De eerste bloemen voor expositie in Keulen zijn Bloemliist- verzonden In Keulse Messe-haï werkt men thans reeds op volle toeren Even lachen.... in de van Ring Leiden e Herv. Kerk Minister dr. S. L. Mansholt kreeg de eerste „zilveren broodmand" EERSTE BRITSE H-BOM THANS VRIJWEL GEREED VRIJDAG 15 FEBRUARI 1957 Nog slechts enkele dagen scheiden ons van de grote „Bloemlust"- tentoonstelling in Keulen, en ieder die iets met deze grootste expositie te maken heeft, is reeds druk in de weer om te zorgen dat alles op tijd klaar komt. Het bijgoed, zoals de heesters en wat er al niet meer nodig is voor de opbouw van een bloemententoonstelling is reeds in Keulen. Het belangrijkste zijn echter de bloemen, en die stuurt men uiteraard zo laat mogelijk weg. Wil men in Keulen goed voor de dag komen dan dient natuurlijk de bloemenschat fris en vers te zijn. De meeste bloemen zullen dan ook eerst maandag naar Duitsland worden gebracht, doch ook hedenmorgen is er reeds een zending de deur uitgegaan. De bloemen worden verzameld in de vei linghallen van de H.B.G. te Lisse, daar waar normaal de tentoonstelling wordt gehouden, en daar laadt men de auto's vol. De eerste zending is vandaag klaar gekomen en vertrokken. Voor dit transport zijn speciale wagens gebruikt, die een constante temperatuur hebben, door de dubbele wanden, die Botsing tussen tank- en vrachtschepen BRAND SPOEDIG GEBLUST Vanmorgen kort na zeven uur zjjn op de Noordzee nabu het lichtschip „Goe- ree" het Noorse tankschip „Norse Mo narch" en het Duitse vrachtschip „Tilly Bnege" met elakra in botsing gekomen. Na de botsing ontstond brand op de „Norse Monarch": maar men wist de brand binnen korte tijd met eigen mid delen te blussen. Er wordt een lid van de bemanning vermist. De „Norse Mo narch" heeft geseind, dat het geen hulp nodig heeft. De ..Tilly Boege" is zwaar beschadigd, maar verkeert ook niet in gevaar. Na de noodsignalen waren de reddingboot „President Jan Leis" en de loodsvaar- tuigen „Algol'' en „Betelgeuze" van Hoek van Holand uitgevaren. De Sleep boot „Maas" van L. Smit en Co's Inter nationale Sleepdienst blijft in de buurt van de plaats van het ongeluk om als nog assistentie te verlenen als daarom zou worden gevraagd. De „Norse Monarch" meet 28.000 brt, de „Tilly Boege" meet 2300 brt. De oor zaak van het ongeluk is nog niet be kend. Nadat de eerste noodseinen waren uitgezonden en vanaf de kust vuur te zien was. verkeerde men enige tijd in onzekerheid over de omvang van het on geluk en over de schepen, die erbij be trokken waren. Een ogenblik werd zelfs gevreesd, dat het brandende vaartuig een Engels troepentransportschip was met. 1000 man aan boord. Dit bleek dus gelukkig niet het geval! NIEUWE UITGAVEN Houding, gezondheid, elegance. Onlangs is by de firma L. J. C. Boucher verschenen het werkje „Hou ding, gezondheid, elegance" waarin een poging wordt gedaan op Mensendieck- basis een bijdrage te leveren tot een betere lichaamshouding ten bate van gezondheid en elegance zoals de titel dit reeds zegt. Wanneer die poging niet mocht slagen, ligt dat niet aan de sa menstelsters van het boekje! Het is een merkwaardig tweezijdig ge val ge worden, deze uitgave: een korte, fragmentarische tekst en een aantal (maar niet een overdadig groot aantal) tekeningetjes die echter door de opmaak het overgrote deel van het werkje uit maken. De tekst is niettemin leiding gevend. maar zou een slag in de lucht zijn zonder de zeer illustratieve afbeel dingen. Het samenspel tussen die een voudig gehouden elementen is bepalend voor de waarde van het geheel. En dat samenspel is goed. De tekst werd verzorgd door de Haag se (vroeger Leidse) Mensendieek-lerares Ellen Best, ae tekeningen zijn van de hand van Giselle Kuster die ook op ander terrein reeds vroeger getoond heeft op pakkende wijze de kern van de zaak te kunnen treffen. Apen hebben het bewezen: de Rock 'n roll-muziek brengt heus niet iedereen tot razernij. In Liverpool draaide men voor zes chimpansees in een circustent een grammofoon opname van het geschetter en rit misch geweld. Ze bleven er dood kalm onder. Hun enige reactie was een applaus. Dat was trouwens nog op bevel van hun baas ook. Diezelfde baas richtte zich tot het aanwezige publiek met de volgende opmerking: „Het ziet er naar uit dat deze dieren meer gezond verstand hebben dan sommige apen van kwaiongens". In Liverpool durven ze het wel te zeggen. aan de binnenzijde nog eens extra be kleed zijn. Bij het pakken hield de douane een oogje in het zeil, en hierdoor zal het mogelijk zijn zonder oponthoud aan de grens door te rijden. Volop in de weer In Keulen zyn de organisatoren reeds volop in de weer om alles in ge reedheid te brengen. Zo is de heer W. Buurman uit Oegstgeest reeds druk bezig en als straks de eerste bloemen komen zal hy reeds precies weten hoe alles gerangschikt dient te worden. Desondanks zal er nog veel werk te verzetten zyn, want het klaarmaken van een tentoonstelling kost altijd veel tijd: dat hebben wij reeds vaak genoeg in Lisse gezien. Zoveel te meer tijd zal er nodig zijn voor de tentoonstelling in Keulen, daar de Messe-hal ruim drie maal zo groot is als de H.B.G.-hal in Lisse. Maar ongetwijfeld zal door een hechte samenwerking tussen de heer Van der Lee, de ontwerper enerzijds, het personeel van de Fa. Kooper uit Benne- broek en de heer W. Buurman, de uit voerders, anderzijds hier iets groots groeien, dat zeker de aandacht, zal trek ken. De belangstelling voor deze voor jaarstentoonstelling is bijzonder groot, zowel in Duitsland als in de bollenstreek. En dan te bedenken dat er voor de voor jaarstentoonstelling in Lisse steeds min der belangstelling bleek te bestaan! Dit is dan ook een van de redenen dat er in Lisse slechts één tentoonstelling is gehouden, en men verder naar het bui tenland is getrokken. Het inladen van de grote, spe ciaal voor dit transport ingerichte vrachtwagens. Geheel rechts de douanieren naast hem (met papie ren in de hand), de heer A. Uit- tenbogaard. die het inladen regel' de. (Foto LD./Van Vliet) De tulpen zullen domineren op deze tentoonstelling, die zoals men weet woensdag wordt geopend en duurt tot en met zondag, terwijl de narcissen op de tweede plaats komen. De hyacinten nemen een bescheiden derde plaats in. Met de heesters en de verschillende wa terpartijen en opbouwen zal het onge twijfeld weer een aantrekkelijke expo- site worden. Een vraagteken Hoe uiteindelijk het financieel resul taat zal zyn, is natuurlijk niet bij be nadering te zeggen, daar men vooreen groot deel afhankelijk is van het aan tal bezoekers. Zoals men zich zal her inneren lopen de schattingen daarover ver uiteen. Zeker is in ieder geval dat de kosten zeer hoog zijn geweest, hoewel aanmer kelijk minder dan men aanvankelijk vreesde, daar de exporteurs het. vervoer van de bloemen voor hun rekening heb ben genomen. Maar er blijft nog genoeg te bet-alen over en dat zal voor het over grote deel uit de entreegelden moeten komen. Afgezien van de financiële kwes tie is men er haast zeker van dat de tentoonstelling zal slagen. Koelhuisboter is vrijwel geruimd Bijna de helft naar het buitenland (Van onze Haagse redactie) De party koelhuisboter van het In- en Verkoopbureau voor Zuivel, ter grootte van 14.500 ton, is vrywel ge ruimd. Vla een drietal Inschrijvingen is 11.500 ton boter verkocht, zodat er nog slechts een voorraad is van 3000 ton. Byna de helft van de gekochte koelhuisboter, n.l. 5500 ton, is gekocht voor export; 6000 ton is op de binnen landse markt gebracht. Over een vier de inschrijving zal nog nader overleg worden gepleegd. CARNAVALSGRAP. De „Vijf Limburgse Republikeinen", een Maastrichtse Carnavalsgroep die door haar voorliefde voor „practical okes" van enig formaat in Carnavals- tijd veel va nzich doet spreken, is schul dig aan het verdwijnen van het voor het gemeentehuis van Sittard bestemde beeld van Fons Olterdissen. Zij heeft dit vandaag bekend gemaakt in een aan de Maastrichtse burgerij gerichte open brief, waarin ze zegt boos te zijn over 't uitblijven van enigerlei actie in Maas tricht om te komen tot oprichting van een „Fons Olterdissenmonument" en vindt het teleurstellend, dat deze Lim burgse dialectschrijver die geboren en getogen is in Maarstricht. daarentegen wèl in Sittard geëerd wordt met de plaatsing van een standbeeld ln het Sittardse gemeentehuis. (Ingez. Med.-Adv.) Afwisseling boeiende en zwsiiklke mnomen'ten De Ring Leiden van de Bond van Chr. Zangverenigngen is deze winter wat minder fortuinlijk. De deelnemersanimo laat te wensen. Aan de organisa tiefactor kan het niet te wijten ztfn. Misschien herstelt de eerstvolgende sa menkomst het evenwicht. De belangstelling overigens voor deze 2e zangersavond in de Hazerswoud- se Herv. Kerk. onder de altjjd dankbare leiding van de veteraan Gerrit Goed hart, gaf geen reden tot ontmoediging. Van de party waren drie jeugdkoren en drie gemengde van volwassenen. De beoordeling ervan loopt tussen matig en waarlijk goed. Onder de jeugd geven we aan Benthuizen, met H. Korteweg (een voor ons nieuwe figuur» de eer, onder de ouderen aan Rijnsburg met Dirk van Vliet. (Ingez. Med.-Adv.) NIEUWE RIJN 49 DESKUNDIGE ADVIEZEN Het Benthuizer kinderkoor „Hosanna" is een aanwinst. In de zang zonder zwaarte, rank van belUning, weet Kor teweg een fijne nuancering te leggen. De muzikale volzinnen zijn soepel af gebouwd. In de canons worden de groep- stemmen punctueel tegen elkaar ge plaatst. Korteweg gaat van een welge- pland klankbeeld uit en slaagt er in de voorstelling ervan over te planten op zijn jonge koristen. In groot-„Hosanna" is tussen ten doel gesteld klankbeeld en verwe^nlijking meer afstand. Het toonbehoud lydt aan inzinkingen, het veilige gevoel dat het lukken zal ontbrak, de wankele intona tie bij de mannen schept onzekerheid, hoewel de tenoren een cantus firmus wel onder controle wisten te houden. Nu stellen Goudimel's psalmzettingen on getwijfeld eisen aan de samenklank. Daarop echter een compositie van Sul livan te laten volgen moest, kunstzinnig gesproken, een terugval betekenen, maar hoorbaar werd ondanks detonaties, dat een perspectief op fraaiere realisaties aanwezig is. Uit Alphen stond het jeugdkoor van de Ned. Prot. Bond present. Uit hun mooi scheppingslied van Andriessen was meer te halen, het best op het stuk van de zuiverheid vertolkten de jongelieden hun laatste lied, over een bloem. De stemmen slepen ook nog wat, maar Aat van Vliet (een broer van Dirk) heeft nog maar een geringe koorleidingprak- tiik en dus is het parool: afwachten. Het derde jeugdgezelschap is knapen koor, bij „Zang en Vriendschap" van Hazerswoude ingelijfd. De heer B. Vos faalde hier. De stemmen bevinden zich nog in een ongezuiverde staat, tot enige samensmelting is het niet geko men. Mogelijk staat de heer Vos sinds kort aan het hoofd. Over zijn gemengd koor luiden we een betere klok. Al worden de dingen (Bach, Paletsrina .Wagenaar) wel stoer en fors- dvnamisch opgezet, dit gebeurt met dui delijk afleesbare vocale verhoudingen, door vakkundig inzicht verwezenlijkt. De belijning is raak, helder en gespannen. Het pedagogisch procédé heeft overigens een uiterlijke kant. waardoor Bach en Palest.rina een gelijkaardig aangezicht verkrijgen. Dirk van Vliet, het Rijnsburgs Herv. Kerkkoor aanvoerend, zoekt beweeglijk heid in de zang minder in het dyna- Nieu we onderscheiding van de Nederlandse Vereniging van Meelfabrikanten uitgereikt (Van onze Haagse redactie) Tijdens een feestelijke bijeenkomst in hotel „Wittebrug" in Den Haag heeft de heer H. de Koster, directeur van de N.V. Meelfabriek „De Sleutels" en voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Meel fabrikanten, gistermiddag aan de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, dr. S. L. Mansholt, voor de eerste maal een door de vereniging ingestelde jaarlijkse onderscheiding, de „zilveren brood- mand", overhandigd. Bijzonder verdienstelijk voor voedselvoorziening Voor de overhandiging sprak de heer De Koster een rede uit, waaraan wij het volgende ontlenen: „Toen het besluit was gekomen periodiek een broodmand uit te reiken aan een Nederlander, die zich op het gebied van de voedselvoor ziening bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt, zal de bakkerij zich hebben afgevraagd „waarom een broodmand? Impliceert dit een geruisloze annexatie van onze bedrijfstak?" Spreker wildé de vertegenwoordigers van de bakkerij ge rust stellenhet alternatief ware im mers geweest een nuttig bergmeubel voor de huisvrouw om in haar provisiekast ons produkt „meel" op te slaan. En dit zou een niet alleen symbolische stimu lans hebben betekend voor het thuis bakken met uitsluiting dus van de bak kerij. Door het uitreiken van een brood mand pogen wij de echtgenoten van hen, die zich voor de voedselvoorziening bij zonder verdienstelijk hebben gemaakt, er juist toe te brengen de bakkerijpro- dukten te gebruiken. Ir. S. L. Louwes Indien wij heden nog leefden in het na-oorlogse tijdperk, aldus de heer De Koster, zou de keuze zijn geweest wylen ir. S. L. Louwes, die van de tarwewet 1931 af gedurende ruim 20 jaar, maar eeer in het bijzonder in de moeilyke oorlogsjaren, voor ons allen van zo grote betekenis is geweest. Nu was er slechts één keus: dr. S. L. Mansholt. Spreker gaf daarna een overzicht van het werk Mansholt van 1945 tot van minister heden. Alom, zo ging de heer De Koster ver der, is bekend het plan-Mansholt om te geraken tot een gemeenschappelyke markt van alle vrije Europese landen. Eerst spotte men ermee, maar juist nu ziet het er naar uit, dat reeds zes lan den overeenstemming zullen bereiken o.a. over een gemeenschappelijke markt. Dat algemeen geaccepteerd wordt, dat de landbouw, ondanks zyn gecompliceerd karakter en regelingen, een onverbrekelijk deel moet uitmaken van de gemeenschappelyke markt, is voor een groot deel het gevolg van uw initiatief en uw doorzettingsvermogen. Gelijke verkiezingen Er zullen, zei de heer De Koster, ver schillende soorten harmonisaties plaats vinden. Een zeer belangrijke harmoni satie mis ik nog, namelijk die van de datum der verkiezingen in de zes lan den. Wil men inderdaad in het comité van ministers reëel opbouwend werk verrichten, dan zal de stemming niet beïnvloed mogen worden doordat ih min stens één van de zes landen binnen een half jaar verkiezingen zullen plaats vinden. Wordt de datum der verkiezin gen geharmoniseerd, dan zal men 3Vz jaar achtereen creatief werk kunnen doen. Het laatste half jaar kan dan in geza menlijk overleg worden besloten noch te vergaderen noch besluiten te nemen. Uw wetenschappelijke bemoeiingen, zei spreker, hebben invloed gehad op het hele brede terrein van de landbouw, zo wel akkerbouw als veeteelt De Neder landse Vereniging, van Meelfabrikanten heeft grote bewondering voor de prach tige opbrengst, welke tarwe per hectare geeft, maar toch vraagt ze zich wel eens af of by de ontwikkeling van nieuwe tarwerassen het accent niet te veel wordt gelegd op het kwantum. De heer De Koster eindigde met erop te wijzen, dat de vereniging door minister Mansholt eveneens wil eren het gehele ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening. Vervolgens overhandigde de heer De Koster de bijzonder fraaie zilveren brood mand aan de bewindsman. Dank voor motivering Minister Mansholt sprak zijn dank uit voor de onderscheiding hem en zijn medewerkers verleend. Dankbaar was hij vooral voor de motivering. Spreker weet maar al te goed, dat de maalindustrie het een tijdlang niet gemakkelijk heeft gehad. Grote waardering heeft hij voor de wijze, waarop dit aan banden liggen is gedragen. Er moeten vele belangen, vaak ook tegengestelde, worden gediénd. De taak van de minister is deze tegen stellingen te overbruggen. Het is vaak een afwegen van belangen. Door het be drijfsleven wordt dit zeer wel ingezien omdat de toporganen worden betrokken bij het ontwerpen van het overheids beleid. Hierin ligt, aldus de minister, een grote kracht omdat men kennis kan nemen van wat in andere sectoren van het be drijfsleven leeft. Voor de landbouw is een ontwikkelde industrie en handel belang rijk. maar omgekeerd is dit ook het geval. Wij staan, zei minister Mansholt. aan de vooravond van zeer ingrijpende be slissingen zoals het vraagstuk van de Euromarkt. Van grote betekenis is het, dat In Nederland een intensief bedrijfsleven bestaat, dat weet mee te denken. Spreker was steeds verheugd dit be drijfsleven te kunnen raadplegen. Dat geeft grote verantwoordelijkheid, die het bedrijfsleven niet schuwt. Er is een aantal vraagstukken ln wereldver hand. die politiek van de grootste be tekenis zijn. Belangrijk is hijvoorbeeld de door En geland aan de orde gestelde vrijhan del sz one. Het zou voor Nederland onaanvaard baar zijn als de vryhandelsznne tot stand zou komen waarin de landbouw niet was opgenomen. De minster ein digde zijn rede met te zeggen, dat hy goede hoop op resultaat heeft als men de totaliteit van de vraagstukken on der de ogen durft te zien. Tot slot van de bijeenkomst had daarna een recentie plaats, waarby van de gelegenheid tot gedachten wis selen een druk gebruik werd gemaakt. misch contrast aan wel in een gevoelige boetsering van de klank en dat is, bij een zo omvangrijk koor, niet de methode van de geringste weerstand. Een soepele wendbaarheid, met een bijzonder gemak van overgaan op nieuwe kleuring en nuances, treedt daarbij op. Er is een fluwelig orgelende laagte en er is een geen verlies gevende hoogte. We hoor den dan ook (in een gezang, in Bach en in Weber» een in elke ligging artis tieke samenklank. De zangbogen worden in hun psychische bestanddelen fijn onderverdeeld, iets wat alleen een er varen stemregisseur tot stand brengt. Echter regeerde op enkele plekken niet de opperste reinheid en we vroegen ons af of het herhaald verhevigen van de toon vóór een toonloze eindsyllabe wel aan te bevelen is. Al met al dus. boeiende momenten hebben niet ontbroken en waar het zwakker toeging was er lering! Daar voor komt men in de Ring tenslotte by elkaar V. Wordt Soenarjo toegelaten? Soenarjo, de openbare aanklager in de processen tegen Schmidt en Jung- schlager. die naar de VS. is vertrok ken en tevens Australië en Neder land zal bezoeken, wordt vergezeld door het hoofd van de dienst voor criminele recherche. Soeleiman Effendi. De woord voerder van het ministerie van Buiten landse Zaken noemde hun reis een studiereis". Het dagblad „Soeloeh Indonesia" in Djakarta schrijft het te betwijfelen, of beide heren in Nederland zullen wor den toegelaten. Voor de roker die zich graag verwent: Nenni blijft aan als partijsecretaris Pietro Nenni is met zijn tegenstanders in de Italiaanse links-socialistische par ty tot een vergelijk gekomen en heeft zich bereid verklaard aan te blijven als partysecretaris. Hij krijgt een directo raat van 20 man naast zich, waarin hy over een kleine meerderheid kan be schikken. In het nieuwe centrale comité heeft hy slechts het derde deel van de leden op zijn hand. Nenni krygt veel vryheid by de uit voering van zijn politiek: breken met de communisten en het vergroten van de partij invloed door middel van de par lementaire democratie. Russen kunnen met hun (Duitse) raketten het Engelse grondgebied bereiken (Van onze Londense correspondent) „De Sovjet-Unie zal binnenkort de beschikking hebben over raketten met atoomlading, welke een snelheid kunnen bereiken van meer dan 8000 km per uur. De Russen hebben na de oorlog de Duitse raket-laboratoria overgenomen met de daar werkzame geleerden. De actieradius van de daar geproduceerde raketten zal waarschynlijk groot genoeg zyn om vanuit door de Sovjet-Unie beheerst gebied Engeland te bereiken", aldus deelde de Engelse minister van Defensie, Duncan Sandys, gisteren in het Lagerhuis mede. De minister liet nog eens helder uitkomen, dat het verkeerd is een onmiddeliyk dramatische bezuiniging op de militaire uitgaven te verwachten en dat het tjjd zal kosten voor het nieuwe defensieplan zyn beslag zal krijgen. Minister Sandys verklaarde, dat het zyn doel is de strijdkrachten in een nieuwe vorm te gieten, maar dat hy weigert ze te verminken door er hier en daar op in te hakken. Overigens groeit de voorraad A- bommen gestadig en de ontwikkeling van de eerste H-bom is vrywel gereed. dienstplicht binnen vier jaar in geleide lijke etappes. Minister Sandys verzeker de, zonder een termenn te noemen, dat de regering eveneens vast besloten is de dienstplicht af te schaffen. Dit zal o.a. afhangen van de toevoer van voldoende vrijwilligers. Bij gelijke omvang wordt de defensie steeds duurder. Daarom zal er minstens al honderd miljoen pond moeten worden bezuinigd. „Wij willen oorlog verhinderen", zegt Sandys in Lagerhuis Sandys betoogde dat de regering uiterst moeilijke vragen betreffende toekomstige oorlogsvoering moest beantwoorden. Het doel blijft om een oorlogscatastrofe te voorkomen. Wij bereiden ons niet voor op oorlog, maar willen deze juist verhinderen. Wij streven niet naar overwinning maar naar beveiligingzei Sandys aan het slot van zijn rede. Grond troepen en conventionele tvapens blijven nodig in de eerste plaats om de grenzen in Europa te beschermen en te voorkomen dat een agressor eventueel door slinkse actie zich meester maakt van enig land zon der dat dit op een atoomoorlog be hoeft uit te lopen. De oppositie drong aan op stopzetting van H-bomproeven. die controleerbaar zijn en daarom praktischer dan de af schaffing op het ogenblik van de H-bom zelf. Sandys zei dat er totnutoe voor elk wapen een tegenwapen was uitgevonden, maar dat dit nog niet met de ballistische raketten het geval is. Er kan niet worden voorkomen dat een aantal vijandelijke H-bommen En- gelands grondgebied zal bereiken. Indien dit bijvoorbeeld met zes het geval is, zal de uitwerking reeds verschrikkelijk zijn. Tegen een dergelijke aanval kan Enge land onmogelijk met de beste verdedi ging immuun worden gemaakt. Het evenwicht tussen verdedigings- en aan valswapens is thans doorbroken ten gunste van de laatste. Daarom moet de strategie ingrijpend worden veranderd. De Labour-motie van afkeuring in het defensiebeleid werd met 59 stemmen meerderheid voor de regering verwor pen. Minister Sandys erkende nog, dat de grootste fouten sinds de oorlog waren, dat Engeland te laat is begonnen super sonische vliegtuigen te bouwen en gelei de. zonder een termijn te noemen, dat liet thans bij de Ver. Staten en waar schijnlijk ook bij de Russen achterligt. De oppositie eiste afschaffing van de ganiseren. Voorjaarsbeurs van 2 tot en met 11 april De voorjaarsbeurs de 68ste algemene beurs die in Utrecht wordt georgani seerd zal dit jaar gehouden worden van 2 tot en met 11 april. Volgens de voorlopige gegevens zullen 23 landen met hun produkten op deze commerciële manifestatie vertegenwoor digd zyn. Li de Vredenburgsector zal, zoals gewoonlijk in het voorjaar, de Nederlandse textielindustrie een belang- rykeplaats innemen. De Beatrix- en Irenehal zullen we derom volledig door de collectieve in zendingen van de Nederlandse Textiel- jaarbeurs worden bezet. Ongeveer 50 textielbedrijven zullen met hun nieuwe collectie verschynen. Ten vervolge op de jaarlijkse landbouw- beurzen die door de Kon. Nederl. Jaar beurs van 1052 tot en met 1955. zal van 1957 af om de twee jaar in Utrecht een nationale, landbouwexpositie gehouden worden. Behalve machines en werktuigen voor boer, tuinder en veehouder die tot nu toe op de lanabouwbeurzen werden ten toongesteld zal een nieuw element in de tweejaarlijkse manifestaties worden op genomen. Namelijk expositie van stam boekvee en paarden voor concours hip- pique en behendigheidswedstrijden. Met handhaving van het zakelijk ka rakter zulen de nationale landbouwex- posities gelegenheid bieden voor het ge ven van demonstraties en voorlichting. Het gehele Croesela an terrein zal voor de eerste manifestaties van deze aard, welke van 24 tot en met 29 juni wordt gehouden, worden gebruikt. De vorig jaar in het leven geroepen stichting „Eypositie De Nationale Land bouw" zal in nauwe samenwerking met de Kon. Ned. Jaarbeurs de expositie or-

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4