CHIEF WHIP Wiener Samgerkmabee zetten een zaal in laaiende geestdrift I is weer KWATTA En of... Chief TUtitp ïeJeïs lip Prof. Van Ruler over de ernst van Herv.-Geref. gescheidenheid Zaken jubileum S. van Weesel FALCONJAS C.H.NOLET 95ste jaargang Vrijdag 15 februari 1957 Tweede blad no. 29063 Men kon nauwelijks scheiden Hoge zangcultuur en uiterste discipline Daar waren ze weer: de vermaarde „Wiener Sangerknaben", de „kereltjes, die met muziek door het leven gaan", zoals het programma vermeldde. Jeugdige dragers van een sinds eeuwen overgeërfde cultuur en traditie, ieder jaar nieuwe gezichten want de doorstroming gaat snel! en meestal een nieuwe, jonge dirigent, ditmaal Gerhard Lang. met wie zij hun tournée door de landen maken. Stamp- en stampvol was de Gehoorzaal! Er is immers iets, dat appèlleert aan eigen jeugd, eigen geïdealiseerde jeugd, dat het geheel zo roerend maakt En daarom alléén al stroomt men er heen! Wie hen 's zondagsmorgens in de Wiener Hofburgkapelle hoorde, weet. dat daar hun eigenlijk domein is. De toehoorder wordt er in een wijdings volle omgeving in klassieke missen met hun vlekkeloos reine stemmen gecon fronteerd. Daarbuiten, in de drukke concertzaal, is er iets. dat niet helemaal correspon deert met de geest van hoge eruditie, die hen in hun „eigen wereld" omgeeft. Maar heeft men zich over die beden king heengezet, dan luistert men op nieuw als overrompeld naar deze per fect geschoolde zangkunst, die ditmaal onder de voorname, welhaast onbewogen leiding van Gerhard Lang een wel uit zonderlijk hoge graad bereikt had. Daar staat dit tot het uiterste ge- discipilneerde h^ast was ons het woord „gedresseerde" uit de pen geval len koortje van twintig streng gese lecteerde jongens, geselecteerd naar stemmateriaal en oer-Weense muzika liteit. Wie weet, höe hoog de eiser, zijn, weet meteen, dat hier het „beste-van- het-beste" voorhanden is. Natuur en kunnen, doch geen „ge kunsteldheid" zijn verenigd. Haast on geloofwaardig is de échtheid, ook in de levendige actie tijdens Lörtzings ko misch opera-tje „Die Opernprobe". Ook dit acteertalent, samengaand met een kostelijke mimiek hebben deze Oosten- rijkertjes van de voorvaderen meege kregen. Maar het is verfijnd en van zelfsprekend veredeld bestudeerd op het Instituut, waar zij hun algemene opleiding ontvangen. Zo gracieus en beminnelijk als de travestie-rollen worden uitgebeeld: dat is op zichzelf al een wonder! Daar stonden zij, onberispelijk in de houding! En uit hun onuitputtelijk repertoire klinken de zangen de zaal in: glashel der en onbevangen. Oude geestelijke zangen, in het algemeen wat monotoon, ook door de hier nog te schoolse accom- pagnementen van Lang, maar in Mo- zarts „Sancta Maria'* en Schuberts fijn zinnig „Le Pastorella" kwam er al meer differentiatie, die na de pauze tot hoogtepunten zou voeren. In Bruckners „Um Mitternacht" een treffende ernst, in een Oostenrijks volkslied als „Hoa- matland" men ziet het landschap voor zich! of Strauss' beroemde „Kai. serwalzer" bemerkt ge, dat hun muzika liteit tot in de vingertoppen gaat, zoals eigenlijk in ólles, wat zij zingen. Steeds zijn deze zangertjes vergroeid met hun opgaven en verbazen zij ook door hun „menselijk-volwassen" rijp heid, hun natuurlijke inleving. Daartussendoor komen dan nog de solistische bewijzen van een voor deze leeftijd ten top gevoerd technisch kun nen bijv. in een Handelaria of an derszins die het auditorium in ware geestdrift doen ontbranden. VERON BIJEEN In gebouw Rehoboth hield gisteravond de Ver. voor Experimenteel Radio-on derzoek haar maandelijkse bijeenkomst. Spreker was de heer Van Weerlee die het onderwerp draadloze bediening van zenders op afstand behandelde. De heer Van Weerlee die in het centrum van de stad woont, vertelde dat het hem onmo gelijk was een veertig meter lange en- 'tenne op een dak te plaatsen en dat hij derhalve nooit op de 80 meter kan zen den. Spreker kwam echter op het idee de zender een kilometer of 15 verder te iplaatsen. waar meer ruimte voor anten nes is. Een bijkomend voordeel is, dat de buren minder last van storingen op hun t.v.-scherm hebben. Om een en an der te kunnen bereiken heeft de heer Van Weerlee een soort telefooncentrale gebouwd en wanneer hij nu een bepaald nummer draait worden via zijn 2 meter zendenpulsen uitgezonden, die 15 km. verder ontvangen worden. Via relais wordt dan de zender ingeschakeld en kan de heer Van Weerlee gaan zenden. Na deze inleiding werd besproken aan welke eisen de apparatuur moet voldoen. De heer Van Weerlee behandelde o m. de schakeling in de zender, die de pul sen uitzendt. OP REIS DOOR EUROPA Hoe geniet ik het meest van mijn va kantie, is voor velen de praktijk heeft het aangetoond een moeilijke vraag. Teneinde hierbij van voorlichting te dienen had het Reisbureau Cebuto gis teravond in de geheel bezette foyer van de Stadsgehoorzaal een propagandisti sche filmavond belegd. Na een inlei dend woord van de heer Willems, waar in deze tal van goede tips gaf, startte men voor een tocht door Europa, waar bij uiteraard de toeristische centra in het middelpunt der belangstelling ston den. In Duitsland was het het Teuto- burgerwoud, dat z'n romantische schoon beid openbaarde, terwijl ook het Tau- nusgebergte en het liefelijke Lahndal de aandacht voor zich opeisten. Vanzelf sprekend werd ook Oostenrijk, het land, dat de toerist vele mogelijkheden biedt, deze avond in het reisschema opgeno men. terwijl ook Frankrijk wij deden slechts een greep werd bezocht. Kortom een avond, welke de reislust ■prikkelde en ongetwijfeld allen weer deed verlangen om er eens heerlijk udt te zijn. Onze stadgenoot, de heer A. M. Blans, is geslaagd voor het semi-arts- examen aan de Stichting Klinisch Ho ger Onderwijs te Rotterdam. Bij K B. is aan prof. dr. J. de Zwaan op zijn verzoek eervol ontslag verleend als iid van de Onderwijsraad, met dankbetuiging voor de vele door hem in deze functie bewezen diensten. Bij beschikking van de minister van Buitenlandse Zaken is benoemd tot lid van de commissie tot onderzoek naar de geschiktheid en de bekwaamheid voor de buitenlandse dienst tevens tot lid van de commissie voor het afnemen van het examen voor benoembaarheid i tot ambtenaar van de buitenlandse dienst der 5e klasse, prof. dr. Th. J. G. Locher. hoogleraar in de algemene ge schiedenis aan de Leidse universiteit. Wat de chorale prestaties betreft: alles is tot in perfectie uitgebalanceerd, tot in de subtielste nuance. De toon klinkt tot in de uithoeken: maar hoor dan ook de plaatsing en kijk naar de mondstel- lingen! Zo kan de zangtechnicus U nog véél meer vertellen over de sublieme vorming van die toon, waarop heel wat volwassen zangers en zangeressen ja loers mogen zijn! Was 't wonder, dat deze zuiverheid, deze dynamische schakeringen en supe rieure intonatie, in combinatie met een stylistisch onaanvechtbare voordracht en benijdenswaardige dictie, telkens stormen van applaus verwekten? Het is evenmin een wonder dat daarop nog vier extra's moesten volgen! Men kon nauwelijks scheiden en toch heeft men deze heerlijk zingende „cultuurdragertjes'' moeten laten gaan: maar scheiden doet nu eenmaal Pijn! Anriemorie..zeg jij het maar OPVOERING VAN „DE GASTSPELERS". Kort achter elkaar hebben twee Leid se toneelgezelschappen, n.1. „Tot Ieders Genoegen" en „De Gastspelers" een klucht van Hans Nesna: „Annemarie zeg jij het maar" in studie genomen. Wij weten hoe moeilijk het is een goed spel voor amateurtoneel te vinden, maar zelfs indien we dit overwegen, kunnen we de keuze van dit stuk niet billijken. Ook aan een klucht mag men eisen stellen; wij hebben kluchten gezien, die voldeden aan de elementaire wetten der drama turgie en die intelligent en verfrissend van intrige waren. In dit „Annemarie.. zeg jij het maar" ontbreken echter alle elementen, die een toneelstuk tot dragelijke ont spanning kunnen maken. Juist door de zwakke fragmentarische opbouw, de losse binding van de inci dentele grapjes tussen de tekst hadden de spelers van de R.-K. toneelgroep „De Gastspelers" het gisteravond in de Leid se Schouwburg zeer moeilijk. Dat het publiek toch vele malen har telijk gelachen heeft is aan het aardige spel van enige medespelenden te dan ken. Het gaat om een huwelijksbureau en een rijke oom en een rijke tante. Hun neef, Frits van Doorn, de eigenaar van het huwelijksbureau, bemiddelt in een huwelijk van zijn oom, die na een even tueel huwelijk de enige eigenaar van twee miljoen zal worden. Zijn zuster koopt echter haar neef om; oom mag niet aan een geschikte vrouw geholpen worden. Hij kan niettemin keuze maken uit drie vrouwen, die hem naar zijn rijke landgoed vergezellen. Als hij op Straks, in Wenen, gaan ze, behalve met muziek, nog wel met iets anders door dit moeilijke leven! Nü is geluk kig nog alles even zuiver cn blij! H. (Ingez. Med.-Adv.) Historie en heraldiek op roemer en kelk Ver. Oud-Leiden kwam bijeen De heer E. Pelinck hield gisteravond in de Lakenhal voor de Vereniging „Oud-Leiden" een lezing met licht beelden over „Historie en heraldiek op roemer en kelk". De heer E. Pelinck wees er allereerst op. dat Leiden zich de laatste jaren een uitzonderlijke collectie van deze glazen roemers en kelken heeft aangeschaft. De versieringen, die men op deze gla zen aangebracht heeft, weerspiegelen vaak grote gebeurtenissen zowel uit het familieleven als uit de historie. De ge schiedenis van het glas is al zeer oud. In West-Europa dateert het uit de Ro meinse tijd. Hoewel het in de Middel eeuwen een tamelijk arm produkt was, kwam het in Frankrijk en België tot meer ontwikkeling in verband met de ramen die men nodig had voor de grote kathedralen. Met dit „platte" glas leer de men ook het bolle kennen en werd men meer bedreven in het blazen hier van. De glasmakers hebben altijd in hoog aanzien gestaan. Het was Hendrik IV die in Normandië aan de glasmakers het privelege schonk, zodat alleen edelen tot glasmakers verheven konden wor den! Zo is het ook bekend dat de doch ters van glasmakers in Venetië alleen met patriciërs mochten huwen. Het is altijd moeilijk geweest om het glas zo te blazen, dat het geheel helder en doorzichtbaar was. Om dit gedeelte lijk te vervangen beschilderde men de glazen op de meest kunstzinnige wijze. In de 16de eeuw stond het Venetiaanse glas aan de top, vandaar dat er veel glas uitgevoerd werd. en zo heeft men in Zuid-Duitsland grote verzamelingen aangetroffen. De oudste manier van glas decoreren is het graveren met diamant. Ook op dit gebied ontstond er wel eens naijver. Zo is het bekend dat de Antwerpse glasmaker Vercelinie naar Engeland vluchtte (in 1575) en daar protectie kreeg i.v.m. een nieuw soort glas dat hij uit een soda-oplossing kon produceren. Het zou merkwaardig genoemd kunnen worden, waarom men juist gebeurtenis sen op een glas graveerde. Als verkla ring moet gezien worden dat men meestal een heildronk uitbracht en tref fender kan men dit toch niet doen dan met de roemer waarop de gebeurtenis nog eens voor de geest wordt gehaald. Er werd ook een afbeelding getoond van enkele roemers die de Leidenaar Wil lem van Heemskerk, een lakenreder, dichter maar ook graveerder, in 1650, aan de vroedschap van Leiden heeft ge schonken. Zo bracht men uit deze gla zen met een beeltenis van het beleg van Leiden erop ieder jaar een heildronk uit op de Sleutelstad. Men is ook in het bezit gekomen van de glazen uit het voormalige Catharina-gasthuis in Lei den. die dank zij de goede zorgen der regenten bewaard zijn gebleven. Aan deze interessante lezing ging de jaarvergadering vooraf. Na het voorle zen en goedkeuren van de diverse jaar verslagen werd er een bestuursverkie zing gehouden. De periodiek aftredende leden de he ren dr. A. Kessen (voorz.). E. Pelinck en A. Bicker Caarten werden herkozen. In de vacature van Ir. D. Boogerd werd Ir. D. Y. Lem gekozen. Mevr. Terwen en de heer J. Hennes traden af, terwijl de heer Ir. H. A. van Oerle en de heer P. L. Gillissen hun plaat* innamen. De voorzitter, dr. A. Kessen. dankte aan het eind van de avond de spreker voor zijn leerzame lezing. Jubilea bij Beuth Bij de N.V. v/h. R. M. Beuth en Zo nen aan de Kaiserstraat herdachten heden de heren B. Boef en S. v. d. Berg de dag waarop zij vóór 25 Jaren bij deze firma in dienst traden. Ter gelegenheid van dit jubileum vond hedenmorgen een hartelijke hul diging plaats. De jubilarissen werden met hun echtgenoten in de directieka mer ontvangen, waar zij werden toe gesproken door de directeur, die in een van grote waardering getuigende toe spraak hulde bracht aan de jubilaris sen, hen prijzende voor het grote plichtsbesef en de betoonde toewijding en Ijver. Namens de firma bood spreker beide jubilarissen een enveloppe met inhoud aan. terwijl zij verder werden vereerd met het Getuigschrift van de Neder- landsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel en de hierbij behorende draagpenning. D edames mochten een fraai boeket bloemeni in ontvangst nemen. Nadat men enige tijd in genoeglijke stemming bijeen was gebleven, waarbij nog vele oude herinneringen werden opgehaald, werd de Jubilarissen gelegenheid gege ven de verdere dag in huiselijke kring door te brengen. Een delegatie van het Jubileumfonds maakte hier him op wachting. Bij monde van de heer An- neeze werden de gelukwensen van het personeel en het Jubileumfonds aange boden. Een en ander ging vergezeld van enige fraaie geschenken het punt staat een beslissing te nemen, komt zijn zuster, die na huwelijk ook voor de twee miljoen in aanmerking komt, roet in het eten gooien. Annemarie, de dikke gemoedelijke huishoudster, geeft tenslotte de oplos sing. Oom en tante krijgen elk een mil joen en alle deelnemende dames en he ren worden gelukkig. Jac. Buis, tevens regisseur, liet het beste spel zien. Hij maakte er een ko mische „oom Theodoor" van. N. Bosman (Frits van Doorn) spreekt nog te ge zwollen op het toneel. Elly, zijn typiste (Janny v. d. Kwartel), deed het beter. Zij wist van haar rolletje een tamelijk natuurgetrouwe creatie te maken. Alle rollen werden min of meer ge slaagd door de overige spelers gereali seerd. Zij kregen aan het slot van de voorstelling de verdiende hulde, waarna men zich naar het Sint Antonius Club huis spoedde, waar tot na het midder nachtelijk uur werd gedanst op de mu ziek van „The Rhythme Club" o.l.v. Theo Wisse. De balleiding was in han den van Evert Castelein. (Ingez. Med.-Adv.) Al 34 jaar de besie Virginia! BROMFIETSER BRAK ENKEL. Vanochtend omstreeks negen uur is een zeventigjarige bromfietser, wonen de in de Fruinlaan, op de hoek Plant- soen-*-Geregracht aangereden door een personenauto waaraan hij ten onrechte geen voorrang verleende. Hij liep een gecompliceerde breuk van de linker enkel op. waarmee de E.H.D. hem naar het Diaconessenhuis vervoerde «'j De toenadering zal in hoofdzaak van de leiding dezer kerken moeten komen Wanneer gezamenlijke avondmaalsviering? Op uitnodiging van de hervormde wijkgemeente „Staalwijk" hield prof. dr. A. A. van Ruler uit Utrecht gis teravond in het wijkgebouw Staalwijk een lezing over „De moeilijkheden in het gesprek tussen hervormden en gereformeerden". Prof. van Ruler vatte zijn betoog in een vijftal punten samen t.w.: 1. de ernst van onze gescheidenheid, 2. de aard van onze gescheidenheid, 3. de mo tivering van deze gescheidenheid. 4. de wijzigingen, die zich de laatste tijd vol trekken in onze gescheidenheid en 5. de overwinningen, die de laatste tijd be haald zijn. De ernst van deze gescheidenheid 18 t.m. 23 februari: Collecte Leids Oorlogsgedenkteken Maak door Uw bijdrage de ont hulling op 4 mei a.s. mogelijk! m - y Grote belangstelling Groot en bijzonder hartelijk was gis termiddag in „Oud Hortuszicht" de be langstelling, die zich concentreerde rond het 75-jarig zakenjubileum van de firma S. van Weesel, handel in sanitaire arti kelen annex loodgietersbedrijf, gevestigd aan de Hogewoerd. Een belangstelling, waarin behalve de tegenwoordige eige naar, ook de echtgenote van wijlen de heer S. van Weesel sr., die in 1922 het bedrijf van de oprichter, de heer W. H. Marks, overnam, deelde. Onder de velen, die hier de gelukwen sen aanboden, behoorden o.m. wethouder D. van der Kwaak, die de felicitaties van het gemeentebestuur overbracht, de heer J. H. van der Kloot, secretaris van de afdeling Leiden van de Kon. Ned. Mid denstandsbond, de heren C. F. Meerpoel, mr. dr. P. G. Knibbe en mr. H. A. C. Branderhorst, resp. onder-voorzitter, se cretaris en adj.-secret..ris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijn land, talrijke zakenrelaties, de heren J. v. d. Vlist en N. D. Kret namens het bestuur van de afdeling Leiden van de Bond van Loodgieters en Fitterspatroons in Nederland, de heer J. Bosboom na mens de directie van de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij en vele ande ren. Aangezien de heer Van Weesel tot één der steunpilaren van U.V.S. be hoort, gaf deze middag ook de voorzitter van deze voetbalvereniging, de heer J. De heer C. F. Meerpoel. onder voorzitter van de K. van K. biedt de heer Van Weesel. zijn geluk wensen aan. Geheel links mevr. M. van Weesel-van Riet. Tweede van links de echtgenote van de tegen woordige eigenaar. (Foto L.D./Van Vliet) Wondergem, van zijn belangstelling blijk. De heer Meerpoel wees in zijn woord van gelukwens o.a. op de grote ontwik keling, welke dit bedrijf in de loop der jaren heeft genomen, t.w. van ambacht naar detailhandel en technisch bedrijf. Behalve een zeer grote bloemenschat, mocht de heer Van Weesel ook enkele geschenken ontvangen. werd door spreker sterk onderstreept, niet omdat hervormden en gereformeer den zo sterk van mening verschillen, maar omdat er in feite slechts van moeilijkheden binnenshuis gesproken kan worden. Als leden van één gezin hebben wij met elkaar onenigheid, maar zodra er gezamenlijk opgetreden moet worden, kunnen wij wel samenwerken. De sacramenten zijn één, maar de twee kerken scheuren dit sacrament uiteen. Wij erkennen beide dezelfde Vader, maar samen aan diens tafel aanzitten om het avondmaal te gebrui ken. kunnen wij niet opbrengen. Spreker betreurt dit zeer. Door deze verdeeldheid wordt de terugkeer naar de Algemene Christelijke kerk verhin derd. De aard van de verscheidenheid zit, aldus prof. Van Ruler, maar op één en kel punt vast. Gereformeerden en her vormden zijn één in religie, hebben de zelfde kerkorde, gebruiken beide de Hei- delberse catechismus enz. Hun liturgie is dezelfde. Verschilpunten zijn dat zij, die op dezelfde wijze dezelfde God die nen. hun doel op verschillende wijze willen bereiken. Waar de Hervormde Kerk als belijdende kerk optreedt, wil de Geref. Kerk de tucht niet opheffen. De motivering voor de verscheiden heid is zeer zwak. nl. dat er in de Herv. Kerk vrijzinnige groepen zijn. Maar als deze groepen uit de Herv. Kerk trok ken. dan bleven er nog zoveel andere groeperingen over, waartegen de Gere formeerden bezwaar kunnen hebben. De wijzigingen, die plaats moeten vin den in verhouding en leertucht zijn niet zo eenvoudig. Het besef komt ech ter steeds meer. dat schriftgezag en kri tiek niet zo eenvoudig bij elkaar te rij men zijn. In verschillende opzichten komt men in de Gereformeerde kerk niet meer tot een beslissing, er is te veel onenigheid. En dan doet men maar niets. Maar dan kent deze kerk haar taak niet. zij moet belijden. De Hervormde Kerk belijdt wel, niettegen staande de vele groeperingen die zij binnen haar muren telt. Spr. vraagt met nadruk of iemand het tactisch of te verantwoorden kan vinden, wanneer men martelaars gaat maken door uitbanning. De overwinning moet behaald wor den door gezamenlijke actie van Gere formeerden en Hervormden, zij moeten elkaar vinden. De toenadering zal in hoofdzaak van de leiding moéten ko men en daar zit de grote moeilijkheid. Van onderaf is er al reeds heel wat toe nadering. Maar de grote gezamenlijke avond maalsviering zal moeten komen en dat is op het ogenblik nog onmogelijk ge bleken. Wel wordt in éénzelfde Leids kerkgebouw op éénzelfde zondag avond maal gevierd, maar in twee verschil lende diensten. Men gebruikt dezelfde schalen en bekers, maar deze worden eerst schoongemaakt en dan kan de an dere gemeenschap ze gebruiken. Waar om en hoe lang nog? Een tiental vragen werd gesteld en door prof. Van Ruler beantwoord, waar na ds. Kloek een korte dagsluiting hield. Tweemaal goud Het echtpaar P. DevileeFakkel, wo nende Herengracht 40 a. viert dit gou den huwelijksfeest temidden van zijn vijf kinderen. 18 klein- en drie achter kleinkinderen. De bruidsdagen zijn reeds ingegaan, terwijl de trouwdag valt op 27 februari. De bruidegom, die thans 79 jaar is, is wel met een zeer karig „loon" begon nen. Als 12-jarige loopjongen „verdien de" hijéén cent per uur. Per week werkte (liep) hij zestig uur voor f0 60. Een grote sprong maakte hij voor die tijd toen hij als wever ging werken bij de voormalige katoenfabriek. Na ook nog enige tijd bij de Dekenfabriek van de N.V. Scheltema Jzn. werkzaam te zijn geweest, deed hij op 27-jarige leef- „Ongrijpbare jeugd?" Leidse „gangsterbende" „Het is diep treurig dat jongelui uit behoorlijke gezinnen zich als gang sters gedragen. Kort geleden stonden uit Delft vijf jongens terecht en bin nen een maand krijgen wij weer vijf jongens die door inbraken en rove rijen de kans lopen hun carrière voor hun hele leven te bederven". Deze verzuchting slaakte de president toen vijf keurig geklede jongens uit Lei den op een rijtje terecht stonden voor de Haagse rechtbank. Het waren een 20-jarige kantoorbe diende uit Leiden, een 19-jarige inge zetene uit Oegstgeest, een 19-jarige Leidenaar. een 21-jarige fabrieksarbei der en een 18-jarige leerling-monteur, beiden uit Leiden. De eerste drie had den o.m. in de nacht van 7 op 8 juli Ingebroken in een consumptietent aan het Oosteinde te Warmond, waar een pinda-automaat met 10 a 12 gulden, chocolade, banketstaven, worstjes e.d. werden ontvreemd. Ze hadden voor deze gelegenheid een auto gehuurd, hoewel ze gewoonlijk aan het joyrijden gingen. In Leiden werd op 10 augustus een siga rettenautomaat aan de Haarlemmerweg geplunderd. In de nacht van 30 septem ber keerde de eerste verdachte met de twee laatsten terug en opnieuw werd de automaat geroofd. De eerste keer was de buit 53 pakjes sigaretten en de tweede keer 65 70 pakjes. Nog werden zij van tal van andere inbraken be schuldigd. De Officier memoreerde dat de jon gens zelfs na het verhoor en in de ge vangenis de zaak. nog van de vrolijke kant hadden opgenomen. Blijkbaar wa ren ze ervan overtuigd dat ze alleen maar voor hun genoegen in de wereld waren. Zij voelden het niet als een schande, maar als een „sensatie'1 welke zij ook eens moesten hebben meege maakt. Doordat de verdachten thans op vrije voeten waren voelde de Officier zich in een moeilijke positie. De vraag was of deze jongens weer naar de ge vangenis moeten. De Officier van Justitie meende van wel. want 2V2 maand voorarrest is niet voldoende ge weest. Veel verdachten zijn voor min der ernstige feiten tot zwaardere straf fen veroordeeld. De Officier eiste resp. 10 maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan 5 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd, 8 maanden gevangenis straf m. a. waarvan 4 voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. 6 maanden met aftrek en 4 maanden met aftrek van 2 maanden voorarrest en waarvan 2 maanden voorwaardelijk. (Ingez. Med.-Adv.) Als U een REGENJAS koopt, koop dan een originele YVy hebben 'n grote sortering v.a. f45.— tot 1145.—. HAARLEMMERSTRAAT 20G BOTERMARKT 8—9 Off. Falcondealer tijd zijn intrede bij de N.V. Meelfabriek „De Sleutels", waar hij in de expeditie tc werk werd gesteld. Hier heeft de brui degom het 38 jaar volgehouden; op 65- jarige leeftijd werd hij gepensioneerd. Ook in de Magdalena Moonsstraat 22 is het dezer dagen feest. Daar zijn het de heer en mevrouw A. Delfosde Vink. die op 27 februari a.s. '-et feit zullen herdenken, dat zij vijftig jaar geleden elkander het jawoord gaven. Vandaan zijn de bruidsdagen ingegaan en het spreekt haast vanzelf, dat vele familie leden en kennissen het gelukkige en krasse paar hun gelukwensen kwamen aanbieden. Heel wat bloemen en andere geschenken, waaronder een taart van de Bond van Ouden van Dagen, van welke vereniging het echtpaar reeds twee jaar trouw lid is. werden aan huis bezorgd. De bruidegom, die 74 jaar is. in gedurende een halve eeuw als thuis werker in dienst geweest van de kleer makerij W. C. de la urt Bovendien heeft hij enkele tientallen iaren dienst gedaan als bedienaar bij een Leidse be- grafenisonrw-: >m»ng De heer Delfos heeft tot zijn zeventigste jaar gewerkt en is thans een verwoed voetbalsuppor ter. Het bruidspaar de bruid is 75 jaar heeft drie zoons en vier klein kinderen.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3