Leid se Friezen zagen toneel Oegstgeests burgemeester wees de raad op finaneiele zorgen Wordt de „Bazar" spoedig afgebroken DONDERDAG 14 FEBRUARI 1957 Hert sunder haven": geschreven en geregisseerd door Leidenaar In de grote zaal van „Den Burcht" Is gisteravond door de toneelgroep van de Friese Vereniging het toneelstuk „Hert sunder haven" opgevoerd, dat werd geschreven door onze stadgenoot K. Woudstra, die als leider van het toneelgezelschap tevens de regie voerde. Deswege gewaagde de voorzitter in zijn openingstoespraak van een dubbele culturele prestatie: die van producerend en uitvoerend toneelwerk. De schrijver is buiten het gangbare procédé voor het Friese volkstoneel ge treden door in dit stuk van moderne allure een brok levenstragiek te verbeel den. dat zich nu eens niet afspeelt in het traditionele boerenmilieu, maar in een Fries onderwijzersgezin in den vreemde. De centrale figuur is Emma, die als huishoudster de In een gesticht verpleegde, ongeneeslijk geesteszieke vrouw van het schoolhoofd Reinder ver vangt en haar taak Jegens hem en zijn dochtertje met belangeloze toewijding vervult. Tussen haar en de evenwich tige, door een hoge opvatting van men selijke waardigheid bezielde Reinder bestaat geestelijke affiniteit, die tot een harmonieus samenleven leidt en waar van Wybrand, de ongehuwde veearts in hetzelfde dorp. die een huisvriend in de ware zin blijkt te zijn. de dankbare deelgenoot en bewonderende toeschou wer is. Emma heeft indertijd haar verloving abrupt verbroken wegens de vermeende liefdesopvatting van haar aanstaande voor een ander meisje. In de gewetens volle verzorging van het getroffen schoolmeestersgezin meent zij haar le vensvervulling te kunnen vinden. De weldadige sfeer in huis wordt ver stoord als Emma terloops van haar dienstbode Afke opvangt hoe er in het dorp geroddeld wordt, als zou tussen Reinder en haar een verhouding als tus sen man en vrouw bestaan. Terwijl zij daarover verdrietig is, wordt bij een legeroefening een officier bij hen inge kwartierd, Meine Heerdink, haar vroe gere geliefde. De ontmoeting roept vroe gere gevoelens op en in het eerste ge sprek wordt al duidelijk, dat Emma des tijds door schijn misleid werd, toen zij Meine van zich afstiet. Diens eergevoel werd zó gekwetst, dat hij niet tot het geven van opheldering kon komen. Maar zijn liefde voor Emma is niet gestorven en hij maakt opnieuw aanspraak op haar. Emma is aan hevige spanningen ten prooi, te kiezen als zij heeft tussen de gegroeide verknochtheid aan het gezin van Reinder en haar gevoelens voor de vroegere verloofde. In het bewogen slot doet zij haar keuze ten gunste van de in het gezin van Reinder opgenomen levensplicht. Een goede noot in het geheel vormt het plotselinge bezoek van Emma's zus ter Wike, die met de conflicten, die Emma bestormen, geconfronteerd wordt. Zij leert de veearts kennen en het komt tot een verloving tussen deze twee. Met dit goed geschreven en over het algemeen verantwoorde stuk heeft Woudstra het amateurstoneel voor een zware, waarschijnlijk te zware opgave geplaatst. Het vereist voor een gave ver tolking een door dilettanten moeilijk op te brengen speelkracht. Naar onze mening werden deze het dichtst benaderd door de heer W. Wie- ringa, met name in diens gesprek met Reinder, door de debuterende heer G. Smidt, beheerst gespeeld, toen hij Emma, dat „hart zonder haven" voor zich op vroeg. Buitengewone spelkwaliteiten kunnen ook worden toegeschreven aan de heer F. Piersma in zijn levendige, soms vir tuoze verbeelding van de veearts. Iets minder konden de dames ons voldoen. Mevrouw T. de Vries—Cntrossen speelde weliswaar de rol van Emma met de in- B.B. hield bindingsavond Wijk II van de organisatie Bescher ming Bevolking heeft er slag van goede bindingsavonden te organiseren. Dat is overigens aan het trio Piek-Luykx-Ko- ning, die het organisatiecomité voor deze avond vormden, wel toevertrouwd. Dit bleek reeds bij vorige avonden, dit bleek ook gisteravond in het St. Antonius Club huis, waar een nagenoeg geheel gevulde zaal met toenemende interesse geboeid werd door een uitstekend verzorgd pro gramma. Daaraan werd allereerst medegewerkt door „The Music Makers", die de vooral jeugdige aanwezigen met hun muzieknummers wisten te boeien. Daar naast vormde het Leidse Koksschoolkoor zeker het beste deel van het program ma. Onder leiding van de heer Henk Rijnbeek met aan de piano de heer Obdam werd een keurig programma ten gehore gebracht. Vooral de fragmenten uit verschillende opera's (o.a. Schubert, Weber. Mascagni en Verdi) werden voor treffelijk uitgevoerd en de prestaties dei- zangers werden met klimmende belang stelling door de aanwezigen gevolgd. De heer Bert Mulder, bas, en vijf jongens sopranen van het Sleutelkoor verleen den hierbij hun medewerking. Tenslotte zorgden „Anverdi", Neder lands bekende goochelaar en zijn vrouw voor een kunstig intermezzo. De heer J. C. J. Blankwaardt. hoofd van Wijk II. opende de avond met een kort welkomstwoord. Het HBB, de heer S. W. Hagedoorn, sprak als gebruikelijk weer het slot woord. Spr. dankte de heer Blankwaardt en zijn staf hartelijk voor het goede werk in de BB en de organisatie van deze avond. Met een verwijzing naar en dank voor hetgeen het soldatenkoor presteerde, wees spr. tenslotte op de taak. die bij e.v. ge varen in het achterland overblijven: steun te verlenen aan allen, die hulp behoeven in welke vorm ook. Padvindstersdemonstratie Leger des Heils geslaagd In een tot de laatste plaats bezette zaal gaven de P.V. Vendels van Haar lem, Amsterdam en Leiden gisteravond een zeer geslaagde demonstratie. In de demonstratie, welke onder leiding stond van de P.V. organisatrice van het Leger des Heils in Nederland, majoor J. van Heijgen, werd een aardig P.V.-spel op gevoerd: „Het ontstaan der berken", welk spel de zin van het padvindster- zijn, met alle facetten daaraan verbon den. op natuurlijke en ongedwongen wijze tot uiting bracht. Na Community Singing volgden de talrijke aanwezigen met intense aandacht, een geluids-kleu- renfilm over een vakantie-padvindsters- kamp in Canada. Al met al een avond waarop de orga nisatoren met dankbaarheid kunnen terugzien, ook omdat van de zijde buiten het. Leger verscheidene vertegenwoordig sters van N.P.G, en N.P.V. aanwezig waren als blijk van belangstelling. getogenheid, die het gewetensvolle type van de teleurgestelde maar door ethische motieven beheerste vrouw eigen is, maar kon toch aan de in haar gewekte span ningen niet steeds de overtuigende vorm geven. Vooral in de lichtere partijen vertoonde mevr. E. van der Schaaf Plaat als Wike charmant en expressief spel. Ook haar vielen de ernstige ge deelten moeilijk. In mevr. G. van Blade ren— Pjjnacker kregen wij een dienst meisje te zien, dat in veel opzichten voldeed. De gevulde zaal heeft met aandacht en bewondering het voortreffelijk gere gisseerde spel gevolgd. Firefly neergestort onder Wassenaar Inzittende omgekomen Op een weiland bö de rijksweg Den HaagAmsterdam onder Wassenaar, tussen Den Deyl en de Haagsche Schouw, is vanmiddag omstreeks half twee een Firefly van de Marinevliegbasis Valken burg door onbekende oorzaak neerge stort. De inzittende luitenant-vlieger moet vrijwel op slag dood zijn geweest. Het toestel, dat uit de richting Wasse naar kwam, verloor op zeker ogenblik snel hoogte en plofte neer op het land van boer v. d. Ham. Het toestel stond dadelijk na het neerstorten in brand. De snel uitgerukte brandweren van Wassenaar en van Valkenburg konden geen hulp meer bieden. Ook een heli kopter van het vliegtuig Valkenburg maakte een tevergeefse reis. De com mandant van het vliegveld Valkenburg was kort na het ongeluk ter plaatse.— Maandag bestedingsnota? In de Tweede Kamer heeft de voor zitter vanmiddag meegedeeld, dat de nota over de bestedingsbeperking waar schijnlijk maandag bij de Kamer zal worden Ingediend. Het Is de bedoeling dat op 26 februari het Kamerdebat over de nota wordt gehouden. Reeds meer dan 50 doden bij brand in Hongkong De brand, die gisteren in Kowloon, de Chinezenwijk van Hongkong, heeft ge woed (zie elders in dit blad), heeft tot nu toe reeds 51 slachtoffers gevergd. Hun stoffelijke overschotten zijn gebor gen. Er worden, volgens een officiële mededeling, nog ongeveer veertig perso nen vermist. (Ingez. Med.-Adv.) LEIDERDORP Feestavond voor de werk nemers in bouwbedrijven OPTREDEN VAN DE ZOETERWOUDSE TONEELSPELERS. De Leiderdorpse afdeling van de Ned. Chr. Bond van Werknemers in de Hout- en Bouwnijverheid organiseerde een feestavond in „Irene". Er was hier voor flinke belangstelling. De voorzitter van de afdeling, de heer M. van Winkel, opende op gebruikelijke wijze. Hij deelde verder mede, dat de afdeling in december as. haar 40-jarig bestaan hoopt te gedenken en dat het plan bestaat dit feit feestelijk te vieren. Na nog met een enkel woord te hebben gewezen op belangrijk tot stand gekomen sociale vergunningen deelde hij mede, dat de districtsbestuurder, de heer P. H. de Kleuver, die was aangezocht een toe spraak te houden, bericht van verhin dering had gezonden. Deze verhindering deed aan de goede stemming niets af, want de tijd voor de spreker bestemd, werd nu aangevuld met opgewekte mu ziek. Hierna volgde het optreden van de amateur-toneelspelers uit Zoeterwoude, die de aanwezigen een paar genoeglijke uren bezorgden met de opvoering van ,Een schoonmoeder uit duizend", een blijspel in drie bedrijven. Met de keuze van dit stuk heeft de toneelgroep een gelukkige greep gedaan. Voor de wijze waarop het voor het voetlicht werd ge bracht kan men niets dan lof hebben. Na ieder bedrijf volgde dan ook een welverdiend applaus. Voor de feestvierende afdeling was het een zeer geslaagde avond. OHiSTUFESi Federatie Chr. Kleuter onderwijs Zoals de Christelijke Lagere Scholen sinds enkele maanden in een federatief verband met elkaar staan, van waaruit de belangen van het Christelijk onder wijs in het algemeen en van de bepaal de school in het bijzonder, bezien wor den, zo is er nu ook de federatie van Christelijke Kleuterscholen in wording, waarin de gemeenschappelijke belangen besproken worden. Van een concurrentie of een elkaar in de wielen rijden kan geen sprake meer zijn; integendeel, het federatief verband geeft de mogelijkheid van wederzijdse steun en hulp. zowel bij de bestaande als nog te stichten scholen. Naar men hoopt zal aan deze twee be staande Christelijke kleuterscholen <de Gevers-Deutz en de Prinses Marijke kleuterschool) een derde, nieuwe wor den toegevoegd, nl. de Hofdijckschool, terwijl de „Prinses Marijke School" van de Leidse Houtschool moet komen tot de bouw van een nieuwe school. VOORSCHOTEN SCHAAKNIEUWS Uitslagen van de competitie van de Voorschótense Schaakvereniging: Groep 1: Maarsen—Smit 0—1; Groep 2A: Hulleman—Boxman v. d. Marei—Heijer %-%Groep 2B v. d. Ak ker— Kuneke 01. WARMOND VERG AD ERIN G CHR. SCHOOL Gisteravond werd de ledenvergadering gehouden van de School met de Bijbel in het schoolgebouw. De voorzitter, dr. Zandee, opende deze avond op de ge bruikelijke wijze. Hij sprak zijn waarde ring uit over de goede opkomst en dankte in zijn inleiding het hoofd der school, de heer J. Schipper, voor het vele werk, dat hij dit jaar weer heeft ge daan. De penningmeester, de heer Jac. v. d. Voet, bracht verslag uit over de fi nanciën. Hieruit bleek, dat er nog steeds geen tekort is. De heer Dekker las ver volgens het jaarverslag voor, waarna de heer W. v. Es verslag uitbracht van het nazien der boeken. Hij bracht hulde aan de penningmeester voor zijn beheer. De schoolavond werd vastgesteld op 22 fe- Leiden proefkonijn Vorst- en sneeuwverletregeling voor kleine zelfstandigen, o.w. glazenwassers Het departement van Sociale Zaken doet pogingen om te komen tot eep vorst- en sneeuwverzekering voor kleine zelfstandigen, die langs de straat hun brood moeten verdienen. Men is thans bezig de belangstelling hiervoor te pei len en Leiden is uitgekozen als „proef-konijn". De Leidse glazenwassers hebben een bespreking gehad met de Gewestelijke Dienst voor Soeiale Zaken. Zij zullen, vermoedelijk met ingang van maart, een premie gaan betalen van f3. f4.of f5.per week en daan-oor ontvangen zij, wanneer zij door vorst of sneeuw hun bedrijf niet kunnen uitoefenen, wekelijks een bedrag uitbetaald van f60.—, f80 of f 100.— Indien de belangstelling voldoende is, zal deze verzekering worden uitgebreid tot o.a. fruit- en bloemenkooplleden. Het is de bedoeling, om wanneer het Leidse experiment slaagt, een lande lijke regeling te bewerkstelligen. Evenals de meeste zijner collega's moest burgemeester H. L. du Boeuff gisteravond in de eerste raadszitting van dit jaar een somber geluid laten horen in verband met de schaarste op de kapitaalmarkt en het algemeen streven naar bestedingsbeperking. Zolang geen financie ringsmiddelen aanwezig zijn, zal met de bouw van de brandweer kazerne met bureau gemeentewerken en van de tweede openbare school niet begonnen kunnen worden. Afgewacht zal worden in hoeverre de jgeldschaarste mede van invloed zal zijn op de bouw van woningen in de particuliere sector. Wij kunnen ons, aldus de voorzitter, gelukkig prijzen dat de bouw van 55 woningwetwoningen in een goed gevor derd stadium verkeert. Hij acht het noodzakelijk, dat de woningbouw krachtig wordt voortgezet omdat het aantal ingeschreven woningzoe kenden steeds toeneemt. Bedroeg dit aantal op 1 januari 1956 243, op 1 januari 1957 was dit gestegen tot 306. Hij stelde met genoegen vast dat de grenzen der gemeenten in 1956 onge schonden bleven en meende te mogen opmerken, dat de regering thans meer streeft naar samenwerking tussen ge meenten dan naar grenswijziging. Hij sprak de hoop uit dat het bezoek van de Commissaris der Koningin tevens dienstbaar zal blijken te zijn aan het bevorderen van dit nieuwere en betere inzicht. De bouwactiviteit was zeer be vredigend. Het aantal gereedgekomen woningen bedroeg 103, waardoor sinds de bevrijding de woningvoorraad in onze gemeente is uitgebreid met 737 woningen. Op 1 jan. j.l. waren 183 wo ningen in aanbouw. Een zwarte bladzijde in 1956 was we derom het grote aantal verkeersongeval len. Er waren 253 aanrijdingen, waarbij 5 personen het leven verloren en 21 zwaar gewond en 85 licht gewond wer den. De nestor van de raad. de heer C. Oosterom, de nieuwjaarsrede beantwoor dend drong in het bijzonder aan op zo groot mogelijke activiteit inzake de wo ningbouw. Inzake de voorgenomen grenswijzigingen sprak de heer Ooster om de wens uit. dat onder de inspiratie van de hoge overheid, de koude oorlog zal veranderen In een vreedzame en vruchtbare samenwerking met onze buurgemeenten. WONINGBOUW De mededeling dat de Woningbouw - voor grotere gezinnen. Mevrouw Kra- zmers was voorstandster van grotere dif ferentiatie. Mevrouw Smits wilde rekening hou den met een tweede woningbouwvereni ging, doch van de bestuurstafel werd opgemerkt, dat hieraan heel wat moet voorafgaan en dat vanzelfsprekend het ontwerpen van plannen normaal voort gang moet hebben. Er ontstond een discussie over de vaststelling van een instructie voor de directeur van gemeentewerken Ho^w^i de heer Veen bezwaren aanvoerde, werd de verordening ongewijzigd vastgesteld. Aan het Architectenbureau De Ranitz zal opdracht worden gegeven een nieuwe verordening te ontwerpen betreffende de aard van de bebouwing en het ge bruik van gronden m de bebouwde kom der gemeente. Besloten werd in verband met het weinig vlotte verloop van aankoop van gronden in het uitbreidingsplan tot ont eigening daarvan over te gaan. De getroffen subsidieregeling inzake de Oegstg. Chr. Jeugdkampen kon ieders goedkeuring wegdragen. KLEUTERSCHOLEN Ten aanzien van het verzoek van de Stichting Oegstgeester Scholen voor Chr. Onderwijs tot het verlenen van mede werking aan de stichting ener kleuter school in de omgeving van de Hofdijck werd door de heren Van Nieuwkcop en Van Weizen gpvraagd of het in de bp- vereniging Ruitenlust plannen heeft koeling ligt een houten noodschool te tot de stirbt'ng van 63 woningwet- bouwen De wethouder van onderwijs woningen in Oegstgcest-Noord had merkte op. dat hieromtrent overleg zal zeer de aandacht getrokken. Dit gaf I worden gepleegd met het schoolbestuur, verschillende leden aanleiding aan te Over een aanvraag van de Montessori- dringen op de bouw van woningen kleuterschool tot vernieuwing van de w.c.-installatie werd langdurig gespro ken. omdat het ging om de principiële vraag voor wiens rekening de kosten moeten komen. De dames Smits-Wit vliet en Kramers, alsmede de heerVeen waren van mening dat het schoolbe stuur geen schuld had. doch mr. Va- lentgoed merkte op, dat hij met het advies van B. en W. kon meegaan n.l. afwijzend te beschikken, omdat de Kleuteronderwijswet te jong is om ju risprudentie te kunnen verwachten. Hij achtte het dan ook wenselijk dat het schoolbestuur in beroep gaat, waarmee de voorzitter het geheel eens was. De gevraagde gelden zullen dan ook voors hands niet worden verstrekt. Ten aanzien van de verstrekte kasgeld lening door de Stichting Bejaardencen trum merkte de heer Slingenberg op, dat hij het verstrekken van deze geld lening zeer oP prijs stelde tegen de overeengekomen lage rente. RONDVRAAG Bij de rondvraag kwamen allereerst de schriftelijk ingediende vragen van de heer Slingenberg ter sprake. Ge vraagd was of de bewoners van de Abtspoelweg zich hadden gericht tot B. en W. niet betrekking tot de ver lichting van deze weg. Dit bleek in derdaad het geval te zijn. B. en W. zullen binnenkort op dit adres ingaan. Voorts was gevraagd hoe de stand van zaken was t.a.v, de verlichting van andere buitenwegen, waarover bij de begrotingsbehandeling was gesproken. De voorzitter deelde mede, dat kosten opgave was gevraagd aan de Licht fabrieken. Mevr. Kramers wilde weten of reeds mededelingen konden worden gedaan betreffende de verbreding van de Ge versstraat. Daar de termijn der be zwaarschriften nog niet was verlopen, moet nog even geduld worden ge oefend. De heer v. d. Hulst besprak de moei lijkheden. die gerezen waren bij het blussen van een brand in Warmond. Ook Oegstgeest heeft enkele voor de brandweer moeilijk te bereiken plaat sen. Hij wilde weten of met de nabu rige gemeente een overeenkomst was gemaakt, hetgeen inderdaad het geval bleek te zijn, daar een regeling met de gemeente Leiderdorp is getroffen. Een belangrijke mededeling kon de voorzitter doen naar aanleiding van een vraag van de heer Veen inzake de z.g. Bazar. Binnen niet a] te lange tijd mag worden verwacht dat een minnelijke schikking tot stand komt met de eigenaresse, waardoor de on* bewoonbaar verklaarde woningen al daar geheel zullen verdwijnen. Ten slotte kwamen nog enkele ver keersproblemen aan de orde in het bij zonder door de vraag van Mevr Smits t a v de toestand bij de Lpidse Buurt Wellicht kan. aldus de voorzitter, ver betering worden gebracht door het plaatsen van voorwaarschuwingsborden bij het politiebureau. AJIUIuIMm* »«rkrijgb»*» bl, H.H. •poth«k«ri. drogk»pp#r, «n da tpaciaalbfaaeha, Weer twee arrestaties In zaak vermoorde weduwe In de zaak rond de mysterieuze dood van de weduwe R. te Nieuw en Sint Joostland op Walcheren zijn wederom twee arrestaties verricht. Het onderzoek heeft ertoe geleid dat thans ook in ver zekerde bewaring zijn gesteld de echt genote van de taxi-chauffeur uit Nieuw en Sint Joostland en de horlogemaker uit Middelburg, met wie deze allerlei zaakjes opknapte. De taxi-chauffeur zelf werd reeds eerder gearresteerd, op be schuldiging van verduistering Later werd hij er ook van verdacht de doodslag te hebben gepleegd. Zijn echtgenote wordt ervan verdacht mede plichtig te zijn aan de verduistering. De horlogemaker is gearresteerd op be schuldiging van medeplichtigheid aan een van de misdrijven. bruari in 't TrefpuntJDe datum van de ouderavond is 8 maart. De schoolavond, die onder leiding staat van de heer Schippers, wordt door de kinderen zelf verzorgd. Nadat de rondvraag had plaats ge vonden, sloot dr. Zandee de vergadering met gebed. Tot slot van deze avond werd er een demonstratie gegeven. De Verkennersgroep St.-Farcicius organiseert ter verkrijging van gelden voor de aanschaf van tenten een goede verloting met paaseieren als prijzen. WASSENAAR RAADSAGENDA De raad dezer gemeente komt maan dag 18 februari a.s. in vergadering bij een. Enig punt van de agenda ls onders- handse aanbesteding van de centrale verwarming in de o.l. school no. 3 (in aanbouw (Ingez. Med.-Adv.) Eén of twee Bennies en dat Brandend maagznnr la geblnst - on-mid-del-lijk! Dat is voordeel extra met Rennies: U bent nooit in twijlel over het resultaat. „Zou het helpen?" is nooit in het ge ding, want Rennies helpen on-mid- del-lijk, van de ene minuut op de an der. En zo ls de zuurbrand nauwelijks uitgeslagen of dat simpele tabletje - gesmolten op Uw tong - heeft die sner pende pijn in de kiem gesmoord. Pro beer 't met Repnies, bij de eerste aan val de beste, dat U een hap eten ver keerd valt en de zuurbrand dreigt op te stijgen van Uw maag tot hoog ln de keel. „Stop!" zegt Uw Rennie en de brand is geblust. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 14 februari. Leidse Coöp. Groenrte- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg.: andijvie 91-108, kroten, gek. 35, boe renkool 28-47, rode kool 7-10. prei 35-42, spruiten A 15-61, B 7-49, uien ploklers 18.70, uien drielingen 14,40. uien middel- fijn 15.50-15.70, uien mlddielgrof 14.90- 16.20, uien grof 14.90, waspeen 35-41. win terpeen 7-35. witlof 6-64, Prijzen per IOO stuks knolselderij 3-14. ela A 21-36. Prijzen per 100 boe: peterselie 12. eelde- rI1 11. GOUDA, 14 februari Kaasmarkt. Aan voer 9 partijen le kwaliteit f 2.43 tot f 2,45. BEURSOVERZICHT Oplopende koersen Amsterdam, 14 februari. De vrU aanzienlijke koersverbetering, die met name de internationale fond sen vandaag lieten zien, was in hoofd zaak te wijten aan het krachtige her stel van New York. Na de teleurstel lende beursdagen in Wallstreet, waar door de koersen sterk zijn afgebrok keld, Is gisteren een kentering ont staan, die aan het Damrak niet onge merkt is voorbijgegaan. Vanmorgen reeds lagen de koersen aanzienlijk ho ger en vanmiddag werd dit verbeterde niveau onmiddellijk overgenomen. In de tweede helft van de markt ont stond een lichte reactie uit hoofde van winstnemingen, zodat het hoogste punt van de dag merendeels niet gehandhaafd werd. Kon. Olie was f.5 beter, overeen komend met een stijging van 25 punten op de oude noteringsbasis. Voorheen zou zulk een koersverheffing voor het hoofd fonds ongetwijfeld meer indruk hebben gemaakt dan thans. De affaire was na melijk zowel in de Oliehoek als voor de andere aandelen zeer matig. Alleen Phi lips trok wat meer belangstelling, liep op tot 251, waarna een geforceerde koers van 248 tot stand kwam. Aku liep ver boven de 200 uit, Unilever bewoog zich rondom de 340. Opmerkelijk was het wederom willige verloop van Staatsfondsen, met name de Staffellening. die boven de 88 kwam. Scheepvaart wist zich goed te handha ven, Cultures vast voor Amsterdam Rub ber. Converteerbare obligaties Philips 1113/4. Claims Arnhemse Scheepsbouw werden geadviseerd f. 125 f. 130. Van daag is de inschrijving. De Schelde lag iets beter op het gunstige jaarverslag. Schokbeton verloor 4 punten op de be perking der produktie van keistenen. Befo heeft in 1956 voor het eerst een !i 5- scheiden winst gemaakt. De koers kwam op 19 bieden. De markt sloot zeer kalm. AMSTERDAM, 14 februari. Londen 10.67—10.67 New York 3.82% —383*8. Montreal 3.99%—3.995'8. Parijs 1.08101.0820. Brussel 7 58"s—7.59%, Frankfurt 90.7890 83%. Zürich 86 92- 86.97%, Zürich <vr. fres) 89.26%—89.31 Stockholm 73.57—73.62. Kopenhagen 54.97 V255.02%. Oslo 53.34%—53.39%, Milaan 60.59%—60 64%. Wenen 14.64%— 14.65%. Beurs van Amsterdam Donderdag 14 februari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 91% 91% Grootboek obl. 3 81 83 B Ned. '51 3% 92% B 92% B Ned. '53 3% 91A 91% Ned. '56 3% 91% 91A Ned. '48 3% 85 85% Ned. '54 3% 87 87 V* Ned. '55 I 3% 87% 87 Ned. '55 n 3% 88 88 Ned. '47 3% (3) 87% 88ft Ned. '37 3 86% 86% Dollarlng *47 3 94 y4 93% Investeringseert. 3 92 A 92ft Ned. 62-64 3 92 92ft Cert. NWS 67% B 68% Indië '37 A 3 87% 87% Grootboek *46 3 85% ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand, en Ind. B. 48% 48% Nat. Handelsbank 105 105 Ned. Handelsmij. 166 167% A'dam Rubber 77% 79% Deli Mijen (Ver.) 98% 99 ?VA 93 93 M Java Cult58% 58 Senembah 55 B7i^ -199'i 200% Berkels Patent (v.) 174 172 Calvé Delft cert. 290 290 Kon. Pap. v. Gelder 194 194 Hoogovens cert285 290% Müller en Co. N.B. 300 302% Ned. Kabelfabr272 274 Philips 244 249% Philips pref146% 146% Unilever 335'338% Wilton Feyenoord 219% 217% Biliton 2de r 212 216L Dordtse Olie gew. 765' 787% Kon. Olie <f. 20.—153 157 40 Idem (50 A f 20.—152 r 157 15 Vorstenlanden 1950 Holl. Amerikalijn 172 175 Java China Paket 183% 184 Kon. N. Stoomb. 165% 165% K.P.M 158 157% Ned. Stoomv. Mij. 200 199 v. Ommeren cert. 274 276 Kon. Rott. Lloyd 172 172 Ned. Scheepv. Unie 166% 167 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 91% 93 Den Haag 1937 1 3. 93 Leiden 1947 89% R'dam '57 I-m 3% 91% 91% Inrustr. Obligaties Philips Dollarlng '51 97 97% Premieleningen A'dam '33 3 102 101% A'dam '51 2% 101% A'dam 56 I 2% 98% 98% A'dam '56 II 2% 107% 108% Eindhoven '54 2% 90% 90% Enschede '54 2% 90% 91% Den Haag '52 12%. 105% 105% idem II 2% 104 104% R'dam '52 I 2% 101% 102% idem II 2% 107% 108 Utrecht '52 2% 99IJ 100 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletinstelllngen Amst. Bank 219% 220y4 H B U eert206 206'/4 Rott. Bank 178 179 Twentsche Bank 183 182 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 231 232 Borneo Sum. H Mij 74% Ned. G. en Sp. fabr 184 185% Kon. Ned. Grofsm 108% 109% Internatio 97% 96y4 Rott. Droogdok Mij 555 Tieleman en Dros7% Ned. Mij Walv.vrt. 68% 69 Spoorwegen Deli Spoorweg Mij. 19% Anierik. fondsen Canadian Pacific R. 30% 32% Intern. Nickel 99% 103% Anaconda 64% 65 Bethlehem Steel 168% 174 Cities Service 61 63 Va General Motors 39% 40 Kennecott 105 107% Republic Steel 49 51 Shell Oil 74 75% Union Pacific 28% 29 Un States Steel 59% 61% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen V K. 13/2 Edelmet. Kon. AA 63% Pref. wa idem 67% 66% Electrolas B322 Holl Constructie 374 374 Ing our v Bouwtnjv Int Kunstst Ind. 46 46% Leidsche Wo|«p1nn 276 274 Slkkens Lak B 403 404 Ver Touwfabrleken 162% WernInk's Betonm. 80 B 80 Van wyk Textiel 70% 70%

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5