RMS TYPEN STENO; NEUROTONIC FILMS Leidse lyceisten op de planken Verkeersongevallen te Leiden 96ste jaargang Zaterdag 2 maart 1957 Tweede blad no. 29076 „Reinaert de Vos" De Chr. Lyceisten Vereniging Amicitia et Animo Juncti" heelt gisteren een goede traditie voortge zet. In de uitstekend bezette schouwburg werd namelijk weer een toneelavond gegeven, die klonk als een klok en die dus ook tot ieders genoegen is geweest. De keuze van het op te voeren stuk was een voor treffelijke: men had het oog laten vallen op „Reinaert de Vos", een volksspel in drie bedrijven door Paul de Mont. Voordat met dit spel werd begonnen sprak de voorzitter van de schoolvereni ging Tj. Segaar een kort welkomst woord in het bijzonder gericht tot de docenten en de afgevaardigden van ver schillende zusterverenigingen, terwijl onmiddellijk hierop een uit meisjes en jongens gevormd koor onder leiding van Chris Hanegraaff zich presenteerde. Enthousiast en met veel succes werden enkele liederen ten gehore gebracht. Woord en daad waren daarna aan de jeugdige tonelisten. Aan de bedoelingen van Paul de Mont zijn zij zoveel mo gelijk tegemoet gekomen. Het stuk wil zoals op het programma vermeld stond in de eerste plaats een uitbeelding geven van de mens en zijn ondeugden, zwakheden en gebreken. Zy die het op voeren hebben zeker geen gemakkelijke taak, doch de lyceisten bleken wel degelijk tegen moeilijkheden opgewas sen te zyn. Zelfverzekerdheid kenmerkte het optreden van vrijwel de gehele groep en zo wij één naam zouden moe ten noemen dan is het zeker wel die van Hans van der Kwaak als Reinaert. Hij speelde deze centrale figuur bewon derenswaardig en alle hulde komt hem zeker toe. Dat ook de anderen regelmatig aan de toneelrepetities hebben deelgenomen staat als een paal boven water. De regie van A. Middeldorp liet weinig te wensen over. Het oude dierenverhaal, waarvan het opgevoerde stuk een be werking is, werd met intense aandacht gevolgd en veel te vroeg naar de zin van het over het algemeen jeugdige pu bliek was de avond, die uitstekend ge slaagd genoemd kan worden, voorbij. DE ARBEIDSMARKT Het geregistreerde aanbod (de ar- oeidsreserve) nam in de periode van 18 fc/m 23 februari af van 315 tot 290. In nagenoeg alle bedrijfstakken trad een toenemende activiteit aan de dag. De stand van het aanbod is, gezien het jaargetijde, wel uitermate laag. De vraag naar arbeidskrachten onder ging een stijging t.w. van 375 tot 415, waarvan er 180 betrekking hadden op jeugdigen. Het aanbod van vrouwelijke arbeids krachten handhaafde zich ongewijzigd en beliep 75. Het aantal geregistreerde aanvragen vertoonde een daling en be droeg 260, waarvan 50 betrekking had op jeugdigen. (Ingez. Med.-Adv.) 10 vinger syst. blind ritm. 4 talen (130 let- tergr. p. min.) Gegar. 23 maanden klaar. Kon. Erk. PITMANSCHOOL PLANTSOEN - TELEF. 265.58 De handelingsbekwaamheid van de gehuwde vrouw In het gebouw van de Coöp. „Voor uit'' aan de Korevaarstraat gaf mevr. mr. M. A. Kaakebeeke-v. d. Put op uit nodiging van de afdeling Leiden van de Coöp. Vrouwenbond gisteravond een toelichting op de onlangs van kracht geworden wet, welke de handelingsbe kwaamheid van de gehuwde vrouw regelt. Na een inleidend woord van de pre sidente van de Leidse afdeling, mevr. W. Majolée-Blansjaar, greep spreekster allereerst terug op de wetten van het Romeinse en oud-Germaanse recht, waarin een dominerende plaats was toegekend aan de pater familias, om daarna de aanwezigen een indruk te geven van de inhoud van de Neder landse wetten uit het midden der ne gentiende eeuw. Hoewel de persoonlijk heid van de vrouw daarin meer op de voorgrond trad, was zij in juridische zin toch nog onderworpen aan de man. De 1 januari van kracht geworden wet. waarvan de snelle invoering te danken is aan de oud-minister van Jus titie, onze stadgenoot prof. mr. J. C. Oven, heeft voor de gehuwde vrouw grote veranderingen te zien gegeven Leids kappersfestij n Wedstrijden en show Er bestaan geen lelijke vrouwen. Wel domme vrouwen, die niet weten hoe zich zelf goed te kleden en te verzor gen. Deze regels staan vermeld op het feestprogramma, dat ter gelegenheid van het tweede lustrum van de afdeling Leiden van de Vereniging Technische Clubs voor het Kappersbedrijf is samen gesteld. De kappers uit Leiden en naaste omgeving, die zich tien jaar ge leden of later bij deze vereniging hebben aangesloten, zullen dinsdag a.s. aantonen, dat iedere vrouw zonder al te veel moeite een goed draagbaar en toch uiterst modern kapsel kan dragen. Het haar is het sieraad van de vrouw en aan de verzorging er van dient dus wel degelijk veel aandacht geschonken te worden. Ter viering van het jubileum is voor dinsdagmiddag een dameskap- wedstrijd uitgeschreven, waarvan be halve de Leidse afdeling ook de afdelin gen uit Amsterdam, Den Haag, Rotter dam, Breda en Amersfoort zullen deel nemen. De deelnemers, die zo veel mogelijk op de hoogte blijven van de moderne lijn en techniek, welke door de Club Artistique de Paris dank zij de sectie Nederland aan de V.T.C.K. wor den doorgegeven, hebben de opdracht een modern dagcoiffure te creëren, dat gebaseerd behoort te zijn op „La Ro mance", de lijn, welke Parijs kortgele den heeft aangegeven. In de avonduren zal om het beste herenkapsel gestreden worden. Deze wedstrijd, die evenals de voorgaande in de Stadsgehoorzaal wordt gehouden, wordt gevolgd door een show in de grote benedenzaal, tij dens welke de mannequins zich zullen presenteren. Aan dit kappersfestijn wer ken om. mede het jeugdkoor „Ex Animo" o.l.v. H. de Wolf en het Leon Sextet uit Den Haag. Met een bal zul len de festiviteiten worden besloten. Leidse Smalfilm Liga VERTONING VAN NATIONAAL FILMPROGRAMMA. In de kantine van Röntgen-appara- tenfabriek Smit aan de Herengracht vertoonde gisteravond de Leidse Smal filmliga het nationaal filmprogramma 1957, d.w.z. de films, die dit jaar, na een landelijke inzending met een prijs be kroond zyn. De 8 mm.-film „Les Baux" (eerste prijst viel de aanwezigen wel wat tegen. Bij deze film, die als hoofdmotief een ballade vertoonde, was de muziek eigen lijk belangrijker dan de film zélf. Daar bovendien gisteravond de muziek ont brak, maakte het geheel een onbegrij pelijke indruk. Van veel betere kwaliteit was de film „De Speler" gemaakt door de Hilver- sumse smalfilmers en de zeer geslaagde film getiteld „Brand in de krant". De film „Om de eerste groene" viel wat uit de toon, door een bepaald slor dige montagne en de vaak over- en on derbelichte beelden. Het hoogtepunt van de avond was on getwijfeld de film „De Lisdodden". Zoals de voorzitter van de Leidse smalfilm- Liga dan ook terecht opmerkte, was deze film van uitstekende kwaliteit. Het spel van verschillende kinderen, dat hij in deze rolprent voorkwam, boeide de toe schouwer uitermate Het bijna uitgeputte thema van de droom werd nogmaals uitgewerkt in de 16 mm.-film „De Kampioen". Ondanks dit feit had de maker zo originele op namen naar voren gebracht, dat het ge heel tot een spannnend en humoristisch stukje werk is geworden! De heer H. Kleibrink vestigde aan het begin van de avond nog de aandacht op de feestavond die 13 april gehouden zal worden i.v.m. het 15-jarig bestaaan der Leidse Smal filmliga. BENOEMINGEN LEIDSE UNIVERSITEIT. Bij beschikking van de minister van Onderwijs. K. en W. zijn benoemd aan de Leidse Universiteit voor het jaar 1957 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar bij de faculteit der rechtsgeleerdheid mevr. M. A. KaakebeekeVan der Put. thans wetenschappelijk ambtenaar: met ingang van 1 januari 1957 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar A in vaste dienst bij de afdeling studentenzorg dokter P. J. Kai ser: voor het tijdvak van 1 februari 1957 tot en met 31 januari 1958 tot weten schappelijk hoofdambtenaar bij de Röntgenologie de heer E. A del Prado, thans hoofdassistent. Bij K b is aan dr. P. Dullemeijer, wetenschapelijk ambtenaar 1ste klasse bij de algemene zoölogie aan de Leidse Universiteit, opdracht verleend om van 1 januari 1957 tot een nader te bepalen datum in de faculteit der wis- en na tuurkunde aan deze Universiteit onder wijs te geven in de beschrijvende dier kunde. OUDERAVOND DA COSTASCHOOL Gisteren werd ln de openbare lagere school aan de Da Costastraat een ouderavond gehouden. Nadat de ouders in de gelegenheid waren gesteld het werk van hun kinderen in te zien en een be spreking met het onderwijzend personeel te voeren, onende het hoofd der school, de heer J. W. v. d. Reyden, de avond. Hij heette in het bijzonder welkom de gemeentelijke inspecteur van het onder wijs, de heer B. Swanenburg en de af gevaardigden van de Centrale Ouder raad. mevr. Smit en de heer Dool. Na afhandeline van de gebruikelijke agendapunten hield mej J. J. Boschma. school-psvchnlnge, een lezing over het onderwerp: „Moeilijkheden bii de op voeding". waarna nog een film werd vertoond In de pauze werd een verloting be houden, waarvoor fraaie pryzen beschik baar waren gesteld. Wereldgebedsdag 1957 „Wie zal ons scheiden In 134 landen neemt men er aan deel De liturgie van de Wereldgebedsdag, die dit jaar valt op vrijdag 8 maart, heeft weer het welbekende aanzien: op de voorpagina van de omslag een af beelding van de Christus van de Andes; op de achterzijde een wereldkaartje waarop de aan de gebedsdag deelnemende landen zyn aangegeven. Ieder jaar zijn het er meer; nu al 134. En om het kaartje ook weer een kring van klokjes, aangevend het verschil in tijd in de delen van de wereld, zodat we ons kunnen voorstellen hoe 8 maart het gebed zich vierentwintig uur lang a.h.w. met het zonlicht mee zal verplaatsen over de aarde. Het onderwerp van de liturgie is uitlen en clubs in eigen kring de kinder- Romeinen 8 25, „Wie zal ons schei- i liturgie gebruiken en zo deelnemen aan den.Als we nu weten dat de dienst j het grote geheel. is samengesteld door een groep uit het De dienst voor volwassenen zal ge- eigen land verdreven vrouwen, tegen- houden worden in de Zuiderkerk aan de woordig in Amerika wonend kunnen j Lammen scha nsweg en zal aanvangen we ons die keus dan begrijpen? Het zal om 8 uur n.m. wel zo zijn dat we van een „keus"' niet Let U ook op de radiouitzendingen: mogen spreken. Immers, wanneer aan de wereldomroep zal op donderdag 7 In deze drukke tijdzo redeneer den de Italiaanse modeontwerpers, is het voor de vrouw van groot be lang dat ze zich snel kan verkleden. Dit toiletje van de ontwerper Emilio Schubert kan men op twee manie ren dragen. De ene zijde bestaat uit wit linnen, de andere uit roodbruine shantoeng met witte stippen. mensen die door zoveel verdriet en angst en ellende zijn heengegaan als deze vrouwen, gevraagd wordt een gebeds dienst samen te stellen, die over de ge hele wereld gebruikt zal worden en ze nemen dan als uitgangspunt dat ge deelte uit de Romeinenbrief, waar Pau- lus het uitroept dat hij zich ondanks alle denkbare verschrikking in het le ven geborgen blijft weten in Gods liefde. dan „Kiezen" ze die woorden niet, omdat ze ze zo ..mooi" vinden. Dan grij- I pen ze de kans aan om juist dit aan de wereld te zeggen. De hele liturgie geeft blijk van deze situatie en is een getui genis van strijd en zorg en van een alles overwinnend geloof. Aan de liturgie gaat vooraf een „op roep tot gebed" die ik hier laat volgen, j Want het heeft toch de meeste zin. wan neer die nu al kan dienen tot voorberei ding en bezinning op de wereldgebeds- OPROEP TOT GEBED Wederom worden wij opgeroepen om in gemeenschap met miljoenen in alle delen van de wereld ons te vereenzel vigen met de noden en het lijden der mensen en in 't gebed en voorbede voor Gods aangezicht te treden. Laten wij ons daartoe innerlijk voor bereiden. Heer, vergeef ons dat onze gedachten U maar zo zelden zoeken; dat de dingen van deze wereld onze harten en zinnen zo bezig houden en met zorg en angst vervullen, dat ons de moed ontbreekt uw voetstappen te volgen. Heer, wij smeken U, versterk ons ge loof. zodat wij toenemen in kracht en bruikbaarheid: wek in ons weer onze eerste liefde; laat ons vertrouwen op U niet geschokt worden door tegenspoed of lijden; laat onze gehoorzaamheid niet te kort schieten. Heer, wij bidden U nederig ons vol harding te schenken in het verwachten van de vervulling uwer beloften; ons geduld te leren door de hoop. die alleen op U is gericht: ons uw barmhartigheid te tonen, opdat wij steeds weer uw naam mogen verheerlijken. Amen. Ook de kindergebedsdienst krijgt ieder jaar meer belangstelling. Er zal hier in Leiden een kinderdienst zyn om 4 uur 30 in de Mare kerk. Ook zullen veel scholen, zondagsscho- maart aandacht aan de wereldgebeds dag besteden. A. Honnef-Bender. (Ingez. Med.-Adv.) uw ZENUWEN wordt U volledig de baas met niet verdovend maar genezend het zenuwpreparaat dezer tijdeo In de week van 22 t m. 28 februari I deden zich in Leiden 23 verkeersonge vallen voor, waarvan er 5 lichamelijk letsel tengevolge hadden en 18 uitslui» tend materiële schade veroorzaakten. In totaal bedroeg het aantal verkeers ongevallen in Leiden in de periode van 1 januari tot en met 28 februari 224. In de afgelopen maand deden zich in totaal 113 verkeersongevallen voor. Een aantal dat 15 hoger ligt vergeleken bij februari 1956. Ondanks deze stijging deden zich in de eerste twee maanden van dit jaar in de Sleutelstad minder verkeersongevallen (224) voor, dan januari'februari van het vorig jaJ i235» Uitvoerig ging mevr. mr. Kaakebeeke - d. Put in op de inhoud van deze nieuwe wet, welke aan de vrouw niet alleen rechten toekende, doch ook plich ten vroeg. Hoewel ook thans nog bij voorkomende geschillen de stem van de man van doorslaggevende betekenis is. kan de vrouw onder de nieuwe wet de hulp inroepen van de rechtbank. Bo vendien kan zij zelfstandig in en buiten rechten optreden en kan zij het bestuur over eigen vermogen en goederen uit oefenen, welke zij in huwelijksgemeen schap heeft aangebracht. Met nadruk stelde spreekster, dat het beter is te trouwen onder huwelijkse voorwaarden dan in gemeenschap van goederen. Nadat mevr. mr. Kaakebeeke enkele in- en externe bepalingen van de nieuwe wet had besproken, ging zij nog uitvoerig in op de mogelijkheden, welke deze wet de gehuwde vrouw, met name in juridisch opzicht, thans biedt. Spreekster achtte het van belang, dat de strekking van deze wet ook onder de aandacht van de leerlingen van mid delbare scholen wordt gebracht. Na een korte pauze volgde een ge animeerde gedachtenwisseling. Geveilde percelen Ten overstaan van notaris W. S. Jongsma te Leiden. Huis en erf Da Costastraat 14 in bod: f. 10.400; koper: J. W. Goddijn te Lei den. q.q. voor f. 14.000. Huis en erf Da Costastraat 41 in bod: f. 8.500; koper: F. Jelsma te Oegstgeest, q.q. voor f. 8.525. Het beneden- en bovenhuis en erf Hansenstraat 44/44a in bod: f. 5.850; koper: B. P. Zonneveld te Noordwyk, voor f. 5.850. Huis en erf Kolfmakersteef 17 in bod: f. 2.300; koper: N. B. Eijmer te Koude kerk voor f. 2.430. FEESTAVOND PERSONEELS VERENIGIN G ,J)E PLOEG". In een goed gevuld Antonius Clubhuis hield de personeelsvereniging van de Leidsche Onderwijsinstellingen haar al gemene vergadering, waaraan een ca baretvoorstelling was verbonden. De conferencier en sneldichter Arie West geest. wist spoedig voor een vrolijke stemming te zorgen, terwijl Geraldini met zijn goochelkunst, telepatie en mu zikale keuken veel succes oogstte. De muzikale omlijsting was in goede han den bij Jan de Graaf en zijn Aloa-Ha- waiians en Double X Ranchers. Deze feestelijke jaarvergadering werd besloten met een gezellig samenzijn. „The Gerry's verzorgden de dans muziek. (Ingez. Med.-Adv.) 38ste MOTORRIJWIELEN, SCOOTERS, AUTOSCOOTERS, BROMFIETSEN, enz. in combinatie met CAMPING 1957 Amsterdam 28 februari t/m lOmaart Geopend ^op werkdagen van 10-17 uui^ m en 19.30-22.30 uur a ^^^zondogen 10-18 uur De zondares Verschrikkelijk noodlot Luxor. „De zondares",, een film naar de idee en vervaardigd onder de regie van Willi Forst, behandelt de ge schiedenis van een zondares, die in feite geen zondares was. maar het slacht offer van een ellendig ouderlijk milieu. Door de gecompliceerde huiselijke om standigheden, raakt zij al spoedig op de verkeerde weg. Door haar verleidelijke schoonheid en charme oefent zij een grote aantrekkingskracht op vele man nen uit, met alle noodlottige gevolgen van dien. Tot zy op zeker ogenblik de ware liefde leert kennen: zy ontmoet een kunstschilder, doch deze is door een tumor in de hersenen onherroepelijk ten dode gedoemd. Zy ontmoet hem in een catastrofale toestand als slachtoffer van de drank en totaal verwaarloosd. De schilder is een menselijk wrak. doch zy omringt hem met al haar opofferen de liefde, waardoor hij tot het werke lijke leven teruggeroepen wordt. Een tijd van geluk ligt in het verschiet, het ge luk valt ook beiden ten deel, zelfs een operatie waartoe hy zich tenslotte laat overhalen slaagt. De eens zo diep ge zonken vrouw ondervindt, dat zelfs voor haar als gevolg van een liefde, die slechts van „geven" aan de ander wist, het leven nog het goede en het schone kan inhouden. TotHet einde is aangrypend en tragisch. Hildegarde Kneff en Gustav Fröhlich vormen het paar, waaromheen dit wel melodramatische, maar daarom niet minder suggestieve gegeven is geweven. Willi Forst heeft de mogelijkheden, die Hildegarde Kneff als vrouw bezit, uitgebuit om haar in het centrum van een bewogen levensbeeld te plaatsen, Gustav Fröhlich is de kunstschilder, aan wie zich tenslotte toch een verschrikke lijk noodlot voltrekt. Morgen zal ik huilen Goededoch trieste film Trianon Lillian Roth wordt een zeer bekende cabaretzangeres. Dit te bereiken heeft veel moeite en strijd ge kost, maar niets is haar moeder te veel geweest. Hierin ligt het trieste van de levensgeschiedenis van Lillian Roth: haar moeder wil tot elke prijs dat haar dochter beroemd wordt, en hoe Lillian daar zelf over denkt, is voor haar moe der eigenlijk minder belangrijk. Aan vankelijk laat Lillian zich geheel lei den door haar moeder, maar plotseling komt cr het verzet. Een scheiding is on vermijdelijk. Dan staat Lillian op eigen benen; benen, die de weelde niet dragen kunnen. Ze raakt verslaafd aan de drank, kan tenslotte niet meer optreden. Zij vervalt van kwaad tot erger en ten slotte ziet zij geen andere uitweg meer dan zelfmoord te plegen. De drang om te leven blijkt echter toch te sterk en via de vereniging van anti-alcoholisten gaat zij weer een menswaardig bestaan tegemoet. Het is een trieste film van een meisje dat een onprettige jeugd heeft door het drijven van haar moeder en dat. ten slotte als haar ster aan de cabaret- hemel reeds hoog geklommen is, geen raad weet met haar vrijheid en niets weet te maken van haar leven, dat zij vult met goedkoop plezier en drank. Susan Hayward speelt de rol van Lil lian op bijzonder goede wijze; het is een zeer moeilijke rol! Het leven van Lillian Roth is te ver gelijken met de nacht: donker en som ber. zonder uitzicht. Tegen het eind van de film breekt het eerste zonlicht door. In deze voortreffelijke film is dit geluk kige slot niet goedkoop, noch ingelast om een einde aan de film te maken. Ook dit deel past logisch in het knappe ge heel. Een film. die niet voor niets een prijs verwierf te Cannes! VAN DEZE WEEK: „De machinist" Boeiende levensfilm met jongens-„creatie" Lido. In het kader der Leidse kunstmanifestaties is verleden jaar reeds hier de veelbesproken Italiaanse film „De Machinist" <1 Ferroviere» ver toond, de eerste Italiaanse film, die in het filmfestival van Cannes in het voorjaar 1956 de eerste prys verwierf. Indertijd schreven wij er reeds uitvoe rig over. Deze film werd geregisseerd en hoofdzakelijk geschreven door Pietro Germi; hij speelt tevens op markante en aangrijpende wijze de rol van de hoofdpersoon Andrea, de al ouder ge worden machinist, die niet meer op kan tegen de moeilijkheden in zijn gezin. Maar deze film getuigt ook van Ger- mi's geloof, dat het leven, ondanks alles, en ondanks de vele onbegrijpelijkheden, die ons deel zyn, goéd is! Een zevenjarig kind. Eduardo Fevola, de grote vriend van zijn verafgode va der, speelt onbevangen, ontroerend de rol van Sandrino. Door hem hervindt de vader zijn goede levensverwachtin gen. Conflicten en gezinsdisharmonie in overvloed in deze meesterlijk gespeelde film, welke tevens treft door zeldzaam suggestief camerawerk. De film heeft haar fouten, want er zijn onwaarschijnlijkheden en er is een opvallend sentimenteel 6lot, maar dit alles wordt volkomen vergoed door het onbegrijpelijk natuurlijke en gave jon gensspel van Sandrino, wiens gezichtje de film van het begin tot het eind be heerst. Dit ventje verbaast door zijn vroegrijpheid, onweerstaanbare oogop slag, vertederende aanhankelijkheid, guitige humor en vroegwijze reacties enzijn schattig stemmetje. Een film, die in menig opzicht een hoge dunk geeft van de stand der Ita liaanse filmindustrie en bijzonderlijk van regisseur Germi. De begeleidende guitaarmuziek, die als in de film „The third man", telkens eenzelfde motief laat horen, vormt een integrerend on derdeel van deze waarachtige levens film, waarin ieder toeschouwer onge twijfeld groot belang zal stellen! Ook al om dat leder gezin zyn moeilijkheden kent en men zich dus aan deze supe rieure film spiegelen kan! Met dieven vangt men dieven Goede reprise CASINO Het wordt langzamerhand een prettige traditie, dat de directie van Casino-theater van tijd tot tijd met goede reprises op de proppen komt. Dit maal is het een produkt van de knappe regisseur Alfred Hitchock. wiens naam altijd een garantie is voor een merk waardige film. Al is „Met dieven vangt men dieven" niet zijn sterkste schepping er zijn voldoende momenten, waarin men de hand van de meester kan terug vinden. Op bijzonder suggestieve wijze weet hij de weelderige sfeer in de Ri- vièra te treffen. Talrijke fraaie opna men geven een duidelijk beeld van deze mooie landstreek, waar de welgestelden der aarde in grote luxe van hun vakan tie genieten. In dit land van zon. licht en rijke natuur speelt zich de spannen de en aardige geschiedenis van een voormalige juwelendief. die plotseling weer een aantal inbraken in zijn schoe nen krijgt geschoven en er dan op uit trekt om zijn naam van deze valse blaam te zuiveren. Het is een zeer ka rakteristieke en mannelijke rol van Gary Grant, die tijdens deze escapades lijnrecht in de armen wandelt van oen rijke Amerikaanse, zijnde Grace Kelly. Ik vecht voor geld Stoere Wild West Rex Virginia Mayo, Robert Stack en Ruth Roman spelen de hoofdrollen in deze Wild-West-geschiedenis, waar in de liefhebbers van dit genre films alles kunnen vinden, wat hun harten begeren. Stoere kerels, laaghartige ban dieten. mooie vrouwen, wolken kruit damp rond zwoele speelholen en stam pende paardehoeven. Ook de liefde ont breekt niet in deze lijst van noodzake lijke ingrediënten voor een spannende en levendige cowboyfilms. En onder deze categorie kan men de kleurrijke rolprent in superscope zeker onderbrengen. Donderdagavond draait ..Macam Bo" met Grace Kelly. Clarck Gable en Ava Gardner.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3