Herman Popeyus veroverde de titel voor de vierde maal in successie Nationaal kampioenschap driebanden Teegelaar ivon geen partij meer In Leidse Hout.... Weinig wegblijvers in modderige Sleutelloop van Holland Van de hockeyvelden Het Westen won in Amersfoort met 6—1 van liet Noorden Ook zesde uitwedstrijd bracht Quick Boys geen winst MAANDAG 18 MAART 1957 Herman Popeyus en Hennie de Ruyter hebben op de laatste twee dagen van het toernooi om het nationaal kampioenschap driebanden de talryke toeschou wers in de benauwde congdeszaal van Krasnapolsky toch nog in de sfeer van de ereklasse gebracht door met prachtige gemiddelden hun partijen te winnen. Dit tweetal zal ons land dan ook vertegenwoordigen by de Europese kampioen schappen, die van 10 tot en met 13 april a.s. in Antwerpen worden gehouden. Popeyus behaalde voor de vierde maal in successie de driebandentitel en schaarde zich daardoor onder de legendarische dricbandenkampioenen als Robyns,, Sengers en Axie Ros. De Rotterdammer toonde zich verreweg' de sterkste Nederlandse driebandenspeler van dit ogenblik met een algemeen gemiddelde van 0.831 - het beste waarmee ooit een Nederlands kampioenschap is behaald, maar dat toch geen Nederlands record is, want dat bracht hy 2 jaar geleden in dezelfde zaal tydens het Europees kampioenschap op 0.884. In de finalepartij, waarin hy alles en Bert Teegelaar niets te verliezen had, scoorde hy een gemiddelde van 1.250 Hennie de Ruyter heeft de uitzending naar Antwerpen verdiend door zijn sterke, stijlvolle spel. waarmee hij een goede tweede plaats veroverde met een algemeen gemiddelde van van 0.767. Bert Teegelaar, na vrijdag nog onge slagen aan de kop, heeft daarna geen enkele winstpartij meer kunnen boe ken, integendeel, hij zakte af naar het peil van een eerste klasser en werd tenslotte nog voorbijgestreefd door de butant Van Gils, die met 0.653 juist bo ven de degradatiegrens van 0.650 kon blijven. De overige vier deelnemers: Sweering, Broekhuizen, Van Bommel en Stikkelman haalden deze grens niet en degradeerden voorwaardelijk. Zaterdagavond was de beslissing eigen lijk al gevallen omdat Popevus in een meesterlijke partij met een hoogste se rie van 10 in zijn 15e beurt de totaal falende Stikkelman (37 poedels) in 47 beurten had verslagen en Bert Teege laar, de enige, die op dat moment in matchpunten gelijk met Popeyus had kunnen komen, door Van Gils was ge klopt, Popeyus had zondagmiddag dus een voorsprong van twee punten op Teege laar, De Ruvter en Van Gils, maar bo vendien zulk een hoog algemeen ge middelde, dat hem slechts door een ver pletterende nederlaag tegen Teegelaar in de slotpartij de titel nog zou kun nen ontgaan. Teegelaar heeft nog nooit een kam pioenschap in de hoogste klasse kun nen behalen omdat hij zoals nu weer bleek de stryd niet tot het bittere einde kan voortzetten. Na zyn twee nederlagen van zaterdag was Teegelaar onzeker en moedeloos ge- VOETBAL. Herberger is al aan liet selecteren Bondscoach Sepp Herberger heeft twintig spelers geselecteerd, die in aan merking komen voor de Duitse ploeg, die op woensdag 3 april a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen het Nederlands elftal speelt. Het zijn: Tilkowski (Westfalia Heme), Herkenrath (Rotweiss Essen), Juskowiak (Fortuna Dusseldorf), Schmidt (FC Kai- serslautern)Keek (FC Saarbruecken), Szymaniak (Wuppertaler SV), Borutta (Schalke '04), Mai (SV Fuerth), Wewers (Rotweiss Essen), Hoffmann (Viktoria Aschaffenburg), Erhardt (SV Fuerth), Semmelman (SV Bayreuth). Jagielski (Schalke '04), Rahn (Rotweiss Essen», Waldner VFB Stuttgart), Schroeder (Werder Bremen), Kraus (Kickers Of fenbach), Seeler (Hamburger S.V.), Schmidt (Borussia Dortmund) en Schae- fer (FC Köln). Vijftien spelers in selectiegroep Voor de komende interlandwedstrij den zaterdagvoetbal is een selectie- groep van 15 spelers samengesteld, die verder zullen worden voorbereid door middel van oefenwedstrijden en cen trale training. Het zyn: Woudsma (DES) en v. d. Gaag (Ex celsior M.) doelverdedigers; v. d. Vuurst (IJsselmeervogels), v. Zwol (Oranje-Nassau) en Jansen (C.S.V.D.) achterspelers; Nieuwstraten (Zwart wit '28), v. d. Schee (Spykenisse)v. Laar (DOVO) en v. Wuyn (Quick Boys) middenspelers; Bout (Huizen), Kerkdijk (Sparta E), Hm v. Dalfzen en Hk v. Dalfsen (Sportcl. Genemui- den), v. d. Oever en Nieuwenhuyzen (Quick Boys) voorspelers. ZFC wilde spelen... Deze regen-zondag is UVS bijna op een strop komen te staan. Het al of niet doorgaan van de wedstrijd tegen ZFC was ter beoordeling van arbiter Busso uit Amsterdam en deze deelde het (be zorgde) bestuur van de blauwwitten mede geen toeschouwer had zich aan de kassa's gemeld dat hij de beslis sing wilde overlaten aan de aanvoerders. Cor Verhoogt zag er, mede in verband met de financiële consequenties voor zijn club. geen brood in. maarde aan voerder van de Zaanse ploeg wilde wel spelen. De ZFC-ploeg was zich trouwens al aan het verkleden. De heer Busso nam de beide captains daarop mede naar het veld om de grote plassen te bezichtigen en bij terugkeer bleek, tot grote opluchting van het UVS-bestuur. ook de animo aan Zaanse zijde totaal verdwenen. „Ik begrijp het wel", zei de heer Busso „als ze vanavond niet met hun premie bij hun vrouwen komen, krijgen ze op hunDat laatste woord hebben we maar niet ingevuld, maar het was goed Amsterdams. Uitstagen zaterdagvoetbal 2e klasse: HoogvlietQuick Boys 30. 3e klasse A: MonsterTSB 36; Or- nasExcelsior M 27. 4e klasse A: KatwijkLeiden 03. GYMNASTIEK Uitvoering Brunhilde De dames Gymnastiek- en Atletiekver eniging „Brunhile" houdt zaterdag a.s. in de Stadsgehoorzaal een uitvoering. Aanvang 8 uur. BILJARTEN Aan het Europees kampioenschap groot biljart libre, dat van 5 tot en met 8 april a.s. in Antwerpen wordt gehou den, zullen drie Nederlanders deelnemen t.w. C. van Oosterhout, Kees de Ruyter en H. Scholte. Van de overige vijf plaat sen zijn er drie voor België en twee voor Duitsland. HERMAN POPEYUS worden en in plaats van een span nende finale, desnoods, zoals zo vaak In kader- en Iibrekampioenschappen geschiedt, met slechte gemiddelden. maar met een gelijk opgaande stryd, kregen de toeschouwers een eenzijdig gevecht te zien. Popeyus behoefde zich in het geheel geen zorgen te maken over het even tueel verliezen van de partij en maakte er een groots duel tegen het gemiddelde van. Met spectaculaire harmonicastoten, knallende doorschieters, maar ook met zachte afgemeten rollertjes bouwde hij aan het beste part ij gemiddelde van dit toernooi. En toen hij daar inderdaad in slaagde en de partij in de 44e beurt met een gemiddelde van 1.250 uitmaakte, kreeg hij een daverend applaus en dat zeker niet alleen voor het prolongeren van zijn titel. Intussen had Hennie de Ruyter op de andere tafel zijn best gedaan om zo hoog mogelijk uit de bus te komen voor het geval Popeyus zou verliezen. Hij was nog bezig, toen Popeyus al omhelsd en bejubeld werd, speelde ook geruime tijd boven de 1, maar kon dit niet volhou den en eindigde met precies 1. Zijn te genstander. de Arnhemmer Stikkelman, die in de voorwedstrijden altijd met een algemeen gemiddelde van meer dan 0.700 eindigt, bracht er niets van terecht en maakte slechts 22 caramboles. UITSLAGEN. Broekhuizen 53 88 4 0.602 Sweering 55 88 5 0.625 Stikkelman 44 90 3 0.488 Van Bommel 55 90 5 0.611 Teegelaar 43 80 5 0.537 De Ruyter jr. 55 80 6 0.687 Van Gils 41 79 6 0.518 Popeyus 55 79 5 0.696 Sweering 48 72 7 0.666 De Ruyter 55 72 7 0.763 Van Bommel 55 83 5 0.662 Broekhuyzen 55 83 5 0.662 Popeyus 55 47 10 1.170 Stikkelman 14 47 3 0.297 Teegelaar 47 76 4 0.618 Van Gils 55 76 5 0.723 Van Gils 55 79 6 0.696 Broekhuizen 52 79 5 0.658 Sweering 55 75 6 0.733 Van Bommel 54 75 5 0.720 Teegelaar 21 44 5 0.477 Popeyus 55 44 5 1.250 Stikkelman 22 55 2 0.400 De Ruyter jr 55 55 5 1.000 De eindstand van het toernooi is: alg. m.p. car. brt. h.s. gem. Popeyus 12 375 451 10 Ö.831 De Ruyter jr. 10 376 490 7 0.767 Van Gils 10 353 540 7 0.653 Teegelaar 8 331 481 6 0.688 Sweering 8 354 547 7 0.647 Broekhuizen 3 337 530 6 0.635 Van Bommel 3 357 581 5 0.614 Stikkelman 2 265 488 7 0.543 Het toernooigemiddelde bedroeg 0.668 (Van onze atletiek medewerker) De Sleutelloop van de A.V. Holland moet voor onze vaderlandse atleten toch wel erg aantrekkelijk zijn, want hoewel zij gisteren van tevoren wisten (het regende immers 's ochtends vroeg ook al) dat hun een modderpartij in de Leidse Hout te wachten stond, waren ze toch van heinde en verre op komen dagen, en was het kleine aantal afschrijvingen vrijwel te verwaarlozen. Het grootst aantal wegblijvers viel nog te noteren onder de cracks, de A-B klassers, die hun dure benen zeker te voornaam vonden voor de modder van de Leidse Hout! Wedstrijdsecretaris Wim Rietbergen heeft eer van zijn vele werk gehad: een keur van atleten kwam in iedere klasse aan de start, en het scheen wel of het slechte weer stimulerend op de lopers werkte, want er werd zo fel gevochten dat de schaarse toeschouwers de regen en de blubber gewoon vergaten. We schreven reeds eerder, dat Hans Peen (Holland) een junior is met aan leg. een knaap die het met harde trai- De op sportpark „Birkhoven" te Amersfoort gespeelde districtswedstryd tussen „West" en „Noord" is door de Westelijke hockeyploeg royaal met 61 gewonnen. In de eerste helft was het veld wel vrij zwaar, doch overigens goed bespeelbaar. Toen was ook het spelpeil van goed gehalte. De Weste lijke hockey'ers demonstreerden een vry groot technisch overwicht, waar tegen de enthousiast spelende Noorde lijke ploeg niet was opgewassen. Toch gaf het Noorden goed partij en vooral de Noordelijke achterhoede heeft zich voortreffelijk geweerd. Doch 't Wes telijke elftal, dat voornamelijk bestond uit spelers van de nationale ploeg, kon al vrij spoedig een 2—0 voorsprong ne men door doelpunten van Van Erven Dorens (Laren). Een sublieme Noorde lijke aanval werd in de 15e minuut be sloten met een uitstekend doelpunt van Van der Zee (GHBS) .(21). De Wes telijken behielden hun overwicht en voor rust werd de stand 41 door goals van Jansen Schoonhoven (Amsterdam) en Van Dijck (Kampong). Na rust bleek dat het terrein van het slechte weer erg geleden had. Goed spel was niet meer mogelyk. De Westelijken maakten door Bouman (BMHC) nog twee doelpunten, zodat de eindstand 6—1 werd. Het was een nuttige oefenpartij, die vooral voor rust het aanzien zeker waard was en die toen tevens heeft aangetoond, dat de kwaliteit van het Westeliike hockey ho ger mag worden aangeslagen dan dat van he tN oor den. Doelman Mulder van de Weste lijke hockeyploeg kreeg in de wed strijd tegen het Noordelijk elftal weinig te doen. Een lieve vrouwe lijke supporter kreeg medelijden met hem en schoot hem met haar para pluutje te hulp. Onze fotograaf schoot toen ook: zijn plaatje De Nederlandse heren B-ploeg heeft op het terrein van Vivier d'Oie te Brus sel een verdiende 3—1 overwinning be haald op de Belgen. Door beter samen spel en vooral grotere schotvaardigheid hadden onze landgenoten reeds een 2-0 voorsprong bij de rust bereikt, een stand welke in de tweede periode nog werd verhoogd tot 30, terwijl de Bel gen pas drie minuten voor het einde hun eer konden redden met een tegen- puntje, gescoord uit een lange hoekslag. Het Nederlandse dames-B-team heeft te Ipswich de hockeywedstrijd tegen de Engelse B-dames met 10 verloren. Maar het was een eervolle nederlaag, want tot in de laatste minuut ging de strijd volkomen gelijk op en een sterke aanval van het Nederlandse front in de laatste minuten had de stand bijna op 11 gebracht, een uitslag die meer in overeenstemming met het spelbeeld zou zijn geweest. In de Engelse ploeg stonden niet min ning nog ver kan brengen. In de race voor de B-junioren over plm. 1250 me ter was hij niet te slaan, ook niet voor Frijters van Siomo. die tot op tweehon derd meter voor de finish achter de Leidse junior wist te blijven, maar toen ook moest bukken voor de krachtige eindsprint van zijn tegenstander. Bij de A-junioren was er ook een fi guur. die met kop en schouders boven de rest uitstak: Henk de Vreede, Neder lands Juniorcrosskampioen 1957. Henk Witteman (Bataven) en Piet van der Pol (Tempo Bussum) konden hier niets aan veranderen, en zo noteerde De Vreede dus zijn zoveelste overwinning. Eddy Westerhout won de CD-klasse loop voor de tweede maal. en om het succes voor de organiserende club vol ledig te maken, eindigde Piet Seller als derde in totaal en als le D-klasser. De internationale schaatsenrijder Jaques Vogels (WIK Wassenaar) was lange tijd in de kopgroep te vinden, maar zakte tegen het einde af naar de zevende plaats in zijn klasse. Voor een schaat ser. die een hele winter in Noorwegen en Zweden gereden heeft, geen slecht re sultaat. De wisselprijs ..De Sleutels" voor de vereniging waarvan het eerst vijf lopers de finish passeerden, ging voor de derde maal naar het Amster damse Estafette, dat deze trofee nu defi nitief in de prijzenkast mag opbergen. Onder de wegblijvers bii de „Groten van de sintels" waren Jan Vergeer, .41- bert van der Linden en Paul Christiaan- se. De man uit Boskoop had een bles sure aan de achillespezen, hij was dus verontschuldigd, maar Van der Linden en Christiaanse, beiden Hollandmensen, bleven zonder bericht weg! Na de eerste ronde van de 5 km. die de cracks te lopen hadden, lag het Trek vogels-duo Janssen (winnaar vorig jaar) en Koster op kop, met in hun midden de marathonloper Smits uit Alphen aan den Rijn. Op enige afstand volgde Coos van Rooyen (Holland), op de hielen ge zeten door een groepje met de eerste B- klassers o.a. Willkom (Zwaluwen) en Van Proosdij 'WIK). Iedere omloop werd de onderlinge afstand tussen de lopers groter en in de laatste 1250 meter splitste zich ook de kopgroep. Cees Janssen passeerde de finish tenslotte met een voorsprong van zeker 100 me ter op Smits, die een straatlengte voor lag op de andere geelbroek Koster. Ach ter Van Rooyen en Broekhuizen kwam direct de eerste B-klasser, Peter van Proosdij, die hiermee nog verschillende A-klassers achter zich liet. De voorzit ter van Holland, de heer Herman Riet bergen. reikte in de kantine van het Sportpark de prijzen uit. UITSLAGEN: B. junioren (1250 meter): 1. H. Peen (Holland Leiden) 4.20.2: 2. F. Frijters (Siomo) 4.26.2; 3. J. Vellen- aer dan vijf internationals opgesteld, maar door het uitstekende werk van de Nederlandse midden- en achterlinie kon den de tegenstandsters in toom worden gehouden. Ook in technisch opzicht deden onze meisjes niet voor de Engelse dames onder. m Leidse Mixed Hockey Club Vorige zondag werd het tweede dames elftal van de L.M.H.C. het kampioen schap in de Derde Klasse C in de schoot geworpen, door een onverwachtse neder laag van medekoploper Siseo in de wed strijd tegen B.DH.C. IV. Ondanks het feit, dat dit elftal zijn eerste seizoen in de derde klasse speelde, zal het du« nu promotiewedstrijden spelen om in de tweede klasse te komen. Gisteren speel de het tweede Dameselftal tegen Allian ce III de laatste competitiewedstrijd, maar door de hevige regen en het daar door onbespeelbaar worden van de vel den moest de wedstrijd in de rust wor den gestaakt met een stand van 0-1 in het voordeel van Alliance. Vóór deze wedstrijd speelde eveneens in stromende regen 't eerste Dameselftal tegen BDHC III. In een enthousiaste ontmoeting had Leiden de eerste helft het heft in han den, terwijl na de rust B.D H.C. de ach terstand van 2-0 zelfs in een winst van 3-2 wist om te zetten. Mej. Knaap maak te echter kort voor het einde met een mooi schot de stand gelyk. Het vierde herenelftal speelde in Bilt- hoven voor de J. D. Treslingbeker tegen S C.H.C. III, een gevaarlijke tegenstan der, uitkomende in de tweede klasse. Desondanks werd in een felle strijd de punten door Leiden binnengehaald met een 3-1 overwinning, waardoor Leiden IV thans in de kwartfinale van deze bekercompetitie beland is. (Ingez. Med.-Adv.) Trieste 3-0 nederlaag tegen Hoogvliet Het ziet er naar uit, dat de rol van Quick Boys in de hoogste klasse van het zaterdag voetbal een trieste gaat worden. De Katwykers schijnen bezig te zijn aan het vestigen van een record, dat beslist niet aantrekkelijk kan wor den genoemd. In hun zes uitwedstijden kwamen ze niet eenmaal tot winst: één schamel puntje tegen R.V.V.H. was tot nu toe hun beloning. Ditmaal werd te gen het hekkesluiter-af zijnde Hoogvliet wel een laagtepunt in de prestaties be reikt: een kansloze 3-0 nederlaag. nieuw gaan afvragen of de Katwijkers nu werkelijk geen betere rechtsbinnen hebben. Zo erg veel kansen kwamen er dus niet, maar het was toch wel een grote verrassing, dat Hoogvliet ver in de eer ste helft de leiding nam door een op het oog onschuldig schot van grote afstand. De bal stuitte van de lat tegen de rug van de verbouwereerde Den Hollander en sprong vandaar in het Katwijkse doel. na de rust met de wind mee nu wel eens even anders zou doen, had verkeerd ge dacht. De Hoogvlieters, gesteund door de 1-0 voorsprong, weerden zich als wa re leeuwen en gaven geen duimbreed grond prijs. Dat ontmoedigde de Kat- v/ijkers steeds meer en na ongeveer 25 minuten vergrootte Hoogvliet zowaar de voorsprong met een tam schot, dat net achter de lijn werd gestopt, hetgeen de i scheidsrecher echter niet ontging. Kort voor tijd kwam de derde goal ter wereld, J toen de volkomen vrijstaande rechtsbui- I ten. oi. in buitenspelpositie, de bal on gehinderd kon inkoppen uit een voorzet van links. -De Katwijkers die technisch nog steeds tot de besten behoren, kunnen voor deze nederlaag geen enkel argu ment aanvoeren, want alleen Floor van Duijn ontbrak op het appèl. Wel argu menten te over om de nederlaag te ver klaren. Ze kunnen bijvoorbeeld doelman Den Hollander de schuld geven, die in derdaad geen beste wedstrijd speelde en zeker aan één doelpunt schuld had. Maar als allen, stuk voor stuk, de hand in eigen boezem steken, zullen ze eer lijk moeten toegeven, dat het enthou siasme ontbreekt en zonder dat zal geen elftal in een klas, waarin voor de punten wordt geknokt, hoge ogen gooien. Van de wedstrijd zelf valt niet zo bar veel te vertellen. Quick Boys had in de eerste helft, met de straffe wind tegen ontegenzeglijk het beste van het spel en aanval op aanval golfde op het Hoogvlietdoel af. dat echter in de tegen woordig linksback spelende Sluimer een onverzettelijke golfbreker heeft. En dat juist tegen de toch al niet sterke Kat wijkse rechtervleugel waarin v. Duyven- voorde andermaal maar tot een povere prestatie kwam, waardoor we ons op ga (Volewijckers) 4.28.5; 4. H. Jansen. (Siomo) 4.31.7; 5. G. v. d. Linden (RK! Holland) 4.33.2; 6. K. Linschoten (Hol- land Leiden) 4.38.8. A. junioren (2500 meter): 1. H. de Vreede (Trekvogels) 8.44.1; 2. H. Witteman (Bataven L) 8.52.3; 3. A. v. d. Pol (Tempo) 9.01.-; 4. C. Bor ger (Volewijckers) 9.6.8; 5. H. Knetsch (Holland Leiden) 9.9.4. CD-klasse De Sleutelloop 3500 meter: 1. E. Westerhout (Holland Leiden) C 13.42.8; 2. C. H. Peterse (Gouda) C 13.58.2; 3. P. Selier (Holland Leiden) D 14.05.3 le D: 4. J. Klooster (Estafette) C 14.05.4; 5. J. Evers (Celebes) C 14.08.7; 6. C. Visser (RK Holland) C 14.10.2; 7. J. Vlasveld (Bataven Leiden) C. 8. R. den Tonkelaar (Holland Leiden) D 2e. pr.; 9. J. Vogels (WIK Wassenaar) C. Clubprys CD-klasse: 1. Estafette (Amsterdam) 18 punten; 2. Siomo (Den Haag) 37 punten. A-klasse (5000 meter): 1. C. Jansen (Trekvogels) 17.18.1; 2. J. A. Smits AAV 36) 17.38.4; 3. S. Kos ter (Trekvogels) 17.48.9; 4. J. D. van Royen (Holland Leiden) 17.55.4. B-klasse (5000 meter): 1. P. van Proosdij (WIK Wassenaar) 18.08.4; 2. M. Willkom (Zwaluwen); 3. S. de Vries (Volewijckers). Leiden won in Katwijk (Van een onzer verslaggevers) In een matige wedstrijd heeft Leiden een 03 zege behaald op Katwijk. De Leidse ploeg nam in de derde minuut de leiding, toen Rietkerken een combi natie over links uitstekend afrondde. De zelfde speler bracht in de veertiende minuut met een verrassend schot via de paal de stand op 02. Katwijk probeerde voortdurend het spel te verplaatsen, doch de opzet was te doorzichtig en er werd te sporadisch geschoten. Na de hervatting verkregen de Kat wijkers een groot overwicht, maar ver der dan een reeks corners kwamen zij niet. In de 23ste minuut profiteerde de Leiden-midvoor Key van een fout in de Katwijk-defensie en werd het 03. Alles wat Katwijk in de resterende speeltijd probeerde bleef zonder succes, omdat v. d. Kwaak c.s. met het onsamenhangende spel wel raad wisten. Tafeltenniscompetitie Volgende week valt de beslissing De enkele beslissende wedstrijden in de hoofdklasse .4 wachten op de terug keer van de Stockholmspelers. die in middels al wel thuis gekomen zullen zijn. Volgende week dus zullen we weten of b.v. Scylla behouden blijft voor de hoofdklasse, of dat dit via slopende de gradatiewedstrijden alsnog kan gebeu ren. In de overgangsklasse G. van het klei ne programma kan Wibo 1 zich rustig gaan voorbereiden op de komende pro motiewedstrijden. Volgende week reeds kan het kampioenschap een feit zijn om dat in theorie nog maar één team Wibo 2 van de eerste plaats kan verdringen. En dat isWibo 3! Wibo 2 won gemakkelijk van DOS 3 met 7-3. DOS 1 verloor van Wibo 3 na spannende stryd. De overwinning is te danken aan drie overwinningen van v. d Horst en mede aan de drie nederlagen van Harkx bij DOS. Schouwerwou won tweemaal en Langerveld wist alleen v. Soest te kloppen. Tegen de verwachting in won DOS ditmaal eens het dubbel. Batswingers 2 leverde een uitstekende prestatie door met 8-2 te winnen van Rotterdam, waardoor de kansen op de vierde plaats uitstekend zyn. Salamanders is helemaal veilig, maar deed er toch goed aan toch maar twee puntjes mee te pikken uit de wedstrijd tegen Wilskracht. Alleen Puyk zorgde voor de Noordwykerhouters voor drie punten. In groep F had DOS 2 het zeer ge makkelijk tegen Sparta 5, dat met twee man speelde, een Spartakwaal dus. Acht uur begon de strijdt?), om kwart over negen stonden de Groot en de zijnen op de Dam. waar ze nog gemakkelijk de laatste bioscoopvoorstelling hadden kunnen pakken. Het ene Spartaanse puntje kwam van v. Ham, die de Groot klopte. Treffers I deed hier uitstekend werk door in Amsterdam AVGA na spannen de strijd met 6-4 te kloppen Wout Heemskerk won driemaal en Jos v d. Meer twéémaal Het dubbel Heem kerk- v. d. Meer bracht Treffers de winst.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7