Holl. Mij. van Landbouw Streekbijeenkomst Kring Rijnland Oprichting gem. lyceum bepleit Op Lammenschansweg komt één - richtingsverkeer 95ste jaargang Dinsdag 19 februari 1957 Tweede blad no. 29066 Het Landgerecht in Madjalengka, West-Java, heeft gisteren de getui- 11 maart requisitoir in zaak de Braai Forum besprak landbouwvraagstukken De Kring Rijnland van de Holl. Maatschappij van Landbouw hield gisteren zowel in de middag- als in de avonduren een vry goed bezochte streekbüeenkomst in de grote zaal van „Den Burcht" te Leiden. Kreeg 's middags een forum gelegenheid verschillende door de leden schriftelijk gestelde vragen te beantwoorden 's avonds was het al muziek en spel wat de klok sloeg. De vergadering werd geopend dooi de voorzitter van de Kring Rijnland, de heer L. Donker uit Rijnsaterwoude, die er allereerst de aandacht op vestigde, dat het de eerste keer is dat de land bouwers in ringverband bij elkaar zyn. Het voornaamste doel van deze dag is, aldus spreker, de leden iets te laten horen van de vele moeilijkheden, die er op het terrein van de landbouw lig gen. De Kring had derhalve besloten enkele wijze mannen naar Leiden te trekken om gezamenlijk diverse raad sels te bespreken en de knopen in dien mogelijk te ontwarren. De voor zitter wekte de aanwezigen op zich zo veel mogelijk achter de hoofdbesturen te scharen vooral in moeilijke tijden. Hierna gaf hij het woord aan de leden van het forum, dat bestond uit D. S. Tuynman, algemeen secretaris van de Holl. Mij. van Landbouw, (voor zitter) en de heren C. v. d. Berg, die renarts te Oude-Wetering, A. v. d. Hoek, voedselcommissaris voor Noord- en Zuid-Holland W. J. van Kampen, voor zitter van de afdeling Tuinbouw van de Holl. Mij. van Landbouw, Joh. de Veer, voorzitter van het Produktschap voor Vee en Vlees. Mej. P. K. Ciggaar had als secretaresse van het hoofdbestuur der Jongeren aan de, groene tafel plaats genomen. Een van de eerste onderwer pen, die werden besproken ging over de vestigingseisen voor de landbouw. Over het algemeen was het forum het er over eens, dat deze nodig zijn. De heer van Kampen was van oordeel, dat om een bedrijf goed te doen functioneren de leider wel degelijk een behoorlijke oplei ding genoten moet hebben Hij zou de eisen nog eerder willen versterken dan verminderen. De heer de Veer zag er zo wel uit oogpunt van zelfbescherming als uit oogpunt van bedrijfsvoering heil in, maar hij was er van overtuigd, dat de vestigingseisen op het platteland schrik barend worden overdreven. Ook mej. Ciggaar zou de opleiding iets minder zwaar willen zien. Op de vraag of het waar is, dat in ons land industrie aardappelen worden ingevoerd ant woordde de heer v. d. Hoek bevestigend. Hij zag een en ander echter niet ernstig in, daar deze invoer geen invloed uit oefent op de prijs van de kleiaardap- pelen in het westen en in het zuiden van Nederland. Wat de schapenteelt be- B.B. hield oefening Werkelijkheid werd benaderd Gisteravond hield de B.B.-Overheids- reddingsdienst met drie reddingsploegen en een pionierploeg een z.g. werkelijk heidsoefening in het in afbraak zijnde gebouwencomplex tussen Hooigracht en Middelstgracht, waar voorheen de C. V. Tieleman en Dros gevestigd was. De ge kozen oefenomgeving, een dorado voor dit B.B.-onderdeel, bood de mogelijkheid om de ploegen voor gecompliceerde reddingsproblemen te stellen en daar Is dan ook voor gezorgd. De slachtoffers lagen op een boven verdieping en moesten achtereenvolgens, gelegen op een brancard, door een gat in de vloer neergelaten worden naar een lagere verdieping, daarna door een raam naar de begane grond en vervolgens nog middels een bepaalde bokconstructie over een 3 meter hoge muur, gebracht wor den. Daar was op een vrije plaats een z.g. „gewondennest" gevormd, d.w.z. een plaats, waar men de gewonden bijeen brengt en vanwaar de afvoer plaats vindt. Als gewondennest gold bij deze oefe ning een eenvoudig onderkomen, dat door de pionierploeg vernuftig en snel van wat jukken en dekzeilen in elkaar gezet was; dit om de slachtoffers tegen regen en koude te beschermen en hun een gevoel van voorlopige veiligheid te geven. De oefening, die als bijzonder ge slaagd beschouwd mag worden, heeft er stellig toe bijgedragen om de vaardigheid van de ploegen te verhogen. Het was voor de deelnemers een bevrediging om de theoretisch en bij kleinere oefeningen verworven kennis eens toe te passen on der de werkelijkheid sterk benaderende omstandigheden. Met smalle beurs toch modieus Modeshow „Margriet" (Van een speciale medewerkster) In het voorjaar en in de zomer weer modieus gekleed te zijn, is de hartewens van iedere vrouw. Dat dit ondanks een smalle beurs, doch met wat smaak en handigheid heel goed mogelijk is. toon de ons de voorj aars-modeshow, georga niseerd door „Margriet". De kunst om goed gekleed te gaan berust voorname lijk op de gave datgene te kiezen, wat voor Uw figuur of leeftijd het meest geschikt is. „Margriet" stelt daarvoor patronen beschikbaar. Deze patronen gingen voor ons leven, toen vier mannequins gistermiddag en twee maal 's avonds in de Stadsgehoor zaal. de aan de hand hiervan vervaar digde modellen toonden. Het was een gezellige collectie, die vele dames in spireerde om zo spoedig mogelijk (liefst nog vóór de grote schoonmaak) zelf een pakje of jurk te maken. Veel nieuws in „lijn" was er niet te bespeuren, uitge zonderd het allernieuwste snufje uit Parijs, een japon in de extreme flou- lijn. Voor het merendeel zijn de japon nen weer van ceintuurs in de taille voorzien, al werden er ook nog verschil lende Empirelijn-jurken getoond, die volgens Parijs evenwel alweer taboe zijn. De getoonde collectie was zeer geva rieerd. via pyjama, ochtendjas, huis- houdschort, mantelkostuums, eenvou dige en geklede japonnen, belandden wij bij de avondjaponnen. Ook de bruidsjapon naar een ontwerp van Pierre Balmain, die zonder iasje als avondjapon was te dragen, ontbrak niet. Veei aandacht was besteed aan dc praktische separates. Er is immers zo veel te combineren met een losse blouse en dito rok! Het materiaal voor japonnen is nog steeds overwegend katoen, bedrukt of effen, maar vooral veel genopt. treft waren de heren v. d. Veer en v. d. Berg het er over eens dat uitbreiding hiervan o.m. rekening houden-d met de exportmogelijkheden zeer zeker ver antwoord is mits er een efficiente ziek tebestrijding ter hand kan worden ge nomen. Over het optrekken van de suikerbietenprijs tot de prijs van suiker op de wereldmarkt nam de heer v. d. Hoek het woord. Hij drong er op aan voor de Nederlandse suikerbieten een zo goed mogelijke prijs zien te krijgen on geacht de suikerprijs op de wereldmarkt temeer omdat het laatste te wisselval lig is. De heer v. d. Berg, die de vraag of door het opvoeren van de melkpro- duktie het aantal kop- en melkziekten groter wordt beantwoordde, zette o.m. uiteen hoe men deze ziekten het best kan voorkomen. Het aantal ziekten neemt bij hogere melkproduktie inder daad toe. Nog tal van andere vragen werden het forum voorgelegd en tot laat in de middag werd er over gedebatteerd. Na een gezamenlijke koffiemaaltijd waren woord en daad tijdens de avondbijeen komst aan de Jongerenorganisatie der Holl. Maatschappij van Landbouw af deling LeidsC'hendam. Opgevoerd werd nl. het blijspel in drie bedrijven van Stien de Bruyn en Ben Heuer „De Surprise" De regie berustte bij Sjouke Romeijn. Ondanks het feit, dat er door een misverstand met andere toneel attributen gewerkt moest worden, wis ten de meeste spelers zich toch rede lijk van hun taak te kwijten. Het samenzijn werd opgeluisterd door mu ziek van een Jongerengroep uit Nieuw- veen en omstreken. Kortom men be hoefde zich gisteren in „Den Burcht" zeker niet te vervelen. Zak - Bijbel - Bond De naaste winnen voor Christus De Z.B.R., de Zak-Bjjbel-Bond een internationale en interkerkelijke beweging waaraan allen kunnen deel nemen, die het zich tot een vaste ge woonte willen maken elke dag een gedeelte uit de bijbel te lezen en steeds een bijbel bij zich dragen. Ons motto is. zoals gisteravond de heer M. v. d. Berg, correspondent van rayon Leiden in het gebouw „Prediker" vertelde, de naaste te winnen voor Christus door middel van Gods Woord. Het oorspronkelijke idee van de Za'k- bijbelbond is uitgegaan van een school meisje in Engeland, Helen Cadbury. Op 12-jarige leeftijd begon zijn een bij bel bij zich te dragen, want zelf tot Christus gekomen, wilde zij met Gods Woord ook haar vriendimien bereiken. Na haar huwelijk werd de bond een wereldwijde beweging toen haar man Charles M. Alexander samen met dr. J. Wilburg Chapman in 1908 een evange- lisatietocht maakte door de Verenigde Staten. Vanaf die tijd werd de Zak- Bijbel-Bond een belangrijk onderdeel van hun evangelisatiewerk op hun we reldreizen. Rev. A. W. Grimsey uit Engeland sprak een kort woord tot de aanwezigen dat op uitstekende wijze vertaald werd door een vertegenwoordiger van de Z.B.B. Reverent Grimsey vertelde hoe hij via een bijbelschool in Glasgow predikant geworden was. Spreker wekte iedereen op tot per soonlijke evangelisatie. Het is nodig want, duizenden mensen kunnen niet door hun voorganger bereikt werden. Geef het woord van God met Uw per soonlijke getuigenis aan iemand anders. Wordt een schakel van het doel dat Christus met de mens heeft. Wees een levende getuigenis van Hem. besloot rev. Grimsey. die zelf gezegd heeft; Komt allen die vermoeid en belast zijn, want ik zal U rust geven. Ter illustratie van het mooie maar veelomvattènde werk der bijbelversprei ding vertoonde men enkele kleuren films uit Azië en uit Afrika. De muzikale omlijsting werd verzorgd door het zangkoor „De Zaaiers", o.l.v. mevr. v. d. Rewden met pianobegelei ding van Frans v. d. Reyden. genverhoren in de zaak tegen de Ne derlander H. de Braai, die terechtstaat op beschuldiging van ondergrondse ac tie tegen de Indonesische staat, be ëindigd. Op 11 maart a.s. zal de Officier van Justitie requisitoir houden. Gisteren werden drie getuigen ge hoord. die allen verklaarden beklaagde te hebben gezien in oktober 1952 de maand, waarin hij zich volgens getuigen k charge bij een bende in de bergen van West-Java zou hebben bevonden. Een dezer getuigen, Klaas Koning, ver klaarde voorts, dat beklaagde in een zie kenhuis lag, toen Westerling in januari 1950 zijn aanval op Bandoeng deed. Op een vraag van de verdediger, mr. Lips, antwoordde getuige, dat De Braai nooit over politiek sprak. De laatste getuige, de commissaris van politie, Ameloe, bevestigde de verklaring van de heer Koning, dat getuige in ok tober 1952 bij De Braai had ingewoond. Hij noemde beklaagde te „onvolwassen" om aan politiek te doen. Het gezin van De Braai beschreef getuige tenslotte als een verarmde huishouding. De verdediger, mr. Lips, legde tenslotte aan het Landgerecht een verklaring over van een zekere Meys, waarin deze zegt beklaagde nooit te hebben genoemd in verband met Westerlings aanval op Bandoeng, zoals door de getuige k charge Frans Baden was beweerd. Afd. Leiden van Volksonderwijs riclit zich in adres tot gemeenteraad Tjjdens de gisteravond in de Jacobazaal van „Den Burcht" gehouden jaar. vergadering van de afdeling Leiden van de Vereniging Volksonderwijs is uit voerig gesproken over de oprichting van een gemeentelijk lyceum. De voorzitter mr. J. Drijber, die de noodzaak van een dergelijke onderwijs inrichting krachtig bepleitte, lichtte een bestuursvoorstel toe waarin wordt voor gesteld zich met een adres tot de ge meenteraad te wenden, waarin dit college wordt uitgenodigd stappen te ondernemen, welke kunnen leiden tot de oprichting van een openbaar lyceum. LYCEUM GEEN VAN H.B.S. „BIJWAGEN" Het bestuur, aldus spreker, denkt hierbij aan de bouw van een nieuw en modern lyceum aangezien men in het omzetten van de Gem. H.B.S. in een lyceum slechts „een halve oplos sing ziet. Het lyceum, aldus mr. Drij ber, mag geen „Bijwagen" van de H.B.S. worden. Bij de discussie, welke rond dit be stuursvoorstel ontstond, werd er o.a. voor gewaarschuwd om een eventuele omzetting van H.B.S. in lyceum niet bij voorbaat te verwerpen. Wij moeten, al dus werd opgemerkt, deze zaak 'niet alleen groots zien, doch ook rekening houden met de praktische mogelijk heden (denk aan de bestedingsbeper king!), welke er momenteel voor scho lenbouw zijn. Hoewel het bestuur begrip heeft voor deze gedachtengang en deze ook niet geheel wenst te verwerpen, bleef men op het. standpunt, dat men met een even tuele omzetting niet mag volstaan. Na de toezegging, dat het bestuur met de gemaakte opmerkingen rekening zal houden, werd het voorstel: het richten van een adres aan de raad, zonder hoof delijke stemming aangenomen. Uitvoerig is in deze vergadering, waarin ook de jaarverslagen werden uitgebracht de afdeling telt thans 370 leden nog gesproken over het voe ren van een ledenwerfactie. Verschil lende suggesties (het richten van een DOOPSGEZINDE GEMEENTE De kerker a ad van de Doopsgezinde gemeente hier ter stede besloot een on derzoek in te stellen naar de mogelijk heid van aanstelling van een maatschap pelijk werkster, e.v. samen met de Rem. Geref. gemeente en de afdeling van de Ver. van Vrijz. Hervormden. Ook zal hij de kwestie van e.v. stichting van een bejaardenhuis nauwkeurig bestuderen. circulaire aan ouders van schoolgaan de kinderen, gevolgd door huisbezoek) werden gedaan. Zo mogelijk zal met inschakeling van de diverse oudercom missies een propaganda-commissie wor den gevormd. Algemeen werd het be treurd, dat lang nog niet alle onder wijskrachten lid van de afdeling zijn. Ook hierin wenst men verbetering aan te brengen. Ook dit jaar zal, vermoedelijk in sa menwerking met Oegstgeest, een feest avond worden georganiseerd. De sug gestie werd gedaan om hieraan een „Dag voor het openbaar onderwijs" te koppelen. De minimumcontributie werd voor 1957 wederom vastgesteld op f. 2,per jaar. Het tweede gedeelte van de avond, welke mede werd bijgewoond door wet houder van Scha ik, werd gevuld met de vertoning van enkele films. Johanna H. Hoestra overleden In de ouderdom van ruim 94 jaar is in een rusthuis te Doorn, waar zij reeds vele jaren woonde, overleden mej. J. H. Hoestra, oud-lerares in de wiskunde aan de Gem. HBS voor Meisjes op de Garenmarkt. Hoewel mej. Hoestra deze werkkring al bijna 40 jaar geleden neerlegde, bleef zij tot op hoge leeftijd een hartelijk con tact met de school en met vele oud-leer lingen onderhouden. Bij tal van reünies van oud-leerlingen was zij aanwezig en toen zij in haar tegenwoordige omgeving haar 90ste verjaardag mocht vieren, kwam een deputatie van oud-collega's onder leiding van de toenmalige direc trice. mej. J. L. van Hoorn en enige oud-leerlingen haar opzoeken. Mej. Hoestra was in haar tijd een voortreffelijke docente, die bij haar leer lingen bijzonder gezien was. Dit verklaart ook het feit. dat zij na zo vele jaren nog met zóvele oud-ieer- lingen persoonlijke en schriftelijke con tacten onderhield. Van de vereniging van oud-leerlingen was zij ere-lid. De crematie van het stoffelijk over schot zal a.s. donderdagmiddag op Wes- terveld plaatsvinden na aankomst van trein 14.02 uur. Filosofen pad wordt verkeersweg Het voormalige en zo fraai aangelegde Filosofenpad, dat eertijds voor voetgan gers een verbinding gaf tussen de Zoe- terwoudse Singel en de Kamerlingih Onneslaan, wordt zeer binnenkort een verkeersweg. Sinds enige tijd heeft het stadsbeeld in deze omgeving, met het oog op de toekomstige bebouwing, een geheel ander beeld gekregen. Bomen zijn gerooid, terwijl ook de beplanting van dit pad moest plaats maken voor een verkeersweg, met daarnaast liggend breed trottoir. Nu men op deze wijze een goede parallelweg heeft verkregen voor de tegenoverliggende Lammenschansweg, ligt het in het voornemen van B. en W. om voor beide wegen een éénrich tingsverkeer in te voeren. Zodra de nieuwe weg voor het verkeer is opengesteld mag men de Lammen schansweg nog alleen maar vanuit de richting stad inrijden. Een bepaling, welke gehandhaafd blijft tot aan de Koninginnelaan. Het rij verkeer in de richting stad zal van dat moment af gebruik moeten maken van de Kamer - lingh Onneslaan en het Filosofenpad. (Foto L.D./Van Vliet) Lezers schrijven Leven wij wel voor elkaar „Ach, die jeugd van tegenwoordig", hoort men dagelijks tot vervelens toe zeggen. Maar mag die jeugd dan ook eens spreken over een zeer nare kwaad van vele oudere mensen? Immers verke ren niet zeer vele jongeren in een ho peloze toestand? Trouwen is haast on mogelijk. er heerst woningnood! Velen weten van deze hopeloze toestand ge bruik te maken. Hoeveel huur zij ook maar vragen, er zijn altijd wel enkele gelukkige jongeren, die dit met veel moeite en inspanning kunnen betalen. Maar de rest? Is de mens (en dus ook de ouderen al) zo hopeloos materialistisch en egoistisch ingesteld, dat hij alleen maar geld het belangrijkste vindt? Is het zo hoogstaand de jongelui te pressen tot voor hen nauwelijks betaal bare huren voor kamer(s)? Waarom doen de Nederlanders zich zo gunstig voor bij de buitenlanders, om ondertussen de eigen landgenoten het le ven onmogelijk te maken? Laten zij zich een ogenblik indenken in de situatie, waarin honderden jonge ren zich op het ogenblik bevinden. Niet ten onrechte mogen we ons af vragen of wij inderdaad voor elkaar leven, en niet tegen elkaar. B. V. De Natuurvriend kwam bijeen Voor een goed bezette zaal draaide de heer J. Zoutewelle uit Den Haag gisteravond in gebouw Steenschuur 6 natuurkleurenfilms voor de leden van de Leidse Aquariumvereniging „De Na tuurvriend". In zijn openingswoord deelde voor- ei tter W. Zwart de aanwezigen mede, dat de reeds in de herfst gemaakte plannen voor een te houden aquariumtentoon stelling verwezenlijkt worden en wel in de Oranjerie van de Hortus Botanicus van 28 juni t.m. 5 juli a.s. in samen werking met de Leidse Aquarium Vrien den. Op prettige wijze leidde spreker hier na zijn films in. Hij wees er op, dat de belangstelling voor de natuur in het al gemeen bij veel aquarianen niet verder reikt dan binnen de vier glazen wan den van hun aquaria. Dit is zeer te be treuren, aldus spr., want ook in ons landje valt heel wat in de natuur te beleven als we maar om ons heen willen kijken! Sprekers eerste film „Kijk eens om je heen" gaf hiervan verschillende sohitterende voorbeelden. Het oog van de camera had vele natuurfragmenten betrapt, waarbij niet alleen de schitte rende opnamen, maar de veelheid van onderwerpen, die in de natuur in onze naaste omgeving te bewonderen zijn, opviel. In het dierenrijk werd de aan dacht. gevraagd voor watervogels, zoals eenden, waterhoentjes, futen, ganzen, zwanen enz., terwijl bloemen en planten elkaar in bonte kleuren afwisselden. Na de pauze liet de heer Zoutewelle de aanwezigen genieten van prachtige opnamen van gezelschapsaquaria. afge wisseld met een aantal exoten, welke af zonderlijk op het projectiescherm werden gebracht. Vermeldenswaard zijn de op namen van het tropisch zeewateraqua rium, waarmee de heer Zoutewelle deze zeer interessante avond besloot. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het kandidaatsexamen Engelse taal- en letterkunde mej. M. van Wijk (Voorburg). GOUDEN DOCTORAAT Morgen zal het vijftig jaar geleden zijn, dat dr. N. Waterman, geboren te Rotterdam en thans wonende te Am sterdam, promoveerde tot doctor in de geneeskunde aan de Leidse Universiteit, Prof. mr. J. E. Jonkers alhier is bij beschikking van de minister van Landbouw. Visserij en Voedselvoorzie ning voor het lopende jaar wederom belast met het geven van een cursus in Indonesisch Staats- en Strafrecht aan de Landbouwhogeschool te Wagenin- gen. Dertig Egyptische officieren in Cairo geëxecuteerd Volgens het Israëlische blad „Habo- ker" zijn dertig Egyptische officieren, die tijdens de Israëlische campagne in Sinai waren gevangen genomen en on langs werden gerepatrieerd, in een kamp bij Cairo geëxecuteerd. Voorts werden uitlatingen van een niet nader geïdentificeerde Egyptische officiële woordvoerder geciteerd, vol gens welke spanning zou bestaan in hoge Egyptische legerkringen. Een aantal officieren, dat onlangs wegens geschillen met president Nasser zou zijn gearresteerd, is verdwenen en over hun lot is niet bekend, aldus „Ha- boker". Eert deputatie van de verbin dingsdienst van het Nederlandse le ger heeft gisteren in Paleis Soest- dijk aan Prinses Marijke een hou ten werktafeltje met stoet aangebo den. - De Prinses zittend aan haar nieuwe aanwinst in gezelschap van Koningin Juliana en de militaire de putatie. RECHTZAKEN ZIJ POOGDE HAAR MAN TE DODEN Het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft een mevrouw uit Helden (L) we gens het doen van pogingen om haar man van het leven te beroven veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De procureur- generaal had tegen haar drie jaar met aftrek gevorderd. De vraag was echter gerezen, in hoe verre zij haar daden onder invloed van derden had gesteld. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Langerak en te Op- en Ne der-And'el A. Lam, kond. te Zeist. Aange nomen naar Moerdijk J. v. Woerden, vicaris te Krimpen a. d. Wissel. naar Amersf oort C. van Dop te Huizen (N.H.). Bedankt voor Westerihaar (O.) E. M. Patinekoek te Och- ten. Benoemd tot hulpprediker te Hoogmade J. F. Röth, a.s. emeritus predikant te Nw Loosdreoht. Toegelaten tot d'e evangeliebediening de te Perwerd. G. Broer, Hoornaar, H. Bultje heren J. J. Botma te An Juni, S. Brand sm a te Oegstgeest, E. Graansbergen te Gronin gen, P. C. 't Hooft te Alkmaar, C. J. Jans sen te Utredhit. E. de Jong te Amsterdam, E. W. Kot te Burgervlatbrug (Gem. Zijpe), E. J. Lange voort te Voorburg. Toegelaten op grond van ordinantie 7-17 der K.O de heren B. ter Linden te Zetten, S. Tij metra te Groningen, G. Westland te Huizen (N.H.),K. K. de Wilde te Den Haag, J, Za geman te Hailaim, A. Lam te Zeist en H, J. Bod'isco Massink te Utrecht.' Beroepbaar gesteld de heren H. J. Bodisco Massink, A. Lam en G. Westland. GEREF KERKEN Beroepen te Rot terdam - Pu r wofcerto F. L. Schalkwijk te Hoek (Z); te Gouda (vac. A. Nijhuis); P. Robbers te Rotterdamte Mlnnertsga (Fr) E. Haverkamp, kand te Grootegast. Bedankt voor Zutdliom J. van der Zanden te Murmerwoude. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Doesburg P. J. de Bruin te Bos koop, S. Wijnsma te Broek op aLngendijk Te Oversoh'ie J. Drenth te Amersfoort en P. de Smit te Middelharnis. Te Mldfwolda (Old) H. van der Schaaf te De Krim en M. Vöietstra te Eemdijk. Bedankt voor Tholen J. Kenning te Ba- rendrecht. GEREF. GEMEENTEN Aangenomen naar Rotterdam-Centrum A. Vergunst te Corsica (U.S.A.) (voorheen te Zeist), die bedankte voor Sloaix Center en voor Artesla (Californië, U.S.A.) Ds. A. Burger 60 jaar predikant OUD-DIRECTEUR INTERNAAT NED. ZENDINGSHOGESCHOOL Ds. A. Burger te Soest viert donder dag a.s. zijn 60-jarig ambtsjubileum als predikant in de Ned. Herv. Kerk. Ds. Burger werd op 27 juli 1871 te Warnsveld geboren, bezocht het gym nasium te 's-Gravenhage en studeerde vervolgens aan de universiteit te Lei den. Nadat kand. Burger in 1896 door het provinciaal kerkbestuur van Utrecht was toegelaten tot de evangeliebedie ning in de Ned. Herv. Kerk werd hij op 21 februari 1897 te Dreischor in dë classis Zierikzee in het ambt bevestigd. Op 27 maart 1904 verwisselde de jubila ris deze gemeente met die van Eek en Wiel in de classis Tiel, waar hem in verband met zijn benoeming tot direc teur van het Internaat van de Neder landse Zendingsschool te Oegstgeest met ingang van 16 mei 1920 eervol ont slag met de bevoegdheid van emeritus werd verleend. Ruim drie jaar later keer de ds. Burger weer als dienstdoend predi kant in de Ned. Herv. Kerk terug en stond toen eerst ruim zeven jaar te Oosterwierum in de classis Sneek en daarna nog ruim negen jaar te Nieuw en Sint Joostland in de classis Middel burg, waar hem met ingang van 4 no vember 1939 op ruim achtenzestigjarige leeftijd emeritaat werd verleend. DS. J. NIENHUIS 25 JAAR PREDIKANT Donderdag a.s. zal het vijfentwintig jaar geleden zijn, dat ds. J. Nienhuis van Arnhem werd bevestigd als predi kant bij de Remonstrantse Broeder schap. Ds. Nienhuis werd in 1905 geboren en deed, nadat hij in 1931 proponent was geworden bij de Remonstrantse Broe derschap. op 21 februari van het daar opvolgend jaar (1932) zijn intrede in zijn eerste gemeente Nieuwkoop. In 1935 verwisselde de jubilaris deze ge meente met die van Gouda, vanwaar hij elf jaar later naar Eindhoven vertrok. Sinds 17 september 1950 dient ds. Nien huis de Remonstrantse Gemeente van Arnhem. Ds. Nienhuis is thans voorzitter van de Stichting voor Sociaal Werk van de Nederlandse Protestanten Bond,

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3