Banketbakkerij P. Corba Vraag geen verf.vraag RIP O LIN Van Nelle's Koffie Arbeidsvitamine Zal EOKA strijd willen staken als Makarios wordt vrijgelaten? Wordt Soewirjo nieuwe premier? Ds. W. F. ten Rouwelaar 25 jaar predikant in Lutherse kerk Staat sinds 1954 in Bodegraven DAMES, WAT IS DE MODE C. de Groot-van Egmond ADR. VAN OOY JR. VRIJDAG 15 MAART 1957 Pamfletten op Cyprus Gemoederen verhit na terechtstelling; van de jeugdige Griekse Cyprioot Pakikaridcs Bestaat er kans, dat de nu reeds jarenlang durende ongeregeldheden op Cyprus spoedig tot een einde ge raken? Men zou geneigd zijn dit aan te nemen na het laatste aanbod van de Grieks-Cyprische verzetsbewe ging, de Eoka, die verklaard heeft alle operaties op te schorten „zodra aartsbisschop Makarios vrijgelaten wordt". Dit aanbod iverd gisteren gedaan in vlugschriften, die door jongens op de fiets worden uitge reikt en overal uit rijdende auto's op de straat werden gegooid. Gouver neur Harding heeft gistermiddag onmiddellijk zijn militaire en bur gerlijke raadgevers bij zich geroe pen om het voorstel te bespreken. In de pamfletten, die zoals gewoonlijk met „Dighenis" zijn ondertekend, wordt de recente resolutie van de Ver. Naties aangehaald, waarin de hoop wordt uit gesproken. dat een vreedzame regeling van het vraagstuk Cyprus op basis van het Handvest der V.N. wordt gevonden. De Turkse gemeenschap op Cyprus voelt uiteraard niet veel voor accepteren van het aanbod. De leider Kutchuk verklaarde nog al schamper: „Dit ls een nieuw bewijs, dat Grivas zelf beseft, dat zijn Eoka-orga- nisatie tot op haar grondvesten ls ge schokt Eerder op de dag hadden Britse vlieg tuigen boven Cyprus ook pamfletten uit gestrooid, waarin gezegd werd. dat de Britse strijdkrachten vastbesloten waren de Eoka volkomen te vernietigen. De Britse minister van Staat voor Buiten landse Zaken. Alan Noble, heeft giste ren in het Lagerhuis op desbetreffende vragen geantwoord, dat de Britse rege ring elk serieus initiatief om de rust op Cyprus te herstellen gunstig zal ontvan gen. Momenteel is het verre van rustig op het eiland, waar de gemoederen verhit zijn geraakt, toen de Britse regering be kend maakte, dat zij de 19-jarige Griek se Cyprioot Evagoras Pakikarides had laten ophangen. Het stoffelijk overschot van de jongeman is gisterochtend ter aarde besteld. Het verzoek van zijn va der om uitlevering van het stoffelijk overschot is niet ingewilligd. In de Griekse steden Athene en Salo- niki hebben studenten gisteren tegen dit Britse optreden op Cyprus betoogd. Bij deze demonstraties werden twaalf men sen gewond. De Griekse permanente af gevaardigde bij de V.N., Christian Pala- mas, heeft Dag Hammarskjöld een nota gezonden, waarin Engeland wordt be schuldigd van een „politieke moord zon der» weerga". In het schrijven wordt voorts verklaard, dat de uitvoering van dit doodvonnis geen opbouwende bijdra ge is tot oplossing van de kwestie-Cy- prus. Op het eiland zelf hebben allerlei protest-stakingen plaats. Kerkelijk Leven Kerkdag in Oost-Duitsland gaat vermoedelijk niet dear MEN ZOU ER EEN POLITIEK KARAKTER AAN MOETEN GEVEN Het presidium van de kerkdag van de Lutherse Kerk in Duitsland heeft be kend gemaakt, dat het onzeker is of de kerkdag, die dit jaar in Oost-Duitsland gehouden zou worden, door zal gaan. De voorzitter van de kerkdag, dr. Von Thadden-Trieglaff, heeft de door de Duitse democratische republiek gestelde voorwaarden van de hand gewezen, om dat aanvaarding ervan gelijk zou heb ben gestaan met het geven van een po litiek karakter aan de bijeenkomst. Het was reeds bekend, dat een Lu therse vertegenwoordiger van de Oost- duitse regering een in het officiële program van de kerkdag opgenomen uiteenzetting over de „Vredespolitiek van de Duitse democratische republiek" zou moeten houden. Thans is bekend gemaakt, dat het presidium volgens de Oostduitse regering ook moest beloven alles na te laten, wat neer zou komen op steun aan de politiek van de Navo. I Verder eiste de Oostduitse regering, dat I het presidium de kritiek op het regiem- in Oost-Duitsland, die op de kerkdag in 1956 te Frankfort in West-Duitsland was geuit, zou afkeuren. DS. CHR. BRUINS OVERLEDEN In de ouderdom van 86 Jaar is te Soest overleden ds. Chr. Bruins, eme ritus predikant van de Geref. Kerken. Het stoffelijk overschot zal maandag middag worden bijgezet in het familie graf te Breukelen na afloop van een rouwdienst in de Geref. Kerk aldaar, die om half twee aanvangt. OVEREENSTEMMING TUSSEN HERV. KERKERAAD EN EVANGELISATIE In de vergadering van de Centrale Kerkeraad der Hervormde Gemeente van Voorburg is de verhouding tot de hervormd gereformeerde evangelisatie aan de orde gesteld. Enkele leden van de Centrale Kerke raad brachten rapport uit over de sa- menspreking, die zij hadden met het bestuur van de evangelisatie. Naar aan leiding van dit overleg ging de kerke raad akkoord met het voorstel, dat twaalf beurten door herv. geref. predi kanten naar keuze van het bestuur der evangelisatie zullen worden vervuld. Als voorwaarde stelde de kerkeraad even wel, dat de evangelisatie haar afzonder lijke diensten beëindigt. Deze twaalf preekbeurten, zes ochtend- en zes avondbeurten, zullen voor de helft in de Oude Kerk en voor de helft in de Vaste Burchtkerk gehouden worden. KERKELIJKE LEIDERS BEZOEKEN TURKIJE Vreedzame regeling internationale betrekkingen In de eerste week van maart heeft de secretaris-generaal van de Wereldraad van Kerken, dr. W. A. Visser 't Hooft, met Sir Kenneth Grubb en dr. O. Fre derick Nolde, die verbonden zijn aan de commissie van de kerken voor interna tionale aangelegenheden, een bezoek ge bracht aan Istambul, waar zij een on derhoud hadden met regeringspersonen en met de oecumenische patriarch. Tijdens een ontmoeting met de minis ter van Buitenlandse Zaken van Turkije en de gouverneur van Istambul spraken de drie bezoekers over het belang van een vreedzame regeling van de interna tionale betrekkingen en drongen zij aan op de rechten en de vrijheid der min derheden. De kerkelijke afgevaardigden spraken ook met de oecumenische pa triarch. Op weg naar Turkije brachten dr. Visser 't Hooft en zyn reisgenoten twee dagen in Athene door waar zij bespre kingen voerden met de aartsbisschop HOOFDKLASSE VOLLEYBAL Vanavond worden voor de hoofdklasse van de Nederlandse Volleybalbond twee wedstrijdgen gespeeld in- het Gymna slum aan de Fruinlaan: Professorenwyk R.V.C. en SleutelringConcordia. Aanvang 8 uur. Haarwater waswater. „Het grote geheim van Amerika tegen haaruitval en roos", stond op ae reclamebiljetten telezen die twee Rotterdammers oude bekenden van de politie sinds eind vorig jaar gebruikt zouden hebben om een soort wasmiddel (cosmetaj te verkopen. Ze gingen er mee huis aan hute in Boskoop. Harderwijk en Papendrecht, en vertelden, dat een Newyorkse maatschappij dit nieuwe produkt vervaardigd had- Men kon voor de halve prijs een flesje proberen, f. 1.25, en boven dien zouden de kopers later nog een kaart ontvangen met vijf bonnen, waarop bij een drogist nog andere artikelen tegen halve prijs ver krijgbaar zouden zijn. Deze kaart volgde echter niet. En toen de po litie een onderzoek instelde, bleek, dat de vrouw van een van de ver kopers met de inhoud van de flesjes de vaten waste. Een 39-jarige vertegenwoordiger werd gearresteerd en een 33-jarige machinebankwerker B van K. zat Juist in de gevangenis voor een ander delict. Zij zullen zich voor de rechtbank in Den Haag moeten verantwoor den. (Ingez. Med.-Adv.) NED. HERV. KERK Beroepen te Blauwkapel-Groenekan J H. Cirkel te Woudenberg te Retranche- ment (toez.) S. Tymstra, kand. te Gronin gen. Aangenomen naar Westerhaar (O.) (toez.) H. van Dijk. kand. te Bruinisse. Bedankt voor 't beroepe als predikaat voor bljz. werkzaamheden in Friesland J. Brou wer te Sexblerum. GEREF. KERKEN Beroepen te Leidschendam J. \an Ree- ven te Hardenberg. Beroepen te Leider dorp (vac. H. Sweepe) H. van Benthem te Wierlngerwerf. Aangenomen naar Dok- fcuim (vac. prof. dr. K. Runla) G. Oppedijk te Appelscha. GEREF. KERKEN (Onderh. art. 31 K.O.) Beroepen te Kampen (voor de miss. ar beid in Zuid-Afrika) J. Vonkeman. kand. te Amersfoort. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te St.-Jansklooster L. Floor te Nleuw-Vennep en A .Zwiep te Schiedam. EVANG. LUTH. KERK Beroepen te Nijmegen A. Steinhart, kand. en hulpprediker te Haarlem. Felle bread te Rotterdam Kachel omvergestoten (Speciale berichtgeving) Het omstoten van een petroleum kachel was gisteravond omstreeks 11 uur oorzaak van een zeer felle brand in de VVapenstraat in Rotterdam zuid. Het vuur greep zo snel om zich heen. dat de bewoners zich nog maar op het nippertje in veiligheid konden stellen. Twee gezinnen moesten het dak op om aan de vlammen te ontkomen. In zeer korte tijd waren de eerste en tweede etage, alsmede de zolder totaal leeggebrand, zonder dat men ook maar iets had kunnen redden. De schade aan pand en inboedels bedraagt stel lig vele tienduizenden guldens. De heer J. F. van der Stene, een 43- jarige limonadefabrikant, die op de eer ste etage woonde, vertelde ons dat de brand in zijn huis is ontstaan. Hy heeft met zijn rug tegen de petroleumkachel die in de achterkamer stond te branden, geleund. Waarschijnlijk is de kachel te gen de schoorsteenmantel gevallen. Voordat hij precies besefte wat er ge beurde, stond een groot gedeelte van de kamer reeds in lichterlaaie. Zijn vrouw lag op bed. zodat zij in nachtkleding de straat is op gevlucht. Verder waren er in de woning drie kinderen van het echtpaar, resp. 13, 16 en 19 jaar. Zij wa ren, evenals hun vader, nog op. De jongste die op de H.B.S. gaat, zat huis werk te maken. Het gezin is hals over kop de trap afgerend, waarna buren en familie zich over ouders en kinderen hebben ontfermd. Het droevige is vooral dat de heer Van der Steene niet tegen brand is verzekerd. Zijn gehele inboedel is verloren gegaan. RECHTZAKEN •MET BROODZAAG BEDREIGD. De Haagse Rechtbank heeft een 26- jarige chauffeur uit Delft veroordeeld tot een gevangenisstraf van 9 maanden, waarvan 3 maanden voorwaardelijk met aftrek van voorarrest en een proeftijd van 3 jaren. De chauffeur had in de nacht van 8 op 9 september van het vorige jaar zijn echtgenote met wie hij in onmin leefde met een broodzaag be dreigd. De officier van Justitie had tegen de chauffeur een gevangenisstraf van één jaar met aftrek van voorarrest gerequireerd. De man werd op vrije voe ten gesteld. van Athene en andere vooraanstaande personen in de Griekse Kerk over de voorbereidingen voor de vergadering van het centrale comité van de Wereldraad van Kerken, die in 1958 op het eiland Rhodos gehouden zal worden. Bijeenkomst der troepencomniandanten Naar de correspondent van het A.N.P. uit paleiskringen verneemt, zal presi dent Soekarno vandaag een bespreking voeren met de voorzitter van de natio nalistische partij, Soewirjo. Dit overleg van de president met de leider der nationalisten wordt thans in verband gebracht met gerezen specu laties, als zou de president een lid van deze partij tot de nieuwe premier willen benoemen. In politieke kringen doet het gerucht de ronde, dat de nationalisten een nieuwe regering willen trachten te vor men, die gelijk zou zijn aan de aanvan kelijke coalitie en zou bestaan uit Mas- Joemi, Nahdatoel Oelama en de P.N.I., met uitsluiting van de communisten. Vandaag zal president Soekarno ook een boodschap uitspreken voor de deel nemers aan de conferentie van troepen- commandanten van geheel Indonesië. Deze boodschap zou betrekking hebben op de afgekondigde staat van oorlog en beleg. Zaterdag zal de president gelijk ge meld naar Sumatra vertrekken, waar hij In Prapat de opening van een con ferentie van Aziatische kerkleiders zal bywonen en in Medan en Pematang Siantar massa-bijeenkomsten zal toe spreken. Vanmorgen zyn de regionale troe pencommandanten van geheel Indone sië in Djakarta bijeengekomen, onder leiding van de chef-staf van de land macht. generaal-majoor Nasoetion, ter bespreking van de militaire aspecten van de talloze problemen, welke zich op het ogenblik in Indonesië voor doen. Alle regionale commandanten hebben gevolg gegeven aan de uitnodiging van de chef-staf om de conferentie bij te wonen, met uitzondering van luitenant kolonel Ahmad Hoessein, de comman dant van midden-Sumatra, die in de cember de macht in dit gebied in han den nam. Hij heeft medegedeeld ziek te zijn. Twee dagen geleden verklaarde overste Hoessein in een bijeenkomst, dat tot meer radicale maatregelen dan in december werden genomen, zal moeten worden overgegaan, als de centrale regering niet beseft, dat zij niet zonder de provincies kan bestaan, terwijl de provincies wel zonder de centrale regering kunnen be staan. Luitenant-kolonel Ventje Soemoeal, die veertien dagen terug de macht in Oost-Indonesië in handen nam. en die ook aan de conferentie deelneemt, kreeg bij zijn aankomst op het vlieg veld in Djakarta een triomfale ont vangst. Luitenant-kolonel Hasan Basry, die zich tot voorzitter van de provinciale raad van Borneo uitriep, verklaarde gis teren voor zijn vertrek naar Djakarta, dat de raad zal blijven voortwerken aan de verwezenlijking van het programma, dat is vervat in de proclamatie, welke overste Bashy bekend maakte toen hij de macht in Borneo overnam. KATWIIK Hoofdinspecteur J. Blanken treedt op 1 mei in dienst Naar wy thans nader vernemen zal de nieuw benoemde korpschef der ge meentepolitie, hoofdinspecteur mr. J. Blanken, op 1 mei zijn functie aan vaarden. KATWIJK AAN DEN Rl/N A.R. Kiesvereniging besprak tuinbouw-en verkeersproblemen In de zaal achter de Geref. Kerk werd gisteravond een drukbezochte bij eenkomst van de A.R. Kiesvereniging gehouden, welke was gewyd aan het onderwerp: „Tuinbouw- en verkeers problemen in Katwijk. Na een kort openingswoord door de vooratter, mr. S. H. Attema en behan deling van enige huishoudelijke zaken, werd eerst het woord gevoerd door de heer A. van Beelen. Deze sprak over tuinbouw en cultuurgrond. Hij wees er op hoe het tuinbouwareaal in de ge- j meen te wordt bedreigd door de voort- schrijdende woningbouw en wegenaanleg. Spreker vestigde er de aandacht op dat het in het voornemen van het gemeen- tebestuur ligt om dwars door de zanderij W.esterbaan een weg aan te leggen, welke aansluiting moet geven op de Molen- tuinweg. Wanneer dit plan doorgaat zul len hieraan waardevolle cultuurgronden ten offer moeten vallen. Vervolgens sprak de heer A. Wassenaar over de ver keersproblemen in Katwijk en omgeving Ook deze spreker kantte zich tegen de plannen voor wegaanleg door de zan derij Westerbaan. Van de zijde der pro vincie, aldus spreker, bestaat het plan om een weg aan te leggen van de Groene Steeg te Oegstgeest, die na de Valken- burgseweg ter hoogte van de v m, zande rijhaven te hebben gekruist, ten zuiden van het Molenblok zal aansluiten op de Provincialeweg. Wanneer de gemeente hierop aansluitend een weg projecteert, Op 28 maart a.s. zal het een kwart eeuw geleden zijn. dat ds. W. F. ten Rouwelaar In de nu gesloten Herst. Evang. Luth. Kerk aan de Kloveniers burgwal te Amsterdam tijdens een speciale dienst op 2de kerstdag In het ambt trad. Zijn proponentsexamen had ds. ten Rouwelaar in april 1931 ge daan. De a.s. jubilaris deed op 10 april 1932 ln Zwolle in de Hersteld Evangelisch Lutherse kerk zijn intrede. Hier deed de predikant veel interkerkelijk werk. en ook veel diasperawerk waarbij genoemd kan worden de stichting van Lutherse kring in Enschedé in 1937, die nu en kele jaren geleden tot een zelfstandige gemeente is verklaard Ook was hij ze ven jaar predikant aan het huis van bewaring te Zwolle In 1942 deed ds. ten Rouwelaar zijn intrede in Amsterdam in de Hersteld Evangelisch Lutherse Lutherkapel in Amsterdam-Zuid. Het waren hier moei lijke jaren. Het interkerkelijk werk nam ook hier weer veel tijd. zoals de kinder uitzendingen en de z.g hongermaaltij- den. Na de oorlog werd ds. ten Rouwe laar secretaris van de algemene kerk- commissie van het Hersteld Evangelisch Luthers Kerkgenootschap en was hij tevens geestelijk verzorger in de kam pen van politieke delinquenten aan de Levantkade. In 1947 vertrok ds. ten Rouwelaar naar Ede. In 1952 trad de a.s. jubilaris in alge mene dienst te Nijmegen, waar hij werk zaam was als luchtmachtpredikant bij de luchtmacht, de lichte Lua en Stoot troepen. In 1954 kwam ds. ten Rouwe laar naar Bodegraven. Vers ligt nog in het geheugen de grote activiteit door ds. ten Rouwelaar, ontwikkeld in het belang van de restau ratie van de kerk. De door hem uitge werkte plannen voor verbouwing van de consistorie zijn bereids in een ver gevorderd stadium. JEUGDWERK EN ZENDING. Gedurende de 25 jaar. dat ds. ten Rouwelaar in het ambt staat heeft hij zich steeds beijverd organisaties op te bouwen opdat de kerk op het brede ter rein van het leven tot een ieder spreekt. Vooral heeft hij veel aan het jeugdwerk gedaan. Ook de zending had steeds zijn belangstelling o.a. trad hij op als voor zitter van de Bonds Zendings Commis sie van de Nederlands Lutherse Jeugd beweging. waaruit later het werk van de Zendingscommissie is gegroeid. De jubilaris is thans lid van het al gemeen bestuur van de Ned. Chr. Radio Ver., lid van het bestuur van het Blln- denhuis ..Sonneheerdt" te Ermelo. van de Bijbel Kiosk Vereniging, Reserve Luchtmachtpredikant, alsmede reisleider van de Nederlands Christelijke Reis- Verenlging. Ds. ten Rouwelaar ls op 14 april 1903 in Amsterdam geboren waar hij tevens het gymnasium doorlopen heeft. Hierna bezocht hij de Rijksuniversiteit te Utrecht en voor de kerkelijke vakken de toenmalige kweekschool van de Her steld Evangelisch Lutherse Kerkgenoot schap aldaar. De a.s. jubilaris is 30 maart 25 jaar getrouwd. Voor beide ju bilea is er 30 maart een ontvangst, ter wijl op 31 maart op sobere wijze een eredienst in de voormiddag in de kerk gehouden zal worden. die via de Cantineweg zal aansluiten aan de Laan van Nieuw Zuid te Katwtfk aan Zee, kunnen de cultuurgronden in de zanderij Westerbaan gespaard blijven. Tenslotte werd nog het woord gevoerd door de heer N. Anes, die wees op de sterk toenemende industrialisatie in de Randstad Holland. Hierdoor wordt de toch al zeer dichte bevolking nog sterk vermeerderd, waardoor ook in deze om geving de tuinbouw wordt bedreigd. Spre ker bepleitte daarom een overplaatsing van de industrie naar het dun bevolkte oosten des lands. Overbrenging van de tuinbouw achtte de heer Anes niet mo gelijk in verband met de klimatologische bezwaren daaraan verbonden. Bovendien is de tuinbouw aan een bepaalde bodem gebonden, hetgeen voor de in dustrie niet het geval is. Een uitgebreide en levendige bespreking besloot deze leerzame avond. NOORDWIIKERHOUT Jaarvergadering Groene Kruis Gisteravond werd in café „Duin en Dal" de ledenvergadering van het Groene Kruis afdeling Sassenheim en omstreken gehouden. Bij ontstentenis van ds. De. Jong opende de heer Germing van Sassen heim de vergadering. In zijn welkomst woord herinnerde hij eraan, dat het Groene Kruis juist in deze maand 50 jaar bestaat. Het Groene Kruis in Sas senheim is in maart 1907 opgericht. Het tegenwoordige Groene Kruis is uit het oude ontstaan. Eerst is gedacht dit feit feestelijk te gedenken, maar in verband met de grote financiële kosten heeft men daar van af moeten zien. Werd in een vorige vergadering in principe besloten op verzoek van het Wit Gele Kruis in Sassenheim een medisch centrum op te richten en een gebouw er voor te stichten, dit kon geen doorgang vinden omdat het Oranje Groene Kruis geen medewerking wilde verlenen. Wel is te Warmond de be jaarden sociëteit opgericht. Binnen gekomen was een schrijven van het hoofdbestuur met het verzoek om, in dien in een van de gemeenten Hongaar se vluchtelingen komen te wonen, hen het gastlidmaatschap aan te bieden. Besloten werd aan dit verzoek gevolg te geven en Hongaren voorlopig 1 jaar gratis lid te doen zijn. De Emmabloem- collecte zal te Sassenheim en Warmond gehouden worden op 13 april. Het be stuur zal zich met een request richten tot het gemeentebestuur om de subsidie, die gegeven wordt om kinderen naar een vakantiekolonie te sturen. Uit het jaarverslag bleek, dat in het afgelopen jaar het aantal leden van 609 is gestegen tot 634. Vooral Warmond en Noordwykerhout hebben tot ledenver meerdering bijgedragen In het afgelo pen jaar heeft de wijkverpleegster 2517 bezoeken afgelegd. De moedercursus heeft m Noordwij kerhout geen doorgang kunnen vinden. Naar allo waarschijnlijkheid zal deze cursus dit jaar wel worden gehouden. Uit het verslag van de penningmees ter bleek, dat de ontvangsten over het afgelopen jaar bedroegen f. 12.944, de uitgaven f. 14.792, aldus een nadelig saldo van f. 1.848. De penningmeester hoopte, dat velen hun contributie vrij willig zouden willen verhogen. Namens de kascommissie deelde de heer v. d. Sleet mede. dat alle stukken in de beste orde waren bevonden. De heer Bergen gaf vervolgens een verslag van de gehouden algemene ver gadering te Rotterdam, waarna sluiting volgde. in de dameshoedenbranche Men zou zo kunnen zeggen „ALLE KLEUREN", maar toch niet dames. De hoofdrol spelen hazel - zand - lila en bleu. En let U eens op - ieders ideaal, een HOED. HANDSCHOENEN en SJAAL van Steeds concurrerende prijzen en een enorme keuze in stro, vilt en melusine- hoeden. Haarlemmerstraat 145 More 96 - Telef. 20652 - Leiden Onze beroemde ROOMBOTERALLERHANDE, deze week van f 0,90 voor f 0,80 per 250 gram. AMANDEL MARSEPEINKOEKJES van f 0,50 NU f 0,45 per 100 gram. W\j zyn cn blijven HET adres voor een lekker koekje en heerlyk SLAGROOMGEBAK en ALTIJD VERS. Vandaag proef ik voor 't eerst hoe lekker en pittig een kop koffie op kan toor wel kan zijn! Onze nieuwe juf frouw heeft name lijk VAN NELLE bij ons „geïntrodu ceerd." Wat 'n ont spanning, zo'n kop je VAN NELLE's koffie tussen al het werk door! Van nu af is de „kreet" in onze koffiekamer VAN NELLE be stellen Van Nelle's Roodmerk koffie f 2.18 per 250gr. met 25 waardepunien voor waardevolle cadeau's!) ZOEKT U GRAMMOFOONPLATEN Het vanouds bekende adrea L. VAN GEELEN HAARLjSTR. 55 - TEL. 20593 - t.o. Rex theater VAN NELLE-KWALITEIT! verkrijgt U door een GOEDE NACHTRUST GOEDE nachtrust verkrijgt U door in een behoorlijk ledikant, onder zuivere wollen dekens, op een D.W.U.-SOUFLEX verende matras te slapen. Jajuist alleen met de betere kwaliteit staat U weer opgewekt en verkwikt op, om een nieuwe dagtaak te beginnen. Er wordt VEEL van U geëist Koop het beste - KOOP kwaliteit en die vindt U bij: N.V. TEXTIELHANDEL BREESTRAAT 39 LEIDEN Dc zaak die altijd voor U klaar staat, desge wenst met krediet-service, onder eigen beheer, dus prettig, vlot en zonder veel rompslomp. Wanneer mogen wy ook U van dienst zjjn

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 9