Feest bij SVLV ging wéér niet door Ditmaal leden Voorschotenaren nederlaag tegen St. Bernard us Machteloos RCL verspeel i 3 e klasseschap Engelse hockey-dames wonnen in Amsterdam met 1 0 MAANDAG 8 APRIL. Voetbal in Afdeling Leiden SVLV heeft het kampioensfeest gisteren opnieuw moeten uitstellen, omdat de Voorschotenaren, thuis spelend tegen St.-Bernardus, voor de tweede maal met een teleurstellende nederlaag (02) genoegen moesten nemen. Toonden de SVLV'ers zich in de eerste helft van de competitie vrijwel heer en meester in elke ontmoeting, de laatste weken blijkt het elftal danig van slag. De enige, die ook gisteren weer met een brede grijns op zijn gelaat over het veld liep, was penningmeester Vogelenzang, die niet minder dan 1800 betalende bezoekers ge teld had. Toch wordt het nu wel oppassen voor de mannen van Lamboo, want het Langeraarse Altior, dat a.s. zondag als gastheer voor SVLV optreedt, loert terecht nog steeds op zijn kans. De mannen van Hjjdra wonnen gisteren hun ontmoeting bij VNA met 13, waardoorde achterstand op SVLV tot één punt teruggebracht is. SVLV heeft evenwel één wedstrijd minder gespeeld! LDWS deelde met 2—2 de winst bij VTL, welke uitslag ook genoteerd werd bij Oranje GroenRijpwetering. in welke wedstrijd Wim Jordens bij de Leidse ploeg wel heel sterk gemist werd. Weteringse Boys en Rouwkoop hadden vrijaf. het winnende doelpunt geweest, maar doelman v. Meurs stond alt met alle be slistheid niet meer toe, zodat met een puntenverdeling het einde kwam. De stand ls nu: SVLV 16-24 Rouwkoop 15-14 Altior 17-23 Or.-Groen 16-14 LDWS 16-19 Wet. Boys 16-12 St.-Bernard. 17-18 VNA 16-11 VTL 16-16 Rijpwetering 16- 9 TWEEDE KLASSERS Het ziet er naar uit, dat de strijd in de tweede klasse om de zo belangrijke tweede plaats tot het laatst zal voort duren. De kansen van KRV daalden weer belangrijk, doordat de Katwijkers bij ZLC met 3—1 ten onder gingen. Stompwijkse Boys rukte hierdoor weer op naar de tweede plaats, dank zij een 2—0 overwinning op VNL. De Stomp- wijkers moeten deze plaats echter delen met ZLC. SJZ liet zich door VVOA niet van de wijs brengen en bleef door een 02 overwinning eveneens kansrijk. MMO stelde zich grotendeels ln veilig heid door een 2—4 zege bij het zwakke Unitas. Leidse Boys en UDO deelden de winst met een 1—1 spel. De stand is hier: Alph. Boys 15-26 MMO 14-9 Stompw. B. 15-20 VDO 15-9 ZLC 15-20 VVOA 13-8 KRV 15-19 Leidse Boys 11-7 SJZ 15-18 Unitas (L.) 14-4 VNL 14-16 Quick Boys nam revanche op WGZ Quick Boys ochijnt pas laat ln vorm te komen, want de Katwijkers, die op eigen terrein destijds tegen WGZ ge noegen moesten nemen met een 22 spel, wisten ditmaal de uitwedstrijd tegen dezelfde club te winnen. Het leek er allerminst op, dat er niets meer op het spel stond, want er werd be hoorlijk stevig gespeeld, waartoe de vrij zwakke leiding van scheidsrechter v. d. Stam wel het nodige bijdroeg. Quick Boys kwam tot goed spel on danks een invaller voor Steenbeek, die door Viool werd vervangen en doelman Den Hollander, in wiens plaats Schaap uit het 2e elftal het doel verdedigde. Veel willen we van deze wedstrijd niet meer zeggen. Quick Boys kwam tot be hoorlijk aanvalsspel. maar de stug en hardwerkende defensie van de Zwijn- drechtenaren liet niet veel toe. Toch had voor rust Pluimgraaff succes, toen hij het VVGZ-doel wist te vinden, maar de Katwijkers hadden pech, dat de scheids rechter juist zijn bril stond schoon te poetsen en hoewel doelman Nou wen de bal uit het net haalde, kende hy geen doelpunt toe. In de tweede helft is Quick Boys voortdurend wat sterker geweest en dat leidde tenslotte tot het winnende doel punt, toen een fraaie combinatie tussen v. d. Oever en Nieuwhuijsen met een goed schot door de snel naar voren ge komen Viool tot een gaaf doelpunt, werd afgerond. Hierbij bleef het en als Quick Boys nu kans ziet de resterende uitwed strijd tegen 's-Gravenz. SV eveneens te winnen, kunnen de Katwijkers zich nog juist op de 4e plaats vestigen. Een goed slot zou dat derhalve dan zijn na een teleurstellend seizoen. SVLVSt.-Bernardus Het was de thuisclub duidelijk aan te zien, welke be langen er voor haar op het spel ston den. Het was een uiterst zenuwachtig gedoe, waarbij elke speler probeerde met individueel spel tot een succes te ko men. Dit bleek koren op de molen van de St.-Bernardus achterhoede. In de tweede helft werd het spel van SVLV wel iets beter, maar nu bleek de St.-Bernardus-doelman uit het juiste hout gesneden. Bovendien waren de snelle uitvallen der gasten verre van on gevaarlijk, want toen midvoor Bosch snel achter een ver naar voren gespeelde bal aan ging, was hij de Voorschotense ach terhoede juist iets te vlug af en kon doelman Stomp naar het net: 01. Een kwartier later bleek de SVLV-achter- hoede een zeef gelijk en kon Bosch op nieuw een treffer afvuren, waarbij doel man Stomp zeker niet vrijuit ging: 02. Met deze stand kwam tot teleurstelling van de vele Voorschotense bezoekers ook het einde. VNAAltior Altior kwam, gesteund door de wind, spoedig in de aanval, waar bij men het echter aanvankelijk niet tot een treffer wist te brengen. Pas in de 45ste minuut slaagde Sassen er in met een scherp schot de Leidse doelman het nakijken te geven: 01. Vijf minuten na de hervatting was het Bos, die han dig door de VNA-defensie kwam, om vervolgens met een beheerst schot de voorsprong te vergroten: 02. Na een schot van Zevenhoven kreeg Bos de TAVV is bijna kampioen (Van onze LVB-medewerker) TAVV heeft nog één punt nodig om zich kampioen te mogen noemen van de le klasse zaterdagvoetbal van de Afdeling Lelden van de KNVB. Con current Oegstgeest is uitgespeeld, ter wijl TAVV, met een gelijk aantal punten, over veertien dagen zijn slot wedstrijd speelt tegen hekkesluiter Alphen. Oostgeest speelde zaterdag gelijk tegen Alphia (33), terwijl TAVV, zij het „met pijn"', van Kagia won. Woubrugge won met 32 van Sleutels en verzekerde zich daardoor van de derde plaats. En dan te beden ken, dat de Woubruggenaren vrijwel de gehele competitie met een comfor tabele voorsprong de lijst hebben aangevoerd TAW—Kagia De bezoekers namen na een kwartier spelen de leiding en dat was voor TAVV het teken, dat de zaken serieus dienden te worden aange pakt. Gerrit v. d. Haven wist de partijen op gelijke voet te brengen en deze tref fer werd gevolgd d r een prima doel punt van De Hartog (21). Na de her vatting had TAVV een groot overwicht, maar men wist de kansen niet te be nutten. AlphiaOegstgeest Alphia pakte in de eerste helft de zaken energiek aan en wist door Hogenes en Domburg een 20 voorsprong te nemen. Na de her vatting werd Oegstgeest sterker en scoorde tegen. Toch wist Besemer nog voor de Alphianen te scoren (31), maar daarna was het initiatief toch aan Oegstgeest. dat met twee goede doelpun ten een gelijkspel (3—3) bewerkstelligde. WoubruggeDe Sleutels De thuis club deed het deze middag kalm aan, maar ging desondanks met een 20 voorsprong theedrinken. Na de hervat ting verkleinden de Leidenaars hun achterstand, waarna de Woubrugge- mldvoor het verschil weer op twee doel punten bracht. Ook de doelman van de thuisclub moest nog eenmaal naar het net maar daarbij bleef het: 32. De stand is nu: TAVV 13 20 Kagia 12 9 Oegstgeest 14 20 Alphia 12 7 Haz. Boys 11 12 Sleutels 13 7 Woubrugge 14 19 Alphea 11 6 Gedrang voor het doel van St.- Bernardusmaar de Groenendijkse doelman weet deze aanval van SVLV onschadelijk te maken. terugspringende bal voor zijn voeten, welke kans de Altiorman zich niet liet ontnemen: 03. Siera wist tenslotte de eer voor VNA te redden: 13. Altior werd hierna op eigen helft teruggedron gen, maar de Langeraarse defensie wist verdere onheilen te voorkomen. Oranje GroenRijpwetering Bij de thuisclub werd midvoor Wim Jordens sterk gemist, waardoor meerdere gemak kelijke kansen voor de Leidenaren ver loren gingen. Na tien minuten spelen wist linksbuiten Zoetemelk zijn elftal een voorsprong te geven 01, waarna Jaap van Belkum de partijen weer op gelijke voet bracht. Met een ver schot wist Wim van Belkum nog voor de pauze Oranje Groen de leiding te be zorgen: 21. In de tweede helft ging de strijd gelijk op en neer, met de aanvallen van de Rippers iets gevaarlijker. Het was ten slotte Zoetemelk weer, die voor de be zoekers wist te scoren: 22, met welke stand ook het einde kwam. VTLLDWS Het met vier invallers spelend VTL heeft thuis tegen LDWS met een 22 spel genoegen moeten ne men. Na een kwartier spelen wist in- vallervaller Delnooijen de score voor VTL te openen, waarna de LDWS rechts binnen voor een 11 stand bij de rust zorgde. In de tweede helft bleek LDWS sterker, welke meerderheid de linksbin nen in een doelpunt wist uit te drukken. Uit een strafschop wegens hands maakte v. d. Wijngaard daarna weer gelijk: 2-2. LDWS is daarna enkele malen dicht bij Courses te Duindigt Tesselaar won met Sir Parisien O en The Flying Dutchman Beltima verraste bij de amateurs (Van onze medewerker) Trainer-pikeur Tesselaar, die lange tijd de wind niet in de zeilen had en steeds door pech werd achtervolgd, zag gisteren te Duindigt zijn volhardend streven beloond door een hem graag gegunde dubbele zege in de laatste twee draverijen. In de Rubl Spencer-prijs, over 2500 meter. leidde eerst Tymen v. d. Veen met Reyland, maar Geersen week met Trudi Trothan niet van zijn zqde en nam na een baanronde het heft in handen. Toen kwam Sally Harvester D snel naar voren, doch deze werd uitgeschakeld. In de eindstrijd deed Geersen zijn uiterste best, maar hij kon het niet houden tegen Tesselaar. die met de snelle Sir Parisien O in de goede 1.25.8 km.-tijd het eerst de rechterstoel passeerde. In de slotcourse, waarin nogal veel tegen de goede draf werd gezondigd deed The Flying Dutchman, eveneens in handen van Tesselaar, zijn naam eer aan en triomfeerde vóór Sandra (G. Woudstra) en Romence (Olsthoorn). Uranie Hanover K (Brouwer), geflan keerd door de favoriet Thea Cornelia (Knijnenburg) nam in de openingsdra verij direct de leiding vóór het zeer ver spreide veld. Aan de overzijde kwam de leidster echter van de benen en nam Thea Cornelia het commando over en deze draafde, ondanks een goede aanval van de snel van achter gekomen Uit loper (Pronk) naar een verdiende zege. Uranie Hanover K kon de derde plaats nog behouden vóór U Diena. Bij de 8 driejarigen beantwoordde Vrijdag (Tesselaar) door herhaalde fou ten niet aan de verwachtingen. Vitalis (Bloemsaat) liep een prima course en leidde van start tot finish. Aanvankelijk vormde Ville France (Zuyderdutn) een bedreiging, doch ook deze viel in de fout. De taak van de met 25 meter han dicap vertrokken Vaya con Dios (Ten Hagen), die in 1.27.5 km.-tijd tweede werd. was te zwaar om de zegevierende Vitalis. die zijn record tot 1.28.7 drukte, te kloppen Op grote afstand werd Ve- ratonka derde. Uranus (Geersen) was in de Brin d'Amour-prijs door een langdurige ga loppade direct kansloos. Utopie (M. van Leeuwen) wees de 11 anderen in den beginne de weg. maar door fouten ver dween zij van de ereplaats. Jaap Zuy- derduin nam nu met Uncle Sam zijn kans waar en kon beduidend uitlopen. In het rechte eind werd hij echter door meerdere aanvallers bedreigd en on danks Zuvderduin's energieke pogingen moest hij toch zijn erepsositle prijs geven en tenslotte met de vierde plaats genoegen nemen. Torero (v. Huisste den) bleek in de eindsprint de snelste en verraste zijn aanhang met f. 14.90 winnend. De sterk teruggekomen Utopie werd op foto tweede vóór Umberto van Oranje (v. Dooyeweerd). Postduifje G komt langzaam maar zeker in goede vorm. Dit toonde zij in Kansloze nederlaag tegen Jodan Boys R.C.L., dat lange tjjd veilig leek te staan, heeft tenslotte toch nog moeten zwichten voor het onverwacht zo sterk opgekomen Jodan Boys, dat reeds vorige week een beeld gaf van zijn herwonnen kracht door Ornas met 9-1 te kloppen. Zover is het ditmaal niet gekomen, want de Goudse aanval, die maandenlang vrijwel niet tot doelpunten kon komen, kwam ditmaal maar tot vier goals. De Leiderdorpers verloren deze voor hen zo belangrijke wedstrijd verdiend, want tegenover de produktiviteit van de Gouwenaars, die daarnaast de nodige hardheid bezaten voor deze belangrijke wedstrijd soms helaas veel te hard konden de roodwitten n;et anders stellen, dan een armfcalig aanvalsspel en het welgeteld maar tot enkele schoten op het Jodan Boysdoel brengen. Wat denkt men ook te bereiken als men in zulke „veldslagen" junioren gaat opstellen? De R.C.L.-voorhoede, bestaande uit de gebr. Maas, Geel en de junioren Rijns burger en Versteeg, bracht er vrijwel niets van terecht. Ook Jodan Boys speelde allerminst groots, maar. zoals gezegd, wist men hier althans wat er op het spel stond en speelde er ook naar. Vriendelijk was het spel van deze ploeg bepaald niet en de doelman maakte het zó bont, dat hij een kwartier voor tijd naar de kleedka mer moest worden gezonden. Voor rust had R.C.L. het beste van het spel, doch tot doelpunten kwam het niet. Zelfs kon men in de roodwitte voorhoede maar een paar maal gevaarlijk doordringen tot de Goudse veste, maar tot een beslissend schot, dat. de strijd mogelijk een ander aanzien had gegeven, kwam het niet. Ook Jodan Boys presteerde niet veel en daarom was ei- voor de vrij talrijk op gekomen toeschouwers maar zeer weinig te beleven. Toch kon de Goudse aan hang voor rust tweemaal juichen, door twee vry gelukkige doelpunten. Met deze 2—0 stand kwam ook de rust. Wie gedacht zou hebben, dat R.C.L. uit een ander vaatje zou tappen, kwam bedrogen uit. Men bleef volharden in hetzelfde onproduktieve gedoe, mogelijk wel omdat men eenvoudig het vermogen niet bezat het anders te doen. Jodan Boys vocht zo mogelijk nog feller door en bracht het na ongeveer 20 minuten tot een verrassend derde doelpunt door de linksbuiten, wiens tamme schot ech ter gemakkelijk gestopt had kunnen worden. R.C.L. kreeg daarna kort ach tereen twee unieke kansen om de ach terstand te verkleinen en daardoor mo gelijk inspiratie op te doen er nog iets van te maken. Twee penalties wegens ruw spel vielen de Leiderdorpers ten deel, de eerste wegens ruw spel van een der backs en de tweede wegens onbe hoorlijk gedrag van de doelman, die, zo als gezegd, prompt uit het veld werd gezonden. Maar aanvoerder Chaudron miste beide malen de prachtige kans. Dat tenslotte Jodan Boys nog 40 kon maken, toen bij een Goudse aanval de bal R.C.L.'s doelman uit de handen werd gelopen, deed er eigenlijk niet veel meer toe. R.C.L. had zich met de neder laag en degradatie verzoend, of moeten we zeggen, dat de Leiderdorpers al voor de wedstrijd begon verslagen waren? de amateurdraverij, waarin zij zeer tac tisch door Van Harlingen ter overwin ning werd gevoerd. Haar entrainement- genote Queenly Bertha (Bosma) ont nam even voor de eindstreep de tweede plaats aan Quichotte (W. Brouwer). In de Questor-prijs leverde Piet Smit een fraaie prestatie door in een groot veld van 19 paarden, als laatste gestart, Toomel D naar de zege te sturen. Wa genaar jr.. die met Quilla Lee enige malen had teleurgesteld, veroverde nu een eervolle tweede plaats vóór een ver rassende Untrepid (S. J. v. Leeuwen). In de ren voor 3-jarige volbloeds brak het kanspaard Staatsgeheim (v. Deu ren) na de eerste bocht uit. Kilalane (v. d. Kraats), van zijn grootste concurrent bevrijd, galoppeerde nu naar een zekere zege. Op 4 lengten volgde Cornet (Del- brassimie), die 2V2 lengte voor zijn stal- genoot Centurion (Pex) bleef. Ondanks het kleine aantal (5) deel nemers, was de ren om de Winnetou- prijs zeer spannend. Felix (Meinard) gaf zeer lang de pace aan. doch kon het in de eindstrijd niet houden. Makarit (Delbrassinne) behaalde zijn tweede zege in dit prille seizoen met 2% lengte voorsprong op de verrassende Ashurst Wonder (A. v. Dijk), die zowaar Sans Valeur (v. d. Kraats) met een neus voor de tweede plaats klopte. Eddy van Dijk. het vorig Jaar een der succesvolste hèerrijders. toonde ook nu weer zijn grote strijdlust en verraste met Beltima niet alleen zijn aanhang (w. f.21.doch meer nog Kaliban (v. Moort). die in vrijwel gewonnen positie tenslotte toch nog met een halve lengte werd teruggewezen. Alluvio (Selens) werd op 3 lengten derde. De uitslagen lulden: Quite Heny-prijs: 1. Thea Cornelia (A. Th. Knijnenburg) (1.30.8); 2. Uitloper, 3. Uranie Hanover. Tot. wi. f 1.70 pl. f 1.40. 1.60. f 1.40, gek. f3.80, cov. f4.40. Rosa B-prijs: l.Vltalls (N. J. Bloemsaat) (1.28.7); 2. Va Ja con Dios; 3. Veratonka; Tot. wi. f5.50. pl. f 1.40, f 1.20, f 1.60 gek. f 17.00, cov. f3.40. Brin d'Amour IV-prijs: 1. Torero (L. van Huissteden) (1.28.7); 2. Utopie; 3. Um berto van Oranje. Tot. wi. f 14.90, pl. f 2.40 f180. f3.00. gek. f 15.80, cov. f5.20. 2e afdeling; 1. Flying Dutchman (A. S. Tesselaar) (1.30.6); 2. Sandra.; 3. Romence Tot. wi. f2.50. pl. f 1.90, f2.40. f2.40. gek. f3.80. cov. f8.00. Sitaprijs. Voor amateurrrljders: 1. Poet- duifje G <L. J. van Harlingen) (1.25.7); 2. Queenly Bertha; 3. Quichotte. Tot, wi. f4.70. pl. f2.00. f2.50, f2.70. gek. f 14.70, cov. fr30. Q\iaestorprtj®1. Toomel D (P. M. Smit) (1.27.2); 2. Quilla Lee; 3. Untrepid. Tot. cov. f9 60. wi. f7.-. pl. f3.-. f3.30, f4.30. gek. f6.80. Ruby Spencerprijs1. Sir Parisien O (A. S. Tesselaar) (1.25.8); 2. Trudi Trothan; 3. Query H&nover. Tot. wi. f2.60 pl. fl.30, f 1.30. f4.40, gek. f4.90, cov. f4.90. De rennen: Marjolettaprijs; van 3 Jaar die nog geen som van f 2.000 hebben gewonnen: 1. Kll- lane (H. J. van der Kraats): 2. Cornet; 3 Centurion; Tot. wi. f 4.80, pl. f 1.90, f 1 90, f2.50. gek. f3.50, cov. f3 60. Winwetouprijs1. Makarit (F. Delbras- siwne)2. Ashurst Wonder; 3. Sans VaJleur Tot. wi. f 2.00. pl. f 1.30. f 2.10, gek. f 17.30. cov. f 8.90. Pointedllyprijs. Voor amateurr(jders1. Beltima CE. van Dijk)2. Kaliban; 3. Al luvio. Tot. wi. f2100. pl. f2.20. f150. fl.30. gek. f 13.00. cov. f4.60. Tcvtjale omzet f 154.896,50. Nederlandse nederlaag in laatste minuten Het heeft er in het slecht bezette hockeystadion van Amstelveen zaterdag middag lang naar uitgezien, dat het Nederlands dameselftal voor de eerste maai een nederlaag tegen Engeland zou weten te voorkomen. Maar enkele minuten voor het einde van deze niet onaantrekkelijke wedstrijd glipte de slanke Engelse rechtsbinnen V. Chapman handig langs de Nederlandse aan- voerdster Jeanne Hogestqn en op het schot, dat daarna volgde, had zelfs doelvrouwe Jo Jurissen geen vat meer. Engeland had met 10 de leiding en in de drie minuten, die nog gespeeld moesten worden, leverden de wanhopige Nederlandse tegenaanvallen geen succes op. IJ muidenSVOW (30) Door een 3—0 zege werden de gast heren kampioen van de vierde klasse A, district West 1. SVOW moest het zon der De Bruin en Rosier doen en had de veteranen Zeldenthuis en Spaan van stal gehaald. De SVOW-achterhoede had een ongelukkige dag en blunderde, dat het een lieve lust was. Hierdoor kon IJmuiden op een vrij goedkope wijze in de eerste helft een 30 voorsprong nemen Na de hervatting ging de strijd meer gelijk op. maar de SVOW-voor- hoede kon het net niet vinden. Dat ge lukte ook de aanval der IJmuidenaren niet meer, zodat het bij 30 bleef. Voor de geestdriftige toeschouwers, die overigens slechts ten getale van en kele honderden een plaats op de tribu nes hadden gezocht. Werkte deze treffer als een wrede verstoring van hun schone illusie. Maar zonder twijfel was de Engelse overwinning ten volle verdiend. De officieuze wereldkampioenen speel den beter hockey, zij waren minder snel in haar acties, minder enthousiast mis schien ook. maar individueel demon streerden de Engelse "dames een betere stokvoering en een betere sticktechniek. Ook als ploeg vormden zij een grotere eenheid. In het elftal van de oranje-bloesjes speelde de verdediging een goede wed strijd. Jo Jurissen was weer „ouderwets" op dreef met haar resolute, lange trap pen. die telkens opnieuw voor de nodige opluchting in "de slagcirkel zorgden en vóór haar was het spel van Jeanne Hogestijn en, na rust, Sonja de Greve uitstekend. Hoewel zjj er niet in slaagde de volle zeventig minuten te schitteren, was het optreden van Annelies Goedbloed op de spilpiaats eigenlijk de grote verrassing van deze wedstrijd. Vooral voor rust viel deze jeugdige Gooi- spceister op door haar uitstekend op stellen en wegwerken, waarna zij mee naar voren trok om in samenwerking met de beide binnenspelers aan de aanval te „bouwen". In de tweede helft begon het gebrek aan routine een woordje mee te spreken. Er kwa men meer foutjes in haar opstellen en meer slordigheidjes bij het plaatsen. In de aanval vlotte het minder goed met onze dames. Er werd hard gewerkt, maar in de afwerking van de vele aan vallen wilde het niet lukken. Steeds liepen de acties van "de voorhoede vast op de voortreffelijk opgestelde Engelse Vierde klassers Zaterdagvoetbal GWS—Sportlust (1—1) Sportlust is kampioen van de vierde klasse A geworden, maar de supporters van deze Woerdense club hebben zater dagmiddag in Sassenheim menige zweetdruppel gelaten. Want GWS gaf zo goed partij, dat het er op leek alsof de mannen van Sikkens kampioen moesten worden. Pech had Sportlust. toen na ongeveer 15 minuten spelen Cnossen zich moest laten vervangen door Blok. Deze Cnossen is namelijk de motor van het Sportlust-elftal. GWS zette in de eerste helft goede aanvallen op, maar de afwerking liet te wensen. Rust brak met een 00 stand aan. Eén minuut na de hervatting slaagde links buiten Van Vliet er in de score voor Sportlust te openen. De Woerdenaren werden daarna sterker, maar de GWS- defensie weigerde zich nogmaals uit positie te laten spelen. Vier minuten voor het einde bracht Lens de stand op 1—1 en deed GWS nog een geforceerde poging ook nog de winst te bemachti gen. Maar dat gelukte niet. RVCNoordwijk (0—S) Noordwijk, hopende op een nederlaag van Sportlust, is in Waddinxveen flink van leer getrokken. De Noordwijkse roodbroeken wonnen met 05, maar toch heeft het nog vrij lang geduurd alvorens zij de score konden openen. Dat gebeurde eerst tien minuten voor de rust, toen Ram eindelijk eens een gaatje in de RVC-defensie kon ontdek ken. Na de hervatting vlotte het beter en brachten Ram, v. d. Lippe (2x) en Wamelink de eindstand op 05. RouwkoopBodegr. (54) RouwkoopBodegraven was een strijd welke rijk aan doelpunten was. Jammer was het, dat de Voorschotenaar Van Leeuwen in de tweede helft van het veld moest worden gezonden, maar ondanks de handicap van het 25 minuten met tien man spelen, slaagde de thuisclub er in met 5i te winnen. Rouwkoop nam aanvankelijk een 20 voorsprong, maar door Versloot kwamen de bezoekers weer gelijk. De Bodegraven-doelman Pul verkeek zich daarna op een ver schot (32), door Keneman werd het 33. waarna een van de Bodegraven- verdedigers 43 in eigen doel scoorde. Uit een hoekschop bracht Jongeleen de stand op 44, maar de Rouwkoop rechtsbinnen wist in de laatste soenden, eveneens uit een hoekschop, nogmaals te scoren en dat was de beslissende treffer; 54. Lisser B.Kinheim (50 Lisser Boys trad met drie invallers aan en kon in de eerste helft niet goed in haar spel komen. In de tweede helft de rust was met een dubbel blanke stand aangebroken lukte het beter en na 22 minuten spelen konden de Boys door Hagen de leiding nemen. Daarna ging hét helemaal vlot en door treffers van Stam, In 't Veld, v. d. Hulst en nogmaals Stam liepen de Lissenaren uit naar een 50 voorsprong, bij welke stand het bleef. Een Nederlandse aanval op het Engelse doel. verdediging. Om speelsters als de backs Delforce en Park en de uitblinkster van het elftal, spil Rylands te omspelen, is meer techniek nodig, dan waarover de Nederlandse dames bleken te beschik ken. GEEN STOOTKRACHT Zo kon het gebeuren, dat de klein® Engelse keepster, M. Tatlock, geen en kel redelijk schot te verwerken heeft gekregen. Het was alles zonder overtui ging. zonder fantasie en zonder stoot kracht. Het verloop van de strijd zelf had weinig hoogtepunten. Met de steun van de fris spelende Annelies Goedbloed was het Nederlands elftal voor rust zeker niet minder in de aanval dan do Engelse dames, maar door het indivi dueel spel van de Britse voorhoedespeel sters waren de situaties in de Nederland se slagcirkel toch veel gevaarlijker en keepster Jurissen moest menige bal „op de slof' nemen. Na de hervatting tekende het tech nisch overwicht van de gasten zich meer en meer af, al kreeg Bea Terlingen op een gegeven moment een prachtige kans haar ploeg de leiding te geven, toen rechtsbinnen Heerlng haar de bal na goed vrij spelen voor de stick legde. Maar weer bleef het schot uit. Onmiddellijk nadat de Engelse dames bij een doorbraak een strafbully was onthouden kwam de solo van Vera Chapman, die tot gevolg had, dat de Engelse ploeg kreeg wat haar toekwam. Zaterdagvoetbal UITSLAGEN 2e KLASSE WGZ—Quick Boys 0—1 3e KLASSE Jodan BoysRCL 40 (RCL degradeert) 4e KLASSE A RCV—Noord w(jk 0—5 RouwkoopBodegraven 5 4 VWS—Koudekerk2—2 GWSSportlust 11 (Sportlust kampioen) 4e KLASSE A (WEST 1) Zandv. M.—AGT 6—0 Lisser BoysKinheim 50 IJmuidenSVOW 30 (IJmuiden kampioen) SMN—Telefonla 1—3 SMSRobaver 13 (SMS degradeert) COMMENTAAR De wedstrijd WGZQuick Boys was van geen belang meer. In de tweede klasse zijn alle beslissingen reeds geval len: Ter Leede is kampioen en Zwalu wen en Excelsior P degraderen. Laatst genoemde vereniging had nog een pro test lopen, maar heeft dit in de loop van de vorige week ingetrokken. In de derde klasse A wsis de ontmoe ting tussen Jodan Boys en RCL de laatste wedstrijd. De Goudse club, dio het gehele seizoen onderaan heeft ge staan. klopte de Leiderdorpse Racing met liefst 4—0, waardoor RCL definitief de rode lantaarndrager werd en auto matisch degraderen moet. Sportlust werd met één punt voor sprong op Noordwijk kampioen in de vierde klasse A. Ook in de vierde klasse A van het district West 1 vielen de beslissingen. IJmuiden werd hier kampioen en SMS de degradant. De standen in de beide vierde klassen luiden: 4e klasse A (west 2) Sportlust 18—29 VWS 18 15 Noordwijk 18 28 RCV 16 13 GWS 18 19 Rouwkoop 17 13 Koudekerk 17 18 Bodegrav. 15 11 Leiden 18 18 Katwijk 17 10 4e klasse A (west 1) IJmuiden 18—29 AGT 17 14 Robaver 18 26 Zandv. M. 18 14 Lisser Boys 18 25 Telefonia 17 13 SMN 18 19 Kinheim 17 13 SVOW 17 14 SMS 18 9 VWSKoudekerk (22 De thuisclub zag geen kans om de 2—0 voorsprong, die zij een kwartier na rust nog had, te behouden. De bezoekers wisten deze achterstand geheel in te lopen en gezien de krachtsverhouding in het veld was dat wel de juiste uitslag. Voor rust was VWS het meest in de aanval. Maar de schotvaardigheid liet te wensen. Tenslotte wist rechtsbuiten Hans Kluts toch nog voor rust met een goed schot de stand op 10 te brengen en de eerste aanval van VWS na de hervat ting leverde een 2de doelpunt op. Een voorzet van rechts werd door midvoor De Koning hard en volkomen onhoud baar ingeschoten: 20. Daarna was het afgelopen met VWS en was de beurt aan Koudekerk. Door de midvoor werd het 21 en een kwartier later schoot de naar binnen gekomen rechtsbuiten de gelijkmaker in de touwen: 22. Hier door werd het slot nog zeer spannend. Maar het winnende doelpunt bleef uit.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 6