Nescafé kan Anderson en zijn mannen boekten een opvallende vooruitgang WIN ZO'N PRACHTIGE Zuivere reactie ran auditorium op een gemoderniseerd program Als U keelpijn hebt... 95ste jaargang Woensdag 6 februari 1957 Tweede blad no. 29055 Gemeente neemt twee kleuterscholen over Van Ver. voor Voorbereidend Onderwijs Het bestuur van de Vereniging voor Voorbereidend Onderwqs beheert, be halve een kweekschool voor de oplei ding van kleuterleidsters, drie kleu terscholen, gelegen resp. aan het Rapenburg, de Duivenbodestraat (vóór 1 september j.L: de Leliestraat) en de Lorentzkade (vóór 1 september j.l.: de Roodenburgerstraat). De kleu terscholen dienen tevens als leer school, waar de kwekelingen gelegen heid hebben zich te oefenen in de praktijk van het lesgeven. Met het bestuur zijn besprekingen gevoerd over het overnemen van de kleuterscholen aan de Duivenbode straat en de Lorentzkade door de ge meenté. Deze besprekingen hebben tot volledige overeenstemming geleid. Het bestuur verbindt aan de overname de volgende voorwaarden: 1. het aan gaan van een overeenkomst, krachtens welke de vereniging het recht heeft ten behoeve van de leerlingen van haar kweekschool gebruik te maken van openbare kleuterscholen als leerschool; 2. het in gemeentedienst aanstellen van het personeel, dat aan beide kleuter scholen verbonden is en 3. het overne men van de inventaris van de beide kleuterscholen. Het is de bedoeling de thans over te nemen scholen als leerschool aan te wijzen. Een voorstel tot benoeming van de hoofdleidsters zullen B. en W. binnen kort de raad voorleggen. De bevoegd heid tot benoeming van de leidsters berust bij het College van B. en W. Aangezien de scholen zijn gehuisvest :in gemeentelijke schoolgebouwen, be hoeft alleen de inventaris te worden overgenomen. Met het bestuur is over eenstemming bereikt over een over namesom van f 1000.per school of f2000.in totaal. B. en W. tekenen hierbij nog het vol gende aan: De Kleuteronderwijswet kent niet de figuur van het overnemen van bijzon dere kleuterscholen door de gemeente. De overname zal daarom in de vorm moeten worden gegoten van stichting van twee openbare kleuterscholen, zulks met ingang van de dag. waarop de twee kleuterscholen van de Vereniging voor Voorbereidend Onderwijs zuilen zijn opgeheven. Aan de voor stichting van openbare kleuterscholen gestelde eis, dat de school-moet worden bezocht door tenminste 60 kleuters, wordt ruim schoots voldaan. Beide scholen worden thans elk bezocht door pl.m. 100 kleu ters. Met de tegenwoordige, over te hemen inventaris, zijn beide kleuterscholen slechts zeer bescheiden ingericht. Aan vulling van de inventaris is daarom nodig. Daarmede zal een bedrag van f 6000.zijn gemoeid. Onlangs is aan de kleuterschool Lorentzkade een derde klasse gevormd, waarvoor in het geheel geen meubilair en speel- en ontwikke lingsmateriaal aanwezig is. Het meest Commissie Tijdelijke Gezinsverpleging opgericht Op initiatief van de Sociale Raad is in het leven geroepen een Commissie voor Tijdelijke Gezinsverpleging, welke Commissie door de voorzitter, prof. dr. J. Prins werd geïnstalleerd. Een verzoek van de Kinderrechter te 's-Gravenhage, waar een dergelijke com missie sedert 1941 bestaat en bewezen heeft van zeer veel nut te zijn, is aan leiding geweest ook in Leiden tot de instelling daarvan over te gaan. De commissie is samengesteld uit ver tegenwoordigers van verschillende so ciale instellingen, t. w.: mr. J. G. Berg meier. voorz. Ver. voor Kath. Gezins voogdij en Patronage); mr. P. A. van Toorenburg, vice-voorz. (Sociale Raad); mej. mr. A. C. Krijkamp, secretaresse Sociale Raad)mr. H. R. Goudsmit (Raad voor de Kinderbescherming); mevr. mr. M. A. KakebeekeVan der Put (Pro Juventute)de heer S. Krist (Dienst voor Sociale Zaken); mej. C. J. Moet (Geref. Maatschappelijk Werk); jkvr. mr. Th. Roëll (advicate)mej. N. Scheerder (R.-K. Schoolmaatschappelijk Werk); dr. J. A. M. Schouten (Medisch Opvoedkundig Bureau)mevr. W. E. SwartObenhuysen (Ned. Herv. Kerk) mej. A. M. Timmer (Humanitas) en mej. mr. M. J. Zeelenberg (Kinderpolitie). De commissie ziet haar taak uitslui tend als een bemiddelende. Als centraal orgaan wil zij deze bemiddeling verlenen aan ouders en instanties, die een kind tijdelijk buiten het gezin willen onder brengen enerzijds en gezinnen, die be reid zijn tijdelijk een kind te verzorgen anderzijds. Om tot het gestelde doel te geraken is het nodig pleeggezinnen te vinden, die in staat zijn minderjarigen op te voeden. De gelegenheid tot deze aanmelding staat open iedere werkdag van 1112 uur vun. aan het bureau van de Sociale Raad, Nieuwsteeg 6. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het kand.ex. F. Wis- en Natuurkunde, de heer J. Wolters (Den Haag); doet. ex. Scheikunde, de heren E. Th. Mulder (Den Haag) en J. van Thuyl (Leiden); doet. ex. Geologie, de heer N. B. H. Stevens (Den Haag). WIENER SANGERKNABEN. Het optreden van de Wiener Sanger- knaben valt niet zoals wij gisteren meld den op woensdag a.s., doch op donderdag 14 februari. noodzakelijke is tijdelijk onttrokken aan de inventaris van de twee reeds be staande klassen. Inrichting van deze derde klasse zal nog een extra bedrag van f5000.vergen. In totaal zal der halve een bedrag van f 11.000.voor voortgezette eerste inrichting beschik baar moeten worden gesteld. Een urgentieverklaring voor de bouw van een kleuterschool met vier lokalen welke aan de Vereniging voor Voorbe reidend Onderwijs was afgegeven ten behoeve van de stichting van een ge bouw voor de aan de Lorentzkade ge huisveste school, is in verband met de overname van deze schooi thans aan de gemeente overgedragen. (Ingez. Med.-Adv.) Nescafé geeft U de kans op zo n sietlijke, handige Nescafé kan!* Doe als volgt: Maak deze limerick af! Als U Wiener Melange wilt maken Die als Wiener Melange moet smaken: pittig, geurig en fijn, moet t van Nescafé zijn Schrijl op dc achterkant van het volledige etiket van een blik Nescafé (formaat doet er niet toef) Uw naam en adres in blok- Ictters plus de laatste regel van de limerick en zend dit aanNescafé. Postbus 1300. Amsterdam. In linkerbovenhoek ver melden PRIJSVRAAG. Laatste datum van inzending 14 febr. 1957 Prijswinnaar*: krijgen vóór 28 febr. a.s. bericht Beet s.v.0. de naam van Uw winkelier op. Newlé it bet peilt pon eerde merk oplosbare koffie, waarvoor de kan t» ontworpen. Junior bu* I 1.43 Normaal I 2-53 Familie bos f 9 20 Coffeinevrij - Normaal f 2-90 Familie bus f 10.45 BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Johannes Leonaaxhis, zn van. W. P. Naohtegeller en G. M. van Stal, Johannes Hendrik, zn van P. Robijn en E. Stlkke- loruim, Lucia Theresda, dr van E. Frledhoff en C. A. Edelaar, Paul, zn van J. Ch, Bar telsman en J. *H. J. van der Lans, Mabhil- de Gemma, dr van C. L. B. Janssens en K M. Vloeijberghs, Johannes Franciscue Theodoras Wilhelmus, zn van F. W. J. Nijssen en J. B. C. M. Boogers, Johanna Franscisca Martina, dr van W. Kamphuis en J. C. C. Nijssen, Jacob Hendrik, zn van H. A. de Jong en M. van Lienden, Petras Pa/ulius Maria, zn van F. P. Vial en J. A E. Vissers, Joham, zn van H. van Leeu wen en N. de Vreugd, Monique Clarissa, dr van W. van der Pol en J. C. Deve- llng. Ellen Machteld, dr van H. Oudman en'G. Bürmann. OVERLEDEN L. M. van de Vissersdfjk., 63 Jr. wed-uwe van J. J. F. de Bad-ts, M. van Hooidonk, 6 dagen dr. Succes voor musicerende politie Muzikale en stijlkritische ontplooiing Vijf jaar geleden stond Diek Anderson voor het eerst voor zijn confrères. Wij herinneren ons dat als de dag van gisteren, omdat hij onmiddellijk indruk maakte. Talent paarde zich bij hem aan capaciteiten. Mogelijkheden werden ge openbaard, die de Leidse politiemannen thans volkomen in vervulling hebben doen gaan. De vooruitgang, die het „Leidsch Politie Muziek Gezelschap" in deze vijf jaren boekte, is enorm. Niet slechts technisch en muzikaal, ook wat de modernisering van het programma betreft. Het is algemeen een gelukkig verschijnsel, dat de samenstelling der program ma's bij de fanfare- en harmoniekorpsen een verblijdende ontwikkeling vertoont. De periode van de „oempa" muziek is definitief afgesloten, vooral sinds mannen als de N.C.R.V.-organist Melndert Boekei of een Boudijn hun speciale compo sities schrijven, waardoor de zgn. arrangementen van het toneel verdwijnen. Arrangementen zijn meestal uit den boze. Laten we er dus dankbaar om zijn, dat ook hieromtrent de inzichten zich wijzigen. En wat de publieke smaak betreft: heus, wanneer iets in perfectie wordt voorgespeeld, kan ook het „moderne" die smaak wijzigen. Ook de directeuren van korpsen als ueze moeten hun mensen en hun auditorium „opvoeden" en al stribbelt men wel eens tegen, het valt best mee. Anderson is zich ook in dit opzicht van een verantwoordelijke taak bewust! Het we kunnen 't gerust zo noe men! „concert" van het L.P.M. in de Stadszaal gal deze korte overdenking in de pen. Daar was het „nieuwe", daar was een amateurisme, dat men in zijn soort perfect kon noemen, daar was een dirigent met het nodige inzicht en daar waren mannen, met wie hij veel, héél veel kon bereiken. De wijziging was ra dicaal, het niveau met een sprong om hoog gebracht. En in die richting moet het blijven gaan! De algehele ontplooiing in de loop van vfjf jaar is zó evident, dat men een voudig met stomheid toeluistert. Men kon zich nauwelijks indenken, dat hier „politiemannen" bliezen, zó vèrgevorderd was hun kunnen en zó intelligent rea geerden zij op de intenties van Anderson, amateur als zij, maar van huis-uit mu sicus, die, indien hij er zijn beroep van had gemaakt, het als zodanig ook vér gebracht zou hebben. De „gestrenge" politie vooral als je een overtreding maakt! op het podium te zien, is op zichzelf al een merkwaardige sensa tie, maar als men haar zó ritmisch soepel een „Tango" als in de „Suite de Danses" van Jourquin hoort spelen, dan wordt het ongeloofwaardige waar gemaakt en zit een mens toch raar te kijken Anderson heeft met zijn vernieuwd en voortreffelijk ingedeeld instrumentarium waarin vooral de saxofoongroep so praan, alt, tenor en bariton zonder aan de anderen te kort te willen doen, superieur klinkt, de sterke indrukken welke hij op concoursen in de afdeling .Uitmuntendheid", waarvoor Kon. Fede ratie nog zo juist een „ere-diploma" toe kende, wekte, volledig weten te beves tigen. Merkwaardig is bij Anderson zijn spe cifieke „feeling" voor het moderne genre. Daarvan sprak overtuigend de interpre tatie van de „Marche de Concert", een mars, waarin qua klank, kleur en ritme geheel nieuwe wegen bewandeld worden, de indrukwekkende pentatonische „Suite Classique" van Boekei, de „Suite de Danses" van Jourquin en de Finale ,B.B. and C.F. march brillant van Ode Homul), waarin de specifieke eigen schappen van de moderne Engelse stijl te onderscheiden waren. Telkens valt weer op de geheel individuele behande- telkens klinken nieuwe patronen op. Dat hierbij hoge eisen gesteld worden aan de executanten, ook aan de paukenist en de bespeler van het klokkenspel (bijv. in het Air van de Suite Classique), spreekt vanzelf. Telkenmale trof ook de luchtige souplesse, de vederlichte nuan cering, de milde toongeving al da delijk in het Wilhelmus, waarmee ge opend werd herkenbaar en de geache veerde afwerking. Merkwaardig was het daarnaast te constateren, dat, hóe knap de beide ouvertures van Méhul en von Suupé ook gecomponeerd zijn, door minder rijke differentiatie enigszins „verbleekt" aan deden in dit geheel van pétillant mu siceren. Ook de zuiverheid was hier niet altijd feilloos. De bekende „Florentiner" mars van Fucik, hóe enthousiast ook geblazen, moest het afleggen tegen de fijnzinnige, effectrijk geïnstrumeenteerde „Marche de Conecrt", met de melodieus opklinkende gestopte pistons. Ja, van pistons gesproken: daarop waren de kundige heren Bierman en Helt ware meesters in de steeds mee slepender wordende galop „Sledepaar- den" van Bruyns-Veenendaal: een „pa radenummertje van-je-welste", al be tekende dit muzikaal gesproken een in zinking. Kortom: onze hulde aan dirigent An derson en zijn mannen kan groot zijn. Bewonderenswaardig is aller omscha- kelings- en aanpassingsvermogen! Het enthousiaste auditorium luisterde met gespannen aandacht. Opmerkelijk daarbij was de zuivere en geestdriftige reactie voor het „moderne", teken dat men de keuze, waarin met „oude sleur" volledig gebroken werd, ten volle waar deerde. Zo gaat 't goed: van een programma als dit gaat opvoedende waarde uit. Men vliegt met sneltreinvaart omhoog! De rest kan kort zijn. Voorzitter, adjudant T. J. Teunissen sprak een gemoedelijk en Inslaand ope ningswoord, mevrouw Dreeuws de hoofdcommissaris zelf was verhinderd en vele autoriteiten verwelkomend. Onder wie vertegenwoordigers van zus terverenigingen uit Leiden, Schiedam en Delft. L.S.C. en V.V.S.L., 3 Octoberver. en Ver. Koninginnedag: enfin, allen, die bij de politie aanwezig plegen te zijn. Hij prees Andersons werk, evenals dat van de heer Monteba, leider der tam boers. Sigaren werden geoffreerd en bloemen aan hun ega's. De avond is besloten met een rijk ge varieerd cabaretprogramma, waaraan talrijke artisten medewerkten. Ook dèt bracht opgetogenheid! Al blijft dit een hoogtepunt, het is ge lukkig niet meer zó, dat men daarvóór de muzikale prestaties „maar" voor lief neemt. Anderson en zijn discipelen, met wie hij zo succesvol „werken" mag, zorgen daar wel voor! Bravo herenH. (Ingez. Med.-Adv.) 85 et Concerten in de Lakenhal Maandag a s. zal in de Lakenhal con certeren het Telemanntrio, bestaande uit Frans Brüggen (blokfluit, dwars fluit), Jaap Schroder (viool) en Janny van Wering (klavecimbel). Dit jonge ensemble is ook uitgenodigd binnenkort enige concerten te geven in Engeland, o.a. voor de B.B.C. Het programma bevat werken van J. S. Bach, Telemann, Sweelinck, Duval, Stamitz en Loeillet. In samenwerking met het Italiaanse Cultureel Instituut te Den Haag en ling der partijen, véél meer dan vroeger,Leidse Volksuniversiteit K. en O. zal op dinsdag 19 februari een Lakenhalcon cert gegeven worden, waarin optreedt de jonge Italiaanse pianiste Mirelle Zucca- rini. Zij speelt werken van Bach, Beet hoven, Scarlatti, Pescetti, Chopin en Liszt. LEIDSE MATROOS IN ROTTERDAM GEARRESTEERD. Gisteravond ontdekte de eigenaar van een bakkerij in de Deventerstraat te Rotterdam een vreemde man, die een jasje en enig geld btf zich had, dat af komstig was uit de bakkerij. Het bleek een 21-jarige matroos uit Leiden te zijn. Hij werd door de politie naar het bureau vervoerd en daar bekende hij zijn dief stal. Baron Schimmelpenninck van der Oye ter aarde besteld In de familiegrafkelder van huize „Duivenvoorde" te Voorschoten is gis termiddag het stoffelijk overschot bij gezet van W. A. A. J. baron Schimmel penninck van der Oye, kamerheer in buitengewone dienst en oud-jager- meester van H.M. de Koningin. Voordien was in de Nederlands Her vormde Kerk te Voorschoten, die geheel met belangstellenden was bezet, een rouwdienst gehouden, waarin ds. E. Saraber, Nederlands-hervormd predikant te Voorschoten, voorging. Nadat de kist in de kerk was gebracht en voor de kansel geplaatst, werden kransen gelegd, waaronder een van H.K.H. Prinses Wilhelmina en een van H.M. de Ko ningin en Z.K.H. Prins Bernhard, welke laatste werd geplaatst door majoor W. F. K. Bisschop van Heemskerck, adju dant van H.M. de Koningin. Namens de Koningin en de Prins was bij de plech tigheid aanwezig mr. J. H. L. J. baron Sweerts de Landas Wyborgh, kamer heer van H.M. de Koningin. Voorts werd de dienst bijgewoond door dijk graaf, hoogheemraden en secrtaris van het hoogheemraadschap van „Rijnland", het gemeentebestuur van Voorschoten, burgemeester en gemeentesecretaris van Leiden, de burgemeester van Wassenaar, de ambassadeur van Canada, de heer Th. Stone en tal van andere vooraanstaande personen. Na de rouwdienst werd de kist de kerk uitgedragen door de pachters van het landgoed Duivenvoorde en bijgezet in de familiegrafkelder. Theater voor K. en O. Bezoek van de oude dame In de uitstekend bezette Schouwburg trad gisteravond voor K. en O. op de Arnhemse toneelgroep „Theater". Op gevoerd werd „Het bezoek van de oude dame" van de jonge Zwitser Friedrich Durrenmatt. Over dit veelbesproken stuk, dat ongetwijfeld het merkwaardigste van dit seizoen genoemd mag worden, schre ven wij eind november j.l. reeds uitvoe rig. De Arnhemmers, die destijds in onze stad een overweldigend succes hebben behaald, werden ook gisteren weer ge waardeerd om hun briljante prestaties. Noemen wij weer de namen van Willy Haak. die op zulk een bewonderens waardige wijze de rol varj de verbitterde en wraakzuchtige oude dame weet te vertolken, van Richard Flink als de jeugdliefde van deze in de steek gela ten vrouw en van Gerard Hartkamp als de burgemeester van het kleine dorpje Güllen. waar het gehele verhaal een mengeling van schijn en keiharde rea liteit zich afspeelt. Durrenmatt heeft in zijn werk willen aantonen, dat met geld veel, zo niet alles, te bereiken valt en dat men het eigenbelang in deze maatschappij maar al te gaarne op de voorgrond stelt. Hij klaagt de mens in zeker opzicht aan en doet dat op ge niale wijze. Een belangrijke verdienste is. dat deze veelbelovende auteur op een enkele uitzondering na weet tot hoever hij gaan kan. Veel wordt in dit toneel werk aan de fantasie van het publiek overgelaten. En terecht! K. en O. heeft zeer zeker weer een voortreffelijke keus gedaan en de leden kunnen daar niet dankbaar genoeg voor zijn Voordracht- Hoge Raad PROF. Mr. CH. J. J. M. PETIT. (Van onze parlementaire redacteur) Ter voorziening in de vacature van een Raadsheerplaats in de Hoge Raad, heeft de Tweede Kamer vanmiddag als No. 1 op de voordracht aan de Koningin geplaatst, prof. mr. Ch. J. J. M. Petit, hoogleraar in de faculteit der rechtsge leerdheid aan de Rooms-Katholieke Universiteit te Nijmegen. Alle 88 uitge brachte stemmen waren voor prof. Petit. Het Leidsch Dagblad De krant voor iedereen BEURSOVERZICHT Staatsfondsen weer aangeboden Amsterdam, 6 februari. Voornaamste onderwerp van gesprek ter beurze was vanmiddag het hernieuw de aanbod in Nederlandse Staatsfondsen, die over de gehele linie verder inzakten. De affaire was zowel in de Staatsfond- senhoek als op de aandelenmarkt zeer stil en koersfluctuaties van betekenis deden zich niet voor. Het zeer zwakke verloop van Wallstreet had uiteraard in de eerste plaats grote uitwerking op de internationale fondsen. Toch bleek de stemming hier nogal mee te vallen het geen men aldus verklaarde, dat het koersverlies van Wallstreet hier in feite reeds heeft plaats gevonden. Per saldo vielen de leidende internationale fond sen dus heel erg mee. Niettemin bewoog Kon. Olie zich tussen 154,20 gulden en 155,00 gulden, waarmee een verlies van ongeveer 2 gulden werd geleden. Uni lever en AKU waren zwak gestemd en zelfs Philips wist zich niet geheel te handhaven, ondanks het feit dat Lon den wederom als koper optrad. De converteerbare obligatielening Phi lips blijft in gesloten hoek verhandeld worden. Uiterlijk valt daar dus heel wei nig van te merken. Een adviesprijs werd vernomen van circa 112 procent. De jongste spoorweglening was samen met de Staatsfondsen iets in reactie. Van daag werden voor het eerst ter beurze verhandeld de claims Arnhemsche Scheepsbouw, waarvan de aandelen, die tot dusver incourant waren, eerstdaags ter beurze zullen worden genoteerd. Er zijn zes claims nodig om in te schrijven op een stuk van 1000 gulden. Men ver moedde, dat de prijs van de claim onge veer 120 gulden zou worden, hetgeen neerkomt op een koers voor de nieuwe aandelen van circa 182 procent tegen 205 procent voor de oude aandelen cum- claim. Overigens is de markt van weinig betekenis. De Scheepvaart onregelmatig, Cultures verwaarloosd. Banken onregel matig. Het verslag van de Amsterdam- sche Bank was ter beurze nog niet be kend. Ook certificaten Nederlandsche Handel Maatschappij werden lager ge adviseerd. WISSELKOERSEN Amsterdam, 6 febr. Londen 10 67 10.674, New York 3.82%—3.83%. Mon treal 3.99%3.995e. Parijs 1.08124— 1.08224, Brussel 7.584—7.59, Frankfurt 90.77—90.83, Zürich 86.88—86.93, Zürich (vr. francs) 89.094—89.144, Stockholm 73 564—73.614, Kopenhagen 55.014— 55 064, Oslo 5^.32453.374, Milaan 60.594—80.644, Wenen 14.64%—14 65%. In Frankrijk is een transport aan'bestemming gebracht worden. Wan-1 bocht kan worden genomen die niet ang. dat in totaal drie weken neer het gevaarte over de weg rijdtzonder meer gehaald kan worden, is de maximum snelheid 4 km per uur. Maar meestal rijdt het niet. Dan wordt de ketel met kranen op de zware wageru verlegd zodat een de in beslag neemt. Een 31-meter lan ge ketel van 110 ton gewicht, be stemd voor een atoomreactormoet van de fabriek naar de plaats van En zo sukkelt dit gevaarte, dat de moderne atoomeeuw symboliseert, nog langzamer dan een trekschuit door het Franse land. Bem-s van Amsterdam Woensdag 6 februari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 91% 91% Grootboek obl. 34 83 L 82 L Ned. '51 34 92% Ned. -53 34 90% 904 Ned. '56 3 4 90 H 90% Ned. '48 3% 85% 85 Ned. '54 34 86% 864 Ned. *55 I 3% 87 87 Ned. '55 II 3% 87% 87% Ned. '47 3 4 3) 87% 86A Ned. '37 3 86% 85% Dollarlng '47 3 92% 92% Investeringscert. 3 91% 91*ft Ned. 62-64 3 91% 91% Cert. NWS 66% Indië '37A 3 874 87% Grootboek '46 3 854 ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand, en Ind. B. 49 484 Nat. Handelsbank 1064 105% Ned. Handelsmij. 1684 166 A'dam Rubber 77% 79 Deli Mij en (Ver.) 101% 102 L H.VA95% Java Cult 58 58 Senembah 65 854 AKUi994 1984 Berkel's Patent (v) 1734 1734 Calvé Delft cert. 292 289 Kon Pap. v Gelder 197 197 Hoogovens cert. 275% 371 Miiller en Co. N.B. 305 300 Ned. Kabelfabr272 2684 Philips 249% 248% Philips pref145 143% Unilever 339 338 Wilton Feyenoord 220 219% Biliton 2de r 215 2154 Dordtse Olie gew. 7844 775 Kon Olie (f 20.— 157 50 154.80 idem <50 f 20.156 75 154.50 Vorstenlanden 30 Holl. Amerikalijn 174 174 Java China Paket 1834 183% Kon. N. Stoomb. 165 166% K.P.M. 159% Ned. Stoomv. Mij.202 201 v. Ommeren eert. 280 2784 Kon Rott Lloyd 1721724 Ned Scheepv Unie 167% 168% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov - en Gem. leningen Adam '47 (3%) 3... 91% 91% Den Haag 1937 1 3. 93 Leiden 1947 89% - R'dam '57 I-IH 34 91% Industr. Obligaties Philips Dollarlng'51 97 96% Premieleningen A'dam '33 3 101% A'dam '51 24 100 99% A'dam '56 I 24 O7;'» A'dam '56 II 24 105% 105% Eindhoven '54 24 00 90% Enschede '54 24 93 B 92 Den Haag '52 I 24 105% 104% idem II 24 103% 102% R'dam '52 I 24 101 09% idem n 24 106 105 Utrecht '52 24 09% 98 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank220% 2204 H.B.U. eert. 207 207)4 Rott. Bank 1854 1814 Twentsche Bank 187 187% Industrie Ondernemingen Albert Heyn 241L 240 L Borneo Sum. H.Mij. 75% 75 Ned. G. en Sp. fabr. 166 174 Kon. Ned. Grofsm. 108 108 Internatio 97 96% Rott. Droogdok Mij. 5584 Tieleman en Dros8 7% Ned. Mij. Walv.vrt.. 69% 89% Spoorwegen DelJ Spoorweg Mij. 19% 19 Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 32H 32% Intern. Nickel 1064 105% Anaconda 67fi 66% Bethlehem Steel 180 177 Cities Service 63% 64 Genera] Motors 40% 40A Kennecott 111 195 Republic Steel 52 51 Va Shell Oil 77% 77% Union Pacific 29% Un States Steel 63% 62% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V.K. 5/2 Edelmet. Kon. AA 63 63 67GB 684 320 Holl Constructie 375 Ing our v Bouwnljv 120 Int Kunststof! Ind 45 L 45 L Leidscbe Woisplnn. 274 276 Sikkens Lak B 398 398 Ver. Touwfabrleken 1624 Wemlnk's Betonm. 81 814 Van WUk Textiel 71 71

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3