PHILIPS Nixon werkt aan zijn „toekomst'' I Huidg enezing Doden en gewonden bij serie ongevallen door het verkeer Nasoetion bracht verslag uit over conferentie te Palembang Met een enkel woord ■saw »Photoflux«m Getroffen Horeca - ondernemers richten een Fonds op Agenda MAANDAG 4 FEBRUARI 1957 Wordt Knowland zijn concurrent in 1960? (Van onze correspondent ln Washington) Terwijl de Amerikaanse Democraten Dulles tot mikpunt hebben gekozen, houdt vice-president Nixon zich wijse lijk buiten schot. Nixon immers is se rieus aan zijn toekomst gaan werken. Dat heeft hij misschien aitijd al gedaan, doch zelden zo hard als nu. Het heeft in Washington zeer de aandacht getrok ken. dat hij bijvoorbeeld zijn relaties met de pers zozeer is gaan verzorgen, zelfs met de Britse pers Op het ogenblik heeft Nixon de beste kansen om in 1960 de republikeinse kandidaat voor het presidentschap te worden. Maar zonder concurrenten zal Vice-president Nixon •hij dan wel niet zyn. Senator Know land heeft namelijk te kennen gegeven, dat hij in 1958 geen zetel in de Senaat meer begeert en men neemt aan. dat hij in dat jaar een poging zal doen om gekozen te worden tot gouverneur van de staat Californië. Waarom? Waar schijnlijk omdat een gouverneurschap van een grote staat een betere spring plank is naar het presidentschap dan een zetel m de Senaat. In deze eeuw is het slechts één man gelukt om de sprong te maken van de Poolse collectieve landbouw ondervindt sterke tegenstand Boeren, die de collectieve landbouw in Polen willen voortzetten, worden mishan deld door degenen, die voorstander zijn van ontbinding van de collectieve boer derijen. aldus schrijft het Poolse blad „Sztandar MlodycV vrijdag. Een don derdagavond gehouden vergadering van boeren van collectieve landbouwbedrij ven ln alle delen van Polen heeft een stormachtig verloop gehad, aldus het blad. Sprekers uit Breslau en Opole, beide ln het zuidwesten van het land, be schreven de „uiterst moeilijke positie" van hen, die het collectieve stelsel wil len handhaven. Zij staan onder zware druk. De secretaris van de communis tische partij Ochab zei op de vergade ring. dat alle leden van het partijbestuur voorstander zijn van collectieve boerde rijen. al is er verschil van mening over bijzonderheden. Iemand die afkerig is van het collectieve stelsel is geen com munist. aldus minister Ochab. Ongeveer drie vierde van de collec tieve boerenbedrijven in Polen zijn in de laatste maanden ontbonden. Felle botsing tussen Turken en Grieken in Famagusta op Cyprus Het is in het afgelopen weekeinde weer tot ongeregeldheden gekomen op Cyprus. De moeilijkheden begonnen zaterdagavond, toen in Famarusta drie bommen werden geworpen naar een politie-auto. De 5 inzittenden. Turkse politiemannen, werden gewond. De toestand van twee van hen was ern stig. Eén overleed in het ziekenhuis. De begrafenis was gisteren. Dit bracht een grote menigte Turkse Cyprioten op de been. die brand stichtte in Griekse woningen en auto's met ste nen bekogelde. De branden werden snel geblust. Elf Griekse Cyprioten moes ten in het ziekenhuis worden opge nomen. Een van hen is vanmorgen overleden. In verscheidene plaatsen op het eiland zijn de Griekse arbeiders in staking ge gaan SENATOR KNOWLAND Senaat naar het Witte Huis. Die man was Harding. Roosevelt werd president via het gouverneurschap van de grootste staat (New York). Is men gouverneur, dan kan men namelijk op de partij-con ventie zeker zijn van het aantal stem men. dat de eigen staat daa~ mag uit brengen. Het was Senator Knowland. die bij de inauguratie van 21 januari aan Nixon de eed afnam Het is in Washing ton echter in het geheel niet ongebrui kelijk, dat grote politieke tegenstanders dicht in eikaars buurt blijven. (Ingez. Med.-Adv.) Huidzuiverheid - Huidgezondheid Houdt de winter uit handen en vneten. Vervolg van pag. 1 Drama te Schevemnqen men later teruggevonden. De meeste kogels hadden de vrouw getroffen, die tengevolge daarvan vrjjwel op slag dood moet zijn geweest. Geen der bu ren heeft het schieten gehoord; een vrouw hoorde slechts het hard dicht- slaan van een deur. De adjudant van dienst, die de melding van de agent „Stuur direct enkele mensen, want ik heb mjjn vrouw doodgeschoten" kreeg, dirigeerde een jeep naar de Putten- schestraat. Onder leiding van de commissaris C. Hanken werd ter plaatse een onderzoek ingesteld en de dader een eerste verhoor afgenomen. Het lichaam van de verslagene werd voor sectie door de geneeskundige dienst overgebracht naar het ziekenhuis aan de Zuidwal. De officier van Justitie, mr. J. H. Kemper, werd van het gebeurde in kennis gesteld. De agent was sinds 1945 bij de Haagse politie in dienst.. Het gezin telt vier kin deren in de leeftijd van 6 tot 17 Jaar. Het tragisch voorval wekte ln de Put- tenschestraat grote verslagenheid. Vervolg van pag. 1 Zelfbestuur In diplomatieke kringen hecht men aan deze beslissing nog een bijzondere waarde, omdat vandaag in New York de Verenigde Naties hun debatten over Al gerije moeten beginnen en Frankrijk nu zijn goede wil definitief met het kolo nialisme te breken, overtuigend zou hebben aangetoond. De Franse bladen werden de laatste dagen niet moe de verschillende voor uitzichten, mogelijkheden en gevolgen van deze V.N.-debatten in alle richtin gen uit te meten en de radio heeft be loofd het publiek van uur tot uur met de vorderingen in New York op de hoogte te zullen houden. De laatste berichten zijn overigens niet al te somber en over het algemeen wordt in Parijs nauwelijks meer ge vreesd. dat Frankrijk in New York al te krachtdadig zal worden aangepakt of tot de orde geroepen. Gisteravond zou de Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken, John Wederom zijn er verschillende slacht gewond. Enige personen die door hem offers van het verkeer gevallenwaren ingehaald, hoorden plotseling Te Rrjsbergen (N.B.) is zaterdag- een hevige klap. Tot hun ontzetting za gen zij de bromfiets, die op een recht gedeelte van de weg tegen 'n boom aan de linkerzijde was gebotst, in brand staan. Zij snelden toe en wisten de be stuurder, die onder de brandende brom fiets lag. uit de vlammen te halen. Het slachtoffer, dat zware brandwonden aan benen en onderlichaam alsmede een sehedelbasisfractuur had. is in le vensgevaarlijke toestand naar 't Acad. Ziekenuis te Groningen overgebracht. De bromfiets werd totaal vernield. avond een auto,, bestuurd door de heer De Nijs uit Oosterhout, tegen de ach terkant van een stilstaande Deense vis- auto opgereden. De heer de Nijs werd op slag gedood, zjjn echtgenote en zijn zoon, die bij hem in de wagen zaten, werden zwaar gewond. Zij zijn in het ziekenhuis te Breda opgenomen. Het stoffelijk over schot van de heer de Nijs is naar het zelfde ziekenhuis overgebracht. De Deense auto was van achteren ver licht. Vermoed wordt, dat de heer de Nijs door een tegenligger verblind was. uit protest tegen het optreden van de Turkse Cyprioten. De regering kondigde een uitgaansverbod uit voor alle mannelijke Griekse en Turkse Cyprioten van 12 tot 27 jaar. Het werd vanmorgen weer ingetrokken, miar enkele uren later was het in de hoofdstad Nicosia weer van kracht. Een reden hiervoor is niet bekend gemaakt. Mogelijk zal het uit gaansverbod vanavond weer algemeen worden. De regering van Cyprus heeft gisteren de verzetsbeweging Eoka ervan beschuldigd, dat zü van plan is in de komende week met alle middelen te trachten, zoveel mogelijk verwarring op het eiland te stichten, zulks met het oog op het debat in de Algemene Ver gadering over de kwestie-Cyprus. Uit verschillende bronnen had de regering vernomen, dat het ook de bedoeling van de Eoka was. ongeregeldheden te veroor zaken tussen de bevolkingsgroepen op het eiland. In het afgelopen weekeinde is men daar zeker in geslaagd. De toe stand was vanmorgen nog bijzonder ge- sprnnen. Het bij de commissie voor maatschap pelijke zaken der Algemene Vergadering der Verenigde Naties ingediende Griekse voorstel, dat beoogt het mogelijk te ma ken, dat een land. lid van de Volkeren organisatie, een andere lid-staat aan klaagt wegens „schending van de rech ten van de men- heeft géén gunstig onthaal gehad. Zowel de vertegenwoor- Turkije waren er teren. Men verwacht, digers van Rusland, van Egypte als van dat het debat vandaag zal worden voort gezet en worden afgesloten. Op de kruising Slotermaker de Brui- neweg-Hatertseweg te Nijmegen vond een zeer ernstig ongeval plaats, waarbij een wielrijder, de 69-jarige heer Arts uit Nijmegen dodelijk is gewond. De wielrijder, die uit de Slotemaker de Bruineweg kwam. botste in volle vaart tegen een uit de richting Hatert nade rende personenauto. Hij werd enige meters in de lucht geslingerd en kwam vervolgens via de motorkap op het weg dek terecht Met zeer ernstige verwon dingen is hij naar her Radboud-zieken huis overgebracht, waar hij aan zijn verwondingen is overleden. Op de President Rooseveltweg te Utrecht, is zaterdagmiddag de 8-jarige A. V. Stormbroek door een auto gegre pen toen hij plotseling de weg overstak In zorgwekkende toestand werd het knaapje naar het Sint Antonius Zie kenhuis te Utrecht overgebracht waar hij gistermorgen overleed. Het ongeluk gebeurde, nadat hij met vriendjes een defecte auto had helpen opduwen, waarvan hij plotseling ge noeg had. Hij stak toen zonder op het verkeer te letten de weg over. Een juist passerende auto uit 's-Hertogenbosch, overreed de jongen. Zaterdagavond is op de weg van Spijk naa.r Roodeschool een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij een 47-jarige brom fietsbestuurder levensgevaarlijk werd De echtgenote van de beeldhouwer L. Geurtjens uit Berlicum (N.B.) is zater dag. toen zij van 's-Hertogenbosch naar huis wandelde met haar eenjarig dochtertje in de kinderwagen, in een bocht bij Koudewater aangereden door een motorrijder uit Berlicum. De kin derwagen belandde onderaan de dijk. maar het kindje (de vijfduizendste in woonster van Berlicum) kreeg geen let sel. Mevrouw Geurtjens en de motorrij der werden beiden z.waar gewond en werden naar het ziekenhuis te 's-Her togenbosch overgebracht Nabij het verkeersplein Ouderijn te Utrecht is gistermiddag een Duitse au to geslipt en drie maal over de kop ge slagen. De 30-jarige Duitse postbeamb te H. Schilfer uit Euchkirchen reed met zijn auto. waarin eveneens zijn echtgenote en nog twee inzittenden met een snelheid van ongeveer 80 km. het verkeersplein op. Door de vrij grote snelheid en het gladde wegdek slipte de wagen en sloeg over de kop. Het ongeval liep betrek kelijk goed af. De automobilist kreeg schaafwonden aan handen en hoofd. Zijn echtgenote de 28-jarige Maria Dorpstadt liep een beenfractuur op en moest naar het Academisch Ziekenhuis te Utrecht worden vervoerd. De andere twee inzittenden kregen onbeduidende schrammen aan hoofd ?n handen; de auto werd zwaar be schadigd. Wanneer komt nu Soekarno's conceptie Het Indonesische kabinet is zaterdag in een speciale zitting bijeen geweest om een verslag aan te horen van de chef-staf van de Landmacht, generaal-majoor Nasoetion, over de conferentie in Palembang van alle troepencommandanten van Sumatra, welke vrijdag werd beslo ten. De door generaal-majoor Nasoetion afgelegde verklaring, dat de conferentie de grondslag heeft gelegd voor een op lossing van de legervraagstukken in Su matra, als uitvloeisel van de grepen naar de macht in Midden- en Noord-Suma- tra. werd zaterdag onderschreven door luitenant-kolonel Ahmad Hoessein, die ln december het gezag in Midden-Su matra overnam. Overste Hoessein maak te tevens bekend, dat op de conferentie was besloten om Sumatra te verdelen in vier militaire districten, inplaats van twee. zoals thans het geval is. De afgezette territoriaal commandant van Noord- en Midden-Sumatra. kolonel Simbolon. heeft niet deelgenomen aan de conferentie, doch wel een „informeel Foster Dulles, zijn Franse collega, Chris tian Pineau, namelijk zijn machtige steun bij de stemming hebben toegezegd nu Frankrijk van zijn kant ook de no dige redelijkheid zal betrachten. Jemeniten trekken terug Gisteravond werd in Aden bekend ge maakt, dat Jemenitische troepen zich uit het dorp Hadhija, enkele kilometers van de grens tussen Jemen en Aden. hebben teruggetrokken. Hadhija was een van de twee dorpen in het Britse pro tectoraat Aden ten zuiden van Beihan, die drie weken geleden door Jemeniti sche strijdkrachten werden bezet. Uit het andere dorp, Sawdanija, zijn zij nog niet verdreven. Resolutie V.N. Israël moet troepen direct terugtrekken Een Egyptische vissersboot aangehouden en opgebracht De Algemene Vergadering der Ver enigde Naties heeft zaterdagavond een resolutie aangenomen, waarin er bij Israël op wordt aangedrongen „zonder verder uitstel" zijn troepen uit Egypte terug te trekken. De uit slag van de stemming was: 74 stem men voor, twee tegen en twee. ont houdingen. Tot de onthouders behoor de Nederland, dat zich ook van stemming onthield, toen de tweede resolutie werd aangenomen over het gebruik van de V.N.-politie- maeht na het terugtrekken van de Israëliërs met 56 stemmen voor, geen tegen en 11 onthoudingen. Het ziet er echter niet naar uit, dat deze resoluties veel effect zullen sorte ren. daar reeds direct de vertegenwoor diger van Israël. Abba Eban. verklaar de. dat zijn land bii het eerder uiteen gezet standnunt blijft; terugtrekking van de troepen kan slechts geschie den. wanneer Israël waarborgen krijgt voor ziin veiligheid en voor vriie vaart in de Golf van Akaba. De jonge staat blijft dus op ziin punt staan, ondanks de vele waarschuwingen die zaterdag o.a. door de Amerikaanse afgevaar digde Cabot Lodge aan het adres van Israël werden geuit. Israël heeft het eerste stadium van een plan voltooid om goederen uit Europa naar Oost-Afrika te verzenden zonder van het Suezkanaal gebruik te maken. De goederen gaan over land van Haifa naar de haven van Eilat.h aan de Golf van Akaba. De eerste zending poederen is reeds in Haifa aan?ekemen. Ze kwamen uit Itah* en Frankriik. Generaal-maioor Burns, opperbevel hebber van bet internationale Dolitie- leger. heeft bii Israël kraohtig geprotes teerd naar aanleiding van het incident tussen een Israëlische patrouille en Zweedse militairen. In de territoriale wateren van Gaza hebben de Israëliërs zaterdagnacht een Egyntisehe vissersboot aangehou den en opgebracht. De bemanning is in hechtenis ?enomen. De Israëlische autoriteiten constateerden, dat de vis sen. die zich aan -wd van het vaar tuig bevonden, reeds lang geleden moesten zijn gevangen. Hieruit leid den zü af. dat de bemanning andere bedoelingen had en de ris maar had meegenomen om een alibi te hebben. BINNENLAND De „Zuiderkruis" zal 12 februari naar Amerika vertrekken met 650 personen aan boord. Voor een groot deel van hen is de reis mogelijk gemaakt door bemiddeling van kerken in Amenka. De reis. die New- York als einddoel heeft, zal als geestelijk verzorger worden meegemaak. door ds. D. ter Steege Ned. Herv. predikant te Sant poort. Tydens een bijzondere raadszitting heeft de burgemeester van Zierikzee, mr. F. T. Dijckmeester, zaterdagmiddag de gouden erepenning van de stad uitgereikt aan de heer J. Cetshoek, die van 1919 af zitting ln de raad heeft gehad, eerst voor de SDAP en later voor de PVDA. Geduren de een lange wethoudersperiode was de heer Catshóek geruime tijd waarnemend burgemeester. Mevrouw E. ven Hall-Nijhoff. echtge note van de burgemeester van Amsterdam heeft zaterdagmiddag op de werf van de Nederlandse Dok- en Scheepsbouw maat schappij te Amsterdam de doopplechtig heid verricht van het motorvracht9chip „Baitu". dat bij deze werf in aanbouw is voor de Stoomvaartmaatschappij „Neder land" Binnenkort is de benoeming te ver wachten van dT. A H. ""hillapse. chef van de directie buitenlandse dienst van het ministerie van Buitenlandse Zaken, tot Harer Majestetts buitengewoon en gevol machtigd ambassadeur bij het Luxem burgse Hof. De traditie getrouw zal ook dit jaar, thans voor de zesde maal. de Federatie van Nederlandse Organisaties voor het Per sonenvervoer F.N.O.P., een Concours d'Elé- gance voor Touringcars organiseren en wel op woensdag 8 mei 1957, Vond dit con cours andere jaren te Noordwljk plaats, thans zal het gehouden worden te Arn hem Het algemeen hoofdbestuur \an de Federatie der werkgeversorganisaties en het boekdrukkersbedrijf heeft besloten een Jaarlijkse prijs voor het esthetisch en tech nisch best verzorgde Jaarverslag lm te stel len. Twee der zeven mijnwerkers van de Fonitadme-rEvequie, in België, die door een instorting waren Ingesloten, zfjn om het leven gekomen. De om het leven gekome- nen hadden resp. de Duitse en de Italiaan se nationaliteit. Zoals men weet zijn de rijf anderen gered. Roemenië heeft zondag zijn tweede Nationale Vergadering (parlement) na de oorlog gekozen. Volgeno Radio-Boek a rest hebben in sommige plaatsen alle kiezers hun stem uitgebracht. In de Roemeense hoofdstad stemde 94 van de kiezers. Voor de 437 zetels waren 437 kandidaten. Deze zijn aangewezen door arbeidersorga nisaties onder leiding van de communis tische partij. De meeste kandidaten zijn lid van de communistisch e partij. Het Oostenrijkse ministerie van Bin nenlandse Zaken heeft de activiteit van J het secretariaat van de ..Wereldvredes- raad", dat te Wenen gevestigd is. verbo den. Het voert aan' dat dit (communis tisch georiënteerde) secretariaat zich be moeit met de Interne aangelegenheden van andere landen, waardoor de Oostenrijkse belangen in gevaar worden gebracht. „Sovjetskaja Russia" het orgaan van het Centrale Comité voor vraagstukken betreffende de Sovjet Republiek Rusland, dat door partijsecretaris Kroesjtsjef wordt geleid, heeft de Amerikaanse communisten ervan beschuldigd, dat zij een „nationaal communisme" voorstaan. De Finse premier, Fagerholm, is zon dag per trein uit Moskou naar Leningrad vertrokken na een bezoek van vijf dagen aan de Russische hoofdstad. Fagerholm blijft twee lagen ln Leningrad alvorens naar Helsinki terug te keren. De eerste door atoomkracht voortbe wogen Russische ijebreker, de „Lenin" zal tegen november te Leningrad van stapel lopen Het schip zal 16.000 ton meten en drie schroeven hebben, welke door een door atoomenergie gevoede machine van 44.000 pk zullen worden aangedreven De snelheid zal achttien knopen bedragen Het overdekte zwembad in Turnhout (België) wordt van warm wa'" r voorzien dat van 800 meter onder ■-* grond komt Het heeft een temperatuur van 30 graden De warmtebron kam 20.000 liter per uur leveren. BUITENLAND Premier Harold MaemdMan van Enge land heeft zijn Russische ambtgenoot Boelganin meegedeeld, dat hij in mei geen bezoek aan Moskou zal kunnen brengen. Als reden geeft Macmillan op. dat hij het te druk heeft. Hij heeft dv: hoop uitgespro ken dat er zich een toestand zal ontwik kelen. waarin een bezoek van deze aard zowel voor Boelganin als van Internatio naal standpunt bezien welkom zal zijn. De Franse regering heeft bepaald, dat Fransen die dit Jaar naar het buitenland gaan slechts 35 000 frank i.p.v. 70 000 zo al® in andere jaren, zullen mogen beste den. Dit ls een bezuinigingsmaatregel. Het toneelstuk ..Dagboek van Anne Frank", heeft nu ook Japan bereikt In de week van 410 februari worden drie voor stellingen te Tokio gegeven door de „To kyo Amateur Dramatic Club". Een Neder landse. Adèlle van Gemert-Brugmans, ver tolkt de rol van mevr. Van Daan. Premier Nehroe van Indik heeft zon dag op een verkieztngsblleenkomst te Nieuw Dehll verklaard, dat India noodt de legering van vreemde troepen op zijn grondgebied zal dulden. Hij zei dit ln een commentaar op het voorstel van Pakistan om een poll'leleger van de V.N. naar Kasj mir te sturen. Bij Saint Lo in Nor mandie zijn zater dagmiddag twee Amerikaanse tankvlieg tuigen van het type KB-29 tijdens een oefenvlucht met elkaar ln botsing geko men en verongelukt. Twaalf van de negen tien Inzittenden zijn om het leven geko men. Vijf bemanningsleden zijn gewond naar een ziekenhuis overgebracht De twee anderen worden nog vermist. Het Amerikaanse pasagiersriiegtulg dat vrijdagavond bij het Newyorkse vlieg veld La Guardda ls neergestort, had vol gens de laatste berichten 101 mensen aan boord, er zijn twintig doden en drie en zestig gewonden. Bijna de nel ft van de tweede-, derde en laatstejaarsstudenten van de universi teit van Cambridge overwegen te emigre ren wegens gebrek aan toekomstmogelijk heden in Engeland, aldus meldt het blad van de universiteit. Varsity. Van 500 on dervraagde studenten hebben 11.3 procent van de mannelijke en 34.1 procent van de vrouwelijke studenten besloten na vol tooiing van hun studie te emigreren. Ver der overwegen 27.6 procent ran de man- nelijke en 14,9 procent van de vrouwelijke jötudenten emigratie. gesprek" gehad met, Nasoetion over zijn mislukte staatsgreep. Het onafhankelijke dagblad ..Indone sia Raya" In Djakarta schreef zaterdag, dat de bijeenkomst als een strikt mili taire conferentie wel een sueee s kan worden genoemd, doch dat zij heeft ge faald in haar pogen om de eenheid in het leger op Sumatra te herstellen. De Indonesische premier Ali Sastro- amidjojo zou vandaag namens de rege ring antwoorden op de algemene be schouwingen in eerste termijn van het parlement over de regeringsverklaring over het gebeurde op Sumatra. In Midden-Sumatra worden intussen voorbereidingen getroffen voor een mas sa-demonstratie. waarop de ontbinding van het kabinet Sastroamidjojo zal wor den geëist. Volgens een bericht in het nationalis tische dagblad „Merdeka" in Djakarta, zou president Soekarno hebben toege stemd in een „integrale reorganisatie" van het kabinet, met inbegrip van de zetels van de premier en de vice-pre mier. Politieke kringen in de hoofdstad zijn evenwel van mening, dat de nationalis tische partij van de premier eerder tot ontbinding van het kabinet zal overgaan, dan een reorganisatie van het kabinet, die het aftreden van Ali Sastroamidjojo als premier zou meebrengen, te aanvaar den. Ook doet in de hoofdstad het gerucht de ronde, dat de president zijn „concep tie" zal bekend maken op het ogenblik waarop het huidige kabinet zijn man daat zal teruggeven. (Ingez. Med.-Adv.) „BINNENHUISJE" k No 9. (Frits Flits:) Wij zijn bij Oma op bezoek En die bedisselt als een kloek Over haar man en nageslacht. Kijk, zoiets dient in beeld gebracht. Gewoon in huis. Dat gaat patent Als je maar zo verstandig bent Dat in het flitslichtapparaat De „Photoflux" van Philips gaat. (Allemaal Wij nemen Philips „Photoflux"! Bij ieder filmpje een paar stuksl Het feilloze Ae .x flitslamp!» *T Zullen zij Staat in rechte aanspreken? Een aantal Horeca-ondernemers heeft besloten tot oprichting van een fonds ter behartiging van de belangen der door het zondagsrijverbod getroffen Horeca, ondernemers, aldus het weekblad Horeca. Dit fonds zal zich tot de regering wenden met de vraag of schade zal worden uitgekeerd, terwijl het er zich tevens over beraadt de regering voor de schade in rechte aan te spreken in een test case. die op naam van een der initiatiefnemers zal worden gevoerd. Na ingewonnen juridisch advies is het duidelijk, dat er wel degelijk kansen zijn de staat rechtens aansprakelijk te stel len, aldus het blad. Er zijn voldoende aanwijzingen om de vraag te stellen of dit zondagsrijverbod wel noodzakelijk is geweest. Zou op grond van de feiten aan genomen moeten worden, dat er geen (Ingez. Med.-Adv.) Stram en Bheumatisch? Doe dan toch eens •en bloedzuiverende knur. Met Kruschen Salts. Al tientallen jaren was Kruschen over de hele wereld redder in de nood, in duizenden gevallen van reumatische pijn. Dat komt omdat 't principe wa op Kruschen werkt, de oorzaak van de kwaal aantast en verdrijft. Reumatische pijnen vinden veelal hun oorzaak in de vertraagde werking van de bloedzuiverende organen Juist die komen door Kruschens zes minerale zouten weer op gang. 't Bloed gaat weer sneller stromen en wordt gezuiverd van alles wat nu de pijn verwekt. Probeer 't eens met Kruschen MAANDAG. Den Burcht: Feestavond Speeltulnver. „Groenoord". 8 uur nam. Schouwburg: Meisjes H.B.S.-ver. „Ende dispereert niet" speelt „Erik". 8 uur nam. Gulden Vlies: Ned. R.-K. Vakbond voor Textieldetallhandel. 8 uur nam. DINSDAG. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Theater". „Het bezoek van een oude dame". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Uitvoering van Leidsch Politie Muziekgezelschap, uur nam. WOENSDAG. Stadszaal (grote zaal): Jeugdconcert Mij. voor Toonkunst. Les solistes de Za greb. 2^ uur nam. Stadszaal (grote zaal): Mij. voor Toon kunst: Les solistes de Zagreb. 8 uur nam. De Harmonie: Ned. Bond „Het Mobill- satiekruis". Spr. lt.z. II W. C. Lemalre „Met smaldeel V naar Engeland". 8 uur nam. Rehoboth: Jaarvergadering Chr. Boe rinnen- en Plattelandsvrouwenbond. Spr. de heer J. B. Oosterwelder over „Met Am sterdammers in oorlogstijd uit kamperen". uur nam. Mar-kerk: Ds. M. W. J. Geursen spreekt over „Eenzaam ln den vreemde?" 8 uur nam. DONDERDAG. Den Burcht: Feestavond Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel. 8 uur nam. ogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.45 uur nam. Snouck Hurgronjehuis: Voordracht B. van der Meer uit Amsterdam over het mysterie man en vrouw. (Voor Psycho Synthese, afd. Lelden en omstreken). 8 uur nam. VRIJDAG. Oud-Hortuszicht: Kampioenstentoon- stelling L.P.K.V. 8 uur nam. ZONDAG. Hogewoerd 175 Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 5J uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie (Gareumarkt 1D). Tentoonstelling geolo- ;ie in Nederland. Op werkdagen van 10 2 en 2—4 uur. 's Zondags van 24 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten 10 uur ~.m. tot 4 uur nam Rijksmuseum voor Volkenkunde. Ten toonstelling „Het leven van Boeddha". 10 uur v.m. tot 4 uur nam. (te.m 14 febr.) Academiegebouw (Ac. Hist. Museum): Tentoonstelling van kunstzinnig werk _tafleJ— (T/m. 14 februari) LakenhalSchilderijententoonstelling Kees Bol (tot 4 maart). De Lakenhal: Expositie Kees Bol 104 uur, 's zondags 14 uur 4 maart) dringende noodzaak aanwezig was, dan kan gesproken worden van een onrecht matige overheidsdaad. De voorraad benzine in ons land en de mogelijkheden om daarover buitenslands te beschikken waren destijds meer dan voldoende, en men kon deze maatregel niet nemen met het doel om bijvoor beeld de deviezenpot te spekken. Doch ook wanneer de overheidsmaatregel juist zou zijn geweest, dan nog is er alle aan leiding tot aansprakeiykheidstelllng voor vergoeding van de schade der direct ge troffenen. Volgens het blad zijn er niet alleen morele, doch ook wel degelijk ju ridische argumenten aan te voeren om schadevergoeding van de Staat te eisen. Beslissingen over bestedingen f 200 miljoen voor de landbouw (Van onze Haagse redactie) De teerling is geworpen! De beslis singen over de bestedingsnota zijn ge vallen. Deze week zal de nota van de regering aan de Tweede Kamer wor den toegezonden. Kort daarop zal mi nister Mansholt 's Memorie van Ant woord op de begroting van Landbouw, Vissery en Voedselvoorziening volgen. Thans mag wel worden aangenomen, dat de maatregelen waar de regering ten behoeve van de landbouw toe over zal willen gaan, een bedrag zullen gaan vergen van f. 200 miljoen. Om trent de verdeling van dit bedrag mag worden aangenomen, dat hierin re kening is gehouden met een loonsver hoging voor landarbeiders. BIOSCOPEN. Casino „Les enfants du paradis". 18 Jr. Werkdagen 2 en 8 uur. Zondag 2.'5 en 8 uur. Lido „De schat van Afrika". 14 Ir. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „The king and I". a. 1. Werk dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon „Kruispunt Bhowanl", 14 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Rex „Godzilla". 18 J. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „De ongenaakbaren" Bh geen gehoor t>U Ow bnlsarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zlirich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Mallorca t' «l wind m/s. 6t- «3 CM geh. bew. sw 5 -1 0 motregen zzo 2 1 0.1 geh. bew. zo 10 3 0 licht bew BW 6 3 4 geh. bew. ZO 6 6 1 motregen E 4 9 0.2 onbewolkt z 4 7 0.1 onbewolkt E 4 7 0 onbewolkt E 3 6 0 onbewolkt ZZO 4 6 0 mist windstil 0 0 regen nnw 2 9 4 nevel zzo 4 5 1 mist wzw 3 4 1 geh. bew. BW 1 4 0 nevel zzo 2 2 0 nevel n 1 1 0 regen windstil 4 0.1 motreeen windstil 1 1 geh. bew. ono 1 3 0 geh. bew. zzo 2 11 0 onbewolkt n 3 4 0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2