brylcreem Bezuiniging van het Rijk treft altijd de particuliere belangen Te uitbundige bestedingen moeten afgeremd worden De de toekomst boer moet in weer op zijn eigen benen staan Kleine bedrijfjes mogen niet verpauperen i Uw hoofdhuid fris - Uw haar gezond^. heeft „voedingswaarde" voor Uw haar Spanning in Djakarta neemt af Agenda WOENSDAG 6 MAART 1957 Minister Hofstra zegt: Men moet zoeken naar het juiste midden (Van onze parlementaire redacteur) In antwoord op de klachten van vele leden der Tweede Kamer, dat het Rijk in het kader van de bestedingsbeperking zelf zo weinig bezuinigt, maakte minister Hofstra er gisteren op attent, dat elke inkrimping van het Staats apparaat altijd terugvalt op particuliere belangen. Bovendien moet men beden,- ken, dat een groot deel van de Rijksuitgaven geen eigen consumptie betreft. De zuivere apparaatskosten van het RUk vormen slechts een gering deel van de totale uitgaven, namelijk 900 miljoen materiële uitgaven. De militaire depar tementen vangen de prijsstijgingen op onder het plafond, dat bij de kabinets formatie is overeengekomen. Elke bezuiniging werkt pas op den duur. Er zijn werken in uitvoering, die men niet ineens kan stopzetten. Voor andere werken zijn reeds contracten af gesloten. Als eerste begin vond minister Hofstra de bezuiniging op de Rijksuit gaven echter niet slecht. Er wordt naar gestreefd in de tweede ronde door ver betering van de effioiency verdere be zuiniging te bereiken. De bezuiniging op de Rijksbegroting moet men vooral zien op langere termijn. Zonder het program van beperking van de bestedingen zouden de gemeen ten met haar kapitaalsuitgaven klem komen te zitten en als men dat over weegt, dan is een beperking van de gemeentelijke investeringen met 75 mil joen een bescheiden bijdrage om het program te doen slagen. Minister Hofstra voelt er niets voor de scheepvaartmaatschappijen uit te zonderen van de belastingverhogingen (in verband met de buitenlandse con currentie) omdat de hevigste economi sche overspanning juist heerst in de scheepsbouw. De scheepvaartmaatschappijen heb ben grote winsten gemaakt, maar zij hebben er nagenoeg geen belasting over betaald omdat zij hebben geprofiteerd van de investeringsaftrek en de ver vroegde afschrijving. Research wordt reeds ten laste van de winst geboekt. De inningskosten van de personele be lasting zijn laag en zij blijven onveran derd als de opbrengst met 7 miljoen wordt verhoogd. De verhoging komt ge middeld neer op f. 3,50 per jaar. Als die verhoging niet wordt binnengehaald moet er iets ander gebeuren. Toekomst in het oog houden De bestedingsbeperking is nodig voor het afremmen van de topbedrjjvigheid, aldus minister Hofstra, maar daar naast blijft wellicht belangrijker de noodzaak van verdergaande industria lisatie voor het scheppen van werkge legenheid in de toekomst voor de toe nemende bevolking. Daarom, aldus minister Hofstra. zullen wjj de inves teringen alleen maar tijdelijk mogen beperken. Bovendien mag uit sociaal oogpunt de eis worden gesteld, dat er geen sprake mag zijn van een blijvende aantasting van het consumptiepeil. In verband met de industrialisatie moeten wij aandacht schenken aan de bezitsvorming en het sparen. Als wij grote en moderne in dustrieën willen hebben, moeten wij grote besparingen trachten ie verkrijgen. In ditzelfde kader zei ook minister Zijlstra, dat op de lange duur het tekort op de betalingsbalans moet wor den overwonnen door uitbreiding van de inkomsten en niet door beperking van de bestedingen. Daarom is onze opgave de te uitbundige bestedingen af te remmen, maar de mogelijkheid te behouden voor de opvoering van de inkomsten voor nieuwe groei. Via de loon- en prijspolitiek en de bestedings beperking moet het juiste midden worden gevonden. Vliegtuig stort op liuis in Engelanti Zeventien doden Gisterochtend is bij het vliegveld Abingdon in Zuid-Engeland een Bever ley een van de grootste transport vliegtuigen van de Royal Air Force bij het landen verongelukt. K v -j Volgens de jongst, gegevens van het Mpt g©n ellK©! WOOTQ Britse ministerie van Luchtvaart heb- Normen voor het stabilisatiebeleid wilde de minister niet detailleren omdat dit zou leiden tot een prijsbeheersings- apparaat met vele ambtenaren. Er is slechts sprake van een globale controle. De prjjsstabilisatie wil niet noodzake lijke aanpassingen van de prijzen ver hinderen, maar een explosieve aanpas sing voorkomen, waardoor de prijzen zouden uitschieten. Het kan wel zyn, dat het bedrijfsleven daardoor tijdelijk verlies lfjdt, maar ge leidelijk, achteraf kan dat worden op gevangen door stijging van de produk- tiviteit. Er kan niet van een meer dan redelijke verzwaring van de lasten van de mid denstand worden gesproken. Amusant conferiencier Tenslotte zei minister Zijlstra over de rede van prof. Oud van de vorige week, dat prof. Oud een groot staats man is en een groot politicus. „Ik be treur het echter", aldus de minister, „dat de vorige week niet de Staatsman Oud en niet de politicus Oud aan het woord was, maar een amusante con ferencier in een politiek cabaret, waarvan men zich moet afvragen of het thuishoort in 's lands vergader zaal". Vergadering Eerste Kamer Tijdens de gistermiddag gehouden ver gadering heeft de Eerste Kamer o.a. haar goedkeuring gehecht aan het wets ontwerp tot herziening van de vrijstel ling van grondbelasting voor droogge maakte Zuiderzeegronden en voor an dere voor rekening van het Rijk droog gemaakte gronden. Ook nam de Eerste Kamer het wets ontwerp aan betreffende de goedkeuring voor Nederland van het op 19 juni 1948 te Genève gesloten verdrag inzake de internationale erkenning van rechten op luchtvaartuigen alsmede het wetsont werp tot vaststelling van regelen nopens teboekgestelde luchtvaartuigen. (Van onze parlementaire redacteur) De grondgedachte van het landbouwbeleid is, dat de boer cn de landarbeider, die werken op een goed geleid bedrjjf, in staat zjjn een redelijk deel van de wel vaart te verkrijgen. Maar dan moet de landbouw alles doen voor een goede agrarische structuur, zodat de boer op den duur weer op eigen benen kan staan, aldus minister Mansholt gisteren in de Tweede Kamer ter verdediging van de plannen op het gebied van de landbouw. Er is geen welvarende boerenstand, vervolgde de minister, als niet alle boeren daaraan deelhebben. Het garantieprjjsbeleid alleen kan daarin geen verbetering brengen. Vele bedrijven werken niet economisch. Voor de kostprijsberekening dienen als basis de gemengde zandbedryven tussen de 7 en 12 hectare. Het ge middelde bedrijf is dus 10 hectare. Maar nog 60 van de bedrijven valt daar beneden. Er is een grote groep van bedrijven, die niet in staat is aan het ge middelde minimum-inkomen te komen. Volkskracht moet groeien Wanneer men zich afvraagt welk be leid moet worden gevoerd om een einde te maken aan de niet-levensvatbare be drijven, dan kan men verschillen over de wegen, die tot het doel moeten voe ren. maar dan is er toch wel algemeen begrip voor de gedachte, dat een doel matiger gebruik van de grond moet worden gemaakt. De te kleine bedrijven behoeven niet allemaal grote bedrijven te worden, maar er moeten geen bedrijfjes bly- Herkapitalisatie vóór 1 januari 1959 Nieuwe wet ingediend Bij de Tweede Kamer Is Ingediend het ontwerp van een wet op de her- kapltalisatie 1957, dat in grote lijnen overeenkomt met de regelen van de vroegere wet op de herkapitalisatie 1951. Het wetsontwerp heeft ten doel door een fiscale tegemoetkoming een ver betering van de verhouding tussen het kapitaal en het vermogen van ven nootschappen op aandelen te verge makkelijken. In de toelichting merkt de minister van Financiën op dat een geleidelijke onderkapitalisatie bij naamloze ven nootschappen een verschijnsel van structurele aard is, in die zin dat het eigen is aan een normaal expanderende economie. In verband daarmede stelt de bewindsman de vraag of het wenselijk is een blijvende regeling voor periodieke j herkapitalisatie in het leven te roepen. Deze vraag zal in samenhang met het vraagstuk van de belastingheffing over bonusaandelen worden bezien bij de algemene herziening. Aangezien dit onderzoek nog niet is afgesloten, terwijl sedert het vervallen van de vroegere herkapitalisatiefacilitei- ten zich bij vele ondernemingen in snel tempo een toenemende onderkapitalisa tie heeft voltrokken, welke voor een gezonde financiële ontplooiing van de onderneming een belemmering kan vor men. acht de minister het verantwoord om thans de totstandkoming van een eenvoudige, voorlopige regeling in hoofdzaak gelijk aan die van 1951 te bevorderen. Het feit dat op dit ogenblik beperking der bestedingen geboden is behoeft naar zijn oordeel aan de totstandkoming van de voorgestelde herkapitallsatieregellng niet in de weg te staan. Evenals bij de wet van 1951 bestaat de tegemoetkoming in een matiging van het tarief der inkomstenbelasting tot ten hoogste 20Te voor uitkeringen In de vorm van bonusaandelen. Als i voorwaarde is daarbij gesteld dat na de herkapitalisatie de overblijvende; fiscale reserves tenminste 25% zullen uitmaken van het gestorte kapitaal. Indien met het oog op de verschul digde inkomstenbelasting bovendien een bedrag in contanten wordt uitge keerd, dat niet hoger is dan 25% van de uitdeling in de vorm van aandelen, dan geldt het gunstige tarief eveneens voor deze uitkering ln contanten. Het ontwerp bevat voorts een bepa ling welke beoogt te voorkomen dat de faciliteit wordt misbruikt voor de uit kering van stockdividenden. Zij beperkt zich tot de in Nederland gevestigde vennootschappen en geldt slechts voor herkapitalisaties welke vóór 1 januari 1959 geschieden. (Ingez. Med.-Adv.) De boetstraffelijke Rechtbank te Ant- Het orgaan van de Chinese commu- ben hierbij zeventien personen het leven verloren: vijftien inzittende be manningsleden en passagiers (de overige drie werden uit het toestel geslingerd en ernstig gewond) en twee burgers van het huis, dat bij het neerstorten werd vernield. Een derde burger werd ge wond. Het toestel, dat van Malta terugkeer de, raakte bij het landen met een vleu gel een boomtop, vernielde in zijn val een huis en beschadigde andere, en vloog tenslotte in brand. Door de hitte kon men de inzittenden niet meer tijdig bereiken. Honderden Algerijnen gesneuveld en gevangen In Algerije zijn de laatste 24 uur 137 opstandelingen gesneuveld en 96 door Franse troepen gevangengenomen. Het Franse hoofdkwartier meldt, dat val schermjagers in het zuiden en midden van Algerije hebben geopereerd, doch bijzonderheden zijn niet bekendgemaakt. In het district Orleansville zijn acht Mohammedanen door opstandelingen gedood. Een bus werd bij Boghari (in het zuiden) aangehouden en drie men sen werden ontvoerd. Op de markt te Tizi Reniff liepen verscheidene mensen verwondingen op door een ontploffing. Bij Duviver in Constantine ontspoorde een trein. Vier mensen werden gewond door een ontploffing in een café in Oran. Ben Mhidi Larbi. een van de twee topleiders van het Algerijnse verzet, die vorige week te Algiers zijn gearresteerd, heeft zich in zijn gevangeniscel van het leven beroofd. De politie, die dit giste ren bekendmaakte, verklaarde, dat Larbi terneergeslagen was over het mislukken van de algemene staking van de Alge rijnse Mohammedanen, die hij onlangs had georganiseerd. Larbi was een van de vijf leden van het permanente comité van de Nationale Raad der Algerijnse revolutie. BINNENLAND Van 2 tot en met 11 april a s zal in het RAI-gebouw te Amsterdam een internatio nale slagersvakwedstrljd en slagersvakten- toonsteling worden gehouden. De tentoon stelling staat onder auspiciën van de Ver eniging tot bevordering van slagersvakon derwijs (S.V.O.). Op Rijksweg 15 in de Betuwe onder de gemeente Deil is gisteravond de 50- Jarige Ir. J. Marischler uit Boxmeer met zijn auto ln volle vaart tegen een tegen- llggende vrachtauto gevlogen. De personen auto werd totaal verpletterd. De heer Ma rischler was onmiddellijk dood. De vracht auto liep eveneens zware schade op. Op de leeftijd van 66 jaar is te Delft overleden ir. T. G. J. Francken, oud-direc teur van de Gemeentebedrijven aldaar. Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend, waarbij de minister van Financiën machtiging vraagt de rente, aflossing en kosten van geldleningen, wel ke door de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten met Institutionele beleggers zijn gesloten, van Staatswege te garande ren. Op 10 en 11 april a.s. zal het Insti tuut „FiLm en Jeugd", dat dan tien Jaar bestaat, in het Kurhaus te Soheveningen een congres houden. De treinenloop via Utreoht, die enige stagnatie ondervindt door revisie aan een blok bij selnhui6 a, functioneerde gisteren aanmerkelijk beter dan eergisteren. De vertragingen duurden niet langer dan tien minuten. De consul-generaal der Nederlanden te Barcelona heeft de bronzen erepenning voor menslievend hulpbetoon overhandigd aan Gispert Oasadevall, een arbeider uit het badplaatsje Calella in de buurt van Barcelona, die ln de afgelopen zomer met levensgevaar een Nederlander heeft gered, die door een stormachtige zee was verrast, tegen de rotsen geslagen en op het punt stond te verdrinken Te Cordoba in Spanje zal van een tot acht april een Nederlandse week" ge houden worden. Dit is de eerste keer dat een dergelijke sympathiebetoging voor Ne derland in Andalusiè plaats vindt. De Spaans-Nederlandse Kamer van Koophandel en de Nederlandse Ambassade te Madrid verlenen bun medewerking bij de organisatie. werpen heeft een Amsterdammer bij ver stek tot 3 Jaar gevangenisstraf en 2.000 fr. boete veroordeeld, met bevel tot onmiddel lijke aanhouding. Hij was herhaaldelijk vervolgd wegens smokkelarij en het dragen van een valse naam. Hij huurde een auto zonder chauf feur én als dit voertuig in beslag werd genomen, had de eigenaar alle moeite om weer in het bezit ervan te geraken. On langs had hij te Antwerpen een wagen gehuurd, doch een ongeval veroorzaakt, waardoor hij ln handen van de politie viel. Prins Bernhard is gister de eregast van de burgemeester van New York. Robert Wagner, geweest op een lunoh, waarvoor verder slechts enkele persoonlijkheden waren uitgenodigd Een paar honderd Duitse deskundi gen op het gebied van reizen en van vreemdelingenverkeer zullen in de eerste helft van april met hun dames een bezoek aan ons land brengen. De eerste nacht wordt ln Rotterdam en de tweede naoht in Noordwij k doorge bracht. Verder worden nog de Keukenhof, Hillegom en Amsterdam (rondvaart door de grachten) bezocht. BUITENLAND Een 34-Jarlge stewardess van het Sovjetrusslsche passagiersschip Gruzla, Nina Paranjoek, die aan de vooravond van de Olympische Spelen te Melbourne ver dween. Is dezer dagen te Melbourne in het huwelijk getreden met een 36-jarige Oekrainse emigrant. Paus Piua heeft kritiek geoefend op de toenemende verschijning in Rome van ..Pornografische aanplakbiljetten" en tijd- sohrlften. die, zo zei hij, in strijd ls met de bepalingen van het concordaat tussen het vatioaan en Italië over handhaving van het geheiligde karakter van de eeuwige stad". Sir Anton Eden, de voormalige Brit se premier, heeft dinsdag het ziekenhuis „Green Lane" te Auckland (Nieuw-Zee- land) verlaten. Hij zag er veel beter uit dan toen hij 12 dagen geleden ln Nleuw- Zeeland aankwam voor een vakantie. Op 15, 16 en 17 maart zal de Haag- eche Comedle te Brussel ln het Théatre Royal du Pare, de Koninklijke Park- nlstisoh partij „Volksdagblad", schrijft, dat de economische ontwikkeling nog geen ge- lyke tred kan houden met het tempo van de bevolkingsaanwas. De Ohlnese bevol king van meer dan 600 miljoen zielen neemt jaarlijks met meer dan dertien mil joen toe, aldus het Volksdagblad. Het blad ls van oordeel, dat het enkele tientallen jaren zal vergen om de achterstand ln te nalen. Het Sovjetrusslsche persbureau Tass noch Radio-Moskou hebben er gisteren in hun dagelijks persoverzicht aan herinnerd, dat maarschalk Sta-lin vier Jaar geleden op 5 maart is overleden. Volgens in Stockholm binnengekomen rapporten zouden Russische vissers ln de Oostzee, in internationaal water, vistuig hebben gestolen van Soanddnavlsohe vis sersschepen. Men meent, dat het er de Russen ln de eerste plaats om gaat, te weten te komen hoe het vistuig vervaar digd ls. Enige malen zouden de Russen, toen zij op heterdaad betrapt werden, hun liohten hebben gedoofd en verdwenen zijn. In Barcelona is maandag een twintig tal mensen gearresteerd die beschuldigd worden van het opstellen en verspreiden van opruiende pamfletten. Veel studenten in de stad weigeren colleges te volgen uit solidariteit met studenten, die geschorst of p-ohteruitgezet zijn wegens deelneming aan de agitatie ln de stad in februari. Veel professoren van de universiteiten van Ma drid, Sevilla, Salamanca en Barcelona heb ben een verzoekschrift aan de minister van Onderwijs ondertekend, waarin gevraagd wordt om opheffing van de strafmaatrege len. Een carnavalspartijtje in een huls ln Offenbaoh (West-Dultsland) is maandag vrij abrupt geëindigd, toen een der feest vierders plotseling met stoel en al door de vloer zakte. Zijn vrienden trokken hem snel uit het gat, doch toen begon het huls aan alle kanten te kraken en vluchtten allen hals over kop de straat op. ZIJ waren nog maar net bulten, toen het hele pand Instortte! De omvang van het wegverkeer ln Italië ls ln het tijdvak van 1950 tot 1955 verdubbeld. De 26-Jarige Britse schrijfster Rowan a Parre, die verdwenen was nadat haar eerste boek een „best seller" geworden was. ls gisteren ln Londen opgedoken en heeft (Ingez. Med.-Adv.) n I T-d r> T 01 I omdat Brylcreem waardevolle, versterkende stoffen en anivere. natuurlijke oliën beeau omdat de oliën in Brylcreem geëmulgeerd rijn voor smettelore haarverzorging. omdat massage met Brylcreem een dubbel voordeel geeft: mooi haar en gezond haar! brylcreem geeft wat Uw baar nodig heeft INodmlondl N.V. t oo, Eogroo; Jog» tiaé NV. ven bestaan, waarvan de eigenaren verpauperen. Alleen dan kan er op het platteland een stuk volkskracht groeien. Zonder saneringsmaatregelen bereikt men niet een welvarende, on afhankelijke boerenstand. Het blokke ren van 50 miljoen gulden eigenaars- lasten voor de landbouw kan dienstig worden gemaakt aan de gezondma king van onze boerenbedrijven. Indien de 50 miljoen zouden moeten worden uitbetaald zouden de belastingen met dat bedrag moeten worden verhoogd en dat is niet mogelijk. Er bestaat bezwaar tegen de voor waarden, die zullen worden gesteld bij uitbetaling met het doel de bedrijfsge bouwen te verbeteren en de gelden niet uit te keren aan bedrijven, die niet levensvatbaar zijn. Dat lijkt minister Mansholt te verdedigen. Als er over heidsgeld wordt uitgekeerd mogen er toch wel waarborgen worden gesteld voor de besteding? Men heeft al gespro ken van aantasting van eigendom maar zolang de overheid niets heeft uitge keerd is er eigenlijk nog geen sprake van eigendom. Daarom kan men ook niet spreken van koude socialisatie. Maar een uitweg is misschien mogelijk door het bedrag van 50 miljoen gulden niet uit te keren, maar beschikbar te houden voor het verlenen van subsidies door de overheid voor verbetering van gebouwen. Militaire missie naar Makassar gereisd De spanning in de Indonesische hoofdstad, welke zich de afgelopen week voordeed en welke nog verhoogd werd door vrees voor intimi datie, is aanzienlijk afgenomen. Er heerst echter nog wel een diepe bezorgdheid onder de Indonesiërs over de onmiddellijke toekomst van de jonge Republiek, en onder de Europese gemeenschap, die uit om streeks 30.000 zielen, en voornamelijk uit Nederlanders bestaat, doet zich een gevoel van onzekerheid over mogelijke nieuwe ontwikkelingen gelden. Doch ondanks deze druk, verloopt het leven weer normaal. Drie militaire gouverneurs benoemd De burgemeester van Djakarta heeft bekend gemaakt, dat de partijen of groepen, die in de afgelopen dagen op tal van muren en winkelramen slagzin nen met propaganda voor Soekarno's conceptie en ook met anti-Nederlandse propaganda hadden geverfd, hem be loofd hebben deze muren en ramen weer zelf te zullen schoonmaken. Tal van be drijven hebben hier echter niet op ge wacht en de muren van hun gebouwen zijn weer smetteloos als voorheen. Het comité tot ondersteuning van de conceptie van Soekamo verklaarde van daag. dat de pogingen tot intimidatie, waarvan melding was gemaakt, het werk zijn geweest van onverantwoordelijke elementen. Volgens dagbladberichten hadden „pressie-groepen" en communis ten zich aan „intimidatie en terreur" schuldig gemaakt. De leiders van de re ligieuze partijen hadden zich bij de pro cureur-generaal beklaagd over de inti midatie" tegen hen van „bepaalde groe pen", omdat zij het plan van Soekamo hadden verworpen. schouwburg, drie voorstellingen "geven van verklaard, dat zij tien dagen heeft door- William Shake- i gebraoht bij een zigeunerfamilie en ver- .Driekoningenavond" van spe&re. De regie is van Cees Laaeur. De troep van de Brusselse P&rksöhouwburr volgens Engeland ls rondgewandeld en -ge lift. Ze beweerde dat zij geen krant had ge zien met het nieuws van haar verdwijning. WOENSDAG De Doelen: Genootschap Nederland Engeland. Spr. dx. N. S. Marsh over tradi ties van de Britse wet. 8 uur nam. Geref. Gem. (Nieuwe Rijn 76): Biddag gewas. Spr. ds. C. Molenaar. 10 uur voorin, en 3 uur en 7.30 uiur nam. Rehoboth: Ohr. Bond van Plattelands vrouwen. Spr. majoor ds. C. M. Graafstal over het werk van het P.I.T. 8 uur nam. DONDERDAG Den Burcht: Jaarvergadering Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. Afscheid mr. dr. W. Rugenholta. 8 uur nam. Langebrug 63: Spr. de heer M. de Jong van Katwijk. 8 uur nam. Clhr. School Paeteurstraat: Afscheid J. Kalebeek en Installatie H. Stolk. 8 uur nam. Kantine Doelenkazerne: Gezelschap BIj le veld „De kat en de strafschop". 8 uur nam. Chr. Geref. Kerk (Steenachuur 9)Ge combineerde Zangavond. 7.45 uur nam. Vroom en Dreesmann: Stoffenshow 10.30 uur voorin, en 2.30 en 4 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.45 uur nam. Rapenburg 61: Stichting Psycho Syn these Spr. v.d. Meer over geloof, talisman en godenbeeld. 8 uur nam. VRIJDAG Pieterskerk: Avondgebed 7.15-7.45 uur nam. Rapenburg 61K. en O.-oureus de mens, biologisch en psychologisch. Zulderkerk: Wereldgebedsdag. 8 u. nam. Marekerk: Kindergebedsdienst 4.30 uur nam. StadhuisJeugdparlement bespreekt Nleuw-Gulnea. 7i uur nam. LEIDERDORP Dorpshuls. Feestavond R.C.L. 8 u, nam. Oegstgeest: Zendingshogeschool (Leldsche straatweg 11). Vrouwenwereld gebedsdag. 8 uur nam. ZATERDAG De Harmonie: Feestviering 50-jarig be staan L.G.V. „Donar" voor de jeugd1: 2.30 uur nam.; receptie 5.30-6.30 uur nam.; feestviering ouderen 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar Orchldeeënkwe- kerlj. 2 uur nam. Schouwburg: Uitvoering Gymn. Bond U.S.A. ,,Het witte schaap van de familie". 7.30 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Feestavond 55-jarlg bestaan „Werkmans Wilskracht". 8 uur nam. ZONDAG Kogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 5.30 uur nam. MAANDAG. De Doelen: Ledenverg. Leldse Amateur Fotografen Ver. 8 uur nam. Wassenaar Verenigingsgebouw. Nutsavond. Spr. mr. Romke de Waard. Onderwerp: „Van speeldoos tot pierement" 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Voor dracht prof. dr. H. Brunstlng over Kreta uur nam. Oegstgeest (Witte Huis)Leden vergadering v.d. Rode Kruis, afld. Rijnland. 9 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer)K. en O.-lezing. J. P. Strljbos over Zuid-Frankrijk en de Pyreneeën. 8 uur nam. Een speciale, uit drie hoofdofficieren bestaande militaire missie is vandaag uit Djakarta naar Makassar vertrokken, voor een bespreking van de „militaire aspecten van de ontwikkelingen in Oost- Indonesië". De missie zal aan de militai re commandant van Oost-Indonesië, lui tenant-kolonel Ventje Soemoeal, die za terdag de macht in zijn militair dis trict overnam, „suggesties en voorstellen van de chef-staf van de luchtmacht, ge- neraal-majoor Nasoetion, overbrengen met betrekking tot de militaire vraag stukken in Oost-Indonesië". Inmiddels heeft overste Soemoeal drie legerofficieren in Oost-Indonesië be noemd tot militaire gouverneurs van drie van de vier provincies, waarin hij Oost-Indonesië heeft verdeeld. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1). Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 4 uur. 's Zondags van 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten. 10 uur v.m. tot 4 uur nam. Universiteitsbibliotheek. Tentoonstelling Oosterse handschriften 9.30-5.30 u. (t.e.m. 9 maart). BIOSCOPEN Li do: „De machinist", 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.1® uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 9.15 uur. Luxor: „De zondares". 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.1® u-ur. Casino: „Met dieven vangt men dieven", 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon: „Morgen zal lk hullen". 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Rex: „Ik vecht voor geld". 14 Jaar. Werk dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclu» „Macambo". De avond en nachtdiens, van de Apothe ken te Lelden en Oegstgeest wordt tot za terdagmorgen 9 maart 8 uur waargenomen door: Apotheek Herdingh en Blanken. Ho ge Woerd 171, tel. 20502; Apotheek Rey6t, Steenstraat 35, tel. 20136. Apotheek Oegst geest. Wllhelminapark 8. Oegstgeest, tel. 26274. BIJ geen gehoor b(J Uw halsarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Q. I bó Sb 9 V a S c 1 f K CM Stockholm nevel n 1 -ii 0 Kopenhagen mist zo 2 -2 0 Aberdeen nevel z 6 4 1 Londen motregen zo 8 8 3 Dublin regen O 4 6 0.1 Amsterdam dichte mist zo 4 2 0 Brussel nevel ZZO 2 8 0.2 Parijs regen zo 2 7 0.1 Bordeaux regen ZZO 5 10 0.1 Grenoble geh. bew. windstil 3 0 Nice zwaar bew. O 4 12 0 Berlijn Frankfort onbewolkt O 3 -2 0 nevel no 1 3 0 München half bew. ZZO 2 3 0.2 Zürlch mist windstil 0 0 Genève nevel windstil 1 0 Locamo geh. bew. ozo 2 5 0 Rome nevel z 4 8 0 Mallorca mist zw 4 12 0 Wenen nevel windstil -2 0 Innsbruck nevel windstil -1 0 Hoeveel sneeuw ligt Oostenrijk cm. sneeuw in skigebied Berwang 75 Kltzbühel 155 St. Anton 270 Seefeld I Solden I Schrans I ZQrs 20 140 65 geen opg. er? Zwitserland Adelboden 100 Arosa meer dan 1 m. Davos meer dan 1 m. Engelberg m. d. 1 m. Gstaad 100 Kandersteg m.d. 1 m. Mtirren St. Moritz Zermatt 100 FrankrUk Chamonix Megève Val d'Isère ValloiTe Alpe d'Huez 150 130 270 150 230

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2