voor U gewonnen. Thans is er een hartelijke samenwerking tussen theorie en praktijk. U bent het, die ons vak steeds tot nieuwe bezieling en tot daden brengt, zoals het beschikbaar stellen van een ruime jaarlijkse bijdrage voor het laboratorium. Voorts herinnerde spreker aan de verschillende resultaten, die in de afgelopen 40 jaar zijn bereikt. „Wij willen op deze dag U zeggen dat wij beseffen welke onschatbare diensten U het bloembollenvak hebt bewezen, hoe wij niet alleen de vooruitgang maar zelfs ook het bestaan zonder meer, dat enkele malen zo ernstig is bedreigd, van de Nederlandse bloembollencultuur voor een groot deel mede aan U te danken hebben, hoe wij U ook erkentelijk zijn voor de wijze, waarop U temidden van ons en met ons onze zorgen gedeeld en onze vreugden mede beleefd hebt, aldus spreker. Tenslotte bood spreker aan de familie Van Slogteren een zilveren theeservies aan, en aan prof. Van Slogteren per soonlijk een gouden armbandhorloge. Enschedese bioscopen sluiten twee weken (Speciale berichtgeving) Enschedese bioscoopexploitanten zijn verontwaardigt! over het besluit van de gemeenteraad om een voorstel van B. en W. tot wijziging van de vermakelijk heidsbelasting op bioscopen niet aan te nemen. Het belastingtarief wordt ge handhaafd op het hoge percentage van 331/3%, zonder dat vooralsnog vooruit zichten bestaan op invoering van een lager percentage. Op grond hiervan heb ben de Enschedese bioscoopexploitanten het besluit genomen om hun theaters van vrijdag 12 april tot en met donder dag 25 april te sluiten. „Discriminatie" Waarnemers te Londen vermoeden echter, dat indien de drie grote Wes telijke mogendheden de Suezkwestie voor de Veiligheidsraad zal brengen, de Sovjet-Unie mogelijk de functione ring en exploitatie van het Panama- kanaal te berde zal brengen, hoewel de Verenigde Staten de Russische be schuldiging, als zouden de Sovjetrus sische schepen in het Panamakanaal •met discriminatie zijn behandeld, van de hand gewezen. Een woordvoerder van het ministe rie van Buitenlandse Zaken in Wash ington voegde eraan toe, dat het de gewoonte is, dat schepen, die voor het eerst van het kanaal gebruik maken eerst zorgvuldig worden opgemeten en geïnspecteerd. Geen van de Russische schepen had ooit eerder van het ka naal gebruik gemaakt. De Verenigde Staten hebben nog een ander protest te verwerken gekregen, n.l. van Saoedi-Arabië, dat officieel be zwaar gemaakt heeft tegen de vaart van het Amerikaanse tankschip „Kern Hills" door de Golf van Akaba naar de Israë lische haven Eilath. Volgens de ambas sadeur in Washington heeft de „Kern Hils" daarmede de Arabische territoriale I wateren geschonden: „De Golf van Akaba is een gesloten zee". Koning I Saoed van Saoedie-Arabië zou volgens Egyptische persberichten Israël hebben gewaarschuwd, dat Israëlische schepen, die trachten door de Golf van Akaba te varen, opgebracht zullen worden. De zelfde persberichten maken er melding van, dat ook Egypte bij Amerika gepro testeerd zou hebben in verband met de „Kern Hills". Binnenkort antwoord Tevens zou er gewag gemaakt zijn van het feit, dat het Egyptische antwoord op het Amerikaanse memorandum over de toekomst van het Suezkanaal aan de Amerikaanse regering zou zijn overhan digd. Toevallig liet president Eisenho wer tijdens zijn wekelijkse persconfe rentie zich gisteren nog optimistisch uit over deze onderhandeling. Wellicht kan men binnenkort zien of zijn vertrouwen gerechtvaardigd was. Tien meter diepgang Twaalf schepen zijn gisteren door het Suezkanaal gevaren, waaronder het Ita liaanse passagiersschip „Oceana" met achthonderd passagiers aan boord. De Egyptische kanaalmaatschappij maakte gisteravond nog bekend, dat het Suez- Ingez. Med.-Adv.) kanaal thans geopend is voor schepen van meer dan tien meter diepgang. Te Parijs werd verklaard, dat het Suezka naal voor de nationalisatie door Egypte bevaarbaar was voor schepen tot een diepgang van 10.36 meter. De politiemacht van de Verenigde Naties heeft gisteren twee slachtoffers moeten betreuren. Twee Indische mi litairen, die deel uitmaakten van dit internationale leger, zjjn door een ontploffende landmijn op de bestands lijn by Gaza om het leven gekomen. (Ingez. Med.-Adv.) VOOR DUIZEND EN ÉÉN DOELEINDEN BINNENLAND Bij het plotseling oversteken van de Telseweg te Venlo is een 2± Jarig meisje gegrepen door een vrachtauto, uit Arnhem. Het kind is in het ziekenhuis aan de be komen verwondingen overleden. Gistermiddag is de 35-jarlge wacht meester eerste klasse der Kon. Marechaus see J. C. Bick uit Apeldoorn op de weg van Apeldoorn naar Nunspeet verongelukt. De heer Bick kwam te vallen toen een band van de motor waarop hij reed sprong. Hij werd ernstig gewond en overleed kort na het ongeval. De wachtmeester behoorde tot het depot van d«e Kon. Marechaussee l«n Apeldoorn. De Central e recherche ln de hoofd stad heeft een dezer dagen de 59-jarige Amsterdammer gearresteerd, op beschuldi ging dat hij zich in de afgelopen jaren zou hebben schuldig gemaakt aan eert groot aantal oplichtingen. Hij zou een aanital firma's voor een groot geldsbedrag hebben benadeeld. Onder het wakend oog van personeel van het Staatsbosbeheer .van de dienst landelijke eigendommen der gemeente Apeldoorn van het Kroondomein van de Nederlandse Heidemaatschappij hebben gisteren rudm 1600 kinderen van 36 lagere scholen in Apeldoorn ongeveer 5000 boom- rs geplant langs de woüdzoom in de gro- boswei. die midden in het natuurpark „Berg en Bos" is gelegen. Deze boomfeest dag h eeft de bedoeling meer belangstelling en begrip op te wekken voor de waarden van het bosbezit, voor de nationale wel vaart en voor de recreatie. 's Avonds is een drie-Jarig jongetje te Wierden. toen het op de spoorbaan liep, tegen de trein opgelopen d«ie uit Almelo naar Deventer reed. Het kind. dat ernstig aan het. hoofdje werd gewond, werd naar het ziekenhuis te Almelo gebracht en later naar het zietoenhuls te Enschede overgebracht. BUITENLAND De vice-voorzitter ran de Poolse Boe renpartij. Wyceoh .heeft er bij de Poolse communisten op aangedrongen hun aan matigende en neerbuigende houding te laten varen. Aan boord van het met sojabonen geladen Britse schip „Hoperange" is, twee uur nadat het door het Panamakanaal was gevaren, brand uitgebroken. De ..Hoperan ge" bevond zich toen in de Stille Oceaan. Dp 36 opvarenden sprongen over boord. Zij werden, na veertig minuten rondzwemmen, door een ais opleidingsschip dienend Spaans zeil vaartuig aan boord genomen. Later werd de brand aan boord van hei Britse sohlp geblust door speolale brand- blusboten van de Amerikaanse marine en in het Panamakanaal dienst doende sleep boten. Het tienjarige Amerikaanse Jongetje Robert Storm heeft dinsdag in New York bij het televisiespel „Guntte of dubbel" zijn winst op 160.000 dollar gebraoht düor vra gen op wetenschappelijk gebied goed te beantwoorden. De eerste woordvoerder voor buiten landse zaken ran de Britse socialistische partij. Aneurin Bevan, heeft woensdag in Nieuw Delhi gepleit voor een spoedige bij eenkomst van de hoogste staatslieden der wereld om een „afdrijven naar die ramp van een atoomoorlog te voorkomen" De woordvoerder van het Witte Huis heeft meegedeeld, dat er plannen zijn ge maakt om in noodgeval de president, het personeel van het Witte Huis en een zeker aantal Journalisten met hefschroefvlieg- tuigen naar een geheim te houden plaats over te brengen. De hefsohroefvliegtuigen wonden waarschijnlijk in de buurt van Washington ln gereedheid gehouden. Der gelijke voorzorgsmaatregelen worden ook genomen voor de hoofden van de voor naamste departementen en hun medewer kers. De Chinese president Mao Tse Toeng. zal binnenkort een bezoek aan Polen bren gen. Dit ls dinsdagavond door premier Cy- rankiewlcz van Polen, die thans in China is. ln een toespraak meegedeeld. Volgens Radio-Peking noemde Cyrankiewicz de Chinese president de man, wiens vriend schap wij het meest op prijs stellen." Te Honkong ls men van mening, dat Mao naar Warschau gaat. nadat hij de Sovjet unie heeft bezocht. In New York heeft men een methode ontdekt om menselijke hoornvlies dat be stemd is voor transplantatie ,te prepare ren zodat het twee Jaar bewaard kan wor den. Van kerkelijke zijde ln West-Berlijn ls vernomen, dat de stilden ten,pred ikan t van de universiteit van Leipzig. (Oost-DuLts- land). ds. Sohmiitzler gearresteerd is we gens „staatsgevaarlijke activiteit". In het Rockefeller Instituut te New York heeft men een kleine radio-zender gedemonstreerd, die ingebouwd is in een gemakkelijk in te nemen plastic pil. Men kan op die wijze gegevens verkrijgen over de toestand van maag en Ingewanden. Bij een grote brand in de buitenwijken van Rangoon zijn 20 mensen om het leven gekomen en 40 ernstig gewond. Onder de slachtoffers bevinden zich vier kinderen, die onder de voet gelopen werden toen een grote menigte voor de zich snel uitbrei dende brand op de vlucht sloeg. De brand, d'ie op een oppervlakte van 15 vierkante kilometer ciroa 20 000 hulzen verwoestte, heeft een schade van 30 miljoen kyats (ruim 23 miljoen gulden) veroorzaakt. Een speciale commissie van de Voed sel- en Landbouworganisatie der Ver. Na ties (PAO) heeft een plan aangenomen tot bestrijding van het mond- en klauwzeer, dat zich dit jaar in verontrustende mate ln Europa verbreidt. Het eerstie stadium van dit plan voorziet ln InentLng van het vee op grote schaal en verscherping van de sanitaire controlemaatregelen teneinde de verbreiding van de ziekte tot staan te brengen en te voorkomen, dat de ziekte uit andere werelddelen naar Europa wordt overgebracht. De oude vrome wens van tsaar Peter do Grote, een kanaal trnssen Wolga en Oostzee, zal in 1960 in vervulling gaan. al dus een bericht in de „Sovjetskaja Ros- sla". Deze waterweg zal 361 km. lang wor den. Volgens een bericht van Tass heeft een Russische reddingboot op 7 april J.l. negen Noorse zeelieden in de Barentszzee gered en bij Moermansk aan land gebracht vanwaar de mannen werden gerepatrieerd. Frankrijk is vastbesloten zijn afhan kelijkheid van de Verenigde Staten wat de voorziening van verrijkt uranium betreft af te schudden, aldus een uitlating van de Franse Staatssecretaris voor atoomenergie, Georges Gullle. Tegenover Journalisten verklaarde hij dat Frankrijk dit ook zou doen indien het betrekken van verrijkt uranium elders duurder zou worden dan de leveranties van Amerika. Het omroepstation verklaarde woens dag in zijn uitzending in het Ara bisch dat er „doorslaggevende bewijzen zijn, dat de Verenigde Staten er thans naar streven militaire bases in landen in het Nabije- en Midden-Oosten en in Afrika aan te leggen". Radio-Moskou maakt in dit verband gewag van de Amerikaans-Saoedi-Ara- bische overeenkomst betreffende het ge bruik van de Amerikaanse militaire luchtbasis te Dharan. Het omroepstation spreekt over „persberichten, volgens welke de Verenigde Staten en Marokko thans onderhandelen over het vestigen van Amerikaanse militaire bases in laatstgenoemd land" en het maakt mel ding van „andere berichten, dat Ame rika poogt vergunning te verkrijgen voor de aanleg van militaire bases in Liba non, Israël en Afrika". Radio-Moskou zegt vervolgens dat. in dien een derde wereldoorlog vanaf deze bases aanvallen op de Sovjet-Unie zou den worden ondernomen„wij ze van zelfsprekend uit zelfverdediging zouden aanvallen". „En de kracht der atoom- en water stofbommen van de Sovjet-Unie is zó groot, dat onvermijdelijk niet slechts de bases zelf zouden worden vernield, doch ook grote gebieden daaromheen op vre selijke wijze zouden worden getroffen. De wereldvrede eist opheffing van de Amerikaanse militaire bases in andere landen, waaronder zich Turkije, Libië, Marokko en Tunesië bevinden", aldus Radio-Moskou. Prinses Marijke deelde Patmpcsers uit Gistermiddag bracht een 18-tal kabouters van „De kleine totemkring", afdeling Soest, een bezoek aan bet kindertehuis „Treekerbergje" aan de Leusderweg in Amersfoort. De kabouters, waartoe ook Prinses Marijke, bekend onder de naam „Kabou ter Helpgraag", behoort, deelden kleu rige zelf gemaakte Palmpasen uit aan de kinderen van het tehuis. Koningin bezocht de Hoge Veluwe Gistermiddag heeft Koningin Juliana onverwachts een kort bezoek gebracht aan het Nationale Park de Hoge Veluwe. De vorstin arriveerde omstreeks kwart over twaalf bij het park, waarna zij, vergezeld van een Hofdame, een wan deling van ruim een uur doof de Wild baan maakte. DONDERDAG Gebouw Hooigracht. Solistenavond Leger des Heils. 8 uur nam. Rehoboth; Ledenvergadering Veron. 8 u. nam. Den Burcht: Voorlichtingsavond Gem. Arbeidsbureau over „Rhodesia". 8 u. nam. Levendaal 1: Geziinevoorilohtlug. De monstratie met wasmachines. 2.30 en 8 u. nam. Oegstgeest: Cultureel Centrum. Filmavond B.B. 8 uur nam. Oegstgeest (Witte Huls)Mode show Modehuis van Strlen. 8 uur nam. Voorschoten: Gebourw CShr. (Belangen, Jaarfeest Herv. MeisJ'esclliibs. 7.30 uur nam. VRIJDAG Gulden Vlies: A.R. Kiesver. Spr. dr. F. H. von MeyenfeldJt. 8 uur nam. Stadszaal (foyer)K. en O. Lezing dr. J. J. Smith over Noorwegen. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaai): Uitvoering AVRO tournee. 8 uur nam. De Harmonie: Ned. Bond van oud-strij ders „Het Mobilisatlekruis". 8 uur nam. Gerecht 10: Muziekavond Ver. voor Huis muziek o-l.v. G. Vellekoop. 7.30 uur nam. Speeltuin „Om de Doorbraak": Kermis feest. 812 uur nam. Gulden Vlies; Filmavond Ver. Tan Peda gogiek. 8 uur nam. Oegstgeest (de Kempenaerstr. 42)Ledenverg. Z.H. Ver. „Het Groene Kruis". 8 uur nam. Warmond: 't Trefpunt. Filmvoor stelling „Die nachtwache". 8 u/ur nam. ZATERDAG. De Burcht: Toneelver. „D.O.B." geeft „Hllde". 8 uur nam. St.-Antonius Clubhuis: Slotavond sei zoen „Ons Grunnegerlaand". 8 uur nam. Zomerzorg: Kamerkring Ohr.-Hist. Unie. 3 uur nam. Den Burcht (Jaoobazaal)Jaarvergade ring Ver. van Gerepatrieerdien. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Jubileum feest avond Eerste Leldse Kluoht- en Revue- gezelschap. 7.45 uur nam. Station N.S.: Exoursle Ned. Chr. Rels- ver. naar Bloemencorso. 1 uur nam. Speeltuin „Om de Doorbraak". Kermis feest. 212 uur nam. Stationsplein: Kon. Ned. Natuurhisto rische Ver. Excursie naar 't Huys te Wor- mont. 2.05 uur nam. De Kleine Burcht: Lustrumviering „Voor ons vermaak". 8.30 uiur nam. StadsgehoorzaalWachttorenstudie en Gedachtenisfeest Jehova's Getuigen. 8 uur nam. MAANDAG St.-Antoniius Clubhuis: Engelse school club speelt „Rom'eo and Juliet". 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad 2 uur nam. De Kleine Burcht: Receptie Amuse- menitsver. „Voor ons venmaaik". 8 30111 uur nam. In den Vergulden Turk: Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel .Spr. prof. dr. ir. H. G. van Beusekom over de gevolgen van de industrialisatie door individu ©n gemeen schap. 12.30 uur nam. In den VerguLden Turk: Ledenverg. Ooöp. Boerenleenbank LeidenOegstgeest. 7.30 u nam. St.-Antonius Clubhuis: Uitvoering Spe St.-Antonius Clubhuls: Uitvoering Speel tuinver. „Rondom de Maredijk". 8 u. nam. Gulden Vlies: Ned. Ver. van Hulsvrouwen Causerie mevr. H. P. d«e Miu«inok-Keizer. 2.30 uur nam. Den Burcht (grote 5 tenshow. 2.30 uur en 1): WALA-/korset- uur nam. WOENSDAG Den, Burcht (grote zaal)W ALA-korset- tenshow. 2.30 uur en 8 uur nam. Pieterskerkgracht 11: Ledenverg. Ver. voor Schoolkindervoeding en -kleding. 4 uur nam. Adrlaan Pauwstraat 1: Ledenverg. Leidse Houtschöod. 8 uuir nam. Oegstgeest: Aandeelhoudersverg. N.V. Ingenieursbureau voor Bouwnijver heid ,ten kantore der N.V. 4.30 uur nam. „Sportambtenaren" in Katwijk bijeen Het district West van de LandeiylM Contactraad voor de gemeentelijke be moeiing met de lichamelijke beoefening en de sport vergaderde gisteren in Kat wijk aan Zee. Van deze contactraad zijn die gemeenteambtenaren en wethouders lid, die op de een of andere wyze te maken hebben met de gemeentelijke be moeiing met de lichamelijke opvoeding en de sport. Zo zijn er directeuren van gemeentewerken, die te maken hebben met de aanleg en het onderhoud van sportvelden en gymnastieklokalen, en ambtenaren voor de gemeentelijke sport raad. of sportstichting. Het district West omvat de provincie Noord-Holland, Zuid-Holland tot en met Leiden, en de provincie Utrecht tot en met de ge meente Utrecht. 's Morgens werd in „Marina" een korte huishoudelijke vergadering gehouden on der voorzitterschap van de heer H. de Boer. wethouder van onderwijs en sport zaken te Velsen. Het bestuur werd in zijn geheel herkozen; ook de voorzitter, die van zijn aanvankelijk besluit zijn functie ter beschikking te stellen, terug kwam. Hierna bezichtigde het gezel schap het gemeentelijke sportpark, de nieuwe wijken van het dorp en de nieuwe B.L.O.-school, waarna men of ficieel ten gemeentehuize werd ontvan gen door het gemeentebestuur. Na een warme lunch in „Marina" werd daar het tweede gedeelte van de verga dering gehouden, waarin men gezamen lijk sprak over verschillende problemen, waar de „sport-ambtenaren" mee te maken hebben. Men sprak uitvoerig over de wenselijkheid van overleg tussen hen die sportvelden aanleggen en hen, die ze moeten onderhouden. Verder werd het probleem van de reclameborden rond de sportvelden aangesneden, waarbij het voor en tegen ernstig werd overwogen. Nadat men nog gesproken had over het afkeuren van velden vlak voor de aanvang van een voetbalwedstrijd, sloot de voorzitter de vergadering. Wettelijke regeling der vakantiespreiding Minister Cals heeft in de Eerste Kamer verklaarddat hij een zoette- lijke regeling der spreiding van schoolvakanties niet in strijd acht met de vrijheid van onderzoijs. Deze strijd zal hem moeten zoorden aan getoond. Z.i. is er een groot natio naal belang en dan geen econo misch belang verbonden aan va kantiespreiding. Daarom moet men niet voor moeilijkheden terug schrikken. Als het niet gaat op vrij- zoillige basis, dan moet het wettelijk geregeld zoorden en daarmee is de minister al doende. Deportaties uit vele Bulgaarse steden In de afgelopen twee maanden zijn ruim 10.000 personen uit Sofia en andere grote Bulgaarse steden naar landelijke stre ken verdreven, aldus betrouwbare inlich tingen. die in Wenen zijn ontvangen. Vele Bulgaren geloven dat sommige lege huizen, die na de uitwijzing van de vo rige bewoners opnieuw gestoffeerd en verbeterd zün, bestemd zijn voor tech nici en andere „gasten" uit Rusland en andere communistische landen. Men wijt de deportaties aan een nieuwe strenge politiek van Moskou. Amerikaans echtpaar bekent schuld aan spionage Jack Soble en zijn vrouw, Myra, heb ben woensdag verklaard schuldig te zijn aan samenzwering met de Sovjet-Unie tot het verkrijgen van documenten over de Amerikaanse defensie en andere ma teriaal. De 53-jarige Soble en zijn 52- jarige vrouw werden in januari in hun woning te New York in hechtenis ge nomen. Ook wordt het echtpaar Soble beschuldigd van een samenzwering tot het doorgeven van geheime inlichtingen over de Amerikaanse defensie aan de Sovjet-Unie. Dit delict kan met de dood worden bestraft. Weer Russische kernproef Volgens de Amerikaanse Commissie voor kernenergie heeft de Sovjet-Unie woens dag de derde kernproef ln acht dagen genomen. De ontploffing was „iets gro ter dan die van de vorige proeven". TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werf park 1) Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10— v.m. tot 4 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten. 10 uur 12 en 2—4 uur 's Zondags van 2—4 uur. BIOSCOPEN Trianon: Richard m. 14 Jr. Alle dagen 9 en 8 uur. Lido: De Avonturierster van Beiroet 18 Ir Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30 4 45. 7 en 9.15 uut. Luvor: Drie Mannen in de sneeuw A.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino: Engelen zonder vleugels 14 Jr. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyolus: De bruggen bil To- ko'ri. Re\: Contrabande en Moord 1 18 Jr. Werk dagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Lelden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 13 april 8 uur waar genomen door: Apotheek Herdlngh en Blanken. Hogewoerd 171 .tel. 20502; Apo theek Reyst. Steenstraat 35, tel. 20136; Apotheek Oegstgeest. Wllhelminapark 8. Oegstgeest. tel. 26274. BH geen gehoor oy Uw huisarts ot •eolallst bel op dokterstelefoon 22222. speel WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt München Züricli Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Mallorca zwaar bew. half bew. geh. bew. half bew. licht bew. licht bew. regenbui licht bew. zwaar bew. geh. bew. regen geh. bew. licht bew. nevel geh. bew. nevel nevel regen regen regen licht bew. lloht bew. d. 73 e g3 5 SsS 6 -2 5 -2 0.1 12 -0 1 nnw 6 nnw 2 nnw 5 n 4 windstil wzw 7 7 11 10

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2