KRIJGT HATTA HOGE POST IN EEN NIEUWE REGERING? Nehroe betreurt onbehoorlijk artikel over Koningin Elizabeth Agenda Met een enkel woord DONDERDAG 7 MAART 1957 Hij zou zijn conceptie niet doorzetten Het nationalistische blad Soeloe Indonesia bericht, dat president Soekarno aan de vroegere vice-president Moh. Hatta, bekend als tegenstander van Soekarno's „geleide democratie" en van communisten in de regering, een hoge post in de nieuw te vormen regering heeft aan geboden. De secretaris van Hatta wilde dit bericht noch bevestigen nocht ontkennen. De nationalistische krant echter schreef dat de president een brief aan Hatta gezonden had waarin hem een „leidende rol" in de door Soekarno beoogde „Nationale Raad" of het „wederzijdse bijstand"- kabinet werd aangeboden. Het leger heeft Soekarno onder druk gezet om het geschil met Hatta bij te leggen en de eenheid van republiek en leger te herstellen. Politieke waarnemers in Djakarta twijfelen er echter aan of Hatta dit nieuwe voorstel van Soekarno zal aannemen. De aanwezigheid van communisten in de regering zou Hatta ervan werhouden. Communisten mogelijk buiten de regering President Soekarno zal zün conceptie van een „geleide democratie" niet doorzetten in verband met de ernstige tegenstand waarop hij in Oost-Indone- sië is gestuit, aldus een goedingelichte Maleise zegsman, die onbekend wenst te blijven en die in voortdurend contact is met de opstandige „Darocl Islam" beweging in noord-Malakka. President Soekarno is een te tactische diplo maat om een spel te wagen, dat Indone sië in een bloedige revolutie zal kunnen storten, zo zeide hij. Volgens hem vertrouwen de vertegen woordigers van de Daroel Islam, dat Soekarno voor de eis van het volk de communisten uit de regering te houden zal buigen. Hij zeide dat de leiders van de Daroel Islam in Indonesië gezworen hebben een algehele oorlog tegen de regering te voeren, indien de communisten daar in worden opgenomen. Ondanks ontkenningen van de zijde der Maleise federatie en de politie in Singapore is het algemeen bekend dat er leden van de Daroel Islam op Malakka zijn, vooral in het noorden, waar zij uit Sumatra aan land plegen te komen. Naar verluidt kopen zij wapens en munitie, die in snelle boten over de Straat van Malakka naar Sumatra wor den gesmokkeld. Banfengraad vraagt 2 miljard roepiah De Bantengraaid in midden-Sumatra maakte gisteren bekend, dat voor het lopende jaar een bedrag van twee mil jard roepiah bij de Centrale regering in Dakarta is aangevraagd. Indien de regering de ingediende be groting tot dit bedrag goedkeurt, zullen de moeilijkheden, waarvoor de Raad zich thans ziet gesteld, zijn opgelost, aldus de Raad. Perscencuur Volgens berichten die uit Djakarta in Singapore zijn ontvangen, worden arti kelen en berichten van buitenlandse correspondenten in Indonesië aan cen suur onderworpen. In Indonesië bestaat officieel geen censuur op de pers, maar volgens de berichten wordt zij niette min toegepast sedert de opstandige be wegingen, die vorig jaar december in Sumatra begonnen zijn. De correspondenten te Djakarta moe ten hun telegrammen op het postkan toor deponeren, waar deze verder wor den doorgegeven aan de telegraafdienst, naar de verklaringen vermelden, worden de telegrammen behandeld door Indo nesische censors. Sommige telegram men worden meer dan 24 uur vertraagd, andere worden pas doorgeseind nadat er zinsneden uit zijn weggeknipt. Geen bezorgdheid voor Nederlanders Naar aanleiding van berichten uit Nederland, waaruit ongerustheid spreekt over de welstand van de Nederlanders in Indonesië, heeft de correspondent van het A.N.P. m Djakarta zich gewend tot het hoofd van de Nederlandse diplo matieke vertegenwoordiging in Indone sië, de heer H. Hagenaar. Deze antwoordde, dat voorzover zulks naar de uiterlijke verschijnselen kan worden beoordeeld, er voor deze on gerustheid geen onmiddellijke aan leiding bestaat. Van de Nederlandse consulaire verte genwoordiger in Makassar werd be richt ontvangen, dat de Nederlandse gemeenschap aldaar van de gebeurte nissen, die daar de laatste dagen hebben plaats gehad, geen nadelige gevolgen of overlast heeft ondervon den. (Men zie ook elders) Zweedse president Erlander als gast van de P. v. d. A. Met de avondmachine van de SAS kwam gisteravond op Schiphol de minister-president van Zweden, de heer Tage Erlander aan. Hij brengt een officieus bezoek van twee dagen aan ons land als gast van de Partij van de Arbeid. Vanmorgen zou hfj in zijn functie van voorzitter van de Zweedse socialistische partij het congres van de Partij van de Arbeid, dat te Den Haag wordt gehouden, toespreken. „Ik heb gehoord", zo zei Tage Er lander op de vlieghaven, „dat de Partij van de Arbeid een belangrijk probleem met mij wil behandelen, na melijk de sanering van de kleine boe renbedrijven, een vraagstuk, dat naar bekend ook in Zweden sterk onder de bevolking heeft geleefd en nog leeft". TREINENLOOP MORGEN NORMAAL. Door bijzondere Inspanning van het met de blokrevisie te Utrecht belaste personeel, blijkt het mogelijk reeds in gaande morgen de treindienst via Utrecht normaal te hervatten, zo delen FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen Bevallen: J. P. van Herwaarden-Ja- cobsen, z., Rotterdam; Mees-Mees, z., Driehuis; A. Berk-Peereboom, d., Am sterdam: S. W. Eijkenduijn-Spangen- berg, z., Huizen (N.-H.)Wilten-Wes- selo, z., De Bilt; De Bruijn-Martens, z., Elburg. Getrouwd: J. G. Drabbe en Th. M. G. Westerman, Canberra; ir. H. Versnel en L. Ch. P. Nijland, Dordrecht. Overleden: W. J. Knipscheer-Kemink, vr., 76 j.. Laren; J. Lekkerkerker, m., 71 j., Rotterdam; M. A. van Maanen, vr. 84 j., Djakarta; H. J. Faubel-König, vr., 80 j., Den Haag: C. E. Haverschmidt- Rooseboom, vr., 85 j.. Den Haag; H. J. Boom, m., 71 j., Nijmegen; G. Wils- Prins, vr., 77 j., Eindhoven; J. J. Snoep, m„ 51 J., Middelburg. (Ingez. Med.-Adv.) de N.S. mede. Dan zullen dus de tijdelijk opgeheven treinen tussen Utrecht en Woerden en tussen Utrecht en Maarssen weer gewoon rijden en zal de treinver- traging als gevolg van de blokrevisie, zijn opgeheven. Aanval op Brits-Portugees imperialisme De premier van India, Nehroe, heeft Koningin Elizabeth zjjn veront schuldigingen aangeboden voor een artikel in de „Economic Review", een partijblad van de Indiase Congrespartij. Nehroe noemde het artikel, waarin de vorstin werd aangevallen vanwege een rede, die zjj volgens de schrijver tjjdens haar recente bezoek aan Portugal zou hebben uitgesproken, „alle per ken te buiten gaand". Hjj was hevig geschokt geweest bij de lezing ervan. „Ik heb een onderzoek in gesteld, waarbij mij is gebleken, dat het bewuste artikel bU afwezigheid van de hoofdredacteur en buiten diens medeweten is gepubli ceerd. Ik betreur de openbaarmaking van het artikel, dat getuigt van de zeer slechte smaak van de schrijver, ten zeerste. Ik ben er vooral over verstoord, dat de naam van de Koningin in geding is gebracht en ik bied haar mijn I verontschuldigingen hiervoor aan", aldus de Indiase premier, De Indiase Hoge Commissaris in Londen, mevr. Laksjmi Pandit, heeft Koningin Eli zabeth een brief van gelijke inhoud geschreven. Tevoren had zij de kwestie met de Britse minster van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, besproken. Eigenaardige liefhebberij... Twee vrouwen uit Enschede hadden een eigenaardige liefhebberij: zij lie ten de laatste maanden politie en brandweer ongeveer 15 keer voor niets uitrukken. Toen dezer dagen wederom een tele fonische brandmelding binnenkwam, wist een politieman de juffrouw aan de andere kant van de lijn met vriende lijke stem aan de praat te houden. Hfj had het vermoeden, dat opgebeld werd uit een publieke telefooncel en maakte dit aan zijn collega's duidelijk. Deze trokken er op uit en controleerden ver schillende cellen, maartevergeefs. Teruggekomen, stond de agent nog steeds te telefoneren, dusmoesten ze een cel over het hoofd gezien heb ben. Een haastig onderzoek bracht aan het licht, dat dit de telefooncel bij de haven was. Toen de juffrouw op een gegeven moment het gesprek wilde af breken, omdat iemand anders wilde opbellen, zeide hij op een „overredende" manier, dat hij het gesprek toch liever héél graag wilde voortzetten! De agent raadde de juffrouw aan, naar de tele fooncel bij het Kozakkenpark te gaan en die vriendelijke uitnodiging nam zij prompt aan! Daar werd zij echter door enige po litiemannen opgewacht. De juffrouw heeft ook nog de vriendelijke agent, met wie ze zo lang getelefoneerd had, ge zien en kreeg bovendien een proces verbaal wegens het veroorzaken van „loos alarm", zoals dat heet. Zij vertel de, dat ook haar vriendin dit loos alarm meermalen had gemaakt. De reden? De dames vonden het zo leuk om de politie en de brandweer te zien uitrukken K.V.P. wijst verzoek van de hand De KVP heeft aan de ondertekenaars van het adres van intellectuelen aan de politieke partijen van 1 december 1956 inzake het verzoek om instelling van een gemengde commissie voor bezinning omtrent Ned. Nieuw-Guinea medege deeld. hieraan geen gevolg te kunnen geven, aangezien een dergelijke vorm van beraad staatsrechtelijk en politiek niet de meest aangewezene kan worden geacht. Woorden van president aan vorstin toegeschreven Wat is nu de inhoud van dit artikel, dat in de Britse dagbladpers van giste ren zoveel stof heeft doen opwaaien? In deze publikatie, waarin in verband met Koningin Elizabeths bezoek aan Portugal het Britse en Portugese „impe rialisme" werd gehekeld, stond o.m. „Het bezoek is van belang in zoverre al deze „beschavers" aan de vooravond staan van hun uiteindelijke verdwijning. Deze vogels van eenzelfde pluimage zijn vlak voor hun ondergang samengehokt, maar wat ze ook mogen doen, hun einde is nabij. Dat is het oordeel „van de ge schiedenis". Britse regeringfunctionarissen wezen er dadelijk op dat de aanval is geba seerd op een redevoering in Portugal, welke het blad abusievelijk aan Konin gin Elizabeth toeschreef. Zo stond in het artikel: „In een redevoering in Por tugal zei de Koningin dat de wereld thans zorgwekkender dagen beleeft dan een halve eeuw geleden, en dat het be schavingswerk dat wij voortzetten niet altijd dat begrip ontmoette, dat gezien de bereikte resultaten terecht verwacht had mogen worden". Deze w-oorden waren in werkelijkheid afkomstig van de Portugese president Lopes tijdens het staatsiebanket in fe bruari ter ere van de Koningin. (lngez. Med.-Adv.> Het kerktorentje te Nijkerk. waar van de restauratie dit jaar voltooid zal worden. Het torentje, dat door de Romaanse stijl en de eerbied waardige ouderdom algemene be kendheid geniet, herbergt het be roemde klokkenspel van Math. v. d. Geijn. BINNENLAND Op ons bureau ligit ter inzage de pas sagierslijst van het m.s. „Willem Ruys", dat 18 maart a s. uit Indonesië te Rotter dam arriveert. Tot secretaris generaal van de Inter nationale Vereniging voor Kinderbescher ming in Genéve is per 1 juli a.s. benoemd de heer Mulock Houwei, directeur van de opvoedingsinstelling Zandbergen te Amers foort. De heer Mulock Houwer, die nu 24 jaar directeur van de maatschappij Zand bergen is, gaat zioh in zijn nieuwe functie op internationaal niveau bezighouden met de zorg voor misdeelde en door ander leed gekwelde kinderen. - Van 26-31 augustus a.s zal te Mar- kelo de tentoonstelling „Gouden Aren" worden gehouden. Gedurende die week is er te Markelo een permanente tentoonstel ling van landbouwwerktuigen. Elke dag zal er een fok veekeuring worden gehouden. Aan folklore zal die week grote aandacht worden besteed. 17 landen zijn uitgeno digd om deel te nemen aan het folkloris tisch festival op zaterdag 31 augustus. - Gistermiddag is op de Slinge te Rot terdam. nabij de Dorpsweg, de 81-jarige A. van Wingerden, die ln een tehuis aan de Dorpsweg woont, aangereden door een vrachtauto De man was op slag dood. Zijn stoffelijk overschot is naar het Zuiderzie kenhuis overgebracht. De chauffeur, kreeg door het gebeurde een shock en moest ln hetzelfde ziekenhuis worden opgenomen. Gister ml ddag is voor Hoek van Hol land het 12.878 brt grote Duitse tankschip ..Ernst G Russ" uit Hamburg be loodst dat in 't Kanaal bij Dungenes in aanvaring is geweest met het 7059 brt grote Britse schip ..Marietta" uit Greenock. Het schip is de Waterweg binnengesleept. - De Beneluxlanden hebben voor de pe riode van 1 maart 1957 tot 26 februari '58 een gezamenlhke handelsovereenkomst met Zweden gesloten. De nieuwe overeenkomst dient ter ver vanging van de afzonderlijke overeenkom sten die Nederland en de Belgisch-Luxem burgse Economische Unie met Zweden had den lopen en heeft ook betrekking op de Zweedse handel met de Belgisohe Kongo, Roeanda-Oeroendi, Suriname en de Neder landse Antillen. Op de nieuwe weg tussen Simpelveld en Nyswiller ln Zuid-Limburg werd gis ternacht een 26-Jarige man uit Slttard ge dood, toen hij langs de weg bezig was met de reparatie van een defect geraakte kleine personenauto, en gegrepen werd door een •uit. de richting Nyswiller komende vracht auto, uit Sohaesberg. Een juffrouw uit Bom, die ln de auto zat, werd ernstig gewond. BUITENLAND De thans 80-jarige Duitse financiële deskundige Hjalmar Schacht is voor een reis door "een aantal Zuldamerikaanse sta ten in Mexlco-City aangekomen. Schacht verklaarde. Zuid-Amerika ..sleohts als toe rist" te bezoeken. Hij voegde daar echter aan toe, dat West-Dultsland, in het kader van zijn wederopbouw, de vriendschaps- en handelsbetrekkingen met de Zuidamerl- kaanse staten ln ht algemeen en Mexico in het bijzonder opnieuw wenst aan te kno pen. Senator Joe McCarthy, de „commu nistenjager", is de enige van de 529 leden van het Amerikaanse congres, die dit jaar niet uitgenodigd is voor enige officiële ontvangst ln het Witte Huis. Twaalf personen zijn omgekomen en achttien hebben brandwonden opgelopen, doordat dinsdagavond nabij een groente winkel te Asanol bij Calcutta ?en vracht auto met benzine over de kop sloeg en ln brand geraakte. Door de brandende ben zine. die over de straat stroomde, vatte ook de groentewinkel die vol met mensen stond vlam. Leden van het bulten de wet gestelde Ierse Republikeinse leger (IRA) hebben woensdagavond te Dsrrylln ln Noord-Ier- land een vuurgevecht met de politie ge leverd. Zij hadden het gemunt op het po litiebureau van het dorp en zouden uit de Ierse republiek zijn gekomen. Een politie agent werd gewond. Volgens de politie namen ongeveer 12 mannen aan de overval deel. Zij vluchtten later ln de richting van de grens tussen Ulster en de Ierse repu bliek. Volgens gezaghebbende kringen te Madrid is de Spaanse regering van plan, ln de naaste toekomst de censuur op de Spaanse bladen op te heffen. De hoofd redacteuren zouden dan verantwoordelijk zijn voor het nieuws ln hun bladen. In 1939 werd zowel op berichten voor het binnenland als op peretelegrammen voor het buitenland de censuur ingesteld. De maatregelen voor de buitenlandse pers werden in 1045 afgeschaft. James Richards, de speciale assistent van president Eisenhower, vertrekt de vol gende week met een aantal deskundigen van het „State Department" en het mi nisterie van Defensie naar het Midden- Oosten om aan de autoriteiten van de Vin den daar een uiteenzetting te geven ran de Elsenhower-leer. Een 18-Jarige dief, die zichzelf ln War schau uitgaf voor de zoon van de „Austra lische ambassadeur", verbleef ln de beste hotels van de stad zonder een cent te be talen, totdat Iemand ontdekte dat er ln Polen geen Australische ambassadeur is. De Jongen legde zich in het bijzonder toe op het vak van „hotelrait". *- De gemeenteraad van KleInbllttersdorf een plaatsje van 4.000 Inwoners in de buurt van Saarbrücken, heeft besloten geen belasting meer te heffen, de scholen te sluiten en de algemene verkiezingen die in de herfst in West-Dultsland worden gehouden te boycotten. Dit alles omdat er volgens hen niets wordt gedaan tegen het kolenstof en de as. afkomstig van een Franse elektrische centrale vlak over de grens De Franse marine overweegt een At lantische vloot te bouwen, die even sterk ls als de huidige Middellandse Zeevioot van 250.000 ton, zo heeft het Franse mi nisterie van Marine woensdag ln Parijs bekendgemaakt. De meeste oorlogsschepen die nu op Franse werven gebouwd worden, zullen gestationeerd worden in Brest, dat de basis van de Atlantische vloot zal wor den. Men verwacht, dat tegen het eind van dit Jaar reeds een afdeling escorte- vaartuigen en een duikboot In Brest zullen worden gestationeerd. Op een Londense kunstveiling heeft een schilderij van Hendrlck Avercamp (een bevroren rivier) 170 000 gulden opgebracht. Een Rijngezicht van Van Goyen uit 1642 bracht 17 000 gulden op en een klein werk van Jan Steen, voorstellende muzikanten ln een herberg, ging voor 36 000 gulden van de hand. Volgens het Westberlijnse blad „Der Abend" zijn vorige week door het omslaan van een pont over de Elbe nabij Dessau in Oost-Duitsland 28 Russische militairen omgekomen. Acht Russische soldaten zou den nog worden vermist. Het ongeluk ge schiedde nadat een Russische officier de veerman had gedwongen in één keer tachtig soldaten met pantserwagens en vraohtauto's over de rivier te zetten. Toen de pont midden op de rivier was, 6loeg zij Zacht en sportief, vol fascinerende bekoring, ideaal gezelschap altijd en overal. CONSTANTE KWALITEIT De sigaret voor het goede leven Mysterieuze wel in Velsense tunnelbouw (Speciale berichtgeving) Op het punt, waar de bouwers van de Rijkswaterstaat hun nationale diepte record vestigden - 25.5 meter beneden nieuw Amsterdams peil - is in Velsens noordelijke tunnelbouwput een onple zierig en vooral nog onverklaarbaar stroompje gaan vloeien. Daar in die af- DONDERDAG Den Burcht: Jaarvergadering Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. Afscheid mr. dr. W. Eugenholtz. 8 uur nam. Langebrug 63: Spr. de heer M. de Jong van Katwijk. 8 uur nam. Ohr. School Pasteurstraat: Afscheid J Kalsbeek en Installatie H. Stolk. 8 uur nam. Kantine Doelenkazerne: Gezelschap B1J- leveld „De kat en de strafschop". 8 uur nam. Chr. Geref. Kerk (Steenschuur 9): Ge combineerde Zangavond. 7.45 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.45 uur nam. Rapenburg 61: Stichting Psycho Syn these Spr. v.d. Meer over geloof, talisman en godenbeeld. 8 uur nam. VRIJDAG Gerecht 10: Soefl-beweging .Spr. mevr. Kunst over „Het oudste schepping: haal". 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed 7.15-7.45 uur nam. Rapenburg 61K. en O.-cursus de mens, biologisch en psychologisch. Zuiderkerk: Wereldgebedsdag. 8 u. nam. Marekerk: Kindergebedsdienst 4.30 uur nam. Stadhuis: Jeugdparlement bespreekt Nieuw-Guinea. 7J uur nam. Steenschuur 6: Geundeerde Loge van Theo6ophen. 11 uur voorm. LEIDERDORP Dorpshuls. Feestavond R.C.L. 8 u. nam. Oegstgeest: Zendingshogeschool (Leldsche straatweg 11). Vrouwenwereld- gebedsdag. 8 uur nam. ZATERDAG De Earmonie: Feestviering 50-Jarig be staan L.G.V. „Donar" voor de Jeugd: 2.30 uur nam.; receptie 5.30-6.30 uur nam.; feestviering ouderen 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Orchldeeënkwe- kerij. 2 uur nam. Schouwburg: Uitvoering Gymn. Bond U.S.A. „Het witte schaap van de familie". 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal)Feestavond 55-jarig bestaan „Werkmans Wilskracht". 8 uur nam. ZONDAG Kogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 5.30 uur nam. MAANDAG. De Doelen: Ledenverg. Leidse Amateur Fotografen Ver. 8 uur nam. Wassenaar Verenigingsgebouw. Nutsawond. Spr. mr. Romike de Waard. Onderwerp- „Van speeldoos tot pierement" 8 uur nam DINSDAG Rijksmuseum van OudhedenVoor dracht prof dr. H. Brunsting over Kreta 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)K. en O.-lezing. J. P. Strijbos over Zuid-Frankrijk en de Pyreneeën. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Feestavond t.b.v. nieuw bouw Dlaconessenhuls. 8 uur nam. Oegstgeest (Witte Huls)Leden vergadering v.d. Rode Kruis. afd. Rijnland. 9 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v, d. Werfpark 1) Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10— 12 en 4 uur 's Zondags van 24 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten. 10 uur v.m. tot 4 uur nam. Universiteitsbibliotheek. Tentoonstelling Oosterse handschriften 9.30-5.30 u. (t.e.m. 9 maart). grond aan de noordelijke oever van het Noordzeekanaal welt uit de grauwe dijk, die de snelgroeiende spoorwegtunnel en de autotunnel van het kanaalwater scheidt, namelijk een riviertje op. dat elk uur 25 kubieke meter water aan de verkeerde kant van het werk doet bin nenstromen. Ir. A. G. Maris, de directeur-generaal, heeft er samen met Ir. A. Eggink. de di recteur van de Dienst voor Sluizen en Stuwen, onder wiens verantwoordelijk heid de tunnelbouw valt, bij staan kij ken. Men denkt niet alleen met een paar extra pompen het onwelkome water weer even vlug naar buiten te kunnen werken als het er inkomt - 25 kubieke meter per uur is op een bemalingscapa citeit van 3000 kubieke meter per uur maar een kleinigheid - maar ook door middel van snelle diepboringen, waar aan dag en nacht wordt gewerkt, de bron zelf te kunnen lokaliseren. Een gesprek met ir. Eggink leerde ons gisteravond dat de afbouw van de tun nel er geen enkele vertraging door on dervindt. (Ingez. Med.-Adv.) Schroeiend-brandend Maagzuur kunt U blussen. On-mid-del-lijk - met Rennies. Gewoon een of twee Rennies laten smel ten op de tong - en alle leed is geleden. Water of zo komt er niet aan te pas en omdat Rennies één voor één hygiënisch verpakt zijn, kunt ge ze altijd makkelijk bij U steken. Een prettig middel en smakelijk bovendien. Vraag een pakje Rennies en U bent voor lange tijd ge wapend. Voor Uzelf - ook om een dis- genoot-in-nood uit de brand te helpen. BIOSCOPEN Lldo: „De machinist", 14 Jaar. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 9.15 uur. Luxor: „De zondares". 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. Casino: „Met ddeven vangt men dieven", 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Morgei, zal ik hullen". 18 jaar. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Rex: „Ik vecht voor geld". 14 Jaar. Werk dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Macambo". De avond en nachtdlens. van de Apothe ken te Lelden en Oegstgeest wordt tot za terdagmorgen 9 maart 8 uur waargenomen door: Apotheek Herdingh en Blanken Ho ge Woerd 171, tel. 20502; Apotheek Reyst. Steenstraat 35, tel. 20136. Apotheek Oegst- geest. Wilhelminapark 8. Oegstgeest, tel. BU geen gehoor DU Uw huisarts ol specialist bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt München Zilrloh Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Mal lore a •o c «0 c' p K E geh. bew. zzo 4 -3 nevel ono 1 -1 half bew. o 12 0 licht bew. zo 2 4 geh. bew. z 2 7 zwaar bew. z 4 8 mist zzw 4 8 geh. bew. zw 2 9 geh. bew. z 3 9 zwaar bew. wzw 6 11 mist windstil 5 zwaar bew. nw 2 9 licht bew. o 6 1 regen zw 4 9 regen wzw 2 6 regen zw 2 7 nevel windstil 6 mist windstil 4 nevel wzw 1 -3 zwaar bew. w 2 4 regen z 4 11 onbewolkt nnw 2 13

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2