LONG RUN Alleen doorbraak middengroepen kan de conservatieven redden Politieke leven in België deze week plotseling opgeflakkerd Betoging in Boedapest tegen ontslag duizenden arbeiders PHILIPS,Infraphil' Met een enkel woord Agenda Nieuw filter geeft volle rookgenot! U próéft dat u rookt! DONDERDAG 10 JANUARI 1957 Vervolg van pag. 1 Hier en daar heerst een wanhoopsstemming Grote aandrang voor emigratie Eindoordeel over juistheid nieuws- HÜ is ondanks zijn innemende 1 vormen nu eenmaal driftig, een voor een minister-president bedenkelijke eigen schap, zeker bij een crisis, zoals die over het Suezkanaal. Suei-actie niet gevallen Het gevaar voor de conservatieven is, zoals reeds by tussentijdse verkiezingen overduidelijk gebleken is, dat vele con servatieve kiezers uit de middenlaag als zü niet naar Labour terugkeren, zich van stemmen zullen onthouden, daar mede de socialisten indirect extra steun verlenend. De conservatieven kunnen het mis schien alleen redden als de doorbraak van de middengroepen in eigen kring nu verder doorzet. De revolte tegen Eden, thans gecamoufleerd door zün ge zondheidstoestand, is symbolisch voor de algemene situatie by de conservatieven, waar velen zich willen ontdoen van een bovenlaag, welke te veel verbonden is met een thans afgesloten tijdvak. Onder hen treft men vooral degenen aan, die geloofden, dat Engeland, zoals in de negentiende eeuw, nog altijd de hele we reld kon trotseren. De laatste maanden was Eden politiek hun gevangene en gaf hij geen blijk meer van de objectiviteit, nelke het kenmerk dient te zijn van een premier, die nooit alleen zjjn party mag vertegenwoordigen en zeker niet louter een sectie van zijn partij. Het verlammende gevoel heerste al zo lang in Engeland, dat de regering vooral de financieel-economische situatie niet aankon, nadat Butler twee jaar geleden in zijn verkiezingsbudget triomfantelijk had verkondigd, dat de levensstandaard in 25 jaar zou worden verdubbeld. De Suez-crisis verergerde de inflatie en op het ogenblik van Edens aftreden stijgen de prijzen schrikbarend en is er een erbarmelijke benzine-crisis. Nog gisteren kreeg Eden op zijn tafel een brief van de olie-producenten uit Texas, die verlangen, dat Engeland meer Amerikaanse benzine koopt dan het nodig heeft, ten koste van de stookolie, waarom de Britten zitten te springen en zonder welke de industriële produk- tie hopeloos dreigt vast te lopen. In de wanhoopsstemming is de aan drang voor emigratie, vooral naar Ca nada. thans groter dan ooit. Indien het tempo der aanmeldingen onverminderd voortduurt, zouden thans niet minder dan 300.000 meest jonge mensen Enge land willen verlaten! Overal hoorde men de laatste maan den hetzelfde refrein, namelijk dat Eden een ziek man was, die het land niet kon leiden. In het parlement toonde hij vaak ge brek aan beheersing, maar dat was niets WA-verzekeriug is voor Duitsland en België verplicht Verschillend uitgewerkt (Speciale berichtgeving) Zoals bekend is sedert 1 januari JI. zowel in West-Duitsland als België de verplichte W.A.-verzekering voor motor rijtuigen van kracht, welke ook voor buitenlanders, die een bezoek aan beide landen brengen, geldt. Beide landen hebben echter deze bepaling op verschil lende wyze uitgewerkt. Zo kan men, naar wij vernemen, bij de Duitse grensposten een tijdelijke ver zekering sluiten indien men niet door het vertonen van de zgn. ..groene kaart" kan bewijzen reeds in Nederland een WA.-verzekering te hebben afgesloten. Dit geldt voor alle categorieën motor voertuigen. dus ook voor bromfietsen. Een tijdelijke verzekering gesloten aan een Duitse grenspost en geldig voor een week, kost voor automobilisten, motor fietsen en bromfietsen resp. 16, 6 en 3 mark. Een maandverzekering kost resp. 30, 10 en 5 mark. Aan de Belgische grens is de situatie nog niet geheel overzichteiyk. Voor zo ver bekend zün nog geen Nederlandse wagens teruggezonden omdat de groene kaart ontbrak, en het laat zich aanzien dat de Belgische autoriteiten nog korte tijd enige soepelheid zullen betrachten. Naar verluidt is ook in België voor buitenlandse wagens een regeling in de maak, waarbij het mogelijk zal worden een tijdelijke W.A.-verzekering te slui ten. Het is nog niet bekend wanneer deze regeling zal ingaan. Men verwacht dat dit omstreeks 1 februari a.s. het ge val zal kunnen zijn. Ook het doorgaande verkeer naar Frankrijk <waar de W_A.- \erzekeringsplicht nog niet geldt) moet in België zijn verzekerd. De verplichte W.A.-verzekering in België luidt (in tegenstelling tot die in Duitsland) slechts voor automobielen en motor fietsen. Eerst op 1 januari 1958 zullen ook bromfietsen een W.A-verzekering moeten sluiten. Vele Bulgaarse politieke gevangenen bevrijd Verscheidene honderden politieke ge vangenen. geholpen door anti-commu nisten, zijn er in geslaagd te ontsnappen uit een gevangenis in de Bulgaarse stad Stalin (Varna), aldus berichten, die gisteren in Wenen ontvangen werden. De ontsnapte gevangenen zouden bewa pend zijn en als een anti-communisti sche verzetsmacht naar de bergen zijn getrokken. Volgens deze berichten hebben grote menigten betogers, die zich bü de ge vangenis verzamelden, de politie gehin derd toen de gevangenen ontsnapten. Het eindoordeel over de juistheid van de Suez-actie en daarmede over Eden is echter nog niet gevallen. Velen bly- ven geloven dat Eden juist gehandeld heeft al schijnt zijn overprikkelde ge moedsgesteldheid hem soms parten te hebben gespeeld, vooral wat betreft zun betrekkingen met de Amerikaanse rege ring en de Verenigde Naties. Ook minister Cals naar Parijs (Van onze correspondent te Parijs) Ter gelegenheid van de officiële opening van het Nederlandse Insti tuut te Parijs, die morgenmiddag in aanwezigheid van Prins Bernhard en de president der Franse Republiek, René Coty, plaats vindt, zal ook mi nister Cals zich naar Parüs begeven. Voor de plechtigheid zal 's morgens de minister van O. K. en W. worden ont vangen op de zetel van de UNESCO, waar hy met de directeur en andere lei dende figuren besprekingen zal voeren over problemen van culturele uitwisse ling, waarbij Nederland betrokken is. (Ingez. Med.-Adv.) Grote belangstelling voor R.A.I.-expositie Door het uitvallen van de Brusselse salon is de komende RAI-tentoonstel- ling van vracht- en bestelautomobielen, autobussen, speciale voertuigen, onder delen en toebehoren van 7 tot en met 16 februari a.s. te Amsterdam de eerste expositie op de internationale kalender. De belangstelling van de autobranche voor deze tentoonstelling is zeer groot. Reeds hebben zich 200 exposanten aan gemeld, 30 meer dan voor de bedrijfs autotentoonstelling van twee jaar gele den. De totale oppervlakte van het in het voorjaar van 1956 vergrote RAI- gebouw. namelijk 23.000 m2, zal bezet worden. Koning LeopoldIII heiast met coördinatie van organendie atoomenergie onderzoeken Tweede reactor in het centrum te Moll in de maak (Van onze correspondent in Brussel) Het -politieke leven in België, dat gedurende de feestdagen teas inge sluimerd. is deze week plotseling we derom opgeflakkerd. De belangstel ling gaat uit naar de opvolging van de heer Spaak als minister van Bui tenlandse Zaken. Volgens sommige waarnemers zou de regering Van Acker, nu Spaak zijn ontslag heeft genomen, grondig worden gewijzigd. De woordvoerders van de regering lieten echter horen, dat de huidige minister van Buitenlandse Handel, Victor Larocq. de beide portefeuilles, die van Buitenlandse Zaken en Bui tenlandse Handel, die in feite slechts één departement vormen, zal gaan beheren. Daar beide ministers socialist zijn, hoeft een herverdeling van de porte feuilles tussen de liberalen en so cialisten niet ter sprake te komen. Verder werd bekend, dat aan koning Leopold III formeel de opdracht is aan geboden van de coördinatie van de di verse organen en organisaties, welke zich momenteel in België met het zuiver of toegepast wetenschappelijk onderzoek Inzake de atoomenergie bezig houden. Koning Leopold heeft die opdracht aanvaard en zal een commissie van ex perts en hoogleraren presideren. De gouverneur-generaal van de Bel gische Kongo. Pierre Rijckmans. ver klaarde ons enkele dagen geleden dat de nieuwe Belgisch-Amerikaanse akkoor den. die momenteel door het Ameri kaanse Congres worden onderzocht, aan België een bevoorrechte positie geven betreffende de leveringen aan België van uranium-metaal. dat meer dan 20 is verrijkt, terwijl het re-activeren van de in de reactors gebruikte uraniumstaven in België zelf zal kunnen plaatsvinden. Binnenkort wordt de Belgische reac tor in het centrum te Moll op 1000 kilo watt gebracht, terwijl reeds plannen worden gemaakt voor een tweede reac tor voor het onderzoek van materialen. De eerste 11.500 kilowatt atoom-cen trale. die door de Belgische elektrici teitsproducenten en industrieën bij de Amerikaanse firma Westinghouse is be steld. zal eveneens te Moll worden ge- geïnstalleerd. Deze centrale zal 52 mil joen gulden kosten. De taak van koning Leopold zal er voornamelijk in bestaan de activiteiten van het kerncentrum te Moll te coördi neren met het wetenschappelijk werk in het inter-universitair instituut voor kernwetenschappen en de zes Belgische universitaire eentra. Koning Leopold zal zich eveneens bezig houden met de bui tenlandse relaties en men vermoedt dat hij zich binnenkort naar de Ver. Staten zal begeven. Er ivordt weer over staking gesproken Arbeidersraden gingen over tol ontbinding Duizenden Hongaren hebben dinsdag op het Donau-eiland Cse- pel in Boedapest een „vreedzame betoging" gehouden tegen het ont slag van 11.000 arbeiders uit de fabrieken op Csepel. Er heerst ontevredenheid onder de Hongaarse arbeiders over de massale ontslagen en het weer stroever worden van de politiek van de regering Kadar. De arbei dersraden van tenminste 21 fabrie ken hebben gisteren besloten zich zelf te ontbinden. Onder de betrokken fabrieken be vinden zich ook de reusachtige Cse pel IJzer- en Staalbedrijven, die met hun achttien fabrieken in Zuid-Boe- dapest de grootste van Hongarije zijn. Er zijn echter waarnemers, die menen, dat deze zelf ontbinding van de arbeidersraden een enigszins over ijld gebaar is, daar de regering nu de gelegenheid zou kunnen krijgen nieuwe arbeidersraden, samengesteld uit „betrouwbare elementen" in te stellen. Arbeiders van een der grootste fabrie ken in Boedapest, de krachtcentrales te Upjest hebben gisteren op een stormach tige vergadering gedreigd de vroegere en nog steeds geldende eisen meerpar- tijen stelsel, terugtrekken Russen en vrije verkiezingen met een staking te zui len ondersteunen. De regeringsverklaring zou deze eisen zeker niet bevredigd heb ben. Ook in andere fabrieken gaan stemmen op voor een nieuwe staking. De Hongaarse steenkoolproduktie, die de vorige week gestadig toenam, is na de verklaring van Kadar weer terugge lopen. Terwijl dus in Hongarije zelf de ont stemming over de door Kadar aangege ven richtlijnen duidelijk merkbaar is, heeft de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties gisteren gesproken over een resolutie, welke door de Ierse afge vaardigde Frederick Boland namens 24 landen, waaronder ook de oorspronke lijke opsteller Amerika, werd ingediend. Op aandringen van Dag Hammarskjöld wordt in deze resolutie gevraagd om oprichting van een commissie, die met alle mogelijke middelen een onderzoek moet instellen naar de toestand in Hon garije, omdat „het vaststellen en het pu bliceren van de naakte feiten een vrese lijker beschuldiging van de Sovjet-Unie zal opleveren dan welsprekendheid kan doen. De les van Hongarije mag niet voor de rest van de wereld verloren gaan", zo verklaarde Boland in zijn toe- (Ingez. Med.-Adv.) Kou gevat Philips „Infraphil" weg verkoudheid! PHILIPS „Infraphil" zo gemakkelijk in uw gezin met dieptewerking Dit infrarood bestra- lingsapparaat kan ook met succes worden ge bruikt bij spierreuma- tiek, spit, verstuikin gen, verwondingen, steenpuisten, winter handen en -voeten. BINNENLAND De hoofdcommissaris van politie te De ij Haag, de heer j H. A. K. Gualthe- rie van Weezei, heeft gisterochtend 7 vrouwelijke en 20 mannelijke acLspiran- ten bij de Haagse politie beëdiigd. Dit was de eeiste beëdiging van vrouwelijke agenten ln Den Haag Gisteren is te Tiel het agrarisch con gres van de Partij van de Arbeid ge houden. Bij K b is met ingang van 1 januari 1957 tijdelijk benoemd tot commodore kolonel C. W. Oijens te Den Haag. Com modore Oijens is plaats vervangend direc teur materieel van de Kon. Luchtmacht. Binnenkort zullen in ons land. zoals gemeld nog 2000 Hongaarse vluchtelingen aankomen, die hier tijdelijk zullen worden opgenomen in afwachting van ham door reis naar Canada. Zij zullen in vier trein- transporten naar ons land worden gebracht er. hier arriveren op 14 januari. 21 Januari. 4 februari en 18 februari. BUITENLAND De Duitse vereniging tot het redden van schipbreukelingen", die in het afge lopen Jaar 2'50 mensen redde zal binnen kort een nieuwe reddingboot in gebruik nemen, die met zijn snelheid vain 17 kno pen de snelste reddingboot te«r wereld wordt genoemd. Een 37-jarige Oostenrijker, Anton schatten Main, is door de Duitse polctie gearresteerd omdat hij nn de nachit van zondag op maandag Jl. een aanslag zou hebben ge pleegd op de S'ovjetrussisebe ambassade te Rolamdseck, dich bij Bonn,, om zich ..te wreken op de onderdrukking van Oosten rijk tijdens de Russische bezetting" In de Katherinakerk in Lübeck is een schilderij van d beroemde Venetiaanse schilder Tintoretto ontdekt Het 3 60 bij 2.35 meter grote schilderij, dat de opwek king van Lazarus voorstelt, was vroeger aan een leerling van Tintoretto toege schreven. dioch bij grondige schoonmaak zijn de naam van de meester met het Jaartal 1576 tevoorschijn gekomen. Mevrouw Sigrwn Nansen. weduwe van de Noorse ontdekkingsreiziger Pridtjof Nansen. is dinsdagavond in haar woning te Asker, ongeveer vijftien kilometer ten noorden van Oslo. omgekomen bij een brand. De 88-jarige mevrouw Nansen lag te bed toen de brand uitbrak. Zij kwam door verstikking om het leven., nadat zij vergeefs had getracht het huis te ver laten. Een bende van veertig piraten heeft dinsdag het Nederlandse vrachtschip ..Ge neraal Michiels" (1281 ton) van de KPM overvallen toen het bij Singapore voor anker lag. De mannen waren met bootjes naar het Nederlandse schip geroeid. Zij stalen de meeste koperen scheepsonder- delen na de zes Indiase soheepswachten ln een hut opgesloten te hebben. o.a. boeken uit de tweede eeuw na Ohrtstus niet te lijden heeft gehad van de Israëlisdh-Egyptische ge vechten Ln de woestijn, zo heeft een V.N.- woordvoerder woensdag i>n Cairo bekend gemaakt. Een V.N.-konvooi heeft op verzoek van kerk autoriteiten in Cairo voorreden overgebracht naar de elf monniken in het oude Grieks-Orthodoxe Si Catherinaklocs- ter in de woestijn van SLnai Gebleken is, dat het klooster, waar historische kunst - In\ Engeland zijn valse benzinebon nen Ln omloop; Scotland Yard is woensdag op zoek gegaan naar de plaats van her komst. De zwarte handel m benzine viert thans hoogtij in Engeland. Communistisch China en Oost-Duits- laind zijn vastbesloten „de strijd1 van Egypte tegen agressie en het verzet van Arabische volken tegen de plannen vai president Eisenhower krachtig te steunen' Ook de Hongaarse regering van premier Kadar kan op de steun van Oost-Duits land en China rekenen, zo wordt ver klaard in een communiqué dat ls uitge geven na Oostduits-Chinese besprekingen van dinsdag ln Moskou. Een Russische zuidpoolexpeditie heeft in het barre Ijskoude Zuidpoolgebied een oase ontdekt waar het klimaat zo zacht is, dat de grond vrij van sneeuw en ijs is. De oase bevindt zich op ongeveer 66 gra den zuiderbreedte en 100 graden ooster lengte. Het gebied wordt zelfs in de antarctische winter niet door ijs bedekt en heeft een groot aantal zoetwater meren. Deze drie televisieomroepsters zullen zaterdagavond de jury vor men bij een TV-goochelwedstrijd tussen Engelse en Nederlandse goochelaars. De opnamen vinden in België plaats, de uitzending ge schiedt via de Belgische. Neder- derlandse en Engelse T.Vt De charmante juryleden zijn v.l.n.r. Marianne Lecenne uit Frankrijk, Eve Hafeli uit Italië en Marisa Bor- roni uit Italië. lichting. Verwacht wordt, dat Birma, Tunesië, Urugay en Australië verzocht zullen worden deel uit temaken van een in te stellen commissie. De Hongaarse delegatie, die verleden jaar bij de be spreking door de Algemene Vergadering van het Hongaarse vraagstuk de verga derzaal uit protest had verlaten, was ook gisteren niet aanwezig. Zij kon dus ook niet horen, hoe in de resolutie de vroe gere V. N.-besluiten nog eens bevestigd worden, waarin terugtrekking van de Sovjetrussische troepen uit Hongarije, stopzetting van deportaties en toelating van V. N.-waarnemers werd geëist. Ook vraagt de resolutie de Hongaarse en Sovjetrussische autoriteiten met de voorgestelde commissie samen te werken en de commissieleden in Hongarüe vrye- lijk te laten reizen. Gehoord echter de onverzoenlijke toon van de Russische af gevaardigde Koeznetsof, die weer sprak over „vyanden van de vrede", „fascisti sche agenten, geholpen door de Ameri kaanse geheime dienst" en die meer van dergelijke communistische stokpaardjes bereed, zal er van de gevraagde bereid willigheid wel niet veel te verwachten zUn. De enige verrassende noot in het debat was van de Cubaanse afgevaardigde, die tot nu toe steeds het Russische optreden in Hongarije ten felste veroordeeld heeft en nu verklaarde deze resolutie niet te zullen steunen. „Een commissie instel len", zo zei hij, „betekent zoveel als de zaak-HongariJe in stoffige archieven weg te bergen". (Ingez. Med.-Adv.) „De Waarheid" geen lid meer van „De Nederlandse Dabladpers" Het bestuur van de Vereniging „De Nederlandse Dagbladpers" heeft beslo ten de C.V. Uitgeverij Persorganen te Amsterdam, uitgeefster van het com munistische partijblad „De Waarheid" uit het lidmaatschap der vereniging te ontzetten. Dit besluit werd genomen op grond van de overweging, dat het optreden van de C.P.N. in het algemeen en in het dagblad „De Waarheid" in het bijzonder, een dermate ondemocratisch karakter draagt. - welk ondemocratisch karakter laatstelijk nog eens bij uitstek tot uit drukking is gekomen met betrekking tot de gebeurtenissen in Hongarije, - dat de uitgeefster van het partijblad van deze politieke organisatie geacht moet worden in strijd te handelen met de doelstellin gen van de op de begiselen der democra tie gegrondveste vereniging „De Neder landse Dagbladpers De C.V. Uitgeverij Persorganen is er in het schrijven, waardoor zij van het lidmaatschap vervallen wordt verklaard op gewezen, dat deze ontzetting niet be oogt enigerlei invloed uit te oefenen op de technisch-economische mogelijkheid het dagblad „De Waarheid" te doen ver schijnen. Gelet op het beginsel der pers vrijheid zullen dan ook de materiale voorzieningen, voor het uitgeven van het betrokken dagblad nodig, voor zover strikt afhankelijk van de bemiddeling der Vereniging „De Nederlandse Dag bladpers". door het genomen besluit niet worden verkort. Het tegen het onderhavige besluit door de C.V. Uitgeverij Persorganen ingestel de beroep op de algemene ledenverga dering van de Vereniging „De Neder landse Dagbladpers" is door deze verga dering - welke gisteren werd gehouden - verworpen. DONDERDAG Café „De Valk": Beurs voor verzame laars. 710 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: K. en O. rondleiding over Buddha-tentoonstel- ling. 8 uur nam. RehobothVer. voor Experimenteel Radio-onderzoek. 8 uur nam. Rijksherbarium (Nonnensteeg 1): Jaar vergadering Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 8 uur nam. Rapenburg 61: Stichting Psyche Syn these. Spr. B. v. d. Meer over de eenvoud van het eeuwige leven. 8 uur nam. VRIJDAG De Harmonie: Ned. Ver. Expoge. Spr. mr. P. J. Idenburg over de Belgische Kongo. 8 uur nam. Schouwburg: Hoofdstad Operette „Die lustige Witwe", 8 uur nam. Gerecht 10: K. en O. cursus fotografie. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Ledenverg. Alg. Ned. Bond van Gepensioneerden, afd. Leiden. 24 uur nam. Stadszaal (foyer): K. en O. Lezing en film „Het groene eiland". 8 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Excur sie Inst. voor Arbeidersontwikkeling. 7.45 uur nam. Warmond: Verenigingsgebouw. Jonge Kerk: ds. Dam van Abbenes spreekt over „De wonderen". 8 uur nam. ZATERDAG Clarasteeg 18: Tentoonstelling Leidse Fostdulvenver. „De Vriendenclub". 710 uur n-am. Stadszaal (grote zaal): Toneelver. „Tot Ieders Genoegen" speelt Annemarie" zeg jij 't maar". 8 uur nam. Leiderdorp Kantine Ver. Touw- fabrieken): Leias Mondaccordeon-orkest- ver. „Crescendo". 8 uur nam. ZONDAG Clarasteeg 1 Postdulvenver. uur. Schouwburg: Kinderoperette Chnis Hof land „Hans ën Grietje". 2± uur nam. ITentoonstelling Leidse „De Vriendenclub". 105 Steenschuur 6: Geünieerde Loge van Theosophen. 11 uur voorm. MAANDAG De Doelen: Ledenverg. Leidse Amateur Fotografen Ver. 8 uur nam. Kweekschool voor V.O. (Wiet)K. en O.- cursus Boetseren. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Jaarverg. Tuinbouw- studieolub Leiden en Omstreken. 7 1/4 uur nam. DINSDAG Het Gulden Vlies: Ned. Ver. van Huis vrouwen. Lezing firma Spanjaard. 24 uur nam. De Doelen: Ned. Mij voor Nijverheid en Handel. Spr. dr. Ir. Mesa over het Delta plan. 124 uur nam. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Theater" „Dundo Marojes dukaten". 8 uur nam. Rehoboth (Rapenburg)Middenstands cursus „beter verkopen". 8 uur nam. WOENSDAG Schouwburg: K. en O. Toneelgroep „Theater". „Dundo Maroje's dukaten King Size Filter 85 ct Stijgende lasten voor de walvisvaart STAAT PAST f. 7.7 MILJOEN BIJ De Nederlandse Maatschappij voor de Walvisvaart verkreeg in het boekjaar 1955/56, per 30 juni j.l., een produktie- opbrengst van f. 16.3 (v.j. f. 9.9) mil joen. Het gebruik van het nieuwe en het oude fabieksschip tussen het afge lopen en het lopende walvisseizoen, voor de tankvaart leverde een exploitatie overschot van ca. f. 2 miljoen, waarvan f. 576.000 kwam ten gunste van het af gelopen boekjaar. De Staat heeft op grond van zijn garantieverplichtingen dit jaar f. 7.7 (v.j. f. 6.1) miljoen moeten bijpassen. De bedrijfskosten zijn ruim verdub beld tot 17.3 (v. j. 8.3) miljoen. Per ultimo- 1956 waren door de maat schappij nog geen voorverkopen gedaan. De vooruitzichten voor de prijsontwik keling zijn naar de mening van de directie echter gunstig. beel' apenburg 61:1 Idhouwkunst. K. en O. Cursu6 moderne uur nam. TENTOONSTELLINGEN Haag weg 92: Tentoonstelling Marcel B. Keezer en Louis Meys. Dagelijks 10 uur voorm.5 uiur m.; woensdag en vrijdag 710 uur nam. (tot 16 Januari), Lakenhal: „Tekenaars van nu (tot 21 Januari). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie (Garenmarkt 1 b). Tentoonstelling geolo gie ln Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24 uur. 's Zondags van 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling van Japanse prenten. 10 uur v.m. tot 4 uur nam. L i s s e (H.B.G.-hallen)Tentoonstelling „Bioemlust" 9 uur voorm.10 uur nam. (t/m 12 Januari). BIOSCOPEN Lldo ..Moby Dick" a.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „De hofnar" a.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Aanranding" 18 Jaar. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino „Grote manoeuvres" 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Rcx „Bandido" 14 Jaar. Werkdagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.30, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Les belles de nuit". De avond- en nachtdienst van de Apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 12 Januari 8 uur waarge nomen door: Apotheek Doeza. Doezastraat 31 tel. 213*13Apotheek Nieuwe Rijn, Nieuwe Rijn 18. tel. 2052Q en Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. BH geen gehoor by Uw huisarts ol specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) "s I e. E S e- S Cc Stockholm regen W 6 2 0 Oslo onbewolkt nw 2 2 0 Kopenhagen half bew. wzw 12 3 0 Aberdeen sneeuwbui nw 10 2 Dublin onbewolkt w 6 2 Londen licht bew. nw 2 4 0 Amsterdam zw. bew. w 6 5 0 Brussel geh. bew. wzw 3 5 2 Parijs motregen windstil 3 2 Bordeaux nevel zo 2 5 0 Grenoble nevel windstil -4 0 Nice geh. bew. now 6 4 0 Berlijn regen w 6 6 2 Frankfort geh. bew. wzw 4 0 0 München onbewolkt zzw 1 1 0 Zürich nevel zo 2 -5 0 Genève mist windstil -6 0 Locarno onbewolkt o 1 -5 0 Wenen nevel windstil -1 0 InssbFuok licht bew. z 1 -5 0 Rome onbewolkt o 2 1 0 Mallorca licht bew. windstil 2 0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2