Meer steun aan de landbouw moeilijke politieke kwestie Varkenshonden: een groot belang ELK DOOSJE SPENCER BEVAT 20 VAN DE BESTE SIGARETTEN TER WERELD Handelaar in tuindersbedrijven verdiende clandestien geld Rechtbank beliantleldee conomisch delict Maar Algerijnen zijn niet meer te paaien DONDERDAG 10 JANUARI 1957 600 Hongaarse mijnwerkers naar ons land (Van onze parlementaire redacteur) In het loon- en prijsbeleid speelt thans de steun aan de landbouw een be langrijke rol. Het Landbouwschap vraagt meer steun voor de boeren. Dat be tekent hogere prijzen voor levensmiddelen of grotere offers uit de schatkist, waarin minister Hofstra toch al op de bodem zit te schrapen. Daarom ook wil de regering de consumenten-subsidies op levensmiddelen opheffen, die voor de melk 60 miljoen gulden per jaar vergen. Die maatregel betekent ook prijsstij ging. Zoals bekend heeft de Tweede Kamer door middel van een motie aange drongen op verhoging van de lonen in de landbouw en ook daaruit zou weer prijsstijging voortvloeien. In het kader van de bestedingsbeperking wenst de regering tegenover deze prijsstijgingen geen loonsverhoging, want dan zou het effect van bestedingsbeperking niet worden bereikt. Daarom heeft de regering aan de Stichting van de Arbeid, waarin werk gevers en arbeiders zijn' vertegenwoor digd. advies gevraagd of de arbeiders de prijsstijging van levensmiddelen voor hun rekening moeten nemen zonder loonsverhoging, of dat compensatie moet worden gevonden door verhoging van de vennootschapsbelasting, zodat de offers ten bate van de landbouw uit de schat kist kunnen worden betaald. De PvdA heeft gevraagd wat de regering eigenlijk bedoelt met het gevraagde advies. Bij de algemene politieke beschouwin gen in de Eerste Kamer had de heer In 't Veld (PvdA) betoogd, dat men niet te grif de wensen van de landbouw moet inwilligen, want er zijn te veel kleine be drijfjes, die niet economisch werken en grotere steun zou de gezondmaking van de Nederlandse landbouwbedrijven be kommeren. Bovendien zou het moeilijk te verteren zijn als de arbeiders zich moeten beperken en de boeren meer krijgen. Hiertegenover merkte de heer Louwes (VVD) gisteren bij de replieken op, dat sinds 1951 al 11.000 kleine bedrijfjes (kleiner dan 10 ha) zijn verdwenen, maar dat ook bedrijven groter dan 10 ha in moeilijkheden verkeren. Daarvoor beriep hij zich op de becijferingen van het landbouw economisch instituut, dat zijn cijfers alleen baseert op bedrijven, die goed worden geleid. Men is volgens hem thans bezig (door de te lage garan tieprijzen) de ruggegraat van de boe renstand te breken. De tijd is thans gunstig voor een durvend beleid ten aanzien van de kleine bedrijfjes, omdat door de ouderdomswet kleine boertjes eerder geneigd zijn hun bedrijfjes op te geven. Over de kern van de zaak: de grotere steun aan de landbouw en de gevolgen daarvan voor de loon- en prijspolitiek, liet minister-president dr. Drees zich niet uit (zolang er geen definitieve be slissing is komt de nota over de beste dingsbeperking niet), maar hij herin nerde er wel aan, dat op 23 oktober j.l. in de regeringsverklaring is gezegd: „Voorts zal worden gestreefd naar de sanering van onrendabele kleine be drijven door gebruikmaking van nieuw gewonnen grond of tot dit doel aange kochte gronden. Wettelijke maatre gelen zullen worden voorgesteld ter voorkoming van versnippering van be drijven, waar herverkavelingen en sa neringen hebben plaats gevonden". De minister-president vertrouwde, dat deze wetgevende maatregelen de in stemming van de volksvertegenwoordi ging zullen krijgen omdat er bij de Ka binetsformatie overeenstemming met de fractieleiders is bereikt. Dr. Drees deelde nog mede, dat de re gering bereid is in ons land nog 600 Hongaarse mijnwerkers toe te laten bui ten de 3000 Hongaarse vluchtelingen, die Nederland wil opnemen, mevr. Verwey- Jonker (PvdA) vond die voorkeur voor mijnwerkers niet helemaal eerlijk en zij wilde dat dan ook nog meer andere vluchtelingen zouden worden toegelaten, maar dr. Drees was van mening, dat Nederland onbaatzuchtig reeds zeer veel voor de Hongaarse vluchtelingen heeft gedaan. Oostenrijk is ons daar zeer dankbaar voor De Hongaarse mijnwer kers willen gaarne werken in Neder landse mijnen. Over de internationale politiek had de minister-president gezegd, dat hij even als de heer In 't Veld, begrip heeft voor de jonge en nieuwe Aziatische staten, maar dan vilde hij wel van hen eisen, dat zij zich houden aan overeenkomsten. Gevaarlijke situatie bij Haagsche Schouw A.N.W.B. VRAAGT MINISTER OM VERLICHTING VAN DIT KRUISPUNT Op het kruispunt bij het Haagse Schouw in de drukke rijksweg Den Haags-Was9enaar-Amsterdam wordt het verkeer incidenteel door de politie ge regeld. zodra de verkeerssituatie dit noodzakelijk maakt. De politie is echter van mening dat het ingrijpen geduren de het donkere jaargetijde sterk zal moe ten worden beperkt, omdat het o.m. we gens de slechte verlichting van dit kruispunt niet verantwoord is een po- litie-ambtenaar aan de grote gevaren, die op dit punt dreigen, bloot te stellen. Aangezien tijdens de spitsuren een nor male verkeersafwikkeling op dit punt, waar de Rijksweg door de weg naar Val kenburg (ZH) en Leiden wordt ge kruist., niet mogelijk is zonder verkeers regeling, heeft de A.N.W.B de Minister van Verkeer en Waterstaat om een be tere verlichting van bet kruispunt ver zocht. Ook het zo spoedig mogelyk ver lichten van het bochtige traject Maal- drift-Oegstgeest in deze Rijksweg is naar de mening van de A.N.W.B dringend gewenst, omdat het nog jaren zal duren, voordat dit uiterst gevaarlijke wegge deelte voor de nieuw geprojecteerde weg ten westen van de bestaande rijks weg zal worden vervangen. Mr. Kolfschoten'* benoeming (Van onze Haagse redactie) Naar aanleiding van de benoeming van mr. Kolfschoten, die, zoals be kend aangesloten is by de K.V.P., tot burgemeester van Den Haag. zijn enige personen, o.w. enkele predikanten, bij eengekomen, ten einde zich af te vra gen hoe het mogelijk is geweest, dat met een traditie van bijna vier eeuwen, tjjdens welke Den Haag steeds een Protestantse burgemeester heeft ge kend. gebroken kon worden. In verband daarmede is besloten tot het houden van „een uur van bezinning" a.s. zaterdagavond in de Nieuwe Kerk te Scheveningen. Tijdens deze bijeenkomst welke niet in het politieke vlak zal lig gen. zal het woord worden gevoerd door dr. A. J. de Jong, Ned. Herv. predikant te Scheveningen, door een Hervormd predikant uit Den Haag en waarschijn lijk ook door een predikant van de Ger. Kerk. De heer In 't Veld (PvdA) vroeg de mi nister-president bij de replieken of men aan de jonge staten wel dezelfde maat staven mag aanleggen. Men moet ook verschil maken tussen afspraken ,die zijzelf hebben gemaakt en die, welke onder koloniaal beheer tot stand zijn gekomen. Daarop ant woordde dr. Drees, dat Indonesië over eenkomsten heeft geschonden, die het in vrijheid had aangegaan. Dat heeft hem wel iets gedaan. Nasser zou zich houden aan de overeenkomst ten aan zien van het Suezkanaal, maar toen hij geen geld kreeg voor de Assoeandam, stoorde hij zich niet aan de overeen komst. Dat zijn toch wel bedenkelijke dingen. De algemene politieke beschouwingen zijn gesloten zonder dat het debat voor de binnenlandse politiek enig vooruit zicht had geopend. Men weet alleen nog duidelijker, dat de steun aan de land bouw een heel pijnlijke politieke kwestie is. waarover het laatste woord nog niet is gesproken. Forum over beroepskeuze ONDERNEMERSLEERLINGEN. (Speciale berichtgeving) Naast de spanning voor het eind examen wordt de scholier van de hoogste klas der middelbare school ge plaagd door de brandende vraag: „Welk beroep moet ik kiezen?". Vele leerlingen realiseren zich met een ze kere schrik, dat het antwoord hierop niet zo eenvoudig is, mede doordat zjj dikwijls een onduidelijk beeld hebben van wat hen na de schooljaren staat te wachten. In Delft had men daarom het initia tief genomen om jongelui van diverse scholen in de gelegenheid te stellen hun vragen op dit gebied voor te leggen aan een forum, bestaande uit prof. dr. ir. J. H. v. d. Maas te Delft en enkele directeuren van Delftse ondernemingen. De mogelijkheid hiertoe was geopend in een vraaggesprek, dat gisteravond in het Christelijk Lyceum plaats vond onder auspiciën van onder meer het Contact centrum Bedrijfslevenonderwijs. In een vlot vraag- en antwoordspel tussen de afgevaardigden der leerlingen en het forum der ondernemers, kwam dit laatste tot de conclusie, dat, hoewel de middelbare school niet voor een be paald beroep opleidt, deze toch in het bedrijfsleven bijzonder wordt gewaar deerd, niet zo zeer om de vergaarde ken nis, als wel om het feit, dat men zich de moeite heeft willen getroosten zich die kennis eigen te maken. Het is absoluut niet zo, aldus het forum, dat een academische vorming zou zijn vereist om iets in het be drijfsleven te kunnen bereiken. In tegendeel. er doen zich veel functies voor, waarbij een opleiding in het be drijfsleven, voortbouwend op de mid delbare scholing, de beste resultaten afwerpt. Initiatief, energie en door zettingsvermogen zijn de karaktereigen schappen, waarmee men het op dit terrein ver kan brengen. Gunstige en stabiele rundvleesmarkt De voorzitter van het Produktschap Wat het rundvlees betreft verwacht voor Vee en Vlees, de heer Joh. de Veer. heeft gistermorgen tijdens een te Utreoht gehouden openbare bestuurs vergadering van het Produktschap een nieuwjaarsrede gehouden, waarin hij een overzicht gaf van de werkzaamhe den van het produktschap over het afgelopen jaar en enkele verwachtingen uitsprak voor het nieuwe jaar. Over de varkenshouderij zei de heer De Veer. dat de resultaten in 1956 ver geleken met het voorafgaande jaar wat gunstiger zijn geweest. In handelspolitiek opzicht noemde de heer De Veer, de varkenshouderij van grote betekenis. In dit verband wees hij erop ,dat de vleeswarenexport naar Amerika ons land een zeer be langrijke opbrengst aan dollars ver schaft. Over de eerste 10 maanden bedroeg de totale Nederlandse uitvoer naar dollargebieden ca. f. 560.000.000. Hiervan werd f. 370.000.000 tot de agrarische export gerekend, waarvan ca. f. 95.000.000 door de uitvoer van vleeswaren werd opgebracht. Deze vleeswarenexport beliep dus ruim 25% van de agrarische uitvoer en bijna 17*7 van de gehele Nederlandse export tegen dollarbetaling. De prijzen van de slachtrunderen waren in het afgelopen jaar aanmerke lijk hoger dan in 1955. Begunstigd door rustig najaarsweer heeft het laatste kwartaal van het af gelopen jaar een stabiele rundvlees markt laten zien met prijzen, die gun stig geacht kunnen worden. De totale invoer van slachtvee beliep in 1956 het zevenvoud van 1955, namelijk een kleine 60.000 stuks. De uitvoer gaf in de vers-vleessector een wel zeer verschillend beeld in ver gelijking met 1955. Ondanks het hogere prijspeil op de binnenlandse markt steeg de uitvoer van vers rundvlees met circa 50%. Waren de prijsstijgingen van rundvlees geen algemeen verschijn sel op het vasteland van West-Europa geweest, dan zou Nederland misschien geheel als exporteur van rundvlees van de markt verdwenen zijn. Ook de uit voer van kalfsvlees steeg met ca. 50% ten opzichte van het vorig jaar. De vleeswarenuitvoer toont in omvang en spreiding vrijwel hetzelfde beeld als in 1955. Op langere termijn laten de vooruitzichten voor de afzet in de V.S. van Amerika zich iets gunstiger aan zien. Een belangrijk punt hierbij noemde de heer De Veer, dat de kwaliteitsver betering van de varkensstapel voortgang blijft vinden, om de Nederlandse voor sprong zowel op de Amerikaanse als Westeuropese concurrentie te blijven behouden. de heer De Veer dit jaar een stijging van de produktie, hoewel deze door de mindere elasticiteit dan bij varkens geen spectaculaire vorm zal aannemen. Daarom zal ons land, volgens hem, ook dit jaar in grotere mate dan voorheen op aanvullende import zijn aangewezen. Dit zal zijn in de vorm van bevroren vlees ten behoeve van de export van vleeswaren en van levend slachtvee. Stijgend buitenlands bezoek Blijkens gegevens van het Centraal Bureau voor de statistiek werden in het 3e kwartaal van 1956 1.090.000 overnach tingen van buitenlanders geregistreerd in de Nederlandse hotels. Vergelijkt men dit aantal met het overeenkomstige aantal in het 3e kwartaal 1955 dan blijkt het aantal overnachtingen met 58.000 te zijn toegenomen of wel met rond 6% Deze stijging is geringer dan die, welke in het le halfjaar 1956 op trad n.l. 11%. De hierboven geconstateerde stijging van het 3e kwartaal 1956 t.o.v. het 3e kwartaal 1955 deed zich vooral voor bij de bezoekers uit Duitsland (10%), uit Engeland en Schotland (12%), uit Zwit serland (11%) en uit Frankrijk (5%). Voor de bezoekers uit België en Luxem burg viel een daling van het aantal overnachtingen te constateren en wel met 4%. terwijl ook het aantal over nachtingen van bezoekers uit de V.S. terugliep en wel met 10%. In het .totaal aantal overnachtingen van buitenlanders in hotels in het 3e kwartaal 1956 had Duitsland het be langrijkste aandeel (23%). Daarop vol gen Engeland en Schotland met 17% en de V.S. met 14%. NIEUWE UITGAVEN „Taschenbuch der Oper" Voor het in ons land gelukkig sterk groeiende aantal geïnteresseerden in de ..wereld van de opera", mag het „Taschen buch der Oper'' van de hand van de op dit gebied uitermate deskundige Duitse dirigent Rudolf Kloiber (uitgave Gustav Rosse Verslag Regensburg) een buitenge woon vruchtbare vraagbaak genoemd wor den, zowel voor de leek als de vakman. Moest men zioh voor kort veelal be helpen met een verzameling der meest bekende en populaire opera's, dit lezens waardige boekwerk 782 pagina's! be vat een opsomming en karakteristiek be trekking hebbend op een veel uitgebreider gebied, al was het vanzelfsprekend een onmogelijkheid bij de huidige omvang van het hedendaagse repertoire, alle opera's, welke uitgevoerd worden of een uitvoe ring verdienen, te vermelden. Van elke opera brengt de auteur o.a. de bezetting, de belangrijkste partijen en de behandeling en geeft bovendien een stilistische en historische kenschets. Bovendien bevat dit interessante, met foto's verluchte naslagwerk hoofdstukken over „De histrorisoh-stillistische ontwik keling van het muzikale drama en de opera", alsmede praktische geschiedkun dige overzichtstabellen. De auteur levert onomstotelijk het bewijs de ..wereld van de opera" door en door te kennen en te beheersen en heeft er een onschatbare wegwijzer voor iedere operaliefhebber mee geschonken. flngez. Med.-Adv.) Inventarissen moesten „goud'' opbrengen (Van onze Haagse redactie). De Officier van Justitie by de Economische Strafkamer van de Haagse Rechtbank heeft tegen een Poeldijkse handelaar in tuindersbedryven in totaal f.500.- boete geëist, alsmede terugbetaling van een bedrag van in totaal f. 20.811.-, plus een voorwaardelijke hechtenisstraf van 6 maanden en een voor waardelijke geldboete van f. 7.750.-. TOBACCO COMPANY De koopman werd opzettelijke over treding van de prijsopdrijvings- en hamsterwet tenlastegelegd. Volgens deze wet worden de maximumprijzen voor landbouwgronden vastgesteld door de „Grondkamer", om te voorkomen, dat zy te hoog zullen worden opgedreven. Omdat er echter bijna geen land- of tuinbouw- grond te koop is in ons land en omdat er vele liefhebbers voor bestaan, zijn adspirantkopers dikwijls .bereid veel meer te betalen dan de prijs, die door de Grondkamer na taxatie wordt vast gesteld. De economische recherche ziet er op toe, dat landeigenaars de kopers niet te veel laten betalen. „PUIN-INVENTARISSEN" MOETEN GOUD OPBRENGEN. De Zoetermeerse koopman werd ten- laste gelegd, dat hij de prijsopdrijvings- wet heeft overtreden, doordat hij tuin ders, die in Honselersdijk en in 's-Gra- vezande een bedrijf wilden beginnen, tienduizenden guldens meer heeft laten betalen, dan de prijs zoals die door de Grondkamer was vastgesteld. Het officiële koopcontracht vermeld de in alle gevallen de goedgekeurde maximumprys, maar de kopers moes ten er toch grote bedragen bovenop leggen. Op de kwitanties werd dit geld steeds verantwoord als te zyn betaald voor de inventaris van de tuindery De Grondkamer stelt de maximum prijs voor de inventaris namelijk niet vast. De eigenaar van de tuin kan de prys dus opdrijven door voor een waar deloze of soms zelfs denkbeeldige inven taris een heel hoog bedrag te vragen. De koper moet hierin wel toestemmen, want de eigenaar weigert eenvoudig de tuin zonder inventaris te verkopen. De Rechtbank hoorde een groot aan tal getuigen, die betrokken waren ge weest by de verkoop van tuinderijen door de verdachte, die het tenlastege- legde ontkent. De prijsopdrijving werd, behalve door deze getuigen, ook beves tigd door twee deskundige van de econo mische recherche, die de inventarissen hadden getaxeerd. De verdediger, mr. J. van der Plas, die deze taxaties bestreed, vroeg vrijspraak voor zyn cliënt. Eén heel ingewikkeld geval werd door de Rechtbank teruggewezen naar de instructie. In de andere gevallen zal op 23 januari uitspraak worden gedaan. Verklaring bood weinig nieuws Guy Mollet: „Frankrijk denkt er niet aan Algerije op te geven'" Heftige aanval op mogendheden, die zich in „deze binnenlandse kwestiewillen mengen (Van onze Parijse correspondent) Ten overstaan van een batterij van microfoons en apparaten van radio en televisie en een nog groter aantal Franse en buitenlandse jour nalisten heeft minister-president Guy Mollet gisteren eindelijk de lang verbeide verklaringen afgelegd over de plannen, die zijn regering in en met Algerije koestert. Hij verklaarde, dat „Frankrijk Algerije nooit zal opgeven Ofschoon hij voor het oog natuurlijk tot de Fransen en de Alge rijnen sprak, richtte hij zich over hun hoofden heen toch kennelijk in het bijzonder tot de Verenigde Naties, die zich in New York opmaken om Frankrijk vanwege zijn gedrag in Algerije tot de orde te roepen en misschien zelfs aan de schandpaal te nagelen. allen tijde bij Frankrijk moeten blijven berusten. De banden met Frankrijk worden trouwens nogmaals als onver brekelijk omschreven en van de Fran sen, die in Algerije zijn gevestigd, zullen de rechten dienen te worden be schermd. De vertegenwoordiger van het Alge- rynse bevrydingsfront in New York heeft Mollets oproep intussen al van de hand gewezen en of de minister-presi dent op de meerderheid der Verenigde Naties en op Amerika in het byzonder een diepe indruk heeft gemaakt, mag men vooralsnog betwyfelen. Zes maan den geleden had Parys met deze deftige verklaring misschien nog een nieuwe wending aan de gebeurtenissen in Al- gerye kunnen geven. Helaas schijnt Frankryk het gety echter weer eens te hebben laten verlopen, zodat nu moet worden gevreesd, dat Algerye met min der dan een belofte voor de algehele onafhankelykheid nu wel geen genoe gen meer zal willen nemen. De minister van Buitenlandse Za ken, Christian Pineau, is, vergezeld van een uitgebreide staf, waarvan ook de oud-gouvemeur-generaal in Algerije, Jacques Soustelle, deel uit maakt, naar de Ver. Staten vertrok ken, en slooft zich deze hele week al uit om in Amerika de Franse diplo matieke positie te verbeteren, pogin gen waarbij blijkbaar de bijstand van de minister-president toch niet overbodig werd geacht. Er is trou wens sprake van, dat de premier zich binnenkort ook nog in persoon naar de Algemene Vergadering der V.N. zal begeven. Onder het motto, dat de beste ver dediging nog altijd de aanval ls, pro testeerde Mollet, die de minister-resi dent van Algerije Lacoste aan zijn rechter zijde had, eerst heftig tegen de pogingen van vreemde mogendheden, die zich in de Algerijnse kwestie, die officieel nog altijd als interne Franse aangelegenheid wordt voorgesteld, wil len mengen. ,.Voor de Verenigde Naties" zo riep Mollet uit „verschijnen wij als aanklager en niet als verdediger, want de V.N. hebben niets met de Algerijnse kwestie uit te staan". Herhaling Het eigenlyke plan van Mollet biedt overigens geen of weinig nieuws. Hij herhaalt vroegere voorstellen tot een onmiddellijke wapenstilstand met de rebellen, een voorstel waaraan geen voorafgaande politieke condities werden verbonden. Tot een erkenning van be paalde. constitutionele rechten, laat staan tot enige vorm van onafhankelyk heid voor het Algerijnse volk, is Frank- rijk dus op dit moment nog altyd niet bereid. Er zullen vrije verkiezingen voor een Frans-Algerijnse volksvertegenwoordi ging worden gehouden en Frankrijk is bereid uit alle landen, waar een werke lijke democratie gebaseerd op algemeen kiesrecht bestaat, waarnemers toe te laten. Drie maanden, nadat de rust zal zijn teruggekeerd, stelt Frankrijk zich voor samen met de voornaamste Alge rijnse vertegenwoordigers te overleggen welk statuut het land zal worden toe gekend Over het karakter van dit sta tuut is de verklaring bijzonder vaag Mollet sprak slechts van overleg plegen de vergaderingen en uitvoerende licha men Het arbitrage-recht zal echter te In Italië worden de opnamen ver vaardigd voor de eerste Europese film waarin sterren van vele landen spelen, de film Souvenir d'Italic". gelse June Laverick en de uuitse Een van de opnamen waarin de I Inge Schoner elkaar ontmoeten aan Frangaise Isabelle Coreyde En-1 een spaghetti-maaltijd. LASSER BIJ ONGEVAL GEDOOD In de constructiewerkplaats van de firma B. Sneep te Schiedam was gister middag de 28-jarige elektrische lasser M J. Groenhorst bezig met lassen. Hij gebruikte als werkbank een leeg vat. Op êen gegeven ogenblik vloog het deksel met een enorme klap van het vat en trof de lasser, die op slag werd gedood Het vat vloog door het dak van dé werk plaats. Door de ontploffing werd een aantal ruiten vernield. TV-dfafriburie via draadomroepnet SUCCESVOLLE PROEVEN AFGESLOTEN (Van onze Haagse redactie) In het Dr. Neher-laboratorium in Leidschendam is een reeks proeven af gesloten, welke voor de toekomstige verspreiding van televisie-programma's van het grootste belang moeten wor den geacht. De proeven waren er op gericht om na te gaan of het T.V^ beeld ook door middel van het be staande draadomroepnet zou kunnen worden verbreid. Technici van de PTT zyn tot d« conclusie gekomen, dat televisie-dis tributie even mogelyk is als de nu reeds jaren bestaande radio-distri butie. Het zou mogelijk kunnen zyn, degenen die thans reeds op het radiodistributie- net zyn aangesloten en over vier „lijnen" de beschikking hebben, via een van deze lijnen het Lopikse T V.-programma te presenteren. Daarnaast zou men op de drie resterende liynen radioprogram ma's kunnen ontvangen. Toepassing van dit T.V.-distributiesysteem zou het noodzakelijk maken dat op een groot aantal punten in het net versterkers worden geplaatst. Als voordelen van deze T.V.-distributie eiet men een meer ongestoorde ontvangst en een verminde ring van het aantal T V -antennes. De directeur-generaal van de PTT zal de uitgebrachte rapporten bestuderen. Het is nog niet te zeggen of en wan neer in ons land de verspreiding van het T.V.-beeld via de draad een feit zal worden. De Nederlandse Organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek heeft prof. dr. A. B. F. A. Pondman, hoogleraar in de bacteriologie en sero- iogie aan de Rijksuniversiteit te Gro ningen een subsidie verleend voor een onder zijn leiding te verrichten onder zoek van enkele bloedziekten met be hulp van de analyse van serum eiwitten.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4