|$,TSAL MAREL'5 autobedrijf n.v. „Zonder verandering zullen wij loonsverhoging moeten vragen!" Voor zondag 24 februari JÜk Sarco-globine LAATSTE WEEK GRATIS STOMEN 3 STUKS GEVEN 2 BETALEN QUICKER THAN QUICK ZATERDAG 23 FEBRUARI 1957 1 oorzitter N.V.V. over bestedingsnota: Weer elektriciteit en Prijsstijging lioger dan voorgesteld iverd „Wij zijn ernstig bezorgd over de prijsontwikkeling, die aan de gang is, want wij vrezen dat de vakbeweging, indien in deze gang van zaken niet spoedig een gun stige wending komt, zal moeten grijpen naar het enige afweermid del dat haar ten dienste staat: het aan de orde stellen van een loons verhoging". Kerkdiensten Dit zei voorzitter C. W. van Win gerden naar aanleiding van de re geringsnota inzake de bestedingsbe perking in zijn rede. die hij vanoch tend hield op de buitengewone hoofdbesturenvergadering van het NVV te Utrecht. De heer Van Wingerden zeide. dat het wel duidelijk is, dat de plannen van de regering inzake het te voeren landbouw beleid hun stempel hebben gedrukt op het complex van voorgenomen maatre gelen. zoals thans gepubliceerd. De be stedingsnota vertoont een aanzienlijk verschil met het advies van de SER. waarin het advies inzake de voor de landbouw te treffen maatregelen ont brak, maar dat geschraagd werd door éen paar belangrijke steunpunten, nJ. de eenstemmigheid, waarmee het werd vastgesteld, de uitspraak dat de voor gestelde maatregelen als één geheel moesten worden beschouwd en het cen traal stellen van het prijsta-bilisatiebe- leid. ..Wij moeten vaststellen, dat wat nu uit de bus is gekomen ons in ernstige mate verontrust", aldus de heer Van Wingerden. Duidelijke koers De heer Van Wingerden wilde duide lijk stellen, dat er tenaanzien van de landbouw een duidelijke koers moest worden bepaald en dat zekere maatre gelen moesten worden genomen. Hij zeide verheugd te zijn, dat in de nota gevolg is gegeven aan de wens over de relatieve gelijkstelling van de landar beiders. maar stelde vast, dat het vraag stuk van de werkclassificatie op de agenda blijft en dat dit vraagstuk ter- wille van de rechtvaardige beloning van de landarbeiders zo spoedig mogelijk de aandacht moet hebben. Vervolgens zeide spreker, dat het programma van de regering bepaalde consequenties heeft, die in de kringen van het NVV hoogst bedenkelijk wor den gevonden en waarvan z(j grote moeilijkheden vrezen. Hij noemde in dit verband de stijging van de melk prijs met in totaal 10 cent per liter, waartegen het NW meent ernstig te moeten protesteren. Hij zeide. dat het bezwaar tegen deze maatregel des te groter is, omdat zij er niet van over tuigd zijn, dat in plaats hiervan geen andere maatregel te vinden zou zijn. Het NW denkt hierbij vooral aan het onverklaarbare feit, dat de regering de door de SER voorgestelde fysieke in vesteringsbeperking door controle op de bouw van bepaalde bouwwerken in de industriële sector niet heeft over genomen. Ten aanzien van de huurverhoging zeide spreker, dat er geen onderzoek voor nodig is om vast te stellen, dat vooral in de grote steden een loonsverhoging van twee procent beslist onvoldoende is om een huurverhoging van 25 procent te compenseren. ..Bedenkelijk vooral vinden wij de bere kening die de regering maakt over het totale effect van de door haar overwo gen maatregelen", zo vervolgde de heer Van Wingerden. In de nota wordt gesteld, dat op het einde van 1957 de stijging van de kosten van levensonderhoud 6,8 procent be- j draagt. Dit betekent 0,4 procent meer dan door de vakbeweging als aanvaard- I baar is gesteld. Bovendien zit In het door de vak beweging gestelde maximum het offer, dat wjj voor onze rekening willen ne men terwille van de landarbeiders, al dus spreker, die zeide, dat op dit moment al op zijn minst twee en een half procent stijging is gerealiseerd en dat de voorgestelde maatregelen huns inziens onmogelijk met de over schietende rond vier procent kunnen worden gedekt. „Onze indruk van dit regeringstuk is", zo zeide hij, „dat het door de SER vast gestelde en aanbevolen evenwicht zal worden verstoord en dat het nadeel valt aan de kant van de consumenten". Nadat de heer Van Wingerden de bezorgdheid van de vakbeweging over de prijsontwikkeling had uitgesproken, zeide hij, dat zjj het middel van het aan de orde stellen van een loonsver hoging niet begeert, omdat zy er zich te goed van bewust is. dat men dan eerst recht in de loon- en prijsspiraal zou belanden, waardoor de moeilijk heden in het bijzonder voor de ver geten groepen nog groter zouden worden. Hij hoopte tenslotte dat rege ring en volksvertegenwoordiging niet doof zullen zyn voor wat er leeft in de vakbeweging en dus In het Neder landse volk. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 23-2-'57. Leidse Coop. Groenten en Fruitveiling Prijzen per 100 kg.: An dijvie 8090. kroten 1214. boerenkool 23 41 rode kool 16. gele kool 1718. groe ne kool 18. prei 1530. spruiten A 2869. idem B 1561 Uien Picklers 718, Was- peen 1441. winterpeen 353T, witlof 13 58 Prijs per 100 stpuks Sla. B 828. Pr-s per 100 bos 317. BOSKOOP 22-2-'57 Coop. Ver. ,De Boskoopse veiling" Forsyth la takken p. tak le kw. 34; 2e kw. 1624. id. p. bos 4659, Prunus trilobataken p. tak le kw. 30. id. 2e kw 1822, id. p. bos 901.20, Sierkers- takken Rosea, p. tak. le kw. 6685, id. 2e kw. 3951. ld. p. bos 1 402.60. Androma- blad p. bos 6384, Mahoniablad. 5385; Primiulaplantjes per st. 2032. KATWIJK AAN DEN RIJN, 22 februari. Groenteveiling: Waspeen A 3345. idem B 3240 boerenkool 3247. gele kool 817, groene kool 2224, rode kool 913 spruiten A 4475. Idem B 1641, uien 20—21. witlof A 3347. idem B 19—36. knolselderie 49. LISSE. 21 -2-'57. Gladiolenvelldng Op de plantgoed veiling van de Coop. Bloembollenveiling H.B.G. werden voor best plantgoed flinke prijzen besteed. Gladiolen: Acca Laurentia 6-8 0.90, 4-6 0.50; Alfred Nobel 0.90. 0.60; All-ard Pierson 1 25. 1.—; Bloemfontein 0.95, 0.60; Dr. Fle ming 0.90; Firmament 1.00, 0 70; Fire brand 2.Gen. Eisenhower 1.30, 0 90; Han v. Meegeren 1.20, Hopman's Glory 1.50, Jo Wagenaar 0.95, Joh. v. Konijnenburg 2.10, 1.50; Joh. Strauss 0.95, 0.65; Leeuwenhorst 1.40, Llmburgia 1.40 0.70: Lustige Witwe 0.90, Mansoer 0.65, Memorial Day 0.95, 0.55; Modern Ti mes 0.70, Morning Kiss 0.90, Mrs Mark's Memory 0.90. 0.60; Nieuw Europa 1.50, 0.45; Paotolus 0.75. Philippe's Me mory 0.85, 0.50; Rosa van Lima 1.10. 0.65: Salman's Glory 0 85. Sans Souci 1.30. Silhouet 0.60. 0.50; Sneeuwprlnses 0.50, Bijgoed: Montbretia Gemengd 6op 1.05: Montbretla gemengd 7op 1.001.10; Gloxi nia op soort 4-6 20 RIJNSBURG. 22-2-'57 Groenteveiling: rode kool 8—15. gele kool 1220. groene kool 1020. boeren kool 3040. Uien 10 20.waspeen A 2045, B 2535. prei 15 25 p. kilo Peterselie 1-0—14, selderie 10— 12 p. bos. knolselderie 527 p. stuk. (Ingez <Wed.-Adv.) baby-verzorging i gas in Frankrijk Volgens een bericht van Reuter zou de staking van het personeel van de Franse gas- en elektriciteitsbedrijven die In de volksmond al „knipper- lichtstaking" genoemd werd om middernacht zijn beëindigd. Niet alle gebieden werden gisteroch tend tegelijkertijd afgesneden. Volgens de normale procedure bij dit soort staWn- gen in Frankrijk werd in het ene arron dissement de stroom en het gas afge sneden, daarna twee uur later weer in geschakeld en toen in het volgende dis trict afgesloten. Daardoor echter werd in geheel Frankrijk de elektriciteitsvoor ziening met ongeveer 30 procent vermin derd. In Lyon moesten kleine bedrijven hun deuren sluiten. Doordat de knipper lichten in Parijs niet meer functioneer den ontstonden vele verkeersopstoppin gen Tijdens een lezing in de Franse hoofdstad over het .stadsleven in de middeleeuwen", die door een aantal pro fessoren werd bijgewoond, gingen de lichten plotseling uit. De lezing werd voortgezet bij een middeleeuwse verlich ting van kaarsen De stakers verwijten de regering, dat zjj geen loononderhandelingen toe staat, maar de Franse minister van Financiën, Ramadier, heeft gewaar schuwd, dat een algemene loonsverho ging prijsverhoging tot gevolg zou hebben. In Parijs staakt het personeel van de Reinigingsdienst reeds de gehele week. De bemanningen van sleepboten te Saint Nazaire weigeren overuren te ma ken en eisen een loonsverhoging van 20 procent. In Lorient zijn de havenarbei ders gisteren weer aan het werk gegaan. Daarentegen is personeel van de vissers haven voor 24 uur in staking gegaan. Het niet-onderwijzende personeeel van de Franse scholen dreigt ook al met staking. De staking van P.T.T.-personeel, die 2 dagen geleden begon zou gister avond beëindigd worden. Of dit inder daad gebeurd is, was vanmorgen nog niet bekend. Soekarno's plannen Meer macht voor tie communisten Welingelichte kringen in Djakarta voorspellen dat de communisten door Soekarno's voorstellen veel meer macht zouden krijgen. Alle religieuze partijen in het land zijn echter by hun beslissing gebleven om niet aan een regering met de communisten mee te doen. Ook de Masjoemi hoort by deze groep, voorts noemt men de Nadatoel Oelama en de Christelijke en Katho lieke partijen. Men verwacht dat het deze partijen inderdaad wel zal lukken de communis ten uit het Kabinet te houden maar men zou ze niet uit de Raad kunnen weren. Politieke waarnemers aarzelen niet om in elk geval belangrijke winsten voor de communisten te voorspellen, nu ze van Soekarno officieel diens zegen heb ben gekregen. Personen met rode vlaggen marcheerden door de straten tydens en na Soekarno's rede. Gedurende de nacht werden de Nederlandse bank instellingen en gebowen met verf be klad met opschriften als „Lang leve Soekarno!" en „Zij die de ontwikke ling tegengaan, zijn vyanden van de natie". De voorzitter van de parlements- fractie van de Nahdatoel Oelama, Hadji Achsien, heeft vandaag een verklaring uitgegeven, waarin hij zeide: „Ik verwerp Soekarno's con ceptie. Hij stelde de vraag wat er zal ge beuren als het plan niet de algehele instemming zou krijgen. Zal de presi dent. die tevens opperbevelhebber der strijdkrachten is. dan de staat van oor log en beleg in de gehele Indonesische Archipel afkondigen om zijn plan er door te dryven. of zal hij er dan in toe stemmen het te veranderen?aldus Aohsien. Vandaag hebben militaire patrouilles in Djakarta alle hotels doorzocht, op zoek naar verboden vuurwapens en ver dachte personen. Ook het bekende hotel Des Indes onderging dit lot. Volgens een woordvoerder van bet leger werden in dit hotel twee vuurwapens in beslag genomen. Compromisresolutie Cyprus is aanvaard De Politieke Commissie van de Ver enigde Naties ls gisteren eensgezind akkoord gegaan met een door de In diase afgevaardigde Krisjna IMenon opgestelde en ingediende compromis- resolutie over Cyprus. In deze resolutie geeft de Algemene Vergadering „het vurige verlangen te kennen, dat een vreedzame, democra tische en rechtvaardige oplossing ge vonden zal worden in overeenstemming met de grondslagen van het handvest van de V.N.". Ook geeft de Algemene Vergadering „de hoop te kennen, dat de onderhandelingen met dit doel zullen worden hervat en voortgezet Verscheidene delegaties hadden India gevraagd om een compromisresolutie te ontwerpen, nadat tijdens het vier dagen durende debat over Cyprus in de poli tieke commissie gebleken was, dat geen der andere ontwerpresoluties aanvaard zou worden. Helsinki tussen liet Oosten en Westen Geruchten ever devaluatie van de Finse mark met 30 (Van onze correspondent in Stockholm) De geruchten houden aan, dat de i Finse mark zal devalueren. Men neemt dat met een krachtige vermindering moet worden gerekend. Enig houvast heeft men aan het verschil tussen de officiële koers en het bedrag dat Finse toeristen al sinds jaren voor hun devie zen moeten betalen. Dit verschil ls thans ongeveer 30 procent. De Finnen zouden het liefst twee problemen in één slag geregeld willen zien: de stabilisatie van hun mark en de aansluiting by een Noordse markt. Over de Noordse markt is men het nog lang niet eens. maar tydens de thans plaats vindende conferentie van de Noordse Raad te Helsinki is gebleken, dat de Noren tot nu toe de grootste tegenstanders van een gemeenschappe lijk handelsgebied nu bereid zijn te praten en in ieder geval minder tegen stand bieden. Intussen is er nog menigeen, die in dit opzicht niet zo optimistisch kan zijn als enkele sprekers daar, die een Noordse markt als een etappe zeiden te zien op weg naar een Europese markt. De Russen hebben namelijk duidelijk gewaarschuwd. Zij menen dat een Westeuropese markt in de eerste plaats door het sterke Duitsland zal worden geleid en zij zien daarin een gevaar. Bovendien menen zij overal ..his mas ters voice" te horen, de stem van Ame rika. die het in Bonn voor het zeggen zou hebben. Zij zien daarom Finland niet graag via een Noordse markt naar het Westen glijden. Het is een moeilijk besluit voor de Finse politici, of zij deze stap kunnen wagen. Overigens is het misschien ook een hoog gespeeld spel om van Rusland betere economische voorwaarden los te krijgen. Fagerholm, die onlangs met de minister van Eco nomische Zaken in Moskou is geweest, schijnt dienaangaande minder toezeg gingen te hebben gekregen dan ver wacht was. Proces Wilma Montesi Na twist verlaat rechter (le zaal Voor de tweede maal in drie dagen heeft zich tydens het proces Wilma Montesi in Venetië een ernstig incident voorgedaan. Woensdag liet president Tiberl de zaal ontruimen, nadat het publiek door kreten zijn afkeuring over de gang van zaken had blijk gegeven. Gisteren liep hij zelf de zaal uit na een hevige woordenwisseling tussen de aan klager en de verdediging, die elkaar trachten te overschreeuwen. Het ver schil van mening ontstond over een anonieme brief, die door een der getui gen werd genoemd en waarin een aan val werd gedaan op een van de aanwe zige advocaten. De openbare aanklager tekende be zwaar aan tegen deze opmerking, die niet ter zake werd genoemd. „Wat heeft u daarmede te maken?", riep een der verdedigers uit, waarna de aanklager rood van woede opsprong en met de vuist op tafel sloeg. ..Mijnheer de pre sident. ik protesteer tegen deze ontoe laatbare methoden van de raadslieden. Zij moeten zich hoffelijker gedragen", schreeuwde hij. President Tiberi stond op, zeide „De openbare aanklager heeft gelijk" en verliet de zaal. Toen hij te rugkwam bood de oudste raadsman zijn verontschuldigingen aan voor het ge drag van zijn collega's. Lelden Hervormde Gemeente, Pieters kerk: 10 uur ds. M. Ottevanger. Hooglandse Kerk: ds. P. Kloek. Ooeterkerk: 10 uur ds. J. Groot; 5 uur dhr J. Kooien, vicaris te Delft Marekerk: 10.30 uur ds. J. van der Wiel (Gezinsdlenst); 7 uur ds. J. de Wit. Kooikapel: 10 uur ds. J. N. de Ruiter. Maranathakerk: 11 uur ds. H. J. van Achterberg. Herv. school Boshuizerkade: 9.30 uur ds. D. J. Vossers. Herv. Muloschool, Asserstraat: 10 uur ds. J. de Wit; 7 uur ds. D. J. Vossers. Ver. Vrijz. Herv. (Leidse Volkshuis) 10.30 uur ds. J. F. Kruyt te 's-Graven- Egiise Wallonne: 10.30 uur ds. Jan Wit te Nijmegen. Academisch Ziekenhuis: 10 uur dhr. J. F. G. Slerat Diaconessenhuls: 10.30 uur ds. C. Petri. Jeugdkerk: 10 uur dhr. A. Lagerwerf. Geref. Kerk. Zuiderkerk: 10 uur dr. Westerink: 5 uur dr. von Meyenfeldt. Herengracht: 10 uur dr Dronkert: 7 u. ds. B. Rietveld, van Den Haag-w. Oude Vest: 10 uur ds. Maaskant; 5 uur dr. Westerink. Maranathakerk: 9.30 uur dr. von Mey enfeldt: 5 uur dr. Dronkert. School Telderskade: 10 uur ds. B. Riet veld; 5 uur ds Maaskant. Ohr. Geref. Kerk: 10 uur (ond.: Wie ls de wederhouder?) en 5 uur (ond.: De her nieuwing van het beeld Gods) ds. C. v. d. Weele Geref. Kerk (art. 31): 8.30 en 5 uur (Luth. Kerk) ds. W. G. de«Vries. Rem Geref. Gemeente: 10.30 uur prof. G. J Sirks. Evang.Luth. Gemeente: 10.30 uur ds. H. J. A Haan. Doopsgezinde Gemeente: 10.30 uur ds. S. L. Verehus gezinsd lenst Oud-Kath Kerk (Zw. Singel 50): 9.45 uur Hoogmis. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstraat 19): 10 30 uur gezongen H Mis Christian Science (Steenschuur 6): 10.30 uur dienst. Evang. Ohr. Gemeente (Middelstegracht) HO en 5 uur dhr. Th. Dlkkes. (Ingez Med.-Adv.) Wanneer LT ziek lienl «jeweest... en Uw oude krachten nog maar niet willen terugkeren, gebruik dan een* Sareo-giobine. Dit KRACHT- TONICUM be%at alle stoffen die voor herstel en versterking nodig zijn. VRAAGT UW APOTHEKER OF DROGIST Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK. Beroepen te Sommelsdljk A. Gooyer. kand. te Hulzen (N.-H.). Bedankt voor Middelharnls J. T. Door- nernbal te Oene. GEREF. KERKEN. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Moerkapelle W. Hage te Nunspeet. Ruimte onder gotische bogen. Een prachtig doorkijkje op het koor der Pieterskerk te Leiden. (Foto L.D./Van Vliet.) Leger des Hells: 10 uur helllgingsdienst; 7 uur straatprediklng Gangetje; 8 uur ver lossln gssamienkomst Baptistengemeente: 10 en 5.30 uur dhr. Schouten Jr. Aariaiiderveen Herv. Gem.: 10 en 7 u. ds. E. G. Boesenkool. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. W. J. van Hoek. Chr. Ge ref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur leesdlenst. Ahhenes Herv. Gem. 9.30 u. da Ros v. Katwijk, 3.30 u. ds. F. Don v. Middelburg. Alphen aan den R(|n Herv. Gem. Ju- lianastraat: 10 uur ds. M. Hanemaaljer; 6.30 uur ds. H. J. van Heerden van Sche- venlngen (Jeugddienst). Gebouw Jona than: 10 uur ds P. A. Lefeber. Kapel Gouwsluis: 10 uur ds. J. H. Bogers. Kapel Hooftstraat: 9.30 uur ds. A J. Jorlssen; 6.30 uur ds. T. D. van Soest van Rljnsa- terwoude (Jeugdpreek „Uw deel ln dit leven"). Nutsgebouw: 10 uur ds. G. Cadée. Martha-Stiohting10.30 uur ds. J. Th. Meijer. Geref. Kerk. Zuiderkerk: 10 uur ds. J. G. Feenstra van Scheveningen; 6.30 uur ds. W. Wijma. Noorderkerk: 10 uur ds. G. Mulder; 6.30 uur ds. J. G. Veenstra. Aula Chr. Lyceum: 10 uur ds. W. Wljma 6.30 uur ds. G. Mulder. Hooftstraat: 10 en 6.30 uur ds. W Tom. Geref. Kerk (art. 31) hotel Centraal: 10 en 4.45 uur stud. A. N. Hendriks, van Rotterdam. Chr. Ge ref. Kerk: 10 en 6 uur ds. M. S. Roos. Oud Geref. Gem. van Mandersloostraat 9.30 en 4 uur leesdienet. Rem. Geref. Gem. van Mandersloostraat: 4 uur ds. Chr. G. Du inker van Boskoop (Doopdlenst) Evan gelisatie. IJsclubgebouw: 10 uur H.A.; 6 30 uur Rev Küneman. van Naarden. Benthuizen Herv. Gem. 9.30 en 6 u.: ds. A v E(jk. Geref gem. 9.30 en 6 u. lees- dlenst. Bodegraven Herv. Gem.: 10 uur ds. C. v. d. Bosch: 6.30 uur ds. J. C. Terlouw. (Nleuwerbrug)6.30 uur ds. C. v. d. Bosch. Herv, Evang.: 7 uur ds. H. M. Cnossenvan Amsterdam. Ger. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. A. C. Kersten. (Nleuwerbrug)9.30 en 6 30 uur kand. C. van Ulden van Den Haag. Ger. Kerk (art. 31): 10 en 5 uur ds. A. Hordijk van Baflo Ger. Gem.: 10 en 6 uur leesdlenst. Luth. Kerk: 10 uur ds. W. F. ten Rouweiaar; 5 uur Jeugd dienst ds. W F. ten Rouwelaar. m.m.v. Willem Mudde orgel te Utrecht en zang van Meta Smit Duizendkunst te Hilver sum. Evang. Kring: 10 uur Ere-dienst; 7 uur dhr. J. Leidekker van Ede. Boskoop Herv. Gem.: 9.30 uur ds. J. Pronk; 6.30 uur ds. A de Leeuw. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 4.30 uur ds. P. J. de Bruin. Geref. Gemeente: 9.30 en 6 uur leesdlenst. Geref. Kerk: 9 30 en 5 uur ds. Gijsb. Leene. Rem Geref. Gem.: 10 uur ds, G. Chr. Duinker Hazerswoude Herv. Gem. 9.30 u. ds. A. v. d. Most, Rotterdam, 6.30 u. ds. Chr. v. de Leed en. Geref Kerk: 9.30 u, ds. W. P. H. Pouwels van Wommels, 7 u. ds. G. Leene van Boskoop. Hlllegom Herv. Gem. 10 u. ds. F. Brouwer. 7 u. ds. W. Sirag; Geref Kerk 10 en 5 u. ds. A. K. Krabbe; Ghr. Geref. Kerk 1 Oen 5 u. ds. A. H. Schipper. Hoogmade Herv. Gem.: 10 uur ds. J. P. Honnef van Leiderdorp. Kaag Herv. Gem.: 10 uur ds. A. v. Leeuwen: 5 uur ds. T. H. J Steenbeek van Wateringen (Jeueddienst). Katwijk aan den R(|n Herv. Gem.: 10 uur ds. A. Makkenze; 6 uur ds. D. Bouman te Katwijk aan Zee. Geref. Kerk: 10 en 5 uur prof. dr. Attema te Amster dam. Katwijk aan Zee Herv. Gem. (Nieuwe Kerk): 10 uur ds. W. A. B. Hagen; 5 uur ds. Makkenze te Katwijk a. d. Rijn. (Oude Kerk)10 uur ds. P. Moerenhout; 5 uur ds. Jac. de Vos. (Kapel): 10 uur ds. D. Bouman; 5 uur ds W. A. B. Hagen (H.A.). uur ds. Offerings. en 5 uur ds. F. Pijl man. Geref. Kerk (art. 31): 10.30 en 5 uur ds. Knoop te Rotterdam. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. N. de Jong. Geref. Gem.: Remisestraat: 10 en 5 uur leesdlenst. Ge ref Gem in Nederland. Casa Cara: 10 en 5 uur leesdlenst. Kondekerk Herv. Gem 10 uur ds. v. d. Leeden, Hazerswoude (Ber. lidmaten) 7 uur ds. Van Embden. Zoeterwoude (Jeugddienst). Geref. Kerk: 10 urn ds. v. d. Berg; 7 uur ds. Kuiper. Sassenhelm. Leiderdorp Herv. Gem.: 10 uur prof. dr. A. J. Rasker, vain Oegstgeest: 6.30 uur ds. J. P. Honnef. (Kerkzaal) 6.30 uur ds. G. W. Kwant van 's-Oravenzande. Geref! Kerk: 10 uur d6. Sweepe; 6.30 uur ds! Dijk (Kerkzaal) 10.30 uur ds. Dijk: 5 u. ds. Sweepe. Ver. van Vrljz. Herv.: 7 uur ds. A. J. Snaayer van Haarlem. Lelmuiden Herv. Gem.; 9.30 uur ds. D. H. Gljsbers. Geref. Kerk :9.30 en 2.30 uur ds. B. Ooeterhoff. Llsse Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. C Jongeboer: 6 uur kand 't Hooft, van Alkmaar. Geref. Kerk; 10 en 5 uur ds. K. Schouten (HA. en Nabetrachting). Chr. Geref. Kerk: 10 en 4 uur ds. H. W. Eer- land. Geref. Gem.: 10 en 4 uur ds. L. Kleboom. Geref. Kerk (art. 31)10 en 4.30 uur ds. J. J. Verleur. Oud Geref. Gem 9 30 en 3 uur leesdlenst. Ned. Prot. Bond: 10 uur mej. L. A. van der Voort, Heem stede. Nieuwkoop Herv. Gem.; 10 uur ds. W. H de Jong: 6.30 uur ds. W. Verweij. Rem. Kerk: 10 uur ds. H. Poortman. Ge ref Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds J. Snel van Nieuwveen. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur leesdlenst. Nieuwveen Herv. Gem.: 9.30 uur de heer J. van den Hoek: 4.15 uur de heer J. van den Hoek: 7.15 uur ds. Heldlnga, van Haarlem. Ger. Kerk: 9.30 en 6.30 u. kand. D. M. Wouters, van Amsterdam. Nieuw-Ven nep Herv. Gem. 9.00 u. ds. M. C. Don. 10.30 ds F. Don sr. van Middel burg, 7.00 ds. J. A. van Boven (Jetigdd); (Bethellcapel) 10.00 u. ds. J. A. van Boven, 7.00 u. ds. H P. Swets (van Rijk) Jeugdd. (Pnlël Venneperweg) 10 u. ds. J. Breeuws- ma van Zevenbergen; Geref. Kerk, 9 30 en 3 u. ds. J. v. d. Zee; Chr. Geref. Keric 9.30 en 3 u. ds. L. Floor. Noordwyk-Blnnen: Herv. Gem.: 10 en 7 u. ds. J J. Meuzelmans. Geref kerk 9.30 en 5 u. ds P. Helnen; (v. d. Berghstich- ting) 11 u. ds. P. Helnen. Noordwljk aan Zee: Herv. Gem. 10 u. ds N. J. CVupédo, 5 u. Vie. A. Kamman; Jeugdkerk ln de school H. ter Duinstraat Geref. kerk 10 u. ds. W. v. d. Linden van Den Kaag. 5 u. ds B. Bouma. (Sole Mio) 10 u. ds. B. Bouma. Noordwykerhout Herv. Gem.: 10 en 7 uur ds. M. S. J. de Jong. Oegstgeest Herv. Gem. (Groene Kerk) ouderling; (Pauluskerk) 10.30 u. ds. Th. 10.30 u ds. B. C. Visser. Bevestiging Jeugd- Gramberg; 7 u. ds. G. F. Call en bach. (Hoge Mors) 10.30 u. dB. G. F. Callenbaoh, (Kerk zaal Endegeest) 8.30 u. dB. J. de Wit. Ver. v. Vrljz. Herv. (W. de Zw. kerk) 10.30 u ds. W. J. H. Hubeek; Geref Kerk (Mau- ritslaan) 10 en 5 u. ds. Jac Erlnga; Geref. Kerk (art 31) W. de Zw. kertc: 8.30 u stud Meijer (Oldehove); 3 u. ds. K. Brulnlng (Rijnsburg) Oude Wetering Herv. Gem. 10 u. ds. A. M. Knottnemis; Geref. Kerk 9.30 en 3 u. ds, A. Kornet. Rem. Geref Gem. 10.15 u. ds. J. v. Goudoever vaan Lelden. Rynsburg Herv. Gemeente. (Grote Kerk) 10 u. dr. H. van Gosldga. 5 u. prof, dr. G. C. v. Niftrik van Amsterdam; Jeugd dienst (Kleine Kerk) 10 u. ds. M. C. Groe ne woud. 5 u. H. v. Gosllga. Geref kerk: (Rapenburg Kerk) 9.30 u. ds. H. Post. 5 u. ds. L. v. d. Linde; Voorhouterweg kerk) "30 u. ds L. v. d. Linde, 5 u. ds. J. By Ie le veld;. 3 u. ds. H. Post. Gerf. Kerk (art. 31) veld; (Maranatha kerk) 9.30 u. ds. J. Bij- kerkgebouw Langevaart 10 en 5 u. ds. K. Briunlng, Ohr. Geref. Kerk 10 en 5 u. ds. J. Kampenaar. Rifnsaterwoude Herv. Gem.: 1030 u. ds. T. D. v Soest: 7 uur ds. A. J. Jorissen te Oudshooru. Chr. Geref. Kerk: 830 en 5 uur leesdlenst. Sassenhelm Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur dr. Walvaart; 5 uur ds. Moerenhout van Katwyk-Zee. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. Kuyper; 5 uur ds. v. d. Berg. Chr. Ge ref. Kérk: 10 en 5 ur ds. Wijnsma. van Broek op Langendijk. Ned. Prot. Bond: Geen dienst. Ter Aar Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. Van Amstel. Géref. Kerk: 10 en 630 uur kand. J. D. B. v. d. Maren uit Lands meer. Valkenburg Herv. Gem.: 10 en 6.30 uur ds. Lekkerkerker. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds Langeler. Geref. Kerk (art. 31): 8.45 en 3 uur student Meijer. Voorhout Herv. Gem.: 10 uur ds. Kalkman. Voorschoten Herv. Gem. (Dorp): 10 uur ds. W. G. Meijerlng: 7 uur jeugd dienst ds. E. Saraber. (Rijndijk): 10 uur ds. E. Saraber. (Hulp en Heil): 10 uur ds. P. Lur*"*"" Kerk: 10 Kerk (art. 31): 10 en 5 uur stud. A. Kool van Driebergen. Warmond Herv. Gem.: 10 uur dhr. Ant. van der Berg (Valkenburg)7 uur dr. J. Zandee. 10 uur Jeugdkerk ln *t Tref punt). voorganger de heer J. Vink (Kat wijk a. Zee). Waddlnxveen Her. Gem. 9.30 u. dhr. D. Stolk, godsdienstonderw. te Nleuwer- te Delft: (wljkgebouw Esdoornlaan) 9.30 u. kerk aan den IJssel; 6.30 u. ds. J. J. Poot dhr. J. Kooien, theol. kand. te Delft. Geref. Kerk; 10 en 5 u. ds. G. F. Snel te Nieuw veen. Remonstr Geref. Gem. 10 u. ds. M. J Pabon te Nijmegen. Chr. Afgescheiden gemeente: 9.30 en 5 u. leesdlenst; Ver. „Wet en Evangeli?" 9.30 u. de. H. J. van Heerden te Scheveningen Wassenaar Herv. Gem. Dorpskerk) 10 uur ds. H. Beker: 7 uur (Jeugddienst) ds. D. Veldkamp. Den Haag; (Kieviet- kerk) 10 uur dr. H. J. Honders: (Zuider hout): 5 uur ds. J. T. Wiersma; (Deyler- huis): 10.15 uur ds. J. T. Wiersma; 6 uur geen Jeuedkerk; 7 uur ds. H. Beker. Geref. Kerk (ZiUlaan): 10 en 5 uur ds. M. P. Fe- ringa; (Bloemcamplaan)10 en 5 uur ds, G. van Duinen (H.A.). Ned. Prot. Bond: 10 35 uur mej. ds. J. H. van der Slooten. Johannahuis: 10.30 uur mej. ds. W. S. Wiardl Beekman. Woubrugge Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. G. S. Sohinkél. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. G. Hengeveld. Zevenhoven Herv. Gem.: 9.30 uur ds. W. Verwell. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. P. de Ruig te Haarlem. Zoeterwoude Herv. Gem.: 10 uur ds. G. J. ven Embden. Zwammerdam Herv. Gem.: 10 en 6.30 uur ds. C. L. v. d. Broeck. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. J. Wagenaar. Rem. Ge ref. Gem.: 7 uur ds. F. Rappold, te Alk maar. met de nieuwste chemische reinigingsmachine DRY CLEANING. Tevens onzichtbare stoppages, ajouren. püsseren stofknopen. kousenreparaties, ceinturen en gespen, stomen en verven Leiden - Haarlemmerstraat '259 - Telef. 22702 De nieuwbouw hoek Pelikaanstraat. DAGBLADRECLAME IS NIET TE VERVANGEN ■■■■■inammssuHUHHiiiiniMHaaiiaaiMiniliv NÓG PITTIGER NÓG ZUINIGER HteHjitethMcoCuy HM 1:40 OFFICIAL DEALER OEN OEYL - WASSENAAR - TEL. 2545 (0-1751) Official dealer MERCEDES - RILEY - W0LSELE1 Keu» uit 200 occasions (met garantie)

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4