vraag geen verf.vraag RIPO LIN NIEUW MILITAIR WETBOEK THANS IN VOORBEREIDING KADAR VERSTEVIGT POSITIE Met een enkel woord Honderden Russische militaire deskundigen weldra in Syrië Agenda bewondering to VRIJDAG 1 MAART 1M7 Minister ir. Staf antwoordt Eerste Kamer e,Nationale Reserveitaat Minister ir. C. Staf en zijn medewerkers zijn tot de overtuiging gekomen dat de Nationale Reserve onvoldoende „leeft" onder het Nederlandse volk. Het aantal aanmeldingen bleef ondanks alle propaganda beneden de gestelde limieten, terwijl de bereidheid om een zekere graad van geoefendheid te be reiken, waardoor een volwaardig onderdeel van de Nederlandse strijdkrachten geformeerd kon worden ook niet aan de gestelde eisen voldeed. Onder deze om standigheden meent de minister er goed aan te doen te overwegen de Nationale Reserve in haar huidige vorm binnen enige tijd, nadat ten aanzien van de territoriale verdediging de noodzakelijke voorzieningen zijn getroffen, van haar tegenwoordige taak te kunnen ontheffen. TE WEINIG ANIMO De minister is van plan met zijn meest betrokken ambtgenoten overleg te plegen in hoeverre de weerbaarheids gedachte van het Nederlandse volk le vendig gehouden kan worden. Hij heeft steeds de grootste waardering gehad voor de diepe overtuiging en de grote offervaardigheid van vele duizenden vrijwilligers, die zich wél geheel van hun vrijwillig aanvaarde verplichtingen heb ben gekweten, doch hun aantal is verre gebleven beneden dat, hetwelk tenmin ste nodig was en is om het instituut aan zijn doel te kunnen beantwoorden. KORT VOORARREST Minister Staf zegt dit in zijn me morie van antwoord aan de Eerste Kamer op de begrotingen voor Oorlog en Marine. Hij geeft later dan nog toe, dat de rechtsplegingen landmacht en zeemacht voor een belangrijk deel verouderd zijn. Aan een commissie is opgedragen een geheel nieuw wet boek van militaire strafvordering voor te bereiden. In dit verband zal uiteraard ook aan het vraagstuk van de verdediging, die bij de militaire rechtspraak niet vol doende tot zijn recht kan komen, de nodige aandacht worden besteed. Maar ook al is onder de huidige wettelijke regeling de plaats der verdediging in het militaire strafproces in sommige opzichten minder gunstig dan in het gewone strafproces, naar het oordeel Nieuw schooldrama in Franse hoofdstad Parijse schooljongen doodt zijn 12-jarig kameraadje (Van onze Parijse correspondent) Na de moord op de Nederlandse on derwijzeres van het Internationale Ly ceum in Fontatinebleau is in Parijs een andere onderwijsinrichting, het Lycée Charlemangne, de plaats van handeling geworden van een nieuw drama met dodelijke afloop. Bij een vechtpartij tussen schooljongens werd daar een twaalfjarige knaap door zijn kornuiten zo krachtdadig afgeranseld, dat hfj in- eenzeeg en levenloos op de stenen bleef liggen. Nadat hij door een apotheker in de winkel was binnengedragen, bleek al spoedig dat de 12-jarige leerling de geest had gegeven Intussen hadden zijn tegenstanders al lang de plaac gepoetst en pas na inten sief politie-onderzoek kon gisteren de dader worden ontmaskerd. D* moorde naar is een eveneens 12-jarige jongen, die nu door de politie in de kinderge vangenis is opgeborgen. De jeugdige moordenaar, die toen al wist dat zijn klassegenoot tengevolge van de vecht partij bezweken was, had 's morgens zijn plaats weer gewoon tussen zijn mede leerlingen ingenomen. Bij het politie onderzoek in de school werd het knaapje tenslotte door een van zijn kameraadjes aangewezen als de schuldige van het draima. van de minister is de praktijk op dit punt ln het algemeen niet onbevredi gend te noemen. Intussen zal minister Staf in sa menwerking met zijn ambtgenoot van Justitie op korte termijn een aan schrijving richten tot de militaire justitiële autoriteiten, waarin er op wordt aangedrongen de toepassing van het voorlopig arrest weer mogelijk te beperken. Het overleg over de tekst van deze brief is nagenoeg voltooid. (Ingez. Med.-Adv.) Parijs plein krijgt naam van Hongaars vrijheidsheld (Van onze Parijse correspondent) De Franse staatscourant heeft het be richt gepubliceerd, dat een der pleinen van Parijs in het vervolg de naam van de 19de eeuwse Hongaarse vrijheidsheld Kossuth zou dragen. Het huidige Kos- suth-plein heette vroeger Carrefour de Chateaudin en deze herdoping zou ver der geen bijzondere aandacht verdienen, indien in het voornaamste gebouw op deze plaats niet het belangrijkste partij apparaat van de Franse communistische party was gevestigd!! De Franse communisten, die in het vervolg een briefje aan Maurice Thorez of een van de andere leiders willen richten, zullen op het adres nu tevens de naam van Kossuth moeten vermel den, die het symbool is van de Hon gaarse vrijheidsstrijd!! Diezelfde vrij heidsstrijd, welke door hun Russische geestverwanten en meesters kortgeleden in het bloed werd gesmoord. Hoger dividend Unilever (15V2%) De Unilever N.V. zal een alot-divldend van 10y4% (v.J. 8%%) vooratellen. Met inbegrip van de op 12 december 1956 betaalbaarg estelde interimdividenden zal dan het totale dividend 15%% (v.j. 14%) bedragen. Dr. VAN DEN BERGE NAAR SURINAME EN ANTILLEN. De regeringscommissaris voor de be lastingen dr. W. H. van den Berge, zal zich, in overleg met de regeringen van Suriname en de Ned. Antillen, begin maart naar Suriname en de Ned. Antil len begeven ter bespreking van fiscale aangelegenheden. Dr. Van den Berge, die op 8 maart te Paramaribo hoopt aan te komen, zal deze reis maken op initiatief van de mi nister van Zaken Overzee, die daartoe de medewerking verkreeg van zijn ambt genoot van Financiën. Vervolg van pag. 1 Plan voor verdeling van Algerije Door Frankrijk en de nationalisten de gelegenheid te geven twee „vreedzame, parallel lopende" experimenten te on dernemen zou volgens de opstellers van „Büjf realistisch" vraagt Adenauer aan Russische premier In antwoord op een brief van de Sov jetrussische premier Boelganin heeft de Westduitse Bondskanselier dr. Adenauer besprekingen voorgesteld over de ont wikkeling van de handelsbetrekkingen. Als oplossing voor het probleem van de Duitse hereniging stelt Adenauer vrije verkiezingen ln geheel Duitsland voor. Hij verzocht de Sovjetrussische pre mier niet te trachten de verantwoorde lijkheid af te schuiven, die de Sovjet- Unie samen met de Westelijke Grote Drie heeft voor de hereniging, door te zeggen dat een hereniging alleen kan geschieden door onderhandelingen tus sen Oost- en West-Duitsland. Aan de terugkeer van Duitse burgers uit de Sovjet-Unie moeten niet langer moei lijkheden in de weg worden gelegd. Over deze terugkeer was men het tijdens Adenauers bezoek aan Moskou in sep tember 1955 al eens geworden. Adenauer stelt voor langs diplomatie ke weg besprekingen te voeren over sa menwerking op wetenschappelijk en technisch gebied. De Westduitse ambas sadeur in Moskou zal voorstellen doen voor een overeenkomst inzake de consu laire betrekkingen. Adenauer zegt met voldoening te heb ben geconstateerd dat Boelganin geen (Ingez. Med.-Adv.) twijfel heeft geuit aan de vredelievende bedoelingen van de Westduitse rege ring. Hij spreekt echter zijn leedwezen uit over de verkeerde uitleg die de Sov jet-Unie geeft aan de NAVO. (Boelganin had geschreven, dat West- Duitsland door zijn partners in de NAVO de weg naar agressie wordt op- gedwongen). „Bij mijn bezoek aan Moskou", schrijft Adenauer, „heeft Kroesjtsjef tnij gezegd dat de Sovjet-Unie het niet prettig vindt, dat West-Duitsland zich bij de NAVO heeft aangesloten, maar dat de Sovjetrussische leiders realist zijn en dat feit accepteren. Ik hoop, dat u dat realistische standpunt blijft huldigen". De bondskanselier herhaalt, dat zijn land trouw blijft aan zijn bondgenoten en aan het beginsel dat aan het NAVO- verdrag ten grondslag ligt: vredeswil en bereidheid elkaar tc verdedigen. Kerftabak wordt duurder Wegens de styging van de pryzen op de wereldmarkt van hier te lande verwerkte soorten ruwe tabak heeft de Nederlandse kerftabakindustrie de minister van Economische Zaken ver zocht, de prijzen van kerftabak te mogen verhogen. Naar wij vernemen heeft de minister van Economische Zaken thans medege deeld. geen bezwaar te hebben tegen een vtrhoging van de prijzen van kerftabak, met ten hoogste 10 cent per pakje van 50 gram, ingaande 1 maart 1957. Als ge volg van deze beslissing zullen de goed kopere soorten kerftabak in het alge meen met 5 cent per pakje van 50 gram in prijs stijgen, terwijl de middelsoorten met 10 cent per pakje omhoog zullen gaan. Wijziging in Hongaarse regering dernemen zou volgens de opstellers van n r I IJ" I I het plan bewezen kunnen worden, dat, MClCllt VOJl t eVeMC MlienillCll IHgekrOmpen de onafhankelijkheid, die de opstande- 1 lingen eisen, een mythe" is. Dit is vol gens hen de enig mogeiyke oplossing van het Algerynse vraagstuk. De nationalisten zouden kunnen expe rimenteren in de „autonome republiek Constantine", die een overwegend Mo hammedaanse bevolking heeft. Frank rijk zou evenwel in staat moeten blij ven in dit gebied zyn NAVO-verplich- tingen na te komen. Voorts dienen de Fransen „redeiyke" technische en finan ciële hulp aan de autonome republiek te geven, terwyi de deur moet open blijven voor opneming van de republiek in een Franse federatie, als de leiders van Constantine dat zouden wensen. Het gebied van Tlemcen is te klein voor een autonome republiek, zo menen de vier afgevaardigden. Het zou, omdat het ook een voornamelijk Mohammedaanse bevolking heeft, een „autonoom gebied" kunnen worden Van de zijde van de meeste partijen is onmiddellijk scherpe kritiek op het voorstel geleverd. Oud-premier Reynaud was van oordeel, dat het er op neer kwam, dat de Algerijnse opstandelingen de beschikking over de helft van het land zouden krijgen en dat de rest, dat in Franse handen zou biyven. „een groot Israël zou zyn, dat aan beide zij den aan aanvallen bloot zou staan". De voormalige plaatsvervangende minister van Buitenlandse Zaken Maurice Schu mann verklaarde, dat hij zich niets kon indenken, wat meer „een permanente oorlog tussen de Mohammedaanse en de Europese bevolkingsgroep zou bevor deren dan dit zogenaamde delingsplan". Meer dan 120 opstandelingen zyn de afgelopen 24 uur door veiligheidstroepen in Algerije gedood, aldus is gisteren van Franse züde bekendgemaakt: 79 opstan delingen sneuvelden by een actie in het berggebied van Djebel Amour in Zuid- Algerije. Janos Kadar heeft zowel in de Hongaarse vluchtelingen op Hongaarse communistische partij als in de regering zijn positie danig weten te versterken door ingrij pende wijzigingen door te voeren. Dit gaat ten koste van Kadars rechterhand, Ferenc Muennich, die als minister van Gewapende Strijdkrachten, waaronder politie en geheime politie ressorteerde, veel invloed bezat. Hoewel Muennich bevorderd werd van vice-premier tot eerste vice-pre mier. is zijn zeggenschap danig inge krompen. daar zijn ministerie gesplitst wordt In een ministerie van Binnen landse Zaken en een ministerie van Defensie, die belden ln andere han den overgaan. In de Hongaarse communistische par tij is een nieuw secretariaat van vijf leden samengesteld, dat onder leiding staat van Janos Kadar. Zijn functie van eerste partijsecretaris komt hier door te vervallen Het nieuwe voorlopige centrale comité van de partij is met veertien leden uitgebreid tot 37 leden. Het bestuur telt tien leden, onder wie premier Kadar, eerste vice-premeir Fe renc Muennich en de minister van Staat Marosan. Tot dusver bestond het be stuur van het centrale partij comité uit zeven leden. De Liga van Rode-Kruisverenigingen, het Weense ministerie van Binnenland se Zaken en het Hoge Commissariaat voor Vluchtelingenzaken der Verenigde Naties hebben een overeenkomst ge sloten, waarbij het Internationale Rode Kruis de zorg voor hoogstens 50.000 nemen. (Ingez. Med.-Adv.) BINNENLAND De Tltse algemene vergadering van de Koninklijke Bond van Christelijke zang en oratoriumverenigingen zal 22 en 23 april a.s. te Arnhem worden gehouden. Op de morgen van de tweede paasdag, 22 april zal in de Wesrterkenk een Paa6zangdienst worden gehouden, 's Avonds wordt in „Music Sacrum" een concert gegeven. De tweede dag is bestemd voor de algemene vergadering. Officieel is te Willemstad bekend ge maakt. dat de Antilliaanse premier, de heer Jonckheer, 6 maart naar ons land zal vertrekken. Zijn bezoek zal ca. vier dagen duren. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: nis. ..Alberto Dodero" (7 mrt)Australië: sa. Iberia" (9 mrt); Canada: ss. „Zuider kruis" (9 mrt); Chili: vla New York (7 mrt); Indonesië: ms. „Maaslloyd" (7 mrt); Ned. Antillen: ms. „Norinda" (5 mrt); Nieuw-Zeeland: via Engeland (9 mrt)Su riname: ms. „Helena" (5 mrt); Unie van Z -Afrika: ms. „Jagersfontein" (5 mrt): en Z.W.-Afrika: ms. „Carnar von Castle'1 (9 mrt). De Jeugdige Amsterdamse violist Jean Louis Stuurop, leerling van Prof. Oskar Back, maakte in de maand februari een concertreis naar Scandinavië en trad o.a. met veel succes in Stockholm op. Mr. A. Ikman van Burok, die gister middag ln een plechtige zitting afscheid heeft genomen als president van de Haag se Rechtbank is door K.M. de Koningin benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Verschenen is de Memorie van Ant woord aan de Tweede Kamer van de Mi nister van Justitie over de titels 1-5 van boek 1 van het nieuwe Burgerlijke Wet boek. Daarin wordt o.a. behandeld de naam, de woonplaats, de burgerlijke stand en het huwelijk. De minister hoopt spoedig de rest van deze memorie handelende over de titels 11-16. te laten volgen. De Oostenrijkse legatie heeft gister avond ter ere van minister-president en mevrouw Drees een diner aangeboden, waarbij vele autoriteiten aanzaten. buitenland Drie Jonge Griekse Cyprioten zijn ln Nicosia op Cyprus ter dood veroordeeld op beschuldiging van verboden wapenbezit. Hierdoor wordt het aantal Griekse Cy prioten. dat deze maand ter dood is ver oordeeld, op acht gebraoht. Aan boord van het Turkse vracht schip „Selcuk" zijn te Istanboel 80.000 re vol verpatronen in beslag genomen. De eerste stuurman en vier andere opvaren den van het schip zijn op verdenking van munitiesmokkelarij in hechtenis genomen. Volgens het Westberlijnse anticom munistische „Comité van Vrije Juristen" bevinden zich op het ogenblik 938 getui gen van Jehova in Oostduitse gevangenis sen. Tussen mei 1956 en januari 1957 zijn 375 getuigen van Jehova uit Oostduitse gevangenschap ontslagen, aldus dit Co mité. Een rechtbank in Halle (Oost-Duits- land) heeft een stationschef wegens spio nage voor de Ver. Staten en Frankrijk tot twaalf jaar dwangarbeid veroordeeld. Zijn vrouw en zijn vriendin kregen, wegens medeplichtigheid, resp. drie en vier-en- een-half Jaar. Een Poolse vrouw, die 22 Jaar aan één stuk heeft geslapen, is drie weken na- j dat zij was ontwaakt, overleden, aldus meldt het Poolse blad „Zycie Warszway". Bij een tussentijdse verkiezing te Wed nesbury ln het Engelse graafschap Staf fordshire heeft de socialistische party haar zetel behouden en een grotere meer derheid gekregen, de socialistische kandi- Frankrijk en Italië hebben een over- i daaL Stonehouse. kreeg 22.235 stemmen eenkomst gesloten, die paspoorten in het cons ®rv a T® t e g en k a n d 1 da at Tapsell verkeer tussen de belde landen afschaft bij j 9-999 en de onafhanikelijke Wade 3.529. De bezoeken van minder dan drie maanden. meerderheid an de socialist was 12.236 Bij ce algemene verkiezingen van 19oo hadden de socialisten een meerderheid van 8 944 stemmen. Er was toen slechts één (con servatieve) tegenkandidaat. De leidster van de Egyptische femi- i nistenliga „De dochters van de Nijl", Doria SJafik, is als presidente van de liga I atgezet. Mevr. SJafik is elf dagen in hon- gerstaking geweest, „als protest tegen de dictatuur van Nasser". De Finse regering, een coalitie van agrariërs en sociaal-democraten, is gis- j teren gevallen, doordat de agrariërs zich terugtrokken wegens een meningsverschil I met de sociaal-democraten over de prijzen voor boter en melk. „Hoe eerder generaal Juan Peron een verder verblijf op het westelijk halfrond wordt ontzegd, hoe beter dit zal zijn" .al dus schrijft de „New York Times" in een commentaar op de Jong6te revolutiepoging in Argentinië. Volgens het blad is dit de les, die uit deze wederom mislukte poging, om de regering-Aramburu omver te wer pen, moet worden getrokken. De ambtenaren van de Italiaanse post en telegraafdienst zijn donderdag, te mid dernacht, voor twee dagen in staking ge gaan, om kracht bij te zetten aan loon eisen. De vakbonden overwogen echter, de staking tot één dag te beperken. Ingevolge een overeenkomst met de regering wordt er bij de telefoondienst normaal gewerkt, evenals bij een onder regeringstoezicht staande telegraafmaatschappij. Oomlan, de moordenaar van een Ne derlandse onderwijzeres ln Parijs is we gens een zenuwcrisis naar een gevangenis ziekenhuis bij Parijs overgebracht. Vandaag is in Auckland (Nleuw-Zee- land) officieel medegedeeld dat de ge zondheidstoestand van oud-premier Eden aanzienlijk is verbeterd. Eden behoeft niet langer het bed te houden. De Zweedse ertstanker ..Vittangi". die na een verwoede strijd door de bergers behouden kon worden, werd gisteren uit de Vlissingse buiten haven naar Rotterdam gesleept, waar het schip in dok ging. Het hul peloze schip aan de trossen van de „Witte Zee" en „Gele Zee" op de Nieuwe Waterweg bij Hoek van Holland. zich zal De Hongaarse gezant te Londen, Ja nos Katona. is gistermiddag op het Britse ministerie van Buitenlandse Za ken ontboden, waar hem door onder minister Sir William Hayter om uitleg werd gevraagd i.v.m. het arresteren van Hongaren, die het Britse gezantschap te Boedapest hadden bezocht, om een visum aan te vragen. Sir William verklaarde met nadruk, dat dit optreden der Hongaarse po litie kan worden beschouwd als tegen het Britse gezantschan te ziin ge richt. Hij wees er ook op dat het werk van het Hongaarse gezantschap te Londen op geen enkele wijze wordt belemmerd. Zachte winter '56-'57 Nu de drie wintermaanden achter de rug zijn, is het mogelijk een korte terugblik te werpen over het weer van dat tijdvak dat gemiddeld geno- mèn zachter ivas dan in de laatste 22 jaar ivas voorgekomen. De gemiddelde temperatuur bedroeg in de Bilt 4.7 graden Celsius tegen 4.8 graden in de winter 1934/35 en tegen 2,2 graden normaal. Van de 90 da gen, die de 3 maanden tellen, waren er 64 aan de warme kant. Op 30 da gen kwam de vorst voor tegen op 42 dagen normaal. Tegenover een normale hoeveel heid zonneschijn van 175 uren ston den er in de Bilt ditmaal maar 125 waardoor de afgelopen winter op twee na de somberste is van de laat ste 50 jaar. De hoeveelheid neerslag was in Limburg vrij veel boven nor maal, elders is over het algemeen maar weinig meer gevallen dan de normale hoeveelheid bedraagt. Onthulling van Canadese geheime dienst Onder aanhaling van betrouwbare diplomatieke bronnen verklaart het Cana dese persbureau, dat een Sovjetrussische generaal en zestig andere Russische militaire deskundigen als instructeurs en adviseurs in de Syrische strüdkrachten werken. In de komende weken zouden nog tweehonderd Sovjetrussische deskun digen naar Syrië worden gezonden en sommigen van hen zouden tydens de oplci- dingsperiode het feitelijke bevel over een aantal eenheden van de Syrische marine, de luchtmacht en het leger overnemen. Volgens genoemde bronnen biykt uit deze cyfers, die door deskundigen van de geheime dienst zyn verzameld, voor het eerst de juiste omvang van de Sovjet russische penetratie in het Midden-Oosten, afgezien van Egypte, over welk land reeds meer bekend was geworden. Men wist dat de Sovjet-Unie technici en wa pens naar Egypte zond. Voorts wordt gezegd, dat de Sovjet-Unie langs indirecte weg Jordanië van wapens zal voorzien. Dezelfde zegslieden verklaarden, dat Syrië en de Sovjet-Unie hebben besloten samenwerking tot stand te brengen tussen hun geheime diensten, om zich op de hoogte te stellen van de positie der Westeiyke strydkrachten ln het Midden- Oosten. Levendaal 1: Oommissie voor Huishou delijke- en Gezinsvoorlichting. Gursus bloemschikken. 8 uur nam. Plantsoen 71: Leden verg. Ver. „Tot Steun". 8 uur nam. 7.15-7.45 uur Stadsgehoorzaal (grote zaal); K. en O. Gabaretavond „Puur Plezier". 8 uur nam. Den Burcht (Jacobazaal)C.J.M.V. „Jan Llgthart. Cabaret Freek Sachs. 8 uut nam. VOORSCHOTEN Gemeentehuls. ring. 8 uur nam. (Ingez. Med.-Adv.) streelt iedere moeder, voorol wanneer»het hoor boby betreft... Daarom voor de tere huid von moeder en kind Gemeenteraadsvergade- In een vrachtauto, waarmede ln een nacht 1.600 kilo boter uit Nederland naar België werd gesmokkeld, zaten twee per sonen. De bestuurder, uit Maastricht, ls voortvluchtig. De begeleider werd door de Eelgische douane van Klein Ternaaien ge arresteerd. Het bestuur van het Productschap voor Siergewassen zal op 5 maart 'n open bare bestuursvergadering houden ln het gebouw van het Hoofdprodiuktschap voor Akkerbouwprodukten te Den Haag. Op een te Utrecht gehouden vergade ring, heeft het bestuur van de Federatie van organisaties van sigarenwinkeliers ln Utrecht besloten aan de minister van Eco- nomisohe Zaken en aan de Staatssecreta ris voor de middenstand een telegram te zenden, waarin het van zijn verontrusting blijk geeft voor de toekomst van de siga renwinkeliers bij de gewyzigde winstmar ges op tabaksartikelen. Bij K.B. ls het consultaat der Neder landen te Gothenburg (Goteborg) ver beven tot consulaat-generaal. Voorts is by K b. Cl. Ekman, consul der Nederlanden te Gothenburg, bij bevordering benoemd tot consul-generaal te gemelder stede, buiten bezwaar van 's lands schatkist. ZATERDAG. St. Antonlus Clubhuis: Feestavond Per- soneelsver. S.R.O. 8 uur nam. Den Burcht: Carnaval „Nut en Ver maak". 9 uur nam. Kantine Doelenkazerne: Jaarverg. Bond v. Ned. Mil. Oorlogsslachtoffers. 3 uur nam.; feestavond te 8 uur nam. Prediker: Vreugd voor de Jeugd-bijeen- komst, 5.30 uur nam. zondag Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 5J uur nam. Schouwburg: Amsterdams Toneel „De voddenraper van Parijs". 8 uur nam. MAANDAG. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. Evang. Luth. Kerk: Gemeente-avond Spr. ds. Th. B. G. Gramberg over zijn werk op Ceylon. 8 uur nam. dinsdag Hooigracht 84: Bejaarden Sociëteit. Spr. S. Krist over „Wat doet Sociale Zaken". 2 uur nam. WOENSDAG De DoelenGenootschap Nederland Engeland. Spr. dr. N. S. Marsh over tradi ties van de Britse wet. 8 uut nam. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1) Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24 uur. 's Zondags van 24 uur. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten. 10 uur v.m. tot 4 uur nam. De Lakenhal: Expositie Kees Bol. 104 uur. 's zondags 14 uur (t.e.m. 4 maart). Lido: „De machinist", 14 Jaar. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 9.15 uur. Luxor: „De zondares". 18 Jaar Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Met dieven vangt men dieven", 14 Jaar. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uut. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Morgen zal ik hullen". 18 Jaar. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rcx: „Ik vecht voor geld1". 14 Jaar. Werk dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclua „Macambo". De avond- en nachtdienst van de Apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 2 maart 8 uur waargeno men door: Apotheek Boekw'lt, Breestraat 74, tel. 20552; Apotheek Haven, Haven 18. tel. 20085; Apotheek Oegstgeest, Wll- helmlnapark 8, Oegstgeest tel. 26274. By geen gehoor hy Ow huisarts ol specialist bei op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genéve Locarno Rome Wenen Innsbruck Mallorca o, bi) c cs o •o c co 3 £3 S cc- to cm licht bew. windstil -15 0 nevel windstil -5 0 licht bew. szw 2 -2 0 nevel LZO 2 2 0 half bew. zo 6 7 0 licht bew. ozo 4 3 0 onbewolkt zo 4 -1 0 onbewolkt o 2 0 0 zwaar bew. o 5 1 0 onbewolkt O 2 2 0 onbewolkt windstil -2 0 onbewolkt nw 7 5 0 nevel nno 2 -2 0.1 onbewolkt ono 2 -5 0 licht bew. windstil -3 0.2 nevel nw 2 -4 0 onbewolkt no 8 0 0 onbewolkt zo 1 -3 0 onbewolkt nno 3 3 0 zwaar bew. n 4 -2 0.3 half bew. wnw 3 -2 0 onbewolkt no 3 2

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2