Stijlvolle De Ruyter-herdenkiiig in Sint-Jacobskerk te Vlissingen Kruiswoordraadsel 1607-1957 umingin en Prins legden krans lij standbeeld van de admiraal Leidse schooljeugd zwom in „Overdekte" voor diploma (ste jaargang Zaterdag 23 maart 1957 Vijfde blad no. 29094 (Van onze speciale verslaggever) ,WÜ zijn vanmiddag hier in de Grote Kerk samen gekomen om voor ons slesoog te laten oprijzen de figuur van de man, die in deze stad geboren is In deze kerk zijn geloofsbelijdenis heeft afgelegd: Michiel Adriaenszoon de jter. „Nu ligt er een groot gevaar in het herdenken op zichelf. Het laten her en van grote figuren uit het verleden in het heden kan een soort historische ocht worden, waar Je min of meer geïnteresseerd en geamuseerd naar kijkt, ir waarbij men niet het besef heeft, er zelf iets mee te maken te hebben. f5 kan zonder dat het door ons beroert, voor één uur of één dag ten tonele rden gebracht en als het voorbij leven wij weer rustig verder zonder dat iets veranderd is." „Ik geloof, dat herdenken alleen waarde heeft, wanneer wij met de mens, herdacht wordt, voor ons zelf iets doen, die mens tot ons geweten laten (ken en dan moet er altijd iets in ons veranderen." Met deze zinvolle en zinrijke woorden karakteriseerde en symboliseerde «aarnemend hoofdvlootpredikant, ds. J. YV. Sepmeijer, gistermiddag in de Jacobskerk te Vlisslngen de diepere zin en betekenis van de herdenking Michiel Adriaenszoon de Ruyter's geboortedag, 350 jaar geleden. Koninklijke Marine ten gehore gebracht. Met naar terzijde geneigd hoofd luis terde de vorstin vol overgave naar de soms harde, maar steeds melodieuze klanken, die de hoge, lichte ruimte ver vulden. „Hij was mens" etle van prof. Milo Een stemmige bijeenkomst was het de Vllssingse St.-Jacobskerk, een ussief, hoog oprijzend gebouw met rwelfde, lichtblauw geschilderde *peldaken en strakke, van kantelen lorziene pilaren, en tevens een voor. ime bijeenkomst. Want onder het (hoor van ds. Sepmeijer bevonden ich H.M. Koningin Juliana en haar rmaal Z.H.K. Prins Bernhard. n talrijk ook waren de officiële gas- dr. A. A. L. Rutgers, vice-presi- van de Raad van State, de rijzige rzitter der Eerste Kamer. mr. J. A. iman, de minister van Verkeer en lerstaat, mr. J. Algera, vertegenwoor- rade de regering, mr. dr. R. H. Pos, ilmachtigd minister van Suriname, F. M. Lampe, gevolmachtigd minister de Nederlandse Antillen, mr. dr. J. iner, president van de Hoge Raad Nederlanden. st was een herdenkingsbijeenkomst ingeleid met enkele woorden van singen's burgemeester mr. B. Kolff iie stijl had en allure, een voorname It ademde en ons door de oratie van prof. dr. T. H. Mllo dichter it bij de mens en vlootvoogd Mi- Adriaenszoon de Ruyter, een sa- nijn in de trotse kerk, weggedoken sen tussen kleine, lage huisjes, welke sloten werd door een plechtige aslegging by de Ruyter's stand- staande op het hoogste punt van Boulevard, door Koningin en Prins tn, waarna de Mariniersikapel met boers en pijpers o.l.v. majoor G. viand, koraalmuziek ten gehore ht. vaak ijle klanken, die verwaai- ovêr de brede, donker-grijze Schelde, inggerekte boulevards en Vlissingen aan allen, die deze klanken opvin- toefluisterend, dat het drie en een e eeuw geleden was, dat Nederland's e zoon geboren werd. (derland eert en vereert deze zo vruchtige man nog immer, daarbij chien wel dromend over de macht, ons land destijds nog bezat Noenmaal natreeks half elf arriveerden H.M. ïoningin en Z.K.H. Prins Bernhard iet vliegveld Woensdrecht, waar zU :en welkom geheten door de com- iris van de Koningin in Zeeland, mr. A. P. C. de Casembroot. Na een e rit door de Zeeuwse dreven werd reeks kwart voor twaalf gepauzeerd Middelburg, ten huize van jhr. De mbroot. Tijdens de rit door Mid- irg genoot het Koninklijk Paar een tproefje van de enorme belangstel- In Zeeland voor deze herdenking, i een kort verblijf in Middelburg, a de vorstelijke personen via Kou- :ie naar Vlissingen. waar door het witebestuur in Brittania een noen- werd aangeboden. Een nazaat dit noenmaal, waar 140 gasten aan urnen begaven Koningin en Prins per auto naar de' St.-Jacobskerk, het vorstelijk Paar werd ingen door drie leden van kerkvoogdij, terwijl de 15- e Marjolyn de Ruyter de Wildt uit Haag, een nazaat van Michiel lenszoon. die gekleed was in een eeuwse dracht, onze vorstin een gevormde ruiker van gele tulpen ood. H.M. de Koningin wetende dat ie zomer in Vlissingen spelen worden (evoerd in het raam van de De yter-herdenking vroeg Marjolyn •ndelijk of zij hieraan zou deel- men. Het Haagse meisje, geheel )ekend met deze festiviteiten, bleef antwoord echter schuldigZU (Ie haar Koningin vragend aan en rfde nauwelijks iets te zeggen Ier misschien deze bevallige schroom een nietszeggend antwoord lat Vorstin en Prins gezeten waren burgemeester Kolff een wel- twoord. „Waar dat men sioh al of wend" van Valerius werd ver as door de Marinierskapel van de Herdenking De Ruyter TENTOONSTELLING IN RIJKSMUSEUM. In het Rijksmuseum te Amsterdam cl gistermiddag de grote herden- {stentoonstelllng gehouden van 'hiel Adriaenszoon de Ruyter. De toonstelling, die tot 17 juni ge ïnd is en waaraan tal van voor staande Nederlanders hebben me- («werkt H.M. de Koningin stond enkele schilderijen af brengt gehele leven van de vlootvoogd trote lijnen ln beeld, in de wieg tot het graf". Zelfs het waaraan de jonge Michiel in een geruite kiel gedraaid zou hebben, er. Schilderijen, prenten, land en. verbruiksvoorwerpen en tro- - die alle in een of ander opzicht meren aan de grondlegger van mte Marine-traditie en de stichter net roemrijke Korps Mariniers, te bijzonder belangwekkende ten- 'telling zal na Amsterdam naar mgen gaan. waar zij van 3 juli tot Ptember te zien is. Ds. Sepmeijer sprak zijn herdenkings rede uit. Waarschuwend klonk zijn stem: „Wanneer wij het leven van vele be kende en beroemde mensen nagaan, van mensen, die werkelijk groot zijn geweest of zijn, ontdekken wij altijd bij hen een voud en trouw. Onze tijd is zo gecompli ceerd. zo wuft. vaak karakterloos en on trouw, zodat dit de kanker kan worden, waaraan de beschaving ten onder gaat". Ds. Sepmeijer schetste vervolgens en kele karaktertrekken van de grote vloot voogd. Zyn trouw, zijn eenvoud en zijn barmhartigheid. „Bij een herdenking als deze", zo zeide ds. Sepmeijer verder, „is men ge neigd De Ruyter te idealiseren en er een soort halfgod van te maken. Dat was hy zeker niet. Hij was alleen maar men s". De Ruyter's gelovigheid, deemoedig heid en vroomheid werden hierna door de spreker gereleveerd, waarna hy be sloot met de woorden: „De Ruyter was een groot mens. HU was trouw in alle dingen van het le ven. Niets kan verwerkelijkt worden zonder trouw. Liefde zonder trouw is er niet. Volharding zonder trouw is er niet. Overwinning zonder trouw is er niet. Trouw is geen taai conservatisme en geen vastzitten aan een dood ver leden, zoals velen wel denken. Trouw vraagt eerbied en moed. Trouw is al- tUd modern en actueel. Het geheim van de levenskracht en het slagen van De Ruyter bestond hierin, dat hij wist, waar alle kracht en slagen vandaan komt: uit de eeuwige krachtbron voor ieder mens: God almachtig". Na een muzikaal tussenspel van de Marinierskapel, sprak prof. dr. T. H. Milo. hoogleraar in de geschiedenis der Overzeese Gebiedsdelen en het Zeewe- w zen aan de Rijksuniversiteit te Leiden, Europa naar Venezuela. Tijdens de thee, die gebruikt werd in het huis Lampsens bood Vlissin- gens burgemeester Koningin en Prins namens het gemeentebestuur een gouden De Ruyter gedenkpen ning aan. De voorzitter van het Nationaal Comité De Ruyter-Herdenkinc, de heer C. Ritmeseter, de commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, ds. J. W. Sepmeijer, de waarnemend hoofdvlootpredi kant, en prof. dr. T. H. Milo, ont vingen de De Ruyter-gedenkpen ning in zilver. een indrukwekkende, groots opgebouwde rede uit over de zeeman Michiel Adri aenszoon de Ruyter. In forse lijnen schetste spreker het lange leven van de luitenant-admiraal generaal van Holland en West-Fries land, opperbevelhebber van 's lands vloot. Een levendig voorgedragen be schrijving, welke culmineerde in een bewogen schilderen van De Ruyter's sneuvelen. Ds. Sepmeijer sprak nog een slotwoord. Kransiegging Te voet begaven Vorstin en Prins zich vervolgens luide toegejuicht door vele duizenden onder een stralende hemel in een genadig-warm zonnetje naar het „Huis Lampsens" aan de nieuwe dijk, de ambtswoning van de directeur van het Loodswezen, kapitein ter zee C. ter Poorten, alwaar de thee werd ge bruikt. Met zijn gastheer beklom de Prins nog het torentje, vanwaar men een prachtig uitzicht heeft over Oud-Vlis- singen en de Schelde. Daarna vond tegen half vijf de kranslegging plaats bij het De Ruyter standbeeld, doch niet nadat eerst enkele gevoelvolle woorden ge sproken waren door de Hongaarse pre dikant ds. J. A. I. Zaborsky, die in de herinnering terugriep, dat De Ruyter, kort voor zijn dood, 26 Hongaarse predikanten, gedeporteerd en geke tend als galijslaven, bevrijd had. en dat in Debress.v een marmeren ge denkzuil nog steeds herinnert aan dit feit. „Ik heb al vele overwinningen behaald, maar het is wel de schoon ste. dat ik onschuldigen uit de boeien heb verlost", zo heeft De Ruyter later gezegd. Onder koraalklanken vertrok hierop het Koninklyk Paar per auto naar Woensdrecht vanwaar teruggevlogen werd naar Soesterberg. Brand op de „Breda" GEVAAR IS GEWEKEN. De K.N.S.M. heeft van de gezagvoerder van het s.s. „Breda" (circa 11.000 ton) bericht ontvangen, dat in het boven- tussendek van ruim 2 brand is uitge broken, doch dat alle gevaar thans ge weken is. Het schip bevond zich by het uitbreken van de brand 200 mijl n.w. van de Azoren, en heeft inmiddels daarheen koers gezet. Persoonlijke ongevallen heb ben zich niet voorgedaan. De met stuk goed gelaten „Breda" is op weg van (lngez. Med.-Adv.) De beste serie van 1957 - 31 en 36 ct Leerlingen van openbare en bijzondere scholen in de Sleutelstad hebben in „De Overdekte" aan de Haarlemmerstraat voor het diploma ^.schoolzwemmen" ge zwommen. Aan onderstaande leerlingen kon een diploma worden uitgereikt: (school Hooglandse Kerkgracht 20). Meisjes A: Sonja Broers, Janneke v. d. Kraan, Jopie Borst, Gerrie v. d. Sijs, Jenneke de Graaf, Baukje Troost, Janny Vink; Jongens A: Frans Brands, Nico Vink, Corry van Nood; Jongens A: Frans Brands, Nico Blansjaar. (Plantsoen): Meisjes A: Tonny Ouds hoorn, Nel Diersman; Jongens A: Rinus van Rossum, Herman Nieuwenburg. (Hoge Morsweg 12): Meisjes A: Trijny v. d. Luit, Beppie Koppe, Willy v. Veen; Meisjes B: Gerda Stadt, Miep de Mun- nik; Jongens A: Wim de Bruin, Ronny Favier, Jan Brak, Henny de Feij. (Rijnsburgersingel)Meisjes A: Mieke Stiphout; Meisjes B: Ilse Franke. (Maresingel)Meisjes A: Leny Bave- laar, Sara Trouwee, Mieke de Tombe, Mientje Zeegers, Marry Kramers; Meisjes B: Tineke Leget; Jongens A: Benny Houthoff, Frits Robbers, Flip Bodijn, Kees Vermond, Aatje Bom, Piet Pracht, Bram Laurier. „De Ruyter-medaille" voor Guus Weitzel By K.B. is aan de heer A. W. Ph. Weitzel te Hilversum de ,De Ruyter- medaille" in zilver toegekend wegens zyn verdienstelijk werk voor de Neder landse scheepvaart. De heer Weitzel heeft deze onderscheiding verworven door zijn aandeel in het wekelijks pro gramma van Radio Nederland Wereld omroep voor de Nederlandse zeeva renden. Hij zal de medaille uit handen van Koningin Juliana ontvangen te Soestdyk op zaterdag 15 juni a.s. De heer Weitzel is als radioreporter bij de luisteraars van de Wereldomroep vooral bij de zeelieden bekend. In 't wekelijks groetenprogramma voor de koopvaardij „Het schip van de week" ge naamd, dat hij voor de microfoon brengt, wordt elke week een schip op het ooste lijk en een op het westelijk halfrond, in samenwerking met de scheepvaart maatschappijen, in contact gebracht met de gezinnen van de opvarenden. De heer Weitzel is 53 jaar en sinds 1927 aan de omroep verbonden. Voorts is de De Ruyter-medaille toe gekend in goud. aan de heer W. H. de Monehv te Hulshorst, oudste directeur van de Holland-Amerika Lijn; prof. mr J. Offerhaus. te Amstelveen, voorzitter van de Raad voor de Scheepvaart; prof. dr. Ir. W. P. A. van Lammeren, te Wageningen. directeur van het Ned. Scheepsbouwkundig Proefstation en in brons aan de heer J. Dijkhuizen, te Katwijk aan Zee, schipper ter zeevis- Vaart. Horizontaal: 1. hindernis 7. loopbaan 13. onmoedig 14. bergplaats 15. klinker en medeklinker 16. griezelig 17. staat in Midden-Oosten 19. volledige heerschappij 21. ontkenning 23. dwaas 24. zeer kundig 25. klein eilandje 27. deelnemer aan vereniging 28. voorzetsel 29. tijdsbestek 30. bekende voetbalclub 31. huishoudelijk artikel 32. persoonlijk voornaamwoord 33. deel van het lichaam 35. tijdelijk verblijf 37. gedeelte 39. opstootje 40. bekend Engels opvoedings centrum 42. rood-blauwe verfstof 43. voornaam van bekend zanger 44. riviertje in midden Nederland 46. riviertje ln Zuid Nederland 47. negatief voorvoegsel 48. idioot 49. lichtbron 50. evenwel Verticaal: 1. oorspronkelijk 2. langzaam dier 3. deel van een boom 4. klaar 5. meisjesnaam 6. ouderwets huishoudelijk artikel 7. vrucht 8. telwoord 9. muzieknoot 10. rivier in Oostenrijk 11. stekelig dier 12. zonder besluit 18. appelsoort 19. stekel 20. inlandse winkeltjes 22. van zichzelf 24. huisdier 26. haarkrul 34. dapper s 36. ln de richting van 38. plaats in Amerika 39. voornaam van bekend filmster 41. precies 43. voorzetsel 45. familielid 48. Nederlandse provincie Oplossingen onder het motto „Kruis woordraadsel" dienen voor woensdag a.s. te 9 uur vm. in het bezit te zUn van de redactie. Witte Singel 1 te Lelden. Onder de goede oplossingen stellen wij een eerste prijs van f. 5. en twee prijzen van f. 2.50 beschik baar, waarnaar alleen abonnees kun nen mededingen. Oplossing doorlopend kruiswoordraadsel Horizontaal: 1. tantième - port: 2. egois* - openen 8. remedie - op - sla; 4. sr - analiseren; 5. Teddie - larie - s; 6. oneerlijk - e.o. - N.S.; 7. na - m.l. - eikeboom; 8. dreinen - lok - oe; 9. berg - mooi - N.L. - gr.; 10. ir - apo logie - ei; 11. Arno - DII - lenen; 12. profeet - stang. Verticaal: 1. terstond - bi - AP.; 2. ageren - are - RRR; 3. nomade - Me- rano; 4. tiendelig - pof; 5. is - Dairen - mode; 6. E.T.I. - lelie - olie; 7. moeilijk - nooit: 8. epos - akelig - L.S.: 9. peper - eboniet; 10. ons - riool - Lena; 11. rel - eenoog - een; 12. trans - smering. De eerste prijs van f. 5. werd toe gekend aan de heer W. Lambrechts, Schelpcnkade 26 te Leiden, de prijzen van f. 2.50 aan mej. G. J. H. Brinks, Vliet 4 te Lelden en aan de heer F. A. Durieux, Zuiderstraat 5 te Sassen- helm. De prUzen worden de winnaars toegezonden. StadhouderslaanMeisjes ACorry Kukler. Margriet Mandersloot, Hanna Zaalberg. Bep van Klaveren, Tonia Cavé, Rietje Stephanus; Meisjes B: Elly Gysman, Elleke Philippo; Jongens A: Koos Schaap, Paul Gouw, Wim van Klaveren; Jongens B: André Roseleur. (Drie Octoberstraat)Meisjes A: Ria Vermeer, Nel van Riet, Annemarie Voorzaat, Babs Stimmers; Jongens A: Dirk Smit, Jacobus Arnoldus, Rik Hop- pebrouwer. (Oosterstraat 16); Meisjes A; Janneke Varick. Miep Neuteboom, Anneke Veer man, Jeanne Zwier; Meisjes B: Jeanne Barends, Nelleke v. Varick; Jongens A: Wout v. d.^Vet, André v. d. Linde; Jon gens B: Peter Kuhn, Dick Visser. (Munnikenstraat)Meisjes A; Elly v. d. Leek. Elly Kraaienbrink, Roseline v. d. Hoed; Jongens A. Henk van Zijp, Wim de la Rie, David de Lafeber. (Asserstraat): Meisjes A: Truus van Haren, Marijke Zimmerman, Riet Im- mink, Addy den Hollander, Trudy Era des, Marian v. Weeren; Meisjes B: Wil- ma Bakema; Jongens A: Martien v. d. Kriek, Wieb Pera, Frans v. d. Hoorn. (Haverstraat)Meisjes A: Fia Diepen- bach; Jongens A: Gerrit Springer. (Duivenbodestraat)Meisjes A: Nelly Roodakker, Wilma Drees, Ria Wit, Leny Vermeer; Meisjes B: Nelly van Veen; Jongens A: Peter Smittenaar. (Noordeinde 40): Meisjes A: Carla Middelham, Finemarie v. d. Kolk; Jon gens A: Kees Nater, Hans v. d. Zeeuw. (Lorentzkade)Meisjes A: Marjo Fuchs, Margriet Runhaar, Willy Blans jaar, Janny Glazenborg, Gerardientje de Vos, Betty Moeliker, Anneke v. Eg- mond, Anneke Roman; Jongens A: Lex Versloot, Hans Bouter, Arno van Oos tenrijk, Sjaak Smids, Nico Aukes. Burggravenlaan)Meisjes AJanny Selier, Margriet v. d. Steen, Ineke Ma- surel, Tineke Mes, Olga v. Staden, Ria Smid, Jos v. Nierop; Jongens A: Ab Jansen, Gerrit-Jan de Wijn. (Du Rieustraat): Meisjes A: Betty v. Weizen, Mieneke ten Napel, Lody van Popta, Carla Zuiderduin, Marja Piket, Marjolein Wemmes; Jongens A: Emil van Apeldoorn. Rien Mussert, Ernst Wassenaar, Kees Havekamp, Ronny den Dopper. Bram van Norden, Edwin Ha gendoorn. (Vollenhovenkade)Meisjes A: Noortje Munting, Ineke Servaas, Marianne v. d. Zeeuw; Jongens A: Simon Kooyman, Stefan Jansen, Leo v. Tongeren, Hans Hemerik. (Pasteurstraat): Meisjes A: Hanneke Dubbelaar, Ady Ouwerkerk. Judy v. d. Tuyn; Jongens A: Piet Wakka, Kees Sip. Jan v. d. Weyde, Bastiaan Roos, Ton Chang, Bram v. d. Zeeuw, Anton v. Rosse, Laurie Gijsman: Jongens B: Bert v. d. Meij, Henk Distelvelt. (Noordeinde): Meisjes A: Liesbeth Groen, Liesbeth Muller. Liesbeth van Wingerden, Maria Herfst, Marga Huls bergen Henning, Ineke v. d. Heide; Jongens A: Marjo v. Amerongen, Tho mas van Rij, Peter Voorst-van Beest, (Lusthoflaan 4): Meisjes A: Anne Ruis, Corry Leget; Meisjes B: Leny Lambooy, Ria Jansen; Jongens A: Wim Bonarius, Ton van Borstelen, Hans Oudeman, Wim v. Loon. (Aalmarkt): Meisjes A: Willy La- bruyere, Hanny Muller, Elly v. Èyken, Edith Calcar, Hilde Zeegers, Hanneke Stolte, Iris v. d. Bas; Jongens B: Beer Eradus, Beer Ouwerkerk, Tom Westen, Dick van Zwart. (Kernstraat 2): Meisjes A: Elly Klink hamer. Jannetje Kanbier, Ineke Been. Aatje van Ees, Anneke Kev. Anneke Deyn, Halien van Dijk; Jongens A: Eduard Koekheim, Wim Fallaux. Wim v. d. Akker, Casper Brussee. Richard Kasten, Dirk v. d. Zeeuw; Jongens B: Henny Brakel. (Zuidsingel B); Meisjes A: Elly Wa- gemaker, Gerda Weede; Jongens A: Tonny Baard, Wout Teske. (Rijnsburgersingel): Meisjes A: Ria van Berkel, Marjolein v. d. Bergen, Ma rian Otten, Ria Noppen, Madeion van Oosten; Meisjes A: Wim Honsbeek, Edri Demarie; Jongens B; Jan de Nobel. (Langebrug): Meisjes A: Carla Riel, Lieke Poptie, Annelies van Berkel, Henny Jongmans; Jongens A: Evert v. d. Schaft, André Barthen, Pierely Kramp, Piet de Geus. (Willem de Zwijgerlaan): Meisjes A: Ineke Hansen, Ria Ravensbergen, Ma rian Nieuwenburg, Corry Schreuder; Jongens A: Johnny de Man. (Marnixstraat)Meisjes A: Bep Ro- mijn, Egberdina van Peenen, Elly West broek; Meisjes B: Ria van Leeuwen; Jongens A: Henk Battist, Paul van Iter- son, Simon v. d. Reyden; Jongens B: Gerard Jansen. (Adriaan Pauwstraat): Meisjes A: Froukje Nagel, Martha Perdok, Elsje M. Locher, Maty Piëete, Ineke v. d. Broek, Kootje v. d. Berg; Jongens A: Bram Hoogewoning, Simon den Heyer, Nico den Heyer. (Driftstraat 49): Meisjes A: Tineke v. Daalen, Anneke de Vries: Meisjes B: Martha de Bree, Judith Pont. (Driftstraat 77): Meisjes A: Ria Baart. Gerda Teske, Marianne Visser, Lidy Piket. Jacqueline de Tombe, Gonny Penseel, Netty Koolhaas, Corry Visser, Janny Bentveld, Bertha v. d. Waals. Rietje Koekebakker, Irene Heemskerk, Annie Dubbeldeman, Annelies Galjaard, Anneke Hunzen, Rieny Roodenburg, Leny Teske, Gonnie v. Es, Mirjan On- J Ter gelegenheid van het afscheid van een aantal hoge officieren van de Shape zaten Prins Bernhard en minister Staf gisteravond aan. aan een diner in het kasteeltje De Zwa luwenberg bij Hollandse Rading. Voor het diner reikt Prins Bern hard aan kolonel Cliappuis. chef van het Shape-team of Advisors, die leeds drager was van de Militaire Willemsorde, de versierselen uit be horende bij de onderscheiding tot Commandeur in de Orde van Oranje Nassau. vlees; Meisjes B: Yvonne v. d. Burg, Willy Naves: Jongens A: Freddy Bee- renfenger. Gé Rol, Sjaak Beekman, Hans de Fey. (Franchimontlaan)Jongens A: Ber ry van Bergen Henegouwen. Gerard Zwartjes, Sam Kukler, Bart Singeling, Ton de Wit, Guus Overdevest, Berry Kieft, Ton Biegstraaten, Sjaak v. Steen, Gerard Schippers, Albert Goosen, Cas per Schijer, Remond Graafmans, Theo v. d. Krogt, Anton de Man, Hans Smiet. (Rapenburg 48): Jongens A: Gerard v. d. Heijden, Tonny van der Stel, Hans de Bruijn. (Timorstraat)Jongens A: Ben Collé; Meisjes A: Truus je Koet; Jongens B: Cor Roelandse. (Damlaan 22)Jongens A: Kees Vrise- koop, Henny Schellekes, André Korte- kaas, Johnny v. d. Berg, Koos Voskuil. (Noordeinde 40): Jongens A: Giel Slierings, Niek de Jong: Jongens B: Henny Smal, Jan Gijsman. (Potgieterlaan 7): Jongens A: Ber nard Vlasveld, Pim Goddijn; Jongens B: Jan Aalders. (Os- en Paardenlaan)Jongens At Gljs van Dam. (St.-Jansschool Rapenburg): Jongens A: Wim Schelvis, Frans Peterse, Hans Timmerman; Jongens B: Maarten Kleyn. (Caeciliastraat)Jongens A: Ton Wa- lekamp, Adrie Pouw, Johnny de Rijk, Harry Stol, Hans Geertsma, Peter Ver berg. (R.-K. Timorstraat): Jongens A: Jan Leune. (Noordeinde 40): Jongens A: Hans de Mooy, Bert Heemskerk, Arie Duiven- bode, Frans v. d. Wilk, Henk Hogeboom, Jacques Bernard, Wim Kamerlingh, Henk Beerenfenger. (Damlaan 1): Jongens A: Wim van Klaveren, Bob Reedijk, Jan Honsbeek, Lau Honsbeek, Ben Delsasso, Guus Met selaar; Jongens B: Tonny Teunissen. (Breestraat)Jongens A: Martein de Kleyn, Theo Klaverweide, Johnny Heemskerk, Peter v. d. Kraan, Wim Vin- kensteyn, Kees Mattheysen, Loek Over devest; Jongens B: Thijs Sloos, Martien van Amsterdam. Fred Tjoa. (Boommarkt 1): Jongens A: Martien de la Rie, Frans de Laaf, Koos Jansen, Gerard Koppes, Kees Vlasveld. Dick Juffermans, Dick Sleuven, Nol v. d, Werff, Wim van Dam, Gerrit van Haas ter, Wim Kneyber, George Jansen, Jan de Haas, Piet Rotteveel, Henk Marcelus, Thomas de Rooy, Jan Pijnacker, Paul v. Rijn; Jongens B: Jan van Eisen, Peter v. Dam, Jac. v. d. Meer, Leo v. Noort. (Timorstraat): Meisjes A: Matthy v. Sebille, Mieke v. d. Holst, Dieneke Meershoek, Ineke Grobbee, Mary Uyt- tenhout. (Haarlemmerstraat 32): Meisjes A: Astrid van Duuren, Lidy Karremans, Annet Martljn, Boukje de Haas, Olquita Dieben, Marian v. d. Linden, Thea Wer- ter, Margriet Fles, Lidy Droogh, Rita v. Diest, Antoinette van Cleef, Anja van Zijp, Margriet van Dongen, Carla Op dam, Henny Hoogervorst, Jeannette Wortel, Henny Kluivers. (Levendaal 54): Meisjes A: Bergita Elemans, Plonia van Leeuwen, José la Rivière, Kitty Leenders, Tineke v. Eg- mond, Tineke Nijsman, Sanneke Smit, Ankie de Hosson, Willy v. d. Steen, Gemma Brunt, Henny van Latum, Rineke Starrenburg, Netty Holswilder, Roselien v. d. Vaart, Ingrid Groenewe- gen, Annet Uppenkamp, Tanga Ver steeg. (Pelikaanstraat): Meisjes A: Fieneke Rijsdam, Anneke Weber, Ietje Carme- joole, Leny Weerlee. Elly Vlntges, Els de Jong, Joke Dubbeldeman. Thea Steen bergen, Cobi Goldenberg, Stien de Graaf, Joke Broersteeg, Els v. d. Leek, Nora Blokhuizen, Mia Schrljer, Trudy v. d. Weyde. (Potgieterlaan 7): Meisjes A: Nel van Kampen. (Middelstegracht): Meisjes A: Tlny Slierings. Beppie van Gijzen; Meisjes Bi Rietje Montagne. (Lusthoflaan): Meisjes A: Anneka Montanus, Willy Wallaart, Rini Sloos, Elly Feas, Mieke van Dorp, Janny Meul, Conny Cramer. (v. d. Werfstraat): Meisjes B: Willy Heymans, Ria Dool; Meisjes A: Corry Oogjen, Trientje Prins, Rietje Schouten, Cobi Verkuylen. (Krauwelsteeg)Meisjes A: Greet ja Barning, Cisca Bonnet, Els Goddijn, Joke Breedeveld. Janny v. d. Pluym, Tineke v. Steenbergen, Lida de Jong, Joke v. d. Kaay, Elly v. Veer. (Zoeterw.singel)Meisjes A; Truus Prins, Gerda Vonk. (Damlaan 22): Meisjes A: Bertha Scheffers, Carola Stiefelhage, Marijke Veen; Meisjes B: Jaqueliene Kien jet. (V.G.L.O. Oude Vest): Meisjes A: Cobi Siere. Agnes Neuteboom. Marja v. Vliet, Annie Hollebeek, Leny Nljssen, Joke de Wolf, Janny Florisson, Beppie Bekooi, Fietje Springer; Meisjes B: Geertruida Mink. Alie Pooyer.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7