Feestelijk gezelschap danste aan boord van de gedoopte Statendam „Schijn en onrecht" Roer van zeekasteel enige tijd in jeugdige vorstelijke handen Dit moot zaak van allen zijn! PHILIPS,Infraphil' Met een enkel woord Agenda i3 s DONDERDAG 24 JANUARI 1957 Vervolg van pag1 Neptunus eiste geen tol De doopplechtigheid, van de Statendam kon niet op de traditionele wijze geschieden. Bleef deze bij de tewaterlating van het schip in een bouwdok indertijd achterwege, de gebruikelijke champagnefles die op de boeg uit elkaar spat kon men in de gegeven omstandigheden niet handhaven. De H.A.L. had hiervoor een oplossing gevonden door op een essenhouten po dium in de eetzaal de scheepsbel van de Statendam op te stellen. Voor het diner aanving verrichtte Prinses Beatrix, onder een batterij Pan schijn werpers de plechtigheid. Met een zilveren bijltje kapte zij daarna een koord door dat de klepel van de bel losmaakte. Een zilveren klank klonk door de salon. De Statendam had haar naam gekregen en kon, naar zeemansge- bruik nu veilig haar vaart qp zee beginnen. m* 1 1* Jihij dankte allen die er hun werk en hun lllCleilS diner werd toewijding aan hadden gegeven. Want J zonder dip schip overgedragen liet gala-diner dat daarna werd ge serveerd, was een gebeurtenis van al lure. De zaal bood met zijn vele gasten, de heren allen in rok, de dames in prachtige avondtoiletten, een bijzonder feestelijk aanzien. Prinses Beatrix droeg een robe van lichtblauw dupion-satin. Tussen deze feestelijke Westerse kle dij vormde de nationale klederdracht van de Indonesische reporter van de Wereldomroep een opvallende noot. Na mens de werf bood de heer C. J. A. van Daalen rrinses Beatrix een broche aan, uaarna de heer De Monchy de Prinses de bokaal waarmede zij het schip had gedoopt, offreerde. Aan het slot van het diner waren het alleen woorden die het schip van de werf deden overgaan naar de rederij. Het was nacht en van vlagwisselen kon geen sprake zijn, gezien het goede zeemansgebruik om na zonsondergang geen vlaggen te voeren. De heer Van Daalen bood het schip de rederij aan. Hij gewaagde van de moei lijkheden, die aan de opdracht waren verbonden, waaraan de spanningen op de arbeidsmarkt niet vreemd waren. Tussentijdse wijzigingen zoals het op voeren van het aantal passagiers van 800 tot 955 maakten het noodzakelijk vele werkzaamheden door onderaanne mers te doen uitvoeren. De werf werd onder zware druk gezet. Maar iedereen heeft zijn plicht gedaan en zelfs meer dan dat. Met grote toewijding is aan dit fraaie schip gewerkt. Alle tegenwerkende factoren hebben niet kunnen verhinde ren dat de Statendam in de overeenge komen tijd kon worden opgeleverd. De heer Van Daalen eindigde met de wens dat Gods voorzienigheid de Statendam gelukkig zou mogen doen varen en hij overhandigde de heer De Monchy de certificaten van het schip. Vier talen De heer W. H. de Monchy zeide het schip volgaarne te aanvaarden. Zijn toe spraak was in vier talen en herinnerde aan de mogelijkheden, die met dit schip waren geboden om de beeldende kunst er deel aan te doen hebben. De West- duitse vertegenwoordigers kregen te ho ren dat ongeveer zeventien jaar nadat de vorige Statendam bij oorlogshande lingen was ondergegaan, nu dit fraaie schip aan de vloot kan worden toege voegd. Spreker hoopte dat het schip goede diensten zou kunnen bewijzen en Iedereen ontkent in het proces-Montesi! „Eén van de Lwee is gek en ik ben het niet Gisteren werd in het proces Wilma Montesi het verhoor voortgezet van Polito, de vroegere hoofdcommissaris van politie te Rome, die er van ver dacht wordt, dat hij alle pogingen heeft gedaan om de zaak in de doof pot te stoppen. Een dag tevoren had men zijn verhoor moeten staken, om dat hij over zijn zenuwen geraakte. Nu ontkende hij echter kalm en zake lijk alle schuld. Hij had alleen geen geloof gehecht aan de geruchten, die Guampiero Piccioni in verband brachten met de vondst van het lichaam van het dode meisje Vooral omdat een blonde man in de buurt gezien zou moeten zijn en niet een zwarte als deze zoon van de toenmalige minister van Buitenlandse Zaken. Om de geruchten de kop in te drukken, had Polito de pers medege deeld, dat Piccioni niet in Rome was op de dag van Wilma's dood, maar gecon troleerd had hij dit alibi niet. De sensatie van deze zittingdag was echter de verschijning en het verhoor van Ugo Montagna, een rijke nietsnut uit Rome, die zichzelf de titel van mar kies heeft aangemeten. Zelfverzekerd verklaarde hij „Ik ben onschuldig aan alle tenlaste gelegde feiten. Anna Maria Caglio. die rnij van zoveel heeft be schuldigd, liegt. Zij doet dit om zich te wreken". Twee uur duurde de onder vraging van de „markies". Op zeker ogenblik riep hij in de rich ting van de Openbare aanklager: „Ik zou wel willen, dat Anna Maria en ik door een psychiater werden onder zocht, want één van ons beiden moet gek zijn. Maar ik ben volledig bij mijn verstand, want ik zie kans eer lijk met werken mijn brood te verdie nenHjj ontkende, dat hij ver dachte telefoongesprekken met Pic cioni zou hebben gevoerd, zoals Anna Maria „De Zwarte Zwaan", zoals zij genoemd wordt heeft verklaard Vandaag zal het verhoor van Mon tagna worden voortgezet. Speidel benoemd als N A VO - commandant Een regeringswoordvoerder in Bonn heeft meegedeeld, dat de regering gene raal Hans Speidel heeft benoemd tot commandant van de N.A.V.O.-land strijdkrachten in de sector Centraal- Europa. (Ter verduidelijking diene, dat de Westduitse regering door de N.A.V.O. was gevraagd een generaal in deze functie aan te wijzen. Het bewind van dr. Adenauer heeft dus, zoals trou wens verwacht werd, zijn keus op Spei del laten vallen. Red. L. D.). zonder die toewijding zou het schip niet zijn geworden wat het nu is. Tot slot stelde de heer De Monchy een dronk in op allen die het hunne hebben bijgedra gen tot de bouw en hij bracht Prinses Beatrix dank voor het willen verrich ten van de doopplechtigheid. Minister-matroos Een geestig woord sprak minister Luns namens de Nederlandse regering. Hij zeide. doelend op zijn militaire loop baan. dat de vroegere matroos-seiner van de krijgsmacht Luns nu zijn schroom heeft overwonnen om in dit uitgelezen gezelschap van scheepsbou wers en reders te spreken. nij dacht dat zijn collega van Finan ciën de deviezen, die zulk een schip ver dient, wel op prijs zou stellen en hij me moreerde het feit dat het initiatief van de H.A.L. tot invoering van de toeristen klasse reeds door buitenlandse rederijen werd overgenomen. Hij zag in de Sta tendam een trotse ambassadeur, die de goede naam van Nederland verder over de wereld zou brengen. Langs de kust Tijdens het diner had de Statendam in noordelijke koers haar weg langs de Nederlandse kust gekozen. Ongeveer 20 mijl uit de wal zocht het schip tussen Scheveningen en Den Helder zijn weg over zee. De matige zuidelijke wind ver mocht slechts een geringe deining te veroorzaken, die de Statendam nauwe lijks kon beroeren. Zo werd het avond feest dat in de grote lounge werd gege ven tot een werkelijk feestelijke beleve nis omdat Neptunus geen kans zag van iemand tol te eisen. Een programma waaraan o.a. Tom Keiling. Georgette Hagedoorn. Fred Kaps. Gerard van Krevelen. Rexis en Maxim en Herman Raft medewerkten, hield allen aangenaam bezig. Prinses Beatrix woonde deze voorstelling bij. Na 12 uur werd er dansmuziek gespeeld en het feest was eerst geëindigd toen de Statendam al weer koers naar de Water weg zette waar het schip om 8 uur bin nenliep. Het laatste uur van de thuisvaart op de Waterweg heeft Prinses Beatrix op de brug doorgebracht. Zij heeft nog korte tijd onder het wakend oog van kapitein Haagmans het roer in handen gehad en zij had een kwartier voor aankomst van de hui* van de gezagvoerder uit een ra- diotelefonisch gesprek met de Koningin in Arosa. Bij het afscheid bood de be heerster van de winkel aan boord van de Statendam voor alle prinsessen een etui aan. waarin zich een gouden bedel tje bevond in de vorm van het schip. Een driewerf „Hoezee" van alle gasten was het afscheid toen Prinses Beatrix over de loopbrug naar de ontvangsthal ging, waar zij van de direetie van rederij en werf afscheid nam. Per auto begaf zij zich naar Soestdijk. (Ingez. Med.-Adv.) nieuwe filter is „easy drawing" - houdt toch bestanddelen in de rook tegen die de mild heid schade kunnen doen. King Size Filter 85 ct. Industrialisatie blijft geboden! Industrialisatie blijft voor het be houd en de verhoging van het wel vaartsniveau van het Nederlandse volk geboden. Tot deze conclusie kwam de directeur voor industriële investeringen bij het ministerie van Economische Zaken tijdens een rede voering, die hti vanochtend hield op de voorlichtingsdag van de Neder landse Tuinbouwraad in Den Haag. Mevrouw Bonman in Amerika: Mevrouw Mieke Bouman. die thans vergezeld van haar echtgenoot een tour nee door de V.S. maakt, heeft gesproken voor de Orde van advocaten te New York, New Jersey en Connecticut. De voorzitter van het oomlte voor vergelijkend rechtsonderzoek der Orde, Harry Torczyner, zeide dat zowel Nederlandse als Indonesische autoriteiten waren uitgenodigd hun visie te geven op de processen tegen Jungschlager en Schmidt. „De Indonesische ambassadeur heeft geweigerd een vertegenwoordiger te be noemen", zo zeide hij. „Wij betreuren dit diep. Wij hebben bewondering voor lan den, die pas hun vrijheid hebben ver kregen. Wij hopen dat vrijheid altijd hand in hand zal gaan met gerechtig heid", aldus Harry Torczyner. Mevrouw Bouman zeide. dat de pro cessen geen juridische vergissing waren, maar typische voorbeelden van een „schijnproces". De processen tegen Jungschlager en Schmidt waren juist daarom zo stui tend, omdat het apparaat, dat is ge schapen om een der hoogste waarden van de beschaving, gerechtigheid, te handhaven, werd gebruikt voor het bedrijven van onrecht. Op het moment dat de beschuldigden werden gearresteerd begon de Indonesi sche pers een meedogenloze campagne voor het bloed van de verdachten, wier schuld bij voorbaat werd aangenomen. In de loop van het proces werd het dui delijk, dat het regeringsblad van te voren wist wat de getuigen charge zouden zeggen", zo verklaarde mevrouw Bouman. Zij beschuldigde de Indonesische re gering ervan eerst de aanklager, toen de rechter te hebben vervangen en de ver dediging onmogelijk te hebben gemaakt, toen de getuigen k charge elkaar tegen spraken. „De eerste verdediger, die door de verdachten werd gekozen, was mijn echt genoot, mr. H. A. Bouman. Hij werd be dreigd en moest het land ontvluchten. De volgende raadsman, de Engelsman Curtiss-Bennett, werd niet tot de ver dediging toegelaten. Hetzelfde was het geval met een Amerikaanse advocaat, Charles A. Horsky". „Naar mijn mening is dit een inbreuk op de wetten. Men behoeft geen lid te zijn van de Indonesische balie om een zaak te behandelen. De wet verklaart, dat iedere beklaagde zijn eigen verde diger mag kiezen". „Een schijnproces Is zoveel te erger, wanneer uit politieke overwegingen iemand onrecht wordt aangedaan", zo zeide zij. „Denk U niet dat ik vijandig sta tegenover Indonesië of de Indonesiërs. Ik heb er vele jaren gewoond en goede vrienden gemaakt. Indien ik kritisch ben ten aanzien van bepaalde gebeur' tenissen, dan is dat om de aard van die gebeurtenissen, en niet om de plaats". „Indien wij weten dat dergelijke dingen ergens plaats hebben, dan moet dit een zaak van ons allen zijn", zo besloot mevrouw Bouman. Indonesische verklaring Het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Indone sische ambassadeur in de V.S., Moe- karto, vandaag gesteund in diens wei gering om de Amerikaanse Orde van Advocaten van New York, New Yer- sey en Connecticut toe te spreken over de berechting van Nederlanders in In donesië. De voorzitter van bovengenoemde ver gadering, Harry Torczyner, had aan de aanwezigen medegedeeld, dat ook verte genwoordigers van Indonesië waren uitgenodigd om voor de bijeenkomst een uiteenzetting over de processen te geven, doch de Indonesische ambassadeur had geweigerd een vertegenwoordiger te zenden. Dicht bij het Indonesische Ministerie van Buitenlandse Zaken staande krin gen verklaarden, dat het voor een am bassadeur niet zou hebben gepast om deel te nemen aan een particulier debat met een particulier persoon. Zij betoog den, dat de weigering van de ambassa deur niet betekent „dat wij bang zijn voor de verklarinsen van mevrouw Bouman". Op de vraag, of de Indonesische re gering „tegenmaatregelen" zou nemen, werd verklaard: „Wacht maar af". (Ingez. Med.-Adv.) met dieptewerking Verwondingen Philips „Infraphil" weer fit PHILIPS „Infraphil" zo gemakkelijk in uw gezin Dit infrarood bestra lingsapparaat kan ook met succes worden ge bruikt bij spierreuma- tiek, spit, verwondin gen, steenpuisten, ver koudheid, winterhan den en -voeten. BINNENLAND De politie te Rotterdam heeft een 37-Jarige autoverhuurder ln arrest gesteld, op verdenking van verduistering va.n geld tot een bedrag van 1 10.000 De Nederlandse organisatie voor Zui ver Wetenschappelijk Onderzoek heeft d<r. E. J. v. Kampen, klinisch-ohemicus aam het liabora'tori'um van het Diiaoonessenhuis te Groningen, een subsidie verleend voor een onderzoek naar de oorzaak der haemo- lyse, dat ls de vernietiging der rode bloed lichaampjes. Gistermiddag om ongeveer drie uiUT heeft een straaljager vam het type Meteor een buiklanding moeten maken bij baan 14 op Schiphol. Het toestel was lm revisie geweest bij Fokker en werd getest door een piloot van deze maatschappij. In een toespraak „Rotterdam en de luohtvaart" ln de Flevozaal voor de Ha- venverenlgLng Rotterdam gisteravond ge houden, zei de heer C. Kolff, voorzitter van de Kon. Ned. vereniging voor Luoht vaart, dat. sinds de opening van de luchthaven Rotterdam, op 1 oktober 11.. bijna 3000 reizigers zijn vervoerd. Verder meer dan 1000 stuks vee en ongeveer 70 auto's. Op de 37 e RAI-tentoonstellLng van bedrljfsautomobielen, die donderdag 7 fe bruari te Amsterdam opent, zullen behalve de Inzending van de Nederlandse fabri kanten voertuigen te zien zijn uit West- Dulitsland (16 merken), Engeland (15). V.S. (12), Frankrijk (5). Italië en Oost- Dultsland (ieder 3). Zweden (2). Oosten rijk. Tsjecho-Slowakije en België (ieder 1 merk). De tentoonstelling zal. te oordelen naar het aantal inzendingen en de totale standoppervlakte, de grootste worden ln haar soort. Professor dr. ir. H. I. Waterman', hoog leraar aan de Technische Hogeschool te Delft, heeft gistermiddag ln een bijeen komst in hotel „Wittebrug" te 's-Graven- hage de gouden Hcogewerff-medaüle. voor uitnemend werk op chemisch-technisch gebied verricht van de voorz. van de com missie van beheer van het Hoogewerff- fonds. prof. dr ir. P. E. Verkade in ont vangst genomen In de vacature van stadsbeiaardier, ontstaan door het heengaan van Ferdi nand Timmermans die de pensioenge rechtigde leeftijd bereikte, hebben B. en W van Rotterdam benoemd Leen 't Hart, stadsbeiaardier te Delft, en directeur van dt- Nederlandse Beiaardierschool. Als plaatsvervanger is aangewezen Cor Don, uit Vlaardingen Het echtpaar dat van donderdag tot en met dinsdag J.l. uit protest tegen het feit, dat geen woonruimte werd toegewe zen heeft geslapen lm een portiek van een winkel aan de Grote Houtstraat te Haar lem. heeft zijn aotie gestaakt. De echte lieden hebben voorlopig hun Intrek geno men bij familieleden. BUITENLAND ,.Op de lagere scholen in de gebie den van Dantzig. Krak au, Rzesow en Byalistok nemen de gevallen van discri minatie door r.-'k. leerlingen Jegens ndet- gelovige medescholieren hand over hand toe" zo heeft de voorzitter van het Ver bond van Poolse onderwijzers. Wojenski, tegenover een vertegenwoordiger van het Poolse persbureau PAP verklaard. Volgens hem zijn er zelfs leerlingen „gelyncht". Wojenski weet dergelijke voorvallen aan het lage intellectuele peil van een deel van de bevolking. De „Radio Corporation of America" heeft bijzonderheden bekendgemaakt van een draagbaar apparaat, waarmee men langs elektronische weg tot op 150 meter onder het zeeoppervlak vissen kan op sporen. Louis Armand, een van de „drie wijzen" van Euratom, heeft te Parijs medegedeeld, dat, terwijl de kostprijs van klassieke energie slechts zal kunnen stij gen, die van kernenergie snel zal dalen. Er is 90 procent kans, dat binnen tien Jaar de kostprijs van kernenergie lager zal zijn dan die van klassieke energie. In een graftombe op een kerkhof bij Genua is dinsdag een geheime wapen opslagplaats ontdekt, die vijf machine geweren en 62 geweren bevatte. In An- cona zijn lm een verborgen opslagplaats 4000 mortier- en handgranaten gevonden. Een Tsjechoslowaakse regerings delegatie met president Zapotocky aan het hoofd, ls gisteren uit Praag naar Moskou vertrokken. De delegatie brengt een offi cieel bezoek aan de Sovjet-Unie van vijf dagen. Premier Siroky en de eerste secre taris van de T6jechoslowaak9e communis tische partij, Novotny, maken er ook deel van uit, evenals de ministers van Buiten landse Zaken, Defensie en Buitenlandse Handel. De in Moskou te voeren bespre kingen zijn van politieke en economische aard. „Obrama Lidu", het blad van het Tsjechoslowaakse ministerie van Defensie, heeft erover geklaagd, dat het Tsjechische leger te veel „nozems" telt. Het blad schrijft dat ze „hun baretten fantastische vormen geven, hun haar lang dragen, spe ciale plooien in ham Jassen vouwen en suède-schoenen met crèpe-zolen bij hun veldunrtform dragen. Tsjechische meisjes hebben via brieven ln een ander Praags blad gepubliceerd, erover geklaagd, dat de soldaten zich in dancings onfatsoenlijk gedragen daar zij naar een meisje, waar Overheid en bedrijfsleven blijven door de snelgroeiende beroepsbevolking voort durend geconfronteerd met het pro bleem van tewerkstelling van circa 50.000 personen per jaar. van wie afhankelijk van de goede gang der emi gratie minstens 20.000 in de industrie behoren te worden opgenomen wil er geen structuele werkloosheid ontstaan. Bij de huidige produktie kan dat niet. Die zal dus moeten worden opgevoerd en uitgebreid. Lange jaren zullen er nieuwe plaatsen in de industrie gp- creëerd moeten worden, vooral na 1960, wanneer de sterke bevolkingsaanwas van de eerste na-oorlogse jaren op de arbeidsmarkt komt.. Gelukkig beperkt de industrialisatie zich niet tot be paalde gebieden in ons land. Tot voor kort zijn zelfs ook in hoofdzaak agra risch geörienteerde contreien tot indus triële activiteit gekomen. Uiteraard blijft het westen van het land door zijn vele gunstige factoren de grootste aantrekkingskracht uit oefenen, maar wat de nieuwe In dustriële vestigingen betreft ligt het zwaartepunt in de laatste jaren zelfs zeer duidelijk buiten de Randstad Holland. DONDERDAG Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova'® Getuigen. 7.45 uur nam. Rapenburg 01: Stichting Psyoho-syn- these. Spr. B. v. d. Meer ove over „Wat doen uur nam. wij met onze vrijheid' Stadszaal (grote zaal): K. en O. Resi dentie-Orkest. Solist Abbey Simon. 8 uur nam. Gebouw Preddker: Maraaiatha-bijeen- komst Baptdstengemeente 8 uur nam. Oude Singel 236: Receptie Ned. Chr. Bond van Werknemers in de Hout- en Bouwnijverheid. 719± uur nam. Leiderdorp, Dorpshuls. Feestavond Buurt ver. „Doesbrug". M.m.v. Residentie- cabaret Mozaïek. 8 uur nam. Wassenaar. Verenigingsgebouw. Nutsavoud. Spr. Jan P. Strijbos. Ond. „Zwerftocht door Spitsbergen". 8 u. nam. VRIJDAG Gerecht 10: Soefi-beweging. Spr. mevr. mr. Kunst. 8 uur nam. Royal (Doezastraat)Psychometrische séance. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Feestavond Ned. Chr, Bond van Werknemers ln de Hout en Bouwnijverheid. 7i uur nam. Stadszaal (foyer)Lissone-Lindeman „Zwitserland-avond". 8 uur nam. Gereoht 10: K. en O.-cursus „Maak het zelf". 7J en 9 1/4 uur nam. Leldse Smalfilm Liga. Wijkgebouav LevendaalLedenverg. A.R. Wijkklesver. Wijk UI. 8 uur nam. Voorschoten. Raadhuis: Gemeen teraadsvergadering. 8 uur nam. ZATERDAG Den Buroht: Cabaretavond D.G.V. „Con cordia". 8 uur nam. Oud Hortuszicht: Een-jarig bestaan Ver. van gerepatrieerden voor Lelden en om streken. 8.15 uur nam. Stadszaal (Foyer)Uitvoering Mond- aocordeonver. „Accelerando". 7.15 u. nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 5.30 uur nam. StadsgehoorzaalVariété-voorstelling, m.m.v, Johmy J or daan, Cee-s de Lange e.a, 8 uur nam. MAANDAG De Doelen: Ledenverg. Leldse Amateur- Fotografen Ver. 8 uur nam. SchouwburgAbonnemen tsvoorsteliang „Een maan voor de misdeelden". 8 uur nam. DINSDAG Den Burcht: Toneelavond Ver. van Zeeuwen ..Luctor et Emergo". 8 uur nam. Schouwburg: A bonnementsvoo retelling „Een maan voor de misdeelden". 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing dr. W. C. Braait over opgravingen te Caen. 8 uur nam. Doopsgezinde KerkAfscheid zuster Elema en installatie zusiter Anepach als besturend zuster Diaconessenhuis. 2.30 uur nam. DiaconessenhuisReceptie zusters Elema en An6pach. 4.30—5.30 uur nam. WOENSDAG Hooigracht 84: P. v. d. A Spr. mr. M. Vrolijk over „Bestedingsbeperking". 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Receptie Ned Ver. van Hulsvrouwen afd. Leiden. 34.30 uur nam. Schouwburg: J u bil eumultvoering „Jan van Beers" voor Ned. Ver. v Huisvrouwen. 8 uur nam. Stadszaal (gTOte zaal): Feestavond Ver. „Koninginnedag". 8 uur nam. Steenschuur 6: Ned Ver. voor Sexuele Hervorming. Spr. dr. W. F, Storm. 8 uur nam. Oegstgeest (Irene): Toneelveren. c.j„Kunst en Genoegen". Een zeeman ging mee zij willen dansen, fluiten ln plaats I passagieren". 8 uur nam. van een buiging voor haar te maken en Oegstgeest, Irene. Toneelver. „Kunst haar beleefd ten dans te vragen. I en Genoegen". 8 uur nam. Groot-Brittannië beschuldigt Jemen Groot-Brittannië heeft gisteren de regering van J.emen ervan beschuldigd, dat zij Jeministische stammen sinds lang aanmoedigt de grens tussen Jemen en het Britse protectoraat Aden te schenden. Deze beschuldiging is vervat in een memorandum, dat de Britse afgevaar digde bij de VN., Sir Pierson Dixon, aan de Veiligheidsraad heeft gezonden als antwoord op de beschuldiging van de Jemenitische delegatie, op 14 januari aan de Veiligheidsraad overhandigd. In het memorandum wordt voorts gezegd, dat de regering van Jemen „de onderdanen van de regeerders der Arabische staatjes, die onder Britse pro tectie staan, heeft bewapend en een rookgordijn heeft gelegd van protesten en propaganda over zogenaamde Britse invallen in Jeministisch gebied, die alle, na onderzoek duidelijk en consequent onwaar zijn gebleken". De Britse rege ring hoopt dat de regering van Jemen akkoord zal gaan met de vorming van een gemeenschappelijke Brits-Jemeni- tische commissie, die de grenzen van de omstreden gebieden aan de huidige greng moet vaststellen, aldus het memoran dum. Drie vliegtuigongelukken 32 doden en vermisten Nabij het Spaanse dorp Caralp op de zuidelijke helling van de Pyreneeën zijn gisteren de resten gevonden van een militaire Dakota, die sedert dinsdag werd vermist. Er waren negen mensen aan boord; allen waren om het leven gekomen. Een viermotorig tankvliegtuig van het type KC-97 met zeven inzittenden werd gisteren vermist, aldus deelde een woord voerder van een Amerikaanse lucht machtbasis bij Rome in de Amerikaanse staat New York woensdag mee. Een lünvliegtuig van de „Lineas Aereas de Nicaragua" is woensdag in de vul kaan Ometepe, in het midden van het meer van Nicaragua, neergestort. Men vreest dat de dertien passagiers en de drie leden van de bemanning allen om het leven zijn gekomen. Het toestel, een DC-3, was van Bluefields, aan de Atlan tische Oceaan, op weg naar San Carlos en Manague. De inzitenden waren op één Duitse passagier na, allen afkomstig uit Nicaragua. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie (Garenmarkt 1 b). Tentoonstelling geolo- fle in Nederland. Op werkdagen van 10 2 en 21 uur. 's Zondags van 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten. 10 uur v.m. tot 4 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde. Ten toonstelling „Het leven van Boeddha". 10 uaiir v.m. tot 4 uur nam. (t.e.m, 14 febr.). BIOSCOPEN Luxor „Gervalse", 18 Jr. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo „Mars door de hel" (A town like Alioe). 18 jr. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uut. Casino „Het loon van de angst", 18 Jr. Werkdagen 2.30. 7 en 9.16 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon „Trapeze", altte leeft. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Rex „De charge aan de rode rivier", 14 Jr. Werkdagen -.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Ten oosten van Eden". De avond- en nachtdienst van de Apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 26 januari 8 uur waar genomen door: Apotheek Boekwijt, Bree- straat 74. tel. 20552; Apotheek Haven, Haven 18. tel. 20085 en Apotheek Oegst geest. Wilhelmlnapark 8. Oegstgeest tel 26274. BIJ geen gehoor by Uw hulsarts specialist, bel op dokterstelefoon 22222. of WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Sw -i 3 ui 3* e t- Stockholm nevel windstil 1 0 Oslo mist n 1 -0 0 Kopenhagen geh. bew. O 7 0 Aberdeen half bew. z 7 3 4 Dublin onbewolkt z 4 1 8 Londen onbewolkt zzw 4 4 1 Amsterdam onbewolkt zzo 6 -1 0 Brussel zwaar bew. z 6 2 0 Parijs nevel z 5 1 0 Bordeaux licht bew. z 3 1 0.4 Grenoble onbewolkt windstil -7 0 Nice licht bew. nnw 5 4 1 Berlijn geh. bew. ozo 4 -2 0 Frankfurt nevel zzw 2 -8 0 München nevel windsti 1 -7 0. ZUrich nevel windstil -10 0 Genéve mist wzw 2 -7 0 Locarno zwaar bew. ozo 1 -2 0 Wenen sneeuw z 2 -8 1 Innsbruck zwaar bew. windstil -5 0 Rome motregen no 2 6 7 Mallorca licht bew. obo 1 s 1

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2