iistÉcÉr een leerling-bediende SPIJKER „RITA" MEISJE KAPSALON PAKHUIS HUISHOUDSTER GOETHE-SCHWEITZER Olieproduktie in Midden-Oosten komt langzaam tot nieuw leven FELLE KRITIEK OP DJAKARTA Roseleur's woensdagreclame AMERIKAANS BETALINGSSYSTEEM EEN ARTIEST JOMGEM net MEISJE BAKKER-BEZORGER Vakbekwaam Vroom Dreesmann Leiden N.V. VERTAALBUREAU 1. een allround verkoper(stcr) 2. enige goed ingevoerde colporteurs 3. een dame presenteert R. v. PUTTEN—LEPELAAR JONGENS GEVRAAG O DINSDAG 12 MAART 1957 Heel langzaam komt de olieproduktie in het Midden-Oosten weer op gang Eergisteren hebben de autoriteiten van Saoedi-Arabië toestemming gegeven voor activiteiten aan de oliebuisleidingen, die de vebinding rormen van de olievelden in Saoedi-Arabië met de raffinaderijen van Bahrein. De Iraq Petroleum Company heeft gisteren ook medegedeeld, dat voor het eerste sedert de stopzetting van de olie- aanvoer als gevolg van de Suezcrisis weer olie is begonnen te stromen door een van haar oliebuisleidingen, welke vanuit Irak over het grondgebied van Syrië loopt. Vandaag zal deze olie in Banias aankomen. Zodra alle buislei dingen weer in werking zijn zal de dan per jaar door deze buisleidingen te ver voeren hoeveelheid olie ongeveer 11 miljoen ton per jaar bedragen. De vol ledige capaciteit van 25 miljoen zal eerst bereikt kunnen worden, wanneer technici de drie pompstations hebben kunnen herstellen, welke indertijd wer den opgeblazen op de olieroute door Syrië. Maar de maatschappij verwacht, dat het nog wel een klein jaar zal duren eer zij op deze volle capaciteit zal kun nen draaien. Volgens een Israëlisch blad wordt volgende maand in Elath aan de Golf van Akaba een 10.000 ton metende Amerikaanse tanker met ruwe olie ver wacht. Het blad, dat regeringskringen citeert, meent te weten. dat de tanker de binnen een maand gereed zijnde Israëlische buisleiding van Elath naar Beersjeba van olie zal voorzien. Het Ontvluchte meisjes te Waddinxveen gevat Gistermorgen 6tapte, nabij de brug over de Gouwe op de rijksweg onder Waddinxveen drie meisjes van resp. 14, 15 en 16 jaar uit een personenauto. De meisjes die verder trachtten te liften werden opgemerkt door een wachtmees ter van de Rijkspolitie te Waddinxveen die de meisjes eens aan de tand voelde. Daarbij bleek, dat het drietal uit een observatiehuis te Utrecht was ontvlucht. Na op het politiebureau te Waddinx veen te zijn verhoord werden de meisjes weer naar Utrecht overgebracht. Waardering voor brief van dr. Drees aan Eisenhower Tegenstand van Pan-American Airways De brief welke dr. Drees aan presi dent Eisenhower geschreven heeft, in verband met de Nederlands-Ameri kaanse luchtvaartonderhandelingen, is gekopieerd, en aldus in kopie ter hand gesteld aan alle functionaris sen van het „State department" en de Amerikaanse burgerluchtvaart, die op enigerlei wijze betrokken zijn bij de luchtvaartonderhandelingen tussen Nederland en de V.S. welke binnen kort te Washington zullen worden hervat. Als leider van de Amerikaanse dele gatie naar deze besprekingen is aange wezen de assistent-staatssecretaris voor Economische Zaken Thorsten V. Kali- jarvi, die ook de vorige onderhandelin gen van Amerikaanse zijde heeft geleid. In diplomatieke kringen heeft men grote waardering voor de wijze waarop dr. Drees zijn verzoek aan president Eisenhower, om zich voor de luchtvaart- onderhandelingen te interesseren, gefor muleerd heeft. Men hoopt dat deze keer een over eenkomst kan worden bereikt. Er wordt echter op gewezen dat de ge bruikelijke tegenstand kan worden verwacht van enkele Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen. speciaal van de Pan-American Airways, tegen het Nederlandse verzoek om nieuwe trajecten boven de V.S. te mogen vliegen. Zouden de gevraagde conces sies verleend worden, zo verklaart men in diplomatieke kring, dan zal de Pan-American grote tegenstand ont wikkelen. Staatssecretaris Van der Beugel zal zondag in Washington aankomen. Hij en de andere leden van de Nederlandse delegatie zullen eerst besprekingen voe ren met de Nederlandse ambassadeur te Washington, dr. Van Rojjen en ztjr staf. Blad voegt er aan toe, dat nog twee Amerikaanse tankers van dezelfde in houd met tussenpozen van tien dagen geregeld tussen Elath en de olievel den van de Perzische Golf zullen varen. Op demonstratie te Makassar Tijdens een in Makassar, de hoofd stad van Oost-Indonesië, gehouden massa-hij eenkomst heeft luitenant kolonel Saleh Lahade, een der voor naamste medewerkers van kolonel Soemoeal, een felle aanval gedaan op de centrale regering in Djakarta. In een uiteenzetting over de machts greep van 'kolonel Soemoeal, zeide overste Lahade, dat deze revolutie geïnspireerd was door liefde voor de streek en gericht was op het brengen van verbetering in de tegenwoordige onhoudbare toestand. Hij noemde ..Djakarta" verantwoorde lijk voor de obstructie van het herstel van de veiligheid in Oost-Indonesië en voor de stagnatie bij de opbouw. De leiders van de centrale regering hebben 7 jaar de tijd gehad om dè toe standen in de buitengewesten te verbe teren, doch de bevolking leeft daar nog steeds onder treurige omstandigheden. Er is geen ontwikkeling, de economie stagneert en de moskeën. scholen en ka zernes verkeren in staat van verval, ter wijl de centrale regering geen gelden voor herstel beschikbaar stelt. Doch wel is er geld voor het opzetten van grote gebouwen in Djakarta, voor feestpar tijen en voor reizen naar het buitenland, aldus overste Lahade. Hij herhaalde, dat Oost-Indonesië nu autonomie „in de uitgebreidste zin van het woord" eist. doch legde er de na druk op. dat het gebied deel zal blijven uitmaken van de Indonesische Repu bliek. Andere sprekers op deze bijeenkomst, die door naar schatting 100.000 mensen werd bijgewoond, leverden kritiek op de plannen van Soekarno om de commu nisten aan regering en Nationale Raad te laten deelnemen. „Ons land zal in verval raken, als wli het presidentiële plan aannemen", aldus een van deze sprekers. De bijeenkomst nam een resolutie aan. waarin herstel van de „twee-eenheid Soekarno-Hatta" wordt geëist. Commissie salariëring toneelkunstenaars Bij beschikking van de minister van O., K. en W. is ingesteld een Rijkscom missie van advies inzake de salariëring van toneelkunstenaars, werkzaam bij de gecoördineerde toneelgezelschappen. In deze commissie zijn benoemd: tot lid en voorzitter: mr. J. A. Berger te 's-Gravenhage; tot leden: mr. P. Cleve- ringa te 's-Gravenhage, mr. B. S. Fren- kel te 's-Gravenhage: B. Groenier te Arnhem: J- Kassies te Amsterdam: A. W. Oster te Amsterdam: dr. P. S. Pels te 's-Gravenhage: W. Ph. Pos te Am sterdam en B. Verhouwen te Arnhem: tot secretaris A. J. E. Odjjk te 's-Gra venhage. Groeiend handelsbelang NederlandDuitsland Evenals in het voorafgegane Jaar was de Bondsrepubliek Duitsland in 1956 de beste afnemer van Nederlandse produk- ten en was omgekeerd Nederland de beste klant van de Bondsrepubliek Duitsland. De uitvoer van Nederland naar West-Duitsland nam procentueel in sterkere mate toe dan de totale Ne derlandse uitvoer en ook de uitvoer van i West-Duitsland naar Nederland ver toonde een sterkere procentuele toene ming dan de totale Westduitse uitvoer. Het belang, dat beide landen als han delspartner voor elkaar hebben, is dus wederom groter geworden. Internering Ambonezen thans opgeheven Zoals bekend is heeft de minister van justitie zich enige tijd geleden genood zaakt gezien een aantal Ambonezen te interneren. Dit is geschied in verband met hun invloed op de misdragingen van de groep (de PNMS) waartoe zij behoren. De laatste tijd is gebleken, dat in de houding van deze groep Ambonezen een aanmerkelijke verbetering is gekomen. Zo hebben zij thans de zgn. zelfverzor- gingsregeling aanvaard en zich bereid verklaard arbeid te verrichten en hun kinderen naar school te zenden. Deze ontwikkeling heeft de minister van Justitie aanleiding gegeven de ge ïnterneerden, die waren ondergebracht in 't Huis van Bewaring te Scheveningen en in het gesticht de Kruisberg te Doe- tinchem weer in vrijheid te doen stellen. Ook in enkele woonoorden getroffen bij zondere maatregelen zullen in verband hiermee worden opgeheven. Weer gift voor gevluchte Hongaarse jeugd Van Nederlandse kinderen (Van onze Weense correspondent) Op verzoek van de Vereniging van Zondagsscholen, die onder leiding staat van dr. Kroese, heeft de Neder landse gezant te Wenen, mr. E. Star Busman, in tegenwoordigheid van de legatie-secretaris mr. G. W. baron Bentinck, een bedrag van f 10.000 overhandigd voor steun aan Hon gaarse kinderen van protestantse huize. Nadat de gezant verklaard had, dat deze som door Hollandse kinde ren op de Zondagsscholen van de Ned. Herv. Kerk bijeen was gebracht, dankte hoofdinspecteur (superinten dent) dr. Traar in hartelijke woorden voor deze gift, die aan alle protes tantse vluchtelingetjes ten goede zal komen zonder onderscheid van belij denis. Bij de plechtige overdracht was ook een groep Hongaarse kinderen aanwe zig. die voor deze gelegenheid het vluch telingenkamp in Klosterneuburg had mogen verlaten. Na een lied tér ere van de nationale held Kossuth te heb ben gezongen, kregen zij allen een klein geschenk en bovendien nog een groot tablet Hollandse chocolade, dat hun door de gezant werd overhandigd. Praktisch alle Hongaarse kinderen beneden de 14 zijn met hun ouders gevlucht en verreweg het grootste ge deelte zal binnen afzienbare tijd naar de V.S.. Canada of Brazilië emigreren. De bewering van de Hongaarse rege ring is dus onjuist, dat zich duizenden kinderen onder de 14 jaar zonder be geleiding in Oostenrijkse kampen zou den bevinden, wier terugkeer door de instanties te Wenen zou worden ver hinderd. Rechtbank acht blaasproef onbetrouwbaar De rechtbank te Maastricht acht de „blaasproef", afgenomen na gebruik van alcoholhoudende drank, onbe trouwbaar. Vanochtend heeft zij een verdachte, die aan deze proef was onderworpen nadat hij bij een ver keersongeval was betrokken, vrijge sproken. De officier van Justitie, mr. A. W. Rosingh. had 14 dagen geleden tijdens de behandeling van de zaak reeds vrijspraak geëist tegen deze verdachte, een buschauffeur, aan wie ten laste was gelegd, dat hij schuld zou hebben aan een aanrijding van zijn autobus met een andere bus, vorig jaar januari in Geleen. Hij zou namelijk onder in vloed van sterke drank zijn geweest en daardoor onbekwaam om de bus te besturen. Vele uren na het laatste ge bruik van alcohol was de chauffeur onderworpen aan de blaasproef. waarbij het alcoholgehalte van de adem werd bepaald door verkleuringen op een chemisch preparaat. De verdediger van de verdachte, mr. H. Sanders uit Maastricht, achtte deze proef onbetrouwbaar. De Rechtbank gelastte een onderzoek. Het gerechtelijk laboratorium van het Ministerie van Justitie achtte deze blaasproef. die ge nomen was op het laboratorium van de Staatsmijn Maurits te Lutterade, niet voldoende deugdelijk. Vandaar dat de officier van Justitie de bewijsvoering onvoldoende achtte en vrijspraak vroeg, bij welke opvatting de rechtbank zich vandaag heeft aangesloten. Johan Bodegraven als visafslager Johan Bodegraven was maandag morgen in de IJmuidense vishal. Hij was er als promotor van de Goed-Zo- actie. want er viel voor hem weer wat te halen voor het goede doel. Schipper Cor Guyt var» de kotter Flevo WR 50 had zijn collega's opgewarmd ook iets voor deze actie te doen. En zo stond er va.i zijn schip een kist schol in de markt en ook een van de Cornelia Adriana KW 58, waarop Willem Vooys schipper, is. De vishandel was van de bedoeling op de hoogte gebracht. De kisten zouden op zogenaamd Amerikaanse wijze ver kocht worden. Maar voordat het eer6te bod werd ge daan heeft Johan Bodegraven de gele genheid graag aangegrepen een paar woorden tot de vissers en de vishandel te zeggen. Hij was de visserij namens de kinderen, die van de opbrengst van „Goed-Zo" zullen profiteren, bijzonder dankbaar voor het vele. dat reeds is ge daan en op deze dag weer werd gedaan. Schipper Cor Guyt speelt namelijk op zee de rol van verbindingsman. Bij hem komen iedere morgen de vangstmeldin gen binnen en hij zorgt dan,dat ze het aan de wal te weten komen. Hij is daar door een autoriteit onder de vissers en toen hij dan ook met de suggestie kwam om onder elkaar eens wat voor Goed-Zo te „lappen", werd dat grif overgenomen. Met het gevolg, dat het bedrag van de inzameling totnu toe de f. 13.000 al overschreden heeft. Twee kisten schol voor „Goed Zo". De handel liet zich niet onbetuigd. En toen tenslotte het laatste bod verklonken was, wees het „scorebord" een bedrag aan van f. 5.270,En dat voor 100 kilo schol, een groothandelsprijs dus van f. 52,70 per kilo. Maar het was dan ook voor het goede doel. En dan plegen mensen uit de visserijwereld niet op een paar gulden te kijken. Als ze het doen, dan doen ze het „Goed-Zo". Landbouwschap richt zich op nieuw tot de Tweede Kamer De Memorie van Antwoord van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening op het voorlopige verslag der Tweede Kamer over de be groting van zijn departement voor 1957 is voor het Landbouwschap aanleiding geweest zich andermaal zeer uitvoerig tot de Tweede Kamer te wenden. In dit verlanglijstje, dat 7 maart werd inge diend, vraagt het Landbouwschap de aandacht van de Tweede Kamer voor een aantal opmerkingen en vragen. In de eerste plaats het structurele be leid, waarbij er op gewezen wordt, dat het vraagstuk van de bedrijfsgrootte niet of nauwelijks van invloed is op het niveau van de prijsgaranties, aangezien de kostprijsberekening gebaseerd wordt op groepen bedrijven van gemiddeld 10 ha en groter. Op het stuk van de gemeenschappelij ke markt meent het Landbouwschap er nog eens nadrukkelijk op te moeten wij zen, dat nog niet op redelijke wijze te gemoet is gekomen aan de aanvankelijke bezwaren van het Nederlandse land- bouwbedrijfsleven. De Memorie van Antwoord heeft geenszins alle ongerust heid in agrarische kringen weggenomen. Na nog eens alle bezwaren te hebben opgesomd, geeft het Landbouwschap te kennen, dat het ook niet ingenomen is met het standpunt tot de boerenwerken, dat in de Memorie van Antwoord is pnt- wikkeld. De lasten, die de landbouwbe drijven daardoor te torsen krijgen, zijn te groot, terwijl de ruil- en herverkave lingen in te traag tempo verlopen. Ook maakt het Landbouwschap nog opmerkingen over de el gen-woningbouw die voor de landarbeider tot lasten zou leiden, die niet acceptabel zijn. Bij ge middelde stichtingskosten van 15 tot 17 duizend gulden leidt de el gen - woning- regeling nog tot wekelijkse lasten (incl. onderhoud) van 13 tot 14.50 gulden of tewel 20 procent van het landarbeiders- loon plus een eigen investering van 10 procent van de netto-stichtingskosten. Hierbij is de rente nog aan de lage kant gehouden. Maar wil deze regeling effect kunnen sorteren, dan dient de rente nog lager te worden en de aflossing over een nog groter aantal jaren te worden uitge smeerd. Commodore-vlieger L. A. Brugman OUDSTE DER K.L.M.- GEZAGVOERDERS De KLM-gezagvoerder L. A. Brugman Is met ingang van 1 maart j.l. be noemd tot commodore-vlieger van de KLM. Deze benoeming geldt voor de duur van de actieve dienstvervulling. De rang van Commodore-vlieger geeft het recht tot het dragen van een gouden ster boven de uitmonstering van vlieger-eerste klas (vier gouden banden). De heer Brugman, die in Roosendaal (N.B.) woont, is de oudste vlieger in dienstjaren van de KLM en tevens senior-gezagvoerder. Hij is 50 jaar. werd te Rotterdam geboren, op 22 maart 1928 gebrevetteerd en trad op 1 5 april 1931 in dienst van de KLM. Hii heeft des tijds als eerste van de huidige gezag voerders de gouden KLM-vlieguurpen- ning voor het overschrijden van 20.000 vlieguren ontvangen. Inmiddels heeft conunodore-vlieger Brugman reeds 23.000 uren in de lucht doorgebracht. De heer Brugman heeft zich vooral een grote ervaring verworven op de rou tes naar het Verre Oosten. Op 1 oktober 1931 steeg hij van Schiphol op voor zijn eerste Indiëvlucht. die werd gemaakt in de Fokker F 12 „Valk". Zijn eerste reis als gezagvoerder maakte hij op 31 maart 1935 met de befaamde „Pelikaan". Op 2 april 1951 ontving hij uit han den van dr. Plesman een geschenk ter gelegenheid van het feit. dat de heei Brugman zijn honderdste retourvlucht Amsterdam-Djakarta had gemaakt. Zij wilden de wedstrijd zien... Drie jongens van 12, 14 en 15 Jaar uit Utrecht, kwamen zondagavond aan een Rotterdams politiebureau vertellen, dat zy geen geld hadden om naar huis te gaan. Het bleek, dat zij persé de wed strijd FeyenoordD.O.S. hadden willen zien, en liftend naar Rotterdam waren gekomen. Na afloop vonden ze echter geen supporter van de verliezende club bereid hen weer naar huis mee terug te nemen. De kinderpolitie heeft het drietal naar Utrecht gebracht, maar de ouders zullen de onkosten moeten vergoeden Gestegen tabaksverbruik Uit door het CBS gepubliceerde gege vens blijkt, dat in 1956 de kleinhandels- waarde van voor binnenlands verbruik beschikbaar gekomen tabaksprodukten voleens de afgeleverde banderolles 852.6 miljoen gulden heeft bedragen tegen 782.5 miljoen gulden in 1955 en 131.8 miljoen gulden in 1938. Per hoofd van de bevolking komt dit uit on f. 78.33 te gen resp. f. 72.80 en f. 15.19. Wat de hoeveelheden betreft, blijkt de hoeveelheid sigaretten in 1956 in verge lijking met 1955 aanzienlijk te zijn ge stegen. n.l. van 11.724 miljoen stuks tot 13.149 miljoen stuks: in 1954 bedroeg de hoeveelheid 11.296 miljoen stuks en in 1938 4.766 miljoen stuks. De hoeveelheid sigaren nam toe van 850 miljoen stuks in 1954 tot 906 mil joen in 1955 en 942 miljoen stuks in 1954 tot 906 miljoen in 1955 en 942 mil joen stuks in 1956, doch bleef nog aan zienlijk beneden de hoeveelheid van 1238 miljoen stuks in 1938. De hoeveelheid overige sigaren (voor namelijk cigarillos) bedroeg ln 1954 145 miljoen, in 1955 150 miljoen en in 1956 151 miljoen stuks tegen 311 miljoen stuks in 1938. Voor kerftabak werd de daling voortgezet en wel van 9.882.000 kg in 1954 tot 8.315.000 kg in 1955 en 8 208.000 kg in 1956. In 1938 bedroeg de hoeveelheid nog 10.083.000 kg. Per hoofd van de bevolking bedroeg de hoeveelheid voor binnenlands ver bruik ter beschikking gekomen sigaret ten 1208 stuks in 1956 tegen 1092 in 1955, 1065 in 1954 en 549 in 1938. Voor siga ren resp. 87. 84. 80 en 143 stuks en voor kerftabak resp. 0.75, 0.77. 0.93 en 1.16 kg. K.L.M. en K.N.S.M. nummer een in Guatemala Het publiek van Guatemala, daartoe uitgenodigd door de nationale pers, heeft de K.L.M. uitgeroepen tot de populairste luchtvaartmaatschappij De meeste stemmen in deze enquête, welke betrekking had op een uitgebreide reeks commericële instellingen en pro- dukten, werden in de sector burger luchtvaart op de Nederlandse maat schappij uitgebracht. Nummer twee werd de P.A.A. Ook in de sector scheepvaart werden de meeste stemmen op een Nederlandse maatschappij uitgebracht, n.l. op de K.N.S.M. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Hoogkarspel-Lutjebroek S. de Jong, kand. te Amsterdam. Te Kethel (toez.) J. A. Poelman, vicaris te Wasse- naar. GEREF. KERKEN Bedankt voor Boechaut (België) K. J. Schaafsma te Rotterdam-Delfshaven. Voor Oude-Pekela H. Hortenslus te Engwierum, Voor Smllde J. Banga te lVeuten-de Meem (U.). Voor Gouda (vac. A. Nijhul6) P. Robbers te Rotterdam. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te 's-Gravenhage-Oost W. van Heest te Rozenburg en A. H. Schippers te Hlllegom. Te Rotterdam-West H. C. van der Ent te Werkendam en J. C. van Ra- venswaalj te Scheveningen. OUD GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Zundert (N.-Br.) G. J. Zwoferlnk te Kampen. GER, KERKEN ONDERH. ART. 31 K.O. Beroepen te Nykerk J. van Dflk te Waardhuizen. Bedankt voor Bussum K. Brüning te Rijnsburg. GEREI. GEM. MGR. DR. J. H. G. LEMMENS 25 JAAR BISSCHOP VAN ROERMOND Mgr. dr. J. H. G. Lemmens, wiens zilveren bisschopsjubileum op 19 maart door het bisdom Roermond zal worden gevierd, werd op 26 juli 1884 te Schim- mert geboren. Hij werd priester gewijd op 26 augus tus 1909 in de kerk van de Paters Jezuïten te Maastricht. Op 5 februari 1932 werd hij benoemd tot titulair bisschop van Cardica en Coadjutor met recht van opvolging van de bisschop van Roermond mgr. L. Schrijnen. De consecratie tot bisschop had plaats op 19 maart 1932 in de kathedraal van Roermond. Op 26 maart overleed mgr. Schrijnen en werd mgr. Lemmens de facto bisschop van Roer mond. Ter gelegenheid van zijn 40-jarig priesterschap werd mgr. Lemmens be noemd tot assistent-aartsbisschop bij de Pauselijke troon. DS. A. C. G. DEN HERTOG BEGRAVEN Op de Algemene Begraafplaats Croos- wijk is gistermiddag het stoffelijk over schot van ds. A. C. G. den Hertog, emeritus-predikant te Rotterdam, ter aarde besteld. Aan het graf werd niet gesproken. Tevoren was in de Prinse- kerk een herdenkingsdienst gehouden. Voorganger was ds. M. J. C. Visser. Er is een schok gegaan door het hart van honderden Rotterdammers, zei hij, toen woensdagavond het bericht zich ver spreidde dat ds. Den Hertog overleden was. We hadden het gevoel, dat hij nog zo midden in het leven stond. Al was hij reeds emeritus-predikant, hij diende de gemeente nog steeds. Ook bezocht hij nog de huizen van bewaring in Den Haag. Dordrecht en Rotterdam, doceer de hij aan scholen en was hij nog „da opbouwdominee". Het is geen wonder, aldus spreker, dat op dit eigenlijk onge legen uur de kerk overvol is, want dui zenden zijn dankbaar voor wat zij in hem ontvingen gedurende de 42 jaar dat hij hier geleefd en gewerkt heeft. DS. H. W. WAARDENBURG 25 JAAR PREDIKANT Morgen zal het 25 jaar zijn geleden, dat ds. H. W. Waardenburg van Rot terdam-centrum werd bevestigd als predikant in de Ned. Herv. Kerk. Nadat kand. Waardenburg in 1931 door het provinciaal kerkbestuur van Utrecht was toegelaten tot de evangelie bediening in de Ned. Herv. Kerk werd hij op 13 maart van het daaropvolgend jaar te Hoogmade in de classis Leiden in het ambt bevestigd. In 1935 verwis selde de Jubilaris deze gemeente met die van Streefkerk, vanwaar hij op 16 oktober 1938 naar Meppel vertrok. Sinds 28 juni 1942 staat ds Waardenburg te Rotterdam. VLIEGVERBOD ,FIREFLY"-LESVLIEGTUIGEN OPGEHEVEN Het tijdelijk vliegverbod voor „Firefly"- lesvliegtuigen van de Marineluchtvaart, dienst is opgeheven. Het was naar bekend ingesteld naar aanleiding van twee ongelukken met vliegtuigen van dit type, nl. een bij Scheveningen en een bij den Deyl. 200 gram GEVULDE KOEKJES, 4 THEEKOEKEN SAMEN van f 1.04 voor f 0,92. ENvoor de boterham: CHOCOLADE VLOKKEN f0,75 per 250 gram. ROSELEUR'S BANKETBAKKERIJEN HAARLEMMER-STR. 67 - LEIDEN - BREESTR. 54 3 maanden renitevrij. Regelrecht vam fabriek dus stukken voordeliger en een enorme sortering BANKSTELLEN - FAUTEUILS - EET KAMERS - SALONS - SLAAPKAMERS - BEDSTELLEN - KARPETTEN enz. enz. Reparaties in eigen e toffe erderij! U belt 31753 en onze vakman komt U gaarne vrijblijvend alle ge-wenste inlichtingen gewen. „GOBA"-Woninginrlchting 's-Grawen<hage-Rotterdam Kagerstraat 18 - Leiden - Tel. 31753 gevraagd, in staat zelfstandig de huishouding te verzorgen bij echtpaar op leeftijd, cen trum Leiden. Hulp v. ruw werk aanwezig. Niet beneden 30 jaar. Grote eigen kamer met event, gelegenheid tot plaatsing van eigen meubels. Salaris f 125.- per maand en kost en inwoning. Liefst per 1 april. Briewen aan het bur. van dit blad no. 3902 2e advertentie met volle baard en lange haren ben ik niet, maar wel artiest genoeg om Uw zolder om te toveren in een modern, artistiek home voor ons bei den. Schrijf eens onder no. 1937a aan het bur. v. d. blad. Op het Laboratorium voor Anorganische en Fysische Chemie der Rijksuniversiteit te Leiden kan per 1 april a.s. geplaatst worden Salaris volgens Rijksregeling. Sollicitaties liefst schriftelijk. Persoonlijk bezoek is echter ook mogelijk maar dan alleen 's zaterdagsmorgens of na afspraak. GEVRAAGD >r controle en impakwerk en ter opleiding in het bedrijf. VEREENIGING „HET KAASMERK" BOOMBLBGEBWEG HA Roombwgerweg 8 Gevraagd: of WERKSTER. Aanm.: Gerrit Kasteinstr. 67 nabij Boshuizerkade. GEVRAAGD een COÖPERATIE ONS DOEL Van der Werfstraat 25 WIJ VRAGEN: Persoonlijke sollicitaties dagelijks of brieven met volledige inlichtingen aan de afd. Personeelszaken Bvj ons is nog plaats voor een SLAGERSLEERLING of HALFWAS. Gelegenheid gezellemdiploma te halen. Niet veel fietswerk. S. \V. VAN GASTEL, Haarl.str. 218, na 6 uur 218A. Frans, Duits, Engels, Italiaans en Spaans. Staf van beëdigde medewerkers. GANGETJE 1 - LEIDEN Telefoon 23659 WIJ VRAGEN voor de verkoop van RADIO en TELEVISIE (ook voor bijverdienste). voor demonstraties van wasmachines en gasfornuizen. Brieven aan het bureau van dit blad onder nummer 3938. LIGNE DE ROMANCE WILLEM KLOOSLAAN 15 - LEIDEN - TELEFOON 24683 over het eigenlijke van GODSDIENST en HUMANISME. Spreker: drs. H. HERBERS uit Bilthoven DONDERDAG 14 MAART. 20 uur in ..ONS CENTRUM" Hooigr. 84. Leiden. HUMANISTISCH VERBOND, secr. Vliet 43, Leiden. bij de Firma Wed. P. J. WEIJERMANS NIEUWE RIJN 82 LEIDEN of gedeelte hiervan TE HUUR GEVRAAGD, omgeving Hooglandse Kerk, Brieven bureau van dit blad no. 3923.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4