STUDENTENFLATS BIJ CHURCHILL - LAAN Paviljoens als noodmaatregel WOENSDAG 27 MAART 1957 Vorig jaar augustus, kort voor het be gin van het nieuwe academische jaar, schreven wij uitvoerig over de plannen die bestonden om het studenten-huis vestingsprobleem in Leiden althans ge deeltelijk op te lossen door de bouw van studentenflats op de hoek van de Haag- weg en de toekomstige Churchill-laan 'Gordelweg), lopende door het viaduct tussen Vink en Lage Morsweg). Geleidelijk aan is in deze plannen vaste vorm gekomen, en het is thans vrijwel zeker, dat een aantrekkelijk ont werp van de Delftse architect H. Postel op dit punt zal worden gerealiseerd. Over enkele jaren hoopt men het te hebben voltooid. Enkele financierings problemen zullen nog definitief moeten worden opgelost, doch aangenomen moet worden dat dit op korte termijn kan geschieden. Het ontwerp-Postel voorziet in de bouw van drie blokken, onderling ver bonden door luchtbruggen, die dit ster vormige complex een luchtig, open ka rakter geven. In bijgaande schetsmatige afbeelding zijn deze drie blokken en hun onderlinge verbindingen duidelijk te zien. Tussen de platformen op de ont moetingspunten van de luchtbruggen zijn trappen geprojecteerd, die in de te kening niet zijn aangegeven om het beeld niet te verward te maken. Deze opzet is speciaal gekozen, om dat men een te massaal woonblok heeft willen voorkomen. Het flatcomplex mag niet een eigen groepsvorming los van de bestaande studenten- en universi teitscentra worden, zodat men streefde naar de schepping van kleinere woon eenheden. Door deze geprojecteerde bouw wordt niet het hele complex een eenheid, maar de verdiepingen per ge bouw worden kleinere eenheden, die slechts „luchtige" band met elkaar heb ben. Men hoopt de huur van de kamers op het thans algemeen geldend gemiddelde te kunnen houden. De kosten van het werk bedragen ongeveer 8000 gulden per wooneenheid, een bedrag dat ook geldt voor studentenhuizen elders in het land. Inrichting van bestaande gebouwen tot studentenflats vergt een iets geringere Investering per student, doch de gele genheden hiervoor zijn beperkt en op den duur zal er toch tot bouw van stu dentenflats op grotere schaal moeten worden overgegaan, om de verwachte grote aanwas van studerenden op te vangen. Men verwacht dat in 1970 het huidige aantal studenten zal zijn ver dubbeld! De flats aan de Churchill-laan zul len aan tussen de 200 en 300 studenten huisvesting kunnen bieden. Dat ls nog niet voldoende om de be hoefte aan woonruimte te bevredigen, want reeds thans bedraagt het aantal kamerzoekende studenten ruim 350. en wanneer de flats voltooid zullen zijn zal dit aantal nog hoger zijn. Men heeft derhalve naar een aanvul lende oplossing gezocht en deze gedeel telijk gevonden in de bouw van pavil joens aan de rand van het Universitair sportterrein bij het Academisch Zieken huis aan de Pesthuislaan. Ook over dit project schreven wij vorig jaar uitvoe rig. Deze paviljoens zullen ongeveer 100 medische studenten onderdak kunnen bieden. Dit is een noodoplossing, aange zien men over het algemeen niet voelt voor concentratie van studenten van ge lijke studierichting. De nood dwong ech ter tot deze tijdelijke (hoewel voor vele jaren geplande) oplossing. Men hoopt deze paviljoens, waarvan wij hierbij een schets geven, bij het begin van het komende academische jaar dus in september aanstaande, te hebben voltooid. De financiering van deze paviljoens is definitief geregeld. OPENING BEJAARDENSOCIETEIT IN „STAALWIJK". Gistermiddag is de eerste bijeenkomst van de bejaardensocieteit in het wijk- gebouw „Staalwijk" gehouden. De ope ning werd verricht door de wijkpredi- kant. ds. P. Kloek. Mr. dr. N. G. van Geelkerken voerde het woord namens de diaconie en vertelde het een en ander over het werk van de diaconie. Deze be jaardensocieteit is weer een nieuwe vorm van kerkelijk werk. Ook mevrouw Par- mentier, die als gast aanwezig was, voerde het woord en sprak haar blijd schap er over uit dat deze bejaarden societeit is geopend. Op deze eerste middag waren ruim 60 bejaarden aanwezig, die zich uitste kend amuseerden met verschillende ge zelschapsspelen. Deze bijeenkomst kreeg nog een extra gezellig karakter, doordat de heer Loef ztfn 91ste verjaardag vier de. Hem werd een boterkoek overhan digd. De opkomst was zog root dat de kleine zaal te klein was, zodat men besloot in het vervolg de grote zaal te gebruiken. Namens de wijkkerkeraad waren aan wezig de diakenen Du Pon en Crève- coeur en de ouderling-kerkvoogd, de heer C. W. Oostveen. Lezers schrijven NOG EENS HET OPENBAAR LYCEUM TE LEIDEN Het raadslid, de heer mr. J. Drijber. is van mening, dat zijn betoog in de raadszitting van maandag j.l. in ons verslag niet geheel juist is weergegeven, verzocht ons de navolgende verbetering en aanvulling op te nemen. De heer Drijber (V.V.D.), die bij de begrotingsdebatten in 1956 niet zo enthousiast was voor de omzetting van de h.b.s. in lyceum en daartegen zelfs bezwaren had. is thans tot andere ire- dachten gekomen. In de meeste grote en middelgrote steden worden de h.b.-scholen in lvcea omgezet. De h.b.s. heeft blijkbaar geen toekomst meer. Verder staan tegenover de spr. sterk aansprekende argumenten tenguftste van het door het gymnasium gevolgde onderwijssysteem èvenzovele andere gezaghebbende meningen, die pleiten voor het lyceum. Spreker heeft in de afgelopen maan den ervaren, dat de wens naar een openbaai- lyceum sterk onder de ouders leeft. Deze wens mag de gemeente niet naast zich neerleggen. De ouders heb ben voor hun kinderen recht op de vorm van openbaar onderwijs, die zij verlangen. Dit geldt zeker in een zo groot centrum. als Leiden met de rand gemeenten nu eenmaal is. Spreker vreest voor een teruggang van het Gymnasium, maar hij hoopt, dat te verwachten toevloed van leerlin gen naar het middelbaar onderwijs deze teruggang zal opvangen. Overigens meent spr. dat de in een lyceum om gezette h.b.s. aan de Burggravenlaan zijn taak als lyceum voorlopig nog on voldoende zal kunnen vervullen. Mede daarom houdt de heer Drijber een krachtig pleidooi voor de stichting van een vierde openbare v.h.m.o. school, die ook een lyceum zou moeten zijn. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Johanna Jacoba, dr van J. J. Vermeer en J. J. Geuke; Petrus, an van P. ran Riet en J. van der Maas; MaTion Henri ëtte, dT van C. A. de Groot en W. J. C. Simons; Pieter, zn van D. C. Verkalk en E. Staiijt; Jacob Jan, zn van A. Hogewoning en J. v. Vliet; Isabella, dr van J. P. Dudok van Heel en M. C. van de Sande Bakhuyzen; Hendrik, zn van H. van de Wetering en E. C. v. Steenbergen; Jacobus Cornells Theo- dorus. zn van Th. G. Zandbergen en W. M .C. van Caasel GETROUWD J. L. Amoldus en C. van den Nleuwen- dljk. OVERLEDEN C. Hokke .09 jr, hulsvr. v. H. W. Zweer*; W. de Wit, 76 jaar, man; L. Laven, 50 Jr. hulsvr. van J. A. Llboohant; E. M. H. H1J- zen, 73 Jaar, weduwe van J. C. van der Steen; H. C. Eichler, 62 laar, man; P. Dob- be. 68 Jaar, man; J. Bodijn, 50 Jaar, huis vrouw van P. de Vos. Trucage en experimenten in de filmkunst Te weinig beseft men in het algemeen nog. dat de filmkunst een eigen taal heeft en in staat is de werkelijkheid te herscheppen op een wijze, waartoe an dere kunstvormen de mogelijkheden missen. Hierop liet de heer W. de Vogel, wetenschappelijk hoofdambtenaar aan de Ryksuniversiteit te Utrecht, de na druk vallen in zijn causerie over: „tru cage en experimenten bij de film", de zesde voorstelling van de Filmstudie kling in het Casino-theater. Aan de hand van veel filmmateriaal toonde de heer De Vogel de mogelijkheden van „overvloeien", dubbelopnamen en ander (tijdrovend) laboratoriumwerk, dat dik wijls tot zeer verrassende resultaten leidt. Achtereenvolgens demonstreerde hij de kenmerkende kwaliteiten van Bert Haanstra's „Panta Rhei", een ver rukkelijke reeks beelden uit het leven van de natuur, waarmee deze cineast destijds internationale belangstelling wist te trekken; de geboorte van de Friese tweeling: zestien kleuren teke ningen, die zo gearrangeerd waren, dat er als het ware een zekere beweging in ontstond en de geboorte van dit verlos kundig curiosum op de voet gevolgd kon worden: fragmenten uit een eigen film over het werk van de Utrechtse Univer siteit, ter demonstratie van de wijze waarop een documentaire tot leven ge bracht kan worden. Zeer boeiend was een Duits werkje: „Menschen, tele-ob- iektiv gesehen", waarin tal van toeval lige voorbijgangers onopgemerkt met de tele-lens waren waargenomen. De le vendigheid van het beeld woog rijkelijk op tegen het „platgeslagen" effect, dat men kriiet door de persDectivische ver korting tengevolge van het gebruik van een tele-lens. ..Fire Filpizene entsteht" demonstreerde de tru^s. die nodig waren om een jongetje te filmen, dat zich in zijn droom gezeten waande od een vlie gend tapijt. Na een uitbeelding van het verschil tussen „toneel" en „film", volg de een uiterst suggestief filmpje van de Canadees Norman Maclaren ..So love your nabour". waarin niet slechts de belangrijke twist om een bloempie tus sen twee vredelievende buren werd uit gebeeld. maar waarin vooral ook het ge luid de aandacht trok. omdat dit recht streeks op de film was „getekend". Het interessante slot van de voorstelling was een reis per trein van Londen naar Brighton.... In vier minuten (één beeldje per seconde, denkbeeldige snel heid van de trein 900 km. per uïir!). De heer De Vogel oogstte dankbaar applaus voor zyn belangwekkende uiteenzettin gen en de voorbeelden op het witte doek. FAMILIEBERICHTEN ONTLEEND AAN ANDERE BLADEN: Bevallen: MastboomVan Reenen, z. Rotterdam: Van OmmerenVéber. d.. Den Haag; Ter KuileJannink. z. En schede: Van der VormBoer. d.. Rhoon. Fijn van DraatWolterbeek, d.. De venter; Dudok van Heelv. d. Sande Bakhuyzen. d.. Naarden; Veenhuizen Blom. d.. Hengelo: J. van der Weerd Stokhu.vzen. d.. Meppel. Getróuwd: R. Maks en Ch. L. M. Brantsen. Bentveld. Overleden: S. L. Straub. vr. Amers foort; N. HuizingaJordens. vr. 70 jr.. Bussum; mr. A. W. Scholtens. m. 72 jr.. Den Haag: A. Th. S. BeumerDe Vries, vr.. 84 jr.. Den Haag; A. M. F. Nadorp, m„ 67 jr.. Den Haag. L. Mendes da Cos ta. vr. 77 jr., Den Haag: J. Schroder Doornik, vr. 78 jr., Den Haag. Groene Kruis op bres voor volksgezondheid De protestantse vereniging voor ge zondheidszorg „Het Groene Kruis" had gisteren in de aula van de christelijke school in de Asserstraat een voorlich tingsavond belegd. De heer W. P. Droog uit Vlaardingen sprak deze avond over: „Uw eigen belang bij de Volksge zondheid en de kruisverenigingen". Spreker bracht verschillende voor beelden naar voren, waaruit duidelijk bleek, dat de kruisverenigingen belang rijke plaatsen in onze huidige samen leving innemen. De heer Droog ging uitvoerig op de oorsprong van boven genoemde verenigingen in. Toen in 1875 een tyfus-epidemie uitbrak in Noord-Holland, stichtte men op initia tief van de inspecteur voor de volksge zondheid een vereniging met als doel om hygiënische voorlichting aan de bevolking te geven, het verplegen van zieken thuis en vorolichting omtrent deskundige verpleging. In Zuid-Holland is de vereniging in 1900 opgericht in verband met het grote sterftecijfer der kleuters, dat toen 20 procent bedroeg! Men is nu zo ver ge komen. dat dit tot 1 A 2 procent ge daald is. „Het Groene Kruis" omvat consulta tiebureaus voor zuigelingen en een spe ciaal kleuterbureau voor kinderen inde leeftijd van 3 tot 6 jaar. Zeer veel aan dacht wordt ook besteed aan de afde ling kraamverzorging en de prenatale zorg. Naast de t.b.c.-bestrijding is men be last me de voor- en nazorg van gees teszieken en lichamelijk gebrekkigen. Het gezondheidspeil is de afgelopen 50 jaar zeer omhoog gegaan mede dank zij de kruisverenigingen. De gemiddelde leeftijd was bijv. in 1900 40 a 45 jaar. terwijl het nu plm. 70 jaar is gewor den. We kunnen God nooit dankbaar ge noeg zijn, aldus de heer Droog, voor de vele mogelijkheden van naastenliefde die gegeven worden in het werk van de kruisverenigingen. Na de pauze vertoonde mej. T. Blom van de Voorlichtingsdienst der Z.-H. Ver. „Het Groene Kruis" te Rotterdam enkele films. o.a. de Unicef-film „de Kinderen" en de kleurenfilm „Voorko men en genezen". Commissie samenwerking bijzondere naden Aan het door de Commissie van Samenwerking voor Bijzondere Noden te Leiden uitgebrachte jaarverslag over 1956 ontlenen wij het volgende: De commissie stelt zich ten doel tezamen met andere instellingen hulp te verle nen aan gezinnen of personen, die in bijzondere nood verkeren, zodanig, dat de geholpenen over hun nood worden heengeholpen en het te verwachten is, dat zij het voortaan zonder hulp van derden kunnen stellen. Er werden in 1956 67 aanvragen be handeld, waarvan in 32 gevallen werd geholpen. Deze hulp bestond in liet bekostigen van kleding, dekking, wo ninginrichting en verhuiskosten, in het opruimen van schuld, hulp bij studie en het verstrekken van invalidenwagen tjes. De geholpenen behoorden tot alle kringen der bevolking. Ieder, die naar het oordeel der commissie hulp behoeft, wordt geholpen, ongeacht levensbe schouwing. Met de hulpverleningen was in totaal Kerk moer aan haar roeping beantwoorden Tijdens een gisteravond onder auspi ciën van de afdeling Leiden van de Ned. R.-K. Middenstandsbond in café-restau rant „In den Vergulden Turk" gehouden bijeenkomst, waartoe tevens leden van verenigingen, welke zijn aangesloten bij de Raad van Maatschappelijk en Cultu reel Overleg waren uitgenodigd, heeft pater S. Jelsma uit Den Haag gesproken over het onderwerp „Loopt onze kerk achter de feiten aan of is zij te voor uitstrevend?" Spreker stelde vast, dat de kerk voor de meesten een neutraal begrip in feite een levende gemeenschap is van priesters en leken. Dit bewustzijn ont breekt maar al te veel bij de gelovigen; zij vereenzelvigen de kerk met de hiër archie. De christen evenwel deelt met Christus, die mens onder de mensen wil de zijn, de verantwoordelijkheid voor de medemens. Het meest levende en blijde feit van de kerk is, dat God in de wereld kwam en er één mee werd. Aan de hand van enige voorbeelden toonde hij aan, dat het besef van on veiligheid en onzekerheid kenmerkend zijn voor deze tijd. Er is sprake van twijfel. De onzekerheid heeft niet alleen met het eigen bestaan van de mens te maken,"doch met de gehele wereld. Een ander facet van deze tijd is, dat de we reld „open" kwam te liggen. Dit heeft verandering gebracht in het wereldbeeld, doch ook in de geest en de gevoelens van de mens. In dit verband is de vraag gewettigd, of de kerk voorzichtig, d.w.z. vooruit ziend, genoeg is geweest. Spreker wees in dit verband op de nieuwe wegen, die werden of worden ingeslagen: priester arbeid in Frankrijk, het werk van Abbé Pierre, het bedrijfsapostolaat, contact met de buitenkerkelijken. Het zijn stuk voor stuk activiteiten, die overeenkomen met het streven één te worden met de mens van vandaag. De nadruk ligt op de solidariteit met de mens. En de kerk, aldus pater Jelsma, loopt achter de feiten aan, zolang zij niet beantwoordt aan haar roeping als kerk. De heer J. C. J. Lambermont, voor zitter van de N.R.K.M., die ook het openingswoord had gesproken, dankte de spreker voor zijn interessante causerie. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doct.ex. Geologie de heer Bachtoel Chatab (Leiden». OEÜSTGEEST Met motor gevallen Een dame uit Leiden, die met haar motor proef gereden had voor baar rijvaardigheidsdiploma, reed na deze rit via Oegstgeest over de Rijksstraat weg naar huis en nabij het viaduct aan de Rhijnzichtweg maakte haar motor rijwiel op onverklaarbare wijze een slingerende beweging met gevolg dat zij kwam te vallen, zo ernstig, dat zij op advies van dokter Loman—Baron via de Eerste Hulpdienst naar het zieken huis werd vervoerd, waar zij in zorg wekkende toestand werd opgenomen. muziekavond De muziekavonden uitgaande van de grammofoonplatenafdeling van Radio Westrik alhier, dragen in niet geringe mate bij tot een muzikaal begrip en inzicht, welke nodig zijn om muziek werken te leren beoordelen en waarde ren. Soms gaat het over moderne mu ziek gisteravond werd in Irene de derde klassieke muziekavond gehouden, pas send bij de lijdensweken. Dr. J. v. d. Veen had o.m. in zijn programma opge nomen gedeelten uit de Mattheus- en Johannes Passion. VOORSCHOTEN De „Vereniging Rekkense Inrich tingen" actief werkzaam op het ter rein van de kindersbescherming en re classering vertoont de film „De kinder rechter grijpt in" morgen in gebouw van Chr. Belangen alhier. 's Middags is er een kindervoorstel ling, waar de film „Alleen op lie we reld" wordt vertoond. WASSENAAR Tuinbouwstudieclub bijeen De Tuinbouwstudieclub Wassenaar hield gisteravond in de bovenzaal van café De Groot de maandelijkse verga dering. Na het welkom van de voorzit ter. de heer A. den Haan. en de vast stelling van de notulen werd door de heer J~. C. van Keppel een serie kleuren dia's vertoond van fraai bedoornde en bloeiende cactussen. De voorzitter bracht vervolgens de te houden bloemschikkennis in bespre king. Uit een conferentie met de leraren bleek, dat de duur zal zijn 50 uur over 25 maandagavonden, aanvangend 8 april. Er is onderhandeld over het ge bruik van de schietloods aan de Johan de Wittstraat als leslokaal. Ingevolge de zachte winter viel de keuring van de uitgereikte bloembollen in zoverre in het water, dat er maar één inzending was, de rest wa5 voor tijdig uitgebloeid. Inzender, de heer A. J. Gardien, kreeg de eerste prijs. Hierna werd overgegaan tot hersen gymnastiek op tuinbouwgebied onder leiding van de heer A. Groenewegen. BEURSOVERZICHT Vraag voor aandelen Philips Amsterdam, 27 maart. Er heerste vandaag in de Philipshoek een aanmerkelijk grotere belangstelling voor deze aandelen dan de laatste dagen het geval was. De verschenen jaarcijfers alslnede het voorstel van een slotdivi- dend van 8% (interimdividend van 6% werd reeds in januari jl. betaalbaar ge steld), hadden vooral in Londen een gunstig effect. Londen was de koper van de Philipsaandelen, waardoor het fonds 3 punten steeg ten opzichte van gisteren. In aandelen Kon. Olie was ook van daag weer behoorlijke handel. Er werd strijd geleverd om de barrière van f. 180 te doorbreken. Tegen oude omrekening betekent dit 900%. Op deze prijs lagen er nogal wat verkooplimites. De strijd was van korte, duur. want na een ope ning van f. 179,60 werd spoedig f. 180,20 voor de aandelen genoteerd, hetgeen een nieuwe recordprijs is. In het verdere beursverloop nam de handel wat af en fluctuaties van betekenis deden zich niet meer voor. Unilever waren ook gevraagd en bij kleine omzetten kon een winst van circa 3 punten bereikt worden. Ook Aku zette de rijzing van gisteren voort en no teerde 2% hoger. Staatsfondsen fractioneel lager bij ge ringe omzetten. In de Scheepvaarthoek ging heel weinig om. Vrijwel over de gehele linie werd een koersverlies van 1 punt geleden. Cultures kalm en frac tioneel lager. Aandelen Zwanenberg Organon werden geadviseerd op 310315 (308) op het dividendvoorstel van 18%, waarvan 5% in aandelen tegen 10% 3% uit agio vorig jaar. De claims werden geadviseerd f. 55 a f. 60. Stockdividenten Nievelt: adviesprijs f.280. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 27 maart - Londen 10.65% —10.65%; New York 3.82'.— 3.8234; Mon treal 4.00%—4.00%Parijs 1.0797%— 1.0807%: Brussel 7.57%—7.57%; Frank furt 90.66%—90.71%; Zürich 86.80%— 86.85% Zürich (vr. frs> 89.25%-89.30%j Stockholm 73.6173.66; Kopenhagen 54.79%—54.84%; Oslo 53 30%—53.35% Milaan 60.51%—60.56%Wenen 14.63% —14.64%. Deze pagina ls gedeeltelijk gecorrigeerd een bedrag van f. 11.946.23 gemoeid. Krachtige hulp ondervond de commissie in het bijzonder van de Dienst voor Sociale Zaken, de Leidse Maatschappij van Weldadigheid en het Nationaal Fonds voor Bijzondere Noden, waarvan de commissie de plaatselijke afdeling is. Voorts werd samengewerkt met ver schillende kerkelijke en particuliere instellingen en fondsen. Dank zij de giften en contributies van werkgevers, werknemers en donateurs, was de commissie in staat in praktisch iedere hulpverlening een bijdrage be schikbaar te stellen. Het bestuur onderging een wijziging, doordat de heer dr. S. Rozemond werd opgevolgd door de heer S. Krist. Beurs van Amsterdam Woensdag 27 maart ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. *53 3% 92% 92% Grootboek obl. 3% 83 L 82 L Ned. '51 3% 92% L 92 Ned. '53 (3%) 90% 90% Ned '56 3% 9011 90,', Ned. '48 3% 85A 85% Ned. '54 3% 87 87 Ned. '55 I 3% 86% 86% Ned. '55 II 3% 87% 87% Ned. '47 3% <3) 87% 87A Ned. '37 3 86 85% Dollarlng '47 3 94% 94% Investeringseert. 3 91% 91 Ned 62 64 3 91% 91 Cert NWS 66% 65% L Indië "37A-3 88A 88% Grootboek '46 3 87 A ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand, en Ind. B. 42% 42% Nat. Handelsbank 104% 106% Ned. Handelsmij. 165 166 A'dam Rubber 80% 80 Dell Mij en (Ver.) 93% 93 H.V.A90 89 Java Cult56 56 Senembah 67% L 67% Vorstenlanden 26% 26% AKU191% 194% Berkel's Patent (v.) 171% Calvé Delft cert. 304 305 Kon. Pap. v. Gelder 197 200 Hoogovens cert. 297 297 Müller en Co. N.B. 307% 308% Ned. Kabelfabr270 L 266 Philips 249 A 252% Philips pref. 148% 148% Unilever 351% 363 Wilton Feyenoord 222 223% Biliton 2de r 237 237 Dordtse Olie gew.867% 886% Kon Olie (f 20 -) 178 50 179 80 Idem (50 a f 20. 178.10 180.05 HoJl Amerikalijn 167% 165% Java China Paket189 186 Kon N Stoom b 154% 152% KPM 162 161 Ned Stoomv Mij 203 202% v OmmereD cert 280 277% Kor Rott Lloyd 171% 170 Ned Scheepv Unie 176% 175 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem leningen A'dam '47 (3%) 3... 91% 91% Den Haag 1937 I 3 93 Lelden 194 7 92% R'dam '57 I-III 3% 92% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 99% 99% Premieleningen A'dam '33 3 100 103 A'dam '51 2% 93 94 A'dam '56 I 2% 91% 90% 'Adam '56 II 2% 100% 100% Eindhoven '54 2% 85 85 Enschede '54 2% 86% 87 Den Haag '52 I 2% 95 L idem II 2% 99 98 R'dam '52 I 2% 95 93% idem II 2% 92 93% Utrecht '52 2% 96 95 L NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstelllngen Amst. Bank 200% 200 H B U eert. 200% 200 Rott. Bank 165 165% Twentsche Bank 173 175 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 241 Borneo Sum. HMij 73 Ned. G en Sp. fabr. 179% 194% Kon. Ned. Grofsm. 106 105 Internatio 90% 92 RotL Droogdok Mij. 589 587 Tieleman en Dros 7% B .Ned. Mij. Walv.vrt. 67% 67% Spoorwegen Dell Spoorweg Mij. 18% 18% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 33*1 34% Intern. Nickel 106% 106% Anaconda 64H 64 A Bethlehem Steel 168 168% Cities Service 63 62% Genera] Motors 38% 39 Kennecott 112% 112% Republic Steel 50% 50% Shell Oil 79% 81 Union Pacific 27% Un. States Steel 57% 58% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen v K. 26/3 Edelmet Kon AA 65 Pref. w a Idem 70 69% Electroias B 324% 1 Holl Constructie 385 B Ing Dur v Bouwnflv 1/0 Int Kunsteroft ind 38% L 38 L Leldsche Wolspinn 262 260 GL Sikken? Lak B 480 475 Ver TouwtHbrlrken 159GB 161GB Wemlnk's Betonm 84GL 81% Van Wijk Textiel 80L 79 L

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7