Begum Liaquat Ali Khau bracht bezoek aan Leidse Universiteit Het LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 1 MAART 1957 Bijzondere belangstelling voor Oosterse afdeling van de Universiteitsbibliotheek Een grote glanzende auto van het Corps Diplomatique stopte vanmorgen geruisloos voor het Universiteitsge bouw. De inzittenden waren Begum Ra'ana Liaquat Ali Khan, ambassa drice van Pakistan in ons land en enige leden van de ambassade in Den Haag. De Begum is in haar land een grote stimulerende kracht geweest bil de op richting en verdere ontwikkeling van de vrouwenbeweging. Ook heeft zij steeds geijverd voor betere universitaire oplei ding van de Pakistaanse vrouw. Om haar werk in deze nog beter te kunnen volbrengen, bracht Begum een offcieel bezoek aan de Leidse Universiteit, waar zij werd ontvangen en rondgeleid door de president-curator, dr. J. A. baron de Vos van Steenwijk en de rector-mag- nificus, prof. dr. P. A. H. de Boer. Hoofddoel van het bezoek aan Leiden was de Universiteitsbibliotheek, waar zij later naartoe ging met de president- curator en de rector-magnificus. Zij werd welkom geheten door de directeur, dr. A. Kessen, die zijn hoge gast enige oriënterende informaties verstrekte. Hij wees op cie grote omvangrijkheid van deze bibliotheek en de indrukwekkende geschiedenis. Door belangrijke giften en aanzienlijke aankopen heeft men de collectie van banden en handschriften tot een bijna unieke runnen uitbreiden. Zo heeft b.v. Levinius Warner, een leer ling van een der eerste oriëntalisten Jacobus Gobius, die ambassadeur in Constantlnopel is geweest duizend hand- Buurtverenigingen legden contact De Buurtvereniging „Rondom de ha ven" en „De Tuinstadwijk" waren gis teravond in de grote zaal van „Den Burcht" bijeen voor een gezamenlijke feestavond. Zoals de heer H. Smit voorzitter van „De Tuinstadwijk" opmerkte, is dit sa mengaan geen nieuw iA««. want vroeger gebeurde dit wel vaker. Hij sprak dan ook de hoop uit, dat nu men weer de contactdraad opgenomen had, dit in de toekomst zo zou blijven. Ook de heer M. J. Silvester, voorzitter van „Rondom de Haven", sprak een kort woord van wel kom. Hierna presenteerde het cabaret „De witte Raaf" o.l.v. Jan Tielenburg en Nard Boer, een non-stop programma, onder de titel: „Ga je me ons mee op reis", waaraan medewerkten: Jan Tie lenburg, Nard Boer, Joke Querido, Lies Dokter. Chris Plu, een accordeonduo, The Aloa Hawaiians en The Double X Ranchers. Het programma, dat veel af wisseling vertoonde viel bij de talrijke aanwezigen zeer in de smaak. A!g. Bond von Ouden v. Dogen In de kleine zaal van de Stadsgehoor zaal hield de afdeling Leiden van de Alg. Bond van Ouden van Dagen een druk bezochte jaarvergadering. De heer J. G. v. d. Zeeuw opende deze vergade ring en sprak zijn voldoening uit over de grote opkomst en heette in het bijzonder welkom het hoofdbestuurslid de heer F. Rippe. Voorts wees spreker op de toe name van het ledental (van 504 tot 659) en op de betekenis van het inwerking treden van de nieuwe ouderdomswet. Spreker betreurde het dat de dienst van Sociale Zaken gemeend heeft op de uit keringen van hen, die een uitkering van deze dienst ontvangen, een korting toe te passen, hetgeen toch geenszins de be doeling van de regering is geweest. Hierna werden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester behan deld en goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzitter, de heer J. G. v. d. Zeeuw bij acclamatie herkozen. In de plaats van de heer B. Weeda, die met het oog op zijn leeftijd als penningmeester had be dankt, werd de heer Van der Heiden ge kozen. In de plaats van de secretaris, de heer Van Duuren. die om gezondheids reden bedankte, werd de heer H. Brag- gaar (Resedastraat 12) gekozen; de commissarissen werden bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag kwamen di verse vragen naar voren. Het sociëteits gebouw is te klein. De voorzitter deelde mede, dat daarvoor het gemeentebestuur een oplossing aan de hand was gedaan. Hierop is nog geen antwoord ontvan gen. Op het in orde brengen van de keuken waoht het bestuur nu bijna twee jaar. Men zal zich nogmaals tot de be voegde instanties wenden. Het bestuur kreeg machtiging om nieuwe stoelen en gordijnen aan te schaffen voor de socië teit. De heer Rippe beantwoordde in deze vergadering verschillende vragen. Met betrekking tot de in het begin van dit verslag genoemde korting merkte hij op, dat dit niet de bedoeling van de rege ring is, al kan zij aan de hand van de armenwet hier niets aan doen. Doch hier ligt juist een taak voor de gemeen tebesturen. die dit wel kunnen doen. Spreker noemde IJmuiden. Zevenhuizen en Utrecht, die de uitkeringen gewoon laten doorgaan. In de kanier van de directeur van de Universiteitsbibliotheek bezich tigt de Begum Liaquat Ali Khan de wereldvermaarde Atlas van Blaeu. Staande van links naar rechts prof. dr. G. W. J. Drewes. prof. dr. P. A. H. de Boer, dr. A. Kessen en een der leden van de Pakistaanse ambassa de. (Foto L.D./van Vliet) schriften vermaakt aan de bibliotheek en zo een grote bijdrage geleverd tot de belangrijke Oosterse afdeling. Deze ge noot uiteraard de bijzondere aandacht van de Begum, die werd rondgeleid door prof. dr. G. W. J. Drewes, hoogleraar in de instellingen van de Islam. Dr. Kessen had voorts nog gewezen op de gedrukte catalogi van Oosterse handschriften, die koit.geleden zijn verschenen en de vele uitwisselingen van wetenschappelykc publikaties met de landen in het Mid den en Nabije Oosten. Een aardige bijzonderheid is nog, dat gisteren ook een attaché van de Egyp tische ambassade, de heer Abdoel al Raqiz. een bezoek aan de bibliotheek heeft gebracht, die eveneens veel be langstelling voor de Oosterse afdeling aan de dag legde. FILATELISTEN BIJEEN. De belangstelling van de filatelisten uit Leiden en omgeving was op de ver gadering, gehouden in „De kleine Burcht", zeer groot. De voorzitter, de heer D. J. Meiboom, meende dat dit mede zijn oorzaak nd in het feit, dat een der leden van het Filatelistisch Centrum bij lichtbeelden over de Zwit serse postzegels, een lezing kwam houden. De voorzitter memr-eerde dat dit, na de oprichting van dit centrum voor Lei den, de eerste kennismaking was. Hij heette de heer Dekker, die als vertegen woordiger en spreker optra- van harte welkom. Na de notulen en enige huishoudelijke zaken volgde ballotage van nieuwe leden. De penningmeester bracht zijn verslag uit over 1956, waaruit bleek, dat er een voordelig saldo is. De heer Dekker gaf in zijn voorwoord een kort overzicht van het ontstaan van het Filatelistisch Centrum, dat hoewel nog in de kinderschoenen staande, zeer veel zal bijgedragen tot de kennis voor het verzamelen van postzegels op veler lei terrein. Vervolgens weidde spr. uit over de Zwitserse postzegels. Door het verzame len van de zegels, uitgegeven door Zwit serland sinds 1840, krijgt men tevens een inzicht in de historie van dit land. Na veiling en verloting, waarvoor de Haarlemse gasten enige prijzen hadden verstrekt, kwam het einde van deze leer rijke bijeenkomst. Verrassing in Indonesië De verwerping van de resolutie der 13 landen oher West-Nieuw-Guinea heeft in Indonesië verassing verwekt, aldus een zegsman van het Indonesische mi nisterie van Buitenlandse Zaken te Dja karta. De uitslag is echter, aldus deze zegs man, een bewijs van de stevige solidari teit die er bestaat onder de Afrikaans- Aziatische landen, en heeft tevens aan getoond. „dat men in het grootste ge- deele van de wereld de justheid van het standpunt van Indonesië erkent' Dit., aldus de woordvoerder, is een goede reden tot optimisme ,voor het volgende jaar". VOORSCHOTEN De collecte ten bate van de reu mabestrijding. georganiseerd door de Federatie VVH, heeft f. 613.59 opge bracht. BENOEMING ULO-ONDERWIJZER B .en W. hebben de raad voorgesteld over te gaan tot benoeming van een vierde leerkracht aan de openbare ulo. De voordracht luidt: 1. M. van Toorn, onderwijzer aan de openbare ulo te Wit- marsum; 2. J. Schalks, onderwijzer aan de openbare lagere school te Oegstgeest. SUBSIDIE SPORTRAAD De Voorschotense Sportraad, in 1956 opgericht, heeft zich tot de raad gewend om subsidie. Thans betalen de 24 aan gesloten verenigingen ieder f 5. Dit be drag wordt echter niet voldoende ge acht om alle plannen te kunnen uitvoe ren. Reeds is één demonstratie-avond gegeven: de sportraad overweegt in dit seizoen nog een avond te organiseren. Een subsidie van f 100 voor 1957 wordt voldoende geacht. B. en W. adviseren de raad dit subsidie te verlenen. LEIDERDORP D. GROENEVELD HOOFD CHR. LO-SCHOOL In de vacature de heer A. Wessel. die per 1 oktober a.s. met pensioen gaat. is benoemd tot hoofd der Chr. ulo-school de heer D. Groeneveld. thans onderwij zer aan die school. OEUSTGEES1 „De zon tegemoet" LEKENSPELERS HADDEN SUCCES. De zaal van „Irene" was gisteravond volledig bezet voor het bijwonen van de uitvoering door de Lekenspelers van het toneelspel „De zon tegemoet", geschre ven door Maarten Vught. De voorzitter der vereniging, de heer E. A. de Wekker, sprak een welkomst woord, in het bijzonder tot mevr. P. H. Smits—Wilvliet. De door de dienst blong geworden lui tenant Roodselaar was de spil waarom alles in dit dramatisch verhaal draaide. Deze jongeman kon de slag, hem toe gebracht, zeer moeilijk aanvaarden en al zijn hoop was gevestigd op genezing, waarvan zijn huisgenoten wisten, dat deze uitgesloten was. Alleen zijn chef, de majoor-vliger Merendaal (J. Bonnet) en de verpleegster (mej. J. Geervliet) wisten de juiste toon en omgansvorm te vinden en daardoor werkelijk iets te be tekenen in het leven van de invalide. Hun spel en dat van mej. M. v. d. Mey, als de zuster van de blinde, wisten ons het meest te bekoren, al moet worden gezegd, dat de „Lekenspelers" hun speel- peil de laatste tijd belangrijk hebben opgevoerd. De heer De Wekker moest wegens ziekte van de heer v. d. Steen diens rol overnemen en hij deed dat bijzon der goed. Nieuwe aanwinst voor de brandweer: een nevelspuit Op het terrein waar een de brand weerkazerne zal verrijzen waren gis teravond het voltallig college van B. en W. en de meeste raadsleden sa men gekomen voor de officiële over dracht van de nieuwste aanwinst van het brandblus materiaal der gemeente nl. een nevelspuit, waarvoor de raad indertijd een krediet van f. 40.000 had verstrekt. De heer Hendriks van de N.V. Kro nenburg te Hedel gaf een uitvoerige technische uiteenzetting waaruit bleek, dat deze brandbluseenheid van grote waarde zal zijn omdat deze spuit het eerst zal uitrukken bij een brandmel ding. Wat met de nevelwerking kan worden bereikt bleek overduidelijk bij de demonstratie, die door de brand weer werd gegeven. Een van hout opge trokken hut werd in brand gestoken en in zeer korte tijd geblust. Een kuil met olie werd daarna een laaiende vuurzee, welke tot iedersverbazing binnen een minuut was gedoofd. Voor deze demon stratie bestond een grote publieke be langstelling. De burgemeester nam na mens het gmeentebestuur deze brand bluseenheid over, waarbij hij opmerkte dat in het bijzonder voor Oegstgeest deze spuit van zoveel betekenis is omdat In deze gemeente zo weinig water is en deze spuit met eigen watervoorraad, dus zonder grote waterschade te veroorza ken, zeer effectief kan werken. Spr. droeg op zijn beurt de brandauto over aan de commandant, de heer M. van GortUim, die verklaarde bijzonder trots te atfn op deze aanwinst. Uitvoering Triumph Er bestond grote belangstelling voor het zaaJconcert, dat gegeven werd door de R -K. Harmonie „Triumph" in het Patronaatsgebouw. Reorganisatie gemeentepolitie Vermindering sterkte hoger, meer middenpersoneel Suggesties van minister Struycken (Van onze Haagse redactie) De minister van Binnenlandse Za ken heeft aan de commissarissen van de Koningin en aan de burgemeesters van de gemeenten met een eigen po litiekorps een schrijven doen uitgaan, waarin hü mededeling doet van een plan tot wijziging in de korpsindeling en in het promotiebeleid by de ge meentepolitie. De minister is namelijk van mening dat de bezetting van de gemeentelijke politiekorpsen aan de top te zwaar is en dat er voor het lagere personeel te wei nig promotiekansen zijn. Daarom vraagt hij in zijn brief een oordeel over zijn suggestie om het ho gere personeel in sterkte te verminde ren en het middenpersoneel, dat uit het lagere personeel wordt gerecruteerd te vergroten. Volgens de minister is de bezetting van de inspecteursrangen gezien de huidige taakverdeling in het alge- Jaarvergodering Boerenleenbank De Voorschotense Coöp. Boerenleen bank aangesloten bij de CCB te Eind- hov enhield haar jaarvergadering. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, A. Q. Doeswijk, over de resultaten van het afgelopen jaar, welke voor de land bouw niet zo rooskleurig waren. Het bloembollenbedrijf had een normale ontwikkeling en voor de middenstand was het ook geen slecht jaar geweest. De kassier H. J. Beuman gaf een ver slag over het afgelopen boekjaar. Alvo rens hiertoe over te gaan gaf hij een schets van de ontwikkeling in het alge meen, welke leidde tot een geldover schot in het begin van het jaar en een sterk geldtekort aan het eind van het jaar met investeringsbeperkingen door de overheid opgelegd. Wat de ontwikkeling van de bank zelf betreft kan worden geconstateerd, uit de vergelijkende cijfers met het vooraf gaande jaar, dat er weer een flinke vooruitgang heeft plaatsgevonden, waar uit volgens de kassier blijkt welk een belangrijk instituut de boerenleenbank is voor financiering van de bedrijven in- en buiten de landbouw. De omzet steeg met een kleine 6 mil joen tot f 18.511.529.20. Het aantal boekingsposten steeg met 3500, het aantal spaarders nam toe met 127 en bedraagt 1332, het aantal lopen de rekening ensteeg met 17. De toever trouwde middelen bedragen f 1.409.981.02 en de uitzetting enf 792.534.67. De verlies- en winstrekening sloot met f 3724.32, na afschryvingen kan er f 2124.32 toegevoegd worden aan de reserve. Het aftredende en herkiesbare lid van de Raad va nToezicht J. H. Koot werd herkozen. BUURTVER. „RECHT DOOR RECHT" De buurtvereniging „Recht door -Recht" van de Donglaan heeft weer een feestavond georganiseerd. Deze feest avond werd gegeven in het Bondsge- bouw aan de Leidseweg. De heer Wan ders opende het feest. De eigen toneel club van de buurtvereniging „De Vrien denkring" voerde op het toneelspel „Grote kinderen" onder regie van de heer J. v. d. Hulst. Daarna gingen de A „Flamingo's" o.l.v. de heer Wanders op >oor de aanvulling van het pro- jiet toneel zitten en verzorgden gezel- gramma had men de medewerking lige muzlek De ballelding was in han- gerraagd van de toneelgroep „De Gast- den van de heren H v. d. Vlekkert en spelers Belde verenigingen hebben I N van Bemmelen. die met aardige spel- ais om stryd gepoogd het beste te i ietjes de stemming er in hielden. Er geven van wat zU aan te bieden had- was ook een tombola, den. Deze opzet is dan ook alleszins gelaagd. WARMOND De opening van de avond geschiedde door kapelaan N. Grijping met een bij zonder woord van welkom tot burge- Woensdagavond brak er brand uit in meester H. L. du Boeuff en diens echt- de werkplaats van de stoffeerderij van genote en de afgevaardigde van de de heer S. M. van Stijn. In de werk- Oranjevereniging. Spr. deelde mede, dat plaats op de bovenverdieping waren de het in de bedoeling ligt, dat Triumph zo twee zoons van de heer v. Stijn bezig spoedig mogelijk de beschikking krijgt1 met het maken van nieuwe bedden, over uniformen. Om die reden is een rondom lag het vol met kapok. Vermoe- uniformfonds in het leven geroepen, delijk door een vonk uit de kachel ont- waarvoor spr. de belangstelling vroeg i stond de brand. De zoons die trachtten van alle gemeentenaren. Het is in deze i het smeulend kapok te doven slaagden tijd nu eenmaal eis, dat een harmonie- j hierin niet daar er veel rookontwikke- gezelschap goed geüniformeerd voor de hng was. De brandweer die spoedig ter dag komt en Triumph mag daarbij niet plaatse was. was de brand spoedig mees achter blijven. Ook spoorde hij jonge- ter. nadat de brandweerlieden de kaDok lui met enige muzikale aanleg aan zich I naar buiten hadden geworpen. De scha by Triumph aan te sluiten. Vervolgens decaan het gebouw viel mee. meen groter dan noodzakelijk, terwijl daarentegen het aantal adjudanten en brigadiers kleiner is dan by de gewy- zigde taakverdeling zou kunnen zijn. Naar het oordeel van de bewindsman ligt het in de lijn van de ontwikkeling van het politieambt, dat het hogere personeel zich meer gaat richten op de dirigerende- en het lagere kader op het leiding geven by de uitvoerende taak. Deze verlegging van werkzaam heden behoeft volgens de minister niet tot gevolg te hebben dat van het huidig eleidinggevende personeel een deel zal dienen te worden ontslagen, daar de nieuwe opbouw bereikt kan worden door in bepaalde vacatures, welke ontstaan, niet meer te voorzien. FAMILIEBERICHTEN ONTLEEND AAN ANDERE BLADEN Bevallen: HamburgerFlierenga. d., trecht: Smid-Hollemans. d.. Amsterdam. Haverkamp Begemans-Pennock. d. Rot terdam. Getrouwd: A. Pull ter Gunne en E. Bruyn. Hillegersberg. A. Bottema en A. van Dis. Klundert. Overleden: B. D. van der Palm. m. 70 jr.. Den Haag; J. van der Es. m. 30 jr. Den Haag; J. M. HinzeRijken, vr. 81 jr. Den Haag: V. M. T. FauëlWeckes- ser, vr.. Den Haag; C. C W van der BreggenVan Vloten, vr.. Den Haag; A Volgers, m. Amsterdam; Ch. C. Ma- thyssenCornelissen. vr.. 85 jr.. Den Haag; ir. P. W. Insinger. m.. 61 jr. Hel mond: Jac. Barzilay. m.. 80 jr. Rotter dam; H. Bekendam m De Bilt. BRAND IN STOFFEERDERIJ Secretaris-generaal Verkeer en Waterstaat Met ingang van 1 mei 1957 is be noemd tot secretaris-generaal van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat mr. A. H. C. Gieben, geboren 8 juni 1898 te Medemblik. Mr. Gieben bezocht het gymnasium te Middelburg en studeerde aan de Ryks- universiteit te Leiden in de rechtswe tenschappen. In het voormalige Neder lands Indië heeft hy van 1923 tot 1941 verschillende rechterlijke functies ver vuld. Na verbiyf in Japanse kampen werd mr. Gieben in 1946 benoemd tot directeur van Justitie, welke functie hy in 1948 verwisselde voor die van advi seur-generaal van Justitie. Na de souvereiniteitsoverdracht werd hy plv. Hoge Commissaris Djakarta. In 1951 was hy vertegenwoordiger by de U.N.C.U.R.K. (United Nations Com mission for the Unification and Reha bilitation of Korea) met de titel van buitengewoon gevolmachtigd ambassa deur. Na terugkeer uit Korea trad mr. Gie ben op als chef van de afdeling politie van het directoraat-generaal van Openbare Orde en Veiligheid by het ministerie van Binnenlandse Zaken. Oude man door trein gedood Een 73-jarige man is gisteravond om halfnegen te Geldrop op een onbe waakte overweg ln de spoorlyn Eindho venWeert aangereden door de goede rentrein. die om 20.17 uit Heeze wah vertrokken. Hy was op slag dood. De man, die woonde in het tehuis voor ouden van dagen van het St.-Annazie- kenhuis te Geldrop. is waarschijnlijk door de duisternis misleid. De spoorlyn kruist ter plaatse de landweg „Het Hout". De trein had 22 minuten vertraging. Ook later op de avond rijdende goede rentreinen haden grote vertragingd. Deze pagina is gedeeltelijk gecorrigeerd Minister Luns in Bonn aangekomen De Nederlandse minister van Buiten landse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, is vanmorgen voor een bezoek van ander halve dag in Bonn aangekomen. HU zal met zyn Duitse ambtgenoot Von Brentano Nederlands-Duitse vraagstuk ken bespreken. By zijn aankomst op het vliegveld Wahn, bij Bonn, zei minister Luns zeer verheugd te zyn. voor het eerst op Duitse bodem zijn ambtgenoot te kunnen be zoeken. Hy sprak de hoop uit, dat de besprekingen tot een goed resultaat zouden leiden. De Westduitse minister van Buiten landse Zaken Von Brentano begroette minister Luns op het vliegveld. De Ne derlandse ambassadeur in Bonn, «ie neer Lamping, was hierby tegenwoordig. Minister Luns begaf zich terstond na zijn aankomst naar vice-kanselier dr. Franz Blücher, die op het ogenblik Bondskanselier Adenauer vervangt. Dr. Adenauer vertoeft met vakantie aan het Como-meer. De besprekingen zouden he denmiddag in het ministerie van Bui tenlandse zaken beginnen, na de lunch, die dr. Von Brentano zijn Nederlandse gast aanbood. Het lag in de bedoeling, dat de beide ministers in de loop van vrydagmiddag nog een persconferentie zouden geven, 's Avonds zullen in hoter Petersberg een ontvangst en een ban ket ter ere van minister Luns plaats vinden. De besprekingen zullen zater dagochtend worden voortgezet, waarna de Nederlandse ambassadeur in Bonn, de heer A. Th. Lamping. kan niemand missen. Geen dag. Niet alleen om het nieuws, maar ook om de ADVERTENTIES ACTUEEL BETROUWBAAR - VLUG BEURSOVERZICHT Unilever vast Amsterdam. 1 maart Ook nu het dividend van Unilever be kend is 'blyft de stemming aan de vaste kant. Terwyl gisteravond in het telefo nische verkeer 361 gedaan werd. haalde het fonds vanmorgen 366 G op flinke aankopen voor Londense rekening. Men is van mening, dat bij een eventuele te rugkeer van de herkapitalisatiewet op gunstige voorwaarden, er voor de aan deelhouders van Unilever een goede kans bestaat, in aanmerking te komen voor de bekende „klont uit de pap". Vanmiddag werd ingezet op 366, doch wat middenkoersaanbod bracht de koers op 364. Kon. Olie houdt zich goed. De note ring f. 167,60 is vrijwel onveranderd, de omzetten zyn zeer gering. Philips was 2 punten hoger. Aku 202, Amsterdam Rubber 75 lé - Staatsfondsen wat in herstel vooral I de staffellening op lichte vraag 88 I (plus 3/8%); ook de overige leningen fractioneel beter. Voor Scheepvaarten was vandaag goede belangstelling. Te genover één flinke verkoper stond ruime vraag van publieke zijde, dat meer ver trouwen begint te krygen in de Scheep vaartfondsen na de verhogingen van de dividenden der verscheidene maatschap pijen Rotterdamsche Lloyd en Holland- Amerika LUn). Scheepvaart Unie 169 (166%), Rotter Lloyd 179 (177), Holland- Amerika LUn 166% (Stocken f. 33,20). Vandaag werden voor het eerst verhan deld de 4V<% 40-jarige obligaties 1956 ten laste van de gemeente Rotterdam, advieskoers 96%. De N.V. Proost en Brandt werden 2 punten hoger bieden geadviseerd 120 bieden (120) op het verhogen van het dividend met een half procent tot 8% (7% WISSELKOERSEN Amsterdam, 1 maart - Londen 10.67% —10.68; New York 3.82%—3.82%: Mon treal 3.99} 13.99}-?; Parijs 1.0815.1 0825; Brussel 7.58%7.59: Frankfurt 90.79% 90 84%; Zürich 86.92%86.97%; Zürich (vr. francs) 89.18%89 23%. Stockholm 73.54%—'73.59%; Kopenhagen 54.97%— 55.02%; Oslo 53.36%—53.41%; Milaan 60.63%—60 68%; Wenen 14.65%—14,66%. herdacht kapelaan Gryping het plotse ling overlyden van de heer W. den Boer. die vele jaren lid, voorzitter en ere-voorzitter der vereniging is geweest. Hierna bracht directeur Baart een vijftal met zorg gekozen muzieknummers ten gehore. Over deze muzikale pres tatie kan een lofwaardig getuigenis wor den gegeven. Er is correct gespeeld, het t-h.,«_. ensemble is goed en de klank beschaafd Iemuze- De gekozen nummers gingen niet boven de krachten der executanten en daar door is de weg gebaand naar een bevre digend succes. Een dankbaar applaus Gemeente werklieden ruimden de ka pok. die in de Dorpstraat verspreid lag. spoedig op. Het maandelijkse spreekuur van de voorzitter en de secretaris van de woon ruimtecommissie zal niet plaats vinden op dinsdag 5 maart maar op woensdag 6 maart a.s. te 7 uur nam. ten gemeen- VROUWENVERENIGING „STILLE KRACHT". De vrouwenvereniging „Stille Kracht' viel hen na ieder nummer, doch vooral heeft haar jaarfeest weer gevierd. Elf by het einde ten deel. Jaar geleden werd deze vereniging op- Het woord was daarna aan de Gast- gericht en is nog steeds een bloeiende spelers, die met „Betje regeert" twee uur vereniging. Mevr. Zandee, de presidente, lang de aandacht der aanwezigen ge- °P?.1^e (^®ze avond met allen een har spannen hebben gehouden. telyk welkom toe te roepen. Er volgde Kapelaan Grijping sprak aan het sloteen bybelbespreking en enkele gedichten een dankwoord en kon mededelen, dat voor het uniformfonds reeds verschil lende giften waren toegezegd o.a. een bedrag van f. 100,door de Oranjever eniging. BURGERLIJKE STAND Geboren: Maria J. dr van K. Lubbe en R. Goddijn; Cornells Fr., zn van J. Roden burg en H. G. Blok. Ondertrouwd: L. J. Oasteledn, 25 Jaar en M. C. L. va.n Kampen, 23 Jaar; J. Sierat, 32 Jaar en A. Slootweg, 26 Jaar; H. de Jong. 31 Jaar en A. Pueper, 25 Jaar. Getrouwd: IJ. ae Jong en C. de Wit; A. van der Meer en J. C. Lubbe; P. van Es en P. van Rootzelaar. Overleden: J. A. W. Kater, 85 Jaren: M. Scheers-Sonnensöheln. 90 Jaren; E E. Con- sal-ves. 82 Jaren. VOORSCHOTEN Raadsstukken SUBSIDIE MILITAIRE EHUIZEN B. en W. hebben de raad een voorstel doen toekomen tot subsidiëring van mi litaire tehuizen. Zy stellen de raad voor een bedrag van f 2 per perkeUjk voor de eerste oefening in dienst zynde mili tair afkomstig uit Voorschoten te ver streken. Peildatum ongeveer 1 april. Verwacht wordt dat dan ongeveer 100 Voorschotenaren in militaire dienst zul len zyn. B. en W. stellen voor de drie centrales als volgt te subsidiëren: Cen_ trale van Kotholieke Militaire Tehuizen (exploiaerende 51.tehuizen) f 97. Neder landse Militaire Bond Pro Rege <3 te huizen) f 97 en het Humanistisch Thuis front t® tehuizen) f 6. van mevr. RoestVerkaik. Het jaarver slag werd voorgelezen door de secreta resse en de penningmeesteresse gaf een overzicht van de kas en het zieken- bujje. De kas staat er goed voor. Na ar pauze werden er gezellige spelletjes gedaan. Mevr. Rynsburger sloot deze avond. WASSENAAR BURGERLIJKE STAND Geboren: Jan, zn van L. van den Toorn en J. C. Kalshoven; Leon&rdus C., zn van J. J. van Egmond en M. E. Dra a ij er; Yvon ne A. M.. dT von L. G. J. Jacobs en R. M. G. Kampsoheur; Nlcolaaa T., zn van E. E. van Rhede van der Kloot en H. M. Al- barda; Geertje W. K.. dr van, J. van der Gugten en J. van den Boogert; Maria C. E., dr van A. T. de Bruyn en H. C. Brand; Gerardus, zn van J. J. Looljesrtijn en E. Groeneveld; Gerardus J. zn van F. W. A. Keizer en C. A. van Kuyen; Johanna M. C. dr van P .W. Nederlhof en W. G. Tijnagel; Eveline B., dr v. N. Franken en G. Hamer; Wilhelm!na G. M., dr van J. Knijnenburg en W. C. T. van der Holst. Ondertrouwd: J. van Maeren en B. Mail- le; J. van Veen en M. E. Vogels; H. F. van den Barselaar en C. Droog; C. P. van der Beek en A. P. van den Beig; F. J. Gillissen en J. M. Beijersbergen; J. Zuijderduijn en M. Weening; H. J. Monshouwer en R. Rot huis; G. J. L. Rena-ul't en J. A. Volz. Getrouwd'; J. P. Koolhaas en E. van Aalst; J. N. BuruiMc en M. L. J. van Gent; L. Verhey en M. d LooiJ; J .W. Rijneveld en M. Tromp; J. M. A. van Hoek en F. A. L Troetel. Overleden: F. Meindersma. 81 Jaar; D. J. Ciggaar. 53 Jaar; E. Cheizoo, 82 Jaar; W. M. M. Rleter, 5 m.; H. A. L. van Doornen, 81 Jaar; S. W L. van der Noordaa. 27 Jaar; N. Poullsse, 64 Jaar K. den Hamer, 28 Jaar, 91% 92 83 92% 91% 91A 91ft 91% 85% 85% 87 87 87 87 87% 88 87}* 88% 85% 86 93% 93% 92% 92 92 ft 92% 67% I. 67 L 88% 88% 86% Beurs vau Amsterdam Vrydag 1 maart ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% Grootboek obl. 3% Ned. '51 3% Ned. '53 3% Ned. '56 3% Ned. '48 3% Ned. '54 3% Ned. '55 I 3% Ned. '55 II 3% Ned. '47 3% (3) Ned. '37 3 Dollarlng '47 3 Investeringscert. 3 Ned. 62-64 3 Cert. NWS Indië '37A 3 Grootboek '46 3 ACTIEVE AANDELEN Cit. Hand. en Ind. B. Nat. Handelsbank Ned. Handelsmij. A'dam Rubber Deli Mijen (Ver.) H.V.A Java Cult Senembah Vorstenlanden A.K.U Berkei's Patent (v.) Calvé Delft eert. Kon. Pap. v Gelder Hoogovens eert Müller en Co. N B Ned. Kabelfabr Philips Philips pref Unilever Wilton Feyenoord Biliton 2de r Dordtse Olie gew. Kon. Olie (f.20.— idem (50 f. 20.— Holl Amerikalijn Java China Paket Kon N Stoomb. K.P.M Ned. Stoomv My. v Ommeren eert. Kon. Rott. Lloyd Ned Scheepv. Unie NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 92 92% Den Haag 1937 1 3 93 Leiden 1947 91% R'dam '57 I-III 3% 91% 40% 39 105 105 166 167 75% 75% 90 88 88 87 56 54% 67 65% 25% 24% 201% 202% 168 169% 299 303 194 192% 301% 300 309% 311 268 267 244% 247% 150 149 357 363% 217 217% 215 213% 833% 828% 168 20 168.00 167.05 166% 166 185 185 165 166% 156 158% 202% 204 280 281 178 180% 166% 171% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 98% 98% Premieleningen A'dam '53 3 106 104 A'dam '51 2% 99 98% A'dam '56 I 2% 92% 93% A'dam '56 II 2% 103 103% Eindhoven '54 2% 90 90 Enschede '54 2% 91 91 Den Haag '52 12% 106 102 L idem II 2% 103 101% R'dam '52 I 2% 100 L 99 Vg idem II 2% 105% 106 Utrecht '52 2% 99it 99% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 208% 209 HB U eert205% 205% Rott. Bank 173 173 Twentsche Bank 179 179 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 230 Borneo Sum. H.My. 72 Ned. G. en Sp. fabr. 197 197% Kon. Ned. Grofsm. 109 108% Intematio 92 90 Rott. Droogdok Mij. 572 565 Tieleman en Dros8 t% Ned. Mij. Walv.vrt. 68 68 Spoorwegen Deli Spoorweg Mij. .18 17% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 32% 32 ft Intern. Nickel 101 101% Anaconda 61% 61% Bethlehem Steel 172% 171% Cities Service 62% 61 General Motors 39ft 33 Kennecott 107% 108% Republic Steel50% 50ft Shell Oil 80ft 80% Union Pacific 28 Un. States Steel 60% 59% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V K 28/2 Edelmet. Kon. AA65GB 66GB Pref. w.a idem 67% 68 Electrolas B318 Holl. Constructie 387 Ing bur v Bouwnijv Int. Kunststoff ind 41L 38% Leidsche Wolsptnn 283% 282GL Sikkens Lak B 424GB 425GB Ver. Touwfabriaken 157 157% 'Vemink's Betonm 88 89 anWyk Textiel 73V4GB 74GB

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 11