Raad van Zoeterwoude akkoord met Industrieschap met Leiden Yolkstuinders ver. „Leiderdorp Vooruit" in bestaan bedreigd DINSDAG 5 MAART 1957 Forumavond Leidse Chr. Besturenbond Vragen lagen in sociale vlak Gisteren hield de Leidse Chr. Bestu renbond een forumavond In het ge bouw voor Chr. Soc. Belangen. Het forum bestond uit de heren R. H. Plomp, secretaris van het CNV, Jac. v d. Akker, voorzitter Ver. van Chr. On derofficieren; W. J. Loeve, voorzitter Chr. Bond van Overheidspersoneel en A. L. Verhoog, voorzitter van de Chr. Besturenbond. Het geheel stond onder leiding van de heer R. H. Plomp. De eerste vraag die gesteld werd was: Is het waar, dat onze vrouwen weinig belangstelling hebben voor ons sociaal werk? Het forum was van mening, dat de mannen vaak hun vrouwen niet mee lieten leven in hun sociaal werk. De oorzaak zou dus bti de mannen zélf liggen! Men was er zeker van. dat als de vrouw er gelegenheid voor kreeg, dat zij met enthousiasme aan dit werk zou deelnemen. Zouden niet de vraagstuk- LEIDERDORP Zijn schoonfamilie met knuppel afgeranseld Het komt niet alle dagen voor, dat een man voor de Haagse politierechter moet verschijnen omdat hij zyn schoonvader, zijn schoonmoeder en zijn schoonzuster met een knuppel heeft mishandeld, waarna hij nog vier ruiten van de schoonouderlijke woning heeft vernield. Zo'n man was echter een 24-jarige werk man uit Leiden. Deze vertelde dat de woningnood voor een niet gering deel er toe bijgedragen had dat het met de ech telijke verhouding niet gunstig verliep. Er kwamen ruzies en uiteindeiyk trok de man bij zijn ouders in en de vrouw bij de hare. Op 10 september was verdachte echter naar Leiderdorp naar zijn vrouw getogen en had gezegd, dat hij weer sa men wilde wonen. Zij wilde echter niet. Het verhaal werd op straat gedaan en plotseling was de schoonvader komen vertellen, dat het kind huilde en dat de vrouw hier heen moest. Toen zou ver dachte van onder zyn jas ineens een knuppel hebben gehaald en er op los ge slagen hebben. De verdachte beweerde echter, dat hy de knuppel op straat had gevonden. Toen de schoonfamilie naar binnen was gevlucht had hij de ruiten ingeslagen. De eis was f. 15 boete of drie dagen en twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Het vonnis luidde f.40 of 8 dagen. Woonruimtecoramissie Door B. en W. werd tot voorzitter der Commissie van Advies als bedoeld in artikel 8 der Woonruimtewet aangewezen de heer E. J. Veldhuyzen. OEOST (JE ES SAMENKOMST BAPTISTEN GEMEENTE De Leidse Baptisten Gemeente hield gisteravond in de W. de Zwijgerkerk haar derde samenkomst o.l.v. de heer H. Schouten jr. Het thema luidde: een ontmoeting met Jezus. De heer Schouten bepaalde zijn ge hoor bij Johannes 19. vers 17—18. Hij besprak uitvoerig de kruisiging van Jezus en de betekenis daarvan voor ieder mensenkind, dat zondig en ver dorven is, niets te verwachten heeft zo lang het niet al zijn vertrouwen gege ven heeft aan Jezus Christus. Het trotse ik van ieder mens moet gebroken wor den. God neemt 's mensen zonde zeer ernstig, hij tolereert de zonde niet, want zonde is in wezen niet anders dan revolutie, d.w.z. dat men zijn eigen weg wil gaan. Er moet aan Gods gerechtig heid voldaan worden. Dit is gebeurd door Christus' dood aan het Kruis. Wat doen wij nu, vroeg spr., met het grote offer van God voor ons gebracht? Nu Jezus de straf voor de zonde gedragen heeft, zijn onze zonde vergeven en zijn wij gerechtvaardigd. Als wij ons geloof richten op Jezus Christus, aldus spr., dan is er heilszekerheid, dan is de weg vrij naar de hemel en de overwinning op de duivel behaald. Het gesprokene werd voorafgegaan en besloten door solo-zang. ken omtrent de jeugd, bestedingsbeper king en bejaardenzorg veel beter door de vrouw begrepen worden? Vaak wordt vergeten dat het sociale werk ook gezinswerk 18 en niet alleen mannenarbeid. Een andere vraag wij doen slechts een greep welke gesteld werd, luidde als volgt: ..Wordt de persoonlijke ver antwoordelijkheid van de mens niet te niet gedaan door de uitgebreide vorm van de sociale verzekering; helt men niet als CNV over naar het socialisti sche kamp. wat betreft de verzekering van „de wieg tot het gTaf"? De mening omtrent deze vraagstukken liep nogal uiteen. De heer W. J. Loeve verzekerde, dat de persoonlijke verantwoordelijkheid niet teniet gedaan werd. Integendeel, de mens moet zorgen voor zijn gezin, voor zijn kinderen enz. Op hem rust hierdoor een grote verantwoordelijkheid. De spreker vond het wel verontrus tend, dat er veel verplichte verzekerin gen waren. De heer Verhoog, liet een ander ge luid horen. Hij juichte de sociale ver zekeringen toe. Immers, hoeveel angst heeft men niet weggenomen doordat men nu hen, die niet meer aan het arbeidsproces deel kunnen nemen een onbezorgde dag kan schenken. De heer v. d. Akker vond deze verze keringen helemaal niet op socialistische gronden berusten. Deze wetten zijn immers ook opgesteld met de zeventig procent niet socialistische zijde van Nederland! Spreker vond deze wetten redelijk, want ze stellen immers geen eisen aan onze geestelijke principes! Over het vraagstuk, dat van de amb tenaren dezelfde premie wordt gevraagd voor de A.O.W. als voor de overige werknemers werd lang en breed ge discussieerd. De moeilijkheid is n.l.. dat de premie voor de Ouderdomsvoorziening hierdoor voor de ambtenaren bijna verdubbelt, terwijl de voordelen veelal miniem zijn. Hierbij komt nog, dat de ambtenaren voor hun ouderdomsvoorziening betaald hebben. Het forum kwam tot de conclusie, dat het wel billijk was. dat de A.O.W. ook voor de ambtenaren van kracht gewor den was. Omtrent de premie rijzen echter nog vele vragen. WASSENAAR Gisteravond werd in het Deylerhuis door de afdeling van de Christelijke Middenstandsbond een ontspanningssa- menkomst gehouden. De voorzitter, de heer J. M. Koenen, heette allen namens het bestuur welkom, speciaal de zo nauw bij het werk betrokken dames, voorts ook de vertegenwoordigers van de beide zus terverenigingen en de heren Adolf en De Geus. Ten aanzien van het doel van de avond merkte hij op, dat het daarbij niet ging om er eens uit te zijn. Zoals wij op verjaardagen dankbaar zijn als weer een jaar aan ons leven is toege voegd, zo zijn wij dit ook ten opzichte van onze vereniging, vooral in aanmer king haar doel: het uitdragen van Gods Koninkrijk. Hij besloot met het uitspre ken van de hoop, dat de avond de on derlinge band zou versterken. Verveeld hebben deaanwezigen zich op deze avond stellig niet. De heer De Geus trad op als declamator en vertolkte o.a. ,X)e bramenplukker" van Godfried Bo- mans, voorts waren er gezellig korte stukjes als „Mijn vader en ik", terwijl de heer Adolf diverse films vertoonde, waarbij de wondermooie „The gift of green" en de K L.M.-film ..Wat toeristen in Nederland kunnen vinden". ZOETERWOUDE - Het spreekuur van de burgemeester op donderdag 7 maart is verzet naar vrijdag 8 maart as. Grenscorrectie bij Elten ongedaan (Speciale berichtgeving) Het ziet er thans wel naar uit, dat de grenscorrecties by Elten ongedaan zullen worden gemaakt, maar de on derhandelingen zullen niet zo'n vlot verloop hebben, dat de beslissing over de wederiniyving by Duitsland van het correctiegebied voor 1 januari 1958 een feit zal zyn. De Duitsers maken er wel haast mee, maar Nederland heeft meer belang by een bevredigende regeling inzake de kwestie van de Auslandsbond, alsmede Inzake de RUnvaart enz. Men behoeft derhalve niet te verwachten, dat de ge hele kwestie binnen zeer korte tyd in kannen en kruiken zal zyn. Overigens is men thans reeds bezig geschikte pun ten voor het plaatsen van nieuwe grens posten uit te zoeken. Eervol ontslag aan Staatssecretaris mej. dr. A. de Waal By K.B. van vandaag is aan mej. dr. A. de Waal op haar verzoek met Ingang van 16 maart 1957 op de meest eervolle wyze ontslag verleend als Staatssecretaris van O., K. en W. met dankbetuiging voor de vele en ge wichtige diensten door haar aan de Koningin en het Koninkryk bewezen. Zware fabrieksbrand te Enschede TWEE TON SCHADE (Speciale berichtgeving) Gisteravond is brand uitgebroken ln de borstelzaal van de Textielfabriek Gerhard Jannink en Zn. N.V. te En schede. Een hoeveelheid stof ging ln de vlammen op. Het duurde ca. 2 uur voor dat de bedryfsbrandweer en de gemeen- teiyke brandweer het vuur onder de knie hadden. De schade bedraagt ca. twee ton. Willem Vogt ereburger van Hilversum Gistermiddag is ten overstaan van de gemeenteraad van Hilversum, van prof. mr. S. Gerbrandy, van de leiders der N.R.U., der Nozema, van alle om roepverenigingen en van de betrok kene zelf door burgemeester J. J. G. Boot mededeling gedaan dat het be stuur der gemeente Hilversum de naam van Willem Vogt ln het .Gulden Boek" der gemeente heeft Ingeschre ven. Dit is geschied voor Vogts ver diensten voor de radiostad. De namen van dr. Anton van der Horst en M. Schönfeld werden mede geboekstaafd. De heer Schönfeld is hiermee geëerd voor zijn verdiensten op wetenschap- pelijk gebied; hij is o.a. bekend als naamkundige. Onder meer zyn reeds met lnschry- ving in het „Gulden Boek" geëerd de architect W. M. Dudok en postuum de zangeres mevrouw A. NoordewierRed ding ius. TM Bijna helft van volwassen bewoners van West-Duitsland besit geen enkel boek Goed betaalde fout In een quiz-programma van Ra dio Luxemburg, „Double your money", heeft iemand zondagavond dehoofdprijs van 640 gulden ge wonnen door Den Haag de hoofd stad van Nederland te noemen. In dit (Engelse) programma wordt gespeeld om ponden. De beslissen de 64-Pond-vraag luidde: Wat is de hoofdstad van Nederland? „The Hague", zei de deelnemer. „Goed zo", riep de wedstrydleider, „ik was al bang dat U Amsterdam zou zeggen", aldus De Volkskrant. (Van onze correspondent in West-Duitsland) Bij onze buren in West- Duitsland leest bijna de helft van de volwassen bevolking en wel 44%. nooit een boek. Dat heeft een instituut voor demo- scopie (bevolkingsonder zoek) vastgesteld. Het resultaat van het door deze inrichting ingestelde onderzoek werd zojuist in een blad voor de Duitse boekhandel gepubliceerd. 80% leest wel tydschrif- ten. die in West-Duits land rijk geïllustreerd zyn en welker tekst en de plaatjes doorgaans van zeer sensationele aard zijn Bijna 90% van de vol wassen bevolking leest dagbladen. En bijna de helft van alle grote men sen bezit geen enkel boek! Het bezitten van boe ken hangt hier af van allerlei factoren, zoals het maatschappelijk mi lieu. de geestelijke ont wikkeling en het inko men. maar ook de leef tijd. het geslacht en de grootte en aard van de behuizing spelen er een belangrijke rol bij. Ge constateerd wordt, dat meer mannen dan vrou wen boeken bezitten en dat zy voornamelijk tot de meer ontwikkelde krin gen behoren. 24% van de boekenbe- zitters heeft niet meer dan tien boeken. 20% be zit er tussen de tien en twintig. 29% tussen de twintig en vijftig en slechts 24% meer dan vijftig. Van 4% van de mensen, met wie men praatte, kon men niet precies te weten komen hoeveel boeken zij heb ben. Het waren er in ieder geval niet veel. maar ze hadden ze nooit geteld. Men heeft de boeken- bezitters ook gevraagd voor wat voor lectuur ze zich het meeste interes seerden. 64% bleek het liefste ontspanningslec tuur te lezen. Detective-romans wor den hoofdzakelijk door mannen gelezen, jonger dan 35 jaar. Er zijn veel arbeiders onder. Jongesboeken worden hier ook nog vaak door mannen op hoge leeftijd verslonden. Men heeft de mensen bovendien gevraagd wan neer ze voor het laatst een boek hadden gekocht en men kreeg tal van onverwachte antwoorden. Want 34% had nog nooit zelf een boek gekocht. 24% kon zich niet meer precies herinneren wan neer men er een uit de winkel had gehaald zó ontzettend lang was dat al geleden! 7% vertelde, dat het 3 jaar geleden was geweest, bij 4% was het 2 jaar ge leden. voor 3% een jaar terug en slechts 10% zei. gedurende de laatste vier weken een boek te heb ben gekocht. VOORSCHOTEN Rijkspostspaarbank Gedurende de maand februari 1957 is aan het postkan toor te Voorschoten bU de Rijkspost spaarbank ingelegd tot een bedrag van f. 72.567.22 en terugbetaald f. 57.369.03. NIEUW BANKGEBOUW Donderdagmiddag opent de Coöpera tieve Boerenleenbank, die tot nu toe aan de Leidseweg 97 gevestigd was, het nieuwe bankgebouw aan de Kon. Julianalaan hoek Kon. Wilhelminalaan. Die dag wordt tevens het vijftigjarig bestaan van de bank herdacht. De naam van de bank is gewijzigd in „Coöp. Raiffeisenbank Voorschoten". Donderdagmiddag van 2 tot 4 uur recipieert het bestuur in het nieuwe ge bouw. waarbij tevens gelegenheid wordt geboden het pand te bezichtigen. 's Avonds biedt de bank een feest avond aan in het Cultureel Centrum. WARMOND HUISVLIJTTENTOONSTELLING De huisviyttentoonstelling van de R -K. Jongensclub werd zaterdagmiddag met veel drukte geopend. De drumband van „St.-Matthias" maakte een rond gang door het dorp en de jeugd voerde hierby borden met pakkende leuzen mee, teneinde de tentoonstelling en daarmede samenhangende carnavals feesten kracht by te zetten. De tentoonstelling zelf gaf heel veel moois te zien op het gebied van touw- bewerking, houtsnywerk, leerbewerking, het maken van maskers enz. Vele leuke dingen waren te bezichtigen en bracht het kunnen van de Warmondse jonge knutselaars duidelyk naar voren. De tentoongestelde voorwerpen waren door een jury beoordeeld en voor alles was een cyfer gegeven. Aan deze tentoonstelling hebben de jongens een groot carnavalsfeest ver bonden. In alle zalen van de „Burcht" was er dansen, terwyl in de middaguren een kinderfilm werd vertoond en de kinderen gratis werden getrakteerd. Ook was er een grote fancy-fa.tr en hiervoor waren prachtge pryzen aanwe zig, die beschikbaar werden gesteld door diverse grote fabrieken en firma's, Gisteravond heeft de trekking plaats gevonden van de paaseierenloterij, door kapelaan A. P. Loos. terwyi deze tevens tentoonstelling en fancy-fair heeft ge sloten. De burgemeester zal zyn spreek uur op a.s. donderdag niet houden van 1012 uur v m., doch van 35 uur nam Goedkeuring is verkregen om aan te kopen van de gemeente Leiden de boerderij met. aanhorigheden liggende aan de Jan Steenlaan, Het dubbele landhuis, dat zal wor den gebouwd in het plan Leevliet zal i worden gebouwd door de fa. Gebrs. Beu- j gelsdyk voor de prys van ca. f 80.000.—. I Torenuurwerk wordt driemaal daags geluid De raad van Zoeterwoude kwam gisteravond in openbare verga dering bijeen onder voorzitterschap van de burgemeester. De heer Q. H. Onderwater was met kennisgeving afwezig. In deze vergadering moest beslist worden over de gemeenschappelijke regeling met de ge meente Leiden inzake het stichten van een industrieschap. Met alge mene stemmen kon men akkoord gaan met het voorstel van B. en W. By de ingekomen stukken bevond zich een schryven van diverse bewoners van het Westeinde naar aanleiding van de ontvangen rekeningen voor de aanslui ting op de waterleiding. De heer Van der Ploeg vroeg of er rekening was ge houden met het feit, dat enkele bewo ners het graafwerk zelf hadden ver richt. De burgemeester deelde mede, dat dit slechts één persoon is geweest, die een schryven aan B. en W. heeft ge richt. Het schrijven werd in handen ge steld van B. en W., nadat de voorzitter er op had gewezen, dat de kwestie be sproken zal worden in de waterleiding commissie. Er werd een nieuwe voorwaarde ge steld aan de verpachting van grond aan de Hoge Ryndyk: het voorste gedeelte zal ter beschikking moeten worden ge steld aan de Oranjevereniging voor het houden van de jaarlykse feesten. De voorzitter deelde mede dat het torenuurwerk in de gemeentetoren ge reed is en driemaal daags geluid zal worden, om 7.30 uur v.m., om 12 uur en om 5 uur nam. Minister Hofstra over bestedingsbeperkiing ONTSTELLENDE ACHTERUITGANG BETALINGSBALANS De Tweede Kamer heeft vanmiddag de beraadslagingen over de nota inzake beperking van de bestedingen voortge zet. De minister van Financiën, de heer Hofstra verklaart, dat de regering dank baar is voor de steun in haar opvatting, dat beperkingen noodzakelijk zijn. Spr. vestigt de aandacht op de moeilijkhe- den van de kapitaalsmarkt. Speciaal j met het oog op de woningbouw, welke de allereerste prioriteit behoort te heb- ben. i Gevraagd is of men niet verder moet gaan dan in het S.E.R.-rapport wordt gesteld. Er zUn inmiddels nadere ge gevens van zeer recente aard beschik baar omtrent de voorraadvorming. De nadere cijfers zijn minder somber dan men in december meende. De netto - investeringen zijn Iets lager dan in het SER-rapport. Men komt zo tot een cyfer, dat 140 miljoen slechter is Rpnpfivflll da„ in het SER-rapport is vermeld. DvUI 8 VdU /ilUftlCl UdlH De eyfers moeten met voorzichtigheid BEURSOVERZICHT Staatsfondsen vast Amsterdam, 5 maart. Het was vandaag heel stil op het Dam- rak.De gehele beurs neemt een afwach tende houding aan. Toch is de ondertoon beslist goed, want hoewel de affaire klein is, handhaven de koersen zich, terwijl hier en daar hogere pryzen uit de bus komen. Zo lagen byv. de Staatsleningen ook vandaag weer vast in de markt, vooral de Staffellening was weer het leidende papier in deze sector. De koers varieerde van 90 tot 90 3/8 tegen gisteren slot 89 3 8. De overige leningen 1/8 tot 1/4% beter. De vraag overtreft het aan bod verre. Van de internationale waarden lag Philips nog het vaste in de markt. De mogelykheid begint vastere vormen aan te nemen, dat binnen niet al te lange tijd in Zwitserland de aandelen officieel zullen worden genoteerd. Dit kan een Na een tournee door de Verenig de Staten is het echtpaar Bouman. dat een belangrijke rol gespeeld heeft in de processen-Jungschlager en -Schmidtop Schiphol in ons land teruggekeerd. Op de foto mevr. Mieke Bouman-v. d. Berg met enige kennissendaarachter mr. Bouman na het verlaten van het toe stel. Bij beschikking van de minister van O.. K. en W. is een regeling vast gesteld over de beloning van leraren- voor waarneming van lessen. Deze be draagt van f 6.tot f 8-per uur. stimulans betekenen. Rond de 253 wer den de aandelen verhandeld, hetgeen ruim 1% hoger is. Kon. Olie wat teleur gesteld op het koersverloop in New York was vrUwel onveranderd op f. 168,20. Unilever pryshoudend op 365, terwyl Aku 1% moest prysgeven. De Indonesische fondsen hadden niet die belangstelling zoals verwacht werd Ver. Dell 94 en 92, Amsterdam Rubber 70% na 78%.. Van de Scheepvaartwaarden lagen Holland—Amerika LUn vast in de markt. Het fonds noteerde als hoogste prys 168 (164). De Stockdividenden werden gead viseerd op f. 33,50. Overige scheepvaart waarden ruim 1 punt hoger. Op het on veranderde dividend van de aandelen Parkhotel werd een koers geadviseerd van 65 bieden (onv.). Domus, de Maat- schappy tot exploitatie van onroerende goederen onveranderd op 122 niettegen staande het verhoogde dividend van 5 tot 5%%. Slavenburgs Bank 116 (117) op dividendverlaging van 8 op 7%. WISSELKKOERSEN Amsterdam, 5 maart Londen 10.67% —10.68%, New York 3.82%—3.82%, Mon treal 400%—400%; Parys 10812%— 1 0822%: Brussel 7.58%—7.58%: Frank furt 90 79—©0 84: Zürich 86.92%—86 97% Zürich (vr. francs) 89.17%89.22%, Stockholm 73.55%73.60%, Kopenhagen 54.95%—55.00%; Oslo 53.36%—83.41%; Milaan 60%—60.65%; Wenen 14.65% 14.66%. KASGELD. Het maximum door B. en W. op te nemen kasgeld werd verhoogd tot f. 2.000.000. Vervolgens werden de vergoe dingen en voorschotten voor byzondere scholen vastgesteld. De Cornells Musius- stichting te Leiden ontvangt over het jaar 1956 een subsidie van f. 193.33. Het wachthuisje, dat de Citosa by het park „Die Leythe" wil plaatsen werd door de gemeente ln eigendom en onderhoud ge nomen. De overige punten werden zon der hoofdeiyke stemming aangenomen. worden gehanteerd, meent de minis ter. De achteruitgang van de beta lingsbalans blijft Intussen ontstellend. Een sterke verbetering blijft nood- zakclijk. De regering meent haar pro gram als een minimumprogram te moeten biyven aanduiden. Als men verder zou gaan zou men komen tot een overtrekking van wat mogelijk is. Het standpunt der regering is. dat het verloop nauwlettend moet worden ge volgd. De hand moet aan de pols worden gehouden. Van dag tot dag moet de ontwikkeling worden nagegaan. BELASTINGVERHOGINGEN TIJDELIJK Minister Hof9tra heeft vanmiddag in de Tweede Kamer verklaard dat de regering bereid is aan alle belastingver hogingen een tydeiyk karakter te geven. INDUSTRIESCHAP. Daarna kwam de kwestie van het in dustrieschap ter sprake. De voorzitter wilde een artikelsgewyze behandeling, doch de heer Van der Ploeg vond dat niet nodig, aangezien deze aangelegen heid reeds is behandeld in de commissie van openbare werken en volkshuisves ting. De heer Van der Ploeg wees er op, dat de omvang van deze stap nu nog niet te overzien is. Een groot gedeelte van het agrarisch karakter van de ge meente zal verloren gaan. Wanneer wy het plan dus goedkeu ren zal het alleen zyn omdat wU we ten. dat er jaarlyks zoveel meer bur gers om een plaatsje onder de zon vragen. Aan tienduizenden moet de gelegenheid worden gegeven te werken. Dit vraagt offers, maar het kan, ook voor onze gemeente, een zegen zijn, aldus spr.. die zich verheugde over het vrijwillig; karakter van deze regeling. Met algemene stemmen ging de raad daarop akkoord met het voorsteL Huur van tuincomplex werd opgezegd De volkstuindersvereninging „Leider dorp-Vooruit" hield de jaarvergadering in het Dorpshuis. De voorzitter, de heer H. M. Hogen- dijk heette de aanwezigen welkom. Hij deelde mede .dat de eigenaar van de gronden, bij de volkstuinders in ge bruik een brief had ingezonden waarin hij de huur opzegde zulks met ingang van 1 januari 1958. Mocht men er niet in slagen een nieuw complex te vinden om verder te kunnen tuinen, dan zou dit wel eens de laatste jaarvergadering kunnen zyn. Het bestuur heeft al *rond gezien naar een andere gelegenheid, doch is hierin nog niet geslaagd. De kans om dit jaar een ander complex te vinden moet niet groot geacht wor den. Er is ook contact gezocht met B. en W. Op een aan dezen gericht schrij ven is echter een antwoord ontvangen dat ook al niet veel hoop geeft. De ge meente heeft ook geen grond beschik baar. die aan de vereniging zou kunnen worden verhuurd. De voorzitter deelde in dit verband nog mede, dat de eigenaar als reden van de opzegging van de huur had op- bruik zou nemen. Mocht blijken dat iemand anders de volgende gebruiker zou zijn dan zou het bestuur hierin niet zonder meer berusten. Na deze mededeling kwam de secre taris de heer L. Goedhart aan de beurt voor het lezen van de notulen en het uitbrengen van het jaarverslag, waarop de penningmeester, de heer J. Neute boom het financieel verslag uitbracht. Uit deze verslagen bleek, dat de vereni ging er overigens best voorstaat. Het ledental van „Leiderdorp-Vooruit" is nog steeds groeiende en er was aan het eind van 1956 een kassaldo van f 651.68. De voorzitter bracht secretaris en penningmeester dank en constateerde met blijdschap dat de vereniging er thans financieel zo goed voorstaat. Toen hij 5 jaar geleden voorzitter werd bleek er een kastekort te zyn van ongeveer f 600. De kascontrolecommissie bracht een gunstig verslag uit over het gevoer de beheer van de penningmeester. Tot nieuw lid van deze commissie werd be noemd de heer Bregman Na rondvraag sloot de voorzitter deze gegeven dat zijn zoon de grond ln ge-goed bezochte Jaarvergadering. koers v. heden 92 ft 92ft 83 83% 92% 93 92 92% 92 ft 92% 87 87 87% 87 ft 87% 87% 88% 88% 89 ft 89% 86% 86% 93% 94 92% 92% 92 ft 92% 66% 66% 88 ft 88% 86% Dinsdag 5 maart ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Ned. '53 3% Grootboek obl. 3% Ned. '51 3% Ned. '53 3% Ned. '56 3% Ned. '48 3% Ned. '54 3% Ned. *55 I 3% Ned. '55 II 3% Ned. '47 3% (3) Ned. '37 3 Dollarlng '47 3 Investeringscert. 3 Ned. 62-64 3 Cert. NWS Indië '37A 3 Grootboek '46 3 ACTIEVE AANDELEN Cit. Hand. en Ind. B. Nat. Handelsbank Ned. Handelsmij. A'dam Rubber Deli Mijen (Ver.) H.V.A Java Cult Senembah Vorstenlanden A K U Berkel's Patent (v.) Calvé Delft eert. Kon. Pap. v Gelder Hoogovens eert. Müller en Co. N.B. Ned. Kabelfabr. Philips Philips pref Unilever Wilton Feyenoord Bill ton 2de r 213 h Dordtse Olie gew. Kon. Olie ff. 20.— idem (50 f.20.—) Holl. Amerikalijn Java China Paket Kon. N. Stoomb. K P.M. Ned Stoomv. My. v Ommeren cert Kon. Rott Llovd Ned Scheepv Unie NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 92 91 Den Haag 1937 1 3 93 Leiden 1947 91V4 R'dam '57 I-III 3% 91% 91 41% 42 106 107 167 166% 77% 79% 93% 96% 92% 93% 54% 57% 67 67 26% 28 202% 201% 170 170% 302 303 191 190 300 300 312 316 270 265 251% 252% 150% 150% 364% 364% 217% 217% 213% 214 832% 892% 168 30 168 10 16810 168 35 164% 167% 185 184% 155% 156% 160 159% 203% exd 204 282 282 178% 178 170% 172% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 98% 99 Premieleningen A'dam '53 3 104 104 B A'dam '51 2% 98% 97 A'dam '56 I 2% 94% 94% A'dam '56 n 2% 104% 104 Eindhoven '54 2% 89 90% Enschede '54 2% 91 91% Den Haag '52 I 2% 97% 97 Idem II 2% 101% 104% R'dam '52 I 2% 99% idem II 2% 106 107 Utrecht '52 2% 77% 99% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletlnstelllngen Amst. Bank 208 206 H B U eert206 202% Rott Bank 172 170% Twentsche Bank 177 176 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 231% Borneo Sum H.Mij. 70% 73% Ned. G. en Sp. fabr. 194 193 Kon. Ned. Grofsm. 108% 108% Internatio 92% 93% Rott. Droogdok My. 570 572 Tieleman en Dros... 7% 7% Ned. Mii Walv.vrt. 68 67% Spoorwegen Deli Spoorweg Mij 19 19 Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 32ft 32 ft Intern Nickel 102% 102% Anaconda 62% 64t Bethlehem Steel 175 174% Cities Service 62% 62% General Motors 39% 40A Kennecort 110 111% Republic Steel 51 51% Shell Oil 81 81% Union Pacific 28ft Un States Steel 60ft 61 Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen V K 4/J Edelmet Kon. AA 67GB Pref w a Idem 68 70GB Elect rol as B 314 315 Holl Constructie 385 385 Ing our v Bouwny v Int Kunststof! Ind 43%GB Leldsche Wolspinn 282 281% Sikkens Lak B 430 Ver. Touwfabrleken 159 150 Wernink's Betonm 88 88 VanWyk Textiel 75%GB 78% GB

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5