mmmïïwmi Zaterdagelftal behaalde royale (5—1) op falend Velox zege Twee uitstekende doelpunten van Arie v. d. Oever Ter Leede-voorhoede kwam niet los uit Ridderkerkse klei Hartstochten laaiden te hoog in derby LDWS-Or. Groen op ARC DANKT 1-1 SPEL TEGEN EXCELSIOR P AAN ARBITER MAANDAG 11 FEBRUARI 195T Beheersing van het middenveld was beslissend (Van een oneer verelagigevere) Het bonds zaterdagelftal heeft weer een uitste kende oefenwedstrijd achter de rug, die de burger ongetwijfeld moed zal geven gezien het resultaat: een ongedachte en verdiende 51 zege op de lijstaanvoerders van de le klasse A der amateurs, die met hun volledige competitie-elftal en dus op volle oorlogssterkte in het veld verschenen. We zijn geneigd om te veronderstellen, dat de Utrechtenaren hun tegenstanders hebben onder schat en gedacht zullen hebben dat varkentje wel eens even te zullen wassen. Maar toen ze zich goed en wel realiseerden, dat dit varkentje zich niet wassen liet - en dat was al heel spoedig na het begin - had het zaterdagelftal al een vaste greep op het middenveld en het liet die, enkele korte perioden uitgezonderd, niet meer glippen. Voor het eerst was Woudsma weer in het doel opgesteld en zijn rust en be trouwbare werk werkte aanstekelijk. De hele middenlinie komt een pluim toe voor het gedegen en goed opgebouwde De bondsploeg heeft verdienstelijk spel laten zien en met dit elftal kan men met vertrouwen de komende interlandwedstrijden tegemoet zien. al zal er hier en daar wel wat bij te schaven zijn en komt mogelijk nog een enkele speler voor vervanging in aanmerking. Maar de basis Is goed en men kan daarop rustig verder bouwen. De produktiviteit vlei te loven, vooral door een gezonde opbouw van de talrijke aanvallen. Arie v. d. Oever mag dan als technisch speler geen voldoende kunnen halen, met zijn twee uitstekende doelpunten toonde hy opnieuw zyn nut, terwijl hU bovendien nog vier keer het houtwerk trof. de stand op 1—2 te brengen. En alsof dit nog niet genoeg is. weet v. d. Oever nog voor de rust de stand op 1—3 te brengen als na een zeer snelle aanval van de hele ploeg De Graaf hoog voor zet en de blonde Katwijker geweldig hard Inkopt. In de tweede helft begint Velox met een hevig offensief, maar v. d. Horst mist tot tweemaal toe een gpede kans door hoog over te schieten. Ondanks het zware en modderige middenveld wisselen offensief en tegenoffensief zich snel af en blijft de strijd boeiend. Na een kwartier is het pleit dan beslecht als v. Dalfzen na een afgeslagen aanval van Bout met een schitterend hoog schot doelman van Kooten kansloos slaat. Vooral als daarna het bondself- tal zijn aanvalsritme weer te pakken krijgt, komt Velox er niet meer aan te pas. Talrijk zijn de aanvallen op het Utrechtse doel. maar evenals voor rust, vindt v. d. Oever tweemaal de paal op zijn weg naar een hogere voorsprong. Bout brengt tenslotte de eindstand op 51. als v. Dalfzen hem een goede pass geeft. Met behulp van de Veloxdefen- sle verdwijnt de bal in het Utrechtse doel. Tegen het einde probeert Velox Rijnsb. Boys schoot mei scherp (Van een onzer verslaggevers) Op een uiterst zacht en meer dan mod derig veld hebben de Rijnsburgse Boys in Gouda kans gezien Jodan Boys met 16 klop te geven. Het was vooral mid- voor Zwaan, die de Goudse achterhoede keer op keer de baas was. Reeds na vijf minuten spelen had de Rijnsburgse midvoor succes, toen hij goed doorliep op een hoge pass van rechtshalf v. d. Mey. Zyn hard schot was voor de Goudse doelman onhoudbaar: 01. Even later was het echter al weer gelyk, toen bij een aanval over links v. d. Sleet ver zuimde de bal te spelen en de vrij staande rechtsbinnen zijn linksbinnen in staat stelde een treffer af te vuren op doelman Heemkerk: 11. Rijnsburgse Boys speelde echter onmiskenbaar beter. De voorhoede kreeg de steun van de bel de kanthalfs, waardoor dikwijls leuke combinaties konden worden opgebouwd. Nadat enkele malen het houtwerk ge troffen was, wist Van Egmond zyn elf tal opnieuw de leiding te geven: 12. Dezelfde speler slaagde er enkele minu ten later in deze voorsprong te vergro ten, toen hij na een soloren oog-in-oog kwam met de Goudse doelman: 13. Kort hierop brak de rust aan. In de tweede helft speelden de gast heren beduidend harder, van welke ge wijzigde tactiek spoedig enkele Rijns burgse spelers de dupe werden. Toch verhinderde dit de geelzwarten niet de voorsprong te vergroten. Door Zwaan werd het 14 uit een voorzet van links buiten Van Zuilen, die zelf even daarna 15 op zyn naam bracht uit een goed genomen hoekschop. Nadat Zwaan nog 16 gescoord had, moest Van Zuilen na een botsing met de Goudse spil zich laten vervangen. In de stand kwam echter geen verandering meer. Dat de spelers zich daarna in modde rig slootwater moesten reinigen, kon de vreugde bij de Rijnsburgers niet vermin deren. Courses Hilversum De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen lulden: De Sotaprijs 1. Undoum Hanover (J. T. de Graaf) (1 36 4); 2. Urar.le Hanover K: 3. Trixy; Tot. wl. f3.50. pl. f 1 80, 2.30. gek. f6 20. cov. f4.80 Miusoletoneprljs: 1 Urma Norton (J ran Dooyweerd') (1.332. Une Gaslndra; 3. utopie; Tot. wi. f6.40, pl. f 1 40. 1.20, 1 90. gek. f6 10. cov. f3.40. Prince John-prijs le afdeling: 1 Qulta Hanover (J. T. Leeuwen) (1.29.7); 2. Ta mara Norton; 3. Tarzan Holton dia G. Tot. wi. f 11.—pl. f3.70. 2.10. 2 gek. f 15. cov. f 8.80. 2e afdeling: 1 Tosca (W. H. Geersen) (1.32); 2 Sijtje Osso; 3. Troubadour; Tot. wl. f2.80 pl. f 1.40. 2.70. 1.60 gek f 11.50. cov. f 14.30. Doctor Spencer-prijs, le afdeling- I Tom De scherpe finish in de course om de Muscletone-prijs te Hilversum tussen Urma Norton (achtergrond), die winnaar werd en Une Casindra. Wi. f3.90 pl f 1 60. 1.60, 2.40, gek. f6 50. cov f6 10. Scotch Thiste-prijs: 1 Tabor (A R. Nottelman) (1.27 3): 2. Stu-ant A; 3. Rita Bel win Tot.: wi. f 1.90. pl. f 1.40, 1.50. 2.—. gek f 2 50. cov. f 3.40 Hit Song-prijs: 1. River (F. J Heren berg (1.27.5); 2. Paul B; 3. Qulchotte; Tot.: wl, f5.50. pl. f 1.80. 2.50. 1.90, gek. f22.00, cov. f 8.50. Scotch Harbor prijs voor amateur rijders: 1 Rocena (1.26.9); 2. Queenly Bertha; 3. Speedy Lady. Tot.: wl. f9.10. pl. f2 50. 1.50, 190. gek. f 11.—cov. f5 Mighty Ned-prys: 1. Hyde Parit (T. A. Mix (K Woudstra) (1.29.2); 2. True Sper.- v.d. Veen) (1.25.2); 2. Peterhof; 3. Double eer; 3. Sylvia Hanover; Tot wi f5 20. pl f 1.70. 1.90. 2 70. gek f510. cov. f6.30. 2e afd.1. Tourterelle (J. Wagenaar Jr) (1.30.6); 2. Putaelinde; 3. René' M.; Tot.: 'ARIE VAN DEN OEVER produktief 6pel en zowel Nieuwstraten, v. d. Schee, die wat moeilijk op gang kwam, als v. Duijn behoorden tot de uitblinkers. De voorhoede toonde, we zeiden het reeds, voldoende produktiviteit en de buiten spelers hadden hierin een werkzaam aandeel. De teruggekeerde Bout mag dan wat minder snel zijn geworden, zijn spelinzicht was, evenals van de sloom lijkende, maar zeer gevaarlijke de Graaf, uitstekend. De beide binnenspelers v. Dalfzen en Kerkdijk pasten zich daarbij heel goed aan en zorgden voor verschil lende fraaie combinaties. Al spoedig nam de zaterdagploeg de leiding, toen Bout een uittrap goed op ving en hoog voorzette, waarop v. d. Oever met een uitstekend schot in de uiterste benedenhoek de score opende. Velox komt dan wat meer in de aanval, vooral omdat Honing als linksback nog niet is ingespeeld en veel last heeft met de uiterst snelle rechtsbuiten Uitten- bosch, die verschillende goede kansen weggeeft. Een daarvan levert een uit stekende kans op omdat Woudsma slechts vallende de bal kan onderschep pen. De terugspringende bal schiet v. d. Horst echter hoog over. Het is echter slechts een tijdelijk uitstel, want na een snelle switch komt Uitenbosch vrij en zijn hoge schot verdwijnt vlak onder de lat in het doel. Het bondselftal neemt dan langzamerhand bezit van het mid denveld en hoewel Velox af en toe nog wel eens gevaarlijk wordt, is het toch het Utrechtse doel, dat het meeste gevaar heeft te duchten. Schoten van de Graaf, v. d. Oever, Kerkdijk en v. Dalfzen be zorgen doelman v. Kooten handen vol werk. waaraan hij zich uitstekend kwijt. Wel moet ook Woudsma nog wel eens handelend optreden, maar als tenslotte Bout opnieuw uitstekend voorzet, stelt v. d. Oever met een klein tikje v. Dalf zen in staat met een schitterend schot Zaferdagvoelbal Uitslagen standen Ze KLASSE 's-Grav. SVHoogvliet 33 ZwaluwenSSS 03 ARCExcelsior P 11 RVVHTer Leede 00 Ter Leede 14 9 3 2 21 48—23 VVGZ 13 6 5 2 17 20—16 ARC 14 6 4 4 16 28—26 's-Grav. SV 12 5 4 3 14 20—18 SSS 13 5 3 5 13 23—25 Quick Boys 11 4 4 3 12 29—23 RVVH 14 3 5 6 11 22—23 Zwaluwen 14 4 3 7 11 27—34 Excelsior P 14 4 3 7 11 22—33 Hoogvliet 13 1 4 8 6 2742 3e KLASSE A Excelsior MMonster 41 TSBOrnas 22 Jodan B.Rijnsb. Boys16 Excelsior M 14—24 TSB 11—10 CSVD 12—16 Ornas 11— 8 Rijnsb. B. 13—16 RCL 13— 6 SHS 12—14 Jodan Boys 11— 2 Monster 1314 4e KLASSE A RCV—Leiden 2—2 RouwkoopSportlust 13 Sportlust 13—22 RCV 13—11 Noordwyk 13—20 VWS 14—10 GWS 14—18 Rouwkoop 13— 9 Koudekerk 1212 Katwijk 149 Leiden 13—12 Bodegrav. 9— 5 4e KLASSE A (WEST 1) RobaverAGT2—4 FLOOR VAN DUYN (Q. Boys) bij de uitblinkers nog een gunstiger eindstand te berei ken en tot tweemaal toe moet v. d. Schee redding brengen, terwijl tenslotte de Utrechtenaren een strafschop wordt onthouden als v. Duijn hands maakt en de scheidsrechter laat doorspelen. Vier doelpunten werden afgekeurd (Van een onzer verslaggevers). Ter Leede beeft in de uitwedstrijd tegen RVVH een onverwacht verlies- puntje moeten Incasseren, doordat de Sassemers niet verder kwamen dan een 00 spel. waarmede de verhoudingen het beste zyn weergegeven. Het zal voor de roodgelen vreemd zyn niet te winnen en we moeten heel ver teruggrijpen, willen we een wedstrijd vinden, waarin Harskamp c.s. niet tot scoren kwamen. Harskamp zelf kon heel moeilijk uit de voeten komen door de zware dekking van In 't Veld enerzijds en door het meer dan zware en moeilyk te bespelen terrein anderzijds, iets waarmee trouwens al velen te kam pen hebben gehad. Het is een moeilijke opgave bij RVVH te winnen en de rood gelen kunnen zich troosten met de gedachte, dat hier al velen de nek hebben gebroken. Toch is de wedstrijd ondanks het ont breken van doelpunten geldige doel punten althans levendig genoeg ge weest door het hoge tempo, waardoor de bezoekers het eerste gedeelte van de strijd het initiatief in handen konden nemen, afgewisseld door gevaarlijke uitvallen van de Ridderkerkers. In deze periode kwam Ter Leede tot een doel punt van Her Molenaar, maar dat werd terecht wegens buitenspel afgekeurd. Na rust heeft dezelfde speler nog drie doel punten gescoord, die echter geen van alle genade konden vinden in de ogen van scheidsrechter v. d. Berg. Over twee daarvan valt echter te discussiëren of ze wel hieronde r gerekend moeten worden. Zo nam bijvoorbeeld Gerrit Harskamp op listige wijze een vrije schop tussen de RVVH-verdedigers door en de snel gestarte Molenaar vond al leen de doelman tegenover zich. Maar zoals gezegd, scheidsrechter v. d. Berg was onverbiddelijk en stond geen doel punt toe. Zo verstreek de tijd onder voortdurende spanning, die wel meer malen belde doelen nog in gevaar bracht Vierde klassers Zaterdagvoetbal RCV—LEIDEN 2—2) Alle doelpunten in de wedstrijd RCV Leiden, welke op een zeer zwaar veld werd gespeeld, werden in de eerste helft gescoord. RVC had het eerst succes en zag in de zevende minuut midvoor Hof stee uit een corner het eerste doelpunt scoren. In de dertiende minuut kwam Leiden weer naast de Waddinxveense ploeg, toen de RVC-defensie voor ver meend buitenspel bleef staan en Hons- beek deze fout afstrafte 11. Toen echter in de 25ste minuut de Leiden-spil v. d. Kwaak het leer niet snel genoeg wegwerkte, veroverde RCV door Hof stede op nieuw de leiding. Met een ver schot bracht Key nog voor de rust de balans weer in evenwicht. Na de her vatting noteerden beide ploegen beurte lings een overwicht, maar gescoord werd er niet meer: 22. RouwkoopSportlust (1-3) Met een 1—3 zege kreeg Sportlust meer dan waarop het gezien het spel- beeld recht had. Vooral in de tweede helft moesten de Woerdenaren langdurig het hoofd bieden aan een zware Rouw koop-druk. De strijd begon hoopvol voor de Voorsohotenaren, want na 20 minuten spelen namen zijn door midvoor Ra- vensberg de leiding. Er deden zich daarna nog meer goede kansen voor Rouwkoop voor, maar die werden niet benut en tenslotte nam Sportlust het initiatief over en sloot de Woerdense ploeg de eerste helft af-met een 1—2 voorsprong. Rouwkoop startte de tweede helft met een fel en langdurig offen sief. maar de gelijkmaker wilde niet komen en toen tenslotte bij een uitval de midvoor van Sportlust een vrije kans kreeg en deze ook benutte, was de zaak bekeken: 1—2. maar waarin de doelpunten weg waren en weg bleven. Harskamp liet tenslotte ook nog moedeloos het hoofd hangen en zo ging er op het laatst in het geheel geen kracht meer uit van de Sas- semse aanval, die anders zo gevreesd is. Kees Molenaar werd hierin duchtig gemist, waardoor een omzetting nodig was en invaller Evers op de rechtsbui tenplaats kwam. Het was. zoals gezegd, een uitslag die de verhouding het beste weergaf, terwijl dat ene verliespunt Ter Leede voorlopig nog geen schade doet. Voetbal in Afdeling Leiden (Van onze LVB-mcdewerker) Van de drie voor de eerste klasse vastgestelde wedstrijden was het treffen tus sen LDWS en Oranje Groen wel het belangrijkst. Niet dat het hier ging om de bezetting van een der kopplaatsen. stellig niet, maar hier stond de plaatselijke eer op het spel. Jammer was het, dat hierbij de hartstochten wel wat te hoog op laaiden, waardoor de wedstrijd meerdere malen uit handen van scheidsrechter Collee glipte. Pas toen hij In de tweede helft de LDWS-er Siera het verder mede spelen ontzegd had, wegens ongepast optreden tegenover een tegenstander, be daarden de gemoederen wat. Het was toen echter al te laat om de wedstrijd nog geheel te redden. Er waren toen reeds te veel dingen gebeurd, die op een voetbal veld beslist niet thuis horen. Jammer heren! Dat LDWS met 21 won was nog geflatteerd ook, een gelyk spel had Oranje Groen zeker wel verdiend. Rouwkoop toonde zich op eigen veld tegen Weteringse Boys breeduit de meerdere en won met 62 verdiend. Altior won bU Rijpwetering met 12, waarover men in Langeraarse kringen zeer verheugd was, daar dit in jaren niet meer gebeurd was. LDWSOranje Groen Rust kwam met dubbel blank, nadat scheidsrrechter Collee, die voor het eerst in de eerste klasse floot en over wiens beslissingen men vooral in het Oranje Groenkamp slecht te spreken was, enkele doelpun ten van Oranje Groen had afgekeurd. Na de pauze scoorde eerst Leune met een kopbal uit een voorzet van Prins, waarna Luiks met een ver schot juist onder de lat opnieuw doel trof: 20. Oranje Groen kwam hierna sterk in de aanval, maar wist het slechts tot één treffer te brengen van Jaap van Belkum (21). waarbij Rijsbergen het leder van richting veranderde en doelman Wee- nink in de verkeerde hoek dook. RouwkoopWeteringse Boys In een prettige wedstrijd heeft Rouwkoop met de sterk geflatteerde cijfers 6—2 van het bezoekende Weteringse Boys gewonnen. Spoedig had Vis de weg naar het doel gevonden, welk voorbeeld door Boender maker gevolgd werd: 20. Na de thee ging de strijd aanvankelijk gelijk op. Twintig minuten voor het einde scoor den de Boys 21. waarna Vis de stand Scheidsrechterlijke dwaling (Van een onzer verslaggevers) Dat ARC in de thuiswedstrijd tegen Excelsior P met een 11 spel uit de bus is gekomen, hebben de roodzwarten voor een belangrijk deel aan scheidsrechter P. Starrenburg te danken. Deze maakte kort voor het einde namelyk de fout het spel dood te fluiten, toen de ARC-doelman v. d. Mark en zijn spil Mooy met elkaar in botsing kwamen op de rand van het strafschopgebied, bij een poging een voorzet van links te onder scheppen. Het doelpunt, dat de Excelsior-midvoor (uiteraard volkomen vrij voor het Alphense doel) een fractie van een seconde na het fluitsignaal van de heer Starrenburg scoorde, moest hierdoor worden afgekeurd. Een enorme vergissing van deze arbiter, want er waren geen tegenstanders betrokken bij de botsing tus sen v. d. Mark en Mooy. Maar het fluitsignaal had geklonken en hoe Excelsior ook protesteerde, er hielp geen lieve moedertje aan Overigens zou Excelsior met een even tuele overwinning wel iets teveel hebben gekregen, alhoewel de ploeg uit Pernis na de pauze het minst slecht speelde. De prestaties van beide elftallen WAren wat de kwaliteit betreft aan de zeérbe- scheiden kant. Alleen de doelpunten wa ren van behoorlijk gehalte. De bezoekers namen aanvankelijk het spel in handen, maar slecht schieten hunnerzijds en goed werk van de ARC- doelman v. d Mark stonden doelpunten in de weg. ARC moest het in deze pe riode van uitvallen hebben en in de 25ste minuut leverde een van deze suc ces op. Uit een snelle aanval bracht De Hoed het leer goed voor het Pernisser doel waarna midvoor Last het vallend met het hoofd in de touwen ranselde: 10 Een prachtig doelpunt. ARC bleef hierna in de aanval Een kogel van De Hoed beukte de paal. terwijl schoten van De Bruin en Verbokkum op een haar na het doel misten Twee minuten voor de rust kwamen de gasten weer naast ARC. op soortgelijke wijze als waarop de thuis club de leiding had genomen. Ook hief was het de linksbuiten, die de te trage Krijgsman passeerde en de bal op maat voor het doel bracht, waarna de midvoor op fraaie wijze zijn ploeg naar de 11 stand kopte Na de hervatting kwam er van een goede opbouw van de aanvallen weinig meer terecht. Het was dikwijls een doel loos heen en weer getrap met de bezoe kers een tikje sterker dan de een af wachtende houding aannemende ARC- ers. Kort voor heteinde deed zich het reeds gememoreerde incident voor. waar door ARC aan een nederlaag ontsnapte. Trouwens in de laatste minuut kon v d. Mark nogmaals Vrouwe Fortuna de hand schudden, toen een kogel buiten zijn bereik tegen de lat terecht kwam... Sportsplinters De Russin Inga Artamanova is zon dag te Imatra (Finland) wereldkam pioene hardrijden op de schaats voor dames geworden In het eindklassement bezetten Russische rijdsters de eerste vier plaatsen. De wereldkampioene van 1956, Sofia Kondakova, werd ditmaal vierde. Het kampioenschap van Nederland ereklasse, groot biljart 47/2 zal defini tief worden gehouden van 16 tot en met 19 mei a.s. in de Friese Club te Leeu warden. De N.BB. heeft in principe besloten deel te nemen aan de Europese boks kampioenschappen voor amateurs, die van 25 mei tot en met 1 juni a.s. in Praag worden gehouden. op 31 bracht en de Boys rechtsbinnen 32 scoorde. Daarna brachten Vis en Anker de score op 5—2 en zorgde Jan sen uit een strafschop voor de eind stand: 62. RijpweteringAltior In de eerste helft van deze wedstrijd had Altior het beste van het spel, maar gemis aan stootkracht in de voorhoede was oor zaak. dat doelpunten voor de Langeraar- ders uitbleven. In de achtste minuut nam de thuisclub door Hassing de lei ding. In de tweede helft bleek een om zetting in het Altior-elftal een verbete ring te zijn. Uit een scrimmage voor het Ripper doel wist J. Versluis gelijk te maken, terwijl Zevenhoven na uitste kend werk van midvoor Bos. de Lan- geraarders de leiding kon geven: 1—2. De kans op de gelijkmaker lieten de Rippers hierna liggen door de 1 het verlaten doel te schieten. Stand: SVLV VTL Altior LDWS Rouwkoop 11—21 St. Bern. 1118 Or. Groen 1113 Rijpw. 11—13 Wet. Bovs 10—11 VNA 1 naast 11—10 11— 8 12— 8 11— 7 11— 6 TWEEDE KLASSE Voor de tweede klasse ging slechts één wedstrijd door. ZLC zag kans bij VNL met niet minder dan 16 te zege vieren. door welke overwinning ZLC naast Stompwijkse Boys op de tweede plaats is terecht gekomen. ZATERDAGAFDELING Oegstgeest liet thuis spelend tegen Kagia geen steek vallen, al is de 2—1 zege dan verre van overtuigend. In le der geval wordt hierdoor de tweede plaats thans gedeeld met het Ter Aarse TAVV. Sleutels zal na de beslissing van het afdelingsbestuur stellig twee punten in mindering krijgen, omdat onze stad genoten bij Woubrugge met slechts zes Six M. Tot wl. f22 70, pl. f2.—. 1.40, 1.50, gek. f 57.60. cov. f 2.50 Totallsator-omaet: f 175 606 ZWEMMEN Tournee Robben Tijdens zwemwedstrijden in Paarl. 'Kaap Provincie) in Zuid-Afrika heeft de Robben-zwemster Man- Kok de 200 yards vrije slag gewonnen'in 2 min. 26.2 sec., hetgeen een nieuw Zuidafrikaans record be tekent. Verleden week had Mary Kok het Zuidafrikaanse record op deze afstand reeds teruggebracht tot 2 min. 28 sec. Atie Voorbij (Robben) zegevierde op de 100 yards vlinderslag. De chronome ters wezen voor haar de fraaie tijd aan van 1 min. 8.5 sec. Lenie de Nijs zegevierde op de 100 yards rugslag door 1 min. 8 sec. te zwemmen, waarmee zij 3.4 sec. boven het wereldrecord van Geertje Wialema bleef. Ook in Kaapstad, waar voor 2000 toe schouwers. bij wie zich de Nederlandse ambassadeur en de Nederlandse consul bevonden, de zwemkampioenschappen van de westelijke provincie zijn gehou den. hebben de Robbenzwemsters suc cessen geboekt. Zo zegevierde Atie Voor bij op de 100 yards vlinderslag in de tijd van 1 min. 6.5 sec. en daarmede had zij het Zuidafrikaanse record met 8.8 sec. omlaag gebracht. Greet je Kraan won de 100 yards vrije slag in 58.1 sec., hetgeen een evenaring van het wereldrecord van Jody Alder- son (VS) betekende. De Australische Dawn Fraser heeft op 25 augustus van het vorig jaar te Townsville een tijd van 56.9 sec. laten afdrukken, doch deze prestatie is nog niet als wereldrecord er kend. De 220 yards schoolslag werd door Rita Kroon in de nieuwe Zuidafrikaanse recordtijd van 2 min. 58.4 sec. gewon nen. DAMMEN Damkampioenschap van Nederland Te Utrecht is het toernooi om het persoonlijk damkampioenschap van Ne derland voortgezet met de volgende partijen: BergsmaTerlouw 11LarosDe Boer 02; VerhoevenVan der Sluis 11: GinnegenVan Dijk 02; Bergs maBom 1I; Jurcka—Huisman 11; Grooteman—De Jong 0I; Okrogelnik —W. Roozenburg 02: BeekeTerlouw 1—1: Verhoeven—De Jong 02; Jurcka Beeke 11GrootemanOkrogelnik 0—2. Bergsma en Bom hebben de leiding met Ieder 10 punten. Daarna volgen Beeke. Boer. Van Dijk. Huisman. De Jong, Jurcka.. Okrogelnik, W. Roozen burg en Terlouw met ieder 9 punten. Kinnigen. Laros en Van der Sluis heb ben ieder 7 punten en onderaan de lijst staan Verhoeven en Grooteman met ieder 3 punten. spelers verschenen, wat uiteraard voor scheidsrechter v d. Nagel te weinig was om te laten beginnen, zodat men on- verrichterzake huiswaarts keerde. En dan te bedenken, dat de Sleutelspelers om een extra goede leiding verzocht hadden en zo mogelijk controle van de afdeling! Volleybal-competitie Winst en verlies voor Leiden in de gewestelijke hoofdklasse De winst voor Leiden kwam in de gewestelijke hoofdklasse van Profes- sorenwijk, dat Die Raeckse (Haarlem) met een 32 nederlaag naar huis zond. Het verlies kwam van HVL, dat na een overdonderend begin (90 in de eerste set). OVC (Den Haag) de revanche moest laten voor de neder laag, welke de Hagenaars thuis van onze stadgenoten kregen te incasse ren. Sleutelring kon het in Den Haag tegen RVC vanzelfsprekend niet bolwerken. De strijd van Professorenwyk tegen Die Raeckse liet de toeschouwers lang in onzekerheid over de afloop. Profes- sorenwijk beschikte over een betere techniek, doch dit technische overwicht werd door het enthousiasme van de Haarlemmers genivelleerd. Het was dit enthousiasme dat Die Raeckse in staat stelde in de verdediging de meest on waarschijnlijke ballen te redden. Smash es. die door Professoren wijk reeds als punten werden geteld, kwamen nu terug Tot in de laatste set blééf Professorenwtjk op dergelijke ballen als geparalyseerd staan. Gelukkig voor de Leidenaars raakten de Haarlemmers in de span ning van de laatste set zó van de kook. dat zij bij het opvangen van de service fout op fout stapelden, en dan ook niet meer aan de aanval toe kwamen. Bij het wisselen van speelhelft, met Pro fessoren wijk 8—4 vóór. hadden zij, duidelijk zichtbaar, alle hoop op een overwinning al opgegeven en rustig spe lend konden de mannen van Van Eg- mond twee kostbare punten bij hun totaal voegen. HVL—OVC stond technisch op een hoger plan. Onze stadgenoten begon nen uitstekend. Sterk serveren bracht OVC al aanstonds in moeilijkheden Tot 9—0 in de eerste game liepen de rood- witten uit. er het talrijke publiek ging er eens recht voor zitten om te zien hoe de Hagenaars zouden worden ge slachtofferd. Het pakte heel anders uit. Een time-out gaf OVC wat adem. De service ging voor HVL verloren en daar mee verloren de roodbaadjea de con trole op hun spel. OVC beheerste verder de strild Zelfs het verlies van de tweede set kon de Hagenaars niet deren. Even nog dacht men aan eer herstel van HVL toen het bü eer achterstand van 2 sets tegen 1 en 136 in de 4e set tn liep tot 1311. Het mocht echter niet baten. Wederom een time-out brak de con centratie van onze stadgenoten, en de service ging voor hen verloren. Resoluut maakte toen OVC zijn revanche tot een feit.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7