Voor zondag 3 maart 2e vrL administratieve kracht Nat. Reserve wordt voorlopig niet opgeheven - Taak verandert 1 Wisjinski's rechtsverkrachting eindelijk aan de kaak gesteld MAREL'S AUTOBEDRIJF N.V. AUTOMONTEURS AUTOMONTEURS LEERLING AUTOMONTEURS EEN AUTOSTOFFEERDER EEN AUTOWASSER KLEDENKLOPCENTRALE „THE CLEANERS" LUXE-FLAT kantoorbediende (vrl.) ZATERDAG 2 MAART 1957 Mr. dr. E. P. Verkerk, voorzitter gewestelijk bestuur, sprak voor SWGKatwijk-Noordwijk Mr. dr. E. P. Verkerk, voorzitter van het gewestelijk bestuur Zuid-Holland van het Nationaal Instituut Steun Wettig Gezag heeft gisteren tijdens een bindings avond voor de reserve-organen van Katwijk en Noordwijk in het Parochiehuis te Katwijk aan den Rijn, een nadere toelichting gegeven m.b.t. de berichten inzake de toekomstige status van de Nationale Reserve. Behalve een groot aantal vrijwilligers van de oefenverbanden Katwijk en Noordwijk van de Nationale Reserve, leden van de Katwijkse Reserve Ge meentepolitie en vertegenwoordigers van de Katwijkse B.B., merkten wij o.m. op mr. J. L. J. A. van Mechelen, secretaris van het gewestelijk bestuur van het Na tionaal Instituut Steun Wettig Gezag, Lt.-kol. G. J. van Zeben, districtscom mandant der Nationale Reserve, burge meester B. H. Koomans van Rijnsburg, kapitein Pielage, gewestelijk instructeur der Nationale Reserve, de leden van het plaatselijke bestuur van het Nationaal Instituut Steun Wettig Gezag, adjudant J. J. Bongers, namens het district 's-Gravenhage van de Nationale Reserve en inspecteur J. H. van Geldere, wnd. korpschef der Katwijkse gemeente politie. In zijn functie van voorzitter van de plaatselijke commissie Steun Wettig Ge zag, opende burgemeester H. Duiker de bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezigen, waarbij hij in het bijzonder de verschillende genodigden begroette. Spreker wees voorts op de verontrustende berichten met betrek king tot de toekomst der Nationale Re serve, die juist op deze dag via pers en en radio werden verspreid. Spreker wekte de aanwezige reservisten op zich hierdoor echter niet te laten weerhou den van de verplichting, welke zij bij toetreding tot de reserve-organen op zich hadden genomen, namelijk om on der alle omstandigheden het Wettig Gezag te blijven steunen. Telegram Op verzoek van enige reservisten stelde de burgemeester voor om, na mens alle aanwezige reservisten een telegram te verzenden aan de minister van oorlog. De inhoud van dit tele gram luidt als volgt: „De oefenverbanden Katwijk en Noordwjjk van de Nationale Reserve, te Katwijk in vergadering bijeen; ken nis genomen hebbende van het voor nemen van Uwe Excellentie om haar van haar huidige taak te ontheffen; van oordeel zijnde dat het door Uwe Excellentie aangevoerde argument, dat de Nationale Reserve onvoldoende zou leven onder het volk, van alle grond is ontbloot; dat zij integendeel van oordeel zijn dat gedurende de afgelo pen maanden, blijkens een stroom van aanmeldingen, de belangstelling voor de reserve-organen juist sterk is toe genomen; verzoeken Uwe Excellentie dringend haar standpunt in deze te herzien, (get.) 87 vrijwilligers van de oefenverbanden Katwijk en Noord wijk van de Nationale Reserve". Onder applaus verklaarden de aan wezigen zich eenstemmig met dit telegram akkoord. Berichten onvolledig Vervolgens werd het woord gevoerd door de voorzitter van het gewestelijk bestuur van het Nationaal Instituut Steun Wettig Gezag, mr. dr. E. P. Ver kerk, burgemeester van Boskoop, die de aanwezigen mededeelde, dat tijdens een *s morgens gehouden vergadering van voorzitters en secretarissen van de ge westelijke besturen, de persberichten in zake de status van de Nationale Reserve werden besproken, waarbij werd beslo ten nader contact met de minister van Oorlog en het Kabinet op te nemen, 's Middags had spreker een onder houd gehad met de minister van Oor log, waarbij deze bewindsman hem had medegedeeld dat door een onvol ledige weergave van de tekst van de memorie van antwoord de indruk was gewekt dat de minister zijn standpunt uitsluitend had ge grond op de overtuiging dat de Na tionale Reserve onvoldoende onder ons volk leeft. Niet gepubliceerd werd echter de belangrijkste overweging, namelijk dat de zogenaamde voor waartse strategie, welke thans verwe zenlijkt wordt, de betekenis van de territoriale verdediging zal doen afne men. In verband hiermede zal in ieder geval de status van de Nationale Re serve tot midden 1958 ongewijzigd blijven. Te zijner tijd zal, in overleg met de minister van Binnenlandse Zaken, wor den bepaald welke nieuwe taak aan de reservisten zal worden opgedragen. Dat juist gedurende de laatste maanden de belangstelling voor de reserve-organen in sterke mate is toegenomen, aldus ging spreker verder, blijkt wel uit het feit dat na de zwarte zondag van 4 no vember, alleen in het gewest Zuid-Hol land 250 nieuwe vrijwilligers toetraden. De heer Verkerk besloot met een op roep tot de reservisten om, ook al zal wellicht de basis van de Nationale Re serve veranderen, steeds trouw te blij ven aan de bij het aangaan van het dienstverband afgelegde belofte om on der alle omstandigheden, steun te blij- venn geven aan het Wettig Gezag. Tot slot sprak nog de instructeur van het oefenverband Katwijk van de Na- Kerkelijk Leven DS. G. HULSMAN 90 JAAR Dinsdag a.s. viert ds. G. Hulsman te Lochem. emeritus-predikant der Ned. Herv. Kerk en in vroeger jaren een vooraanstaand figuur in vrijzinnige kring, zyn 90ste verjaardag. BUITENGOED AANGEKOCHT VOOR HET NED .BAPTISTENCENTRUM De Unie van Baptistengelneenten in Nederland heeft, in samenwerking met de Nederlandse Baptisten-jeugdbeweging en de Ned. Baptistenvrouwênbew-eging Zusterhulp aangekocht het buitengoed „De Vinkenhof". onder de gemeente Zeist. Gp dit landgoed zal het Ned. Baptis- tencentrum gevestigd worden. Ds. J. H. SILLEVIS SMITT ZESTIG JAAR. Onder buitengewoon grote belangstel ling heeft ds. J. H. Sillevis Smitt, hoofd- vlootpredikant, gisteren zjjn zestigste verjaardag gevierd. Te zijnen huize te 5s-Gravenhage werden tal van bloem stukken, alsmede schriftelijke en tele grafische gelukwensen bezorgd, velen kwamen hun opwachting maken. Geluk wensen had de jarige in ontvangst te nemen van de minister van Marine, ir. C. Staf, van staatsraad mr. W. F. Schokking, die namens het Protestants tionale Reserve, sergeant A. Ultee. die in een kort, doch krachtig woord de re servisten opriep om ondanks alles de Nationale Reserve trouw te blijven en de oefeningen regelmatig te bezoeken, waarmede het officiële gedeelte werd af gesloten. Hierna werden de aanwezigen vergast op een gevarieerd cabaretprogramma, ten tonele gebracht door de populaire cabaretgroep „Bont en Blauw" uit Noordwijk o.l.v. Frank Vink, met me dewerking van de jodelzangeres Henny Haak en de accordeonist Henny Boelee. Tot. slot van de avond werd. op ini tiatief van een der leden van de Reser ve Gemeentepolitie, nog een inzameling gehouden ten bate van de actie „Goed Zo". In zijn slotwoord kon burgemees ter Duiker, die tevens plaatselijk voor- ziter van genoemde actie is, mededelen dat in totaal f. 64.61 was bijeenge bracht. De bijeenkomst werd besloten met het gezamenlijk zingen van het Volkslied. Weer vele doden in Algerijnse strijd Vice-president Nixon in Marokko aangekomen Si Abderramane Behadi, bijge naamd de „generaal van de Sahara", een van de Algerijnse rebellenleiders die in februari gevangen roerden ge nomen, is weer ontsnapt. Hij werd door twee soldaten naar een hef- schroefvliegtuig begeleid, waarmede hij naar het meest nabijzijnde Fran se militaire hoofdkwartier zou wor den overgebracht. Behadi zag echter kans een van zijn bewakers te over mannen. Hij sprong in een ravijn en wist te ontkomen. Vijf en twintig Franse militairen heb ben gisteren het leven gelaten en vijf tien liepen verwondingen op bij een grootscheepse aanval van vijfhonderd opstandelingen op een Frans convooi. De overval geschiedde donderdagavond 180 kilometer ten westen van Algiers. Slechts negen man overleefden de aan val zonder letsel, doordat versterkingen aankwamen, die gealarmeerd waren door een verkenningsvliegtuig. Het werd later neergeschoten. De piloot wordt vermist. Gemeld werd, dat de opstande- ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doet ex. Ned. Recht de heer F. E. M. Mitrasing (Leiden) doet. ex. Egyptologie de heer J. J. Jans sen (Den Haag). lingen omsingeld zouden zyn. Dezelfde dag heeft zich in de streek van Dupleix, vijftig kilometer ten westen van Cher- chell, een hevige stryd afgespeeld tus sen Franse troepen en opstandelingen. De Fransen verloren hier een twintigtal man. Een tiental opstandelingen sneu velde. In totaal zyn in de afgelopen 24 uur 121 Algerijnse rebellen in de strijd gesneuveld, terwijl talrijke gewonden werden gemaakt en veel gevangenen. De Franse troepen maakten ook grote hoeveelheden wapens buit. De Amerikaanse vice-president Nixon is gistermorgen op het vliegveld van Rabat in Marokko aangekomen. Hy werd verwelkomd door Prins Moelay Hassan, de Marokkaanse pre mier Bekkai en de Amerikaanse am bassadeur in Marokko. Het Marokkaanse publiek riep „Leve Amerika", „Leve Ben Joessef" en „Leve de vriendschap" toen Nixon uit het vliegtuig stapte. Hy gaat een reis van 22 dagen door Afrika maken. De Amerikaanse vice-president is door de Sultan ontvangen, wie hü een boodschap van president Eisenhower heeft overhandigd. KERKDIENSTEN (Ingez. Med.-Adv.) In de strijd is Sarco-globine een machtig wa pen. Wat Uw lichaam tekort komt, vindt U in ruime mate in dit kracht tonicum. Snel bloedvormend en zenuwsterkend. ÉÊt Sarco-globine VRAAGT UW APOTHEKER OF DROGIST Voor kindere specio Georganiseerd overleg militair personeel Lelden Hervormde Gemeente. Pieters kerk 10 uur ds. J. N. de Rutter; Hooglandse Kerk: 10.30 uur dr. P. L. Schoonhetm. (Onderwerp: Liefde zonder regels). Oosterkerk: 10 uur ds. D. J. Vossers, 5 uur ds. J. de Wit. (Wat is bekering!). Mare/kerk. 10.30 uur ds. W. H. Wal vaart te Sassenhelm, 7 uur ds. P. W. Sprayt te Amsterdam. (Jeugddienst.) Kootkapel: 10 uur ds. P. Kloek. MaranatJhakerik: 11 uur dis. M. Ot te van ger. Hervormde School Boshuizerkade 9.30 u. ds. M. Ottevanger. Hervormde Mulosdhool Asserstraat: 10 uur ds. J. van der Wiel. Ver. Vrijz Herv. (Leidse Volkshuis) 10.30 ds. J. M. de Jong te Driebergen. EgillseWallone10.30 uur ds. Oh. Ca ban is. Academisch Ziekenhuis: 10 uur ds. J. de Wit. Dlaconessenhuls10.30 uur dr. K. E. H. Qppenheimer. De commissie B (onderofficieren en jeugdkerk gebouw Noordeinde: 10 tuur de overige militairen beneden de rang dhr a. J. van der Pampe. van tweede luitenant) voor Georgani- j Geref. Kerk Zulderkerk10 ds. W. Fijn van Draat-, van Amsterdam-Z„ 5 uur dr. seerd Overleg Militair Personeel is de zer dagen onder voorzitterschap van de heer L. C. Rietveld bijeengekomen o.m. ter bespreking van een ingekomen schrijven van de minister van Oorlog. Daarin geeft de minister te kennen voornemens te zijn in de toekomst aan een beroepsmilitair beneden de rang van tweede-luitenant, die na 1 mei 1957 krachtens het voorschrift dienst verbintenissen zijn dienst opzegt, ont slag op verzoek te verlenen met inacht neming overigens van de gestelde ter mijnen en beperkingen. De vertegenwoordigers van alle per soneelsorganisaties opperden ernstige bedenkingen tegen dit voornemen van de minister, met het oog op het daar aan verbonden gevolg, dat voor velen het recht op direct ingaand pensioen verloren gaat. Zij ontraadden de mi nister tot deze maatregel over te gaan. Plant groeit 8 cm. per dag! Een employé van Philips, de heer J. Smulders, heeft een amaryllis gekweekt die met een snelheid van acht centi meter per etmaal omhoog schiet. Bin nen vier weken is de plant, die op de tekenafdeling waar de heer Smulders werkt, een plaats heeft gekregen, van uit de bol gegroeid tot een stevig gewas von Meyenfeldt. Herengracht: '10 uur ds. Maaskant; 7 uiur dT. Westerink. Oude Vest: 10 uur dr. Drontkert; 5 uur ds. W. Pijn van Draat. Marana'thakerk9.30 uur dr. WesterlnK, 5 uur ds. Maaskant. School TeldersQcade10 uur dr. von Meyenfeldit, 5 uur dr. Dronkert. Geref. Kerk (Art. 3<1')8.30 en 5 uur (Luth. Kerk)ds. W. G. de Vries. Geref. Gemeente10 en 5 uur ds. Mole naar. Ohr. Geref. Kerk: 10 uur (Onderw. Naar de off er berg) en 6 uur (Onderwerp: Vloek nooit!) ds. C. v. d. Weele. Doopsgezinde Gemeente: 10.30 uur ds. S. L. Verheus. Evang. Luth. Gemeente: 10.30 uur ds. W. F. ten Rouwelaar te Bodegraven. Rem. Geref. Gemeente: 10.30 uur ds. J. Th. Mackenzie. Oud'-Kath. Kerk (Zw. Singel 50)9,4-5 uur Hoogmis. Vrije-Kath. Gem. (Vreewijkstraat 19) 10.30 uur gezongen H. Mis. Baptistengemeente10 en 5.30 uur dhr Schouten jr. Christian Science (Steensohuur 4)10.30 uur dienst. Leger des Heils :!0 uur heïligingsdiienst, 6.45 uur openluchtsamenkomst 't Gan getje, 8 uur verlossingssamenkomst o.l.v. kapitein A. de Graaf en m.rn.-v. Muziek korps Rotterdam (congreszaal) Aarlanderveen Kerv. Gem. 10 en 7 u. van 95 centimeter hoog. En ze groeit i ds. E. G. Boesenkool; Geref. Kerk: 10 en nog steeds door, maar zichtbaar niet 6.30 uur^ds. W.^J. van Hoek^Chr. Geref. uit haar krachten, want sinds kort ^""1" T bloeien op de steel vier enorme schar lakenrode bloemen, waarvan de kelken veel weg hebben van ouderwetse gram mofoonhoorns. Bovendien is een twee de stengel een halve meter de lucht in geschoten. Men verwacht echter, dat de plant dit seizoen nog eenmaal zal opbloeien en dan afsterven. De bol gaat gedurende de zomer in de grond. In het najaar en de winter, zo wordt thans gehoopt, kan de plant de kracht toer herhalen. Abbenes Herv. Gem.: 9.30 uur ds. M. C. Don; 7 uur ds. D. ter Steege, van Sant poort. (jeugddienst). Alphen aan den Rijn Herv. Gem.: Ju lia nastr a at 9 uur ds. P. A. Lefeber. 10.3-0 uur ds. Harte veld van Rotterdam'; 6.3-0 uur ting: 10.30 u. ds P. A. Lefeber; Geref. Kerk Zuider-kerk 10 uur ds. W. Baas uit A'dam- West; 6.30 uur ds. H. Sweeps uit Leiden; Noorderkerk: 10 uur ds. W. Wljm-a; 6.30 uur ds. W. Baas; Aula Ohr. Lyce-um: 10 uur ds. H. Sweepe, 6.30 uur ds. W. Wljma; Hoofit-straat10 en 6,30 uur ds. W. Tom; Geref. Kerk (art. 31) Hotel Centraal: 10 en 4.4-5 uur geen opgave ontvangen; Chr. Geref. Kerk van Reedestraat: -10 en 6 uur ds. M. S. Roos; Oud Geref. Gem. van Ma-n- dersloostraat: 9.30 en 4 uur leesdlenst; Rem. Geref. Gem. van Mandersloostraat: 7 uur ds. J. Th. Mackenzie uit Leiden Ev. IJsclubgebouw10 uur (H.A.) en 6.30 uur ds. Visser. Benthuizen Herv. Gem.: 9.30 en 6 u. ds. A. van Elj-k; Geref. Gemeente: 9.30 en 6 uur leesdienst Bodegraven Herv. Gem.: 10 ds. J. C. Terlouw. 6.30 uur ds. C. v.d. Bosch; (Nieu- werbrag)6.30 uur dB. J. C. Terlouw; Ned. Herv. Evang.: 4.30 en 7 uur ds. J. J. H. van Ree van Amsterdam; Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. A. C. Kersten; Nieuwer - brug)9.30 en 6.30 uur ds. Koers van Loos duinen- Geref. Kerk (art. 31)9 en 6.30 u. ds. E. Teunis van Monster; Geref. Gem.: 10 en 6 uur Leesddenst; Luth. Kerk: 10 uur ds. N. G. van Zanten van Beekbergen: Evang. Kring: 10 uur Ere-dien9t. 7 uur dhr Jb Klein Haneveld. Boskoop Herv. Gem.: 9.30 uur ds. A. de Leeuw. 6.30 uur ds. J. Pronk; Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur dB. Gijsb. Leene; Ge ref. Gemeente: 9.30 en 6 uur leesdlenst: Ohr. Geref. Kerk: 9.30 en 4.30 uur ds. P. J. de Bruin; Ver. Vrijz. Herv.: 10.30 uur dhr P. van Ouwerkerk. Hazerswoude Herv. Gem.: 9.30 uur ds. J. Stehouwer, Alphen ad. Rijn, 6.30 uur ds. M. Ottevanger, Lelden: Geref. Kerk: 9.30 uur ds. Zij'lstra, Koudekerk a d. Rijn; 6.30 uur ds. K. Dronkert van Leiden. Hoogmade Herv. Gem. 10 uur ds. M. Hanemaaijer van Alphen. De Kaag Herv. Gemeente: 10 en 5 uur ds. A. van Leeuwen. Katwijk aan den R|Jn Herv. Gem.: l'O en 6 uur ds. A. Makkenze; 10.30 uur (gym nastieklokaal Narcisstraat) d's. W. Kramer, vlootpredikant M.V.K Valkenburg; Geref. Kerk: 9.30 uur ds. H. de V-al'k, 5 uur ds. A. Langeler te Valkenburg. Katw(jk aan Zee Heirv. Gem.: Nieuwe Kerk: 10 uur ds. F. Offerlnga, 5 uur ds. D. Bouman Jeugddienst)Oude kerk 10 xiur ds. W. A. B. Hagen. 5 uur ds. Saraber uit Voorschoten; Kapel: 10 uur ds. P. Moe renhout. 5 uur ds. F. Offeringa; Geref. Kerk: 9 en 10.30 uut de. F. Pijlman. 5 uur ds. NawijnZeehospitium: 6.45 uur ds. F. Pijlman; Chr. Geref. Kerlk: 10 en 5 uur ds. N. de Jong; Geref. Gemeente Remisestraat: 10 en 5 uur Leesdiensten; Geref. Gemeente in N-ed. Casa Oara-: 10 en 5 uur leesdien sten; Geref. Kerk (art. 31')10.30 en 5 uur ds. van Putten uit de Bilt. Koudekerk Herv. Gem.: 10 uur ds. M. Hanemaaijer; Gebouw Jonathan: 10 Chr. v. d Leeden (bevestiging ds. Koers-el- Hc .T TT Rrvfrir,;- TC-flinp.l f~Trvn TXPAelm i - i in -r._ ti._ rr --i uur ds. J. H. Bogers; Kapel Gouwesluis 6.30 uur ds. J. H. Bogers; Kapel Hooftstr.: 9.30 en 6.30 uur ds. A. J. Jorlssen; Nutsge- bouw: 10 uur ds. G, Cadée; Martha-Stich- Felle kritiek op zijn theorieën door liet blad van de regering, de Izwestia Maar hoe gaat het nu met de ontelbare slachtoffers in de Siberische kampen? Het blad van de regering der Sovjet- Unie: de „Izwestia" heeft gisteren felle kritiek geleverd op de theorieën van wijlen Andrej Wisjinski. de vroegere minister van Buitenlandse Zaken en af gevaardigde bij de Ver. Naties. Deze theorieën hebben tot „grove schending van de socialistische wetgeving" geleid, aldus het blad. De kritiek is vooral gericht op het ne geren van de rechten der Sovjetrussi- sche burgers. De „Izwestia" geeft de verzekering, dat ieder die deze rechten schendt, streng gestraft zal worden. De theorieën, die veroordeeld worden, zijn: Interkerkelijk Thuisfront zün opwach- 's-Gravenhage. ting kwam maken, van ds. J. W. Sep- meijer, vlootpredikant, die namens het korps vlootpredikanten een geschenk aanbood en vele anderen. Volgende week bieden de vlootpredi kanten hun ohef een diner aan. ned. iierv. kerk kerkelijk maatschappelijk werk in land J. Brouwer te Sexbierum. Aangenomen naar Papendrecht A. Baars te Mastenbroek. Naar Oostvoorne (toez.) W. de Weerd, pred. voorganger van de Evang. Unie te 's-Gravenzande. ger. kerken onderh. art. 31 k.o. Tweetal te Rotterdiam-Delfshaven (vac. H. Knoop) J. P. van der Stoel te Amster- den-Centrum en A. Veldman te Enschedé. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Dordrecht K. de Gier te dat een beklaagde alleen reeds op grond van zijn eigen bekentenis veroor deeld kan worden; dat bij het vaststellen van de schuld rekening gehouden kan worden met het karakter en de opvattingen van de be klaagde; dat een rechtbank nooit absoluut of objectief de schuld kan vaststellen, doch slechts kan aantonen dat iemand „zeer waarschynlijk" schuldig is; en dat een verdachte evenzeer zijn onschuld moet kunnen bewijzen als de openbare aanklager zijn schuld. (Het is hemeltergend, dat deze rechtsverkrachting in de Sovjetrus- sische „heilstaat" tientallen jaren heeft kunnen voortduren. Hieruit blijkt hoe weinig reden het commu nisme heeft zich tegenover het „ka pitalisme" op de borst te slaan. In theorie is er dus nu een einde geko men aan de ontrechting der Russi sche massa's. Een schrale troost voor de tientallen miljoenen, die in de Si berische koude letterlijk gecrepeerd zijn. Maar er zijn nog zeer vele mil joenen slachtoffers van het boosaar dige Sovjetrussische kampsysteem in leven. Worden hun zaken onder zocht en komen zijals zij volgens het „recht" van Wisjinski veroor deeld zijn (en dat zijn zij allen!), eindelijk in vrijheid? Of laat men die stumperds - zonder - toekomst maar liever in Siberië omdat het teveel moeite" kost hun zaken te herzien? In het laatste en meest waarschijnlijke geval blijkt weer eens hoe weinig ernst het Kremlin met de meest elementaire rechtsre gels maakt. Ook het recht valt in de Sovjet-Unie onder het verzamel- hoafd propagandaRed. L.D.) man); 2 30 uur Intrede ds. G. Koersel- man); Geref. Kerk: 10 uur dB. B-oukema, Den Haag; 7 uur ds. Zijlstra. Leiderdorp Herv. Gem.: 10 uur (H.D.) en 6.30 uur (jeugddienst) ds. J. P. Honnef, (Kerkzaal) 9 uur d!s. P. A. A. Kl'usener v. Delft; Geref, Kerik: 10 uur ds. Dij'k, 6.30 uur ds. J. G. Feenstra van Schevenlngen; (Kerkzaal) 10.30 uur dB. Feenstra, 5 uur ds. Dijk; Ver. van Vrijz. Herv. 7 uur ds. J. P. van MulTem van Rotterdam. Lelnuilden Herv. Gem.: 9.30 uur d's. D. H, Gljsbers; (Gebouw Pndël)7 uur ds. D. H. Gljsbers; Geref. Kerk: 9.30 en 2.30 uur ds. J. van Ra alten, Legerpred. Huls ter He ld e. Nieuwkoop Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. W. H. de Jong; Rem. Kerk: 10 uur ds. J. van Nleuwenhuizen van Hilversum; Geref. Rerik: 9.30 en. 6.30 uur ds. Snel; Ghr. Geref. Kerte: 9.30 en 6.30 uur leesdlenst. Nieuwveen Herv. Gem.: 9.30 uur de heer J. van dien Hoe-k, 3 uur ds. Cadée, van Alphen aan den Rijn. (Jeugdbijeenlkom&t) 6.30 uur de heer J. van den Hoek; Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. G. F. Snel. Nieuw-Vennep Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. J. A. van Boven; (Bethelkapel1)-10 uur ds. Th. G. Tonnon van Amsterdam; 7 uur mr. ds. G. A. Alma van Amsterdam; Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. IJ. v.d. Zee; Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. L. Floor. Noordwijk-Binnen Herv. Gem. 10 en 7 uur dsi J. J. Meuzelaar; Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. P. Heinen: (v.d. Berghstich- ting)11 uur ds. P. Heinen; Ned. Prot. Bond-: 10.30 uur (lokaal Lindeplein)ds. G. Kroes van Haarlem. NoordwUkerhout. Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. de Jong, 7 uur ds. Jongeboer van Lisse. Noordwijk aan Zee Herv. Ge m.10 uur ds. v.d. Vloed van Vlaardlngen. 5 uur ds. Cupédo; (Sole Mlo)10 uur ds. Oupédo; Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Bouma (H.A.) Jeugdkerk In de Herv. School. H. ter Duin straat 10 uur. Noordwljkerhout 10 uur dB. M. S. J. de Jong; 7 uur dis. van Harten van Delft. Oegstgeest Herv. Gem. Paulus-kerlk: 10.30 uur ds: G. F. GaMe-nbach (H.D.), 7 uur prof. dr. A. J. Rasker; Groene Kerk: 10.30 uur ds. H. A. C. Kilde ring; H. Mors: 10.30 uur dhr J. F. G. Sierat; Kerkzaal En- degeest: 8.30 u. ds. J. de Wit; Ver. v. Vrijz. H-erv. (W. de Zw. kerk)10.30 uur Prof. dr. J. N. Sevenster, A'dam: Geref, Kerk: (Maurltslaan)10 uur ds. E. J. F. Nawijn (Katwijk). 5 uur ds. H. v.d. Berg Sassen- heim); Geref. Kerk (art. 31): W. de Zw. kerk: 8 3-0 uur ds. K. Brüning. RijnsbUTg, 3 uur ds. W. G. de Vries, Leiden. Oude Wetering Herv. Gem.: 10 uur en 7 uur ds. A. M. Knottneras. (Bidstond voor het gewas); Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds, A. Kornet; Rem. Geref. Gem, 10.13 uur ds? P. H. van Lent van Nieuwkoop. Rijn sat er wou de Herv. Gem. 10.30 en 7 uur ds. T. D. van Soest; Chr. Geref. Kerk: ■8.30 en 5 uur l'eesd'iensten. Rijnsburg Herv. Gem. (Grote Kerk): 10 uur ds. M. C. Groenewoud. 5 uur ds. H van Gosl-iga. (Kleine kerk) 10 uut ds. H van Gosliga, 5 uur ds. M. C. Groenewoud; Geref. Kerk (Rapenburgkerk)9.30 uur ds. H. Post (Openb. bel. des geloofs); 5 uur ds. J. Bijleveld; (Voorhouterwegkerk)9 30 en 5 uur ds L. van der Linde (Openb. bel. des geloofs); Maranathakerk: 9.30 uur d9 J. Bijleveld (Openb. bel. des geloofs), 5 uur ds, H. Post. (K.A.); Geref. Kerk (art. 31): 10 en 5 uur ds. K. Brüning; Chr. Geref, Gemeente: 10 en 5 uur ds. J. Kampman. Sassenhelm Herv. Gem. 9 en 10.30 uur da. van Achterberg (Leiden), 5 uur ds. W-al-vaart; Geref. Kerk: 9.30 uur ds. van Hel eenvoudige, doch fraaie, in strakke lijnen gehouden interieur van de Geref. Kerk van Noordwijk- Binnen. (Foto L./D. Van Vliet) der Berg, 5 uur ds Erlnga (Oegstgeest): C-hr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Visser; Ned. Prot. Bond: 10.30 uur de heer Schou- wi-nk Schd edam- Ter Aar Herv. Getm.: 9.3-0 uur kand. G. Hamoen uit Bodegraven, 6.30 uur ds. v. Amstel; Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Heiner. Valkenburg Herv. Gem.: 10 uur ds. Steenbeek van 'Wateringen. 6.30 uur ds. Moerenhout van Katwijk aan Zee; Geref. Kerk: 10 uur ds. Langeler. 5 uur ds. Valk van Katwijk aan den Rijn; Geref. Kerk (art. 31): 8.45 en 3 uur ds. M. J. A. van Putten uit De Bilt. Voorhout Herv. Gem.: '10 uiur ds. Kalk man, 7 uur dr. G. P. H. Locher van Oegst geest. Voorschoten Herv. Gem.: 10 uur ds. E. Saraber. 7 uur ds. W. G. Meijering; (Rijn dijk) 10 uur ds. W. G. Meijering; (Hulp en Heil): 10 uur vdc. M. Fokkema van Drie bergen; Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. M. den Boer; Geref. Kerk (art. 31)11 en 3.1S uur ds. Verkade van Voorburg. Waddlnxveen Herv. Gem.: 9.30 uur ds. J. van der Haar, 6.30 uur dhr A. J. Kruit hof te Monster; (wljkgebouw Esdoorn- laan)9.30 uur dr. G. Hula te Gouda; 6.30 uur ds. J. van dier Haar; Ver. Wet en Evan gelie: 9.30 uur dB. K. Huting, herv. pred. te Gouda; Geref. Kerk 10 en 5 uur ds. J. Snoeij; Remonstr. Geref. Gem. l'O uur ds, G. Ch. Duinker; Chr. Afgesch. Gem. 9.30 en 5 uur leesdiienst. Warmond Herv. Gem.: 10 en 7 uur ds. dr. J. Zandee; 10 uur (In 't Trefpunt) Jeugdkerk. Voorganger de heer Ant. van den Berg (Valkenburg). Wassenaar Herv. Gem. (Dorpsstraat) 10 uur ds. A. K. Straatsma, Den Haag: 7 uur dr. H. J. Honders (Kievietkerk) 10 uur ds. J. T. Wiersma. (Deylerhuis)10.15 uur ds. H. Beker; 6 uur Jeugdkerk de heer D. Bakker; Geref. Kerk (Zjjllaan) 10 uur ds. I. M. de Graaf, Voorburg, 5uur ds. J. C J. Kuiper, Den Haag; (Bloemcamplaan) 10 en 5 uur ds. G. van Duinen; Ned. Prot. Bond: 10.35 dT. H. Faber. 12 uur klnder- kerk Junioren en grensvolk mej. ds. J. H. van der Slooten; Johannahruls: 10.30 uur ds. H. W. Meihulzen. Den Haag. Woubrugge Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. G. S. Schinkel; Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. G. Hengeveldl; Ned. Prot. Bond (Zaal Swama)7 uur dr. P. Smits van Den Haag. Zevenhoven Herv. Gem. 9.30 uur ds. W. VerweiJ, 7 uur dhr J. Goedhart uit Bo dsgraven: Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. C. van Reenen van Hilversum. Zocterwoude Herv. Gem.: 10 uur ds. G. J. van Emibden. Zwammerdam Herv. Gem.: 10 en 6.30 uur ds. C. L. van den Broeek; Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. J. Wagen-aar; Rem. Ger. Gem.: 10 uur ds. Gxinther van Hoogeveen. Rijksstraatweg 336340 - „DEN DEYL" - Wassenaar vraagt voor haar nieuw gebouwde zeer modern inge richte werkplaatsen (met prima gereedschappen en instrumenten en voorzien van douches en grote kantine enz.): te Geboden wordt: een prettige werkkring met reis kostenvergoeding en gunstige arbeidsvoorwaarden. Aanmelden op bovenstaand adres; na tel. afspraak (25450 1751) ook 's avonds. schoonmaakbedrijf KATWIJK Noordwijkerweg 64 Telefoon 4181 PARKETVERZORGING. LEIDEN Hansenstraat 60 Telefoon 20919 te koop, spoedig vry te aanvaarden, vest. verg. aanrw. bev.: 3 kamers, luxe keuken, comipl. badkamer. Door omstandigheden belangrijk beneden de kostprijs. Hypotheek beschikbaar. Te bevragen: Commanditaire Vennootschap J. J. DE ODER, ZN., Rijnsburgerweg 31E154. (Geen tel. inlichtingen) Het DI.ACONEiSSiENHUIS te Leiden vraagt een lieifst met enige jaren kantoor ervaring, vlot kun nende typen en bij voorkeur bekend met loon administratie. Brieven met volledige inlichtingen aan die directie, Witte Singel 27, Leiden. KANTOORRUIMTE BESCHIKBAAR. Twee mooie ruime in elkan der lopende kantoorlokalen aan straat te huur. Centrum Oegstgeest. Brieven aan het bureau van dit bla-d no. 851a. SPOEDWegens dreiging faillissement te koop 23 GROTE TAPIJTEN vanaf f 90.w.o. Ie klas merktapyten. Deze tapijten moeten vóór 15 maart a.s. in opdracht verkocht zijn. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 2984. Bij het bureau van de Directeur-Geneesheer van het ACADEMISCH ZIEKENHUIS te LEIDEN is gelegenheid tot plaatsing van een Gezocht wordt een vlot typiste van 1924 jaar met tenminste mulo-opl. Brutosalaris, behoudens jeugdaftrek, min. f 199,25, max. f 315,66. Schriftelijke sollicitaties te rich-ten aan de Directeur-Geneesheer van het Acade misch Ziekenhuis

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4