Wij spraken met Algemene kon ook tegen Deetos geen succes boeken Microtoernooi in de Veilinghal Talrijke doden en gewonden bij vele gewelddaden in Algerije Einde van langdurige staking in Slees wij k-Holstein in liet zicht? MAANDAG 11 FEBRUARI 1957 Rondom de korf De Algemene was opnieuw het enige Leidse le twaalftal, dat binnen de Ijj- nen kwam. Zoals wij verwacht hebben, konden de witblauwen het tegen Deetos niet klaren en verloren zij deze uitwed strijd met 73, voornamelijk door een zwakke eerste helft. Deetos was voor de rust beduidend sterker. In tegen stelling met De Algemene liep het bij de Dordtse club direct uitstekend. In de beginopstelling had v. d. Waal al spoedig succes en ook het tweede doel punt van deze speler liet niet lang op zich wachten (20). Ook na de vak verwisseling een sterker Deetos. Doel punten van Van Wijk en Muldersbewe- zen dit. f40). De thuisclub bleef ook in de derde opstelling de toon aangeven en door 2 goede doelpunten van Brandt liep zij tot 6—0 uit, voordat A. v. Duijl kort voor de rust een tegenpunt kon scoren. Rust 61. Na de rust was het Dordtse overwicht verdwenen. De strijd ging nu vrijwel ge lijk op. A. van Duijl nam ook het tweede Leidse doelpunt voor zijn rekening (6-2). Vervolgens had mej. Mulder weer voor de thuisclub succes, waarna Jan Harte- veld de eindstand op 73 bracht. Behalve Vicus Oriëntis 2, dat een nut tige 41 zege op 't Zuiden 4 boekte en daardoor zijn kampioenskansen in de reserve 2e klasse aanmerkelijk verbe terde, kwam er verder geen enkel Leids twaalftal gisteren binnen de lijnen. Competitie CKB Van de twee vastgestelde wedstrijden in de hoofdklasse west werd zaterdag alleen de ontmoeting TOPVr.schaar gespeeld. De uitslag, 18 voor Vr.schaar, wijst erop dat de kampioenen van vorig seizoen nog wel degelijk een belangrijke rol zullen gaan spelen. In de le klasse A werd het resultaat van WarmondDES 2 een verrassing, want de Warmonders verloren op eigen veld met 47 van de laag geklasseerde Delftenaren. Voor Fiks wordt de situatie nu bepaald somber. Pernix 3, dat zeer zeker zal degraderen, verloor in Voor burg eervol van VEO (26). Rust 22. Tonego 814 Warmond 88 VES 2 610 DES 2 9—8 Ijsvogels 79 Fiks 63 VEO 8— 8 Pernix 3 8—0 Een wel heel matig spelend Pernix 2 heeft in 1B een ruime zege behaald op het Dortse SNEL. Het pleit niet voor de leidende oranjekragen, dat ze in het veld niet eens veel sterker waren dan SNEL, maar de Dordtena»en losten zelden een gevaarlijk schot. Dat deden de oranje kragen wèl en bij de rust was de zaak reeds Jjekeken (40). Via 41, 51 en 52 werd het. 92. 'waarna SNEL nog eenmaal scoorde (93). Concurrent ODI bleef werkeloos door terreinafkeuring. Or. Nassau versloeg Blauw Wit met 31 en ook bij Oranje WitVrschaar waren de doelpunten duur. De bezoe kers wonnen met 0—3. SNEL Vr.schaar 2 Excelsior 2 BI. Wit 8—6 5—2 8—0 Pernix 2 8—16 ODI 6—10 Or. Nassau 68 Oranje Wit 76 Het is Ons Eiland 2 in 2 A niet ge lukt om leider VEO 2 van de eerste plaats te verdringen. Het ging er zeer spannend aan toe en bij het eindsignaal bleken 12 doelpunten te zijn gedeeld. VEO 2 was daar in feite winnaar mee en wordt ongetwijfeld kampioen. Fiks 2 Fluks werd afgelast. VEO 2 6—10 Fiks 2 5—4 O. Eiland 2 79 Velocitas 43 Fluks 54 Tempo 52 BADMINTON Clubkampioenschap van Smash De Leidse Badmintonveren. ..Smash" organiseerde dit week-einde in het R.-K. Lyceum aan de Mariënpoelstraat haar clubkampioenschappen KJ4.K3.-UITSLAGEN Zuid-Holland I: DeetosDe. Algemene 73; 't Zuiden—Die Haghe 54; Gym nasiastenSpangen 59. Zuid-Holland n A: RegenboogAc tief 6—1. Zuid-Holland II B: OSCR—BI. Wit'51 32; Hou StandSchiedam 84. Reserve I: 't Zuiden3Deetos 2, 3-8; HKV 2Spangen 2, 103; Zwervers 2 Ons Eibernest 2, 5—7. Reserve II B: Actief 2Deetos 3, 2-2; 't Zuiden 4Vic. Oriëntis 2, 14. Reserve III B: HKV 4Phoenix 2, 6—4. COMPETITIESTANDEN Zuid-Holland I HKV Spangen 't Zuiden Deetos Die Haghe 12—20 11—17 10—15 9—12 9—10 O. Eibern. De Algem. V. Oriëntis Gymnas. Zuid-Holland II A Regenboog Rozenburg Ready Achilles HSV 11—19 10—17 11—15 11—12 10— 9 Zuiderkw. Zwervers Actief Velox Zuid-Holland II B BI. Wit Quick Fluks OSCR 10—18 9—17 11—16 13—12 Hou Stand 13—11 Olympiaan Sperwers DKC Schiedam Zuid-Holland III B KNS Trekvogels Wion ALO Crescendo 12—24 12—19 12—15 10—11 10—10 Eureka Raven Pams Phoenix USV 12—10 11— 6 9— 4 11— 0 11—9 9—5 10—5 11—3 12—9 11—8 9—7 10—0 11—9 13—8 14—8 10—6 10—4 Beslag opgeheven De supportersvereniging van UVS heeft van dc officier van Justitie te Den Haag bericht ontvangen, dat de half oktober jj. in beslag geno men voetbalpool is vrijgegeven. Het geld kan worden teruggehaald. De prijzen van de destijds inbeslag genomen pool zullen deze week worden uitgekeerd. De Franse merrie „Gelinotte", toe behorend aan mevrouw Suzanne Karle (Fr.) en gereden door Charlie Mills (Ier land) won uifc een veld van 14 paarden de internationale draverij om de Prijs van Parijs, gehouden op de banen van Vincennes. De draverij, die over 3350 meter ging, w'as begiftigd met 10 miljoen Franse franken aan prijzen (100.000 gulden). Uitstekend geslaagd De Algemene winnaar van L.D.-plaquette Met zeer veel genoegen zullen de organiserende korfbalclubs ,J)e Algemene" en „Fluks'' terugzien op het door hen uitgeschreven mlcrokorfbaltoemool voor Leidse KNKB-clubs. Men kan gerust zeggen, dat ook Leiden volledig gewon nen is voor deze sport en ongetwijfeld zal het bij dit ene toernooi niet blijven. Er werd door de deelnemende achttallen met grote overgave gestreden en het krachtverschil was in de meeste wedstrijden maar heel gering. De sportiviteit liet niets te wensen over en het vastgestelde wedstrijdschema kon dan ook precies op tijd worden afgewerkt. De Algemene had het meeste succes De Algemene 02; door in beide afdelingen als eerste te TT"'~ *-»» a eindigen. Deze club kwam daardoor in het bezit van de door de directie van ons blad uitgeloofde plaquette, alsmede van de plaquette, beschikbaar gesteld door de Leidse Sportstichting. Tweede prijzen werden gewonnen door Zuider kwartier en Crescendo, die beschikbaar gèsteld waren door de LKB en Het Vrije Volk. De volledige uitslagen zijn: le afdeling: ZuiderkwartierVicus Oriëntis 21; KNSDe Algemene 12; FluksZuiderkwartier 22; Vic. Oriën tisKNS 11; De AlgemeneFluks 4—0; KNS—Zuiderkwartier 1—1; Fluks Vic. Oriëntis 00; Zuiderkwartier Fluks—KNS 4—3; Vic, OriëntisDe Algemene 22. 1. De Algemene, 2. Zuiderkwartier, 3. Fluks, 4. Vic. Oriëntis, 5. KNS. 2e afdeling. Poule A; KNS 2De Danaiden 35; De Algemene 2KNS 2 21- De DanaidenDe Algemene 2 1—2. Poule B: Fluks 2Crescendo 32; CrescendoVic. Oriëntis 2 20; Vic. Oriëntis 2—Fluks 2 2—1. Finales: De Algemene 2Crescendo 00 (De Alg. wint met strafworpen) Fluks 2De Danaiden 31; KNS 2 Vic. Oriëntis 2 13. 1. De Algemene 2. 2. Crescendo, 3. Fluks 2, 4 De Danaiden, 5. Vic. Oriëntis 2, 6 KNS 2. C. JONKER Schipper Katwijkse reddingsvleet De heer C. Jonker komt uit een gezin van Vader, Moeder en zeven kinderen, en daar men het niet breed had, is het niet te verwon deren, dat hjj reeds op 10-jarige leeftijd mee moest helpen verdienen. En wat was er gebruikelijker voor een Katwijkse jongen dan dat hij naar zee ging? Zo stapte de heer Jonker op zjjn tiende jaar op een logger, de KW 94 van de heer Tom. Huig Haasnoot was de schipper. Dat was het begin van de zeemansloop baan van de heer Jonker en die loopbaan is nog niet ten einde, daar hjj thans als schipper van de red dingboot vaart. Slechts drie jaar was de heer Jonker naar school geweest, toen hij naar zee ging, en het is dus te begrijpen, dat hij later nog heel wat heeft moeten leren, om hoger op to komen. Als jongmaatje waren de verdiensten uiterst gering. Na 25 weken varen bracht hij het eerste jaar f45 mee naar huis, en dat was lang niet genoeg om de winter door te komen. Het is dan ook maar al te vaak gebeurd dat hij met een vrijwel lege maag naar bed ging. Het volgende jaar was het met de verdiensten echter al iets beter. Het ken niet op! Na vier ja ai* op Katwijkse sche pen gevaren te hebben, stapte de heer Jonker over op een Vlaarding- se logger, en toen hield hij aan het eind van het jaar niet minder dan f. 150 schoon over. Voor de eerste maal in zijn leven kocht hij toen een paar leren pan toffels (voor f.2.een pak (voor f.5.en een horlogeketting (voor f. 0.60). En toen had je moeten ho ren: „Of het niet op kon, dat geld De Vlaardinigse logger verwisselde de heer Jonker enige jaren later voor een bomschuit van Gys van Duyn. En hoewel het toen wat het geld betreft beter ging, was het toch nog geen vetpot. In de winter maanden verdiende de heer Jonker er wat bij door kolen rond te brengen. Bij de politie Toen het was in 1913 kwam er een grote verandering in zijn leven. De inspecteur van politie, de heer Vooys, kwam vragen of de heer Jonker even bij burgemeester De Ridder wilde komen. Tot grote verbazing van de heer Jonker vroeg deze of hij politieman wilde worden. Aanvankelijk voelde de heer Jonker er niet veel voor, maar tenslotte zegde hij toe, en zodoende trad hij op 16 maart 1913 als gemeenteveld wachter in dienst van de gemeente Katwijk. Wie vooruit wil komen, moet le ren, en dat deed de heer Jonker dan ook, zodat hij vijf jaar later zijn politiediploma behaalde. In de dienst klomhij op tot rechercheur en ook heeft hij nog 18 jaar de strand- dienst gehad. Het was toen op het strand nog lang zo druk niet als tegenwoordig, maar het was wel huiselijker. Roeier en schipper Intussen was de heer Jonker het varen nog niet vergeten en regel matig kon men hem op zee vinden, nu niet als visser op een logger of bom, maar als roeier en later als schipper van de reddingboot. In 1919 kwam hij op de reddingboot, die toen nog geen naam had, doch aangeduid werd met „no. 22". In 1928 werd hij schipper, de laatste zes jaar op de nieuwe boot, de „Baron van Cattendijke". Veel echte reddingen heeft de heer Jonker niet meegemaakt, maar het aantal keren dat de boot. uit gevaren is voor „loos alarm" is al bijna niet te tellen. Eenmaal haalde de reddingboot 14 mensen van een Scheveningse logger, die voor de Katwijkse kust in moeilijkheden was geraakt, eenmaal haalde men drie man van een garnalenvisser en een maal verleende men assistentie aan de Noordwijkse boot, die een Kat wijkse logger te hulp was gesneld. Men kon toen slechts een man dood uit de mast halen. Steeds paraat Hoewel de Katwijkse boot dus niet vaak werk heeft gehad, blijft men wel steeds paraat; vandaar ook dat men regelmatig oefeningen houdt: 8 maal per jaar met de boot en 2 maal met het wippertoestel. Daar door behoudt men zijn vaardigheid en de heer Jonker kan er dan ook op rekenen, dat de boot een half uur na het alarm vaart. De boot werd vroeger opgeborgen in het botenhuis bij de Oude Kerk, doch daar was te weinig grond voor uitbreiding, zodat men voor een nieuw botenhuis naar het gemaal moest. De afstand is niet zo'n be zwaar, omdat men tegenwoordig niet meer met paarden werkt, doch een trekker heeft, die de boot naar zee voert. De heer Jonker is zeer tevreden met de boot, al is hij er van over tuigd, dat men nog wel weer eens zal overstappen op een houten boot. De boot is ruim, en daar de beman ning met zes man compleet is, blijft er voldoende ruimte over voor schipbreukelingen. Als het moet kunnen er dertig mensen opge nomen worden. De heer Jonker en zijn mannen staan klaar om als het nodig is uit te rukken: „Wakk're jongens, Hol lands trots". Elf Europeanen om het leven gekomen bij tweetal bomaanslagen in stadions E. SPADON De uitslagen luiden: Dames enkelspel: 1. K. Verplakke. 2. H. Wouters Dames dubbel: 1. E. Bonnet-H. Wou ters, 2. J. Reynders-K. Verplakke. Heren enkelspel: 1 J. de Keuning. 2. G. Rooyakkers. Heren dubbel: 1. J. de Keuning-E. Spadon. 2. F. Hakkaart-J. Zandbergen. Junioren enkelspel: 1. E. Spadon, 2. F. Hakkaart. Gemengd dubbel: 1. H. Wouters-E. Spadon, 2. E. Bonnet-J. de Keuning. Reeds achttienduizend rebellen gesneuveld ..Frankrijk gelooft niet. dat het Alge rijnse vraagstuk door militaire middelen tot oplossing kan worden gebracht en wij zouden willen, dat het Algerijnse volk dit begreep!". Deze -rnstige woorden sprak de Fran- set minister van Buitenlandse Zaken Christian Pineau zaterdag in de Poli tieke Commissie van de Ver. Naties voor het debat over Algerije tot vanmiddag werd verdaagd. De talrijke berichten over gewelddaden in Algerije in het afgelopen weekeinde spreken echter een geheel andere taal. Zev perso n kwamen om het leven en twee werden ernstig gewond, toen nabij Turenne een voertuig op een mijn liep. In een bar te Algiers ontplofte za terdagavond een bom. Het kostte het le ven aan een persoon en verscheidene werden gewond. Te Montagna vielen za terdagmiddag twee slachtoffers, toen een helse machine in een Europese kruide nierswinkel ontplofte. Er waren dertien gewonden. In twee sportstadions in Algiers zijn zondag kort na elkaar twee bommen ontploft, waardoor in totaal elf Euro peanen om het leven kwamen en 45 an dere personen verwondingen opliepen. Twee Mohammedanen, verdacht van het gooien der bommen, werden door de me nigte gedood. Een Mohammedaan kwam om, door dat de granaat, die hij bij zich droeg, ontplofte. In Oenza, het ijzercentrum in Oost- Algerije, werd zaterdag een granaat in een menigte, die uit een bioscoop kwam, geworpen. Drie personen vonden de dood en 13 werden gewond. Te Ain Bei- da, honderd km ten zuidoosten van Con- stantine. werd een granaat in een café gegooid, waardoor acht personen lichte verwondingen kregen. Vanmorgen zijn drie mensen in Al giers terechtgesteld, onder wie een der tig jarige Franse communist, die op he terdaad betrapt werden bij het plaatsen van een bom in een gasfabriek. Volgens in Algiers ontvangen berich ten zijn veertig'opstandelingen gedood zaterdagavond ten noorden van Boeira- Sahary in Zuid-Algerije. Aan Franse zijde waren geen slachtoffers. Bij een ander gevecht in de buurt van Turenne werden zes opstandelingen gedood. In de afgelopen veertien dagen zijn zeker duizend Algerijnse opstandelingen gesneuveld bij felle gevechten met Fran se veiligheidstroepen, zo is zaterdag uit gezaghebbende Parijse bron vernomen. Het aantal gesneuvelde Algerijnen se dert het begin van de opstand .op 1 no vember 1954 wordt nu geschat op 18.000 Aan Franse zijde sneuvelden in die tijd circa 2500 militairen. Militaire ziekenauto reed in Damsterdiep ALLE INZITTENDEN TIJDIG GERED Zaterdagavond is, na een botsing met een personenauto, een militaire Roode- Kruisauto in het Damsterdiep (Gr.) ge reden. Er is bij dit ongeluk niemand ernstig gewond. Toen de Roode Kruisauto, die met een patient en twee ziekenverplegers van Appingedam op weg was naar een ziekenhuis in Groningen in het water terecht was gekomen, wist de chauffeur zich snel uit de cabine te bevrijden. Het achterdeel van de auto. dat vrijwel bo ven water was gebleven, kon toen door de chauffeur worden opengemaakt, waarna de patiënt met ziekenverple gers op het droge kon worden ge bracht. De vijf inzittenden van de personen auto, waarmee de ziekenauto in botsing was gekomen, liepen lichte schaafwon den op. Twee kraanwagens hebben de Roode Kruisauto tegen middernacht op het droge weten te brengen. ""ONGETJE TE ALMELO VERDRONKEN De 9-jarige J. Seinnen uit de Celebes- straat te Almelo is zaterdagmiddag bij het spelen op het industrieterrein aan de Dollegoor in een van de insteek- havens geraakt en verdronken. Op een gegeven ogenblik verwijderde hij zich even van zijn vriendjes maar keerde niet terug. De jongens werden onge rust. waarschuwden de ouders, en tevens de politie. die met een speurhond een onderzoek instelde. Er werd ook ge dregd. Gistermorgen om half elf heeft de politie het stoffelijk overschot uit het water opgehaald. City van Parijs is de naam van i ontworpen door een beroemde Pa- dit' vlotte jurkje voor de teen-ager, rijse specialist voor kinderkleding (Foto L.D./Van Vliet) Ruim dertigduizend metaalbewerkers reeds zestien weken thuis Het ging vooral om hogere uitbetalingen bij ziekte (Van onze correspondent in West-Duitsland) In Westduitse economische kringen en trouwens ook in regeringskringen in Bonn herademt men. De staking van de meer dan 34.000 metaalbewerkers in 38 scheepsbouwbedrijven in Sleeswijk-Holstein, die nu al 111 dagen aan de gang is, zal hoogstwaarschijnlijk deze week worden beëindigd. Dat is pas zaterdagavond laat in Bonn bekend geworden en men vond dat zo belangrijk, dat men nog gauw een interview met een vertegenwoordiger van de werkgevers en een van de werk nemers in 't televisie-programma heeft ingelast. De staking is de grootste en ern stigste sedert het ontstaan van de Westduitse Bondsrepubliek geweest. De onder handelingen tussen de beide groepen hebben twee dagen lang in Kiel onder voorzitterschap van de vroegere minister voor de Arbeid van het Bondsland Noordrijnland-Westfalen, Johannes Ernst, plaats gehad, die in zijn jeugd mijn werker is geweest. Bemiddeling van vroegere minister Ernst Het zijn torst moeilijke onderhan delingen geweest, want zij hadden onder een ernstige schaduw te lijden. Het over grote deel van de metaalbewerkers im mers en wel 76.24 procent, heeft een paar weken geleden op 30 januari bij een algemene stemming niet zijn goed keuring willen hechten aan een overeen komst, die reeds in Bonn tussen verte genwoordigers van werkgevers en werk nemers was gesloten, in Bonn was men er al zo goed als zeker van. dat alles in kannen en kruiken was en dat het einde van de staking naderde, maar door het resultaat van de stembriefjes zag men zich helaas in die hoop bedrogen. Het ging bij de staking hoofdzakelijk om het al of niet uitbetalen van hogere onder steuningen aan zieke arbeiders en om langere vakanties en hogere vakantie gelden. Vertegenwoordigers van werkge vers en werknemers hebben nu opnieuw in Kiel een overeenkomst kunnen slui ten, die als een overwinning voor de werknemers moet worden beschouwd. De leden van de werkgeversorganisaties moeten er woensdag op een vergadering nog hun goedkeuring aan hechten en de metaalbewerkers zelf moeten er even eens overmorgen over stemmen. Ditmaal succes verwacht Wanneer alles goed gaat, en men heeft thans ondanks dé teleurstelling van een paar weken geleden, gegronde redenen aan te nemen dat dit het geval zal zijn. zal het werk a.s vrijdag in alle 38 be drijven kunnen worden hervat. Vrijdag zal dat werk dan precies zestien en een halve week hebben stil gelegen Volgens het thans voorgestelde compromis moe ten de bedrijven aan hun zieke werkne mers van de vierde dag van him onge steldheid af een hogere toeslag op hun ziekte-ondersteuning geven dan tot dus ver noodzakelijk was. Volgens de over eenkomst van Bonn hadden de arbei ders geen ondersteuning gekregen, wan neer een ziekte korter dan zeven dagen zou duren, rat was een van de voor naamste redenen waarom de werkne mers dit voorstel niet hadden kunnen accepteren. Voor de eerste drie dagen van hun ziekte moeten de arbeiders nu vijftig procent ontvangen, wanneer hun ziekte tussen de zeven en de veertien dagen duurt en na verloop van veertien dagen krijgen zij meer. De vakanties zullen thans langer en de vakantiegelden ho ger worden. Ex-minister Ernst, de leider van de besprekingen, verklaarde te ho pen. dat de voorstellen ditmaal in goede aarde zullen vallen. „Ons leger is goed" De Indiase premier, Nehroe, heeft zondag op een bijeenkomst te Jullun- dur in de Pendsjaab verklaard, dat hij bereid is met Pakistan of ieder ander land te spreken over Kasjmir, „mits twee fundamentele feiten duidelijk wor den erkend", namelijk, dat Kasjmir in 1947 een deel van India werd en dat Pakistan een „niet-uitgelokte en onge oorloofde inval in Kasjmir deed". De premier zei verder te weten, dat veel militair materiaal in Pakistan is aangekomen uit andere landen, waar door de kwestie Kasjmir nog verder werd gecompliceerd. Indien er echter incidenten naar aanleiding van Kasj mir voorkomen, zullen wij ons kalm gedragen. Ons leger is goed, aldus Nehroe. Staatssecretaris Moerman „Sovjet-communisme draagt eigen ondergang in zich" Tijdens zijn bezoek aan Norfolk (V. S.) heeft de Staatssecretaris van Ma rine H. C. W. Moorman verklaard, dat het Sovjet-communisme de kiemen van zijn eigen ondergang bevat en da^i „de brandstof voor de tegen de Sovjets gerichte opstand overal in Oost-Europa aanwezig is". „Ik ben persoonlijk van mening en velen in Europa delen mijn opvat ting dat, indien wjj sterker worden, Rusland en zijn vazalstaten geen oor log kunnen ontketenen," zeide hij. Staatssecretaris Moorman gaf ook als zijn mening te kennen, dat de Hon gaarse en Poolse opstanden „slechts het begin van de uiteindelijke ineenstorting van het Sovjet-communisme zijn: het zal zichzelf doden en vernietigen". Ten aanzien van de sfeer in Europa met betrekking tot oorlog of vrede, zei- de hij, dat, ofschoon zijns inziens „mo menteel het grootste gevaar naar de achtergrond is gedrongen, de Navolanden en andere, die de vrede nastreven, op hun hoede moeten blijven". Staatssecretaris Moorman bracht in Norfolk een bezoek aan de opperbevel hebber van de geallieerde Navo-strijd- krachten in het gebied van de Atlanti sche Oceaan, admiraal Jerauld Wright. Kort na aankomst per vliegtuig uit Washington inspecteerde hij de voor het hoofdkwartier opgestelde erewacht. Admiraal Wright verklaarde, dat het bezoek van Staatssecretaris Moorman aan zijn hoofdkwartier hem zeer veel genoegen deed en legde de nadruk op de belangrijke bijdrage van Nederland aan de Navo. ONDF~ SCHEIDING. Tijdens het officiële afscheid van zijn gastheer.de Amerikaanse Staatssecreta ris van Marine, Charles S. Thomas, ont ving vice-admiraal Moorman uit diens handen de versierselen van het groot kruis van het Legion of Merit. Staats secretaris Moorman verzocht Staatsse cretaris Thomas zijn diep gevoelde dank voor deze bijzondere onderscheiding aan president Eisenhower te willen over brengen. Bij zijn vertrek naar Europa werd Staatssecretaris Moorman uitgeleide ge daan door zijn Amerikaanse gastheer en ambtgenoot en door Harer Majesteits ambassadeur, dr. Van Royen.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 8