MAGGI' verrukkelijke GOUDBOUILLON Papoealeiders in actie tegen eventueel Indonesisch bestuur TT /Q.„ VOORDEEL ZWITSAP»! Automobilist bekommerde zich na aanrijding niet 0111 slachtoffer Zal Botwinnik tweede aanval van Smyslof kunnen afslaan? Westduitse soldaten krijgen laarzen met rubberhakken 95ste jaargang Donderdag 14 februari 1957 Derde blad no. 29062 Bloed inplaats van inkt? „In de toekomst een eigen bestuur onder de leiding van Nederlanders „Deze keren tekenen wy nog met inkt. Indien de Ver. Naties onze resolutie naast zich neerleggen en toegeven aande Indonesische eisen, zal de inkt plaats maken voor bloed". Deze woorden werden gesproken in het kantoorgebouwtje van de visserycoöperatie te Hollandia, waar zojuist negen Papoealeiders een reso lutie aan de secretaris-generaal van de V. N. hadden gezonden. De Inhoud van deze resolutie heeft betrekking op de Indonesische aanspraken op Ned. Nieuw Guinea, die zeer nadrukkelijk worden verworpen. De leiders zyn afkomstig uit alle kuststreken van Ned. Nieuw Guinea en allen van oudere leeftijd. Enkelen dragen de onderscheidingstekens van kam ponghoofd. Aan de muur hangt de Nederlandse vlag naast de portretten van Koningin Juliana en Prins Bernhard en van de bekende leider Nicolaas Jouwe, die bU dit gesprek als tolk optrad. Resolutie aan de V.N. Via hem wordt de vraag gesteld waar om deze leiders de voorkeur geven aan het Nederlandse bestuur boven het Indo nesische en of zij er zich wel van bewust zijn, dat in een aantal landen het Ne derlands bestuur aals koloniale over heersing wordt veroordeeld. „De Indonesiërs" zijn onze vijanden", ls het eerste antwoord op deze vraag, „die minachting voor ons hebben en al leen slaverny hebben gebracht en zullen brengen". Het tweede gedeelte van de vraag wordt beantwoord door Marcus Kaisipo, die evenmin Nederlands ver staat en die, in Gouvernementsdienst zijnde, de resolutie niet heeft mede on dertekend. Dit antwoord luidt: „Als dat wat de Nederlanders ons hebben ge bracht, „kolonialisme" is, dan maar „ko lonialisme". Wy zien om ons heen in Azië te veel voorbeelden van landen, die te vroeg zelfstandigheid hebben gekre gen. De boom van onafhankelijkheid dient te worden geplant in bouwrijpe grond en de grond van Nieuw Guinea is nog lang niet ryp". Hij wordt aange vuld door een Papoealeider van het eiland Japen en het daartegenover aan de noordkust gelegen Waroppen. „Het is onze diepste overtuiging, dat wy naar een eigen bestuur verlangen in de toekomst, daarbij geleid door de Nederlanders", zegt hij. Unaniem verklaren zij, dat het geld voor reis- en verblijfkosten voor de af gevaardigden door de Papoea's zelf bij een is gebracht. Enkelen hunner hebben 30 kilometer of meer gelopen, voordat zij op de boot of in het vliegtuig naar Hollandia konden stappen, zoals Zeth Dofum uit de streek rondom Sarmi. 225.000 man achter zich Johannes 'Hembring kwam lopen van Genjem naar Hollandia hij deed twee dagen en een nacht over de afstand van 100 kilometer voor het opstellen van de resolutie, waaraan besprekingen voor afgingen, die drie dagen hebben geduurd. Op de vraag, wie het initiatief tot het opstellen der resolutie hebben genomen, worden Kafair uit Biak. Madjatan uit Manokwari en Dofum uit Sarmi aange wezen. Deze Papoea's hebben grote in vloed in de streken, waar zij vandaan komen. Zy hebben zich, nadat in begin sel was besloten tot een protest tegen de Indonesische stappen in de V. N., eerst gewend tot de Papoea-leiders Kasiepo en Jouwe. In antwoord op de vraag, de wensen van hoeveel Papoea's door deze negen leiders tot uitdrukking worden ge bracht, werden aantallen geregistreerde Papoea's opgegeven uit de streken, waar deze negen leiders een belang rijke positie innemen, van in totaal 225,000. In het gesprek werd duidelyk, dat zy met het in de resolutie ge noemde percentage van 98 bedoelen het percentage van de kustbevolking, die reeds vele tientallen jaren in min of meer nauw contact staat met de wes terse beschaving, en niet een percen tage van de in de binnenlanden le vende overige, ongeveer 450.000 thans onder bestuur gebrachte Papoea's, die bij de kustbewoners een belangrU' 2 achterstand hebben in ontwikkeling. Verdwenen papegaaien op hef spoor Berucht duits inbreker in arrest (Speciale berichtgeving:) Het schynt dat men de zeven, uit Ar- tis te Amsterdam, verdwenen papegaai en op het spoor is. De chef van het po litiebureau Jozef Daniel Meierplein, de heer J. J. Post, is naar de Duitse plaats Kleef vertrokken waar de Duitse politie, gewaarschuwd door de „Interpol", de 33-jarige beruchte Duitse inbreker Karl H. Llick in arrest heeft gesteld. Het spoor is gevonden doordat een auto verhuurder in Düsseldorf bij de plaatse lijke politie aangifte deed dat een door hem verhuurde personen-auto niet op [tijd was teruggebracht. Bij onderzoek bleek dat Lück met be doelde wagen de Nederlandse grens over was geweest. Aldus ging de bal aan het rollen en de gearresteerde Lück zou. al dus wist de Amsterdamse politie ons te vertellen, ten dele de diefstal in Artis bekend te hebben. Het schynt dat men nu ook de papegaaien, die hij weer naar Versohillende kanten had doorverkocht, op het spoor is. Men hoopt dat binnen enkele dagen Artis zijn zeven gestolen papegaaien terug zal hebben. Tentoonstelling Michiel de Ruyter Zondag 24 maart as. zal het naar gemeld 350 jaar geleden zijn. dat Michiel Adriaanszoon de Ruyter. luite nant-admiraal-generaal van Holland en west-Friesland te Vlissingen werd ge boren. Ter gelegenheid van dit feit zal van 24 maart tot 16 juni as. in het Rijksmuseum te Amsterdam een her- denkingstentoonsteling worden gehou den. Deze tentoonstelling zal later, van 2 juli tot 16 september, in Vlissingen worden ingericht, waar op 22 maart een herdenkingsbijeenkomst zal worden gehouden. De expositie volgt het leven van de admiraal op de voet. Grote aan dacht. zal worden besteed aan de perio de, dat hij in dienst was van de koop vaardij. De tentoonstelling zal in het Rijksmuseum worden ingericht volgens een opzet, die vooral een docerend ka rakter draagt. Daarby zal worden ge bruik gemaakt van beeldstatistieken. De inrichting geschiedt naar ontwerp van Dick Elfers. Ongeveer 300 voorwerpen 'portretten, archiefstukken en bezittin gen van de Ruyter). afkomstig uit eigen en buitenlands (Engels) bezit zullen op de tentoonstelling te zien zfjn. „Het is nog geen tijd"! Een aanduiding, hoe de Papoea aan de zuidkust van Ned. Nieuw Guinea over de toekomst van zyn land denkt, lag opge sloten in gesprekken met de Papoea- schipper van een kleine gouvernements boot, Sarego, die op jeugdige leeftijd uit Fak Fak naar Ambon vertrok voor een opleiding aan de zeevaartschool daar. Zijn zeewaardig schip telt een zeskop- pige bemanning, onder wie twee Indone siërs en is een belangrijke schakel in de bevoorrading van de Nederlandse be stuursposten in de binnenlanden achter de zuidkust van Ned. Nieuw Guinea. „Die tijd is nog lang niet daar", zegt hy als hem wordt gevraagd, of hij niet liever onder eigen dan onder Neder landse vlag zou varen, en hij wijst in de richting van het binnenland, waar (Ingez. Med.-Adv.) ZO ZUIVER ALS GOUD Twee doosje» tezamen nu slechts 46 cent in plaats van 56 cent nog vaak onbekende aantallen Pa poea's in de meest primitieve omstan digheden leven. Hetzelfde antwoord werd vernomen van Taproh, hoofd van de kampong Boeti naby Merauke, waarvan de ruim 300 inwoners vrijwel allen op school zijn ge weest en kunnen lezen en schrijven. Hoewel ook hem een duidelyk beeld van de toekomst niet scherp voor ogen staat heeft dit kamponghoofd, evenals vele anderen, een scherp geformuleerde me ning over de vraag, of hij wellicht de voorkeur zou geven aan een Indonesisch bestuur. „Tida oeka" of wel „dat liever niet!" zo zegt hij. (Ingez. Med.-Adv.) de betere pleister VOETBAL Belgische militairen in halve finale De voetbalwedstrijd tussen de militaire ploegen van Luxemburg en België, voor ruim 3000 toeschouwers gespeeld in het stadion van Luxemburg, is geëindigd in een 21 zege voor de Belgen. Door deze uitslag is België reeds zeker van de eer ste plaats in groep 1 van het interna tionale militaire voetbaltoernooi, het team heeft zich geplaatst voor de halve finale-poule. Nederland en Luxemburg, die met België in groep 1 zijn ingedeeld, zijn uitgeschakeld. Meyers voor f 35.000 naar Fei|enoord Feyenoord heeft voor het komende seizoen de Graafschap-speler Paul Meyers gecontracteerd. De (rijke) Rot terdamse club betaalt voor deze speler aan de Graafschap een transfersom van f. 35.000 Bevestiging vonnis rechtbank (twee jaar gevangenisstraf) voor gerechtshof geëist De advocaat-generaal by het Haagse weggelopen. De auto had de jongeman Gerechtshof mr. J. Zaaijer. heeft gister- „geschept", meegesleurd en tenslotte te- morgen bevestiging van het vonnis van gen een bestelauto gedrukt, de Rechtbank te Rotterdam - twee jaar gevangenisstraf met aftrek en viif jaren I Veertien herstellenden in brandend tehuis omgekomen Bij een brand in een tehuis voor her stellenden te Council Bluffs in de Ame rikaanse staat Iowa zijn, veertien per sonen omgekomen. In het houten gebouw van drie etages bevonden zich meer dan dertig personen. Twee patiënten die uit de vuurzee kon den worden gered, zijn in levensgevaar lijke toestand naar een ziekenhuis over gebracht. Daar verblijven nog veertien gewonden. (Ingez. Med.-Adv.) ontzegging van de rijbevoegdheid - ge vraagd tegen een 39-jarige Rotterdamse bedrijfsleider, die op 18 oktober van het vorige jaar onder drankinvloed de 18- jarige jongeman C. in 't Veld met zijn auto zou hebben aangereden, tengevol ge waarvan de jongen dodelijk gewond raakte. Na de aanrijding had verdachte zijn auto laten staan en was hij in een café- taria koffie gaan drinken en gaan eten. Daarop ging hij naar de politie, waar hij er aangifte van deed dat zyn auto was gestolen. Hiermede wilde hy het doen voorkomen dat een ander met zyn auto het ongeluk had veroorzaakt Later toen hij herhaalde malen was verhoord, viel hij door de mand. Hjj herinnerde zich niets van het on geval. Er waren twee getuigen die ter zitting verklaarden dat hij uit de auto was gestapt, onverschillig naar het slachtoffer had gekeken en daarna was De verdachte zelf verklaarde nu. even als destijds voor de Rechtbank dat hy dikwijls wordt overvallen door hoest buien. welke zo hevig zijn dat hij er soms een flauwte van krijgt. Hij weet het ongeval hieraan. Andere getuigen, die de bewuste avond met verdachte hadden gedronken verklaarden dat deze. toen hij vertrok, geenszins een bedron ken indruk maakte. Volgens hen was hij een uitstekend chauffeur. De verdachte, die na het ongeval wei gerde zich aan een bloedproef te onder werpen was in 1948 ook al eens veroor deeld wegens dronken autorijden. De procureur-generaal geloofde niet in de hoestbuien van de verdachte Hij vond de reactie van de bedrijfs leider op het ongeluk weerzinwekkend. De verdediger vroeg vrijspraak voor de tenlastegelegde feiten: roekeloos rij den en rijden onder invloed. Voor de valse aangifte vroeg hij een clemente straf. Het hof zal over 14 dagen arrest wij - j zen. Om het icerehlkampioenschap schaken (Van onze schaakmedewerker) Op 5 maart a.s. begint in Moskou de strijd om de wereldtitel schaken tus sen wereldkampioen M. Botwinnik en de winnaar van het kandidatentoernooi W. Smyslof. De gehele schaakwereld ziet met spanning naar dit treffen uit, omdat men in de eerste plaats zeer benieuwd is of Botwinnik er wederom in zal slagen, een aanval op zyn „schaakttroon" te zullen weerstaan. Waar voor heen David Bronstein geen kans zag zijn (grote) landgenoot van deze troon te stoten en daarna Smyslof niet verder kwam dan een gelijk spel na een voorsprong van 2 punten gaat Smyslof, de „tweede-wereld-speler", zoals hy wordt genoemd het wederom proberen. V olgens insiders staan zyn kansen gun stiger dan de eerste keer, omdat in recente toernooien is gebleken, dat Smyslof's spel aan kracht heeft gewonnen, steeds eindigde hy als eerste of tweede en daar Botwinnik de laatste tyd weinig op de voorgrond is getreden, geven ook wy Smyslof ditmaal de beste kansen! Michail Botwinnik die op 17 augustus I nik. Op zijn 6e jaar leerde hij schaken 1911 in Leningrad werd geboren is in het dagelijks leven elektro-technisch ingenieur. Toen hij voor het eerst aan het openbare schaakleven deelnam, ves tigde hij direct de aandacht op zich door zijn grote wilskracht en zijn vinding rijkheid in onberekenbare posities. Zijn speeltrant kan men niet met die van een andere grootmeester vergelijken, omdat de wereldkampioen van alle markten thuis is: hij speelt zowel aanvallend als positioneel, gepaard gaande aan een grote hoeveelheid schaakkennis! Bot winnik is een tweede Lasker of zoals men wiskundig heeft berekend. 2x Naj- dorf.... Wij citeren hier uit het toer nooiboek van het wereldschaaktoernooi in Amsterdam '54: „Een bescheiden mens, toegerust met een enorme dosis wilskracht. Zijn par tijen speelt hij met volledige inzet van al zyn krachten, hy is zeer geconcen treerd in zijn eigen spel en heeft dan nauwelijks oog voor wat er om hem heen gebeurt. Slechts nu en dan wandelt hij rond, meestal om even een praatje te maken met zijn vrouw Hajana. die zijn partijen doorgaans volgt Ter illustratie van Botwinnik's veel zijdigheid, volgt hier een zyner partijen: Wit: Parliaros; Zwart: Botwinnik. 1. Pf3 Pf6; 2. g3 d5; 3. d4 c5; 4. Lg2 cxd4: 5. 0—0 e6: 6. Pxd4 Le7; 7. c4 0—0: 8. Pd2 e5; 9. Pc2 Pc6: 10. b3 d4; 11. Pel Lf5 12. Lb2 Dd7; 13 a3 a5; 14. Pdf3 Tad 8: 15. Tel e4; 16. Pd2 e3; 17. Pdf3 exf2-f: 18. Txf2 Pg4: 19. Pd3 Pxf2; 20. Kxf2 Tfe8: 21. Dd2 Lf8; 22. c5 De6; 23. Tc4 De3 24. Kfl Dd2:: 25. Pxd2 Lxd3; 26. exd3 Pe5; 27. Txd4 Pxd3 en wit gaf het op. GROTE BEGAAFDHEID Wassily Smyslof werd in 1921 geboren en is dus tien jaar jonger dan Botwin- Minister Strauss als conferencierop militaire „modeshow" in het Bundeshaus In Uithoorn is gistermiddag een ons verrukkelijke klimaat bij de veiling gehouden van de op Schip hol gevonden voorwerpen, die nooit door hun slordige eigenaars zijn te ruggehaald. Dat waren niet alleen parapluies waarvoor met het oog op kijkdag nogal wat belangstelling stond bovenste foto) maar ook kostbare zaken als camera's, die bij de kijkers ook behoorlijk aftrek vonden. Niet langer „Gott mit uns" op de koppelriemen (Van onze correspondent in West-Duitsland Hoewel het nieuwe Westduitse leger nog maar kort bestaat en het slechts 72.000 vrijwilligers omvat, worden toch al veranderingen in de uniformen aange bracht: de minister voor Verdediging, Franz Josef Strauss, heeft ons die met vier generaals en een admiraal in uni form op een persconferentie in het Bun deshaus laten zien. De manlijke mili taire mannequins moesten de nieuwe uniformstukken aan ons tonen. Minis ter Strauss trad bjj deze militaire mode show persoonlijk als conferencier op. Landleger en luchtstrijdkrachten zul len niet meer uniformen van dezelfde kleur behoeven te dragen. De soldaten van de landmacht zullen in het blauw grijs en die van de luchtmacht in een blauwe kleur van een heel andere tint zyn gekleed. Minister Strauss noemde dit „Flieger- blau" en hij voegde er aan toe. dat deze kleur „bij alle luchtstrijdkrachten van de wereld in zwang is". De soldaten van de landstrijdkrachten krijgen broeken, die donkerder zijn dan hun wapenrok. De blauwe uniformen van de oorlogsma rine blijven onveranderd. Iti het landleger worden in plaats va mie thans gebruikelijke rijgschoe- newmalfhoge laarzen ingevoerd, die heel sterk op die van het vroegere Duitse leger van Hitier lijken. Ze worden hier doorgaans minder eer biedig „dobbelbekers" genoemd. Men heeft ongeveer een hall jaar lang onderzocht wat beter voor de man nen was, wanneer zij op mars waren en men heeft de soldaten zelf ook naar hun vakkundig oordeel ge vraagd. Zij zullen met die laarzen lang niet zoveel lawaai op de straten kunnen maken als de soldaten van Hitiers heirscharen dat vaak hebben gedaan, want de zolen zijn niet meer van hard leer, maar van rubber! De broeken worden niet zoals in ver vlogen tijden van onderen in de laarzen gestopt, maar zij vallen er los over heen. De koppelriemen van stof die thans in het Westduitse leger worden gedragen, zullen door leren koppels worden ver vangen. maar deze behoeven niet meer zoals vroeger glimmend gepoetst te wor den Het slot van die koppelriem krijgt geen opschrift meer. Dp woorden „Gott mit uns" die er vroeger op prijkten en die zoveel ergernis in het binnen- en buitenland hebben verwekt, komen dus niet meer terug. Er zal in het vervolg geen verschil meer tussen dienst- en uitgangsunifor men bestaan. Daardoor zullen alle pak ken kunnen worden gedragen totdat zij zijn versleten. De kwaliteit van de stof wordt beter. Totdusver werd er 20 pro cent kunstwol in yerwerkt; nu zullen zij van pure wol worden vervaardigd. Dat is wel veel duurder, zei minister Strauss, maar de kwaliteit en de duurzaamheid maken dat weer goed. Men wil de solda ten onder het oog brengen, dat hun uniformen eigendom van de staat zijn en dat zij uit de belastinggelden van de burgers worden bekostigd. Wie er opzet telijk slordig en onachtzaam mee om gaat. zal worden verplicht schadever goeding te betalen. Vermoedelijk zullen alle soldaten tegen de herfst in hun nieuwe uniformen te zien zijn. De mi nister meent, dat het leger op 1 april meer dan 70.000 man zal tellen, maar dan zullen ook de eerste dienstplichtigen onder de wapenen kunnen worden ge roepen. Het zijn er circa 210.000. maar men zal er voorlopig nog maar een klein gedeelte van kunnen gebruiken. Afscheid van prof. mr. A. L. de Block „Geen koude intellectueel" (Van onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer heeft gistermid dag aan het einde van de vergadering afscheid genomen van haar griffier, prof. mr. A. L. de Block, die bijna 30 jaar op uiterst bekwame wijze de Kamer heeft gediend en nu benoemd is tot lid van de Raad van State. Namens de Kamerleden zei de 85- jarige prof. mr. A. Anema, die prof. de Block nog in de Kamer heeft zien ko men o.a. tot de scheidende griffier: „Wy hebben in U een man bezeten van hoog wetenschappelijk kaliber. Wij waren trots op U en wij weten dat wij zo'n griffier niet meer terug krijgen. U was altijd bereid inlichtingen te geven, waar by iedereen steeds verwonderd stond over uw veelzijdige kennis. U was echter geen koude intellectueel, want een wereld van gevoel lag achter uw intellectuele masker verborgen. Wij zullen U erg missen, maar het is een troost dat uw veelzijdige gaven in de Raad van State ten goede zullen ko men aan uw en ons vaderland. maar studeerde daarnaast nog in de muziek. Op zijn dertiende jaar zette hij een streep onder zijn muziekstudie en ging zich uitsluitend aan het schaakspel wijden, iets wat hij heden ten dage nog betreurt! Smyslof moge niet zo'n grote routine hebben als Botwinnik., dat hij steeds als tweede achter de wereldkampioen ein digt, bewijst dat hy tot heel wat in staat is. Zyn spel lijkt op dat van een panter, (schreef eens een schaakjournalist) die met zijn slachtoffers speelt. Rustig van opzet, tergende prikjes in het midden spel om de tegenstander uit zijn tent te lokken om hem dan langzaam doch zeker in te spinnenZijn bijnaam „de grote wurger" is op het bovenstaan de wel zeer toepasselijk! In onze schaakrubriek hopen wij na der op deze tweekamp in te gaan. Tot zo lang moeten wij wachten, dan weten wij tevens of de publieke opinie t.w. „een nieuwe wereldkampioen" bewaar heid is geworden Quarles van Ufford verlaat N.O.C. Op de eerstkomende algemene verga dering van het Ned. Olympisch Comité zal de vice-voorzitter van het N.O.C., jhr. L. J. Quarles van Ufford. zijn func tie neerleggen, aldus meldt de Telegraaf. De heer Quarles van Ufford. secreta ris-penningmeester van de Kon. Ned. Hockey Bond, had reeds verleden zomer te kennen gegeven als bestuurslid van het NOC te zullen aftreden. ATLETIEK Russische atletiekploeg naar Lenden Op 23 en 24 augustus a.s. wordt, in Londen een tweedaagse atletiekwedstrijd gehouden tussen Britse en Russische at leten. De Russen gaan er mee akkoord zelf de reiskosten tot Londen voor hun rekening te nemen. Dit als compensa tie voor de schade, welke de Britten hebben geleden toen Rusland zich in september j.l. terugtrok voor de wed strijd tegen Groot-Brittannië. in ver band met de kwestie Nina Ponomareva, de Russische discuswerpster om wie zo veel te doen is geweest naar aanleiding van vijf hoedjes. ZWEMMEN Tournee Robben Tijdens wedstrijden in East London (Zuid-Afrikai hebben de Robben-zwem sters Mary Kok en Atie Voorbij woens dagavond opnieuw enkele Zuidafri- kaanse records verbeterd. Marv Kok won de 220 yards vrije slag in 2 min. 28 sec. en Atie Voorbij werd met een tijd van 1 min. 10.5 sec. eerste op het nummer 100 yards vlinderslag. Greetje Kraan behaalde in 59.1 sec. een overwinning op de 100 yards vrije slag en Rita Kroon zegevierde op de 220 yards schoolslag 3.01.8) Op de 4 x 50 yards wisselslag was Le- nie de Nijs de snelste in 2.31.8 en ten slotte won een Robben-team de 4 x 100 yards vrije slag estafette in 4 min. 18.4 sec. PAARDESPORT Een Nederlandse équipe, bestaande uit acht ruiters en twee amazones, zal deel nemen aan het internationaal concours hippique. dat van 12 t m. 17 maart a s. In Dortmund zal worden gehouden. Leidse Schaakbond In de 2e klasse B belooft het span nend te worden, want ook Zwarte Pion 1 ging voort op het pad der overwinnin gen. Het slaagde erin Katwijk 1. dat zelf nog een goede kans had. voorlopig met 54 te verslaan. De enige partij, die werd afgebroken, staat voor Zwarte Pion zeer gunstig. De gedetailleerde uitslag luidt: Zwarte Pion 1—Katwijk 1: P. Koets- heid—J. H. Edeling 1—0, P. BeykE. H. van Galen 1—0, P. Langeveld— D. Hoek 0—1. G. ScholtesA. P. Poot /2—V2, J. GoedemansA. C. Berkhey sr. 01. B. van VlietC. Barnhoom afgebr.. A. Rot teveel—C. Admiraal 1—0. H. v. Diemen- P. Bavelaar 01. J. GrimbergenA, Vermeer V2—V2. Th. Brouwer—A. C. Berkhey jr. 1—0. Totaal voorlopig: 5—4. SPW 1 boekte in de derde klasse A op nieuw 'angrijk succes: het versloeg LSG 5 overtuigend met 8—2. Wanneer het ook op 6 maart wint van Voorscho ten 2. kan het zich kampioen noemen! De resultaten waren: LSG 5—SPW 1: H. J RijksJ. de Vries 0—1. H. W. Pera—M. D. Edmans x/tV2. A. L. L. DamenI. Kruts 01, P. A. C. D. VerstraatenJ. van Oosten 01. E. J. KerkhovenE. van Veen V2, mr. A. de Bats— H. van Os 0—1. Nic. v Groeningen—J. Verkuil 0—1. j N. HardemanH. Slechtenhorst 01 J. Balkenstein—A H. Hussen 0—1, T. Me lis—C. Visser 1—0. Totaal: 28.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7