Eerste paal bejaardencentrum Hofwijck te Oegstgeest STADSNIEUWS Meerderheid van B. en W. vond geen meerderheid in de raad Raad Leiderdorp wilde slee hts 150 geven aan fotografencluh Grote plannen herv. gemeente ZATERDAG 2 MAART 1957 Uitvoering groots project is begonnen Wie de werkzaamheden in ogenschouw neemt op het bouwterrein van het be jaardencentrum komt onwillekeurig onder de indruk van de omvang daar van. Aan Hazenboslaan en Piet Hein laan zullen 46 afzonderlijke bejaarden woningen verrijzen en daartussen het pensiontehuis van drie woonlagen met een lengte van circa honderd meter. Achter het bouwterrein zijn reeds door de zorgen van het gemeentebestuur de vijvers gegraven en de plannen ontwor pen voor een plantsoenaanleg, zodat een geheel zal ontstaan, dat een koste lijke (en ook kostbare) aanwinst voor Oegstgeest zal worden. Gistermiddag waren de bestuursleden van de stichting, het voltallige College van B en W. en de leden van de com missie van toezicht op het toekomstig bejaardencentrum, alsmede verschillen- de raadsleden op het bouwwerk bijeen gekomen om gteuige te zijn van het in heien van een der palen voor het pen siontehuis. Voorts waren aanwezig tal van gegadigden voor het bejaardencen trum, die met spanning de dag tegemoet zien dat zij aldaar hun intrek kunnen nemen. Op een door de aannemersfirma Gebr. den Ouden te Alphen speciaal aange bracht plankier waren allen samenge komen en verwelkomd door de voor zitter van de Stichting, de heer Jac. J. Vos. Met kennelijk plezier had de hei-ploeg de eerste paal versierd en op een lorrie aangevoerd. Deze 14 meter lange paol werd tussen de heistelling geplaatst en toen met het heien begonnen kon wor den, trad de heer L. van Laar naar vo ren, die als bijna 80-jarige, toekomstige bewoner van het Bejaardencentrum, onder de hei-stelling zou plaats nemen. Vooraf had hij verklaard dat het hem een grote eer en genoegen was deze offi ciële handeling te verrichten, de wens uitsprekend dat dit Bejaardencentrum Leidse C.J.M.V. kiest zich dc naam van Jan Ligthart Wanneer de oprichters van een jeugdvereniging een naam voor hun club moeten kiezen, doen zy dit altyd weloverwogen, zodat zij iets kunnen uitdrukken met deze naam. Zo gingen ook de „pioniers" van een op te rich ten C.J.M.V. club te werk, en zy ga ven hun vereniging de naam: Jan Ligthart. En op deze manier hebben zy hun grote waardering uitgesproken voor één van onze Nederlandse onder wyshervor- mers. Jan Ligthart kwam namelijk on geveer vijftig jaar geleden al in verzet tegen de toenmalige onderwijsopvattin- gen. Hij verdedigde het principe van de vrije vorming der jeugd, zowel op school, als daarbuiten. En nu vijftig ja ren later begint men in alle takken van jeugdwerk dankbaar gebruik te maken va nzijn ideeën en aanwijzingen. Het spreekt natuurlijk vanzelf, dat de gelijk namige C.J.M.V. uit de Oosterstraat en omgeving een grote voorstander van zijn opvattingen is geworden. Leider van deze vereniging is de heer Freek Sachs, die vooral bekend is geworden door zijn éénmanscabaret, waarmee hij gelden voor zijn club inzamelt. Dat dit gewaardeaerd wordt blijkt wel uit het feit, dat hy enige tyd geleden voor de hondersdte maal optrad. Gisteravond trad de heer Sachs in de Jacobazaal eens op voor zyn eigen jongens en hun ouders. Freek Sachs stelde o.a. voor, om de jaartallen op school voortaan te la ten leren met behulp van toneelstukjes. Daar het een overwegend jong publiek was, had hij zijn programma moeten selecteren, en zo werd aan de toehoor-, ders een „goed begrijpelijke greepèê uit' zijn uitgebreid repetoire voorgeschoteld. Na de pauze vertelde Freek Sachs op een goed aangevoelde wijze het bekende verhaal uit 1001 nacht: „Achmed en Sittara". Martien Smit begeleidde de liedjes met zijn guitaar. De heer L. van Laar. heit. met as sistentie van leden van de hei-ploeg de eerste paal in. (Foto L./D. Van Vliet) met zijn vele woningen zeer vele be jaarden een rustige en blijmoedige le vensavond zou schenken. z Nadat de paal de stevige zandlaag had bereikt, sprak de heer Vos de aanwezi gen toe, vertelde een en ander over de voorbereidingen en prees in het by zon der de architect de heer H. Lamberts te Leiden voor diens onvermoeide arbeid. Hij dankte de heer Visser van het mi nisterie „Wederopbouw" voor diens me dewerking en voorts het dagelijks be stuur en de gemeenteraad van Oegst geest voor al hetgeen door hen was ver richt om de bouw mogelijk te maken. Met het uitspreken van de wens dat het bouwwerk voorspoedig zal worden vol tooid, beëindigde hij zijn optimistische en van humor getuigende toespraak. Ook in dit geval bleek dat een goede buur beter is dan een verre vriend, want het bestuur van de nabij gelegen Hof- d ckschool had de hal der school be schikbaar gesteld om de genodigden te ontvangen, om een door het stichtings bestuur aangeboden verversing te ge bruiken. In deze b eenkomst bracht burgemeester H. L. du Boeuff de geluk wensen over van het gemeentebestuur, dat gaarne deelde in de feestvreugde over de belangrijke stap tot verwezen- Diplomazwemmen In de Overdekte werd gisteren ge zwommen voor het diploma dat door de volgende gegadigden werd verworven: Jongens A: H. J. Smid, v. d. Eikhoff, J. van Meulen, W. van Tilburg, T. van Borstelen, J. van de Berg, M. den Duik, G. Schipper. H. Kok, A. van der Luit, J. Onrust, J. Seeger, P. v. d. Wijngaard, D. de Bruin, K. van Douw, A. W. Kist, T. Pannekoek, F. J. Schepers, A. Reys, E. Veel, H. P. Metaal, T. Jansen, H. E. Robbers, J. de Kater, A. Raven, J. Me taal, A. Bergwerf. Jongens B: J. Weve, W. de Jong, L. Bekkering, L. van Vuren, F. Robbers, R. den Hollander, G. Jilleda. Meisjes A: J. Hutte, J. Eradus. J. Klinkhamer, M. v. d. Sleet, L. Sloos, E. Faes, B. Moeliker, D. van Klaveren, I. van de Horste, C. Beugelsdijk, T. Assel- man, E. Nieuwenhuizen, M. G. Ossen- voort, M. Stiphout, A. Grooten, J. Teut- scher, I. C. Blom, L. van de Marei, M. Vercouteren, M. Deurvorst, A. Straathof, I. Labree, H. Hagedijk, E. Hillebrand, E. Vrelink. Meisjes B: A. den Hollander, I. Bo- gaerd, Y. Griethuizen, N. Moud, L. Lem mers, M. Herfst, R. Vervark, N. de Rooy, H. Muller, C. van de Gugten, J. Olijer- hoek, F. von Meyenfeldt. Puur Plezier Op cabaretavond van K. en O. Het cabaretprogramma, dat K. en O. haar leden gisteravond in cl; Stadsgehoortzaal aanbood onder de titel „Puur Plezier" ging er ook dit maal in als gesneden koek. Cabaret leider en droogkomiek Frans Vrolijk reeg een amusant programma aaneen, waarin verschillende cabaret- en mu ziekmensen van naam hun aandeel Zo was er Cora Ville, die het entrée van de cabaretleider aan het begin van de avond „onderbrak" en een aardig liedje over het toneel zong. Geslaagd was zij een ogenblik later ook in een kostelijke scherts over de spijkerbroek, die zij had aangetrokken. Een spitsvon dig en charmant gefantaseer-in-het- wilde-weg, dat zij met een pakkend liedje wist te besluiten. Inmiddels waren „de 3 Jacksons" al achter de microfoon geweest, van wie in het programma gezegd was, dat zij de beste accordeongroep van Europa vor men. De tango, om een voorbeeld te geven, paarde mildheid en zuidelijke warmte aan mannelijke kracht, welke laatste eigenschap tot uiting kwam in een uiterst gedisciplineerd musiceren. Vergeten wij vooral niet de interna tionale clown „Fransky", die als muzi kant en jongleur voortreffelijk was. Rest ons nog het succesvolle duo Heels- i bergen op te sommen, dat Duitse en Nederlandse liederen zong. Vóór de pauze zongen zij tot slot „O sole mio" en een parodie op een gedeelte uit „Ri- goletto" met een bewonderenswaardige zin voor het Italiaanse temperament. Na de pauze vertoonden dezelfe op tredenden zich nogmaals voor het pu bliek. nu met in hun midden Johnny van Zwieten met fraaie staaltjes van imitatie-kunst. Cas Rus ondersteunde het geheel muzikaal met veel gevoel voor de juiste stemming. Hij solieerde ook, en met zeer verdiend succes. lijking van de plannen. Hij sprak het vertrouwen uit dat „Hofwijck" nu en in de toekomst een vast fundament en een hechte ondergrond zullen hebben, waar bij hij in het bijzonder de toekomstige exploitatie van het bejaardencentrum op het oog had. Hy wenste de Stichting veel zegen toe op haar bestuursarbeid. De heer Vos gaf tenslotte nog enkele cijfers omtrtent de benodigde bouw materialen, waardoor men een goed in- z:C"\ kreeg over de omvang van dit uit maatschappelijk oogpunt zo belangrijke werk. Raad van Voorschoten Er waren niet veel profe£ische gaven voor nodig om te voorspellen dat de kwestie van de ontruiming van het pand Papelaan 124 de bijzondere belangstel ling van de raad zou hebben. De voltallige raad, onder voorzitterschap van burgemeester Van der Hoeven, heeft gisteravond ruim twee uren deze onge twijfeld niet eenvoudige zaak van alle kanten bekeken. Was er in het college hierover al geen eenstemmigheid, ook de raad was hierover verdeeld, behalve de PvdA- en de VVD-fracties. Onmiddellijk na de opening herdacht de voorzitter de onlangs overleden Am bachtsheer van Voorschoten en Veur en oud-President Kerkvoogd van de Her vormde Gemeente W A. A. J. baron Schimmelpenninck van der Oye. Verpachting Doesbrng nog niet geregeld De raad kwam gisteravond in verga dering byeen. Van de heer Los was be richt van eerhindering ingekomen. De voorzitter, burgemeester K. van Diepe- ningen, slaagde er in de eerste punten, w.o. het verlenen van een subsidie aan de Chr. Oranjevereniging en vergoedingen voor het vakonderwijs aan de bijzon dere scholen zonder bespreking de hamer te laten passeren, maar bij het voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de amateur-fotografenclub „Da- guerre" kwam er stagnatie. Een aantal vragen omtrent de mede delingen ten aanzien van de toestand van de grasmat van één der sporterrei- nen waren voor de voorzitter aanleiding de beantwoording daarvan uit te stellen tot de volgende vergadering. De voorstellen betreffende allerlei on derwijszaken werden alle z.h.st aange nomen. De subsidiëring van de Voorschotense Sportraad met een bedrag van f 100 over het jaar 1957 werd toegestaan, zij het dat dt heer Fortanier. daarbijn ge steund door de heer Dekker, dit niet geheel juist vond. Onder meer was er dit bezwaar .dat, waar de gemeente de sportverenigingen reeds sugbsidieert. deze er voor dienen te zorgen dat de Sportraad der de nodige gelden kan be schikken. ONTRUIMING PAPELAAN 124. Hier na kwam het bewuste voorstel: ontruiming perceel Papelaan 124 in discussie. Zoals wij reeds schreven was er een meerderheids- en een minderheidsvoor- stel van het College. De minderheid werd gevormd door wethouder De Graaf. De P. v. d. A.-fractie, bij monde van dr. Pels verklaarde zich beslist tegen het meerderheidsvoorstel. Door dit voorstel aan te nemen zou men de heer Steyn èn de gemeente ongelukkig maken, aldus spreker. De heer Fortanier, die niet namens de K.V.P.-fractie sprak, was eveneens van oordeel dat het meerderheidsvoorstel tt ver ging. Hij was van mening, dat de heer Steyn te veel eiste. De heer Van Eist, sprekend namens de V.V.D.-fractie, verklaarde zich even eens tegenstander van het meerder heidsvoorstel. Spr. was van mening, dat de gemeente zich een dergelijk „cadeau" niet kon veroorloven. Dit schept prece denten in de toekomst, was zijn mening. De heer Griffioen verklaarde, dat de meerderheid van de Prot.-Chr. fractie eveneens tegen was. Met het tot twee- maaal toe aanbieden van een woning had de gemeente t.a.v. de woonruimte aan haar plicht ten volle voldaan. De heer Dekker, die destijds als wethouder een groot aandeel heeft ge had in het ter tafel liegende voorstel gaf een uitvoerige uiteenzetting van de ontwikkeling van deze zaak en merkte onder meer op dat van het bedrag van f 130.200 een bedrag van f 95000 onrendabel was. Doch dit zou volgens spr gevonden kunnen worden in de priis van de beschikbaar ko mende bouwgrond. De suggestie van wethouder de Graaff om het op een rechterlijke uitspraak te laten aan komen vond spr riskant voor de ge meente awt betreft de uitslag. De heer v. d. Hulst vond het de taak en een sociale plicht van de gemeente de heer Steyn ter wille te zijn. Na een korte pauze kreeg wethouder de Graaff gelegenheid zijn van de meer derheid van het college afwijkende op vatting te motiveren. Spr. begon met op te merken dat. toen hij wethouder werd, deze zaak reeds voor 95 pet. ge regeld was Hij vroeg zich af of de gemeenschap werkelijk verplicht was om voor het sloop-vrije geval een nieuwe fabriek met woonhuis te bouw voor zo'n bedrag. De heer Steyn wordt beslist niet te kort gedaan als hem uit de bestaande woningvoorraad een woning wordt aan geboden. Dat scheelt de gemeente direct al f. 39.000. LEIDERDORP Wat betreft de vervanging van de be drijfsruimte was spr. van oordeel dat dit lang niet zo duur behoeft te zijn als het gemaakte plan. Naar zijn mening kon de heer Steyn slechts aanspraak maken op een vergoeding gelijkstaande aan 2 jaar huur. De bouw van een werkhal zou een bedrag van circa f. 46.000 vragen. Burgemeester Van der Hoeven ver klaarde dat het college naar een op lossing had gezocht die de gemeen schap geen geld kostte. Onteigening is niet mogelijk, omdat de gemeente eigenaar is en opzegging volgens de Huurwet zal veel moeilijkheden geven. Naeen brede discussie kon men ein delijk tot stemming over het meerder heidsvoorstel van B. en W. overgaan. Het voorstel werd met 11 tegen 4 stemmen verworpen: voor stemden de heren Schrama, Dekker, v. d. Hulst en Lamboo. Aangezen de suggesties van wethou der De Graaff nog niet in een afgerond voorstel waren vervat werd besloten dat het college, na wederom in onderhande ling te zijn getreden met de heer Steyn, met een nieuw voorstel, in de geest zo als door wethouder De Graaf gedacht, ter tafel zullen komen. Met algemene stemmen werd de heer M. van Toorn te Witmarsum benoemd tot onderwijzer aan de openb. ulo school. Alle overige voorstellen werden hierna z.h.st. aangenomen. Bij de rondvraag deelde de voorzitter nog mede dat tot gunning van de bouw van de 107 woningen in de Vlietwijk was overgegaa en at met de werkzaamheden reeds was begonnen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Mirjam Silvia, dr van D. Kou waart en L. Kramer: Johannes ,zn van C. H. van Meurs en J. C. Zeegers; Jannes, zn van C. B. Bot en J. van Dorp; Jacoba. dr van J. Nievaart en J. Te Water; Catharina Angenlta, dr van J. H. van Vonderen en A. A. Bunnlg; Gerard Leonard, zn van C. H. van Lavlè- ren en J. B. G. Goidschmeding. ONDERTROUWD J. Beekman en E. Kappée; E. N. M. God- dljn en S. H. M. van Dooren; H. Brandt en M. van WanrooJj; J, Arnoldus en Ch. M. Mulder; J, de Vries en C .E. Verheijen; J. Hemerik en E. M. Mulder; J. F. Owel en G. A. Woudt; J. G. Wolfslag en Oh. van Reuzen; P. J. Weldner en A. H. van der Staalj; L. M. Tegelaar en J. A. Witsenburg; P. Stavleu en H. Mieloo: H. J. Jongejan en A. F. Schuurman; W. Laterveer en S. J van der Born. OVERLEDEN M. IJsselsteijn. 77 jaar. weduwe van: B van Leusden; P. J. Segaar. 78 jaar. man; M. Tendeloo. 80 jaar. weduwe van J. Ver- lind; S. Garnade, 75 Jaar, man. De heren Schoppen. Broxterman, Boot. Moraal en Van Winkel voerden bezwaren aan hoewel niet allen op de zelfde gronden. B. en W. hadden voor- gesteld over het jaar 1956 een subsidie te verlenen van f 320, doch wilden dan deze tegemoetkoming niet. zien als een consequentie voor volgende jaren. De raad voelde her in meerderheid niet voor. De te verlenen subsidie zou in hoofdzaak moeten denen voor aanschaf fing materiaal, zou dus eigenlijk iives- teringen betreffen waarby o.a. een pro jector van ruim f 200. Algemeen meende de raad. dat de leden van ..Daguerre" zoiets zelf hadden te bekostigen. De voorzitter kon de tegenstanders niet overtuigen, wel was de raad bereid een gedeelte van het gevraagde bedrag tie te staan. Nadat het voorstel van B. en W. was verworpen werd een voorstel van de heer Broxterman, om een subsidie te verlenen van f 150 en hieraan geen consequenties te verlenen voor vol gende jaren, aangenomen. DOESBRUG Het volgende punt betrof de bedie ning van de Doesbrug. Deze bediening was voor een jaar verpacht aan de heer J. J. Wolff voor een bedrag van f2500, door de gemeente te betalen aan de pachter. Bij de totstandkoming van het betrokken besluit had de raad te kennen gegeven in 't vervolg prijs te stellen op een openbare inschrijving. De pacht van de bediening loopt af op 1 mei a.s. B. en W. hebben deze aangelegenheid nog eens grondig overwogen en meenden nu een openbare inschrijving te moeten ontraden. De heer Wolff die nu de brug naar volle tevredenheid van B. en W. bedient woont naast deze brug. Voor iemand wel in de omgeving wonende doch niet in de onmiddellijke nabijheid, zou de bediening ook al zou hy voor een lager bedrag inschrijven bezwaren mee brengen. Over dit punt voerden ook weer verschillende leden het woord. Waar- MARKTBERICHTEN LEIDEN, 2 maart. Leidse Coöp. groente en fruitveiling. Per 100 kg.: andijvie 54 75, kroten 2223. boerenkool 2137, rode kool 17. gele kool 7, witte kool 6 prei 12 34. rabarber 76121, spinazie 85105, spruiten A 46—74. B 18—62, uien 10—22. waspeen 4214, winterpeen 4243, witlof 3651. Per 100 bos: peterselie 1663. raapstelen 12 selderie 512. om, zo vroeg de heer Nievaart, het Dorpshuis wel te verpachten by in schrijving en het bedienen van de brug niet. Er werd over dit punt nog geruime tyd van gedachten gewisseld en toen het voorstel van B. en W. in stemming kwam bleek de uitslag te zyn 55. In een volgende vergadering zal een nadere beslissing moeten wor den genomen. GYMNASTIEKONDERWIJS Na dit punt kwam aan de orde de aanschaffing van materialen en toestel len voor het gymnastiekonderwijs. De bouw van een centraal gymnastieklokaal kan voorlopig geen doorgang hebben, zodat het Dorpshuis ook in de toekomst voor het gymnastiekonderwijs zal moe ten blijven dienen; er zal dan een berg ruimte voor het materiaal bijgebouwd moeten worden. Terzake werden geraamd voor de bybouw f 7500.en voor het mate riaal f 11.000.Speciaal de laatste post vonden de leden wel hoog, doch niemand verlangde stemming. VERPACHTING DORPSHUIS Voor de verpachting van het Dorps huis was een openbare inschrijving ge houden. De tegenwoordige pachter, de heer G. J. Diseraad had ingeschreven voor een bedrag van f 1300.— te betalen door de gemeente. Dit was f 100.meer dan wat de pachter thans ontvangt. Hoewel één inschrijver een lager bedrag vroeg meenden B. en W. in deze toch weer met het gezin Diseraad, dat tot volle tevredenheid het gebouw exploi teert, in zee te moeten gaan. Conform werd besloten. De heer Diseraad is dus weer 3 jaar pachter. Er waren nog enkele punten aan de agenda toegevoegd o.a. een voorstel tot voorlopige goedkeuring van een plan tot onteigening van gronden bestemd voor de bouw van woningwetwoningen. Over deze punten had verder geen gedach- tenwisseling plaats en zij werden zonder stemming door de raad aanvaard. LEIDERDORP Medische dienst De dienst wordt dit week-einde waargenomen door dok ter H. Bakema, Acacialaan 58. tel. 24828. OEGSTGEEST Medische dienst De dienst wordt dit week-einde waargenomen door dok ter E. W. F. van Walchren, Oranjelaan no. 29, tel. 22030. CBTB en CJBTO Leiderdorp bijeen De Chr. Boeren- en Tuindersbond en de Chr. Jongeren Boeren en Tuinders- organisatie afd. Leiderdorp hielden ge zamenlijk de jaarvergadering in het Dorpshuis. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van de C.B.T.B., de heer S. J. v. d. Stoel, warana het huishoude lijk gedeelte van de C.B.T.B. volgde. Nadat hierop door de leden van de C.J. B.T.O, een schetsje ten beste was ge geven hield dr. J. Rameau 'van het hoolfdaboratorium te Oosterbeck een toespraak over het onderwerp: „Kan de aarde de mensheid in de toekomst voeden". Spreker begon met op te merken, dat de landbouw wanneer wij deze in de engere zin verstaan als „ht verzamelen van voedsel" al zo oud is als de mens heid zelve. De primitieve mens voedde zich met vruchten, wortels en knollen. Doelbewuste voortbrenging ontbrak eerst wel en later kwamen vormen van roofbouw voor. De mensheid was het eerste landbouwwerktuig maar mensen die hersens hadden kwamen via plant- stok en graafstok op de ploeg en in de laatste jaren op de motorploeg. Er kwam een selectie in de gewassen en na de landbouw kwam de veeteelt. Het aantal mensen p aarde, dat in 1650 nog maar 440 miljoen bedroeg is nu toegenomen tot 2400 miljoen. In verband hiermee stelde spr. de vraag of de aarde in de toekomst de mensheid zou kunnen voeden. Het ziet er volgens het beeld, dat hij hierover liet zien niet al te best uit. De mens heeft veel vruojübare gebieden in woestijnen ver- andffd. Als de bevolkingsaanwas blijft aanhouden zal naar andere gebieden moeten worden ingeschakeld. Proeven zijn hierover aan de gang. Na de pauze volgde afhandeling van de huishoudelijke zaken van de CJBTD waarop een fraaie kleuren- en geluids film op landbouwgebied werd gedraaid. OFGSTGEFSi In 't verleden ligt het heden De A.R.-Kiesvereniging vergaderde gis teravond onder leiding van haar voorzitter, de heer L. \an Veen., die de spreker voor deze avond de heer D. J. Brouwr. hoofd van de Chr. Nat. School aan de Hoge Mors, inleidde. De heer Brouwer had als onderwerp ge kozen: „In 't verleden ligt het heden". De consequenties van hetgeen de A.R. in het verleden deed moet deze partij, zo zegt men in de P.v.d.A., dragen. In dit verband bracht spr. de doorbraakgedachte onder de aandacht. Deze z.g. „brede blik" is aldus spr.. een doodsvijand van de A.R. De terug gang in de partij ligt vooral bij de partij leden zelf, omdat men nit. meer geestdrif tig is voor het beginsel. Wij moeten aldus de heer Brouwer teruggrijpen naar de schat der voorvaderen om daaruit geest drift te putten voor de toekomst omdat z.l. de A.R. de verdediger van het christe lijk beleid In ons land is. Veel hangt daar om af van de reformatie in ons zelf. Er volgde op het gesprokene een breedvoerige discussie. Derde predikant, jeugdleider en jeugdgebouw De Hervormde Gemeente, alhier, heeft grote plannen. Reeds meermallen heeft de gemeente het woord „financiële aotle" kunnen horen. Tot nu toe was het nog maar voorlopig gebruikt maar in de ko mende weken en maanden z>al men het re gelmatig te horen krijgen. Het gaat vol gens ds. G. F. Calienbach om niets minder dan de vraag of Hervormd Oegstgeest in de komende jaren met zijn tijd zal mee gaan. of achterblijven, dus achter de fei- I ten zal aanlopen. Hij acht een allereerst een derde pred'ikantsplaats op korte ter- I mijn noodzakelijk. Voorts moet er een vas- ken. due als jeugdlelder(ster) in Oegstgeest i te. gesalarieerde kracht worden aangetrok- werkzaam zal zijn. Gebeurt dit niet dan zal het tot nu toe met zoveel moeite op gebouwde jeugdwerk als een doorgeprikte oallon leeglopen. Ten slotte, en dit ls de derde plan, is er voor het groeiend jeugd werk een goed clubhuis nodig. De kerke- raad realiseert zich terdege dat deze plan- nen veel geld kosten. Om de nodige gelden bijeen te brengen, hebben zich vele ge- meenteleden beschikbaar gesteld voor het i voeren van de financiële actie. Er bestaat in het welslagen daarvan groot vertrouwen, immers er ls gebleken. I dat in Oegstgeest met wat goede wil enorm veel te bereiken is. Groot spaaroverschot Aan het postkantoor te Oegstgeest werd gedu- l rende de maand februari ontvangen f. 105089,46 en uitbetaald f. 59679,69. WARMOND VOORSCHOTEN Zondagsdienst Gedurende dit week einde wordt de dienst der doktoren voor spoedeisende gevallen waargenomen door dokter F H. W Swen, Veurseweg 20, telef. 2356; voor wijkverpleegster Ge zondheidscentrum, telef. 2177. WARMOND Medische dienst De dienst wordt dit weekeinde waargenomen door dok ter Van Nes (Sassenheim) en dokter Walenkamp (Warmond). Medische dienst - De medische dienst wordt zondag waargenomen door de artsen Geerlings en Öosterbaan. STILLE OMGANG. Gisteravond hield het Genootschap van de Stille Omgang afdeling haar jaarlijkse vergadering in hotel De De voorzitter, de heer Joh. Sikking, Zon" heette allen welkom en in het bijzonder Sommiers, Van Noord, Vdsser en Ouwer- het hoofdbestuur uit Leiden de heren kerk Pater Nieuwenuizen en pastoor Gussenoven. Hij herdacht de in het afge lopen jaar overleden heer Burcksen, die jarenlang voorzitter der Stille Omgang is geweest. De heer Weijers memoreerde het feit, dat de heer Joh. Sikking 25 jaar als besturslid aan de Stille Omgang ver bonden was. Als blijk van waardering werd hem een portefeuille aangeboden Ook pastoor Gussenhoven huldigde de heer Sikkdng en dankte hem voor het vele werk dat hij verrioht heeft De voorzitter van de Stille Omgang uit Leiden feliciteerde de heer Sikking eveneens met zijn zilveren' jubileum. Bij acclamatie werd het huidige bestuur herkozen. Hierna bracht het parochiële zangkoor onderl eiding van de heer Q Kerkhof op zeer verdi ettelijke wijze het Ego Sum Panis en het O Bone Jesu ten Pater A. van Schalen sprak vervol- gens over „De diepere betekenis van de Stille Omgang". Het zangkoor zong ver volgens Jesu Dulcis Memoria. ZILVEREN JUBILEUM De heer S. J. van Egmond herdacht het feit, dat hy 25 jaar in dienst was bij het Groot Seminari te Warmond. In 1932 trad hij als tuinknecht in dienst. Toen in 1936 de tuinbaas, de heer Jac. Kortekaas, plotseling overleed werd de heer van Egmond in deze functie aan- W ASSEN AAR j gesteld. Des morgens werd een H. Mis uit dankbaarheid opgedragen. Na afloop van deze plechtigheid vond een geza menlijk ontbijt plaats. Namens het per soneel werd aan de jubilaris een ge- WOUBRUGGE W. A. Boot ten grave gedragen O O Onder zeer grote belangstelling is gis termiddag op de algemene begraafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van de heer W. A. Boot, oud-directeur van de scheepsbouwwerf „De Dageraad". Onder de velen, die in en buiten de geheel gevulde aula op het kerkhof van hun belangstelling blijk gaven, merkten wij o.a. op burgemeester J. C. van Wa- geningen, gemeentesecretaris H J. Hoo- genboom, gem-ontvanger J. van Reenen. Voorts verschillende directeuren van re derijen in Katwijk aan Zee en IJmui- den. Een groot gedeelte van het perso neel van de werf, waar het werk deze dag stil lag, bevond zich eveneens op het kerkhof. Burgemeester J. C. van Wageningen memoreerde by dit afscheid wat de heer in zijn leven voor het dorp Woubrugge, dat hem zo lief was. gedaan heeft. 20 jaar heeft hy als lid van de raad en als wethouder aan het bestuur der ge meente deelgenomen. De heer Meiering, directeur van de re derij „De Kennemerland" te Katwijk a. Zee, bracht namens verschillende reders naar voren wat „De Dageraad", waarvan de overledene de grondlegger was, bete kende voor de visserij. Doordat hij zich op dat gebied gespecialiseerd had en de samenwerking steeds van zeer prettige aard was, zal de nagedachtenis nog lang bewaard blijven. Vervolgens sprak ds. G. S. Schinkel over wat de heer Boot in zijn leven be tekend heeft voor de Ned. Herv. Kerk in zijn kwaliteit als lid van de kerkeraad. van het kiescollege en als secr. van het college van kerkvoogden. Na de teraardebestelling dankte de heer J. H. Boot allen, voor de laatste eer aan zyn vader bewezen. RECHTZAKEN Nasleep dodelijk ongeval te Wassenaar TEGEN HAGENAAR WEGENS DOOD DOOR SCHULD TWEE MAANDEN GEËIST (Van onze Haagse redactie) De procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof heeft gistermiddag een ge vangenisstraf van twee maanden geëist dat is verdubbeling van de door de Haagse rechtbank opgelegde straf tegen een 38-jarige Haagse handels ondernemer, aan wie wordt tenlaste- gelegd, dat hij door zajn onverantwoor- delyke wijze van autorijden schuldig is geweest aan de dood van zijn vriend, een 39-jarige Hagenaar. Hij was een van de inzittenden van de door de verdachte bestuurde open auto, die 's-ochtends om 4 uur op het kruispunt van de Prinsen- weg en de Jonkerlaan te Wassenaar in volle vaart omsloeg, nadat de verdachte, wiens aandacht ten gevolge van over vermoeidheid waarschijnlijk even ver slapt is geweest, de stoep en vervolgens een bermpaaltje geraakt had. De Haagse rechtbank had de verdachte op 25 oktober van het vorige jaar wegens dood door schuld tot een Gevangenis straf van vier weken veroordeeld. Ver- dachtes verdediger, mr. D. A. I. j. van den Oever, zei gistermiddag van oordeel te zyn. dat, ook al is verdachte op de hoogte geweest van zijn eigen overver moeide toestand, dan nog een dergelijk ongeluk met dergelijke ernstige gevolgen onvoorzienbaar geweest was, reden waarom de verdachte dus geen straf rechterlijke schuld treft. Pleiter vroeg daarom vrijspraak voor zijn cliënt. Het hof zal op 15 maart arrest wijzen. WASSENAAR Ruiters vierden feest In het Verenigingsgebouw had de eerste van de twee achtereenvolgende ruiteravonden plaats, welke jaarlijks door de Landelijke Ryvereniging Ko ningin Emma worden georganiseerd. De voorzitter, de heer G. van der Ma- rel, opende met een kort, woord, waarby hij na een welkom meedeelde dat in het algemeen de rijverenigingen in ledental achteruitgaan, maar zijn vereniging juist winst boekte. Een aardig tafereel volgde in de vorm van ruiters, die druk aan het werk wa ren met poetsen en opknappen van tui gen en daarbij op bekende wijsjes, lied jes zongen ter verheerlijking van de ry- sport, terwijl daarin tevens verslag werd gedaan van behaalde prijzen De instructeur, de heer H. de Roos, sprak hierna een woordje over behaalde successen. Hij wees erop, dat de rijsport karakter en goede eigenschappen kweekt en hij verzocht de aanwezigen, die paar den bezitten, deze dieren ter beschik king te stellen van hen. die graag mee zouden doen. Na het zingen van het Federatielied en een muziekje door drie meisjes, werd door eigen leden het toneelstuk „Aili, wolven om de Duivelskloof" opgevoerd. Het decor van dit onder pelsjagers spe lende nogal dramatische stuk was zeer goed en het spel eveneens. Na afloop was er gezellig samenzijn. ONDERZOEK OP T.B.C. Aan het onderzoek op t.b.c. hebben deelgenomen 14.973 ingezetenen, school kinderen en ook elders wonende leer krachten inbegrepen. In 1954 was het aantal 15.016, in 1950 17 174. Ten aan zien van de achteruitgang in het aantal deelnemers moet wel in aanmerking worden genomen, dat steeds meer per sonen uit hoofde van hun beroep gere geld op t.b.c. worden onderzocht. VAKANTIE HUISARTSEN De Wassenaarse huisartsen zullen in maart by toerbeurt afwezig zijn, als volgt: 4, 5. 6 maart Janse en Boer; 7, 8, 9 maart Plink en De Wit; 11, 12, 13 maart Öosterbaan en Geerlings;' 14.' 15, 16 maart De Haan en Paulides; 18, 19, 20 maart Baart de la Faille en De Neef; 21. 22. 23 maart R. S. ten Cate en Wie- lenga. Gedurende de week van 4—9 maart zal voor de laatste maal door Zonne straal en het NVV-tbc-fonds voor de tbc-bestrijding een beroep op de inwo ners worden gedaan. schenk onder couvert aangeboden. In het bijzonder werd gewezen op de grote ijver en plichtsbetrachting van de Jubi laris en de prettige wijze waarop hij met het personeel samenwerkte. Velen kwamen de jubilaris des middags feli citeren Deze pagina ls gedeeltelijk gecorrigeerd

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7