Nederland kan zijn positie in de burgerluchtvaart zeker behouden BUISMAN jVfl I960 halvering reistijden Mr. J. Blanken uit Den Helder korpschef politie te Katwijk Directeuren middelbare scholen klagen hun nood hij de ouders! Toernooi voor „huisschakers"' werd groot succes •te jaargang Woensdag 13 maart 1957 Derde blad no. 29085 De heer Aler verklaart: Nóg veiliger en regelmatiger vliegen! Van onze Haagse redactie Ik verwacht van de toeneming van dé snelheid waarmede na 1960 door lucht zal kunnen worden gereisd en van de tendens tot tariefsverlaging l enorme uitbreiding van het luchtverkeer. Er zal nog veiliger en regel- tiger worden gevlogen dan thans en ik acht de kansen voor de Neder- iers met hun grote ervaring en aanleg voor de vliegerij om de door hen werde plaats in het weréldluchtvaartverkeer te behouden, zeer groot". )it zei de heer I. A. Aler, president-directeur van de KLM, gisteravond in zijn voordracht over de ontwikkeling van het Nederlandse lucht- Jteer, welke hij in 't Shell-gebouw voor het Departement 's-Cravenhage ide Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel hield. ie KLM had in het afgelopen jaar omzet van 406 miljoen gulden. Hier i werd 30 miljoen in Den Haag ge kt. In de wereldluchtvaart en daarbij Ide spreker op de Westelijke wereld, p rc in handen van de bij de IATA gesloten landen. 3er werd een omzet bereikt van 13 |ard gulden. De KLM heeft hier dus aandeel in van ongeveer 3 ag voor de oorlog het accent op de tajsche kant, zo ging de heer Aler Jer. na de oorlog is dit komen te lig- op de economische zijde. Sommige «schappijen kunnen op een renda- basis werken. Ook de KLM bedruipt lzelf en nu de banden met de rege- j zijn doorgesneden, is het voor der- aantrekkelijker kapitaal te ver- aften. tok aan de moeilijkheden een slui- de exploitatie te verkrijgen, besteed de heer Aler aandacht. Hij wees hier op de stijging van de benzineprijzen, bij een verbruik van 280 miljoen li- per jaar een groot bedrag uitmaakt, der stipte hij het dreigement van nkrijk aan om binnen de Euromarkt aankopen van vliegtuigen in Ameri- een zgn. ..buitentariefop te leggen ongeveer 20 Het gebrek aan aousiasme van sommige buitenlandse «schappijen om zich hiertegen te letten, noemde de heer Aler opmer- jk. Het is echter begrijpelijk als iweet. dat deze maatschappijen door i regeringen worden gesubsidieerd. Onze plaats behouden! fet aandeel van de K.L.M. in wereldluchtverkeer handhaaft b reeds jaren op hetzelfde niveau de Nederlandse scheepvaart heeft het wereldscheepvaartverkeer. li is opmerkelijk, omdat er zoveel deden zijn waarheen de KLM in I geheel niet kan vliegen. De KLM at, wat het uitsluitend interna- nale verkeer betreft, met een aan- jl van 9 hierin op de derde fits. De PAA heeft 27 en de AC ongeveer 10 Deze plaats te louden is, zeide de heer Aler, het er en. lit is niet gemakkelijk, maar niet zó tilijk als sómmigen wel eens denken, i streven is gericht op verdubbeling l de omzet van 1954 tegen het jaar I. Hiervoor is het nodig reeds jaren ren plannen te maken en vliegtul- j te bestellen. Vliegtuig je bij limrlo neergestort ieide inzittenden gewond gistermiddag omstreeks half twee len Piper Cub van de groep lichte igtuigen van de vliegbasis Deelen, een poging tot noodlanden langs weg Ruurlo-Groenlo neergestort, zaten twee personen in het toe- k piloot, de 21-jarige reserve-sergt. i?cr J. Anspach uit Zwanenburg in Haarlemmermeer kreeg een hersen- «dding en lichte verwondingen. De trnemer die bjj hem in het toestel de 22-jarige tweede luitenant der pie. V. Dierdorp uit Amsterdam, liep I hersenschudding en een kaakfrac- Lop- tiden zijn naar het ziekenhuis te enlo vervoerd. ij hebben nog geen verklaringen nen afleggen, zodat omtrent de be tredenen tot het maken van een dlanding nog niets bekend is. Tij- s de poging tot landen heeft het ituigje een paar bomen geraakt, rna het is neergestort. De nèus van toestel boorde zich op een afstand 50 meter van een boerderij in de id. e Piper Cub maakte deel uit van een T artillerieverkenningsvliegtuigen de Kon. Landmacht, die gevlogen Óen door vliegers van de Koninklijke htmacht. Deze toestelletjes vliegen hoofde van hun gebruiksbestem- tg zeer laag. en ook deze Piper Cub 'ond zich in het zgn. laagvlieggebied. Naderingen Tweede Kamer iet het oog op de begrafenis van het We Kamerlid mr. C. J. A. M. ten fen zal de Tweede Kamer donder- 1 14 maart niet in vergadering Mnkomen. P de vergadering van woensdag 10 n' zal de interpellatie van mevrouw rtanier—De Wit aan de orde komen <r het salarisbeleid ten aanzien van i leraren en de wetenschappelijke "tenaren in verband met de verho- B van de salarissen van hogere |Rs ambtenaren. 'rinses Beatrix bij opening Boekenweek 1957 Prinses Beatrix zal vrijdag 29 maart js- in de Stadsschouwburg te Amster- km de officiële opening bijwonen van Boekenweek 1957, die van 30 maart 6 april a.s. zal worden gehouden; kk het schrijversbal zal zij bijwonen, •er gelegenheid van de boekenweek is [geschenk uitgegeven een dramatische p'e. getiteld „De nacht der Giron- nen". zij verschijnt in een oplage van WO exemplaren. Voor de jeugd-uit- 'e hebben Ad den Besten en Bert eten een bloemlezing samengesteld: e muze en het meisje". de officiële openingsavond zal o.a. I Oosthout verhalen van Louis Cou- his en Harry Mulisch voordragen. Ook 1 Ned. Ballet zal optreden. Nederland heeft hierbij, aldus de heer Aler, voordeel van zijn ..politieke on schuld" omdat vele landen liever met ons overeenkomsten afsluiten dan met een of ander grote mogendheid. De KLM is een van de zaken waar Nederland trots op is en zij heeft daar praktische en morele steun aan bij con tacten met allerlei instanties. In dit verband stipte de heer Aler de kwestie van de landingsrechten in Los Angeles en Houston aan. Hij zeide het grootste vertrouwen te hebben in de Nederlandse delegatie, die hierover onderhandelt en ook in het wijze inzicht van de Ameri kanen in onze gerechtvaardigde eisen. De kansen om diverse nog bestaande eisen vervuld te krijgen, worden naar het oordeel van de heer Aler beter. Het zal nog lang duren voor de lucht hele maal vrij is. maar men is op weg! In B'/a uur naar New York In 1960 bij de in gebruikneming van bet nieuwe materiaal met straalmotoren staat een halvering van de reistijden voor de deur. In 8'A uur vliegt men dan van Amsterdam naar New York en in 6!6 uur terug tegen tarieven, die ook nu gelden. Over het vrachtvervoer zeide de heer Aler dat dit nog in de kinderschoenen staat. Na 1960 zal waarschijnlijk het tienvoud van het vrachtvervoer van nu worden bereikt. De heer Aler eindigde zijn voordracht met-het uitspreken van zijn vaste overtuiging dat wij Nederlan ders met hard werken de plaats zullen kunnen blijven innemen, die wij heden ten dage bezitten. (Ingez. Med.-Adv.) <^5 jb U staat er van te kijken hoe smaak en geur van koffie verbeteren door dat kleine beetje, BUISMAN. Bovendien bespaart U op dure koffie. Ook bij NESCAFÉ en andere soorten oplosbare koffie doet een beetje Huisman wonderen. Begon politieloopbaan in 1939 te Utrecht Naar wij van bevoegde zijde vernemen, werd door de burgemeester van Katwijk benoemd tot hoofdinspecteur, chef van het korps der gemeentepolitie, de heer mr. J. Blanken, thans hoofdinspecteur, wnd. commissaris van politie te Den Helder. De nieuw benoemde hoofdinspecteur werd geboren te Muiden op 8 mei 1912, is gehuwd, vader van drie kinderen, en is lidmaat der Ned. Herv. Kerk. Na het behalen van het einddiploma gymna sium, studeerde de heer Blanken rech ten aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Op 1 maart 1939 trad hij te Utrecht in dienst als adjunct-inspecteur van poli tie, nadat hij inmiddels zijn militaire dienstplicht had vervuld. De heer Blan ken is reserve-kapitein der infanterie. Tot eind 1947 was hij te Utrecht werk zaam als inspecteur van politie, toen zijn benoeming volgde tot hoofdinspec teur van politie te Den Helder. Mr. Blanken, die bij praktisch alle onder delen der politiedienst, t.w. de geüni- Eerste Kamer herdacht de heer J. Brandenburg Aan het begin van de vergadering der Eerste Kamer, die de begroting van Bui tenlandse Zaken zou bespreken, heeft de minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. Luns, gistermiddag medeleven van rege ring uitgesproken bij het overlijden van het lid, de heer J. Brandenburg iC.P.N.). Minister Luns bracht het aandeel in het verzet van de heer Brandenburg in her innering. Dit deed ook de voorzitter van de Kamer, mr. J. Jonkman, die de stoere, ronde figuur van de heer Brandenburg vergeleek met het monument „De Dok werker" op het J. D. Meyerplein te Am sterdam. De heer Brandenburg deed als leider in het verzet belangrijk werk. Delft 70.000 inwoners (Van onze Haagse redactie) De gemeente Delft heeft gisteren de 70.000 inwoners bereikt. De tuinder M. Buiser, wonende Bras serskade 180, kwam bij de burgerlijke stand aangifte doen. dat gisterochtend zijn echtgenote in het Oude- en Nieuwe Gasthuis was bevallen van een zoon, het eerste kind van het jonge echtpaar. Moeder en kind de baby weegt 3520 gram maken het beiden uitstekend. De gelukkige vader is 's middags dooi de burgemeester ontvangen en mocht een spaarbankboekje voor zijn kind in ont vangst nemen. Mr. J. BLANKEN formeerde dienst, de economische dienst, de recherche en de algemene dienst grote ervaring heeft opgedaan, is in politiekringeri een bekende figuur. Hij treedt op als examinator voor de politie- diploma's A en B. en is lid van de examencommissie van het instituut voor opleiding van hogere politie-ambtena- ren te Hilversum. Voorts heeft de heer Blanken grote belangstelling voor het maatschappelijk werk in het algemeen, hetgeen onder meer tot uiting komt in zijn lidmaatschap van "le examencom missie voor maatschappelijk werk. Ook beweegt de nieuwe korpschef zich in het organisatieleven. Hij is lid van het hoofdbestuur van de Bond van Christe lijke Politie-Ambtenaren in Nederland en tevens secretaris van het bestuur van de landelijke afdeling hogere ambtena ren van genoemde bond. Tenslotte ver melden wij nog dat van zijn hand regelmatig artikelen op het gebied van het burgerlijk recht, verschijnen in het Algemeen Politieblad. De benoeming van mr. J. Blanken geschiedde in de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer P. Brasser. Om wereldtitels tafeltennis Gistermorgen is te Stockholm een begin gemaakt met het toernooi om de persoonlijke wereldkampioenschappen tafeltennis. Zoals verwacht werd, werden de meeste van de Nederlandse deelnemers uitgeschakeld. Anneke Lahey was kans loos in haar partij tegen het Poolse meisje Guzik. 'at onze landgenote met 2110. 2112 en 219 versloeg. De Zuidslavische speelster M. Covic wipte met 21—18. 21—18 en 21—15 Ursula Artz uit het toernooi, terwijl mevrouw Hederik. zonder ook maar een set te kunnen winnen, van de Duitse A. Thoele verloor met 217. 219. 21 17. Bij de heren verloor Coumans van de Zweed Carlsson met 1221. 16—21, 13—21, Wim Stoop werd niet 2113. 2118 2114 verslagen door de Roe meen Reiter. Hoogendoorn met 21— 8. 2119, 21- 7 uitgeschakeld door de Zweed Dahlgren, terwijl Paul Gimbel In vier sets won van Thomas (Wales). Rod* port In Pelen stoot voor een bankroet (Van onze Weense correspondent) Na het overnemen van de macht door Gomoelka, is ook voor de communisti sche pers ln Polen de grote misère ge komen. Vroeger verleende de staat meer dan een miljard zloty aan subsidie, zodat de partijbladen, die in 1949 een oplage hadden van 9 miljoen exempla ren. zeven jaar later meer dan 18 mil joen exemplaren konden verspreiden. Bovendien was de prijs uiterst laag, een krant kostte 0.20 tegenover 3.50 voor een kilo brood. In Januari van dit jaar werd echter een nieuwe dagbladwet uitge vaardigd, waardoor de staatssubsidie wegviel en de prijs voor de krant aan zienlijk verhoogd moest worden. Het gevolg was een ernstige terugval. Ofschoon men van de meeste kranten de oplage aanzienlijk verlaagde, nam het aantal onverkochte exemplaren restantentoch schrikbarend toe. Daar entegen steeg de vraag naar religieuze en onafhankelijke bladen en tijdschrif ten. Om het dreigend bankroet te ont gaan. sloegen de directies en redacties van de partijbladen dezelfde weg in als een deel van de pers in het Westen. Zij trachten nu de smaak en de wensen van de lezers te achterhalen en publiceren voornamelijk prettige le sstof. als reis berichten, reportages, sensatieromans. (Ingez. Med.-Adv.) 't helpt en't is lelckert p.nd cent plaatjes van pin-up girls enz. In het avondblad ..Express V/iïczerny" uit Warschau zag men kortgeleden een hele serie foto's onder de titel „strip tease". Ofschoon Franse of Amt an- se lezers het gebodene beslist heel mak en tam zullen vinden, is het voor Polen iets nieuws en trekt het de aandacht. Andere bladen trachten lezers te winnen door foto's van allerlei schoonheids koninginnen te publiceren. Het commu nistische blad van de „Poolse Verenigde Arbeiderspartij" in Bialystok werkt al geheel in de stijl en de trant van de Westerse boulevard-pers door elke dag een sensationele detective-roman als volgt aan te kondigen: „Mysterieuze ontvoering; details vóór het ambtelijk onderzoek uit het milieu van valsspelers, vechtjassen en bandieten". De communistische bladen zijn aldus al even ..bedorven'' als de sensatiepers in het Westen. Ook voor hen is de strijd om het bestaan begonnen. Onze arbeidsreserve daalde iets in februari Blijkens een opgave van de stand van de arbeidsmarkt door het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid daalde gedurende februari het aantal werkloze mannen van 39.522 tot 37.177 en steeg de bezetting van de aanvullende werken van 15.755 tot 17.968. De totale geregistreerde ar beidsreserve daalde hierdoor van 55.277 met 132 tot 55.145. Gewoonlijk geeft februari een grotere daling te zien. Al was het weer wel zacht, de vele regens veroorzaakten hier en daar toch belemmering, waardoor de arbeidsreserve onder de veen- en land arbeiders steeg. In de water-, spoor- en wegenbouw was de invloed merkbaar van de kapitaalschaarste en de beste dingsbeperking bij gemeenten en andere publiekrechtelijke lichamen, welke daar van het gevolg was. Hierdoor steeg de arbeidsreserve van grondwerkers en straatmakers met ongeveer 200 De bouwnijverheid als geheel gaf echter een daling te zien. In de overige be- drijfsklassen deden zich slechts geringe veranderingen voor, die geheel toe te schrijven waren aan seizoeninvloeden. Eind februari lag de geregistreerde arbeidsreserve ruim 19.000 lager dan in 1956; toen speelde* echter de vorst in februari een rol. Het aantal werkloze bouwvakarbeiders daalde van 7575 tot 6693. landarbeiders van 6403 tot 5301 en losse arbeiders van 4463 tot 4035. Een stijging trad op onder de veenarbeiders van 281 tot 533 en de metaalarbeiders van 1492 tot 1497. Het aantal ingeschreven minder geschikten steeg van 10.650 tot 10,739. De geregistreerde vraag naar manne lijk personeel daalde van 60.982 tot 60.229. De relatieve werkloosheid was eind februari het hoogst in Drente met 39 werklozen per 1000 mannelijke beroeps beoefenaren en het laagst in Limburg met 6, terwijl het Rijksgemiddelde 12 bedroeg evenals op 31 januari. T.V. TOESTELLEN VOOR MILITAIRE OORLOGSSLACHTOFFERS De Vereniging van oud-internationals heeft besloten ten behoeve van het „Bungalow-plan" (Doom) voor iedere bungalow een T.V.-toestel ter beschik king te stellen. Dit betekent, dat 14 T.V.-toestellen voor de 14 bungalows en een T.V.-toestel voor het moederhuis, ten behoeve van de Nederlandse militai re oorlogsslachtoffers ter beschikking worden gesteld. Het bungalow-plan wordt gefinancierd door middel van de lopende financiële actie: „Appèl". Het aantal werkloos ingeschreven vrouwen daalde van 3780 tot 3539. De geregistreerde vraag naar vrouwe lijk personeel steeg van 35.845 tot 36.616. Sluiting margarine- en sojafabrieken op Java Het tekort aan kopra zal de marga rine- en sojafabrieken op Java in de nabije toekomst tot sluiting dwingen, zo hebben vooraanstaande zakenmen sen te Djakarta medegedeeld. Zij zei den, dat Javaa's olieverwerkendc in dustrie geheel afhankelijk was van de bevoorrading uit Oost-Indonesië, die sedert december vertraagd was. De bestaande olievoorraden zijn bijna uitgeput. Geruchten, dat het nieuwe bestuur in Oost-Indonesië overweegt een ruilhandel met de Philippijnen en Singapore in te stellen, veroorzaakte nog meer bezorgd heid in zakenkringen. De grootste olieverwerkende indus trieën zijn de Unilever en Procter and Gamble Margarine and Soap Factories in Djakarta en Soerabaja. De directeur van de Unilever in Indo nesië zei, dat zijn bedrijf voorbereidin gen treft voor het sluiten van fabrieken, daar de olie-voorraden nog slechts voor verscheidene dagen toereikend zouden zijn. Ernstige brief van Amsterdamse rectoren Controleerwaaraan uw hinderen zakgeld uitgeven en lioe zij vrije tijd besteden^ (Van onze correspondent) varen dagelijks, zo merken de briefstel- j?—Iers op. dat hieraan meer wordt toegege- Wat nog nimmer is voorgevallen ven no(jjg pn wenselijk is en dat het werk dientengevolge niet altijd die aan dacht krijgt, die het moet hebben. Al te dikwijls hébben wij moeten constateren dat het huiswerk oppervlakkig wordt ge leerd en met weinig zorg wordt gemaakt. Zelfs blijkt op school nogal eens. dat er helemaal niet is gewerkt en voor alle mogelijke bezigheden en pretjes school en huiswerk moeten wijken. Verder spreekt het schrijven over „lichtvaardig schoolverzuim, vaak met medeweten van de ouders". Vervolgens wordt een be rucht chapiter aangeroerd: vele leerlin gen krijgen niet voldoende, nachtrust, terwijl het juist van zo groot belang is, dat de kinderen op tijd naar bed gaan, waardoor zij goed uitgerust en fris hun werk op school kunnen beginnen. in de analen van het middelbaar on derwijs te Amsterdam, is thans ge schied. De rectoren en directeuren van alle Amsterdamse gemeentelijke middelbare onderwijs-instelling en hebben zich met een gezamenlijke brief tot de ouders van hun leerlin gen gewend, welke brief gisteren werd bezorgd. In deze brief schrijven de directeuren en rectoren het volgende: „Niettegenstaande de maatschappe lijke omstandigheden in de loop der ja ren belangrijke wijzigingen hebben on dergaan. zijn de eisen, die aan de leer lingen van scholen voor middelbaar on derwijs moeten worden gesteld, niet al leen aan hun verstand, maar ook aan hun werkhouding (plichtsbesef, toewij ding en accuratesse), niet geringer ge worden. Nu moeien wij vaststellen, aldus gaat de brief van rectoren en directeuren ver der. dat deze werkhouding bij te veel leerlingen te wensen overlaat. De werk lust en de bereidheid zich te geven aan de opgedragen taken, zien wij steeds verminderen, niet alleen in de lagere, maar vooral ook in de hogere klassen. Wij zijn ons bewust, dat in onze dy namische maatschappij het klimaat voor een goede werkhouding niet gunstig is. nu zoveel afleidende invloeden zich doen gelden en er zoveel gelegenheid is tot oppervlakkige verstrooiing. Maar wij er- Dit joar volgt herhaling Het toernooi voor huisschakers, geor ganiseerd door de Leidse schaakver eniging „Phllidor", is een groot succes geworden. Dertien deelnemers traden als lid toe tot de organiserende ver eniging en de meesten van hen zijn reeds ingeschakeld in de competitie van de Leidse Schaakbond. Naar de heer W. F. Schusz, de geeste lijke vader van dit toernooi ons me dedeelde, zal een dergelijk evenement elk jaar worden herhaald. Fr zullen dan zgn. „wijken-wedstrijden", (bijv. Haagwegkwartleir contra Professoren- wijk of de Kooi contra Morskwartier) worden uitgeschreven. De finale van het toernooi 1956 bracht ren spannende race tussen L. Kok en P. J. Bczemer. In de laatste ronde moest Kok. die men algemeen als favoriet be schouwde. het onderspit delven tegen Bezemer. die voor een jaar beslag legde op de prijs. Niet alleen sagen wij in de voorwed- KlavMfastoernooi ten bate van Bloedtransfusiedienst De Federatie van Klaverjasverenlgln- gen „Leiden en Omstreken" organiseert in april en zonodig in mei a.s„ een klaverjastoernooi, ten bate van de Bloedtransfusiedienst van het Neder landse Rode Kruis, afdeling Leiden. De eerste wedstrijd zal plaats vinden op maandag 8 april a.s. en vervolgens elke woensdag en vrijdag. De wedstrijden worden gespeeld in de recreatiezaal der N.V. Holl. Constr. Werkpl. en N.V. Ned. Electr. Mij., Zoe- terwoudseweg 1 te Leiden, aanvang 19.45 uur precies. Het bestuur van het Ned. Rode Kruis, afdeling Leiden stelt fraaie verenigings- en persoonlijke prijzen beschikbaar. Om de verenigingsprijzen zal het eerst gekaart worden. De inschrijving voor de verenigingen, welke bestaan uit ti- itallen. sluit op zaterdag 23 maart a.s. De inschrijving voor de koppels en individuelen is onbeperkt en kan ook staande de wedstrijdavonden plaats vinden Inlichtingen over dit klaverjastoernooi kunnen ingewonnen worden bij de <ecretaris der Leidse Federatie, de heer A. van Heusden. Juliana van Stolberg- hof 37 en bij C. Kluts. Lombokstraat 37. alsmede bij M. Sierat. Ambachtstraat 25. strijden jeugdige krachten achter het bord verschijnen, doch ook oudere spe lers die nog niet eerder aan toernooien hadden deelgenomen. Men overweegt in de toekomst een speciale „veteranen- groep" in het leven te roepen. De eindstand werd aldus: 1. P. J. Bezemer (kampioen) 4 pnt.. 2. en 3. L. Kok en P. Lagendijk 3'/2 pnt,. 4. en 5. P. C. Schakenbosch en J. W. Vodegel 2 pnt.. 6. D. J Fabel 0 pnt. De prijsuitreiking zal plaatsvinden 25 maart as. Dit jaar zullen de wedstrijden worden gehouden in de maanden oktober en no vember. Bolwinnik wint de vierde plaats Gisteravond is te Moskou de vierde partij gespeeld van de tweekamp Bot- winnik—Smyslov om het wereldkam pioenschap, waarin Smyslov de witte stukken had. Bij de 41ste zet gaf Smyslov het op. De stand is thans: Botwinnik 2 pnt, Smyslov 2 pnt. Ritmeester-schaaktoernooi De uit slagen van de partijen gespeeld in de derde ronde van de hoofdgroep luiden: OrbaanVan Scheltinga afgebroken; Bouwmeester—Van Roessel Vz\ Cortlever—Van den Berg Na de derde ronde luidt de stand: 1. Bouwmeester 2 pnt; 2 t/m 5 Van den Berg. Cortlever, Van Roessel en Van Scheltinga ieder 1 punt en 1 afgebr. party. 6. Orbaan 0 pnt. en 2 afgebr. par tijen. Leidse Schaakbond L.S.G. 4 schijnt niet van plan te zijn dit seizoen de competitie met 0 punten te eindigen, want het speelde gister avond tegen Bodegraven 1 voorlopig 4-5. De enige afgebroken partij zullen de L.S.G.'ers vrij zeker winnen. De uitslagen luiden: L.S.G. 4Bodegraven 1. P. F. Janzen—J. G. Breekveld 0—1; Th. v. d. Oord sr—K. Veerman 0—1; F. J. Hooftman—D. Smule 1—0; J. H. F. Foppen—W van Beek 1—0; J. L. Kan bier—G. van Sterkenburg 1—0; M. van Groeningen—G. M. Dorrepaal 0—1; R. WestraH. J. van Os afgebr.; mr. A. de Bats—K. Kuper 01; J. BalkensteinD. Boef '2J. VreekenH. A. van Dam Vt. Totaal: (voorlopig) 4—5. Een ander verschijnsel van de laatste tijd is. dat steeds meer leerlingen hetzij dagelijks, hetzij op zaterdagen, hetzij in de vakantie werk in loondienst verrich ten. Dit kan zijn grote voordelen hebben (noodzakelijke financiële hulp in het gezin, waardering voor handenarbeid, een zelfbekostigde vakantiereis), maar anders wordt het. als dit werk alleen maar dient tot het verwerven van een ruim zakgeld, dat dan wordt besteed aan cultuurloze verstrooiing. Daarbij komt dat deze werkzaamheden vaak zoveel tijd en inspanning vragen, dat zowel door vermoeidheid als door tijdgebrek het schoolwerk wordt verwaarloosd. Wij hebben de indruk, aldus besluiten de rectoren en de directeuren hun brief dat bij verschillende leerlingen dit het geval is en wij menen hiertegen ernstig te moeten waarschuwen. Wij achten het van groot belang, dat U nagaat, waar aan de kinderen hun zakgeld uitgeven en hoe zij hun vrije tijd gebruiken". Rinus Schaap als gast bij Enschede (Speciale berichtgeving) Rinus Schaap, die door Enschede Is aangekocht, zal binnenkort als gastspe- ler een wedstrijd met zijn toekomstige vereniging meespelen. Dit zal zijn bij de voetbalwedstrijd PSV-Enschede, die op 30 april, Koninginnedag, te Soest wordt gehouden. Stanley Matthews, de 42-jarige rechts buiten van het Engelse elftal, heeft op Buckingham Palace de versièrselen in ontvangst genomen behorende bij zijn onderscheiding van Commandeur in de Orde van het Britse Empire. Toen Ko ningin Elisabeth Matthews de CBE om. hing, glimlachte ze en zei ze: „Uit de voetbalwereld, ik ben zeer verheugd dat ik u dit mag overhandigen." Zilveren Molentoemool Voor de aanvang van de hedenavond te spelen wedstrijd L.F.C.U.V.S. komen de pu pillen van beide verenigingen in het veld. Aanvang 7 uur. Westelijk hockey-elftal Zondag a.s. wordt te Amersfoort een hockeywedstrijd gespeeld tussen de dis tricten West en Noord. Het westelijk elftal is als volgt sa mengesteld: Doel: Mulder (Amsterdam); achter: Terlingen (Be Fair) en Drijver (Togo)J Midden: Wagener (Hilversum), Loggere (Laren) en Van Dijk (Kampong)Voor: Hooghiemstra (SCHC), Bouwman OÖloe- mendaal). Van Erven Dorens (Laren), Jansen Schoonhoven (Amsterdam) en Van Beaumont (Togo). Wandelen voor Dierenasiel De Leidse Wandel Sport Vereniging „Willen Is Kunnen" organ i.- ert op zaterdag 6 en -ondag 7 april a s. wan deltochten. waarvan baten ten goede komen aan het Dierenasiel De afstanden bedragen 10. 15 en 25 km naar keuze. Gestart wordt op beide dagen in Oud-Hortuszicht. Inschrij' '-essen: C. Verstraaten. Langest- *3. Leidi i. W. Ch. de Wek ker. Resedastraat 19. Leiden. J. P. Woordce. Stationsplein 8. Alphen. D. Donker. Broekweg 2 Wnsseeaar. D Oudshoc i. Smidstri at 13 Rijnsburg en A. Erkelens. Kanaaldijk 4, Kat wijk aan Zee.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7