Pifmanschool STADSNIEUWS HEES J. W. Boot werd geïnstalleerd als raadslid te Leiderdorp WIN TIJD.... ZATERDAG 2 FEBRUARI 1957 Wereldsgebedsdag voor studenten Op IC en 17 februari zal hier ter ste de de wereldsgebedsdag voor studenten worden gevierd. Namens de Wereldfe deratie van christen-studenten zullen de Ned. Christen-Studenten Vereniging, de Vrijz. Chr. Studentenbond en de Per- serikatan Keristen Indonesia alle chris- ten-studenfen in Nederland oproepen om hieraan deel te nemen. De gebedsdienst, die het zwaartepunt vormt van deze dag, zal op zondagavond worden gehouden in de Lutherse kerk. Het programma van deze beide dagen vermeldt verder o.a. een lezing van Max well de Alwis. toekomstig algemeen se cretaris van de Chr.-Studentenvereni- ging in Cevlon. die gedurende enige maanden het werk onder studenten hier te lande bestudeert. In een dienst in de Pieterskerk (op zondagmorgen) gaat voor de Leidse stu dentenpredikant dr. K. E. H. Oppenhei- mer. Zondagmiddag zal Guido van Deth met zijn poppentheater „Het groot abuis" vertonen. Sirenes worden maandag beproefd Waar het van belang is dat de alarme ringssirenes in de A-Kring Leiden steeds in bedrijfsklare toestand verkeren, werd enige tijd geleden, zoals bekend, overge gaan tot regelmatige beproeving van het alarmeringssysteem en werd bepaald dat deze iedere eerste dinsdag van de maand 2al plaats hebben. Heirmede werd 'vooruit gelopen op de in deze van Rijkswege vast te stellen regelen. Intussen is door het Rijk een voor het gehele land geldende, uniforme regeling bekend gesteld. Als gevolg hiervan zal de voor „Lei den" vastgestelde beproevingsdag ver schoven dienen te worden. Deze is thans bepaald op iedere eerste maandag van de maand tussen 12.00 en 12.15 uur en zo deze op een feestdag valt. op de daaropvolgende maandag van die maand. Vermeld zij nog dat, eveneens con form de landelijke regeling, de sirenes bij het beproeven achtereenvolgens de volgende signalen zullen geven: „Einde luchtalarm" (één toonhoogte) „Lucht alarm" (janktoon) „Einde luchtalarm" (één toonhoogte). GEEN VOORRANG VERLEEND Gistermiddag omstreeks half een ver leende een 18-jarige wielrijder, wonen de in de Bakhuis Rozeboomstraat, op het kruispunt van de Van 't Hoffstraat en de Hugo de Vriesstraat geen voor rang aan een auto. Een botsing volgde waarbij de wielrijder een gebroken dij been opliep. De EHD vervoerde hem naar het Academisch Ziekenhuis. AANRIJDING IN HET NOORDEINDE Vanmorgen vroeg heeft zich op de hoek van de Rembrandstraat en het Noordeinde een botsing voorgedaan tus sen een bromfietser en een autobusje. Een 22-jarig soldaat, afkomstig uit Den Haag en behorend tot de bewakings- corppagnie van Heutz in de Doelenka zerne, kwam op zijn bromfiets de Rem- brandtstraat uit. en reed het Noordeinde op. Vanuit de richting Breestraat na derde een tolkswagenbusje, waartegen de soldaat opreed. De auto liep lichte schade op en de bromfiets werd vrij ern stig beschadigd. De 22-jarige soldaat werd naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd en daar bleek dat de verwondingen wel ernstig doch niet levensgevaarlijk zijn. Of hij behalve hoofdwonden nog andere ver wondingen heeft opgelopen is bij het ter perse gaan van dit blad nog niet bekend. BEËDIGING RESERVE-OFFICIEREN LUCHTMACHT. Opdonderdag 7 februari, 'smorgens te 11.00 uur zullen door de commandant van het korps luchtmachtstaf, kolonel P. J. Maters, 38 officieren van de Kon. Luchtmacht worden beëdigd. Deze plech tigheid zal geschieden op het exercitie terrein van de Luchtmachtkazerne, Laan Copes van Cattenburch te 's-Graven- hage. Onder de te beëdigen officieren bevinden zich "de reserve-tweede-luite nants: T. J. Jansen Schoonhoven uit Oegstgeest en C. M. van de Kreeke uit Leiden. Lenig en Snel Morgen wordt er een cycle-cross verreden voor alle catego- rien. Vertrek 10 uur Noordeindsplein. BENOEMINGEN LEIDSE UNIVERSITEIT. Bij beschikking van de minister van Onderwijs, K. en W. zijn benoemd: met ingang van een nader te bepalen datum tot wetenschappelijk ambtenaar bij de vaderlandse geschiedenis aan de Leidse Universiteit de heer J. J. Woltjer; te rekenen van 1 januari 1957, tot weten schappelijk hoofdambtenaar bij de fa culteit der letteren en wijsbegeerte (voor het Frans) de heer A. J. A. Fehr, thans wetenschappelijk ambtenaar 1ste klasse. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN ISkandar Zn v. J. Raden DJajadliovrng-rait en G. Bakker, Mar jam dr van J. Raden Djajadiningrait e«n G. Bakker; Maria dT v. R* Zuurmond en M. Gouweloos; Johannes Arie zn van A. Verloop en A. G. de Vos: Lidwima WMhelmlna dT van F. M. A. de Winter en A. vam den Nouland; Johannes Petrus Henrlous Arris Maria zn van H. Heemskerk en G. A. M. van der Ploeg. ONDERTROUWD. J. P. Dijkhuis en L. Th. Kohier; H. P. Losekoot en J. J. M. Robbers; S. P. Strijk en W. de Groot; J. Geerards en M. Th. B. Lammers Lisnet; P. P. de Boer en J. W. Groenendijk; H. E. Sitskoorn en A. Q. E. van Egmohd; W. de Bruijn en J. Vellbrief; "W. KÏeer en C. M. Oudshoom; B. H. J. Hederik en E. C. G. de Groot: J. M. Bak ker en E. K. Meijer; I. Florijn en L. van der Zwan; I. van den Wijngaard en S. W. Robbers; H. de Wolf en C. M. Ter Meer; A. J. van Buuren en M. E. M. Juffermans OVERLEDEN Th. J. C. Klein hans, 53 jaar. hoilevr. v. C. F Corneldsse; J. J. Chrlspijn. 79 jaar. m. M. Kouprle, 61 Jaar, man; J. M. Fakkel, 57 jaar, huisvr. v. P. Boom; G. vam Manen 72 jaar, mam; H. Th. vam der Krogt, 81 Jt man. Officiële publikatie INSTELLING WACHTVERBOD Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij heb ben besloten voor het gedeelte van de Wit te Singel, gelegen tussen de Sohelpenkade en de Herenstraat, aan de waterzijde een wachtverbod in te stellen. Een afschrift van hum te dezer zake ge nomen besluit is verzonden aan de Hoofd ingenieur-Directeur van de Rijkswater staat. aan de door de minister van Vetikeer en Waterstaat aangewezen verenigingen, behartiging vam verkeersbelangen ten doel hebbende, en aan Gedeputeerde Staten vam Zond-Holland. Waterbevolking in randstad Holland WORDT STEEDS KLEINER De Hengelaarsbond van Leiden en omstreken hield gisteren in het St.- Antoniusclubhuis een contactavond. De voorzitter, de heer J. N. de Wit, gaf een algemeenoverzicht van de ont wikkeling der visserij. Hierin kwam dui delijk naar voren dat de z.g. kunstkweek een steeds meer belangrijke plaats ln gaat nemen. Na een korte uiteenzetting over de werkwfjze van de Kamer voor de Bin nenvisserij, besprak men uitvoerig het feit. dat in de randstad Holland de waterbevolking en het arsenaal door inpoldering steeds kleiner dreigt te worden. De heer J. N. de Wit sprak er zijn spijt over uit dat er op dit punt nogal eens wrijving ontstaat. Een bedreigende fac tor is ongetwijfeld ook de toenemende industrialisatie en de daardoor ontstane watervervuiling. Het geld wat. men in de regel voor de visakte betaalt komt zeker de hengelaar ten goede. Men gebruikt 'het voor de kunstmatige teelt en het uitbag geren van bepaalde gebieden. Na deze inleiding vertoonde men de zeer mooie films „Langs wildpaden in Europa" en „Het leven der Karpers". Tweetle hoogoven- bedrijf in ons land? Te Rotterdam is in het leven geroe pen de „Staal Studie Stichting", welke tot doel heeft de bestudering van de mogelijkheden tot vestiging aan de rand van de Nieuwe Waterweg of elders aan de kust van Nederland van een nieuwe hoogoven- en staalindustrie ter vervaar diging van Thomasstaai en daaruit te fabriceren lichte walsprodukten, zomede de voorbereiding van daartoe strekken de plannen. Er is reeds contact opgeno men met diverse leveranciers van hoogovenstaai en walsinstallaties. o.w. Krupp. De stichting staat onder leiding van eea curatorium, dat als volgt is samen gesteld: mr. K. P. van der Mandele, voorzitter. J. Smith, penningmeester, dr. J. F. de Meyer, secretaris: prof. dr. J. R. N. van den Brink. mr. J. Burgerhout. H. J. van der Ech, dr. C. F. Karsten, R. Verdam en ir. J. de Wit. De stichting heeft haar bureau geves tigd aan het Lange Voorhout no. 62 te 's-Gravenhage. Bloemen voor Prinses Beatrix Prinses Beatrix, schutsvrouwe der Koninklijke Marechaussee, heeft ter gelegenheid van haar verjaardag van morgen te Soestdijk een deputatie ont vangen. welke de Prinses een bloem stuk heeft aangeboden. Lange agenda werd zeer vlot afgehandeld De raad van Leiderdorp kwam gisteren in vergadering bijeen. Na de opening deed de voorzitter mededeling van enkele ingekomen stukken w.o. een schrijven van de heer S. J. v. d. Stoel waarin hij meedeelde wegens verhuizing buiten de gemeente als lid van de raad te moeten bedanken. De voorzitter, burgemeester Van Diepeningen. merkte op dat de heer Van der Stoel zich heeft doen kennen wegens buitengewone ijver en bekwaamheid. er leden enig bezwaar. Ook dit voorstel passeerde zonder bespreking de voor zittershamer. Het laatste punt der agenda betrof de goedkeuring in onderhandeling te tre den met verschillende grondeigenaren totaankoop van grond voor woningbouw. Mocht deze aankoop niet gelukken dan zou. volgens het voorstel, voorlopig tot onteigening zijn te besfluiten. Op voorstel van de heer De Graaf ging de raad hierop ln besloten zitting en deze was het die nog geruime tijd vorderde. Na heropening werd het voorstel van B. en W. ongewijzigd aangenomen. RONDVRAAG Bij de rondvraag bracht de heer De Graaf in herinnering het droevig onge val, dat zich kort geleden- aan de Van der Valk Bouwmanweg heeft voorge daan en waarbij twee personen het le ven hebben velroen, doordat de auto waarin zij reden in de Ryn geraakte. De heer De Graaf vroeg of het niet mogelijk was meer reddingslijnen aan deze weg te plaatsen met reddingsankers en tuow van voldoende lengte. De voorzitter was het hierin met de heer De Graaf volkomen eens. In dit opzicht is zijn vertrek een groot verlies voor de gemeente. Ook de func tie van voorzitter van de woonruimte commissie, vaak een ondankbare func tie. wprd door de heer Van der Stoel naar eer en geweten vervuld. De voorzit ter bracht de heer Van der Stoel dan ook dank voor hetgeen hij als lid van de raad en als voorzitter van de woning commissie presteerde. Hierna was aan de orde de installatie van het nieuw benoemde lid van de raad, de heer J. W. Boot. Nadat de door de voorzitter aangewezen commissie een gunstig advies had uitgebracht inzake de toelating, had de installatie plaats. De voorzitter herinnerde er aan dat hij bij zijn komst in de gemeente Leider dorp in 1946 de eer had de vader van het nieuw benoemde raadslid als wet houder te mogen begroeten. VLOT AFGEHANDELD De lange agenda waarvoor de raad zich vervolgens geplaatst zag werd op merkwaardig vlotte wijze afgehandeld. Bij de voorlopige vaststelling van de rekening van het grondbedrijf 1955 maakten de heren Nievaart en Los nog een korte opmerking. Alle voorstellen 6 tot en met 17. die wij reeds eerder pu bliceerden, werden zonder enige bespre king door de raad aanvaard. Bij punt 18, een voorstel van B. en W. j tot aankoop van vier woningen van de J weduwe T. Strohév. d. Wal e.c., wo- ningen die voor sloping zijn bestemd in j verband met de afronding van het com plex VI van het grondbedrijf, deelde de I voorzitter nog mede, dat met verkoopster j was overeengekomen dat zij ook na de overdracht de huurpenningen van deze woningen zou ontvangen, iets wat uit j de stukken niet bleek, maakte de heer j Van Winkel aanvankelijk bezwaar Hij meende dat de huuropbrengst ten goede moest komen en gereserveerd voor de tegenwoordige bewoners wanneer zy j later een duurdere woning zouden moe- j ten betrekken. Na beantwoording van de voorzitter werd het voorstel toch aan- i genomen. De hierna volgende punten, met uit- j zondering van het laatste, bleken ook j weer hamerpunten te zijn. Tegen een voorstel tot het voeren van een rechts geding inzake de woonruimtewet, waar bij de gemeente wordt gedagvaard dooi de heer C. J. Hoogendyk, had ook geen (Ingez. Med.-Adv.) had het Ned. Hervormd Kerkkoor zich op verdienstelijke wijze laten horen. Gezongen werden het slotkoraal uit Bach's 140e Cantate en een oud-Neder land lied. Er was een uitgebreide stand met veelsoortige uitgaven van het Bijbelge nootschap die grote belangstelling ge noot. (Ingez. Med.-Adv.) minuten NATTEX kleding tnaalrt 100°\o urcdupco&f ontving Eisenhower minister Sandys Brits-Amerikaanse- Ccnadese overeenkomst ever raketten EISENHOWER ONTVING MINISTER SANDYS President Eisenhower heeft gisteren een half uur met de Britse minister van Defensie, Ducan Sandys, over de toestand in de wereld gesproken. Het gesprek werd op voorstel van Eisenho wer gevoerd. Dit was de eerste maal sedert de Brits-Franse actie tegen Egypte in november j.l., dat hij een I Britse staatsman ontving. Volgens gezaghebbende kringen ln Washington heeft het bezoek van San dys aan de V.S. en Canada geleid tot Dokter A B. J. van der Vliet-de Vries een Brits-Amerikaans-Canadese over- sprak donderdag op uitnodiging van de eenkomst om de samenwerking op het commissie voor huishoudelijke en ge- j gebied van de modernste wapens, zoals zinsvoorlichting in de zijzaal van de raketten, uit te breiden en te verbete- Willem de Zwijgerkerk over de kleuter ren. Hierdoor is Engeland in staat zijn en zijn problemen. Mevrouw Smits-Wit I strijdkrachten in te krimpen, vliet verzocht voor haar openingswoord De kleuter en zijn problemen door met Uw tijd mee te gaan... en koop een TELMACHINE. Handmachines met instelcontrole direct salderend, vanaf f 110. Elektrische modellen met ..step - O - matic" voor snel vermenigvuldigen. Vraagt vrijblijvend inlichtingen aan; KANTOORMACHINES HOGEWOERD 92 - TEL. 31983 op LEIDERDORP Rondom Het Woord ZILVEREN JUBILEUM GEVIERD. De gereformeerde mannenvereniging „Rondom het Woord" alhier gaf ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan een jubileumavond in „Irene". Voor deze avond waren te gast de jonge lingsvereniging en de vrouwenvereni ging. De voorzitter, de heer A. v. Poelgeest ging na schriftlezing voor in gebed. Hierna richtte hij een woord van wel kom tot de aanwezigen, in het byzonder tot de spreker van deze avond., ds. D. Ringnalda van Overveen en de voorzitter van de afdeling Z-Holland-Noord, de heer C. Jelgerhuis. Na dit openingswoord volgde gemeen schappelijk zingen en declamatie van de heer D. Braam. Hierna werd ds. Ring nalda uitgenodigd zyn aangekondigde rede te houden. De spreker had als on derwerp: En nu.... er op of er onder. Na de historische feiten in herinnering gebracht te hebben kwam spr. dan tot zijn eigenlijke onderwerp. Hij voerde aan, dat het er nu om ging of men in gere formeerde kring nog vertrouwen zou hebben in datgene waarvoor de mannen- verenigingen zich inzetten, of dat men het niet zo nauw meer neemt. Ook bij velen in A.R.-kring is de gedachte aan de antithese niet meer levendig. Dat ls iets wat voorbij is, zo zegt men. Er is een zekere vrijage met de doorbraakge dachte en een streven om te breken met de christelijke zekerheden. De leuze: „Tegen de revolutie het evangelie" heeft men laten varen en zo komt "men tot de neutraliteit van de doorbraak en daar mede tot een houding van marchande ren. Prinsessefeest „Ons Genoegen" De toneelvereniging „Ons Genoegen" bracht gisteravnod het bekende toneel- "SSHl JETJE! "ank zij de medewerking van 550 taal- ïf. geleerden. Met veel liefde en opoffe- OrmnjevereniginK. Zo „as de?e -ond! ^Tk'worTn'voorset die gegeven „erd in het Dorpshuis, dan j We™ Sta JtafïSS?7. ook weer als een Oranjeavond te be schouwen en de uitvoering werd gege ven in verband met de verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix. heer H. v. d. Stoel. Vóór de opvoering van het toneelstuk worden, zoals op 'n Oranjeavond gebruikelijk is. nog enkele vaderlandse liederen gezongen. De talrijke bezoekers, de zaal was wel niet geheel bezet, maar vandaag volgt nog een tweede opvoe.ring, hebben ver volgens genoten van het boeiende to neelstuk. dat door „Ons Genoegen" voortreffelijke wijze werd gespeeld Naast het vertoohde spel droegen de fraaie costuums er zeker ook in niet geringe mate toe bij, dat de opvoering een succes werd. Het werd zo een goede avond voor d aanwezigen en voor de Chr. Oranjevereniging. De nieuwe voorzitter, de heer Van der Wijngaard, sloot deze Oranjeavond. Medische diens Dokter E. J. Hoef man. Hoofdstraat 40. tel. 30070. neemt dit week-einde de dienst waar. ni-usi (Hhs, Bijbelgenootschapsavond De afdeling Oegstgeest van het Ned. Bijbelgenootschap heeft gisteren in Irene voor een uitstekend bezette zaal een goed geslaagde propaganda- avond gehouden, welke geopend werd door ds. G. F. Callenbach. De adj. secretaris van het N.B.G.^ie heer E. J. Brugman, merkte op. dat net niet voldoende is, dat de bijbelvertalin gen plaats vinden, doch dat de versprei ding uitermate belangrijk is. Voortdu rende activiteit is geboden. Mede dank zij Kerk. zending en evangelisatie werd i in he: afgelop enjaar voor een bedrag I van f90.000.— aan bijbels verkocht. Spreker vestigde de aandacht op de mogelijkheid bijbels beschikbaar te stel len voor onze soldaten. Voorts vindt verspreiding plaats in hotels, gevange nissen e.d. Thans ls de bijbel, dank zij de verenigde bijbelgenootschappen in 43 talen overgezet alleen al in Indonesië. Van de 2500 versohillende talen, die in de wereld gesproken worden zyn er 1100 waarin de bijbel gelezen kan worden, De avond werd geopend met een kort woord van de pas afgetreden voorzit ter van de Chr. Oranjevereniging, de Op welke wyze men de bijbel tot zich kan laten spreken bleek toen Willem Berkhemer uit Arnhem voor het voet licht kwam. Diens uitbeelding en zeg- kracht en zijn formidabele tekstkennis hebben de bewondering opgewekt van de vele toehoorders. Hij droeg voor de patst voor Jobaonec 6 en 9, Voortttenhge Land. het Wilhelmus te zingen ter gelegen heid van de verjaardag van Prinses Beatrix. Daarna kreeg dokter van der Vliet het woord. De kleuter aldus spreker is voor vele ouders een probleem. Voor harmoni sche ontwikkeling van dit jonge mensje is in de eerste plaats nodig een goede kameraadschap en waardering van de ouders voor elkaar, veel begrip, veel lief de en veel geduld voor de kleuter. Een jong kind moet in een evenwichtige omgeving worden grootgebracht en ge leid. Men mag het niet teveel aan ver anderingen bloot stellen, aangezien dit nerveuze stoornissen kan veroorzaken. I Vooral echte serieuze belangstelling, en waar mogelijk waardering, is voor het kind bijna nog meer noodzakelijk dan i voeding. Zowel het nakomertje als het oudste kind hebben hun eigen specifieke pro blemen: de eerste wordt het soms te gemakkelijk gemaakt, de laatste te moeilijk, terwijl de middelste min of meer tussen twee stoelen hangt. Diver se neigingen en hebbelijkheden werden onder de loep genomen als jaloezie, zin delijkheid. slecht eten, „dwarsheid", angst, jokken etc. Ook kwam de te klei ne behuizing aan de orde, maar in som mige gevallen is hier geen praktische oplossing voor. De meest vermoeiende strijd ls ove rigens vaak tegen al te liefhebbende of bewonderende ooms en tantes, opa's en oma's de goede niet te na gesproken. De pauze werd gevuld met een kllene verloting ter ondersteuning van de fi nanciën en na de pauze was er gelegen heid tot. vragen stellen, waarvan dank baar gebruik gemaakt werd. Slaappaviljoen bij kasteel „Oud-Poelgeest" Het vormingswerk op „Oud-Poelgeest',' dat steeds in omvang toeneemt, wordt bemoeilijkt doordat er te weinig slaap gelegenheid is en de behoefte aan een slaappalviljoen zich steeds dringender deed gevoelen. Vandaar dat reeds ge ruime tijd geleden plannen werden ge maakt tot de bouw van een dergelijk paviljoen, waarbij het probleem zich voordeed hoe nieuwbouw enigermate zou aanpassen bij de stijl van het oude kasteel. Voorts was het financiële pro bleem een hinderpaal, doch thans schijnt, mede door Rijksgarantie, dit vraagstuk te zijn opgelost, want het ar chitectenbureau Kraan en Van Nieuw koop alhier hebben thans de bouw op gedragen aan D. Nell te Wassenaar voor e enbedrag van f. 149.700. De totstand koming van dit paviljoen zal het vor mingswerk op „Oud-Poelgeest" in niet onbelangrijke mate bevorderen. Rijkspostspaarbank Aan het post kantoor werd gedurende de maand ja nuari ontvangen f. 103.116.62 en uitbe taald f. 86.506.40. WARMOND Jaarvergadering Sr. Agnes Groot was de belangstelling voor de jaarvergadering van de retraite-vereni ging „St.-Agnes". De zaal van hotel ..De Zon" was vrijwel geheel gevuld. De pre sidente, mevrouw Verwoerd-Bakker, sprak hierover haar grote voldoening uit. Zij sprak een woord van welkom tot pastoor Gussenhoven en prof. dr. J. Stiegier. De secretaresse, mevrouw FlintDe Wolf, las de notulen en het jaarverslag voor. Uit het jaarverslag bleek, dat in het afgelopen jaar 23 nieuwe leden zich hadden aangemeld, terwijl thans het aantal leden 399 bedraagt. Uit het jaar verslag van de penningmeesteresse, me vrouw de VroomenLommerse. bleek, dat eer. saldo geboekt stond van f 1148.19 Prof. dr. Stieger kondigde hierna aan. dat niet hij, maar kapelaan Sanders uit Amsterdam het gesproken woord zou voeren bij de lichtbeelden over het Hei- Verwacht wordt dat de nieuwe plan- nenbetrekking hebben op alle gebieden in de wereld, waaronder die bestreken door de Noordatlantische-Verdragsorga- nlsatie in West-Europa (NAVO), de organisatie van het Verdrag van Bag dad in het Midden-Oosten (MOVO) en door de organisatie van het verdrag voor Zuidoost-Azië (ZOAVA). Donald Quarles. de Amerikaanse mi nister voor de Luchtmacht, verklaarde vrijdagavond na de slotbesprekingen tegenover een correspondent van Reu- (lngez. Med.-Adv.) KON. ERK. PLANTSOEN 65 TELEFOON 26558 MAANDAG 1 FEBRUARI TYPEN STENO in 4 talen BOEKHOUDEN DUITS ENGELS FRANS NEDERLANDS SPAANS Mr. Ir. Westra, die. 2oats ge meld. gisteren het feil herdacht, dat hij voor 25 jaar in Leidse gemeen tedienst trad, heeft in de middag uren in zijn woning aan de Zoeter- woudse Singel vele gelukwensen in ontvangst mogen nemen. Behalve de directeur van Gemeentewerken, ir. D. Ij. Lem kwamen hier enkele afdelingschefs, talrijke personeels leden van de dienst en gemeente werken en de afdeling Bouw- en Woningtoezicht en vele vrienden cn bekenden hun felicitaties aanbieden. Onze foto toont de jubilaris (links) met zijn kleinzoon en echtgenote en ir. Th. K. Koch. architect van de gemeente. (Foto L.D./Van Vliet) FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen: Bevallen: Bok-Assies, z. Hilversum; Nuyt-Leewis. z. Vlaardirigen; Sizoo- van der Kley, d. Nieuw-Zeeland; Coers- Smalt. d. Hamburg. Overleden: M. G. Scheffer-Severjjn, vr. 94 j. Den Haag; P. A. Meilink, m. 76 j. Den Haag; E. Roche, m. 72 j. Den Haag; J. P. F. Th. van Dorssen-Umlauf von Biberfort, vr. 79 j. Den Haag; M. L. J. Marcus, m. 55 j. Rotterdam. Kapelaan Sanders was zelf in het Hei lige land geweest. Het programma van de vereniging voor 1957 werd bekend gemaakt. Medische dienst Dokter Kwint (Sassenheim) en dokter Bots (Voor hout) nemen dit week-einde de dienst waar. TAFELTENNIS. „Steeds Vooruit" De uitslagen van deze week waren: Dames: Steeds Voor uit 1Salamanders 3 73; T.O.V. 1 Steeds Vooruit 2 46. Heren: Steeds Hoger 3Steeds Voor uit 1 2—8. Junioren: Treffers 1—Steeds Vooruit 1 91. WASSENAAR Holl. Mij. van Landbouw JONGEREN BIJEEN In het Verenigingsgebouw werd met een volle zaal de jaarlijkse feestavond gehouden van de Jongeren-Organisatie van de Hollandse Maatschappij van Landbouw, afdeling Wassenaar. Voor schoten en Valkenburg. De voorzitter, de heer H. Bos, opende met een welkom en sprak zijn voldoening uit over de be langstelling van de ouderen in het werk van de jongeren. Hij deelde mee. dat de afdeling zich mag verheugen in een ge stadige groei. Na het zingen van het bondslied werd met eigen krachten opgevoerd het to neelstuk ..Het meisje met het leeuwen- jong". een geschiedenis uit het boeren leven met spanningen en ook veel hu mor. Het werd bijzonder goed vertolkt.' ter. dat bet overleg zeer nuttig was ge weest. „Wij konden ideeën uitwisselen met de meest waardevolle vrienden". Het resultaat zal naar verwachting zijn een meer gestroomlijnde Britse militaire organisatie met minder militairen maar et meer dodelijke wapens, terwijl de V.S. zullen beschikken over de Brit se kennis en vervolmaking van ver scheidene typen machtige nieuwe wa pens Arrestatie op Su in a tra „Grenzen aan verdraagzaamheid" Leiders op Midden-Sumatra hebbei. de provinciale leider van de commu nistische party doen arresteren, aldus meldt het Padangse blad „Peneran- gan". Volgens het blad is Djamhoer Hazah door de revolutionaire „Ban- teng"-raad gearresteerd wegens „op hitsing van het volk tegen de Raad". Intussen hebben de provinciale leiders de idee van het uitnodigen van presi dent Soekarno naar Midden-Sumatra te komen om te onderhandelen over het geschil met de centrale regering, van de hand gewezen. Een woordvoerder van de provinciale voorlichtingsdienst, Detsja, verklaarde, dat de plaatselijke leiders de mening zijn toegedaan, dat de regering in Djakarta nog steeds niets begrypt van de doelstellingen en aspiraties van het volk op Midden-Sumatra. ondanks het feit, dat de regering reeds drie delegaties naar Padang heeft gestuurd. Detsja kondigde verder aan, dat in zes steden op Midden-Sumatra op 5 februari betogingen gehouden zullen worden om de eisen van het volk voor economische verbeteringen kenbaar te maken. Omar Toesin. voorzitter van de In dustriële Raad en secretaris-generaal van de revolutionaire „Garoeda"-raad, verklaarde: „Het Zuid-Sumatraanse volk is lang genoeg verdraagzaam geweest, maar er zijn grenzen aan zijn verdraag zaamheid". Indonesië beschuldigt Nederland EN VERWERFT VERZOEK De Nederlandse beschuldiging, dat de processen tegen Nederlanders in Indo nesië niet volgens de internationale rechtsbegrippen zijn gevoerd, is „pro pagandistisch en hypocritisch", aldus de Indonesische vertegenwoordiger bij de V.N„ dr. Tsjendronegoro Soendjar- wo in een uitvoerige brief aan secreta ris-generaal Dag Hammarskjöld. Dit was het Indonesische antwoord op een Nederlandse brief aan de secre- taris-geenraal, op 4 december, waarin aandacht werd 'gevraagd voor de gang van zaken in de processen tegen Schmidt en Jungschlager. „De Indonesische regering verwerpt het verzoek van de Nederlandse rege ring, n niet aleen omdat het niet op recht is. maar ook omdat het niet ge baseerd is op enige morele rechtvaar diging." Het past de Nederlandse regering niet om de Indonesische regering zelfs maar voor te stellen er in toe te stemmen, dat de zaak voor het inetrnatlonalc ge rechtshof wordt gebracht, aldus deze brief. Deze pagina la gedeeltelijk gecorrigeerd MARKTBERICHTEN LEIDEN. Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling. 2 februari Prijzen per 100 kg Kroten 8-18, kroten, gekookt 30-35 boerenkool 35-54. rode kool 20. gele kool 19-20, prei 15-29. stoofsla 1 33, spruiten A 34-80. spruiten B 16-70, Uien 7-22 was- peen 30-36, witlof 18-64. sla B 19-27. P-Ufïy>eT 100 bos: sel derij

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7