VICUS ORIENTIS KWAM GELIJK MET DE ALGEMENE Delft-Leiden onbeslist, moeilijke zege van HVL op Punch Leidse volleybalcompetitie MAANDAG 11 MAART 195T Rondom de korf Doordat Vicus Oriëntis geheel volgens de verwachtingen van Gymnasiasten won en De Algemene met 82 van HKV verloor, kwamen beide Leldse le klassers in puntenaantal gelijk, met di en verstande, dat Vleus 2 wedstrijden minder gespeeld heeft dan De Algem ene. Gymnasiasten kwam gisteren defi nitief onderaan en de ontmoeting De AlgemeneVicus Oriëntis zal waar™ schijnlijk wel beslissend zijn voor de aa nwijzing van de tweede degradatiekan didaat. Deze wedstrijd vindt zondag a.s. plaats. Vicus Oriëntis heeft het overigens niet cadeau gekregen. Het was een wedstrijd, waarbij veel spanning heerste. Beide ploegen begonnen met enige goe de aanvallen. Fortuin bij Gymnasiasten had daarbij het fortuin niet aan zijn zijde met enkele goedgerichte verre schoten. Mej. D. Wolring opende na 10 minuten de score en 2 minuten later had W. Meijer eveneens succes. In de volgende opstelling was Gymnasiasten gevaarlijker. Lammers bracht na 35 minuten de stand op 2l en 3 minuten later werd het door dezelfde speler ook 22. W. Sommeling benutte hierop van achter de paal een kleine kans. waar door V O. met de rust met 32 leidde. Met een prachtige doorloopbal werd het kort na de hervatting door mej. M. Seller 4—2. doch Gymnasiasten kwam opnieuw terug. Een slordigheidje van W. Sommeling werd door Fortuin afge straft en door dezelfde speler werd het ook weer gelijk (44). In de slotfase was V.O. beslist sterker. Kees Somme ling zorgde met 2 goede doorloopballen nogmaals voor een goede voorsprong (64) en hierop had Gymnasiasten geen antwoord meer. De Algemene telde tegen HKV vier reserves. Ondanks deze handicap gaven de witblauwen vooral in de eerste helft goed partij. HKV was echter beslist sterker. In de beginopstelling werd het binnen het kwartier 02 door doelpun ten van de dames v. Leeuwen en Zwaanswijk. v. Iterson scoorde daarna een goed tegenpunt (1—2). doch door Bos liepen de gasten tot 1—3 uit. Goed verdedigen van onze stadgenoten in het laatste kwartier voor de rust en het eerste kwartier daarna hield deze stand geruime tijd ongewijzigd, doch tenslotte werd het Haagse offensief te groot. Ciere (2x), Zwaanswijk en Tuinman voerden de stand op tot 17. J. v d Water had daarna weer succes voor de thuisclub (27) en Bos bracht de eind stand op 28. Zelden zagen wft een twaalftal zo ineenstorten als Zuiderkwartier giste ren na de rust tegen HSV. Voor de rust waren de geelblauwen beslist sterker. In de beginaanval was Broers vooral uitstekend op dreef en door 2 goede doelpunten van deze speler leid de de thuisclub al spoedig met 2—0. Na een Haags tegenpunt (21) kwa men onze stadgenoten opnieuw in de meerderheid en liepen door doelpunten van J. v. d. Kaay en Bouter tot 4—1 uit. Beide ploegen scoorden om beurten voor de rust elk nog tweemaal (voor Zuiderkwartier: Gressie en Broers), zo dat de geelblauwen met een 63 voor sprong aan de tweede helft begonnen. Deze weelde was waarschijnlijk te groot voor hen. Het vlotte na de rust helemaal niet meer in de Leidse gelederen. HSV liep gaandeweg haar achterstand geheel in en wist deze tenslotte nog in een 76 voorsprong om te zetten, waartegenover onze stadgenoten niets meer konden stellen. PRIMA PRESTATIE Fluks leverde In Dordrecht een beste prestatie door het nog ongeslagen Quick met 42 te kloppen, waardoor de roodwitten nog een kleine kans op de titel behouden. Zij hebben die echter niet meer in eigen hand. Over het algemeen was Quick wel wat ster ker. doch slaagde er niet in dit In doelpunten uit te drukken. Nadat een doelpunt van Betcke o.i. ten onxeohte was geannuleerd, opende Jan de Haas na 12 minuten de score (0—1). Competitie CKB Het was voor vele korfballers (sters) zaterdag 'n grote teleurstelling, dat hun j wedstrijd werd afgelast. In Rotterdam en omgeving ging maar één ontmoe- i ting door; in Leiden werd het Pernix- j terrein afgekeurd. Een voorbarig be sluit van de Sportstichting als men weet, dat het Ons Eiland-veld uitste kend bespeelbaar was en de veel min der goede terreinen van Velocitas (Lei derdorp) en Fiks (Oegstgeest) even eens bespeelbaar waren! In de hoofdklasse west gingen alleen Ons EilandV.E.S. en T.O.P.R'dam Zuid door. De vreugde op het Ons Eiland- veld was zeer groot, want na een voor V.E.S. zeer geflatteerde 44 ruststand werd het na de hervatting zeer span nend. Eerst 64 voor de roodbroeken en via 65 en 75 werd het 3 minuten voor tijd 76. Onder grote spanning hielden de Leidenaren de juist verdiende winst vast. De vreugde over deze over winning zal echter wel sterk bekoelen bij het vernemen van de uitslag T.O.P.— R'dam Zuid. T.OP. won met 3—1 en het is volkomen onbegrijpelijk, dat R'dam Zuid tegen deze stadgenoot slechts één doelpunt wist te scoren. Al met al schoot Ons Eiland met de zege op V.E.S. weinig of niets op. Toch zijn we op grond van het vertoonde spel van de roodbroeken nog hoopvol gestemd. Pernix 8-14 R'dam Zuid 10-10 P.K.C. 11-14 T.O.P. 10- 8 V.E.S. 12-14 Ons Eiland 10- 6 Vr.schaar 7-12 Excelsior 6- 4 DES. 9-10 D.I.O. 11- 2 Is Ons Eiland in de hoofdklasse in degradatiegevaar, het Oegstgeestse Fiks is er in 1 A nog slechter aan toe. Op eigen veld werd na veel spanning met 57 van Warmond verloren. Met Pernix 3 zien we de Oegstgeesters straks de 1ste klasse verlaten. DES 2-VES 2 werd afge last en de voorsprong van leider Tonego werd daardoor nog groter. Het was in Voorburg echter „benauwd half elf" voor Tonego, want V.E.O. gaf zich met slechts 1—2 gewonnen. Tonego 10-18 V.E.O. 9-8 V.E.S. 2 7-12 D E S. 2 9-8 Warmond 10-12 Fiks 8-3 Ijsvogels 8- 9 Pernix 3 9-0 In 1 B werden alle drie wedstrijden af gelast. De enige wedstrijd in 2A. Velocitas Fluks, was omgezet in VelocitasTempo. Dat werd een duidelijke zege van Velo citas met 5—1. De Leiderdorpers stegen een plaats. Tempo bleef vrij hopeloos onderaan. De uitslagen van de gespeelde wed strijden waren: Hoofdkl. West: Ons Eiland—V.E.S. 7—6; T.O.P.—R'dam Zuid 3—1. lste kl. A: V.E.O.—Tonego 1—2; Fiks •-Warmond 57. 2de kl. A: VelocitasTempo ft—1. Hierna werd de thuisclub wat gevaar lijker en 7 minuten later werd het door mej. Ansems de Vries gelijk (11). In de tweede opstelling was er weinig krachtsverschil. Mej. v. Alsen benutte 10 minuten voor rust een kleine kans, waardoor de Dordtenaren met een 21 voorsprong gingen thee drinken. Drie minuten na de rust bracht Piet de Haas de schaal in evenwicht (22). Quick was daarna wel wat meer in het offen sief. doch slecht schieten aan Dordtse zijde en goed verdedigen aan Leidse zijde voorkwamen doelpunten. Fluks be nutte haar kansen, die minder talrijk waren dan bij Quick, beter. Eerst had Ligtvoet succes en vervolgens werd het door v. Nierop 24. Deze voorsprong werd tot het einde toe behouden. Crescendo is er na de rustperiode lang zo goed niet in als daarvoor. Ook giste ren was dit duidelijk merkbaar. Vooral aanvallend is het spel niet best. Verde digend gaat het nog wel, doch daarmede alleen komt men er niet. De gasten hadden al spoedig de leiding genomen (0—1). Zij blijven sterker, doch hadden pas kort voor rust opnieuw succes (02). Ook in de 2e helft kwam Cres cendo niet op toeren. Het werd eerst 03, voordat Hogenboom tegen scoorde (13). Na een vierde punt voor de gasten had mej. G. Krol nogmaals voor de thuisclub succes, doch in de slotfase werd het toch nog 26. UITSLAGEN K.N.K.B. Zuid-Holland I: De AlgemeneHKV 2—8 Dee tosOns Eibernest 63; Die Haghe—Spangen 8—4; Vic. Oriëntis— Gymnasiasten 64. Zuid-Holland IIA: AchillesVelox 75; ZwerversActief 92; Zuider kwartierHSV 67; ReadyRegenboog 7—5. Zuid-Holland II B: BI. Wit *51— Olympiaan 43: DKCSchiedam 34; QuickFluks 24; SperwersHou Stand 34. Zuid-Holland III B: PhoenixWion 95; USVRaven 38; Crescendo Trekvogels 26: ALOEureka 34. Reserve I: HKV 2—Fluks 2 10—2; Ons Eibernest 2Deetos 2 35; 't Zuiden 2 —Spangen 2 43; De Algemene 2 Zwervers 2 24. Reserve II B: Deetos 3Readv 2 52; Achilles 2—'t Zuiden 4 4^1: HSV 2— Gymnasiasten 2 22. Reserve III B: HSV 3—KNS 2 4—4; Vic. Oriëntis 3Phoenix 2 53. UITSLAGEN L.K.B. Ie klasse: Vic. Oriëntis 4—Noorder kwartier 36; KNS 3De Danaïden 1—13. 2e klasse: KNS 4—Morskwartier 26; De Danaiden 2De Algemene 4 61. 3e klasse: Vic. Oriëntis 6KNS 6 31; Fluks 4—De Algemene 5 9—0. KNS 5— Crescendo 3 75. Adspiranten: 1 A: Fluks a—De Da naïden a 12. 1 B: De Danaiden bFluks b 28. 2e kl.: Morskwartier bMinerva a 0—9; De Algemene bFluks c 1—1. Zuid-Holland I: HKV 't Zuiden Deetos Spangen Die Haghe O. Eibernest 14 12 Vic. Oriëntis 11 6 De Algemene 13 6 Gymnasiast. 14 0 14 24 11 17 12 17 13 17 11 13 ATLETIEK Keesom won cross te Velsen Zaterdagmiddag is onder grote be langstelling en met het mooist denkbare weer als welkome begunstiger, de tradi tionele jaarlijkse cross door het prach tige Heerenduinengebied in IJmuiden ge houden voor senioren A-, B-, C- en D- KEESOM klassers en junioren. Het parcours, dat bepaald zwaarder was dan vorig jaar, is in redelijke tijden afgelegd en de A- klasser J. W. Keesom van AV *23 won in zijn groep in de tij van 38.58,4, waar mee hij de afstand van 8.8 km. opmer kelijk snel aflegde. Hij werd op de hie len gezeten door K. de Ruyter van AV34 uit Apeldoorn, die in de tijd van 39.05.6 finishte. Derde werd A. Veldhuizen van Orion uit Oirschot (40.44 rond). De B-klasse werd gewonnen door P. van der Zande (Orion) 41.06, de C- en D-klasse door resp. S. Schaap (Zaan land) in de tijd van 41.49.4 en P. Brug man (AV*47) 42.12.6. De junioren liepen de race over 4.4 km. en hier werd de eerste plaats bezet door J. Groen van VPIF in 20.47.8. Zuid-Holland II A Zuid-Holland II B BI Wit '51 13 22 Zuid-Holland III B KNS 14 26 Regenboog 13 21 Quick 11 19 Trekvogels 14 23 Readv 13 19 Fluks 12 18 Wion 13 15 Rozenburg 11 17 Hou Stand 14 13 ALO 13 14 Achilles 14 16 OS CR 13 12 Eureka 13 13 HSV 11 11 Sperwers 14 10 Crescendo 13 12 Zwervers 11 9 Olvmpiaan 14 9 Pams 15 10 Zuiderkwart. 13 9 DKC 10 7 Raven 15 10 Actief 12 5 Schiedam 13 4 Phoenix 13 9 Velox 12 3 USV 13 4 Van het volleybal-front (Van een onzer verslaggevers) In Delft is zaterdag in de prachtige, ruime gymnastiekzaal van de T.H. een omvangrijk volleybalprogramma af gewerkt. Om 3 uur werd begonnen met de hoofdklasse-wedstrijd Punch HVL. Deze wedstrijd heeft, enkele minder sterke momenten in de 2e en 3e set daar gelaten, goed, bü wijlen zéér goed volleybal te zien gegeven. In de eerste eet wist Punch zich een grote voorsprong te verwerven. De stu denten, die een aanfltenlijk sterker team op de been haddefUkebracht dan men in Leiden tegen HVL San het werk heeft gezien, namen risico's en slaagden. Met gedurfde smashes op tweeslag-set ups liepen zij uit tot 149. Een time-out gaf HVL de kans op een reorganisatie, vooral van de verdediging'. En die werkte na de time-out inderdaad uitstekend. Tot vier maal toe werd de Punch-aanval opgevangen. De vijfde smash werd om gezet in een uitstekende aanval. We Weijert misleidde op een perfecte twee slag-set up van Bonnet op triomfante lijke wijze het Punch-blok. Zijn sprong- set up kwam op de juiste hoogte voor Sieval, en deze werkte de aanval feilloos af. Dit moment was een keerpunt. Het Delftse overwicht was verdwenen en HVL begon in te lopen. Punt voor punt werd veroverd, en met 1614 kwam de le set aan HVL. De 2e set ging naar de studenten, die er zó hard aan trok ken, dat onze stadgenoten op een gegeven moment tegen een 136 achter stand aankeken. Dit was toch téveel. De derde set was een kopie van de eerste. Weer won HVL uit achterstand die beslissend leek. Even waren de studenten aangeslagen. Keihard ser veren van de Weijert, bijzonder op slag, bracht HVL met 71 vóór. Time-out voor Delft. De service ging verloren, en daarmee de set. want in één ruk stoomde Punch door naar 127. HVL sloeg de serve daarop diep in het net, en dat was voldoende voor Punch om de set uit te maken. Een 5e set moest de beslissing geven, en evenals in Leiden bleek HVL in die beslissing de sterkste. Kwestroo ser veerde beheerst 4 punten voorsprong bij elkaar en deze voorsprong werd op knappe wijze vastgehouden. Met 1510 had HVL twee zeer kostbare punten binnen. Na dit duel opende de voorzitter van de afdeling Delft van de NeVoBo het officiële deel van de Delft-Leiden ont moeting. De junioren traden het eerst ln de arena. Voor Lalden werd deze eerste wedstrijd een teleurstelling, niet omdat deze met 30 verloren ging, maar omdat de Leidse junioren zó boordevol zenuwen zaten dat zij bij lange na niet hun normale peil bereikten. Geen mo ment zijn zij gevaarlijk geweest. 30 voor Delft. Het afdelings-team dat daarna aan de beurt was. deed het héél wat beter, niettegenstaande ook deze wedstrijd voor Leiden verloren ging. Het werd een gevecht dat uitermate boeiend was. Er bestond tussen beide ploegen zo weinig verschil dat het tot in de aller laatste fase van de 5e set 1311 voor Delft onzeker was, welk team met de punten zou gaan strijken. De Delfte naren waren, en dat kan hier met recht worden gezegd, de gelukkigen. Met 1513 brachten zij de stand op 20. Dat zag er niet zó best uit. Maar de dames brachten de hoop weer in de Leidse harten. Met 30 zetten zjj hun tegenstandsters aan de kant. Het spel op zich stond niet op hoog niveau, maar het werkelijk hart verwarmend enthousiasme, waarmede om de pun ten werd gestreden, vergoedde alles. Het was in de eerste plaats het betere serveren, dat de Leidse vertegenwoor digsters heeft doen winnen en hun beter reageren op onverwachte ballen. Dat was dus 21. Het hoofdklasse team moest het gelijke spel bevechten. Dat hebben deze heren op voortreffe lijke wijze gedaan. Was de onofficiële opening. PunchHVL, van goede kwa liteit geweest, de officiële beëindiging van DelftLeiden was dat niet minder! Weer twee gelijkwaardige ploegen, die fel om de overwinning streden. Tweeslag en drieslag wisselden elkaar in razend tempo af. Bij Delft was het voorname lijk het tweeslag-patroon dat de punten opleverde, bij Leiden de penetratie, met Bonnet als centrale figuur. Overal tege lijk was deze knaap, in de verdediging en in de aanval. Hij voorzag zijn mede spelers van zóveel goede set-ups. dat zij op smash kwamen als nooit të voren. Gelijk op gaat de le set, zo gelijk op, dat tot de stand 1413 nóch Delft nóch Leiden méér dan 2 punten had voorge staan. Tweemaal gaat op die stand de serve over, zonder dat er een punt wordt gescoord. Dan serveert Delft keihard. De bal wordt opgevangen en over het net gewerkt, maar te gemakkelijk. Een perfecte tweeslag-set up met een prach tige smash langs de lijn is de le set voor Delft. De 2e set gaat aanvankelijk weer ge lijk op. Tot 65 voor Leiden. Dan drukt Leiden door naar 11—5, Nu is Delft van de kook. Serve® worden uitgeslagen. Moeilijke zege van ASC in Noordwijk (Van een onzer verlaggevers) De overwinning die de roodzwarten gisteren hebben behaald, is lang niet gemakkelijk geweest. Want voor rust was SJC heer en meester zodat de thee werd gedronken met een ver diende 20 voorsprong van de thuis club. Het zag er toen niet rooskleu rig uit voor ASC en de meeste aan hangers, die met hun club naar Noordwijk waren getogen, durfden daar ook niet meer aan een overwinning tt denken. Maar de spelers dachten er anders over. Was het voor rust SJC dat de toon aangaf, na de hervatting was het alles ASC wat de klok sloeg. Met als resultaat vier doelpunten waartegenover de thuisclub geen en kele meer wist te plaatsen. Met nog slechts 3 wedstrijden voor de boeg ma ken de roodzwarten nu een zeer goede kans om het kampioenschap in de wacht te slepen. Over de wedstrijd kunnen wij kort zijn. Gesteund door de wind kwam de thuisclub direct in de aanval en na 5 minuten strafte midvoor P. Groene- woud een fout van keeper Spoor goed af: 1—0. Overigens de enige fout die deze keeper deze middag maakte. Na 15 minuten werd het zelfs 2—0 door rechtbinnen Tettero. ASC kon zich niet onder deze druk uitwerken. De thuisclub bleek echter al het kruit reeds verscho ten te hebben. Wel trof Vink nog een maal de staander. Maar daar bleef het bij. Na de hervatting kwam ASC fel op zetten en moest SJC in de verdediging. Na 5 minuten kwam door een mooie kopbël van Spiering uit een pass van Lasander het eerste tegenpunt 21 en 10 minuten later was de stand gelijk door Lolkes de Beer. Door dezelfde spe ler werd het 2—3. Daarna kwam de thuisclub weer even aan het woord en wist Vink te doelpunten. Maar hij had de bal met de hand gespeeld, hetgeen de scheidsrechter niet ontgaan was. Spoedig nam ASC het offensief weer over en kort voor tijd maakte Brard aan alle onzekerheid een einde door van dichtbij de stand op 24 te brengen. Duitsland sloeg Oostenrijk in Prater-stodion In het Prater Stadion te Wenen heeft Duitsland zondagmiddag voor 60.000 toeschouwers mot 32 van Oostenrijk gewonnen. De ruststand was 20 voor Duitsland. Woensdag 3 april zal het Nederlands elftal te Amsterdam tegen Duitsland spelen, en voor 27 mei staat de ontmoe ting OostenrijkNederland op het pro gramma. Dat was voor de technische commissie van de KNVB reden om „waarnemers" naar Wenen te sturen. De heren H. P. Hoolboom en L. Steinvoorts, alsmede de bondscoach van de KNVB. de Engelsman George Hardwick. hebben de verrichtingen van de toekomstige te genstanders gadegeslagen teneinde de spelers van het Nederlands elftal daar over voor te lichten. De scheidsrechter Bronkhorst ver klaarde na afloop dat te Wenen vrijwel gelijkwaardige ploegen tegenover elkaar hadden gestaan, naar ook uit de score blijkt, Voor de pauze toonden de Oos tenrijkers zowel als de Duitsers over goede technische kwaliteiten te beschik ken. Daarna werd het spel veel harder. Maar aangezien de teams zonder uitzon dering uit gedisciplineerde spelers be stonden was de taak van de scheidsrech ter toch niet al te zwaar geweest. Lisse verkeert in ernstig degradatie gevaar In een doelpuntenrijke wedstrijd heeft Lisse op eigen veld geen kans gezien om revanche te nemen van de in Voorburg geleden 41 nederlaag. Wederom moest Lisse beide punten aan Voorburg af staan. Het is een zeer spannende en aantrek kelijke wedstrijd geworden tussen beide degradatiekandidaten. Reeds in de eer ste minuut kreeg Voorburg wegens un fair aanvallen van Lisse een strafschop toegewezen, welke door de rechtshalf, Boot, feilloos werd ingeschoten. Lisse werkte hierna hard voor de gelijkmaker en na 20 minuten wist Bon met een scherp schot deze te scoren. Maar nog in dezelfde minuut bezorgde linksbinnen C. v. d. Broeke zijn club opnieuw de lei ding, met welke stand de rust aanbrak. De 12 achterstand van Lisse was voor de thuisclub wel hoopgevend, te meer daar Lisse het voordeel van de wind mee had en het spel van Lisse be hoorlijk goed was. Maar de desillusie kwam als spoedig, daar midvoor Ellen- wijk reeds na twee minuten de voor sprong van de bezoekers op 13 bracht. Toen na 10 minuten doelman Baak een hoog schot verkeerd beoordeelde stond Lisse voor een hopeloze achterstand van 1—4. Lisse wijzigde de opstelling en na ver schillende goed opgezette aanvallen was het Bon die de achterstand verkleinde. Maar weer sloegen de roodwitten toe door een doelpunt van rechtsbuiten Schults 25. Lisse gaf zich echter nog niet gewonnen en door een trekbal van v. d. Poel moest de Voorburgse doelman voor de derde maal de bal uit het net halen. En met een vierde doelpunt, acht minuten voor het einde gescoord door C as tien, kwam er opnieuw spanning in deze sensationele wedstrijd. Lisse zette alles op de aanval, maar de Voorburgse defensie die inmiddels flink versterkt was. vocht met de moed der wanhoop om het vijfde doelpunt van Lisse te voorkomen En daarin slaagden de Voorburgers. Kleine nederlaag van DOCOS (Van onze correspondent) Het Leidse DOCOS trok met niet minder dan vijf invallers naar Zoeter- meer voor een tegenbezoek aan DSO. De thuisclub, die de punten maar al te goed gebruiken kan, opende de strijd met een pittige maar sportief spel, dat de Leide naren kennelijk te machtig bleek. Al spoedig hadden de rood-hemden dan ook de leiding genomen 10. Wel kwam DOCOS hierna tot enkele tegenaanval len, maar tot de rust wist de Zoeter- meerse achterhoede stand te houden. In de tweede helft had de DOCOS- midvoor Elders spoedig succes, toen hfj een goede aanval op de juiste wjjze wist af te ronden. 11. DSO. dat nu de wind achter had, werd hierna sterker met het gevolg, dat de bezoekers alle aandacht moesten besteden aan de defensie. Kort voor het einde kwam het winnende doel punt voor DSO. Toen doelman Prins buiten het backgebied de bal met de hand speelde ontstond uit de hiervoor toegestane vrije schop een moeilijke situatie voor het DOCOS-doel, waarbij een der verdedigers de bal keihard tegen een medespeler trapte en het leer ver volgens in het eigen doel sprong 21. De thuisclub kreeg hierdoor onbetwist meer dan waarop zij gelet de krachts verhouding in het veld recht had. WIELRENNEN Swift-Combinatie De uitslag van de trainingsrit over een afstand van 70 km luidt als volgt: 1. A. de Pau 2.01.36; 2. P. Turk; 3. N. Kooien; 4. B. Zoet: 5. B. Slingerland; 6. A. Brussee; 7. J. Buschman; 8. G. Sik- king. De uitslagen van deze week luiden: Dames eerste klas: Prof. Wijk 2—Prof. Wijk 11-3; LUSV 1Donar 1 03 <regl.); Rouwkoop 1 Nieuw Brunhilde 1 22; Or. Groen 1 Argos 1 22. Dames tweede klas: NVC 1—Prof. Wijk 3 1—3; Rouwkoop 2- Nw. Brunhilde 2 03; Donar 2KVC 1 1—3. Dames derde klas: DES 1—Prof. Wijk 4 2—2; Olympia 1- Nw. Brunhilde 3 03; GGV 1Oranje Groen 2 1—3; GGV 2—NVC 2 0—3. Heren eerste klas: CIOS 1—Prof. Wijk 2 3—1; PSVA 1— HVL 2 1—3; Sleutelring 2—LPSV 1 3-0; GGV 1—LUSV 1 2—2. Heren tweede klas: Prof. Wijk 3—HVL 3 3—0: LUSV 2— NVC 1 3—1: Rouwkoop 1—LDM 1 0—3; PSVA 2—KVC 1 0—3; Donar 2—Sleutel ring 3 13. Heren derde klas: HVL 4—Sleutelring 4 3—1: GGV 2— Or. Groen 2 22; Or. Groen 1—WPSS 1 3—1; Prof. Wijk 4—LPSV 2 1-3; LD 1— GGV 3 3—1. smashes onbeheerst, en het ls duidelijk dat Leiden de set gaant winnen. Inder daad gebeurt dat. Met een uitstekend blok wordt het 15e punt gescoord. In de 3e set gaat het met de score om en om, 55, 77. Een uitstekende plaatsbal van Bonnet brengt de serve bij Leiden. Een punt wordt gescoord. 87. Dan is Delft weer aan de beurt. Een tweeslag-smash en een goed blok brengen hun met 9—8 voor. Weer een plaats-bal van Bonnet, doet Delft de serve verlizen. Ditmaal gebruikt de Weijert de scoringskans en scoort met uitstekende serves 2 pun ten. Een door Schuivers kei- en keihard afgemaakte smash, doet Delft wankelen en via 139. 1311. 1411 met een linkse smash van Sieval, komt deze set aan Leiden met wéér een plaats-bal van Bonnet. De 4e set gaat voor Leiden snel verlo ren. Zwakke momenten in de verdedi ging geven Delft een 7 punten voor sprong en die wordt niet weer afge staan (155). De 5e set geeft een enorm gevecht. Beter gebruik maken van kansen geeft Leiden een kleine voorsprong, die punt voor punt wordt vergroot. Bij 7—2 voor Leiden time-out van Delft. Inderdaad I heeft deze succes. Delft loopt weer in. 1 Weer is het de uiterst riskante tweeslag langs de lijn die het Leidse blok voor puzzels stelt. Dan serveert Bekooy zui ver. nadat weer Bonnet Delft de serve heeft doen verliezen. Het wordt 107, 13—8 voor Leiden. Even krijgt Delft door een goed blok de serve terug. Deze sco ringskans wordt niet benut. De Weijert komt voor Leiden aan serve en dat bete kent de zege voor het hoofdklasse-team en voor Leiden een gelijk spel in deze zéér geslaagde stedenontmoeting. Met enkele korte, juist gekozen, woor. den gaf de voorzitter van de afdeling Leiden, de heer van Egmond. de ont moeting het officiële shiitetuk. Heren vierde klas: De Vlam 2—PSVA 3 2—2; Koks- school 1LDM 2 30; Olvmpia 1 LD 2 0—3. Hoofdklasse west A: Sleutelring 1Die Raeckse 23; Prof. Wijk 1—VPSV 1 3—2; Punch 1— HVL 1 2—3. STANDEN Eerste klas: Tweede klas: Prof. W. 1 10—19 Nw. Brunh. 9—18 Argos 1 10—14 KVC 1 10—16 Rouwkoop 1 9— 9 NVC 1 9—14 Or. Groen 1 9— 8 P.W. 3 10—11 Prof. W. 2 10— 8 Argos 3 9— 7 LUSV 1 10— 7 Rouwk: 2 10— 5 Argos 2 9— 6 Donar 2 10— 3 Donar 1 10— 3 LUSV 2 9— 2 Derde klas: Or. Groen 2 9—15 GGV 1 9—10 N. Brunh. 3 9—12 Olympia 1 9— 6 NVC 2 8—10 PW 4 10— 6 DES 1 9—10 GGV 2 9— 3 HEREN Eerste klas: Tweede klas: HVL 2 9—17 KVC 1 11—21 Prof. W. 2 10—11 Prof. W. 3 11—15 PSVA 1 9—10 HVL 3 11—14 LUSV 1 11—10 LDM 1 10—13 CIOS 1 9— 9 PSVA 2 11—10 Donar 1 9— 9 LUSV 2 11—10 Sleutelr. 2 10— 9 NVC 1 11— 9 GGV 1 9— 8 Sleutelr. 3 11— 8 LPSV 1 8— 1 Rouwkoop 1 11— 5 Donar 2 10— 3 Derde klas: Vierde klas: L.D. 1 11—20 De Vlam 1 10—19 GGV 2 11—19 L.D. 2 11—16 Or. Groen 1 11—15 De Vlam 2 10—15 WPSS 1 11—12 Kokssch. 1 11—11 HVL 4 11—11 Donar 3 10—10 Or. Groen 2 10— 9 PSVA 3 11—10 GGV 3 11— 8 GGV 4 10— 9 Sleutelr. 4 10— 7 LDM 2 10— 7 P.W. 4 10— 3 Or. Groen 3 11— 5 LPSV 2 10— 3 Olympia 10— 2 HOOFDKLASSE WEST B: RVC 1 16—30 Die Raeckse 17—14 Concordia 15—28 CSVD 1 15—12 Libanon 1628 Punch 1 1710 DES 1 16—22 VPSV 1 16—8 OVC 1 17—20 Sleutelring 1 17— 4 HVL 1 17—18 't Zandt 16— 2 Prof. Wijk 1 17—16 Nederlandse volleybalzege in Antwerpen Het Nederlands heren-volleybalteam heeft zaterdagavond te Antwerpen een 31 overwinning behaald op de ploeg van België. De setstanden waren 157, 15—13, 7—15 en 15—6. De Nederlandse jeugdploeg verloor van de Belgische Juniores (1—3). In deze wedstrijd waren de setstanden: 10—15, 11—16, 16—9 en 8—15. Foreholte verloor in Rijswijk (Van onze correspondent) In een sportieve wedstrijd heeft het Voorhoutse Foreholte de volle wmst in Rijswijk bij het prima spelende Te Werve gelaten. In de eerste helft boden de bezoekers nog voldoende tegenstand, en kreeg de gevaarlijke Rijswijkse voor hoede slechts sporadisch een kans doel man van Schoten te benaderen. Toch moest deze in de eerste helft de bal uit het net halen, toen hij bij een hoekschop, waaruit de bal als een gevaarlijk projec tiel op hem af kwam, finaal miste en de inswinger doel trof 10. Na de pauze duurde het tien minuten voor de rechtsbinnen de score kon ver hogen 20 en toen de midvoor daarna met een stevige kopstoot de stand op 30 had gebracht, bleek een Voorhoutse Nederlaag onafwendbaar, te meer daar ook linksback H. van Schie zich moest laten vervangen. Tien minuten voor het einde bracht de linksbinnen de stand op 40, toen hy een van de deklat terug springende bal over Van Schoten in het net kopte. HOCKEY West won van oost Het Westelijke hockey-elftal voor namelijk samengesteld uit spelers, die geselecteerd waren voor de Olympi sche ploeg heeft zondag op het terrein van DKS te Enschede een 30 overwinning behaald op Oost. Het duel was aantrekkelijk, vooral in de eerste helft, toen Oost door groot enthou siasme veel effect kon ontnemen aan de betere techniek van West, Het duurde dan ook tot kort voor rust voor West een voorsprong kon nemen. De uitstekend spelende Bouwman (BMHC) schoot hard in en via Hoog- hiemstra (SCHC) vloog de bal onhoud baar langs doelman De Ruiter (DKS). Kort voor dit doelpunt had Fransen van Union bij een scrimmage vlak voor de doellijn de bal op zijn hand gekre gen, waarna deze in het doel rolde. Zijn stick was „geblokkeerd" door de voet van Drijver. Toen de scheidsrechter evenwel opheldering vroeg zei Fransen sportief dat hij „hands" had gemaakt. In de tweede helft vergrootte West de voorsprong uit een strafcorner, waaruit Bouwman hard inschoot. Doelman De Ruiter stopte de bal weliswaar, maar de bal belandde bij de vrijstaande Van Beaumont TOGO) 0—2. West had nu een duidelijk overwicht. Maar Oost bleef desondanks fel aan vallen. Vijf minuten voor tijd tenslotte zorgde Van Erven Dorens (Laren), in buitenspelpositie voor de hand 30. Op het veld van Tilburg won Zuid met 32 van Noord, nadat de eerste helft was afgesloten met de stand 11. Leidse Mixed Hockey Club Het tweede herenelftal van Leiden speelde dit weekeinde tegen HGC III, dat slechts één punt uit deze wedstrijd be hoefde te behalen om zich kampioen van de 2e klasse C te mogen noemen. Met een 51 overwinning op Leiden heeft het getoond een waardig kampioen te zijn. HGC nam van de aanvang het initiatief in handen en begon met een serie strafcorners. Een hiervan werd in eerste instantie door de keeper weg gewerkt. maar vervolgens verdween de bal via de arm van de linksback hoog in het goal. Leiden was evenwel niet ontmoedigd en bevrijdde zich van de druk. Een goede aanval werd toen door Moens beheerst afgesloten. Hiermee bleek echter het Leidse kruit verschoten te zijn: de rechtervleugel van HGC was voor de Leidenaars te snel en bleek bovendien zeer schotvaardig. Vier goals van goed kaliber waren hiervan het gevolg. Leiden III speelde zaterdag tegen Kieviten III een wedstrijd die beslissend was voor bet bereiken van de bovenste plaats. De Kieviten speelde een snelle en technisch goede partij, waartegen Leiden net niet opgewassen was De eerste goal was voor de Kieviten, maar Heybroek wist de partijen op gelijke voet te brengen. De Kievitendruk bleef evenwel aanhouden, waardoor de Leidse verdediging nog eenmaal bezweek. Dank zij deze 21 overwinning staan de Kie viten nu samen met Rijswijk bovenaan in de derde klasse C. Zondag speelde hetzelfde elftal van Leiden tegen Ever Swift: in deze wed strijd stond nu niets meer op het spel. Dank zij Heybroek nam Leiden snel een voorsprong, die Ever Swift binnen niet al te lange tijd teniet wist te doen met enige medewerking van de Leidse keeper. Na de rust kwam Leiden op goedkope wijze aan een tweede doelpunt. Ondanks het excelleren van Herjnsen wist de Leidse voorhoede echter niet verder te komen. Een doelpunt van Ever Swift bracht de beide partijen weer op gelijke voet (22). Met deze uitslag, die de verhouding juist weergaf, kwam het einde van deze wedstrijd. B-hockeyteam Voor de hockeywed strijd tussen de heren B-teams van Bel gië en Nederland, welke zondag a.s. te Brussel wordt gespeeld, is het Neder lands B-elftal als volgt samengesteld: doel: Honnebier (Bloemendaal)achter: Marres (Laren) en Keulen (Amersfoort) midden: Op te Winkel (Arnhem), Over- dijkink (SCHC) en Van Gooswilligen (SCHC); voor: Zwier (SCHC), Gielen (Be Fair), De Beer (Tilburg), Kristen (DKS) en Vorfeldt (Laren). Courses Hilversum De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen luiden: Hambletonlanprijs: 1. Viveunt Hollandia, (W. K. Geereen) (1.34:3); 2. Ulloistre Han over; 3. Ural. Tot. wl. f 1.50, pl. f 1.30, 1.50 3.40, gek. f3.60, cov, f4.10. Peter the GTeatprljs: 1. TrLxy (E Lee man) (1.32.4); 2. Trudel Hollandia- 3. U. Dlena. Tot. wi. f 13.50, pl. f3.10, 3.3Ó 2.30, gek. f 10.00, cov. f 11.20. Ax worthy pry s; 1. Taiwan Hollandia G. (L. J. Heyman) (1.30); 2. Tensor Gregor: 3. Uranle Duluth Z. Tot. wl. f 1.380 pl. f 4.—, 3.70. 2.40. gek. f 17.40. cov. f 14.30. Peter Voloprfjs: 1. True Spencer (F. J. Eerenberg) (1.29.8); 2. United Hanover; 3. Sterntje S. Tot. wi. f8.20, pl. f4 20. 3.30, 2.40 ,gek. f 10,—, cov. f 8.70. Rodneyprijs: le afdeling: 1. Hyde Park <T. A. v. d. Veen) (1.23.9); 2. Emden; 3. Ria Olivier. Tot. wl. f3.20. pl. f 1.20 1.40, 1.50, gek. f8.cov. f6.30. Darnlerprijs: 1. Ruby Spencer (W. H. Geersen) (1.26.4); 2. Sir Parisien O; 3. Tiende van Zora. Tot. wl. f2.— pl. f 1.20. f 1.60, 1.30, gek. f5.30, cov. f7.30 Adios prys: 1. Brin d'Amour IV (F. J. Eerenberg) (1.25.5); 2. Rudl Williams- 3. Padua. Tot. wl. f 14.80, pl. f2.70, 1.40 1.70 gek. f 8.80, cov. f 4.50. Volomiteprijs1. Qui Suit (buiten wed denschappen) (W .Bijlsma) (1.29.8); 2. Regina Spencer; 3. René M. Tot. wi. f 12, pl. f4.80, 2.90. 2.30, gek. f 15,—, cov. f 8. Rodneyprijs: 2e afdeling; 1. Douible Six M. (P. M. Smit) (1.22.5); 2 Peterhof; 3. Dernier Quartler. Tot. wi. f2.60. pl f 1.40, f 1.30. 1.70. gek. f3.—. cov f3 20 Totalisatoromzet f174.561. Een voetbalwedstrijd tussen de na tionale teams Spanje en Zwitserland, te Madrid gespeeld, is geëindigd in een gelijk spel, 2—8. De ruststand was 1—1.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 8