Ook herziening van de lonen van de laagste bezoldigde ambtenaren Strawinsky's Symphonie de Psaumes door liet Residentie-Orkest Werkclassificatieperl januari '58 Fascinerend Bra luns spel va n de jeugdige Christian Ferras „De Haagse burgemeester louter op zakelijke gronden benoemd!" Eis van 2V'i jaar tegen klerk notariskantoor te Noord wijk 95ste jaargang Vrijdag 1 februari 1957 Derde blad no. 29051 Toezegging van minister Stmycken (Van onze parlementaire redacteur) Minister Struycken heeft zich gisteren in de Tweede Kamer bereid verklaard in het georganiseerd overleg besprekingen te openen over een verder gaande aanpassing van de lonen in overheidsdienst bij die in het vrije bedrijf in verschillende stadia, alsmede over de eerst te zetten stap in die richting. Die eerste stap zou kunnen zijn het periodie ken-systeem voor de werklieden-groepen af te schaffen, zodat de werk lieden op dezelfde leeftijd als in het metaalbedrijf het maximum-loon bereiken. Een verdere belangrijke stap is de invoering van de werk- classificatie met ingang van 1 januari 1958, gepaard gaande met een prestatiebeloning. De werkklassificatie zal het eerst worden ingevoerd bij de dienstvakken, waarin het merendeel der laagstbezoldigden voorkomt. artsen willen niet meewerken aan het nemen van de bloedproef en minister Samkalden meent, dat hij dit als een feit moet aanvaarden. Ook enig uitziclif voor middelbare ambtenaren De minister deed deze toezegging bij de verdediging van het plan der rege ring de salarissen voor de hogere ambtenaren te verhogen. Dit zal tot gevolg hebben, dat er grotere ver schillen ontstaan in de beloning tussen de verschillende rangen. Zodra het financieel mogelijk is, wil minister Struycken deze verschillen verkleinen, zodat de maxima van de rangen hoger komt te liggen (door meer periodieke verhogingen). By de werving van nieuwe hogere ambtenaren bleek voortdurend, dat de aangeboden salarissen te laag waren in vergelijking met het particuliere bedrijf. Dat geldt ten dele ook voor de lagere en middelbare ambtenaren, maar zij hebben minder kans op stilstand in be zoldiging. De verschillen zijn voor de hogere ambtenaren veel groter. Zeer kwalijk Minister Struycken nam het de heer Blom van de P. v. d. A. zeer kwalijk, dat hij al by voorbaat had verklaard tegen de salarisverhoging te zullen stemmen zonder eerst de tegen-argu menten van de minister te hebben ge hoord. Dat is een totale afkeuring van mijn beleid, aldus minister Struycken, zoals het met een motie niet duide lijker had gekund. Indien men by voorbaat tegen-argumenten niet wil overwegen, dan maakt men de parle mentaire discussie belacheiyk, maar dat komt dan voor rekening van de P. v. d. A.-fractie. Indien de salarisverhoging voor de hogere ambtenaren niet wordt aange nomen. dan is volgens de minister een behooriyk personeelsbeleid niet meer mogeiyk. Na de toezeggingen van de minister zal de grote meerderheid van de K.V.P.- fractie aan de salarisverhoging voor de hogere ambtenaren haar stem geven, verklaarde de heer v. d. Zanden (K.V.P.) „Niet tevreden" De P. v. d. A.-fractie was echter niet tevreden met de toezegging, zy zal be doeld zijn, zei de heer Blom (P. v. d. A om de weifelaars te doen omslaan, maar de P. v. d. A. vindt de toezeggin gen te vaag. De meeste werklieden staan al op hun maximum. Mede namens een aantal leden van de C.H.U. diende de heer Blom een amendement in. waarvan de bedoe ling was de regering in de gelegenheid te stellen tot een herziening van de salarissen te komen, die niet automa tisch geldt voor alle hogere ambte naren en niet tot hen alleen beperkt zal zijn. Vandaag wordt over de salarisverho ging voor de hogere ambtenaren ge stemd. Levenslang Gisteren maakte minister Samkalden bekend, dat hy overweegt de levenslang gestrafte oorlogsmisdadigers, die in Bre da gevangen zitten, op jaren te stellen, na ieder geval individueel te hebben be keken. Het probleem komt in de eerst volgende jaren aan de orde. De oor logsmisdadigers zullen in ieder geval niet gunstiger mogen worden behandeld dan gewone misdadigers. Er zitten ongeveer 130 oorlogsmis dadigers in Breda en voorts zitten nog 18 gewone misdadigers levens lang ge vangen. De realiteit dwingt er toe ook de gevangenen in Breda op jaren te stellen, maar de beslissing daarom trent zal van geval tot geval indivi dueel geschieden. Verkeersveiligheid De verkeersveiligheid verbetert niet met strengere straffen. Het alcoholvrij maken van het verkeer zou echter gun stig hebben kunnen werken, maar de Kentucky „rampgebied" President Eisenhower heeft gisteren het oosten van Kentucky, dat door over stromingen is geteisterd, tot rampge bied verklaard en last gegeven geld middelen uit federale fondsen voor hulpverlening ter beschikking te stel len. De gouverneur van Kentucky. Chand ler. had de president om hulp verzocht. De gouverneurs van de eveneens door overstromingen geteisterde staten Vir ginia, Tennessee en West-Virginia heb ben nog niet om hulp gevraagd, aldus een donderdagavond uitgegeven bekend making van het Witte Huis. Haagse ooievaar weer op de toren In bijzonder snel tempo is gistermor gen de Haagse ooievaar op de spits van de Haagse toren, 922 meter hoog, ge plaatst. De vergulde vogel, die 75 kilo gram weegt, werd per vrachtauto ge bracht. Zij werd met een buitenlift langs de vele steigers aan de toren deze is in restauratie naar boven gehesen tot aan de hoogste omloopgalerij. Er moest toen nog even flink worden getakeld, maar binnen een uurtje was het gehele karwei bekeken. Op de grote rijkswegen surveilleren reeds 24 politie-auto's, die als zodanig herkenbaar zijn en bovendien 23 kleinere auto's, die niet als politie-auto's zijn te herkennen. Iedere patrouille maakt per drie uur surveillance een proces-verbaal op. Er zijn nog twintig nieuwe auto's aangekocht, die binnenkort de weg op gaan. Het wetsontwerp voor een verplichte W.A.-verzekering voor automobilisten is in voorbereiding. Minister Samkalden heeft hoop dat de regeling van de uni versitaire opleiding van notarissen nog in september a.s. in werking kan treden. Over een nieuwe dienstweigeringswet is het overleg met de minister van Oorlog geëindigd. De minister van Oorlog wil nog overleg plegen met levensbeschou- welyke organisaties. Omtrent de uitlevering van mevrouw Langendykv. Moorsel, de pleegmoe der van Anneke Beekman, is 'n nieuwe nota aan de Belgische regering ge stuurd. waarin de gronden van niet- uitlevering betwistbaar worden ge noemd. De geannexeerde gebieden OORDEEL VAN PRINS ZU LÖWENSTEIN De vrye democraat Hubertue Prins zu Löwenstein heeft gisteren in de Westduitse Bondsdag by de behande ling van de buitenlandse politiek ver klaard het te betreuren, dat de inwo ners van de door Nederland gean nexeerde zelfkant nog geen democra tische rechten hebben. Hij zei als vriend van Nederland te hopen, dat dit land begrip heeft voor de grensproblemen en een oplossing zal vinden, die de Europese geest dient. Bekeuring en belasting (Van onze Haagse redactie) Een jeugdige houtbewerker uit het Westland had op een motor gereden, die aan allerlei grote euvels leed: geen behoorlijke rem men, geen hoorn, geen reflector enz. Dat kwam hem voor de Delft- se kantonrechter op f. 50 te staan. „Maar we hebben thuis al een be keuring hiervoor gekregen", zei de jongeman na de eis hoogst ver baasd. Kantonrechter en officier gingen snuffelen in de papieren, maarv onden niets. „Écht waar", hield de Westlander vol, „we kre gen een biljet thuis en daarop stond: motorbelasting Avond van boeiend musiceren Boeiende avond door het Residentie-Orkest van muzikale merk waardigheden, sterk uiteenlopend van aard, zelfs zó, dat men zich ge voeglijk afvragen kon, of een programma-samenstelling als deze stylis- tisch wel verantwoord is, al ligt er dan ook een pauze tussen Vermogen tot snelle omschakeling is daarbij beslist noodzakelijk: van Debussy's laatste orkestrale werk voor het Diaghilewballet „Jeux" (1912), terug naar Brahms' Vioolconcert (1878), door de eerst 23-jarige Christian Ferras bezield gepassioneerd gespeeld, gevolgd door een enorme ruk voorwaarts: Strawinsky's in de wel eens zo ge noemde „Byzantijnse stijl waarin oost en west elkaar vinden, gehulde „Symphonie de Psaumes" (1930). Groter tegenstellingen zijn welhaast niet denkbaar! Men beluistert het zelden vertolkte „Jeux" en wordt getroffen door de licht heid van het coloriet in dit „dansspel", kenmerk van het impressionisme, dat bij Debussy zulk een uitermate geraffi neerde partituurbewerking vond. De vry onnozele inhoud van dit ballet, dat in dertijd dan ook geen succes werd, is overbodig om van deze muziek, schoon niet Debussy op z'n sterkst, toch ten volle te genieten. Het is meer de sfeer, die op U inwerkt en héél Debussy's fijn zinnige inslag typeert. Deze riep Van Otterioo in zyn geacheveerde reproduk- tie sterk op. Stel daar dan tegenover de tot uiterste versobering verstrakte Psal mensymfonie van de Russische magiër Strawinsky en ge staat plotseling in een volkomen andere wereld. Zij werd door de Mis en Oedipus Rex reeds aangekon digd. Ieder sentiment is hier gebannen. Deze muziek bevat geen noot te veel of te weinig, ls krachtig voorbeeld van Strawinsky's „neo-klassieke" periode, hoewel hy zelf van dit woord niets weten wil. Dit is het nieuwste geleide pro-1 vaarte met een vleugelwijdte van 7duizend kilometer per uur. Het pro jectiel van de Amerikaanse lucht- meter, aangedreven door een straal-jectiel heeft de naam „Martin" ge- macht: een veertien meter lang ge-1 motor tot een snelheid van meer dan I kregen. Minister Struycken tot Tweede Kamer: Meest geschikte persoon werd hier gekozen (Van onze parlementaire redacteur) Bij de benoeming van mr. Kolfschoten tot burgemeester van Den Haag heeft minister Struycken zich uitsluitend laten leiden door zakelijke over wegingen, verklaarde hij gisteren in de Tiveede Kamer. In een gemeente als Den Haag ivorden hoge eisen gesteld aan de bur gemeester en dan mag niet in de eerste plaats worden gelet op zijn politieke richting. Daarom ook is minister Struycken niet begonnen in katholieke kring te zoeken naar een burgemeester voor de Hofstad, maar hij vond het onaanvaardbaar een katholieke figuur voor deze burge meesterspost uit te sluiten, indien hij overigens bekwaam en g&chikt zou zijn. Slechts één niet-katholieke kandidaat was op grond van zijn bekwaamheid voor minister Struycken volledig aanvaardbaarmaar toen dezfe werd gepolst bleek hij zich niet beschikbaar te willen stellen verkiezingen van provinciale staten en de gemeenteraden te vervroegen, zodat er in verband met de raadsverkiezingen geen bezwaar tegen zal bestaan in juni met vakantie te gaan. Het advies zal minister Struycken in welwillende overweging nemen. Meer vrouwen in BB Onder deze omstandigheden moet het volgens minister Struycken geen ver wondering wekken dat mr. Kolfschoten werd gekozen, die in wiide kring ver trouwen geniet, zoals ook is gebleken uit het sportieve gebaar van prof. Oud om de regering met deze benoeming geluk te wensen. De meest geschikte persoon is geko zen. Er is geen nieuwe koers ingeslagen voor burgemeestersbenoemingen. Om trent de voorziening in de vacature van Commissaris der Koningin in Gelderland verklaarde minister Struycken aan het adres van de CHU dat hij er niet aan denkt zich aan de een of andere rich ting te binden. Men zal dus maar moe ten afwachten wat de beslissing zal zijn. De kiesraad heeft deze week besloten te adviseren de data in 1958 voor de Beperking De kapitaalschaarste maakt beperking van de gemeentelijke investeringen noodzakelijk Er zal meer dan een half miljard nodig zijn voor gemeentelijke woningbouw en andere nieuwe werken moeten dus worden uitgesteld. Op een gegeven ogenblik zal de regering de ge meenten wellicht moeten bijspringen, hoewel de minister nog niet weet waar zijn collega van Financiën het geld van daan zal moeten halen. Scholenbouw moet. als het even kan. doorgaan, maar als de financiële toestand niet verbetert. Brand op de „Eemdijk" Gistermiddag is brand geconstateeerd aan boord van het op de werf van Wilton Fyenoord liggende stoomschip „Eemdük". Er waren balen katoen in brand geraakt, waardoor een sterke rookontwikkeling ontstond. De be drijfsbrandweer kon het vuur niet di rect onder de knie krijgen en riep de assistentie in van de Schiedamse brandweer, die met groot materieel uitrukte. Men heeft de brand tot één ruim be perkt kunnen houden. Behalve balen katoen zijn ook sojabonen in brand ge raakt. De ooi-zaak is vermoedelijk broeiing. Het vuur werd met koolzuur bestreden: de brandweerlieden moesten rookmaskers gebruiken. De „Eemdyk" ligt in het dok. OPENING FORD-EXPOSITIE TE AMSTERDAM De directeur voor het Centraal Bu reau voor de Afgifte van Rijvaardig heidsbewijzen. de heer H. M. W. Wes- terlaken, heeft gisteren by de opening van een tentoonstelling van nieuwe Fordmodellen te Amsterdam gezegd, dat z.i. de Fordfabrieken de eerste plaats innemen op het gebied van de verkeers veiligheid. Voorts betoogde de heer Westerlaken, dat hy geen heil ziet in de invoering van een maximum snelheid. „De instel ling van de mens in het verkeer za moeten veranderen". De semi-permanente showroom, waar in de nieuwe Fordmodellen worden ten toongesteld. is opgericht op de plek van het nieuwe RA I-gebouw. De showroom zal de volgende maand weer worden af gebroken. (Ingez. Med.-Adv.) heeft minister Struycken er een zwaar hoofd in of alles kan worden gefinan cierd wat men nu nog noodzakelijk acht. Over de Rotterdamse suggestie om de gemeentelijke investeringen te beperken tot een bepaald percentage van de ka pitaalsuitgaven van de laatste jaren, valt nog niets te zeggen omdat ook nog niet is vastgesteld in hoeverre de ge meenten de investeringen zullen moeten beperken. Het. Rotterdamse denkbeeld is reeds overwogen, maar er zijn bezwaren aan verbonden, die bij toeval vooral kleine gemeenten zouden kunnen tref fen. Bescherming Bevolking Met de organisatie van de Bescher ming Bevolking gaat het niet zo slecht als men denkt. Omtrent de verdere plannen heeft de regering in het begin van deze week het advies ontvangen van de Algemene Verdedigingsraad. Zo spoe dig mogelijk zal de Kamer door middel van een afzonderlijke nota over de ver dere plannen worden ingelicht. Het streven is er op gericht meer vrouwen In de BB op te nemen. Het aantal bedraagt thans ongeveer 30.000. Ons volk zal op de man af worden inge licht over de risico's van de moderne oorlog, want het Is nuchter genoeg om de feiten te verwerken zonder ln paniek te geraken en overigens moet worden overwogen dat een paniek nu beter zou zyn dan In ttjd van oorlog. Met de opheffing van het verbod voor de gehuwde vrouw werkzaam te zijn in overheidsdienst, zal spoed worden be tracht. Gestreefd wordt naar een spoedige in diening van een nieuwe provinciewet, maar het is de vraag of deze in werking zal kunnen treden voor de verkiezingen voor de Provinciale Staten, hetgeen vol gens minister Struycken overigens wei nig terzake doet. In deze volgens een volstrekt georden de structuur in allerstrengste vormen (fuga!), opgebouwde symfonie, gecom poneerd ter ere Gods, zoals op de eerste bladzij der partituür staan aangekon digd en waarin het koor zulk een in tegrerende rol vervult, bepaalt Strawins ky zich tot de kern der dingen. Deze muziek is. zo men wil, hard en koud, voor velen van een verpletterende za kelijke nuchterheid, hoewel er toch zeker emotie, zij het bedwongen, aan ten grondslag ligt. Daarbij is zij van visio naire kracht, verhevigd door het feit, dat violen en alten erin zwijgen, daar entegen hout en koper versterkt zijn. Er is geen sprake van weekheid of van jubel, waartoe de Latijnse psalm teksten (38. 39 en 130) zeker aanleiding konden geven. Bij alle ingetogenheid is er toch ook kleur, van licht naar don ker. waartoe de constante paukenslagen, welke de spanning verhevigen, bijdragen, gelijk het zich steeds herhalende „Lau dato Dominum" van het koor dat doet. Een statische rust blijft verzekerd, merkwaardigerwijs ook ddér, waar men een juichend karakter verwachten zou. Voor velen ongetwijfeld nog een be vreemdende wereld, die echter, mede door de kundige en voorname zang van het speciaal voor deze uitvoering samen gestelde koor van beroepszangers een alleszins gunstig klinkend resultaat vond. Zij liet niet na reeds een denkbeeld te geven van Strawinsky's persoonlijke taal, hoewel geladener herschepping denkbaar is, in overstemming met dat gene, wat Strawinsky bedoelt te zeggen. Wellicht zal men dit op den duur nog Imponerender weten te verwezenlijken. Vér van dit alles verwilderd stond het Brahmsconcert„k la Hongroise". Door Christian Ferras met verblij dend en verrassend enthousiasme ge- braoht. Daardoor móesten wel al onze bedenkingen tegen het ontbreken van een hier toch vereiste bezonkenheid als sneeuw voor de zon verdwijnen. Zelden hoort men iemand zo „gemak kelijk" viool spelen, zelden of nooit dit concert zó briljant-virtuoos en van een charmerende frisheid, waarin iedere overtollige sentimentaliteit geweerd wordt. Sinds wij Ferras in 1948 te Sche- veningen hoorden hij won toen, eerst 15 Jaar oud, reeds door Menuhins toe doen de eerste prijs op het interna tionale concours boekte hij een enor me vooruitgang en behoort thans onge twijfeld tot de uitverkoren .sterren"! Ferras sleepte, na een wat te ruwe inzeet als gevolg van zijn resolute on stuimigheid^ met jeugdig élan allen, ook het orkest, in zijn ban mee. dwong door zijn verbijsterende technische prestaties in de Kreislercadenz het hoogste respect af. De geestdriftige ovaties, ook van de zijde en dat wil wat zeggen! van het hem in ongekende vaart secunde- rende orkest, onderstreepten de opge togenheid voor zulk ongekend gloedvol spel. dat in zyn soort een wonder was! Zó jong en al zo hoog gestegen: het lykt ongeloofwaardig, maar het was fascinerende waarheid! Ferras zal voortgaan de wereld te veroveren! Als eerbetoon aan Prinses Beatrix in verband met haar verjaardag is het concert geopend met het staande spe len en zingen van het Wilhelmus. H. Voor de roker die zich graag verwent: Kerkelijk Leven NED. HFRV. KERK. Beroepen te Moerdijk J. van Woerden, vicaris te Krimpen a. d. IJssel. Aangenomen naar Havelte (toez.) J. B. van Bork te Sluls-Retranchement. Benoemd tot hulppred. te Rotterdam- Oharlois de. W. Lourens te Geervliet Aangenomen de benoeming tot hulp prediker te Ankeveen G. Jansma, a.s. eme ritus pred. te Zaamslag. GEREF. KERKEN. Beroepen te Zuidihorn J .van der Zan den te Murmerwoude. Te Dryber E. Ha verkamp, kand. te Grootegast. Te Lex- mond E. Haverkamp, kand. te GTOotega&t. GEREF. KERKEN OND. ART. 31 K.O. Te Pernis B. J. F. Schoep, kand. te 'e-Gravenhage. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Artesia (Californië, U.6.A.) H. Rijksen te Vlaardlngen. Beroepen te Rotterdam-C (2e maal) A. Vergunst te Corsica (U.S.A.). ZES-EN-TACHTIG BEROEPEN IN ÉÉN GEMEENTE Een enkele maal komt het in ons land wel eens voor dat een predikant hon derd of meer beroepen in zyn loopbaan ontvangt, maar dat hij er meer dan taohtig ontvangt in zijn derde gemeente, is toch wel zeldzaam. Dit nu is het ge val met ds. J. R. Cuperus, herv. predi kant te Doornspijk. Sedert 5 december 1937 ontving hij in deze gemeente 86 beroepen en nam zo juist het 85ste dat naar Waddinxveen. aan. Ds. Cuperus, die zijn zilveren jubileum al achter de rug heeft en wiens zoon ook reeds pre dikant is, behoort tot de modaliteit van de Geref. Bond. Hij is de 55 jaar reeds gepasseerd en diende tevoren de ge meenten van Mastenbroek en 's-Gre- velduin-Capelle. GRONINGER RAAD VAN SAMENWERKENDE KERKEN In de provincie Groningen ls opge richt de Groninger raad van samen werkende kerken waarbij aangesloten zijn de Ned. Herv. Kerk, de Geref. Ker ken, de Doopsgezinde Gemeente, de Baptistengemeente, de Chr. Geref. Kerk de Evang. Lutherse Kerk, de Remonstr. Geref. Gemeente en het Le ger des Heils. De raad heeft tot opdracht op te tre den als contactorgaan ln aangelegen heden van gemeenschappelijk belang ten opzichte van de overheid. Weinig berouwvolle houding „Ik geloof niet dat U er erg veel berouw van hebt", zei de president van de Haagse Rechtbank tegen een notarisklerk uit Noordwyk aan Zee, tegen wie de officier van Justitie even later twee jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek eiste we gens verduisteringen. „Ik kan U het ge loof niet schenken", repliceerde de ver dachte maar de president bleek van deze opmerking allerminst gediend te zijn en liet dit ook ondubbelzinnig blyken. Gedurende enkele jaren had de ver dachte cliënten van het notariskantoor in totaal f. 40.000 lichter gemaakt. Hij had het doen voorkomen of zij hypo theken konden aflossen en alsof hy goede beleggingen wist. In werkelijkheid stak hij de van de cliënten ontvangen gelden in zijn eigen zak en daar hy de rente bijpaste kwam de fraude niet spoedig uit. In 1954 kwam de eerste knoeipost uit, maar met lankmoedigheid werd deze zaak nog in der minne gere geld. doordat verdachte deze post mocht aanzuiveren. ONDANKS f. 15.000 SCHULD.... Door ziekte van zijn vrouw en andere omstandigheden was verdachte in schul den geraakt. Niettemin kocht hjj ondanks f. 15.000 schuld met behulp van de notaris toch een villa. „Ik wilde een gedeelte verhuren en zo de schulden aanzuiveren." zei verdachte. Ook had hy een weliswaar gefinancierde, auto voor f. 10.000 gekooht. Door verhuur van deze au to had hü ook hieraan willen ver dienen. Hiervan is echter weinig terecht gekomen. „Toen U in de soep zat hebt U het ene gat met het andere gestopt", merkte de president op. „U maakte echter ook een uitstapje naar de Rivièra dat f. 2200 kostte". De verdachte zei dat hij toen juist wat aan een huis had gewonnen en in zyn naïviteit had gemeend dat hy on danks zijn schulden toch van zyn eigen geld uitging. „Een naïviteit die aan het misdadige grenst", vond de president, die memoreerde dat verdachte ook hon derden grammofoonplaten en een radio had gekocht. De president bracht ver dachte vervolgens onder het oog dat hy ook met de goede naam van de notaris had gespeeld SLECHTS EEN GEDEELTE De officier van Justitie vertelde dat de lange dagvaarding nog maar een ge deelte was van wat er te schrijven zou zijn aan wandaden. De officier vond het blanco strafregister eigenlijk nog het enige gunstige voor verdachte. Mr. G. Smelt, de raadsman, vond het ongelofelijk dat men geen onderzoek had ingesteld hoe het mogelijk was dat een notarisklerk met f400 in de maand er een villa, kostbare inboedel en een auto op na kon houden. De verdachte kwam met schulden naar Noordwijk. Hij heeft ar moede gekend en heeft een ziekelijke vrouw. Verdachte meende dat hy het geld wel terug kon verdienen en be schouwde het eigenlijk als lenen Hij kreeg het geld dan ook wel zeer gemak kelijk. Pleiter vroeg clementie terwille van het gezin. Uitspraak 14 februari deIeotu2 2 ctaotn shrdlu etaoinin

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5