Felle kritiek op het werk van de KNZB-Sportcommissie Scylla verloor van Sparta 3 Algemene was kansloos tegen Het Zuiden: 1 9 Nederlandse bridgeploeg (heren) won in Antwerpen van België Robbenzwemsters veel te sterk voor Zuid-afrikaanse meisjes MAANDAG 4 FEBRUARI 1957 Op modderige paden van Leidse Hout Amsterdammer Harry Jansen won nationale bosloop „De Bataven" In een wazige Leidse Hout orga niseerden de Bataven gistermorgen hun nationale Bosloop. Winnaar van deze wedstrijd werd de Amsterdammer Janssen, die men geheel rechts op de foto ziet, half verscholen achter de atleet met nummer 171. (Poto L.D./V&ii Vliet) i' W- - (Van onze atletiekmedewerker) Er bestond grote belangstelling voor de nationale bosloop. welke gisteren door ..De Bataven" in het Leidse Hout werd georganiseerd. Bijna 150 deel nemers verschenen aan de start om elkaar op de modder van de bospaden de ereplaatsen te betwisten. De junioren B gingen het eerst van start voor een race over ongeveer een kilometer. De jeugdige Holland-loper Hans Peen toonde uit het goede atleten- hout gesneden te zijn door al zijn con currenten achter zich te laten en zon der inspanning in een tijd van 2.59.4 min. als eerste over de eindstreep te gaan. Rien Mondeel uit Middelburg was niet voor niets al om zeven uur in de trein gestapt voor de verre reis naar de Sleutelstad. Na een fel duel met Van der Pol (Tempo-Bussum) eiste hij bü de A-junioren de eerste plaats voor zich op. Kraan van de Bataven was als derde de. eerste Leidenaar. De rustig lo pende Hagenbeek van LDA trok zich over de 3000 meter voor C- en D-klas- sers niets aan van het gTOte aantal deel nemers. dat achter hem over de mod derpaden snelde. Eddy Westerhout. (Holland, Leid ent kwam als derde bin nen. De A- en B-klassers moesten 5000 meter lopen. De vroeger zo succesvolle junior Harry Jansen (AAC-Amsterdam) die enige ja ren in de West doorgebracht heeft en eind vorig jaar op de vaderlandse sin- telbanen terugkeerde, bleek de sterkste, hoewel hij door de steeple-chase inter national Wim Lam (VTP-Hïlversum) tot de laatste meters op de huid geze ten werd. Jan Vergeer. Damman. Borst en Albert, van der Linden ook geen kleine jongens in dit werk lagen allen ver achter. Vooral Van der Linden viel ons tegen. Waarschijnlijk was de afstand voor hem nog te kort. Eerste B-klasser werd evenals bij de A-junioren ook iemand uit Middelburg. Dat was P. Zwartepoorte en zijn club genoot Bostelaar bezette de derde plaats. De zo goed begonnen WIK-er Van Proosdij (hij kwam een tijdlang als eerste B-klasser door) werd vijfde. Na afloop reikte de heer Van der Geest, de voorzitter van De Bataven, de prijzen uit in de kantine van het sport- Sen. 3000 m. D. 1. J. Kooiman (KMA park. (Breda). 2. A. de Jong (KMA Breda). nitsia?en Sen- 5000 ni- A- H- Janssen <AAC 6 I A'dam) 14.53.2, 2. W. Lam (VIF Hilver- Jun. B. plm. 1000 m. 1. L. H. Peen sum) 14.53.4, 3. J. Vergeer (AV '47 Bos- Holland Leiden) 2.59.4, 2. G. van der koopt 15.05.2. 4. G. Damman (Sprint Linden (Holland Haarlem) 3.01.8, 3. K. Breda) 15.10.4. 5. J. Borst (Olympus Linschoten (Holland Leiden) 3.04. Alkmaar) 15.21.2. 6. A. v. d. Linden Jiui. A. plm. 1500 m. 1. R. Mondeel 'Holland Leiden) 15.23.2, 7. C. van i PMM Middelburg) 4.53.0, 2. A. v. d. Pol 1 Rooyen 'Holland Leiden). 'Tempo Bussum) 4.53.8. 3. Th. Kraan Sen. 5000 m. B. 1. P. Zwartepoorte (Bataven. Leiden) 4.56.6. Sen. 3000 m. C. 1. R. Hagenbeek (LDA Den Haag) 10.14.0, 2. J. M. van Hoeven (KMA Breda) 10.16.8. 3. E. Westerhout (Holland Leiden) 10.17.6. 'EMM Middelburg). 2. C. Meester 'Olympus Alkmaar). 3. H. Bostelaar 'BMM Middelburg). 4. A Sijbers (LDA Den Haag), 5. P. v. Proosdij (WIK Was senaar). Zivemmers vergaderden in Utrecht In het Jaarbeursrestaurant te Utrecht is onder voorzitterschap van de heer Jan de Vries een buitengewone algemene vergadering gehouden van de Koninklijke Nederlandse Zwembond. Een van de punten, die het meest aan discussie onderhevig was, betrof het verzoek van de vereniging „De Vechtstreek", Utrecht, die namens de verenigingen AZ en PC (Amersfoort), DKR (Utrecht), De Robben (Hilver sum), Vahalis (Tiel), WZC (Woerden), Zwemlust (Utrecht) en Zwemclub I Zeist een bespreking verlangde van de wenselijkheid de samenstelling van sportcommissie en zeventalcommissie te wijzigen. Een bespreking van het beleid van het bondsbestuur ten aanzien van de handelingen, verricht door de sport commissie met betrekking tot het sa menstellen van de Olympische zwem en waterpoloploeg, alsmede ten aanzien van de leiding van deze ploeg, die aan vankelijk ook gevraagd was. werd door genoemde verenigingen ingetrokken. Reserves KNVB BETAALD VOETBAL Reserveklasse B: DHC 2VSV 2 53. Fortuna VI. 2Haarlem 2 25. UVS 2— SHS 2 1—2, Hermes DVS 2—ONA 2 2—2. ADO 2—SW 2 3—1. EDO 2—Am sterdam 2 60, ROH 2—Stormvogels 2 0. AMATEURS Res. 3e klasse A: Archipel 2Wilhel mus 2 34. Aiphen 2VTOS 2 23. ZATERDAGVOETBAL Res. 3e klasse A: Quiok Boys 3 Noordwijik 2 22. Res. 3e klasse B: Zwaluwen 2HiB'SS 2 2_0, Ornas 2—CSVD 2 0—3, 's-Grav. SV 2—Monster 2 2—3. Quick Boys 2— TSB 2 2—4, Zwart Wit 2—Die Haghe 2 5—1 Res. 3e klasse C: Gr. Lindt 2NSW 2 34. Excelsior P 2Quick Boys 4 22, WGZ 2 (gestaakt bij 1—0 stand wegens CapeLle 2Koz. Boys 2 24, TOGR 2 molesteren van de scheidsrechter), SSS 2DOTO 2 5—3 DOCOS had goede start (Van een onzer verslaggevers) De thuisclub had een buitengewone goede start. Binnen enkele minuten was de stand al 2-0 en dat nas maar goed ook, want daarna ging het lang zo vlot niet meer. In het laatste kwartier moest tenslotte de overwinning nog be vochten worden. De eerste aanval, die de thuisclub ondernam, leverde reeds een doelpunt op door de hu weer linksbuiten spelen de Jan v. Marwijk en midvoor v Oude hoven volgde zeer spoedig dit goede voorbeeld: 2-0. Verder liet THB het voorlopig niet komen. Het werd een gelijk opgaande strijd. Kort voor rust zag THB kans uit een corner, die keurig werd ingekopt, de stand op 2-1 te brengen. Ook na de hervatting kon de thuisclub nog niet tot doelpunten komen. Eerst nadat THB na ongeveer 25 minuten de stand gelijk had gemaakt, kwam Docos fel opzetten. De eerste goede kans was een penalty Maar tot grote teleurstelling van de Docos-aanhang werd deze naast \Top Quartano-De Gunst moest met de SJC en Forehelte deelden de punten: 3-3 Een dikke tweeduizend belangstel lenden omzoomden het SJC-terrein voor de semi-plaatselijke ontmoeting van de Noordwijkers tegen Foreholte. Met de uitslag (33), bleek SJC wel tevreden, te meer daar naast dit punt je de penningmeester een niet onaan zienlijk bedrag in de boeken kon note ren. De thuisclub had spoedig succes, toen in de vijfde minuut Piet Groenewoud met een meesterlijk boogballetje doel man N. van Schoten, die iets te ver voor zijn doel stond opgesteld, passeerde: 1—0. Er volgde direct een felle belege ring van het Foreholte-doel. waaraan opnieuw door Piet Groenewoud een eind werd gemaakt, toen hij een keurig op maat gegeven pass van Piet Vink wist te benutten: 20. SJC nam de zaken hierna wat gemakkelijker op, waardoor Foreholte de aanval kon overnemen. Uit een dezer aanvallen wist de Foreholte- midvoor tegen te scoren (21) terwijl kort daarop Lincel opnieuw naar het net moest, toen een nonchalant wegge worpen bal voor de voeten van een der Voorhoutse spelers kwam. die de kans snel benutte: 22. In de tweede helft zette Foreholte het offensief direct weer in en met keu rige aanvallen werd de SJC-achterhoede meerdere malen uit positie gespeeld. Het duurde dan ook niet lang of doelman Lincel moest opnieuw naar het net 23. Tien minuten voor het einde pas kwam SJC toch nog weer naast Foreholte. toen Piet Groenewoud uit een hoekschop de ba! voor het doel plaatste en Dik Ruig- I rok met een keiharde kopstoot gelijk kon maken: 33 Door enkele leden werd felle kritiek geleverd op de handel- en werkwijze van de sportcommissie, o.m. in verband met de samenstelling van de Olympi sche ploeg en de training. De voorzitter gaf toe dat ook bij het bondsbestuur be zwaren bestonden tegen enkele hande lingen van de sportcommissie. en dat het bestuur het er mee eens was. dat er verandering in de genoemde commis sie dient te komen. Tijdens de debatten, die een nogal verhit karakter aannamen, verzocht de voorzitter tenslotte te stemmen, mondeling of schriftelijk, of men het al dan niet eens was met het beleid van het bondsbestuur. Bij de monde linge stemming bleek, dat slechts één van de leden het hiermede niet eens was. Op de vraag of de vergadering het al dan niet eens was met het beleid van de sportcommissie blee! dat meer dan de helft van de aanwezigen het beleid van deze commissie niet goedkeurde. De heer J. Armbrust, voorzitter van desportcommissie. ging nader in op de tegen de commissie ingebrachte klach ten. zonder dat hij er echter in slaagde de klagers te overtuigen. De discussie werd besloten met de mededeling, dat het bondsbestuur op deze kwestie nader zal terugkomen, en wel in de algemene vergadering van de bond in april a.s. ROEIEN Vergadering Die Leythe Mej. Hiemstra 25 jaar in bestuur In Huis over 't Hof werd de jaarver gadering van Die Leijthe gehouden. Aan het begin van de vergadering me moreerde de voorzitter, ir. G. J. Flim, het feit dat de secretaresse, mej. A. Hiemstra, dit jaar 25 jaar deel uit maakt van het bestuur, waarvan 22 jaar als secretaresse. Wat dit wil zeg gen, kan men begrijpen als men weet welke werkzaamheden aan deze veel omvattende functie zijn verbonden. Mej. Hiemstra is een der belangrijkste steunpilaren van de vereniging. De voorzitter stelde voor haar tot ere lid te benoemen, hetgeen de vergade ring onder luide bijval bevestigde. De aftredende bestuursleden, mej. Hiemstra en de heer ir. D. Y. Lem. wer den beiden herkozen. In tegenstelling met het wedstrijdroei en. dat dit jaar uit „spaar"-overwegin gen en het ontbreken van geschikte ploegen een laagtepunt bereikte, was het toerroeien een groot succes, welk succes hoofdzakelijk te danken is aan het organisatietalent van mej. H. Zand vliet. De voorzitter stelde de vergade ring voor mej. Zandvliet te benoemen tot lid van verdienste, hetgeen bij accla matie werd goedgekeurd. Een der belangrijkste punten van deze avond was de bespreking van de bouw plannen. Ir. Flim memoreerde de zeer slechte toestand van de loods en het ontbreken van een clublokaal. In het af gelopen jaar zijn vergunningen gevraagd en in principe gekregen van Prov. Wa terstaat Domeinen. Rijnland, de heer Noordman. etc., terwijl met de gemeente Leiden bijna overeenstemming is be reikt. Na afsluiting van deze fase is het noodzakelijk om met een schetsplan te komen. Daar de kosten hiervan hoog zijn en hij hier nog niet het bouwfonds tenvolle voor aan wilde spreken, stelde hij de vergadering voor goedkeuring te hechten aan een heffing ineens van f. 5 per lid ter bestrijding van de kosten van het schetsplan. Dit schetsplan is nood zakelijk om definitieve vergunningen te verkrijgen van eerder genoemde instan ties, terwijl het eveneens noodzakelijk is om financieringsacties te voeren. De vereniging staat en valt met het verwer kelijken van een nieuw gebouw. Besloten werd ir. Schutte te vragen een plan te ontwerpen voor een nieuw ge bouw. Na enige discussie over de moge lijkheden van een collectieve schadever zekering en de voor- en nadelen hier van werd de vergadering gesloten. Alog een moment uit de topwed- I defensie zwaar in de verdrukking wedstrijd Feyenoord-Enschede. Op tijdens een Enschedese aanval, de foto ziet men de Rotterdamse Tafeltenniscompetitie Het tafeltennisprogramma in de hoofdklassen was maar beperkt van omvang, omdat vele wedstrijden wer den uitgesteld in verband met deelne mers van verscheidene spelers aan de internationale kampioenschappen van België. De Nederlandse resultaten wa ren hier overigens maar zeer pover en wettigden niet bepaald een uitzending naar de wereldkampioenschappen. In groep A speelde alleen Scylla tegen Sparta 3. Door een overwinning had den de Leidenaars een stuk beter kun nen staan, maar het werd niet meer dan een 55 gelijkspel. in overgangsklasse F kan Nedlloyd 2 het kampioenschap bijna niet meer ont gaan. De Amsterdammers wonnen in Den Haag met 8—2 van DOS 2. Wibo 4 Rondom de korf De ontmoeting De AlgemeneHet Zuiden was de enige wedstrijd in de Zuidhollandse 1ste klasse, die gisteren doorgang vond. Hoewel onze stadge noten zich zo goed mogelijk weerden, moesten zij het toch tegen het meer geroutineerde spel en de betere spel opvatting van de Rotterdammers af leggen. Voor de rust was het krachts verschil nog niet zo groot. In de beginperiode werden er aan bei de zijden nogal fouten gemaakt. Wel had Snijder na 5 minuten de gasten met een zuiver afstandsschot de leiding ge geven (01), doch daarbij bleef het voorlopig. Gaandeweg kwam het Zuiden er echter beter in en na 19 minuten werd het 02 met een doorloopbal van mej. Wagemakers. De vakopstelling bracht bij onze stadgenoten niet de ge wenste verandering te weeg. De Rotter damse aanval werd in deze periode aan vankelijk goed bedwongen. Niettemin werd het 9 minuten voor de rust door Kortland toch 03. Na de hervatting dachten wü, dat de kansen nog zouden keren. A. van Duijl had al spoedig een goed aangegeven bal ingeschoten (1-3). Daarna verhoogden de gasten het tempo aanmerkelijk en was de strijd spoedig beslist. Hubert be kroonde 2 minuten na het Leidse tegen- punt een goede aanval met een fraai doelpunt (14) en door de dames Van Dam en Merk-Schuiten werd het binnen een kwartier 16. Hierna vielen bij De Algemene Broekhof wegens een knie blessure en mej. Broeder wegens een handblessure uit. Eerstgenoemde werd vervangen door v. d. Pluijm. De Rot terdammers bleven sterker en voerden in de resterende tijd door doelpunten van v. Buuren en De Geus (2 maal) de stand op tot 19. K.N.K.B.-UITSLAGEN. Zuid-Holland I: De AlgemeneHet Zuiden 19. Zuid-Holland IIA: RegenboogZwer vers 83; Rozenburg—Actief 32. Reserve 1ste klasse: 't Zuiden 2De Algemene 2 91; Deetos 2Zwervers 2 9—1. Jubileum-wedstrijden van St. Michae! De nationale floretwedstrijden voor dames en heren, welke ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de ver- uit. (Speciale berichtgeving) Het Nederlandse heren bridge-team A, bestaande uit de gebroeders Goud smit, Cats-Kramer en Boender-Helle man. had het in België zwaar tegen de Belgische A-ploeg. Na 32 van de 96 spellen had België de leiding met 45 tegen 35, doch langzamerhand kwam ons team op dreef en na moei zame strijd werd het na 96 spellen een 120 tegen 106 matchpunten over winning voor ons team. De drie Nederlandse paren speelden afwisselend zeer sterke en vrij zwakke séances. Boender-Helleman, die overi gens voldoende speelden, vielen uit de toon door een groot-slambod, waarin troef-aas weg was en een klein-slambod met twee azen buiten boord. Aan Belgi sche zijde blonk wederom Finckelstèin team erkennen. De einduitslag, 166-87 voor België, laat er geen twijfel over be staan, dat de gastvrouwen tenminste een klasse beter spelen dan onze landgenoten enigine St -Michaël te Den Haag zijn gehouden hebben vooral bij de dames een spannend verloop gehad. Drie scherm - sters moesten barreren voordat de win nares bekend was. Het waren Jeanne van Es. Mary Meyer-Van der Sluis en Mop Quartano-De Gunst die ieder met 7 gewonnen partijen eindigen. Jeanne van Es won de barrage Marv Meyer- Van der Sluis eindiede als tweede en geschoten. De druk op het THB-doel hield echter aan en 10 minuten voor tijd kon Jan v. Marwijk hard inschie ten 3-2. Tenslotte was het weer mid- voor v. Oudehoven, die dit goede voor beeld volgde en kort voor tijd met een vierde doelpunt de overwinning, die de thuisclub wel toekwam, veilig stelde. dp nlaats genoegen nemen. Bü de heren was er ook van felle strijd sprake. Niet minder dan 4 floret- tisten noteerden 7 gewonnen partyen. Hier waren het echter de ontvangen treffers, die de doorslag voor de klas sering gaven. Sauerbier zegevierde met 8 gewonnen partyen. Nederland-B. geformeerd door Ver- boog-Filarsky, De Hart-Jessurun en Ste- vens-Lengyel, was in zeer goede vorm en gaf het Belgisch B- team. dat zeker niet slecht speelde, toch geen schijn van kans In de 96 spellen gaven de onzen slechts 81 matchpunten weg en scoorden zelf 130. De Belgische film fotografen hadden grote belangstelling voor de Nederlandse spelers Jessurun-De Hart. die als Suri naamse Nederlanders zowel fotografisch als speeltechnisch een uitstekend figuur bleken te slaan. De dameswedstryd had voor ons team een tragisch verloop. Elke zitting van 16 spellen (totaal zes zittingen) moesten de Nederlandse dames, die allen beneden hun normale vorm speelden, de meerder held van het vlot spelende Belgische Bridgeclub VOG De uitslag van de 13de ronde der Vier tallencompetitie luidt Hoofdklasse. Team Epskamp wint van team Ouds hoorn met 5 punten; team Tjalkenswint van team Jansen met 5 punten; team Schalks geiyk met team Smit. Eerste klas. Team Planje wint van team Versteeg met 35 punten; team Caro wint van team Raar met 29 punten; team Nieuw- land wint van teaam v. d. Burg met 11 punten; team Uphoff wint van team Crama met 13 punten Tweede klas. Team Grommé wint van team Krui- zinga met 47 punten; team Bosscha wint van team Adama met 6 punten; team Cancrinus wint van team Groos met 40 punten. Leidse Bridgeclub DOS In de 5e ronde van de viertallencom petitie waren de uitslagen: Groep A: Team Baggen wint met 13 m.p. van team mevr. Visser; team Kuil man wint met 7 m.p. van team Lauten- bach; team Verboog wint met 2 pnt. van team v. Berge Henegouwen. Reserve 2de kl. BDeetos 3Achilles 2 124; Sperwers 2't Zuiden 4 47. Damkampioenschap van Nederland De uitslagen van de partyen, dit week einde gespeeld voor 't toernooi om het persoonlyk damkampioenschap van Ne derland, luiden: GrootemanLaros 11; Okrogelnik Jurcka 11; BeekeBergsmaO2;Roo- zenburgVerhoeven 11; De Jong Boer 11; HuismanVan der Sluis 1-1; BomVan Dyk 11; HuismanVerhoe ven 20. OkrogelnikLaros 11; BeekeGroo teman 20; W. RoozenburrgBergsma 02; De JongKinnegen 11; Bom De Boer 02. De stand na de zesde ronde is: 1. Bergsma, 8 punten (uit 6 partijen); 2 t/m. 6 Beeke. Bom, Jurcka. Okrogelnik en Huisman elk 7 p. (6); 7/8. Kinnegen en Terlouw 6 p. (5); 9 t/m. 12: Boer, Van Dijk, Laros en Van der Sluis, elk 6 p. (6); 13/14: De Jong en W. Roozen- burg 5 p. (6)15. Grooteman 3 p. (6) 16. Verhoeven 2 p. (6). Competitie CKB Het was zaterdag een schrale oogst voor de korfballery. Vele velden waren onbespeelbaar en er kwamen slechts 3 uitslagen uit de bus. In de le klasse A werden 2 wedstryden gespeeld. Tonego verstevigde zijn leiderspositie door een grote zege op DES 2. De Wassenaarders wonnen met 81 en doordat VES 2 niet speelde, werd de afstand met de Hage naars vergroot. Ijsvogels blijft zyn kans je behouden. In Voorburg werd met 20 van VEO gewonnen. Tonego 8—14 VEO 7—6 VES 2 6—10 DES 2 8—6 Ijsvogels 79 Fiks 63 Warmond 7— 8 Pernix 3 7—0 ODIBlauw Wit was de enige wed stryd in 1B. De thuisclub won volgens verwachting. Het werd 74 en daarmee knabbelden de Schiedammers weer wat van hun achterstand op leider Pernix 2 af. Pernix 2 ODI Or. Nassau Or. Wit 7—14 6—10 5— 6 Snel 7—6 Vr.'schaar 2 32 Excelsior 2 52 Blauw Wit 7—0 won gemakkelyk met dezelfde cyfers van Smash 2. A VGA blyft goed geno teerd staan door een 82 zege op KKK, maar voor Sparta 5 dreigt degradatie. De Amsterdammers verloren kansloos met 91 van Povac 3. Verrassend was de nederlaag van Docos tegen Treffers, niet zozeer om de nederlaag als wel om de rake cijfers. Het werd 73 voor Tref fers, die ditmaal met een falende Bak ker niet veel moeite hadden. De Leidse crack verloor van Heemskerk en l'Amie en won alleen van v. d. Meer. Voor de overige Docospunten zorgde Grimber gen, die zowel van l'Amie als van v. d. Meer won. In F is Wibo 2 zeker van de titel. Wel werd van Treffers 2 met grote moeite gewonnen maar de achterstand van de concurrenten is zo groot, dat er niets meer kan gebeuren. De Trefferspunten kwamen hier van l'Amie, die van Jacobs en Wesseling won, terwijl N. Heemskerk eveneens van Jacobs won. Ook het dub bel was voor de Veners. DOS 1 verloor verrassend van DOS 3. Salamanders kwam tot een 5—5 gelyke stand tegen USV 2. Wibo 3 klopte Wifra 3 gemakke lyk met 82, voornamelijk doordat de Rotterdammers maar met twee man kwamen. Wilskracht kon het ook tegen Batswingers 2 niet redden en verloor met 73. Aan degradatie is niet meer te ontkomen. Rotterdam won met 82 van Carbon 2. Eerste nederlaag van Lisse op eigen veld De trots van Lisse nog geen en kele nederlaag op eigen veld is tegen HPSV gebroken. Met kleine cyfers (12) heeft Lisse haar meer dere moeten erkennen tegen het even eens in degradatiegevaar verkerende HPSV. In de eerste helft hebben de achter hoeden zich buitengewoon geweerd, Lisse kreeg wel iets betere kansen, maar het grote struikelblok was de uitstekend spelende midhalf der bezoekers, die let terlijk en figuurlyk met kop en schou ders boven alles uitstak, terwyi in laat ste instantie de doelman, die steeds nog al ver uit zyn doel liep, onpasseerbaar leek. Rust kwam met 00. In de tweede helft bleef de wedstrijd aantrekkelyk met wederom Lisse het meest in de aanval. Het succes kwam echter voor de bezoekers, toen na een misverstand tussen midhalf v. d. Poel en doelman Baak. de midvoor de bal in het verlaten doel kon plaatsen: 01. Dit onverwachte doelpunt prikkelde de Hagenaars tot meerdere produktiviteit en enkele minuten later wilde de Lisse- doelman door uit. te lopen een voorzet onderscheppen, doch hy raakte de bal slechts ten dele en zo kreeg de rechts binnen een kans om van te dromen. Met het grootste gemak vergrootte hij de voorsprong. De spanning nam weer toe toen Bon uit een vrije trap van Vrijburg de achterstand verkleinde: 12. Lisse zette nu alles op de aanval, maar de HPSV-verdediging, die inmiddels danig versterkt was. kon zich verder, zy het met de grootste moeite, handhaven. In een door 45.000 toeschouwers by ge woonde wedstrijd heeft de Hongaarse ploeg Honved in Rio de Janeiro met 32 gewonnen van het Braziliaanse team Flamengo. Record van Noord Transvaal sneuvelden De vyf Robben-zwemsters, die onder leiding van hun trainer, Jan Stender, een tournee door Zuid Afrika maken, hebben hun toer goed ingezet. Zy kwamen op drie nummers van de kampioenschappen van Noord Trans vaal uit, te weten op de 110 en 220 yards vrye slag en op de 220 vards schoolslag. De Robbenmeisjes bleken vee! te snel voor hun tegen- «tandsters. Niet alleen legden zy be slag op de eerste plaatsen, maar ook de records van Noord Transvaal op de Groep B: team Parmenüer wint met 19 mp van team mevr. Verstraten; team mevr. Reekers wint met 18 mp van team Krul: team mevr Aulkersberg wint met 10 mp van team Lancel He helft van de competitie is nu afge werkt en de stand is: Groep A1 Team Baggen 5 gesp 9 mp. 2 team mevr Visser 57. 3~. team Kuilman 56. 4 team Lautenbach 54, 5. team Verboog 53. 6 team v Berge Henegouwen 51. Groep B: 1. mevr Reekers 510, 2. P arm en tier 5—7; 3/4 Krul en mevr. Aal- bersberg 55, 5. Lancel 5—2, 6. mevr. Verstraten. 5—1. twee vrye slagnummers werden met vele seconden verbeterd. Op de 110 yards vrye slag startten Greet je Kraan en Atie Voorby. Beide zwemsters bleven beneden het provin ciale record. Greetje won in 1 min. 8,4 sec. en verbeterde het record hierdoor met 4.2 sec. De tweede plaats was voor Atie die 1 min. 11,9 sec. nodig had Mej Burer was de snelste Zuidafrikaanse zwemster, zij werd derde in 1.12.6 wat een evenaring van haar Zuidafrikaan.se record op dit nummer betekent. Groter nog was de Nederlandse over macht op de 220 yards vrye slag. Het werd een spannende race tussen Mary Kok en Lenie de Nys. Mary tikte als eerste aan in 2 min. 37,8 sec., zy bleef liefst 9,4 sec. beneden het provinciale record. Lenie had 0,4 sec. langer nodig. De Zuidafrikaanse recordhoudster, mej. Burer, kwam in het hele stuk niet voor. Zij liet 2 min. 47,2 sec. afdrukken Des ondanks evenaarde zij ook op dit num mer haar record De derde Nederlandse zege werd be haald door Rita Kroon op de 220 yards schoolslag. Haar tyd was 3 min. 4,5 sec. Anta Pienaar werd hier tweede met een achterstand van 0.6 sec. op het Robben- zwemstertje.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 8