Laatste Berichten Washington gaat machtig complex van concertzalen houwen Loop der bevolking te Leiden MAANDAG 11 FEBRUARI 1957 Bestudering van kansspelen Een proefproces (Van onze Haagse redactie) In verschillende grote gemeenten ver zamelt de politie materiaal, dat betrek king heeft op de organisatie van kans spelen (toto's). Dit materiaal zal dienen ter nadere bestudering door de Justitie, teneinde vast te stellen in hoeverre er bij deze organisatie sprake is van overtre ding van de loterijwet. Nagegaan wordt vooral, of de deelnemers aan deze spe len gerekend kunnen worden tot een „besloten groep". Verwacht mag worden, dat eerlang een proefproces zal worden gehouden om een uitspraak van ons hoogste rechtscollege te verkrijgen. STADSNIEUWS Insectenbal van de Leidse Meisjes HBS De feestelijkheden, die ter gelegen- van het 75-jarig bestaan van de Gem. H.B.S. voor Meisjes zijn gehou den, werden zaterdagavond besloten met een lustrumbal in de Stadsge hoorzaal. Dit tot in de nacht duren de dans festijn was georganiseerd door de Meisjes H.B.S.-vereniging „Ende Dispereert Niet". De presidente van deze vereniging Marianne Kleibri-k. heette In het bij zonder welkom de directrice van de school, mej. H. v. d. Vliet, de voorzitter van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, dr. K. Reitsma. verschillende docenten en afgevaardig den van zusterverenigingen. De leiding van de avond werd na het zingen van het clublied overgedragen aan de heer A. J. Maas. die later op de avond sa men met zijn echtgenote een voortref felijke demonstratie van enkele moder ne dansen gaf. Trouwens ook een aantal schoolmeisjes begaven zich zonder blik ken of blozen op de gladde vloer om het bewijs te leveren, dat zij de kunst van Terpsichore wel verstonden. Allen, die op deze wijze hun gewaardeerde medewer king verleenden, kregen bloemen aange boden. Terecht want zij immers maak ten deze feestavond tot een wel zeer ge varieerde. De vele andere aanwezigen - zelfs het podium was bezet zó groot was de belangstelling voor dit feest - dans ten met evenveel enthousiasme de mie rensamba en de rupsen tango als de vlin- derwals. Voor muziek in oude stijl zorg de het dixielandorkest „New Orleans Se ven". De stemming op de dansvloer, die voor deze gelegenheid was uitgebreid tot de hal en de zijgangen van de grote gehoorzaal, liet weinig te wensen over. Geen wonder, dat deze avond voor de meesten om is gevlogen. Het bal van de Meisjes HBS. welke hét hoogtepunt in het „moeilijk" schoolbestaan van de meisjes wordt genoemd, is ook dit jaar mede dank zij de aanwezigheid van vele (papieren) insecten uit Godfried Bo- mans bekende boekje, een groot succes geworden. LEIDERDORP JAARVERGADERING „VELOCITAS" De christelijke korfbalvereniging „Ve- locitas'' hield in „Irene" een feestelijke jaarvergadering. De voorzitter, de heer W. A. Pleysier, kon zijn openingswoord spreken voor een geheel gevulde zaal en daarna volgde een optreden van de toneelgroep van „Excelsior" uit Delft, deze toneelgroep is een afdeling van een zustervereniging en trad ook het vorig jaar voor Velocitas op. Het programma „Van dit, van dat. van alles wat" hetwelk ten beste gege ven werd, was zeer gevarieerd en werd op vlotte wijze afgewerkt. De aanwe zigen hadden hierdoor een amusante avond. De voorzitter voerde in de pauze nog het woord. Hij wees op het grote nut van de sportbeoefening en spoorde de aanwezigen aan zich bij „Velocitas" aan te sluiten. PERSONEELSVER. „DURISOL" De personeelsvereniginjg van „Durisol" organiseerde in de fabriekskantine een feestavond. De voorzitter, de heer C. J. van Ham, sprak 'n kort openingswoord, waarin hij speciaal de directie en burgemeester en j mevrouw Van Diepeningen welkom' heette. Hierna volgde een cabaret-revue ..Show-time'' met medewerking van „De Maluku Show Band". Conferenciers wa ren Piet v. d. Berg en Ben van Winger den; zang van Pia Kersbergen en Jaap Koster. De leiding van het geheel was in handen van Jac. Nieuwesteeg. Het optreden van de artiesten werd door de talrijke aanwezigen, die de grote zaal geheel vulden, met een verdiend applaus beloond. Na afwerking van het pro gramma was er nog gelegenheid voor dansen op de muziek van „The Sunny Side Combo". OEOSTGEESi Onze plaatsgenote. mevrouw P. H. Smits—Witvliet, die gedurende enige tijd in de Provinciale Staten van Zuid- Holland de zetel van mr. J. J. Ooyevaar heeft bezet, heeft haar mandaat ter be schikking gesteld nu laatstgenoemde weer in de gelegenheid is zijn zetel in te nemen. Bijeenkomst1 van alle .revolutionaire raden" Luitenant-kolonel Ahmad Hoessein, de voorzitter van de .Bantengraad", die zich in december van de macht over Midden-Sumatra heeft meester gemaakt, heeft bekend gemaakt, dat een bijeenkomst zal worden gehouden van alle „revolutionaire raden", welke in Indonesië naar het voorbeeld van de „Bantengraad" wederom ingesteld. Volgens overste Hoessein hebben zeven dergelijke raden, die in Zuid-Sumatra, Borneo, Celebes en Bali werden ge vormd, reeds te kennen gegeven aan deze gemeenschappelijke bijeenkomst, die in Padang zal worden gehouden, te zullen deelnemen. Deze conferentie zal o. m. de middelen bespreken om aan de „zwak heden" van de centrale regering en haar falen om de huidige binnenlandse crisis op te lossen, het hoofd te bieden. Hoessein waarschuwde, dat de revolu tionaire raden „meer drastische en radi cale maatregelen zullen nemen", als de huidige regering voortgaat met de wen sen van de gebieden buiten Java naast zich neer te leggen. Kritiek week voor Indonesisch Kabinet In Djakarta wordt verklaard, dat de communisten, bij een val het kabinet, nog grotere aandrang zullen uitoefenen bjj hun eis om zetels in een nieuwe re gering. Onder druk van de twee Islamitische coalitie-partijen, de N.U. en de PSI. zal de nationalistische partij van premier Ali deze week beraadslagen over een herschikking van het kobinet. Beide partijen zouden graag zien. dat de premier zijn functie neerlegt en dat de minister van Buitenlandse Zaken, Roeslan Adboelgani. die van corruptie is beschuldigd, wordt vervangen. Twee andere coalitie-partijen, de Par kindo (Christ.) en de Katholieke Partij, hebben de afgelopen weken getracht de kabinetsleden over te halen en masse* af te treden. De komende dagen zullen kritiek zijn voor het Indonesische politieke leven: dinsdag - bijeenkomst, der vijf regerings ^partijen en het kabinet om te beraad slagen over een herschikking. Woensdag - de premier zal in het par lement antwoord geven op de debatten over het regeringsbeleid ten aanzien van de gezagscrisis op Sumatra. Vrijdag - einde van de tijdslimiet ge steld door de Parkindo, waarop de rege ring moet zijn afgetreden. Zo niet dan zal de Parkindo zich uit het kabinet te rugtrekken. VOOR f 10.000 AAN SIERADEN GEROOFD Tijdens afwezigheid der bewoners hebben inbrekers gisteravond tussen half acht en 10 uur hun slag geslagen in een villa aan de Jan Steenlaan te Bussum. Zeer vele zilveren, gouden en platina damessieraden, ter waarde van f 10.000, worden vermist. Door kanon overreden CHAUFFEUR VRIJGESPROKEN Nadat de rechtbank te Amsterdam een 56-jarige burger-chauffeur uitLisse terzake van achteloos en ondeskundig rijden met een zeswielige auto met aan hangend kanon tot 14 dagen hechtenis voorwaardelijk had veroordeeld, heeft het Gerechtshof in hoger beroep de chauffeur vanmorgen overeenkomstig de eis vrijgesproken. Op 7 maart van het vorig jaar werd een gehuwde wiel- Project van 36 miljoen dollar Met de ruimte voor uitvoerende kunst in de hoofdstad is het niet te best gesteld (Van onze correspondent te Washington) De hoofdstad van de Ver. Staten bezit geen waarlijk groots gebouw waar men opera's kan geven en zes jaar geleden kon men er niet eens een toneelstuk zien! Thans heeft men in Washington twee kleine schouwburgen, plus een theater, rijdster bij het Weteringcircuit te Am- «aar een gezelschap van jonge acteurs toneel speelt in het midden van een sterdam door het kanon overreden. Zij 4 zaaltje, aan vier kanten omgeven door kleine tribunes voor het publiek. Vooruitgang is er dus, doch nog lang niet genoeg. De concerten worden er meestal gegeven in een Ielqke, kolossaal grote zaal met slechte akoestiek (Constitution Hall). Er komen voortreffelijke orkesten (uit Boston en Philadelphia). Maar men hoort die toch niet op hun best. Bovendien geven tal van internationaal-beroemde solisten er „recitals", doch hun optreden in Washington is - door de slechte akoestiek - vaak teleurstellend. Voor ballet heeft de hoofdstad geen geschikt toneel. Kortom: het is met de uitvoerende kunst in Amerika's hoofdstad maar droevig gesteld. moeten vierendelen. Het werd gegeven in drie hotels, plus een lelijke grote zaal! Overal was het veel te vol. Hier en daar ontstond er eenvoudig een onele gant gedrang en dat komt de feestvreug de en de „stijl" beslist niet ten goede. Behalve deze grote zaal. zal het com plex een concert- en gehoorzaal krijgen voor ongeveer 4000 mensen en dan nog een intieme schouwburg, waar slechts 1600 toeschouwers plaats zullen vinden, doch waar het toneel groot en modern zal zijn. Als men thans in Washington uitgaat, levert het parkeren een enorm probleem op Het ontwerp voor het cul tuur-centrum toont evenwel een par keergelegenheid (meest ondergronds) voor 1500 a 2000 auto's. De Amerikaanse hoofdstad telt vele indrukwekkende, maar stilistisch nogal zwaar pompeuze regeringsgebouwen. Het ontwerp voor het cultuurcentrum ziet er gelukkig luchtiger en moderner uit. Waarlijk, men moest hier nu maar eens vaart achter zetten. De grote, in telligente ambtenaars-bevolking van deze stad leeft al te lang geeste lijk op rantsoen. Bovendien komen hier jaarlijks honderdduizenden toeristen en die verdienen 's avonds toch ook wel iets beters dan de bar van hun hotel. overleed de volgende dag aan haar ver wondingen. De combinatie stond op de bewuste dag dicht langs het trottoir voor het stoplicht te wachten en reed lang zaam op toen het licht op groen sprong. Daarbij kwam de wielrijdster onder het rechtcrwiel van het kanon. Volgens ge tuigen was zij later komen aanrijden en tussen de lange wagen en het trottoir gaan staan hoewel daarvoor nauwelijks plaats was. Zeventien spelers voor centrale training De keuze-commissie van de KNVB heeft zeventien spelers aaneewezen voor het volgen van de centrale training voor de wedstrijd NederlandLuxemburg, die woensdag 20 maart in het Feyenoord- S*adion te Rotterdam wordt gespeeld. De Nederlandse elftalclub zal wederom te Boxtel oefenen en wel op de dm da gen 12. 19 en 26 februari, alsn^de op 5 cn 12 maart. De training zal worden ge leid door de Engelsman George Hard- wick. De volgende spelers maken deel uit van deze groep: Doel: De Munck (Fortuna '54) en Pie- ters Graafland (Ajax); achterhoede: Wiersma (PSV). Kuvs (NAC) en Veld hoen (Feyenoord): middenlinie: Noter- mans (Fortuna '54). Van der Hart (For- tuna '54). Klaassens (VVV). Schaap ('t Gooi) en Van Wissen <MVV); voorhoe de: Bosselaar (Sparta). Cor van der Gijp (Feyenoord), Appel (Fortuna '54), Voges (Enschede). Moulijn (Feyenoord). Van der Linden (DOS) en Angenent (Fortuna '54). MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 11 februari. Veemarkt Aanvoer 1691. Vette koelen en ossen 929, Varkens 762 Prijs per kg.: 19 vette koei en le kw. 310-324, 2e kw. 286-300, 3e kw. 274-284. Varkens (lev. gew.) le kw. 1.86, 2e kw. 1.84. 3e kw. 1.82. Indrukwekkend plan, dat moderne vorm krijgt Gelukkig wil men daar verande ring in brengen. Dezer dagen heeft men aan de president en het Con gres een plan voorgelegd, dat onge veer 36 miljoen dollar zou kosten. Men hoopt die 36 miljoen van parti culieren te krijgen en voor dat be drag toil men dan - op grond die de regering zou moeten onteigenen - een groots cultuur-complex bouwen. Men rekent er op dat de zalen geen subsidie nodig zullen hebben, met andere woorden: het project zou zich zelf kunnen bedruipen. Zo groot is de behoefte aan toneel en vergader ruimte in Washington, dat men zelfs verwacht, dat de bestaande zalen en schouwburgjes geen nadeel van het plan zullen ondervinden. Wat men bouwen wil? Allereerst een enorme zaal voor tienduizend mensen. In zulk een zaal zou men „conventies" (grote vergaderingen) alsmede grote bals kunnen houden. Na afloop van Eisenhowers inaugura tie heeft men „het" inauguratie-bal VOORSCHOTEN BEJAARDEN ZAGEN TONEEL Veel bejaarden hebben in de toneelzaal van het Marine Opkomstcentrum ge noten van een toneelstuk, dat werd op gevoerd door de toneelgroep ROCOCO, onder regie van de heer D. Vijlbrief. Mevr. A. S. M. de Graaf-Bootsma verwelkomde de talrijke aanwezigen, in het bijzonder de burgemeester en de eerste officier van het M.O.C. de luit. kolonel Steinmetz en zijn adjudant. ROCOCO voerde op „Waarheen?" een tragedie in drie bedrijven geschreven door Arie van der Lugt. De hoofdrol werd uitnemend vertolkt door de heer P. Bos. Een sympathiek ge baar was het van het toneelgezelschap voor de bejaarden een taart beschik baar te stellen, die gratis onder hen werd verloot. Burgemeester van der Hoeven hield bij de trekking een korte toespraak. Tussen de bedrijven door wekte mevr. Zuiderbaan de oudjes op tot het bezoe ken van de bejaardensociëteit. WARMONI' De burgemeester van Warmond is verhinderd op de donderdagen 14 en 21 februari zijn wekelijkse spreekuur te houden GOUDEN BRUIDSPAAR Onder grote belangstelling heeft het echtpaar Zandbergen-Hoogland zijn gouden huwelijksfeest gevierd. De dag begon met een plechtige H. Mis in de parochiekerk van de H. Matthias. Zeer veel gelukwensen kwamen voor het bruidspaar binnen: ook een aantal wereldlijke en kerkelijke autoriteiten kwamen hun gelukwensen aanbieden. Des avonds bracht de muziekvereniging St.-Matth'ias een serenade, waarbij het woord gevoerd werd door de heer C. Zoetemelk FILM OVER DR. SCHWEITZER Vrijdagavond werd in 't Trefpunt de film vertoond ,Het is middernacht dr. Schweitzer". Deze geluidsfilm, die over al in ons land1 grote belangstelling trok, werd uitgebracht door het filmcentrum der Herv. Kerk. Dr. J. Zandee opende deze druk bezochte avond met alle aan wezigen een hartelijk welkom te heten. Voordat de film vertoond werd gaf dr. Zandee een uiteenzetting over leven en werk van de grote zendingsman, die zich opofferde voor de negers van Equato riaal Afrika. TAFELTENNIS „Steeds Vooruit" De uitslagen van de afgelopen week warendames: Rus tenburg 1Steeds Vooruit 1 73; Steeds Vooruit 2—DRS 1 10—0. Heren: LPSV— Steeds Vooruit 2 55: Reflex 3—Steeds Vooruit 3 10—0; RTC 3—Steeds Vooruit 4 8—2. Junioren: Docos 2—Steeds Voor uit 1 3—7: BAT 1—Steeds Vooruit 1 55; Steeds Vooruit 1—TOV 1 55. WASSENAAR Kinderkoor Bel Canto Het kinderkoor van de gemengde zang vereniging Bel Canto gaf in het Ver enigingsgebouw onder leiding van diri gent Dirk van Vliet en met pianobege leiding door mevT. J. M. GelauffBaas een uitvoering voor een geheel gevulde zaal. Geopend werd door de ere-voor- zitter, de heer W. F. de Bree. die er o.a. zijn voldoening over uitsprak, dat ook veel kinderen aanwezig waren. Een gevarieerd programma werd ten gehore gebracht. Eerst enige liedjes door het gehele koor, waarna volgden een zwerverslied door drie meisjes met ac cordeon, een goed voorgedragen solo „Kwajongen" door Frank Verbeek, „De zeven eendjes" door als zodanig uitge doste kleuters en nogmaals het optre den van de drie meisjes met een Kront- jongliedije. Na de panze de operette: De pruik van de koning. Alles bijeen bijzonder aardig, zodat de aanwezigen zich zeker niet hebben ver veeld. AANRIJDING Zaterdagmiddag had op de Rijks straatweg een aanrijding plaats tussen ten bromfiets bestuurd door de 16-jarige C. J. Bellekom alhier en een bestel auto, welke uit de Kerkboslaan kwam en waarvan de bestuurder geen voorrang verleende. De jongen liep ontvellingen aan gelaat en handen op en werd na eerste hulp naar huis vervoerd. Tegen de chauffeur werd proces-verbaal opge maakt. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEI" GEBOREN Anithoniois Cornells Jozef, zn van A. C. Vermeulen en M. W. de Korte; J-acquelme Hubertina, dr van J. M. J. Reijnders en H. Schepers; Marjanne Johanna Sara, dr van C. van der Zeeuw en J. W. de Tom be; Frederlk Johannes Theodorus, zn van F. van der Klauw en W. Witteman; Ma- non, dr van E. A. G. E. van der Pool en A. C. C. Verboom; Catherine Lydia Maria, dr van L. J. M. Vlefcke en A. P. J. Edelaar; Maria, dr van J. Loosbroek en M. Rhijns- burger; Andrles. zn van A. Akkerman en C. van Dijk; Wilhelm! na Claslna Maria, dr van J. Akkerman en M. van Leeuwen; René Jan Maarten, zn van J. D. Schreu- der en A. J. Vrolijk. GETROUWD G. G. Waasdorp en R. Tiggel-man. OVERLEDEN R. Kersbergen, 2 maanden, zn. In de week van .31 januari t.m. 6 febuari 1957 GEVESTIGDE M. C. van den Oever-van de Water en fam. Dijkstraat 17; A. Toering en fam.. handlanger scheepst.werf. ab Utr. Jaag pad t/o 50; G. Th. Rothuizen en fam., predikant, Hoge Rijndijk 87; J. G. Wij- nands en fam., timmerman, Haariemmer- str. 8; A. de Graaf, officier LdH., Hooi gracht 30; W. Verhaagen, handelsempl., Wasstraat 29; A. Bootsman, verpleegster. Witte Singel 27; A P. Anspach, verpleeg ster, Witte Singel 27; A. va den Hoek- Groen, verkoopster, Calandstr. 27; H. L. Boerema, loopknecht. Jan vossen^ teeg 59; G. H. C. Soeteman, Plantsoen 93; Oh. P. Gerhardt, P. de la Courtstr. 70; H. P. Zweerus-Vlnk, Oude Singel 18; J. H. C. Ruiter, bloemist, Poelgeest str. 6a; L. M. C. Bouwhuis, huishoudkundige, Mezenstr. 2; A. H. Elbrecht, onderwijzeres. Jan van Houtkade 28a; G. J. Lugtigheid, Boerhaa- velaan 5; A. W. G. G. Wijers, maatsch. werkster; Joh. de Witt straat 37; R. O. de Jong, kand. notaris. Morsweg 30a; P. Westbroek, Druckerstr. 19; J. M. van den Berg-Bij le veld. huishoudster. Rijnsburger- singel 11; R. Jelites, W. Rozenstraat 26; J. Mark, elektr. lasser. Sluis str. 16; Ch. Li- na-van der Puil, Koningstr. 24a; C. Leget stukadoor, Magd. Moonsstr. 47; H. L. C. van Rijn-Vogelenzang, Noordeinde 32; W. J. Jorissen, radiomonteur, Uiterste- graoht 107a; P. F. van Oyen, Merelstr. 34. TER AAR Bestelauto in het water ONGELUK LIEP GOED AF Zaterdagmiddag omstreeks twee uur had langs de Westkanaalweg een ver keersongeval plaats, dat naar omstan digheden goed is afgelopen. Tussen de Papenveerse en Kattenbrug reed de heer L. Uyttewaal uit Tor Aar met zijn bestelwagen richting Nieuw- veen. Op een gegeven moment stak iemand daar een hand op, waardoor de heer Uyttewaal dacht, dat deze persoon een boodschap voor hem had. Hij rem de derhalve vrij plotseling af. Een zoon van de kruidenier A. Hoo- gervorst uit Ter Aar. die eveneens met een bestelwagen achter de heer Uytte waal reed. had dit waarschijnlijk te laat opgemerkt en reed tegen zijn voorgan ger aan. waardoor deze eerste auto zo'n duw kreeg, dat deze in het Aarkanaal schoot. De heer Hoogervorst kon zijn wagen een tiental meters verder tot stil stand brengen. De heer Uyttewaal zag kans om via de achterdeur het vege lijf te redden. Hierna haalde hij ook zijn 13-jarige medepassagier v. d. Vlugt uit zijn be narde positie. Even later verdween de auto geheel onder water. Ook de heer Hoogervorst liep bij deze botsing geen letsel op. Door een kraanwagen van de fa. Boot uit Alphen a. d. Rijn werd de auto later op de middag weer op het droge geta keld. De plaatselijke politie was spoedig ter plaatse, terwijl later ook de verkeers politie een onderzoek instelde. —De recherche heeft aangehouden een 20-jarig meisje alhier, dié zich in het sportfondsenbad wederrechtelijk een damesarmbandhorloge had toegeëigend. Het horloge kon in beslag worden ge- nomen en werd aan de eigenaresse terug- Odll'S Vclll AlllSlPrclftïll ALPHEN. P. v. d. A. raadsleden bijeen Uitgaande van de streekfederatie Rijn en Gouwe van de Partij van de Arbeid vond zaterdag in hotel Centraal een bijeenkomst plaats waar raadsleden uit Alphen, Gouda, Bodegraven, Boskoop, Waddmxveen. Koudekerk,. Woerden en Reeuwy'k hebben gesproken over „Le vensbeschouwing en praktische gemeen tepolitiek". Dit onderwerp was reeds eerder behandeld op een gewestelijke in structieve bijeenkomst, waar diverse aspecten van de gemeentelijke politiek waren belicht De bijeenkomst van za terdag werd geopend door de heer H. van Woudenberg uit Leiden, waarna de heer Engelsman wees op het nut van dit soort bijeenkomsten, waarin P v d A - raadsleden zich samen kunnen bezinnen op het werk en kennis kunnen nemen van eikaars moeilijkheden Hierna ont stond een levendige discussie over vele belangrijke onderwerpen. HAZERSWOUDE ZANGERSAVOND VAN CHR. ZANGVERENIGINGEN Donderdagavond a.s. is er in Hazers- woude een zangersavond in de Ned. Herv. Kerk aldaar, georganiseerd door de Ring „Leiden en Omstreken" van de Bond van Chr. Zangverenigingen Deel nemende koren zijn: Knapenkoor „Ozitig" (Hazerswoude). Kinderkoor „Hosanna" Benthuizen) Jeugdkoor Ned. Protestantenbond" (Alphen a. d. Rijn), „Hosanna" (Benthuizen) N.-H. Kerk koor (Rijnsburg), .Zang en Vriendschap' (Hazerswoude). BEURSOVERZICHT Zeer ka'me markt Amsterdam. 11 februari Nadat j.l. vrijdag de aangekondigde wet op de her-kapitalisatie de sterkst bepalende factor was geweest voor het beursverloop. waardoor verscheidene toonaangevende binnenlandse industrie fondsen omhoog werden gedreven, was deze factor vanmiddag voor een belang rijk deel weer op de achtergrond gescho ven. Nu men het nog zonder details over de plannen van de minister moest stel len. geeft men er de voorkeur aan af te wachten welke condities aan de herkapi talisatie zullen zijn verbonden. Dit nam niet weg dat wederom een aantal in dustrieën aan de vaste kant waren. Hoogovens bijv deden het weer bijzon der goed en werden geadviseerd op 293 a 294 tegen vrijdag 285. Ook Heineken en Hoek s machinefabriek worden onder de ..herkapitalisatie-kandidaten" gere kend. Het overwegend lagere verloop dat Wallstreet vrijdag liet zien. miste zijn uitwerking niet maar toch was de marktstemming niet ongunstig. Kon. Olie bijv. wist zelfs f. 1- hoger te no teren en ook de andere internationale fondsen werden iets beter gewaardeerd, speciaal AKU die tot 205 opliepen. Phi lips was goed prijshoudend en voor Uni lever was de belangstelling weer wat groter op circa 344. In alle hoeken even wel was de belangstelling matig zodat de markt nergens enige opleving liet zien. Scheepvaart stelde ietwat teleur en liet voor verschillende rederijen lagere no teringen zien o.a. voor KPM. Rotter- damsche Lloyd en „NederlandOver de cultuurmarkt viel vrijwel niets te zeggen en aan de notering van Amsterdam Rubber (-2) viel op te merken, dat deze afdeling in mineurstemming verkeerde. Obligaties Philips onveranderd 112, claims Arnhemse Scheepsbouw geadvi seerd op f. 130, obligaties jongste Spoor- weglening iets luier op 100 1/4 ln ver band met de tweede lening van gelijke strekking die vandaag is aangekondigd. Staatsfondsen prijshoudend en stil. WISSELKOERSEN Amsterdam, 11 februari Londen 10.6710.67%New York 3.82%—3 83%, Montreal 3.99%—400. Parys 1.0810— 10820, Brussel 7 58%—7.59%, Frankfurt 90.77%—00.82%, Zürich 86 90—86 55. ZÜ. rich (vt. fres.) 89.22%—89.27%, Stock holm 73 57%73 62%, Kopenhagen 55 00'.—55.05'.2. Oslo 53.33—53.38. Mi laan 60.58%60 63%. Wenen 14 64% 14.65'2. gegeven. ZOETERWOUDE A. H. VERTROKKEN Laugs en fam., Ga ren mar kt naar Amsterdam. Hudsonstr. 114hs; J N Munk en fam,, Zoeterw. Singel 102. naar Groot-Brittannië; M. A. Leewis-Mejjer ?n fam., Rijnsb.weg 99. naar Rijswijik Z.-R.. Burg. Elzenln 120; E. J. Veldhuyzen en fam.. Oude Vest 237. naar Oegstgeest. Ber- l'.cumstr. 6; M. G. C. Franssen en fam. Burggravenln 77. naar Venray. Hoebert- weg 18; Tjien Kle Oei en fani Kloksteeg 16a. naar Oegs'tgeest, Terweeweg 92; F. A. C Broekmans en fam.. Kamerling On- neslaan 7 naar Enschede Oogs-tplein 5: P Henrij en fam.. Stationsweg 23 naar Voorschoten. Krlmkade 53; C. J. P. van den Berg-van der Kooij en fam., Mors weg 87a, naar 's-Gravenhage, Spijkerma- kersstr. 79; j. j. Wulms en fam., A, van Saksenstr. 4b. naar Bloemendaal. Bloe- mendaalseweg 31; W. Lans-de Vos en fam. Meloh. Treubln 70, naar Groningen, E. Y. Soniusplein 4a; C. H. Epker. Pieterskerk- choorsteeg 12. naar Middelburg. Dam 16' Ch. A M. Bernard. Oarenmarkt 21. naar Voorburg Essensteljnstraat 10; J. C. A. Zoete. Witte Singel 58a. naar Zeist. O Arnhemseweg 229; M. Semeijn. Hooigracht SO. naar Rotterdam. Gordelweg 26d; M. Knoester, Hooigracht 30. naar 's-Graven hage, Korte Molenstr. 23-25; W. M. Stra- ver. Lusthoflaan lb, naar Brummen, II- I hnckstr. 4; M. A. van Rhijn. Pieteikerk- I str. 12, naar Zeist, P. v. Wieldrechtln 24: I M. Thingberg Thomsen. Korevaarstr j 11c; naar 's-Gravenhage, Cliviastr. 15; A A. C. Bossers, Witte Singel 94, naar 's- Gravenhage. SweeWnokpln 79; H Z. A. v d. Roemer. Haagweg 7a. naar Groot-Brit- tanmië; W. I ze boud, Rijnsburgerweg 10. naar 's-Gravenhage, Hollanderstr. 89; J. Mak van Waay, Boerhaavelaan 40. naar Dubbeldam. Burg. Jaslaan 46; J. Kersber gen, Meezenstr. 2, naar Amsterdam, Bes te vaerstr. 129hs; S. J. Heemskerk. Apothe- kersdijk 29a, naar Bergambacht, Dijklaan 18; G. B. Noothoven van Goor, Oude Rijn 3. naar Rotterdam. Westerstr. 46; G. Nol mans, Nieuwe Rijn 46a, naar Amersfoort, Ru'bensstr. 27; L. Pais. Heemskerkstr. 82, naar Veisen, L. Nieuwstr. 376; J. C. B. Hupkes, Oude Rijn 3. naar Rheden Gld.. Stationsplein 2; A. A. van Soestbergen. Rapenburg 79. naar Delft, Koornmarkt 52; M. R. Vltters, Hoge Rijndijk 177, naar Rotterdam, Roohoissenstr. 271a; J. J. Baan Cobetstr. 10, naar Delft, Oude Delft 183: Th. H. Hendriks. Zoeterw. Singel 18. naar Katwijk. Drieplassenweg 17; M. C. Stout- Jesdyk. de M. van Streefkerkstr. 57. naar Wassenaar, van Oudenmeulenlaan 18; L. A. Knetsch, Stieltjesstr. 29. naar Ridder kerk, Schoustr. 12; A. Mente, Haagweg 50» 's-Gravenhage, CromvWetplein 4; E SIT^ vergieter Hoogstad-de Quay, Rijnsburger weg 10, naar Oegstgeest, Rhijngeesterstr.- weg 143; A. J. Maaskant-Driessen. Joh. de Wlttstr 51. naar Arnhem, Stationsplein 23; E. Kuiper, Oude Singel 144, Oegstgeest W. de Zwijgerlaan 32; J. Boot, Lombokstr 28, naar Noordwijk, He nr. Rol. Holststr. 28; Cl. Cornells. Margrletstr. 15 naar Delft. Fr. Hendrlkstr. 68; D. C. Stigter. Hoge- woerd 167 naar Breda.. Taxandrialaan 5: N. Landaal, de L. de KanterstT. 15a, naar Amsterdam Vondelstr 20; G. Aalbersberg. Leuvenstr 29. naar Rotterdam Bergweg 174b; M. I J M. van Waesberghe. Witte Singel 55. Voorburg. Park Vronesteijn 15: A. E. J Wi'Mce, Kagerstr. 12. naar Ver. Sta ten van Noord-Amerika; S. M. Wilke. Ka gerstr. 12, naar Ver. Staten, ran Nobrd- Amerika: S van Turennout, v. Assen- delftshof 6. naar Zoeterwoude, Hoge Rijn dijk 7; J. Brasses, Sahuuterstr 10a. naar Rijnsburg. Vliet ZZ 57; E. C. van Zwte- ten. Oude Vest 89. Zoeterwoude. Hoge Rijndijk 98; A. H. van der Staaij, Boter markt 28, naar Oegstgeest, Julianalaan 1 J. J. EHenbroek. Herengracht 106. naar 's- Gravenhage, v. Blankenburgstr. 61: H B. Verwer. Temminckstr 3. naar Edam. Prin ses Irenestr. 13; H. J. Loggers. Jac Cats- iaan 53. naar Wa<=enaar Sai,tbor«>1n 26: W. Buurman, Joh. de Wittstr 50 naar Rotterdam. 's-GravendiJkwail 99; P den Hartog. Nachtegaallaan 4. naar Ver. ^Sta- ten van Noord-Amerika. Sancta Lucia 10 jaar De r.-k. gemengde zangvereniging „Sancta Lucia" vierde gisteren haar 10-jarig bestaan. Deze dag werd begon nen met een H. Mis. in de parochie kerk in de Zuidbuurt. waarna een ge meenschappelijk ontbijt in het paro chiehuis volgde. Aan tafel zat mede aan Deken Juffermans en burgemeester H. J. J. A. Smeets met echtgenote. De bur gemeester die het beschermheerschap had aanvaard, werd tijdens het ont bijt als zodanig geïnstalleerd. Aan het avondfeest, eveneens in het Parochiehuis werkten naast cV jubile rende vereniging mede, de r.k. gemengde zangvereniging „Arti et Charitate" en het r.-k. Haags Symfonie Orkest. De beide zangkoren hebben dezelfde diri gent. de heer Cappendijk, terwijl de heer Hoogervorst het Haags Symfonie Orkest dirigeert. De laatste trad enkele malen op als gastdirigent. De avond werd geopend door de bur gemeester. dit in het kort de afgelopen 10 jaar de revue liet passeren. De eerste twee nummers „Exultate Justi" van Vidiana en het ..Ave Maria" van Arcadelt werden door Sancta Lucia gezongen onder leiding van de heer Cattendijk. Vervolgens brachten de beide koren en het orkest gezamenlijk ten gehore „Vol- endet 1st das grosse Werk" van Haydn. Als dirigent fungeerde de heer Hooger vorst. Onder leiding van de heer Cattendijk bracht het gastkoor „Arti et Charitate" ten gehore Haec est Dies. Hierna speelde het orkest Symphonia van Bach. Tot slot werd voor de pauze nog door het dubbelkoor gezongen met orkestbe- leiding het Ave Verum van Mozart. Na de pauze werd door beide koren en het orkest uitgevoerd de Wals van Strauss „Geschichten aus dem Wiener- wald". Het orkest speelde hierna „From the water music" van Handel, terwijl de belde koren met he orkest tenslotte het Halleluja van Handel uitvoerden. Hoezeer deze zang en muziek ge waardeerd werden, bleek wel uit het daveren applaus, waaraar oijna geen I einde kwam, In zijn dankwoord bracht deken Juf fermans tot uitdrukking de grote be- hoef te aan dergelijke avonden. Maandag 11 februari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers 3'/a koers v. heden 91% 91% 81 81% 91% 92 90% 90A 90A 90 H 85 85 87 87 87% 87% 87% 87% 86A 86A 85% 85 93% 94 91% 91% 91% 9lf3 67% 67% 87% 87% 85% Ned. '53 3 i Grootboek obl Ned. '51 3V2 Ned. '53 3'/j Ned. '56 3'/2 Ned. '48 3'i Ned. '54 3 Ned. '55 I 3'4 Ned. '55 II 3'4 Ned. '47 3/2 (3) Ned. '37 3 Dollarlng '47 3 Investeringsccrt. Ned. 62-64 3 Cert. NWS Indië '37 A 3 Grootboek '46 3 ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand. en Ind. B. Nat. Handelsbank Ned. Handelsmij. A'dam Rubber Deli Mijen (Ver.) H.V.A Java Cult Senembah A.K.U. Berkel's Patent (v.) Calvé Delft eert. Kon. Pap. v. Gelder Hoogovens eert Müller en Co. N B. Ned. Kabelfabr Philips Philips pref Unilever Wilton Feyenoord Biliton 2de r Dordtse Olie gew. Kon. Olie (f.20.—) idem (50 k f.20.—) Vorstenlanden 1900 Holl. Amerikalijn Java China Paket Kon. N. Stoomb. K.P.M Ned. Stoomv. Mij. v. Ommeren eert. Kon. Rott. Lloyd Ned. Scheepv. Unie NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A dam '47 (3'/2) 3 91% 9B Den Haag 1937 I 3 Leiden 1947 R'dam '57 I-III 3% 49 48% 105% 105% 166 165% 80% 78% 100% B 100% 96% 95% 58% 58 65% 66% 202% 204% 175 175 294 195% 197 285 290 301 303% 276 275 247% 247% 145 146% 342% 342% 219 220% 216 775 781 155 60 155.40 154 85 155 40 1900 175% 173% 184 185 167% 166% 160% 159% 203% 200% 280% 279% 175 173% 168% 168 89% 9i y4 Inrustr. Obligaties Philips Dollarlng '51 97% Premieleningen A'dam '33 3 95 103 B A'dam '51 1/2 98 B 101 A'dam 56 I 2/2 93 98Vi A'dam *56 II 2»/2 97% 1067k Eindhoven '54 2/2 94y* 897g Enschede '54 2/2 92 89'i Den Haag '52 I 2'/2 103 105 idem II 2'/2 I04y4 103% R'dam '52 I 2/2 103 100% idem II 2'/2 1007/» 106% Utrecht '52 2/2 106% 99% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletlnstellingen Amst. Bank 219% 220% H.B.U. eert206 207 Rott. Bank 182y4 Twentsche Bank 185% 181% Industrie Ondernemingen Albert Heyn 238 L 235 L Borneo Sum. H.Mij. 75 75 Ned. G. en Sp. fabr. 177 185 Kon. Ned. Grofsm. 109 109 Internatio 97 Rott. Droogdok Mij. 558 560 Tieleman en Dros7% 7% Ned. Mij. Walv.vrt. 60% 69 Spoorwegen Deli Spoorweg Mij. 18% 19 Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 32% 32A Intern. Nickel 104% Anaconda 66% 66% Bethlehem Steel 175% 171% Cities Service 62% 63% General Motors 40% 40VW Kennecott 106% 106% Republic Steel 51% 50% Shell Oil 77% 77 Union Pacific 20y4 29% Un. States Steel 61% 61% Nog enkele fondsen uit Leiden en ornge* ing Aandelen V.K. 7/2 Edelmet. Kon. AA 64 63% Pref. w.a. idem 68 67% Electrolas B Holl. Constructie i65 Ing. bur v Bouwnijv Z(l - Int Kunstst. Ind 45 L 44 L Leidsche Wolspinn. 116 273 Sikkens Lak B 193 395 B Ver Touwfabrieken 163% 163 Wemink's Betonm. 80% 80 B Van Wijk Textiel 70 B 70%

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 9