Fantasierijk oplichter „deed goede zaken''' in psychologie VRIJDAG 15 FEBRUARI 1957 185.000 Hongaren verlieten hun land Derde vluchtelingenkamp in Oostenrijk? Na een verblijf van meer dan vier maanden in Oostenrijk Is gisteravond per KLM-toestel uit Wenen de heer J. Geysman, gedelegeerde van het Ned. Roode Kruis bij de Internatio nale Roode Kruisorganisaties, die van 4 november af in Oostenrijk behulp zaam is geweest bij de Hongaarse vluchtelingen, op Schiphol aangeko men. Slechts enkele dagen zal de heer Geysman in Den Haag vertoe ven. Volgens hem zijn thans niet minder dan 110 000 Hongaren uit Oostenrijk naar andere landen afgevoerd. Op het ogenblik bevinden zich nog 60.000 tot 65.000 vluchtelingen binnen de Oosten rijkse grenzen. Het aantal Hongaren, dat dagelijks over de Hongaars-Oosten rijkse grenzen komt. is aanzienlijk ver minderd. De laatste tijd vluchtten vele Hongaren over de Zuidslavische grens en men schat hun aantal op 15.000 in totaal. Hieruit blijkt, dat ten minste 185.000 Hongaren hun land sinds de op stand in oktober hebben verlaten. Niet minder dan 42.000 vluchtelingen, die STADSNIEUWS In de kring van de Hervormde wijkgemeente „Staalwijk" bestaan plan nen om te komen tot de inrichting van een bejaardensociëteit. „Comité van Waakzaamheid 1956" Intellectuelen en kunstenaars verenigen zich Twintig intellectuelen en kunstenaars hebben dezer dagen het „Comité van Waakzaamheid 1956" opgericht, dat de volgende oproep heeft gedaan: „Nederlandse intellectuelen en kunste naars, van uiteenlopende levensbeschou wing en verschillend maatschappelijk in zicht, allen overtuiigde voorstanders van de democratie en dus van mening, dat de vrijheid dient te worden bevorderd en verdedigd tegen elke bedreiging, van welke zijde deze ook komt; van oordeel dat in Nederland onvol doende het gevaar wordt beseft van de openlijke of bedekte verdediging onder intellectuelen en kunstenaars van ideo logieën, die elementaire rechten aan tastten. zoals vrijheid van godsdienst, van wereld- en maatschappybeschou- winf en van meningsuiting; besluiten na de Sovjetrussische on derdrukking van de opstand in Honga rije in november j.l. het „Comité van Waakzaamheid 1956" in het leven te roe pen voor allen, die dit gevaar willen be strijden, richten zich door middel van brochu res en van alle acties, die tot dit doel bijdragen, in het bijzonder tegen het communisme, zoals dit zich in Neder land en elders manifesteert, en roepen een ieder op, die dit streven wil steunen, zich bij hen aan te sluiten door zich als donateur of begunstiger op te geven bij de secretaris: Max Nord, Rooseveltlaan 193 huis, Amsterdam. Deze oproep is ondertekend door mr. F. Bordewijk, J. B. Broeksz, S. Carmig- geld, prof. mr. J. Drion, prof. dr. H. Dooyeweerd, prof. dr. P. Geyl. H. A. Gomperts, prof. dr. S. R. de Groot, J. J. Klant, R. Kuipers, prof. dr. G. E. Lan- gemeijer, prof. dr. R. A. J. van Lier, Max Nord, prof. dr. W. Pompe, prof. dr L. J. Rogier, Mathieu Smedts, Paul Steen bergen, mr. A. Stempels, mr. A. H. van de Veen. prof. dr. N. R. A. Vroom. Voorzitter van het comité is prof. dr. H. Dooyeweerd, vice-voorzitter prof. dr. P. Geyl. VOORSCHOTEN Meisjes speelden toneel De feestdag van O.L.V. van Lourdes werd door de leerlingen van de R.-K. Middelbare Meisjesschool van Huize Bij dorp, wier school is toegewijd aan O.L. vrouw van Lourdes, gevierd met een symbolisch toneelspel, getiteld: „Maai- ken", een toneelspel in twee bedrijven en een tussenspel, geschreven door Ben Heuer. De schrijver van dit stuk was dit keer ook de regisseur. Het was een spel speciaal geschreven voor meisjes. Er be hoefde dus niet in travesti gespeeld te worden. Het spel werd door de meisjes fris en vlot gespeeld. De regisseur mocht na afloop enkele attenties in ontvangst nemen. REUMABESTRIJDING De reumabestrijding, die de laatste jaren met kracht ter hand is genomen, heeft reeds enkele malen geld geput uit landelijke collectes. Ook in Voorschoten wordt voor dit sympathieke doel weer een collecte georganiseerd en wel in de week van 18 tot 23 februari a.s. JAARFEEST L.T.B. De Grote Vink was door de L.T.B. uit gekozen als verzameiplaats om het jaar feest te vieren. Door de L.T.J, en L.T.M. waren liedjes en voordrachtjes ingestu deerd en deze werden voorgedragen. De een was weliswaar beter geslaagd dan de ander. Aan de heer Moerkerk was de taak ten deel gevallen op te treden als voorzitter van de feestcommissie. Hij sprak het welkomstwoord tot de g.a., tot de afgevaardigden van de plaatse lijke zusterorganisaties en verder tot de leden en hun echtgenoten. Met een ge zellig dansje werd deze avond besloten. zich nu nog in Oostenrijk bevinden, worden door Roode Kruisorganisaties verzorgd wat voeding, ligging en me dische verzorging betreft. De overige vluchtelingen zijn in kleine groepen over geheel Oostenrijk verspreid. De bedoe ling is evenwel deze groepjes weer in nieuwe kampen te concentreren. Het aantal kampen breidt zich nog voortdu rend uit en op 1 mei denkt men in to taal 40 kampen te hebben ingericht, waarin 50.000 Hongaren kunnen worden ondergebracht. Noodkreet! De heer Geysman zal in Den Haag spreken over "het inrichten van een derde vluchtelingenkamp door het Ncd. Roode Kruis. Hij weet. dat dit op de eerste plaats een kwestie van financiën is en de gelden van het Roode Kruis, bestemd voor de hulp aan de Hongaren in Oostenrijk zijn vrijwel op. De hui dige middelen laten slechts toe. dat de Nederlandse kampen in Oostenrijk tot eind juni kunnen werken. In Oosten rijk is men zeer dankbaar gestemd ten opzichte van de hulp, welke het Ned. Roode Kruis tot ru toe heeft verleend. Vooral zijn de regeringsinstanties er kentelijk voor de kwaliteit van de ar beid van de Nederlandse teams. De toestand in de kampen is nog triest, al is er zeer veel verbeterd in de afgelopen maanden. Hier en daar zijn er wel eens incidenten. Kwaadwillige element enonder de Hongaren worden onmiddellijk geïsoleerd. De afvoer gaat inmiddels door. naar verschillende landen a.o. Canada en de V.S.. als ook Australië. Het aantal Hon garen. dat vrijwillig naar hun land teruggaat, is naar verhouding gering. De heer Geysman schatte deze groep op 1200 personen. De kosten voor het land zijn zeer hoog, hetgeen begrijpelijk is, indien men bedenkt, dat behalve voor de administratie Oostenrijk ook zorgt voor de boinv of de restauratic van kampen en tehuizen en de inrichting daarvan. Dat Oostenrijk dus een noodkreet slaakt om geldelijke steun Is \-olkomen verklaarbaar. Dokter veroordeelt voor dronken autorijden (Van onze Haagse redactie) Een 41-jarige Rotterdamse arts, die op 18 augustus jl. op de Parallelweg te Rotterdam met zijn auto een 5-ja- rig jongetje heeft aangereden, terwijl hij verkeerde onder invloed van drank, is door het Haags Gerechtshof veroor deeld tot een gevangenisstraf van 8 maanden met aftrek en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 5 jaar. De arts had. in de 5 aan het ongeluk voorafgaande uren een halve liter cog nac gedronken. Bovendien maakte hij de aarijding terwijl hij op de linker rij baan van de Parallelweg reed. Deson danks ontkende hy dat het ongeluk aan drankinvloed te wijten is geweest. De procureur-generaal had 14 dagen gele den bevestiging geëist van het vonnis van de Rotterdamse Rechtbank: gevan genisstraf van een jaar en drie maan den en vijf jaar ontzegging. WEEDE SLACHTOFFER OVERLEDEN (peciale berichtgeving) Ook de mede-inzittende, de 3-jarige heer J. F. Kiene van de personenauto uit Amsterdam, die gisteren in volle vaart op de Hilversumse straatweg, na- by de Roskam tegen een tankauto uit Pernis is gevlogen men zie elders is aan zijn verwondingen bezweken. In dp loop van de nacht is de zwaarge- Zonder papegaaien terug De hoofdinspecteur J. L. Post van de Amsterdamse politie is gisteravond uit Dusseldorf zonder papagaaien te ruggekeerd. Urenlang heeft hü de in Dusseldorf gearresteerde Duitser Karl Hanns Lück ondervraagd, maar de man blyft ontkennen iets met de diefstal te maken te hebben, en wan neer hü zeer in het nauw gedreven wordt, voert hij aan zich niets meer te herinneren. Dit deelde de heer Post op een in Artis, te Amsterdam, gehouden pers conferentie mede. Toch zijn de aan wijzingen, dat Lück de dader is, byzon- der sterk. Het is komen vast te staan, aan de hand van de stempels in het paspoort van deze Duitser, dat hy op de 26ste de Nederlandse grens heeft overschreden en op de 27ste weer terug is gegaan. De man heeft geruime tijd een aantal jaren geleden bij een Amster damse dierenhandel gewerkt en was in de kringen van de dierenhandel bij zonder goed ingevoerd. Ook in Artis kende men hem. Onmiddellyk na het bekend worden van de diefstal op de 27ste januari in de vroege ochtend heeft in samenwerking met de politie Artis de volledige beschrijving van de 7 gestolen papagaaien aan alle dierentuinen en bekende dierenhandelaren in geheel West-Europa rond gezonden. Dit heeft in zoverre succes gehad, dat reeds twee dagen later de Dierentuin uit Stuttgart telefonisch meldde, dat haar drie pape gaaien te koop waren aangeboden dooi de aan deze dierentuin ook bekende Lück. De soorten van de papegaaien klopten met drie van de zeven die uit Artis gestolen waren.. Lück bleek echter volkomen onvindbaar, totdat hij een aantal dagen geleden onder verdenking van verduistering van een auto tegen de lamp liep. Reeds eerder, en wel in december van het vorig jaar. is Lück met 27 papegaaien by de Duitse grens aangehouden. Het is namelijk in Duits land, waar men zeer bang is voor pape gaaienziekte, niet toegestaan deze die ren in te voeren. Er is proces verbaal wegens smokkelarij tegen hem opge maakt en de dieren zijn afgmaakt. Verschillende personeelsleden uit Artis hebben de man aan de hand van hun door de politie getoonde foto's Voor het Haagse gerechtshof werd thans anderhalf jaar met aftrek geëist (Van onze Haagse redactie) De man, die vanmorgen voor het Haag se Gerechtshof terecht stond wegens oplichting, gaf zich in zekere zin terecht uit voor psycholoog. Als men tenminste de term pswcholoog ook van toepassing acht op iemand, die vrqwel iedereen met wie hy in contact komt. geld uit de zak weet te kloppen door zqn slachtof fers de strikt iidele hoop te geven, dat zq veel meer geld ervoor zullen terug- krügen. En zo iemand was de ver dachte. „Uw levensgeschiedenis is tegelijker- tyd dieptreurig en lachwekkend. Als :k de dossiers, die op U betreking hebben, doorlees, kan ik m'n lachen soms r et houden. Hoe krijgt U het in hemels naam allemaal voor elkaar?" liet de president van het hof zich vanmorgen ontvallen. De president bracht in herinnering dat de ver. in 1950 talloze intellectuelen had weten op te lichten door ze voor te spiegelen dat ze zouden kunnen deelne men aan een enorm project voor ont- wonde in het ziekenhuis in Baarn over leden. De bestuurder de heer C. Schaap was, zoals wij reeds hebben gemeld, gister middag bezweken. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Gijsbert, m \an W. van der Plas en G. van der Plas: Marjolein, dr van J. de MooiJ en G. Heemskerk; Catelijne. dr van J. Ph. C Beljst en G. Lohoff; Clazlna Maria, dr van P. van Kampen en C. Bavelaar; Abra ham Mar inns, zn van A. Sti'kkelorum en G. J. M. Meilink, zn van A. StiUtokelorum en tlaan. zn van G. J. van der Ham en H. C. M. Groenewegen; Robert, zn van H. Kie- mel en E. Richel; Jozina Geertrulda, dr v. J. G. de Ruijter en M. Hogervorst; René Franciscus Jozef, zn van Th. F. C. Wester ed en L. van Daalen; Simon, zn van S. Kooij en C. H. Marjee; Christina Maria, dr van F. G. van Tongeren en Ch. M. van Dorsten. GEHUWD H. Th. Ritmeijer en A. Levahrt; P. J. Gordijn en M. G. van Veen; G. M. Zwet sloot en Th. M. van Resteren; A. J. van Bmiren en M. E. M. Juffermans; P. Ph. de Boer en J. W. Groenendijk; S. P. Strijk en W. de Groot; H. P. Losekoot een J. J. M. Robbers. OVERLEDEN E. W. C. Baatsen, 82 Jaax. hulsvr. van C. T. K. memelse; J, Eduard, 78 Jaam, hulsvr. waai H, Rmitenbeei, Twee opnamen van de recente relletjes in Athene, waarbij Griekse studenten demonstreerden tegen Engeland en de Engelse Cyprus- politiek. ginning van oerwouden in Peru. dat niet minder dan 78 miljoen gulden zou moeten opleveren. De verdachte wist voor dit fantasieplan allerlei doktoren, waterbouwkundigen, architecten en an dere mensen te strikken. Hij zou voor alles zorgen, bv. voor de emigratie. Het enige dat de deelnemers te doen hadden wasgeld fourneren. Verder deed de president voorlezing van verdachtes lange internationale straf lijst. Vanmorgen had de man zich te ver antwoorden terzake van oplichting van f 2500 ten nadele van een Amsterdam mer. die hij had weten te verleiden geld te steken in een door verdachte op te richten ..Nederlands Neo-psychologisch Instituut" De verdachte had zich daarbij be diend van een valse naam. terwijl hij het tevens had doen voorkomen alsof hij deelhebber was in een kapitaal krachtige commanditaire vennootschap die ook geld in de zaak zou steken, maar die in werkelijkheid in het geheel niet bstond. Zoals bekend was verd. destijds door de Haagse rechtbank voor deze oplichting veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar. De procureur-generaal achtte deze straf vanmorgen te laag en hq eiste daarom een gevangenisstraf van ander half jaar. ter- jl hij tevens eiste dat de verdachte ter terechtzitting gevangen zou worden genomen, zulks wegens ge vaar op ontsnapping. Op dit laatste verzoek beschikte het hof, na pleidooi van mr. dr. K. W. P. Klaassen, afwü- zend. Het arrest werd bepaald op 1 maart. BEURSOVERZICHT Zeer stille markt Amsterdam, 15 februari. Ter beurze gaf men bü gebrek aan aifaire zich over aan bespiegelingen over de gang van zaken. Men was het er wel over eens dat van het lopende jaar minder valt te verwachten dan van 1956 en dat de remmingen op de industriële bedrüvigheid hun invloed op de beurs zullen doen gelden. Voor zover het marktverloop mede van Wallstreet af hangt, zün de vooruitzichten voorshands niet veel beter. New York heeft tot dus ver -Hit jaar erg teleurgesteld en is in Minister Staf legde eerste steen VOOR BUNGALOW OORLOGS GEWONDEN De minister van Oorlog en Marine, ir. C Staf, heeft vanmorgen de eerste steen gelegd voor een bungalowdorp voor ernstig invalide militaire oorlogsslacht offers. de dwarslaesies. Dat zijn men sen. die door verwondingen aan de rug gedeeltelijk verlamd zijn, maar benen en armen (en hoofd» nog goed kunnen gebruiken. De plechtigheid werd bijge woond door de Commissaris van de Ko ningin in de provincie Utrecht, mr. C. h E. graaf van Lynden van Sanden- burg, en de burgemeester van Doorn. Voor de steenlegging werd een rede uit gesproken door mr. W. Ch. J. M van Lanschot, voorzitter van de Bond van Ned. Militaire Oorlogsslachtoffers, de Bond op initiatief waarvan dit woon- Deze pagina ls gedeeltelijk gecorrigeerd ALPHEN Politie nam nieuwe sporthal in gebruik Gisteravond heeft de volleybal-afde ling van de Politie Sport Vereniging Alphen de nieuwe sporthal, verbonden aan de Gemeentelijke Nijverheids school voor Meisjes, op min of meer officiële wijze in gebruik genomen. Wie weet op welke wijze de sportver eniging van de politie voordien zich heeft moeten behelpen zal kunnen be grijpen. dat er gisteravond grote vreugde heerste. Ter gelegenheid van deze in-gebruik- neming organiseerde de Alphense poli tie een volleybaltoernooi, waaraan deel namen ploegen van de Haagse. Utrechtse en de Alphense politie Brigadier Van Ommen &prak een kort welkomstwoord, waarbij hy zyn dank uitsprak namens de PSVA aan het ge meentebestuur voor de wijze waarop het er voor gezorgd heeft, dat de PSVA haar thuiswedstrijden thans in Alphen kan spelen. De wedstrijden, die in een halve com petitie gespeeld werden, hadden een uiterst sportief verloop, waarby vooral de laatste ontmoeting tussen Den Haag n Alphen zeer spannend was. Deze 'ontmoeting kon pas na vijf games wor den beslist in het voordeel van de Ha genaars. Utrecht kwam als eerste uit de bus met twee overwinningen; Den Haag werd tweede met één zege en Alphen eindigde derde met twee nederlagen. De wedstrijden stonden onder leiding van de heer P. Walop uit Leiden. Een autodief in Portland (in de Ame rikaanse staat Oregon) werd op de hielen gezeten door de politie Maar in de dichte bossen in de omgeving wist hy te ontkomen. De agenten zetten toen twee speurhonden aan het werk. die elk in een andere rich ting werden gestuurd Op een gege ven ogenblik kwamen de dieren el kaar tegen en begonnen te vechten. Van de dief tot nu toe geen spoor. In Philadelphia "is het de agenten voortaan verboden blauwe suède schoenen, fel gekleurde sokken en fantasie-dasspelden te dragen. De leden van het korps hebben een op gave gekregen wat ze wel (bü zich) moeten dragen: een stuiver om in een telefooncel te kunnen opbellen en een extra witte zakdoek voor het verlenen van eerste hulp. FAMILIEBERICHTEN, ONTLEEND AAN ANDERE BLADEN: Bevallen: MeijerBriët, d.. Velsen; AltesSmit, d. en d., Amsterdam; Si monsMoll, d., New-York; Veder-Gold- stein, d., Canada; BoomDornickx, d. Rotterdam. Getrouwd: G. J. de Borst jr en W. Bouwman, Apeldoorn; J. J. G. v. d. Werf jr en P. Boekhout, Rotterdam. Overleden: E. v. d. Waal. m. 49 jr, Arnhem; A. AnkersmitSchroder, vr. 78 j., Bussum; S. J. C. WapperomVan Marwijk Kooy, vr. 31 j., Dordrecht; C. E. WijtVan Stolk, vr. 82 j., Haarlem; E. H. F. Bloemink, vr. 84 j., Den Haag; mr. L. Donker, m. 62 j., Den Haag; A. de Roo de la Faille, vr. 41 j., Den Haag; W. Weinberg, m. 70 j., Amsterdam; W. C. G. H. Keegstra. m. 57 j., Haarlem; H L. W. Moen, m.. 63 j Hilversum: C. J. de VeerTromp. vr. 94 j„ Enschede. Een overzicht van de maquette, die een beeld geeft van de Neder landse paviljoens op de wereldten toonstelling, die volgend jaar in Brussel zal worden gehouden. een baisse stemming geraakt, zoals dui- delük blükt uit de Dow Jones-cijfers, die speciaal voor industrials en spoorwegen op laagtepunten zün beland. Ook gisteren heeft Wallstreet teleur gesteld nadat, de opening bemoedigend was geweest. Aan het Damrak trad men daarom, tevens met het oog op het weekeinde, zeer voorzichtig op, waarvan het gevolg was dat de affaire nog min der was dan op de vorige dagen. In alle hoeken was de bedrijvigheid uiterst ge ring, zelfs voor Philips, welk fonds de laatste tijd wat omzet betreft de toon aan geeft. Immers, bij een totale aande- lenomzet gisteren van f. 1,5 miljoen, werd in Philips verhandeld voor f. 258.000. Internationale fondsen hielden zich betrekkelijk goed. Er was voldoende weerstand om slechts weinig van het vorige niveau af te wijken. Kon. Olie leed een verlies van ruim IV2 gulden, Philips en Unilever konden zich moei lijk handhaven, maar Aku kwam weer boven de tweemaal parikoers. In de scheepvaarthoek trodk de betere stem ming voor Maatschappy Nederland de aandacht.- Voor cultures ontbrak ook vandaag alle belangstelling. Staatsfondsen bleven goed op prijs en vooral de conversielening trok weder om aan. mede ingevolge het feit dat deze lening met ingang van heden V/2 procent rente geeft, overeenkomstig de voorwaarden die tien jaar geleden zijn gesteld. Van binnenlandse industrieën werd De Schelde vernomen op 214 laten (gisteren 217) op vrees van aanbod van stockdividenden en daardoor van een koersdruk op de aandelen. Aniem. die het dividend over 1955 passeert, werd geadviseerdw op 55 (gisteren 60). Ne derlands-Amerikaanse fitting daaren tegen was iets in herstel. Van bankaandelen waren zowel Am- sterdamshce als Rotterdamsche Bank Iets beter en ex-dividend na de gisteren gehouden vergadering. Prolongatie 3 3/5 pet. WISSELKOERSEN Amsterdam. 15 febr. Londen 10 66% 10.67=5. New ork 3.82%—3 83% Mon treal 3.99i*g3-99ïV Parijs 1.0812% 1 08221 Brussel 7.58%—7.59%: Frank furt 90.79%90.84%, Zürich 86.94—86 99; Zurich (vr. francs) 89.26%—89.31%, Stockholm 73.58—73 63. Kopenhagen 54.96—55.01. Oslo 53 34%—53.391!. Mi laan 60.59'!60.64 li. Wenen 14.64%— 14 65'!. Beurs van Amsterdam Vrijdag 15 februari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '53 3% 91% 91% Grootboek obl. V/2 83 B 84 B Ned. '51 3% 92% B 92% Ned '53 V/2 91% 91% Ned. *56 3Vz 91f« Olyfe Ned. '48 3% 8514 85'! Ned. '54 3 li 87 li 87% Ned. '55 I 3li 87 87% Ned. '55 II 314 88 88 Ned. '47 314 <3> 88,1, Ned. '37 3 86% 87 Dollarlng '47 3 93% 93^ Investeringscert. 3 92^g 92% Ned 62-64 3 92T7a 92,^ Cert. NWS 68% 69% B Indlë '37 A 3 87% 87% Grootboek '46 3 85% ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand. en Ind. B. 48% 48I's Nat. Handelsbank 105 105% Ned. Handelsmy. 167% 168 A'dam Rubber 79% 77% Deli Myen (Ver.) 99 97% H V A931, Java Cult. 58 .57 Senembah 67% 67'i A.K U200% 201% Berkel's Patent (v.) ^73 172 Calvé Delft cert. 090 290 Kon. Pap. v. Gelder 194 192% Hoogovens cert290% 293% Müller en Co. N.B 30214 300 Ned Kabelfabr274 274% Philips 249% 246% Philips pref14614 148 Unilever 338% 337% Wilton Feyenoord 217% 218% Biliton 2de r 216L 212 Dordtse Olie gew. 787% 778 Kon. Olie (f.20.—) 157.40 156.00 Idem (50 f 20.—) 157 15 155.45 Vorstenlanden 1950 1970 Holl Amerikalün 175 179% Java China Paket 184 185 Kon N Stoomb 165% 165% KPM 157% 157 Ned Stoomv Mij. 199 201% v Ommeren cert. 276 275 Kon Rott. Lloyd 172 172 Ned Scheepv Unie 167 166% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov - en Gem leningen A'dam '47 (3%) 3 93 92% Den Haag 1937 I 3 93 Lelden 1947 89% 93 R'dam '57 I-m 3% 91% 91% Inrustr. Obligaties Philips Dollarlng '51 97% 97% Premieleningen A'dam '33 3 101% 102 B A'dam '51 2% 101% A'dam 56 I 2% 98% 99 A'dam '56 II 2% 108% 108% Eindhoven '54 2% 90% 91% Enschede '54 2% 91% 93 Den Haag '52 I 2% 105% 106 L idem II 2% 104% 106 R'dam '52 I 2% 102% 104 idem II 2% 108 108% Utrecht '52 2% 100 101B NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst Bank 220% 211%exd. HBU cert206% 205% Rott Bank 179 172exdiv. Twentsche Bank 182 181 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 232 Borneo Sum. H My. 74% 72 Ned. G. en Sp. fabr. 185% 180% Kon. Ned. Grofsm. 109% 110 Internatio 96% 96% Rott. Droogdok Mij. 555 561 Tieleman en Dros7% 7% Ned. Mij Walv.vrt. 69 Spoorwegen Dell Spoorweg Mij. 19% 19% A me rik. fondsen Canadian Pacific R. 32% 31A Intern. Nickel 103% 102% Anaconda 65 64 A Bethlehem Steel 174 170% Cities Service 63% 62 General Motors 40 40 Kennecott 107% 107 Republic Steel 51 50 Shell Oil 75% 75% Union Pacific 29 28 Un States Steel 61% 60% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen V K 14/2 Edelmet. Kon. AA 63% 64%GB Pref. w a idem 66% Electroias B322 Holl Constructie 374 374 Ing. bur v Bouwnüv uo Int Kunstst Ind 46% 45% Leidsrhe Wn|«plnn 274 274 Sikkens Lak B 404 Ver Touwfabrieken 162% 162% Wern ink's Betonm. 80 80 Van Wijk Textiel 70% 70%

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 9