Feestavond Leids manifestatie van Diaconessenlniis offervaardigheid PROF. R. CASIMIR OVERLEDEN Jolian Bodegraven leidde de gesclienkenregen en verloting D.O.S. speelt Heyermans ter gelegenheid van negende lustrum Als U keelpijn hebt... Schepper lyceum - schooltype en oud - hoogleraar te Leiden in toegepaste opvoedkunde Leidse Coöp. Groente-, Fruit- en Bloemenveilingsvereniging Met K. O. naar Zuid-Frankrijk 96ste jaargang rVoensdag 13 maart 1957 Tweede blad no. 29085 Da feestavond van het Leidse Diaconessenhuis, die gisteravond in de Stadsgehoorzaal werd gehouden ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van het Huis, is uitgegroeid tot een grootse manifestatie van trouw en offervaardigheid. Het ging er op deze avond in de eerste plaats om weer wat geld binnen te krijgen voor de bouw van het nieuwe Diaconessenhuis, en ieder had daarop gerekend: de 4000 loten die in de pauze verkocht werden, waren binnen tien minuten weg; de Amerikaanse verkoping bracht een flink bedrag op en het verkopen bij opbod liep ook uitstekend. Johan Bodegraven zorgde er wel voor dat ieder een paar gulden lichter werd! De Stadsgehoorzaal was tot de laatstemen, wollen dekens, bloembollen, taar- plaats bezet toen ds. K. Dronkert en kele minuten over acht het openings woord sprak en ieder een hartelijk welkom toeriep. Het programma werd daarna in vlot teinpo afgewerkt, wat niet mocht verhinderen dat het over half twaalf was toen de voorzitter van het bestuur, prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink, het slotwoord sprak. Niemand heeft zich in die tussentijd echter verveeld. Het Leids Amusementsorkest „Sylvia", onder leiding van de heer J. C. Meer- poel opende het programma met en kele gezellige stukjes, waarbij wel het meeste succes werd geboekt met de potpourrie van Weense klanken. Dit ensemble .dat in de loop der Jaren is uitgegroeid tot een van de beste amateurgezelschappen in Nederland, wist er direct al 'n echt gezellige stem ming in te brengen. Ook bij het be kendmaken van de prijzen van de ver loting verleende het orkest zeer gewaar deerde en onmisbare medewerking. Muzikale medewerking werd ook ver leend door het koor van de pionier sters en padvinders (Pivo-koor) uit Katwijk. Het eerste optreden leverde het grootste succes op, hetgeen ook niet anders kon omdat men na de pauze In verband met de tfid zeer moest bekorten. In gedachten maakte men een kamp dag van de waterpadvinders mee, waar bij de belangrijkste gebeurtenissen van de dag werden bezongen. Het liedje ,.Daar was laatst een meisje loos" werd door alle aanwezigen meegezongen, pre cies zoals de leider van het koortje dat wenste! TEKORT AAN VERPLEEGSTERS" De zusters uit het Diaconessenhuis leverden zelf ook een bijdrage in de vorm van een schetsje „Tekort aan ver pleegsters", waarin zuster Nel de hoofd rol speelde. Er is een tekort aan ver pleegsters en daarom neemt men een proef met een robot, hetgeen niet al te best bevalt. „Daarom roeien we maar met de riemen die we hebben'- was de conclusie van dit aardige schetsje. STROOM VAN GESCHENKEN Er waren bezoekers uit Leiden en omgeving en verschillende vertegen woordigers van de omliggende gemeen ten boden geschenken aan. Johan Bodegraven had dit even georganiseerd en bepaald dat iedere vertegenwoordiger slechts één minuut mocht spreken. Een jury, bestaande uit mevrouw Dronkert, mr. W. de Graaf en dr. ir. P. C. Lin- denbergh, beoordeelde de prestaties, waarbij de vertegenwoordiger uit Zoe- terwoude de eerste prijs won: tweede werd de Leidse handwerkclub en derde Woubrugge. Er werd door vijftien ge meenten een schat van geschenken aangeboden, voornamelijk met produk- ten van het eigen dorp: er waren bloe- Bij K. B. is met ingang van 29 maart a.s. herbenoemd in de pachtka- mer van het kantongerecht alhier tot eerste lid de heer G. Vooys en tot plaatsvervanger de heer J. Nell. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Ludovlca, dr van J. Zandvliet en A. Gul- demond; Sylvia Jolanda. dr van W. J. J. Polane en C. Ouwerkertt; Johannes Hen- drikus zn van J. H. Jansen en H. C. Slera; Brenda Mabel, dr van Ph. F. Rüben en G. Tegelaar; Willem Frederil- Frans, zn van H de Jonge en A. Craanen: Klazien Fran- ciska, dr van J. H. Snel en B. Langhout; Richardus Josephus, zn van P. M. C. Flo rijn en E. J. M. C. Orth; Jacoba Maria, dr van G. J. Duivesteijn en M. C. J. Turk; Alida Teuntje. dr van P. K. van Eijk en M. J. A. van Leeuwen; Erik Gerardus. zn van J. de Roo tea E. O. Rosier. ten tulbanden, kazen, krentenbroden, fruit, te veel om op te noemen. Deze aanbieding was een bijzonder aardig gedeelte van de avond. TE WEINIG LOTEN In de pauze werden de 4000 loten verkocht en men betreurde het zowel aan de zijde van de organisatoren als aan die der bezoekers dat er niet meer loten waren. De trekking vond weer plaats onder leiding van Johan Bo degraven. die het weer best wist te ..versieren". Hij werd daarbij geas sisteerd door de heer L. Questro en dokter J. D. van Wingerden. De eerste prijs werd gewonnen door een van de verpleegsters van het Huis. die met een tafelkleed en een enorm De vertegenwoordiger van Rijn- saterwoude biedt een enorm kren tenbrood aan. Links de voorzitter van het bestuurprof. dr. J. N. Bak huizen van den Brink, en gedeelte lijk zichtbaar Johan Bodegraven. Links op de voorgrond een ge deelte van de geschenken. (Foto LD./Van Vliet) krentenbrood naar huis kon gaan. Er werden slechts elf prijzen getrokken, omdat het anders te lang zou duren, de overige prijzen worden binnenkort be kend gemaakt. Voor de afwisseling wer den enkele voorwerpen op Amerikaanse wijze verkocht door Johan Bodegraven en ook dit bracht flink wat geld in het laatje. Vooral aardig was de verkoop van een taart, speciaal voor de galerij: het regende kwartjes! Later nam de heer Questro de taak van Johan Bode graven over en hij wist enkele „aan bederf onderhevige goederen" aan de man te brengen voor flinke prijzen. De verkoop van bloemen tijdens de pauze in de receptiekamer bloemen geschon ken door Rijnsburgse kwekers bracht het mooie bedrag van f. 670 op. HET HUIS ZAL ER KOMEN! Aan het eind van de avond bracht prof. dr. Bakhuizen van den Brink dank aan allen, die deze avond tot een ware feestavond hebben gemaakt. Het lijkt wel. aldus spr„ of wij niet ons 60 jarig bestaan vieren, maar onze 600ste of 6000ste verjaardag, zo over stelpend Is de hartelijkheid en de stroom van geschenken geweest. Als het aan U zou liggen zou het nieuwe Huis er spoedig staan, doch helaas hebben anderen het voor het zeggen. Nu de Rijkssteun is vervallen zal het meer dan ooit op onszelf aankomen, doch Ik ben er van overtuigd, aldus spr. dat wjj er ondanks alle moeilijk heden zullen komen, en dat wij bin nen niet al te lange tijd met de bouw kunnen beginnen. De netto opbrengst van deze avond wordt geschat op f. 3000.—. Mr. H. R. Goudsmit legt praktijk neer Benoemd tot secretorit Centrale Adoptie-raad In verband met zijn benoeming tot secretaris van de Centrale Adoptie- raad te Den Haag zal onze stadgenoot, mr. H. R. Goudsmit met ingang van a.s. maandag zijn advocatenpraktijk neerleggen en overdragen aan mr. W. de Clercq. die reeds geruime tijd geas socieerd is met zjjn zoon, mr. P. de Clercq. Het zal die dag precies 31% jaar ge leden zijn, dat mr. Goudsmit, die ook zeer vele jaren secretaris was van de onlangs opgeheven Voogdijraad, zich in Leiden als advocaat en procureur ves tigde. Reeds kort na zijn vestiging asso cieerde hij zich met onze oud-stadge noot. mr A. W. J. van Vryberghe de Coningh. Bij diens vertrek naar Den Haag kwam aan deze samenwerking, welke liep over een periode van 3 jaar, een einde en zette mr. Goudsmit de praktijk alleen voort. Het ligt in de bedoeling, dat het kan toor van mr. Goudsmit. gevestigd aan het Kort Rapenburg 20, wordt samenge voegd met dat van mr. De Clercq en is Mr. H. R. GOUDSMIT ondergebracht in het perceel Lange- brug 8a. Hoewel mr. Goudsmit in Leiden blijft wonen, heeft hij met ingang van gelijke datum bedankt voor enkele functies, welke o.a. in de woningbouwsector liggen en voortvloeien uit zijn advocaten praktijk. Opgaaf was te zwaar Ons land is maar zeer dun bezaaid geweest en is het nog! met gro te toneelschrijvers. Dit achiint een métier te zijn. dat ons niet ligt. En voor zover er dan nog pogingen wer den en worden gedaan, komt men te veel in de literaire hoek terecht, ver getend. dat toneel en literatuur wel verwant maar niet hetzelfde zijn Een van de weinige groten onzer to neelschrijvers misschien zelfs wel de grootste was Herman Heyermans jr. Men zou hem de Nederlandse Ibsen kunnen noemen, want ook hij verwerk te in zijn stukken zeer scherpe aanval len op maatschappelijke en sociale toe standen. beter gezegd wantoestanden. Hij deed dit even fel als de grote Noor. doch met minder dichterlijke onder grond. De toestanden, die gehekeld wer den. zijn intussen verleden geworden, dat het huidige geslacht zich niet meer herinnert en dientengevolge is aan bei der werk de directe ondergrond ont vallen. Niettemin is hun oeuvre van zulk een kwaliteit door en door gezonde op zet en een sprankelende dialoog dat het nog altijd speelbaar is. Het is be wezen bij de Ibsen-herdenking en door (Ingez. Med.-Adv.) 85 c» Op 79-jarige leeftijd Op 79-jarige leeftijd is in de afgelopen nacht in zijn woning te Voor burg overleden prof. dr. R. Casimir, die van 1918 tot 1950 bijzonder hoogleraar in de opvoedkunde en empirische psychologie aan de Leidse Universiteit is geweest en zich grote bekendheid heeft verworven als schepper van het lyceum-schooltype. Hij was de eerste rector van het eerste Nederlandse lyceum, namelijk het Haags Lyceum, welke functie hij van 1919 tot 1930 naast zijn hoogleraarsambt vervulde. Bijzondere carrière De thans overleden oud-hoogleraar heeft op een bijzondere carrière mogen terugzien, waarin grote volharding en bijzondere begaafdheid op velerlei wijzen rijke vruch- ten afwierpen. Rommert Casimir werd op 29 september 1877 te Kollum in Friesland gebo ren, kreeg in Groningen zijn schoolopleiding en was - als onderwijzer werkzaam in Sappemeer en Gronin gen. Tijdens zijn Gro ningse periode studeerde hij oude talen en filosofie aan de Rijksuniversiteit te Groningen. Hij bekroond deze studie in 1910 met he- doctoraal examen. Reeds in die tiid werd hfj door zijn arbeid en zijn bijzondere persoonlijkheid een man van grote beteke nis voor ons onderwijs, speciaal het middelbaar en voorbereidend hoger onder wijs. Men kan hem be schouwen als de vader van het lyceum-type, dat door zijn inzicht en dank zij zijn doorzettingsvermogen werd gecreëerd. Op advies van de peda- |v\ gogische wegbereider Jan Ligthart werd hij in 1919 bij de stichting rector van het eerste Nederlandse Ly ceum, te Den Haag. Hoogleraar Inmiddels nas de heer Casimir in 1918 tot hoog leraar te Leiden benoemd, aanvankelijk in de toege paste opvoedkunde, later gewijzigd in de leerop dracht opvoedkunde en empirische psychologie. Hij bezette daarmee de tweede bijzondere leerstoel in deze we ter schappelijke richting Thans is aan alle Universiteiten een dergelijke leerstoel gevestigd. Eerst in 1950. geruime tijd na het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, legde hij zijn Leids professoraat neer. nadat hij reeds in 1930 afscheid genomen had als rector van het lyceum te Den Haag. In 1950 werd hij tevens eredoctor in de letteren en wijsbegeerte aan de Universiteit van Gent. Velerlei activiteit In de loop der jaren verleende prof. Casimir medewerking aan het rapport over de vernieuwing van het onderwijs van de Bond van Bijzondere Neutrale scholen en gaf hij zijn krachten aan de Volksuniversiteit en aan de midden standsopleiding via de cursussen van het Instituut voor Middenstandsont wikkeling In 1922 maakte hij een studiereis naar Afrika, in 1932 naar Duitsland. Tal van studies, opstellen en kran- te-artikelen verschenen in de loop der jaren van zijn hand. Voorts sprak hij meermalen voor de V.P.R.O. en ver wierf zich grote bekendheid op het ge bied van de drankbestrijding. In de oor logsjaren en nadien heeft prof. Casimir zich in samenwerking met de heer J. E. Verheyen uit Gent beijverd voor de samenstelling van een Nederlandse pedagogische encyclopedie, waarbij hij in het bijzonder de historische aspecten verzorgde. de opvoering hier te lande van Heyer mans' ,,Op hoop van zegen" en ,,Eva Bonheur". Maar eerste eis is dan een tot in de puntjes verzorgde opvoering, anders blijft het verleden te ver van ons vandaan. Bij het negende lustrum, dat overi gens niet is gevierd, heeft onze Leidse Arbeiderstoneelvereniging D.O.S.. die reeds meermalen met succes zich op het Heyermans' repertoire had gewor pen de laatste jaren was dit juist niet het geval zich ook weer eens aan een Heyermans gewaagd en wel aan een van zijn eerste werken, de burger lijke zedenkomedie „Het zevende ge bod". daterend uit 1900. dat destijds veel furore maakte. Het behoort o i. niet tot de beste werken van onze grote auteur en reeds daarom was deze keuze niet een erg gelukkige. Maar bovendien bleek D.O.S. niet over voldoende krachten te beschikken om deze. trots alles ver ouderde. komedie op eclatante wijze over het voetlicht te brengen. Hetgeen, als gezegd, eerste vereiste is. om het publiek nog volledig te kunnen doen ge nieten van dit toneel. Heyermans doet in deze tragi-komi- sche komedie, die feitelijk bedenkelijk naar de zijde van het drama gaat hel len. een aanval op de huwelijksverhou dingen van die tijd. Hij stelt tegenover elkaar het geluk, dat kan liggen in een ware liefde, al blijft het „vrije liefde" tussen een jong student en een reeds verdorven meisje en de houding daar tegenover van een oer-degelijk rijk Zeeuws gezin, dat zich daartegen met hand en tand verzet en zelfs de dood van de zoon-student feitelijk bezoedelt. De enige, die begrip toont voor de juis te verhoudingen, is een zuster van de student, die van haar man is weggegaan en niet tot hem wil terugkeren, al dringt de familie, waaronder een jeugdige broer-pastoor, natuurlijk ook daarop aan. Het stuk tekent fel en schrijnend toestanden, zoals wij ze niet meer ken nen, al zouden we niet gaarne willen beweren, dat er soms nog wel een on dergrond is terug te vinden op het plat teland. De zware opgaaf om dit milieu te doen aanvaarden .heeft D.O.S. niet ge heel kunnen opbrengen, al waren er goede momenten. De schildering van het gezin, waarin zich het drama afspeelt, het eerste be drijf, had ook niet de nodige zorg ge kregen. Dat was niet het milieu van een rijke Zeeuwse familie en de Zeeuwse dracht was evenmin gelukkig. Moeder en dochter spraken te zacht. Bovendien bedierf de vriend van de zoon-student steeds meer de sfeer, al deed hij kennelijk nog zo zijn best. Be halve de heer A. C. v. d. Woerd, die trouwens als steeds de regie verzorgde, wist feitelijk niemand daar bovenuit te spelen, noch de student-zoon. noch diens vrije vrouw. resp. gespeeld door de heer S. Fuchs en mevr. T. Bustraanv. d. Woerd, al hadden zij samen soms aar dige momenten. De heer v. d. Woerd was eveneens een goed getypeerde va der van Lotte, die na de dood van haar geliefde ten onder zal gaan. Hij moest deze rol plotseling overnemen van de heer H. Verver, die ziek was geworden tot eigen en aller ander verdriet. De heer v. d. Woerd was het lichtpunt in deze opvoering. Goed was eveneens de kostvrouw En gel van mevr. J. de Cler. Waarom ech ter niet gewoon Leids dialect toegepast in plaats van het gebezigde Amster damse. dat natuurlijk niet vlotte? Na een goed begin viel de pastoor la ter helaas terug. De overigen vervullen slechts onder geschikte rollen. De schouwburg was goed bezet en toonde slch na afloop dankbaar. M. Vooruitzichten zijn niet zo gunstig Grote overschotten In „Den Burcht" werd de voorjaars vergadering gehouden van de Coöp. Groente-, Fruit- en Bloemenveilings vereniging „Leiden en omstreken". De voorzitter, de heer B. van Vliet, wees er in zijn openingswoord o.m. op, dat de omstandigheden, vergeleken bij vorig jaar. sterk zijn gewijzigd. Waren in 1956. na de korte vorstpe riode. vrijwel alle voorraden van de winterprodukten geruimd, nu ligt de situatie geheel anders, daar nog grote overschotten van kool. uien en dergelijke aanwezig zijn. hetgeen van invloed is op de prijzen van de voorjaarsartikelen. Voorts baart ook de toestand in de landen, welke voor de export van be lang zijn. vrij veel zorg. Voor de handel met West-Duitsland zijn de verwach tingen redelijk, gezien de daar heer sende welvaart, welke gepaard gaat met een grote koopkracht. Voor Engeland zijn de vooruitzichten minder goed. ten gevolge van de achteruitgang van de betalingsbalans en de dalende welvaart. België heeft wel een sluitende handels balans en grote koopkracht, maar de handel met dit land wordt belemmerd door het handelsprotocol. Voor de han del met Zweden verwacht spreker geen grote moeilijkheden .maar landen als Frankrijk. Finland. Noorwegen en De nemarken. welke geen sluitende beta lingsbalans hebben, kunnen moeilijk meekomen op de wereldmarkt, terwijl het in Frankrijk heersende protectio nisme onze handel extra moeilijkheden oplevert. Ook in ons land zijn tekenen De Foyer van de Stadsgehoorzaal was gisteravond tot in alle hoeken ge duld. Op uitnodiging van K. en O. Tiprak daar nl. de aartszwerver die naar hij zelf verzekerde niets liever dan thuis wil zijn Jan P. Strijbos over zijn tocht door Zuid-Frankrijk en de P.vreneëen naar Andorra. De heer Strijbos. die op 1 april a.s. voor drie maanden naar Spanje en Portugal ver trekt en zyn best zal doen om belang rijk materiaal mee terug te brengen, lichtte zijn gezellige praatjes met en kele fraaie door hem zelf opgenomen kleurenfilms toe. De tocht begon in Lyon, de tweede stad van Frankrijk, voerde langs ver- 1 schillende schilderachtig aan de Rhóne gelegen plaatsjes en werd bij de delta van deze rivier, lie de la Camargue ge naamd. onderbroken. Interessant waren vooral de filmopnamen van de in goti- I sche stijl opgetrokken kathedraal in Vienne en die van de kloostertuinen in Aries. Van de bewoners van het mon- dingsgebied van de Rhone vertelde de heer Strijbos, dat zy zich vrijwel uit sluitend bezig houden met het fokken van semi wilde stieren. Dat er veel stie rengevechten worden gehouden, valt in dit verband dus niet te verwonderen. Zeer gevarieerd is het dierenleven in deze streek. Uit de filmstrook over nest- bouw bleek wel duidelijk, dat er in de Camargue heel wat vogels zyn. De bui- I delmees. die nesten van plantenpluis bouwt, broedt er veel. Via de eeuwen- 'oude stadjes Les Saintes Maries en Aiques-Mortes volgde de heer Strijbos de kust van de Middellandse Zee in de richting van de Spaanse grens. Wat Pra- des in de Pyreneeën betreft, in die stad vindt ieder jaar een luisterrijk muziek festijn plaats, dat door vele buitenlan ders wordt bijgewoon. Tal van concerten en kleurige volksfeesten worden in deze woonplaats van de wereldberoemde cel list Pablo Casals gehouden. Natuurlief hebbers zullen behalve van de vogelop namen ongetwijfeld ook volop hebben genoten van de bloemenpracht in het bergland van de Pyreneeën, welke film in kleuren was opgenomen. Na een verblijf in het hoog en schit terend gelegen Andorra keerde de heer Strybos. die zich ook op deze gezellige K. en O.-avond als een betrouwbare gids ontpopte, met zijn reisgenoten naar het noorden terug. waarna de heer Cebol zijn jaarverslag uitbracht. Dit zeer uitvoerig en met humor gekruid relaas werd door de ver gadering met applaus beloond. Bij monde van de heer L. v. d. Eijk advi seerde de Raad van Toezicht tot goed keuring van de jaarstukken, waarna deze door de vergadering zonder otem- ming goedgekeurd werden. Hierna volg de nog een geanimeerde rondvraag, waarna de voorzitter het personeel dank bracht voor het vele werk. dat ook in het vorige jaar verricht was. waarbij hij speciaal de goede teamgeest roemde. van inflatie te bespeuren; de ondervin ding heeft geleerd dat in een dergelijk geval de noodzakelijke beperking het eerst in de agrarische sector gezocht wordt. Van veel belang zal zijn hoe de toestand in de Verenigde Staten zich ontwikkelt; al schijnt men ook daar over het hoogtepunt heen te zijn, is het toch niet waarschijnlijk dat daar een depressie als. in 1930 op komst is. ge zien de krachten die aan het werk zijn om dit te verhinderen. Uitvoerig besprak de voorzitter hier na de mogelijkheden van de Europese markt, waarover op het ogenblik onder handelingen gaande zijn op basis van het vrijgeven van de handel, dus niet meer terugvallen op contingentering; spreker noemde dit een groot winst punt. alheeft dit ook consequenties, zoals b.v. de overvloed van Italiaanse produkten, waarmede Europa en vooral Duitsland overstroomd wordt. Samenvattende verwacht spreker voor de eerste maanden geen hoge prijzen, hetgeen misschien verder in het seizoen Iets beter wordt door vrije handel; de weersomstandigheden en de eigen oogst in de landen zullen hierbij van grote invloed zijn. Als ge heel noemt hij de verwachtingen voor 1957 minder gunstig dan vorig jaar; het zal geboden zijn door hard wer ken te trachten onze plaats op de markt te behouden. De notulen van de vorige vergadering werden hiema gelezen en goedgekeurd. Jeugdige wielrijdster uit Leiden in Wassenaar gedood STAK ONVOORZICHTIG OVER Gistermiddag heeft zich op de Rijks- straatweg te Wassenaar opnieuw een dodelijk verkeersongeval voorgedaan, dat het leven kostte aan een 12-jarige scholiere uit Leiden. Omstreeks drie uur fietste het meisje. Marijke Heringa, leerlinge van het Rijnlands lyceum te Oegstgeest met enkele schoolvriendinnen van de schoolsportvelden aan de Prin- senweg terug naar huis. Bij de over steekplaats voor wielrijders bij de Ro- zenweg to Wassenaar stak het meisje de rijweg van de Rijksstraatweg over, terwijl uit de richting Amsterdam met vrij grote snelheid een personenauto na derde. De 35-jarige bestuurder uit Am sterdam, kon een aanrijding niet voor komen. Het meisje werd zeer ernstig gewond en overleed tijdens het vervoer naar de St.-Ursulakliniek. De bestuurder van de auto, wien geen schuld treft, liep een shock op. KLOKJE VOOR LODEWIJKSTOREN. De Vereniging Oud-Leiden heeft ter tegemoetkoming in de kosten besloten een klein klokje aan te bieden voor het carillon van de Lodewijkstoren, dat eerlang aangebracht zal worden. Dit klokje zal vermoedelijk worden voorzien van een inscriptie. CORRESPONDENTIE. Dr. N. A. S. te L. Inderdaad kunt U zich thans reeds bij het Gem. Huis vestingsbureau (Stadhuis) opgeven als gegadigde voor het aan het Stations plein te bouwen flat (architectuur K. Landers).

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3