eindelijk in gebruik gesteld! Voorlopig standpunt van N.V.V. Bestediiigsnota gaat verder dan in vakcentralen gestelde grens Vrees voor verdere stijging levenskosten De bestedingsnota kon door het NW-bestuur zo deelt dit mede nog niet nauwkeurig worden bestu deerd. Uiteraard was er bijzondere be langstelling voor de invloed, die de regeringspolitiek zal hebben op de ontwikkeling van de kosten op het levensonderhoud. De drie vakcentralen hebben destyds berekend dat op grond van het SER-rapport een verhoging van de kosten van levensonderhoud aanvaardbaar zou zyn welke ten op zichte van het gemiddelde van 1956 voor 1957 gemiddeld vier procent en aan het einde van 1957 zes procent zal bedragen. Zij waren bereid een verdere verhoging van gemiddeld 0.2 einde 1957 0,4 pro cent te aanvaarden teneinde een ver hoging van de lonen der landarbeiders mogelijk te maken. De regering berekent nu, dat in totaal inclusief de land arbeider sflonen een verhoging nodig is. die aan het eind van dit jaar zal resulteren in een stijging van de kosten van levensonderhoud van 6,8 procent. Dat betekent, dus 0.4 procent meer dan de vakcentralen destijds bereid waren te aanvaarden. Het. verschil tussen deze cijfers wordt uit de bestedingsnota niet duidelijk. STERKERE STIJGING Bovendien dient te worden opge merkt. dat mede door de reeds ingegane prijsverhogingen een veel sterkere stij ging van de kosten van levensonder houd tengevolge van de regerings maatregelen moet worden gevreesd. In de eerste plaats berekent de rege ring voor de compensatie van de huur verhoging een loonsverhoging van twee procent. Een looncompensatie van twee procent zal eohter in het bijzonder in de grotere plaatsen onvoldoende zijn om de voorgestelde huurverhoging te com penseren. van 1956 met twee en een half procent, dan resteert voor de overige maatrege len van de regering aan het einde van het jaar een verhoging van de kosten van levensonderhoud van 2.3 procent. Men moet ernstig betwijfelen of de voorgestelde regeringsmaatregelen binnen deze verhoging van de kosten van levensonderhoud kunnen worden gefinancierd. Daarbij is dan nog af gezien van de invloed van prijsstijgin gen, welke niet een gevolg van de re geringsmaatregelen zijn, maar door andere factoren worden veroorzaakt. Het N.V.V. vreest dan ook, dat de to tale verhoging van de kosten van le vensonderhoud aanzienlijk groter zal zijn dan destijds door de drie vak centralen als grens is gesteld. Over deze situatie zal men zich in de kring van het N.V.V.-bestuur nog beraden. DINSDAG 19 FEBRUARI 1957 OEGSTGEEST ROTTERDAM 19-2-*57 Veemarkt Aanvoer in totaal 3972. Weektotaal 5771. Vette koelen en ossen 480; gbrulksvee 1052; vette kalveren 120; graskalveren 172; varkens 109; biggen 87; paarden 12-2; veu lens 14; schapen of lammeren 166; bokken of geiten 19. Prijs per kg.: vette koelen le kw. 310324 2e kw. 286—300. 3e kw. 274284. vette kalveren 310—340. 290—310, 270—290, slachtpaarden 245, 230. 220. Prijs per stuk graskalveren le kw. 450. 2e kw. 350. 3e kw. 275; nuchtere kalveren 56, 50. 40; biggen 60, 50. 44; schapen 140. 105. 100; lammeren 125. 110, 95: fcalfkoeien 1160, 975. 750- melkkoeien 1150. 975, 750; varekoelen 850, 725 600; vaarzen 775, 675- 475; pinken 540, 440, 340. BAPTISTEN GEMEENTE. In de tweede samenkomst, gisteravond belegd in de zyzaaJ van de W. de Zwy- gerkerk door de Baptisten Gemeente te Leiden, sprak de voorganger dezer Ge meente, de heer H. Schouten jr.. over „De triomf van het geloofsleven". Spreker las Jozua, hoofdstuk 14, de verzen 614. Hij ging uitvoerig na welk een man Kaleb was geweest, de als slaaf geborene, die de uittooht uit Egypte had beleefd en het land Kanaan had bereikt. Spr. wees zyn talryk gehoor op deze Kaleb, die het geloof waarlijk beleefde, want aldus spr., geloven is niet iets er kennen, iets onderschrijven, doch be leven. Alleen dan kan men vreugde en blijdschap vinden, die voor Gods kinde ren zijn weggelegd. Deze Kaleb beleefde het stralende moment van zijn leven n.l. toen hij .door Jozua gezegend werd en Hebron ten erfdeel verkreeg Het zangkoor der Baptisten Gemeen te zong enkele geestelijke liederen. Vlaggestokken aan de haal KWAJONGENS AAN HET WERK. Baldadige jeugd heeft in de afgelopen weken onrust verwekt in onze gemeen te. Hield zij zich vroeger tijd bézig met belletje-trekken, thans was de „grap" zich meester te maken van vlaggestok ken en die in de tuinen van anderen neer te gooien. Verschillende inwoners zijn daarvan de dupe geworden. Plotse ling ontdekten zij. dat hun vlaggestok spoorloos verdwenen was. De politie heeft heel wat telefoontjes in ontvangst moeten nemen van degenen, die haar van deze vreemde verdwijning op de hoogte kwam stellen en het heeft bo vendien heel wat moeite gekost, alvo rens iedere rechtmatige eigenaar zijn eigen vlaggestok weer de zijne kon noe men. Gisteravond is de politie er in ge slaagd de drie belhamels van 10 a 12 jaar te pakken te krijgen, zodat de rlaggestokken-misère nu wel tot het verleden zal behoren. Gelukkig! Wat voor aardigs er nu in dit spelletje zit, ontgaat ons ten enen male. Het moe- Van koeiestal tot padvindershuis „et uh de ^~ta „ietDe lvinish()CvC Voorschoten wordt del ijk of met deze factor rekening is ge houden. TWIJFEL Zou men desniettemin de kostenver hoging tengevolge van de huurverhoging op twee procent stellen, en houdt men rekening met de reeds nu bekende ver hoging van de kosten van levensonder houd ten opzichte van het gemiddelde MARKTBERICHTEN LEIDEN. 19 febr. Vette varkensmarkt. Aanvoer 253 vette varkens. Notering in centen per kg. levend gewicht: lichte 172 176, slagers varkens 176180. zeugen 152156. Handel tamelijk, enkele prima boven notering, bovendien 10 nuchtere kalveren, geen notering. LEIDEN. 19 februari. Leidse coöp. froent- en fruitveiling. Per 100 kg.: an- ljvie 92. kroten 1819. idem gek. 28 35. boerenkool 3147. rode kool 1517. gele kool 19. prei 1235, spruiten A 32 70. idem B 756, uien 519, waspeen 30 -44. winterpeen 942 witlof 2664. Per 100 bos: peterselie 10—14. BODEGRAVEN, 19 februari. Aangevoerd Op 100ste geboortedag van Baden Powell 19 partijen. Prijzen: matig. f2.38—2.45. Handel LEIDERDORP W. F. de la Rie 25 jaar bij Touwfabrieken Maandag 18 februari 1957 herdacht de heer W. F. de la Rie het heuglijke feit. dat hij 25 jaar werkzaam was bij de N V. Vereenigde Touwfabrieken te Leiderdorp. De jubilaris werd die dag in de con ferentiekamer door de directie ontvan gen en toegesproken door de fabrieks directeur de beer H. B. Haanappel, in tegenwoordigheid van de heer J. van Deventer en hoofdingenieur D. J. van de Moortel. De heer Haanappel wenste de jubila ris geluk met het dubbele feest, dat hij vierde, zijn 57ste verjaardag en zijn zilveren jubileum. Spreker prees de trouw van de heer de la Rie en dankte hem voor zijn prestaties en toewijding en overhandig de hem tenslotte het V.T.-eremetaal in zilver, alsmede de gebruikelijke gratifi catie. Vervolgens mocht de jubilaris de ge lukwensen in ontvangst nemen van de heren J. van Deventer en hoofdinge nieur D. J. v. d. Moortel, zijn chef de heer H. J. Dingjan, zijn gepensioneerde chef de heer F. Weil, zijn baas de heer W. Honders en zijn vertegenwoordiger in de O.R. de heer P. Hillebrand. De heer W. H. Fhilippo voerde na mens de jubileum-commissie en de Visclub het woord. Hij deed zijn felici taties vergezeld gaan van resp. een fraai wandkleed en een bloemstuk. Onder de indruk van de tot hem ge richte goede wensen, dankte de heer de la Rie de sprekers. Mevrouw de la Rie. die evenals een zijner dochters de ju bilaris vergezelde, had een ruiker an jers aangeboden gekregen. Na wat gezellig bijeen te zijn geweest, werd de jubilaris en zijn familie naar huis gereden, om daar het feest in in tieme kring te vieren. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Jacoba A., dr. v. W. de Vreugd' en A. van Duijn; Karin B., dr. v. G. Gramlkow en H. Kreislg; Elizabeth M., dr. v. C. Boekestijn en E. van der Wal'; Amton4<us J. J zn. v. N Molenaar en E. van Gijzen: Jacobus J. zn. v. J. Verlint en S. J. Landesbergen; Pleternella E.. dT. v. L. J. van Haalem en C. Strijd; Jan I., zn. v. L. Fielemon en M. van Eg-mond'; VVrlhelmina H. .dr. v. A. J. de Romijn en R. M. C. Meijer; Alldia. dr. v. N. van Isperen en E. S. A. v. d. Velden; Jan L. zn. v. L. den Boer en J. van Rees; IJbert. zn v. G. Noort'ander en E. Jonker; Cas per Leend'ert, zn. v. C. van der Burg en M. Seijn; Arlea. dr. v. A. den Hollander en E. R.i vensbergen; Wllhelimus N., zn. v. N. J. v. d. Berg en C. van der Zwan: Alfred E zn. v. J. Latuny en W. Th. Papllaja: Catherina M dr. v. D. F. Devllee en A. H. Bakker; Peter. zn. v. A. Beij en M. Horstman: Ja cob, zn v. M. Wisse e.n M. Gilde; Ingrid J. E dr. v. A. G de Wilde en R. B Bout; Margaretha J. J., dr. v. A. de Tombe en E M. de Beer; Nelly .dr. v. H. G. Wijmans en P de Jager; Amthonlius J., zn. v. Th. A. J. Nijssen en J. E. Th. Brasker; Gwendolyn, dr v. R. R. K. Kraft van Enmel en M. Schütte; Carolns Wilhelmus, zn. v. C. B Hosman en P. C. Zandvliet; Thomas A. Fr. J. zn. v. P. J. Stolker en D. B. M. Linders; Mathijs, zn. v. M. van der Heyden en J. van der Wal. GETROUWD J. M. Bakker en E. K. Meijer; W. de Bruijn en J. Veilbrlef; I. van den Wijngaard en S. W. Robbers. OVERLEDEN A. van Loon, 61 jaar, man: H. J. Jansen, 78 K. Oezer, 68 jaar. hudsvr van A .de Ru; Jaar, weduwe van W. !H. v, Lingen, Zaterdagmiddag zal het voor de Voorschotense Padvindery een grote dag zyn. Dan wordt eindelyk de „Kimshoeve" geopend. Die Kimshoeve is oorspronkelijk e^n koeiestal met bijgebouwen, in 950 opgetrokken toen het uitbreidingsplan van de gemeente noopte tot verplaat sing van het bedrijf van de heer Grundeken. Aan de Tolstraat werd een stenen schuur gebouwd geschikt voor 40 koeien, een loods voor berging, 2 grassilo's en in 1953 kwamen daar nog bij een kippjenhok en een gierkelder. Doordat de uitbreiding van Voor schoten sneller ging dan men had kun nen voorzien moest de gemeenteraad reeds in 1954 besluiten alle gronden van de heer Grundeken aan deze zijde van de Vliet gelegen aan te kopen. De gemeente kocht daarbij de stenen schuur met bijgebouwen met het doel ze te laten slopen. De actieve padvind (st)ers-organisaties hebben echter by ret gemeentebestuur een gewillig oor gevonden voor hun moeilijkheden. Daardoor kwam het, dat het uitbreidingsplan gewijzigd kon worden en dat de padvind (st)ers het gebouwtje konden huren. Deze padvind (st)ers hadden tot nu toe geen onderdak, dat de ontplooiing van hun werk mogelijk maakte. Voordat echter de voormalige boerderij van de heer Grundeken ..Kimshoeve" kon wor- den. moest er nog heel wat werk verzet worden. De gemeente leverde een be- langrijk aandeel door een betrouwbare elektrische installatie te doen aanleg gen. de vloeren te laten egaliseren, enz. Op 1 april 1956 kon burgemeester van der Hoeven de sleutels van het nieuwe onderkomen overdragen aan de leiders van de gezamenlijke padvind (st Iers- organisaties. Toen begon echter het werk voor deze organisaties pas goed, want het onder komen moest nog in de juiste „sfeer" ge bracht worden. Zeer velen steunden dit werk echter of door financiële bijdra gen of door bijdragen in natura of door veel vrije tijd op tc offeren. De Dienst van Openbare werken stond daarbij met raad' terzijde. Een nieuwe succes voor de padvin- K «f ten handige, maar onbehoorlijke knaap jes geweest zijn, die zich hiermee des avonds in het donker bezig hielden. Wij hopen, dat zij hun verdiende straf in de vorm van een ernstige réprimande ook van de ouders of anderszins, niet zullen ontgaan. Kwajongensstreken kunnen ook te ver gaan! VOORSCHOTEN Erwtensoepactie groot succes Ten bate van de hulp aan vluchtelin gen zijn in Voorschoten zaterdag 3500 liter erwtensoep en 2700 knakworstjes aan de man gebracht. De Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverle ning had ook dit jaar dë organisatie van deze actie. De soep, de nacht daarvoor door koks van de Koninklijke Marine gekookt. was buitengewoon goed en hoewel er 3100 liter besteld was had men toch maar 3500 liter gekookt. Tegen eén uur was men uitverkocht, maar één zij^e van de Wijngaardelaan was toen nog niet voorzien! Hoewel met enige moeite slaagden de organisatoren erin toch nog een 50 liter soep te laten komen (ditmaal uit Leiden), waardoor alle klanten tevreden gesteld konden worden. De netto opbrengst van deze actie is nog niet bekend, maar die wordt toch geschat op 1500 a 1600 gulden- LEDENVERGADERING D.E.S. Op de door de damvereniging DBS. derij was het besluit van de gemeen- gehouden ledenvergadering werden de teraad om (als uitzondering in de aftredende voorzitter en penningmees- nieuwe buurt met straten genoemd naar Nobelprijswinnaars) de straat waaraan de Kimshoeve ligt te noe men naar Lord Baden Powell Of Gillwell. De eerste fase in de afbouw van de Kimshoeve kan nu als afgesloten be schouwd worden. Het is een goede ge dachte van de leiding van de padvinderij geweest om op a.s. zaterdag deze Kims hoeve te openen. Zaterdag herdenkt n.l. de wereldbroederschap van padvin ders de 100ste geboortedag van zijn stichter Lord Baden Powell. En zo wordt zaterdag dan een stal voor 40 koeien, nu omgetoverd in een clubhuis voor 150 jongens en meisjes, officiéél in gebruik genomen. Na een mars door het dorp, die om kwart over twee begint, defileren de padvind(st)ers van alle richtingen broe derlijk tezamen voor het gemeentehuis. Om 3.45 uur zal burgemeester C. J. v. d .Hoeven officieel het bord. waarop de naam van Lord Baden Powell, ont hullen. waarna de Kimshoeve eveneens door de burgemeester g<\opend wordt. Na de inzegening van de Stamhut van de R.K.-groepen, is er gelegenheid voor be zichtiging van het nieuwe clubhuis van 4 tot 5.30 uifr. Padvinders en padvind- sters houden dan een gezamenlijke maaltijd, waarna zij per bus naar de Marekerk in Leiden gaan voor de B.P.- herdenking. In de Kleine Komedie in Am sterdam is Johan Kaart door vrien den en publiek gehuldigd met zijn zestigste verjaardag en de vijfen- zevenstigste opvoering van Het konijn en ik". - Tilly Perin-Bouw- meester bood hem namens de leden van het gezelschap een heus konijn aan. ter, resp. de heren J. van Bemmelen en J. Oosterom, herkozen. Uit het verslag van de penningmeester 'bleek, dat de financiële positie van de vereniging niet rooskleurig is, dit als gevolg van de hoge reiskosten der eompetitieploe- gen. Men zal tot contributieverhoging moeten overgaan. De prestaties van de tientallen in de LDD'B-competitie waren bevredigend. Het ledental is iets toegenomen, terwijl de onlangs gevormde juniorengroep goede perspectieven voor de toekomst opent. Aan de heer S. v. d. Mey werd de wisselbeker uitgereikt voor het be haalde kampioenschap van Voorschoten in 1956. terwijl de heer Westerbeek de wisselbeker der tweede klasse ontving. Na afloop van de vergadering werden gong wedstrijden gehouden. In de vier gevormde groepen werden de heren Oostergo. H. v. d. Velden, Van Egmond en v. d. Geest winnaars. WARMOND TONEEL K.A.B. De K.A.B. afdeling Warmond gaf in hotel „De Zon" tweemaal een uitvoe ring. Beide keren was de zaal geheel gevuld en heerste er een gezellige stem ming. Gezamenlijk zong men het strijd lied der K.A.B. In verband met afwezigheid van de voorzitter, de heer S. P. van Rijn, opende de heer Van der Willigen de avond en sprak een woord van welkom tot de leden en in het bijzonder tot de genodigden. Hierna kwam de afdeling toneel der K.A.B. ..Nut en Vermaak" voor het voetlicht. Opgevoerd werd het stuk „Jij weet jij weet. wat ik niet weet", een blijspel ln drie bedrijven door A. van Zuij'len. Dit geestige stuk, dat werd' ge regisseerd door de heer J. G. van Vliet, werd goed gespeeld. Tussen de bedrijven door zorgde het ensemible „The Players" voor muziek. De avond werd besloten met een ge zellig samenzijn. WASSENAAR Raad Wassenaar Onder leiding van loco-burgemeester mr. dr. J. Hazenberg werd gistermiddag een raadsvergadering gehouden met als enig agendapunt: ondershandse aanbe steding centrale verwarmingsinstallatie o.l.s. no. 3. Deze buitengewone vergade ring was nodig aangezien de bouw van de derde openbare school in Deyleroord reeds zo ver is gevorderd, dat met het aanleggen van de installatie moet wor den begonnen. Het voorstel om de levering en mon tage van de installatie ondershands aan te besteden aan I. Onnekink en Zn. NV te Rotterdam voor de som van f. 41.250 erd door de raad met vaststelling van een betreffend besluit aanvaard. Dieven vielen jongen aan Zondagavond werd een inbraak ge pleegd bij een familie aan de Witten- burgerweg. De familie lag al te bed, be halve een 20-jarige zoon. die om halfelf de keukendeur binnenkomend door twee mannen werd aangevallen en op het hoofd geslagen, waarbij hij twee tanden verloor. De dieven zijn waarschijnlijk op een bromfiets gevlucht. Hun buit was f. 25. De politie werd opgebeld, maar het onderzoek leverde niets op. AANRIJDING. Op het Burchtplein fietsend werd de heer H. van Elk aangereden door een personenauto, die komende uit de Van Heeckerenstraat bij het oprijden van liet Burchtplein een links bocht nam. De heer v. Elk liep een hersenschudding en een gescheurd oor op. Hij werd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. NA SLIPPARTIJ OVERLEDEN. De 26-jarige S. W. L. van der Noor- daa alhier, di eeind vorige maand op de Schouwweg met zijn scoot e* slipte en met zijn hoofd tegen een boom te recht kwam. is aan de gevolgen over leden. Bij Koninklijk besluit is, te reke nen van 15 februari 1957. voor een tijd vak van 2 jaren benoemd in het tucht college, bedoeld in artikel 48 van het Uitvoeringsbesluit Autovervoer Goede ren, tot lid en voorzitter mr. dr. J. Ha zenberg alhier. C.J.M.V. zag films In het Deylerhuis werd gisteren een CJMV-avond gehouden, welke werd ge opend door de heer A. G. van Tol, jeugd-ouderling, die er zijn blijdschap over uitsprak, dat ook veel ouders aan wezig waren om kennis te nemen van het werk in de vereniging. Naar aan leiding van een te vertonen film deelde hij mee, dat het in de bedoeling ligt om in de a.s. zomer met de jongens te gaan kamperen. Hij deed een beroep op de ouders hun medewerking te verlenen. De 'heer J. M. Deierkauf, secretaris van de Federatie van Chr Jongeman nen-Verenigingen. vertoonde een fiLm over een gehouden kamp en lichtte deze toe, waarna de voorzitter van de ver eniging, de heer T. Roeleveld, meedeelde, dat het kamp gehouden zal worden te Leusden eind juli "begin agustus. Hierna werd de uitslag bekend ge maakt van een loterij, welke werd ge organiseerd voor de aankoop van kos tuums voor de wandelclub. Na de pauze werden enige amuse mentsfilmpjes vertoond. Tuinbouwstudieclub bijeen Gisteravond werd in de bovenzaal van café De Groot een vergadering ge houden van de Tuinbouwstudieclub Wassenaar. De voorzitter, de heer A. den Haan. begroette in het bijzonder de heer H. A. N. Jansse, die een inleiding zou houden over Rots- en Alpenplan- ten. Door de heren v. Keppel en Nijp was materiaal meegebracht, dat door eerst genoemde werd besproken. In een vacature in de cursuscommis sie werd voorzien door de benoeming van de heer Groenewegen. Het woord was dan aan de heer Jansse. die eerst besprak de Alpenplanten groeiend op de Alpenweiden, in de hoger gelegen moraines en op de daar weer boven ge legen gesteenten. Bij gebrek aan het koele smeltwater zijn de planten uit de hogere streken moeilijk te kweken. De rotsplanten kunnen op alle manieren worden gekweekt, maar zij verliezen hun habitus d.w.z. dat de bloemen kleiner worden. Er was gelegenheid voor het stellen van vragen, waarvan gebruik werd ge maakt. In een pauze werd nog een kort verslag uitgebracht over de gehouden feestavond, welke een batig saldo van f 12.30 opleverde. Deze ruïne ontstond toen in Noord-ltalië nabij de Brennerpas twee goederentreinen op elkaar vlo gen. Er waren geen persoonlijke ongelukken, maar het kostte heel wat tijd en moeite om deze be langrijke spoorverbinding weer vrij te maken. BEURSOVERZICHT Kalm bij goede ondeUoon Amsterdam, 19 februari. Over de nota bestedingsbeperking werd ter beurze niet veel meer gesproken en van een scherpe uitwerking op het beursverloop viel dan ook weinig te be speuren. Alleen was opmerkelijk de zwakke houding van de Ned. Staats fondsen, die na een nauwelijks prijshou dende opening een bepaald gedrukte houding vertoonden. Met name was dit het geval voor de Staffellening 1947, die opende op 87 7/8, maar na korte tijd 87 1/4 noteerde, om in het verdere ver loop tot 87 in te zakken. De andere soorten konden zich evenmin handhaven al waren daar de koersverliezen niet zo spectaculair. Op de aandelenmarkt viel de stem ming erg mee. Er was vraag naar Kon. Olie voor Paryse rekening, waardoor dit fonds, na vanochtend iets lager te heb ben genoteerd, boven het vorige niveau uitkwam en tevens boven New-York pa riteit kwam te liggen. De andere inter nationale fondsen weken nauwelijks van het vorige niveau af. De Philipshoek was vrijwel verlaten. Alleen certificaten Uni lever trokken aan tot 340, na opening op 337. Van de binnenlandse industrieën vielen de Hoogovens, die geadviseerd werden op 300 bieden ingevolge het ver hoogde dividend van de Dortmund Hör- der, waarvan de Hoogovens een belang rijk aandelenpakket bezitten. Voorts werden Carton- en Papierfabriek Schol ten aanzienlijk hoger geadviseerd in ver band met de dividendverbetering van 12 tot 16%. De Scheepvaartmarkt had een onregelmatig verloop. Aandelen „Neder land" ontmoetten lichte vraag. Cultures over de gehele linie lager. De spoorweg lening werd vernomen op 100 bieden. Morgen is de inschrijving op de nieuwe lening der N. S. van f.25 miljoen. WISSELKOERSEN Amsterdam, 19 febr, Londen 10.67% —10.67%. New York 3.82fg—3.83,',;. Mon treal 3.99%—3-99%. Parijs 10812% 1 0822%. Brussel 7 56%—7.59%, Frank furt 90 79%90.84%Zürich 86 93— 86.98. Zürich (vr fres) 89 24%—89 29%. Stockholm 73.5873 63. Kopenhagen 54 95%—55 00%. Oslo 53.35—53 40, Mi laan 60 60%—60.65%, Wenen 14 64%— 14 65%. Beurs van Amsterdam Dinsdag 19 februari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '53 3% 91% 91 Grootboek obl. 3% 84 B Ned. '51 3% 92y4 92% Ned '53 3% 91% 91% Ned. '56 3% 91A 91 Ned. '48 3% 85% 85% Ned. '54 3% 87% 87 Ned. '55 I 3% 87% 87% Ned. '55 II 3% 88 87% Ned. '47 3% (3) 87H 87% Ned. '37 3 86% 86% Dollarlng '47 3 93% 931? Investeringscert. 3 92% 9">% Ned. 62-64 3 9292% Cert. NWS 69% B 70 Indië '37 A 3 88 87% Grootboek '46 3 85% ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand, en Ind. B 47 46 Nat. Handelsbank 106 105% Ned. Handelsmij. 168% 1,681 A'dam Rubber 78% 77^ Deli Mijen (Ver.) 97% <>51" HV.A 95% 941: Java Cult 57% 571; Senembah 67% A K U201 200% Berkel's Patent (v.) 172 Calvé Delft cert. 288 290 Kon Pap. v Gelder 195% 197' Hoogovens cert298 305 Müller en Co. N.B 300 300 Ned Kabelfabr274 273% Philips 243 244% Philips pref150 150 Unilever 337% 340% Wilton Fe.venoord 218V4 Biliton 2de r 212% 212 Dordtse Olie gew. 789 790% Kon. Olie (f 20.—) 158 40 158 90 idem (50 A f 20.—) 158.20 158 55 Vorstenlanden 19 80 i9 60 Holl. Amerikalijn 179% 178% Java China Paket 184% 185 Kon. N Stoomb 166 166 K.P.M 157 155% Ned Stoomv Mij 200% 202 v Ommeren cert. 276% 274s; Kon Rott Lloyd 173 173% Ned Scheepv Unle 165% 166'a NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 92% 91% Den Haag 1937 I 3 93 Leiden 1947 91% R'dam '57 I-III 3% 01% 91 Inrustr. Obligaties Philips Dollarlng *51 97% 98 Premieleningen A'dam '33 3 102 B 105 A'dam '51 2% 105 102% A'dam 56 I 2% 99 98% A'dam '56 n 2% 109% 109% Eindhoven '54 2% 92% 91 Enschede '54 2% 93 92% Den Haag '52 I 2% 106% 106% idem TI 2% 106% 104% R'dam '52 I 2% 106 105 idem II 2% 108% 108% Utrecht '52 2% 102 B 105 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletinstellingen Amst. Bank 212 211% HBU cert206% 206% Rott. Bank 176% 176% Twentsche Bank 181 183 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 233 Borneo Sum. H Mij 72 Ned. G en Sp. fabr 186y4 Kon Ned. Grofsm 110 189% Internatlo 96% 95% Rott Droogdok Mij 570 578 Tieleman en Dros7% Ned Mij Walv.vrt. 68% 68 Spoorwegen Dell Spoorweg Mij 19 19 Amerik fondsen Canadian Pacific R 32 A 32 A Intern. Nickel 104 103% Anaconda 62y4exd. 60% Bethlehem Steel 176y4 176% Cities Service 62% 62% General Motors 40A 40', Kennecott 109% l(V"T Republic Steel 51 y4 51 Shell Oil 76% 76A Union Pacific 28^ 2* Un States Steel 62% 61% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen V K 18/2 Edelmet Kon AA 64% 63 Pref wa Idem 66% 67 Electrolas B 322 318 Holl Constructie 374 375 Ing our v Bouwnyv Int Kunstsl Ind 45% 44 L Leldsche Wnl«ptnn 277% 277 Slkkens Lak B 407 410 Ver Touwfabrieken 162% 160GB Wernlnk's Betonm 82% 81% Van Wijk Textiel 70% 70%

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5