feestelijk in Alphen ingehaald Ij u roemees ter brums Slot werd hV» Officiële installatie in druk bezochte raadsvergadering Hoe de reserves er voor staan 95ste jaargang Dinsdag 8 januari 1957 Derde blad no. 29030 mi r:f "p> Q1 1 Krupp wil dom von Amoocm Hartelijke ontvangst aan de grens der gemeente Zeer drukke receptie De heer Z. Bruins Slot, tot 1 januari van dit jaar burgemeester van Nijkerk, is gistermiddag officieel ontvangen en geïnstalleerd als bur gemeester van Alphen aan den Rijn, als opvolger van burgemeester Ed. C. Witschey. En daarom was het feest in Alphen: vele bewoners hadden de vlag uitgestoken, velen hadden zich verzameld aan de grens van Zwammerdam en Alphen, waar de burgemeester met zijn gezin werd verwelkomd. Nog drukker was het voor het gemeentehuis, waar de vertegenwoordigers van de verschillende plaatselijke verenigingen met hun verenigingsvaandels en -vlaggen de nieuwe eerste burger har telijk begroetten. Voor de raadsvergadering, waarin de heer Bruins Slot geïnstal leerd werd en voor de receptie, die daarop volgde, bestond grote belangstelling en er werden hartelijke woorden ter verwelkoming ge sproken. Alphen heeft zijn nieuwe burgemeester op hartelijke wijze verwelkomd! Krupp zou bereid zijn deel te nemen aan financiering van de dam van As- goean op particuliere baai*, ook indien deze deelneming niet zou worden gega randeerd door de regering van de Duitse Bondsrepubliek, aldus wordt vernomen in economische kringen te Düsseldorf. Volgens deze kringen zou Krupp be reid zijn aanzienlijke bedragen voor het bouwen van de dam te lenen, maar als tegenprestatie eisen, dat de uitvoering van de werken uitsluitend aan Krupp zou worden toegekend. Men meent te weten, dat de Demag, de AEG en Sie mens tegen dezelfde voorwaarden bereid zouden zijn tot financiering van de dam. Neg geen uitlevering oud SS-er Polak He>t vooronderzoek tegen de 38-jarige voormalige SS-er W. Polak, die op be schuldiging van het plegen van een drievoudige moord In Lüneburg terecht staat, kan slechts onder zeer moeilijke omstandigheden voortgang vinden, aan gezien de Nederlandse regering dezer dagen juridische bijstand heeft gewei gerd. De Nederlandse regering blijft even- als voorheen aandringen op uitlevering i van Polak die er van verdacht wordt, als lid van de Waffen-SS gedurende de laatste wereldoorlog drie Nederlandse verzetslieden te hebben neergeschoten en aan het fusilleren van een vierde te hebben deelgenomen. Polak werd reeds kort na de oorlog door een Nederlandse rechtbank ter dood veroordeeld, maar dit vonnis werd later veranderd In levenslange gevan genisstraf. in 1952 gelukte het Polak echter uit de strafgevangenis te Breda te ontvluchten, en op het ogenblik ver blijft- hij in de omgeving van Hannover j gaan De strijd tussen de reserves der seml- profs is dit seizoen van het grootste belang. Dit in verband met een split- sing, welke aan het eind van deze competitie zal plaatsvinden. In het seizoen 1957/1958 zal n.l. het betaalde voetbal óók voor de reserves bestaan uit een eerste- en tweede divisie. Voor de eerste afdeling komen de eerste vier elftallen in aanmerking, de rest degra deert naar de nieuw te vormen twee de divisie. De reserves van UVS. die zo uitste kend waren gestart zijn door een aan tal achtereenvolgende nederlagen danig afgezakt en zullen alle zeilen moeten bijzetten om het verloren terrein alsnog te heroveren. De strijd gaat hier voor namelijk tussen de reserves van ADO. SHS. HDVS en RCH. De rij wordt ge sloten door Amsterdam 2 en ONA 2 die tot dusver weinig hebben laten zien. De stand is hier: ADO 2 13—19 SVV 2 11—10 SHS 2 14—19 EDO 2 12—10 HDVS 2 11—17 DHC 2 12—10 RCH 2 11—16 Haarlem 2 13— 9 Stormv. 2 12—16 For tun a 2 11— 6 VSV 2 12—12 A dam 2 7— 4 UVS 2 13—12 ONA 2 12— 4 AMATEURS Ook bij de amateurs is de lopende competitie van groot belang omreden aan het eind van dit seizoen versterkte promotie zal plaats vinden. Dit in ver band met het feit dat in het seizoen 1957-1958 de reserve eerste klasse in ere wordt hersteld. Voor wat betreft de reserve derde klas se A - en dit geldt ook voor de andere 3e klas-afdelingen - gaat de a.s. kam pioen automatisch ovér naar de tweede klas. terwijl de nummers twee onderling moeten uitmaken welke vier van de acht als twee geëindigde elftallen mede over- In de reserve derde klasse C gaat Gouda 3 óndanks het feit dat het in wedstrijden achter is glansrijk aan kop. LFC 3 dat vorig seizoen zo voortreffe lijk uit de bus kwam. hangt in de mid denmoot. terwijl Roodenburg 2 en Lug- dunum 3 tezamen met VUC 3 in de ge vaarlijke hoek ritten. UVS 4 dat goed was gestart, is van slag af en bovendien kregen de blauwwitte reserves nog twee strafpunten wegens het niet opkomen voor de wedstrijd tegen Gouda 3. Zo doende verkeren de blauwwitten óók in de onderste helft van de ranglijst. De stand is hier: Gouda 3 VCS 3 HBS 3 Wassen. 3 Laakkw. 3 LFC 3 9—15 UVS 4 11—13 Quick 3 13—13 R'burg 2 13—13 VUC 3 11—12 Lugdun. 3 11—11 10— 9 11— 9 12— 9 9— 8 10— 6 Kleurrijke stoet Aan de grens met de gemeente Zwam merdam begon het omstreeks half twee al drukte worden: de politie, onder leiding van inspecteur Groothuyse trof de nodige verkeersmaatregelen en even later kwam de commissie van ontvangst, bestaande uit de heren L. de Graaf, G van Staalduinen en P. Groenhart. Ook een aantal personeelsleden van de secre taris, enkele leden van de raad en de gemeente-secretaris van Nijkerk waren aanwezig op de Spoorlaan. De belang stelling van de zijde der bewoners van dit deel der gemeente en van Zwam merdam was verheugend groot. Even voor twee arriveerde Alphens nieuwe burgemeester, de heer Z. Bruins Slot, zijn eigen auto besturend, op de Spoorlaan. Er volgde een hartelijke be groeting, waarbij de heer De Graaf een toespraak hield. Hij noemde het een verheugend moment, dat de nieuwe burgemeester zijn tweede gemeente betrad en zeide er van overtuigd te zijn. dat de nieuwe burgemeester alles in het werk zou stellen om Alphen vooruit te helpen. Alphen is een veelbelovende gemeente, die met belangstelling uw komst heeft afgewacht, en U zult er een bevolking aantreffen, die bereid is tot hartelijke samenwerking. Met de wens dat God de heer Bruis Slot de wijsheid zal geven de opgelegde taak in Alphen te volbrengen, besloot de heer De Graaf zijn toe spraak. De heer Bruins Slot dankte in het kort voor de hartelijke woorden en wees er op, dat men niet al te hoge ver wachtingen moet hebben, daar het dan wel eens tegen kan vallen. Daarop begon de feestelijke intocht in de gemeente. Langs de Rijksstraatweg ging het naar K,. de hefbrug over de Gouwe, waar onder commando van de heer M. Ripping de landelijke rij vereniging „De Alphense Ruiters" hun opwachting maakten en aan de kop van de stoet in de richting van het centrum trokken. Nabij het Hazeveld stonden de beide muziekkorp sen „Crescendo" en „Arti et Religioni" met de tamboerkorpsen opgesteld, die op de verdere tocht door de gemeente voor de nodige pittige marsmuziek zorg den. De kleurrijke stoet werd door hon derden gadegeslagen, die de burgemees ter en zijn echtgenote hartelijk toe wuifden. Nadat de stoet het Burgemeester Visserpark ingedraaid was, en de heer De Graaf, de heer en mevr. Bruins Slot naar de ingang van het raadhuis had begeleid, speelden de muziekvere nigingen. het Wilhelmus, waarbij de talrijke vaandeldragers der plaatselijke verenigingen ter begroeting hun vlag njjgden. De heer en mevr. Bruins Slot waren hierdoor zeer verrast, evenals door de bloemenhulde, daarna gebracht door een drietal leerlingen der lagere scholen. Staande op het bordes zegde de heer Bruins Slot zeer getroffen te zijn door deze hartelijke begroeting en huldiging. In de raadzaal Na deze originele begroeting ving de bijzondere raadsvergadering aan. waarin loco-burgemeester, wethouder J. van den Berg de heer Bruins Slof installeerde tot burgemeester van Alphen. Er bestond grote belangstel ling voor deze vergadering, zodat de raadzaal bijna te klein was. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op de burgemeesters uit de ring, de plaatselijke geestelijkheid, de artsen, de burgemeester van het Belgische Lookeren, de heer Thuijsbaert, mr. J. Slagter, dijkgraaf van Rijnland, en vele vertegenwoordigers van plaatselijke verenigingen en instellingen. De Com missaris van de Koningin deed zich vertegenwoordigen door mr. Cleveringa. De vergadering werd geopend door de heer Van den Berg, die mededeelde dat wethouder G. Nijman wegens ziekte verhinderd was de vergadering bij te wonen. Hierna werd het Koninklijk Be sluit van de benoeming van de heer Bruins Slot voorgelezen door de gemeente-secretaris A. Veenhuysen. De loco-burgemeester, de heer J. van den Berg, hield een toe spraak, die hij begon met er op te wijzen, dat het voor de burgemeester een belangrijke dag was in zijn ambte lijk leven. De sprong naar Alphen is belangrijk, omdat deze gemeente zoveel De voorzitter van de ontvangst commissie. deheer L. de Graaf, begeleid de heer en mevrouw Bruins Slot naar het bordes van Alphens raadhuis. Op de achtergrond ziet men een gedeelte van de vele ver- enigingsvlaggen. die voor een kleur rijk welkom zorgden bij het ge* meentehuis. (Foto Lux/Aliphen) .waarop hij de heer Bruins Slot ge ïnstalleerd verklaarde. Instollatierede De burgemeester begon zijn installa tierede met dank te brengen aan de Koningin voor het in hem gestelde ver trouwen. waarna hij namens de raad de loco-burgemeester hartelijk dank zegde voor de voortreffelijke wijze, waarop deze de functie van burgemeester heeft vervuld in de tijd tussen het afscheid van burgemeester Witschey en de in stallatie van burgemeester Bruins Slot. Spr. was zeer dankbaar voor de wijze waarop hij en zijn gezin waren begroet In Alphen en voor het prettige contact dat direct na de benoeming is gelegd. Ik ben thans heiast, aldus spr., met een verantwoordelijke en zeer moei lijke taak. waarbij ik gaarne zal pro fiteren van de kennis en ervaring van de wethouders, raadsleden en ambte naren. die uiteraard zoveel heter op de hoogte zijn met de plaatselijke toestanden, dan ik. Een gezond ge meentebeleid is alleen mogelijk wan neer er tussen de bestuurders der gemeente een volkomen vertrouwen bestaat, waaraan de waardering voor eikaars standpunt ten grondslag moet liggen. Zich richtend tot de raadsleden, wees burgemeester Bruins Slot er op dat het begrotingstekort ernstige zorgen baart Het zal dan ook nodig zijn, dat wij een j verantwoord intern financieel beleid I voeren; een hogere uitkering uit het Duitsland is indertijd niet op het uit leveringsverzoek van Nederland inge gaan. omdat Polak door toe te treden tot het Duitse leger, volgens Duitse op vatting het Duitse staatsburgerschap verwierf. Tweede proeftocht Statendam De tweede teohnische proeftocht van de „Statendam" is, Üians definitief vast gesteld op 14 januari. De proeftooht duurt tot en met 17 januari. Evenals vorig jaar spelen Alphen 2 en LFC 2 weer een grote rol. Minder goed gaat het met Lugdunum 2 en UVS 3 die in de onderste regionen bengelen. Voor lopig heeft VCS 2 hier de beste papie ren. maar gezien de verschillen in de ge speelde wedstrijden Is nog van alles mo gelijk. Stand: Alphen 2 14—22 Wilhelmus 2 13—12 VCS 2 12—20 VIOS 2 12—10 LFC 2 10—15 RKAVV 2 13—10 Lisse 2 14—15 Lugd. 2 11—6 Archipel 2 11—12 UVS 3 9—4 ASC 2 12—12 Wassen. 2 11— 4 Grote gift van Prins Bernhard Fonds Universitair Asyl Fonds mocht 50.000.— in ontvangst namen Bij gelegenheid van het tweede lustrum heeft het Prins Bernhard Fonds besloten een bedrag van f. 50.000 ter beschikking te stellen van het „Universitair Asyl Fonds", een fonds, dat zich tot taak heeft gesteld om voor de aan tirannie ont vluchte jongeren, die daartoe de ge schiktheid bezittenin ons land een meester zich tot de politie, de brand weer. de B.B., de bevolking en zijn collega's uit de omgeving en Lookeren. waarna hij verklaarde "het ambt van burgemeester in Alphen te hebben aanvaard. Omvangrijke taak De nestor van de raadsleden, de heer A. P. Ruyssenaers schetste in een uit voerig betoog de taak van de burge meester. zoals die is omschreven in de verschillende wetten en voorschriften. Wij willen U zien als onze burgervader en wensen U van harte geluk met uw benoeming, waarbij wij de hoop uitspre ken. dat er een goede samenwerking zal bestaan tussen U en de raad. aldus spr. De burgemeester, hierop antwoor dend. zegde dank voor de vriendelijke woorden, em wees erop dat ook een burgervader wel eens in zijn gezin moet zijn en ook de nodige rust moet hebben, zodat, men niet alles van de burgemees ter kan verlangen. De gemeente-secretaris, de heer A. Veenhuysen, sprak een welkomstwoord namens het gehele gemeentepersoneel zegde toe dat de burgemeester op aller steun kan rekenen, waarvoor de burgemeester zich zeer erkentelijk toonde. groter is dan Nijkerk, en de problemen houden daarmede gelijke tred. Het is ook een belangrijke dag voor de ge meente. die gaarne uw leiding aan vaardt en U een hartelijk welkom toe roept, aldus spr. Vele problemen Alphen is geen gemakkelijke gemeen te. omdat men hier met vele problemen en moeilijkheden worstelt. De industrie neemt een zeer belangrijke plaats in in onze gemeente, aldus spr., hetgeen mede bevorderd wordt door de gunstige ligging in de randstad Holland. Het ge boorte-overschot ln de gemeente en de omgeving eist werkgelegenheid, die voor het grootste, deel gevonden moet worden ln de Industrie. Hoewel cr na 1945 zeer veel is gebeurd en reeds vele plannen In vergevorderd stadium verkeren, is er toch nog zeer veel te doen. In dit verband herin nerde de heer Van den Berg aan de Urotopruiming, de sanering van het centrum, de woningbouw, culturele en sociale problemen en de industriali satie. Bovendien vragen het dorpsdeel Aarlanderveen en de agrarische sector ook de nodige aandacht. Nadat de heer -Van den Berg alle medewerking had toegezegd hing hij de I heer Bruins Slot de ambtsketen om en overhandigde de voorzittershamer, Dc loco-burgemeester, wethou der J. van den Berg hangt burge meester Z. Bruins Slot de tekenen van zijn waardigheid om. (Foto Lux/Aliphen) gemeentefonds mag zeer belangrijk en nodig zijn. het intern beleid moet af gesteld zijn op de eigen omstandighe den. Het is mijn ernstig voornemen, aldus spr.. om met mijn kennis en ervaring uw gemeente, thans ook de onze. te dienen. Hierin kunnen wij alleen slagen, wanneer God ons daarbij helpt, aldus de burgemeester. Het overheidsbeleid moet het kenmerk dragen van een streven naar beveili ging en versteviging van de christe li.ike grondslagen onzer samenleving; dit alles echter met vermijding van toespitsing van tegenstellingen en met volle erkenning en waardering van elke andere waarachtige overtuiging. Vervolgens richtte de burgemeester zich tot de ambtenaren en het. overige gemeen tepersoneel. Het gemeentelijke apparaat is als een uurwerk, waarin grote en kleine raderen zitten. Ieder wereltje heeft zijn eigen functie weigert er één. dan loopt het uurwerk niet meer. Ieder ambtenaar zij zich zo bewust van zijn taak. tot heil van de gemeente. Tenslotte richtte de burge- Receptie Hierop volgde in de trouwzaal en commissiekamer een receptie, die bui tengewoon veel belangstelling trok. Honderden inwoners der gemeente, vertegenwoordigers van velerlei ver enigingen en instellingen maakten hier hun opwachting; allen werden door de heer Constanidse aan het echtpaar Bruins Slot voorgesteld. Burgemeester mr. dr. J. P. Verkerk van Boskoop sprak hier als voorzitter van de B.B. Kring Z.H. III, die namens de 22 bij deze kring aangesloten gemeen ten een hartelijk welkom sprak, waarbij hij de hoop uitsprak, dat de B.B. de warme belangstelling zal mogen genie ten van Alphens nieuwe burgemeester. Burgemeester mr. H. J. J. A. Smeets van Zoeterwoude sprak woorden van welkom namens de kring van burge meesters, waarbij hij de verwachting uitsprak, dat er een goede en vrucht dragende samenwerking zal ontstaan, in hegBBelang der gemeenten ln de Rijn streek. Mr. J. J. Slagter sprak namens het Hoogheemraadschap Rijnland en pas toor Kragtwijk van Aarlanderveen sprak namens het rooms-katholleke gedeelte der bevolking, waarbij hij de volledige medewerking toezegde van dit deel der bevolking. Burgemeester P. Thuijsbaert van de Bel gische stad Lookeren. waarmee Alphen sinds enkele jaren vriendschappelijke betrekkingen heeft, was met de sche penen en de secretaris ter begroeting aanwezig. De heer Thuijsbaert sprak de hoop uit. dat de banden tussen Alphen en Lookeren in de toekomst slechts ver stevigd zullen worden en nodigde de heer Bruins Slot met zijn echtgenote en kinderen uit voor een bezoek aan Loo keren. Burgemeester Bruins Slot sprak de verwachting uit. dat hij binnen niet al te lange tijd een bezoek zal brengen aan Lookeren. Hiermee werd deze buitengewoon druk bezochte begroetingsreceptie ge sloten, waarvoor de bezoekers dikwijls een zeer groot geduld moesten hebben, universitaire opleiding mogelijk te maken. Dit werd vanmiddag ln een rede be kend gemaakt door Prins Bernhard. Hij sprak te Amsterdam op een jubileum bijeenkomst. Hij wees er in zijn toe spraak op. dat het Prins Bernhardfonds gesticht is, toen tien jaar geleden Korea de wereld ln spanning hield. Nu, bij het tweede lustrum, „houdt de dra matische strijd van het Hongaarse volk voor zijn niet in de laatste plaats geestelijke vrijheid ons denken en ons voelen in zijn ban". „Wij moeten dit niet alleen zien als een storing van de door ons zo gaarne in vrede gedane arbeid. Wij doen goed deze storing te zien als een memento. Een memento, dat er ons aan herinnert, dat cultuur alleen in geestelijke vrijheid kan ge dijen. Dat cultuur niet is een aangenaam bijprodukt van een „everlasting prosperity", maar een kostbaar en kwetsbaar goed. dat goed veroverd moet worden tegen druk in velerlei vorm in. Hetzij dat deze druk tot ver drukking wordt door bruut of sluipend geweld, hetzij, dat deze druk de vorm aanneemt van lakse ideaalloze onver schilligheid, vervlakkend materialisme of groepsverkettering". De Prins wees er voorts op. dat tien jaar geleden bij de oprichting van het naar hem genoemde fonds de behoefte gevoeld werd een spirituele aanduiding in de reglementen op te nemen. Zo kwam de term „geestelijke weer baarheid" in de statuten, aangeven de de intentie waarmede het fonds zijn steun aan de cultuur zou verlenen. En in deze geest kwam het bestuur van het fonds tot het besluit het „Uni versitair Asvl Fonds" met een grote gift te verijken. En zo de noodzakelijk heid mocht blijken, zal gaarne een j verder gaande steun in overweging wor den genomen. In overleg met het ..Universitair Asyl Fonds" is besloten deze gelden in de eerste plaats te be stemmen voor de reeds eerder aange gane verplichtingen ten aanzien van de vóór november aangekomen vluchte lingen. De Prins overhandigde het bedrag symbolisch aan de president van het Universitair Asyl Fonds, professor dr. G. C. Heringa. De Prins voeede er aan toe, dat dit de grootste gift was tot nu toe door het Prins Bernhard Fonds geëffectueerd. Gezien de grote taak van het fonds was het een echt offer. „Maar dat moest het ook zijn, juist nu en voor des© nood". KNVB wil Rijvers opstellen in strijd tegen Spanje Van de zijde van de keuze commissie van de KNVB vernemen wij, dat het ln de bedoeling heeft gelegen oak Henk Schouten (Feyenoord) op te nemen ln de groep spelers voor de centrale trai ning. Tengevolge van een verwonding, die deze speler enkele weken geleden heeft opgelopen, Is de Rotterdammer echter niet beschikbaar. Abe Lenstra (Enschede) heeft de laatste tijd even eens last van een blessure. De K.C. heeft hem derhalve niet voor de centrale trai ning uitgenodigd. De KNVB stelt nog pogingen in het werk om Kees Rijvers thans speler van de Franse eerste divisie club St. Etienne, beschikbaar te krugen voor de wedstrijd tegen Spanje. Het is evenwel de vraag of deze club Rijvers zal willen afstaan. Forum over voetbalpool Op 18 Januari a.s. zal 's avonds in de grote aula van het Koninklijk Insti tuut voor de Tropen een voetbalforum voor genodigden worden gehouden, waarbij de problemen rondom de voet balpool in discussie zullen worden ge bracht. Organisatrice van de avond is de Afdeling Amsterdam van de KNVB. De voorzitter van het forum zal zijn dr. C. Spoelder. Als leden hebben zitting mr P. A. Blaisse. Piet Bakker. P. Beijers- bergen van Henegouwen, G. Kruyver, Jan de Troye, dr. J. C. Tetzner, mr. dr. Th. van Veen en mevrouw Martie Ver- denius. Militair elftal oefent tegen BW Het Nederlands militaire elftal speelt woensdag 16 januari a.s. op het terrein van Anderleoht een lichtwedstrijd tegen het militaire elftal van België. In verband hiermede komt het Neder landse team op morgenavond in het stadion „De Vliert" to Den Bosch tegen BW in het veld. Het elftal is voor deze laatste oefenwedstrijd, als volgt samen- gestold: Doel: Van Dijk (Sparta); achter: Van der Veen (Leeuwarden) en Van der Meer (ADO): midden: Nagtegaal (DOS), Schilden (Volendam) en De Zwart (Willem 2): voor: Bosselaar (Sparta), Bisschops (Rapid JC), Oonk (Spel. En schede), Rutten (MW) en Janssen (Sp.- cl. Enschede). België, dat met Nederland en Luxem burg, in groep 3 van de Europese zone van het internationale militaire voet baltoernooi is ingedeeld, won op 3 janu ari j.l. de eerste wedstrijd met 5—1 van Luxemburg. Voetbal in Engeland De uitslagen van de overgespeelde wedstrijden voor de derde ronde van de Engelse bekercompetitie luiden: Aston VillaLuton Town 20; Port Vale Barnsley 01; Sheffield UnitedHud- dersfield Town 11 (na verlenging). Uitslagen Afd. Leiden KNVB gelet op de enorme ry die zich in de VAN ZONDAG I: VN A 1—LDWS 1. 1—4; Rijpweter 1—SVLV 1, 0—1: Altlor 1—VTL 1. 2—17 St. Bern. 1Weter. B. 1. 11. IA: DOCOS 2—Lugdun. 4. 1—1. II: Alph B 1MMO 1. 80; Stompw. B 1KRV 1. 4—1; Unltae L. 1—Leid»* B 1. 13: VNL 1—UDO 1. 2—1 2A: Lisee 3—SJC 3. 1—2; SVLV 2—ASC 4. 4—0: WSB 3—Rouwkoop 2. 1—3 3B: DOCOS 3Alphia 3. 7—3; DOSR 3 Rijpweter. 2. 06: LFC 5—UVS 6 3—7. 3A VN A 2—Or Groen 2, 4—3: Weter. B. 2—Tevling. 3. 11. 3B: ASC 5Stompw. B 2 46; DOCOS 4Warmunda 3. 53: Luedun. 6Alphen 4 22: SVLV 3—Roodenb 5. 3—7 3C: Altlor 3SJZ 2 06: SJC 4—DOSR 4. 8—0- Teyling. 4Luedun. 7. 12. 3D- St. Bern. 3Or. Groen 3, O.G. n.o. Foroholt* 3—Rijpweter. 3. 74: Llsse 5— UVS 8 44 4ALFC 6—WOA 2. 3—1: Lias© ZLO 2 25: VNL 2Roodenb. 7 41; WW 5Leldtpe B 3 2—2 4.TV asc 6—VNL 3. 4—2: KRV 2—Weter. B 3 2—1 4CForeholt" 4Stompw B 3, 12; TiDWS 4-SJZ 3 41; Rouwkoop 5Lug dun 10. 33 eaneen van hef eemeenfehuiis ee 4D: 1-^ririOS 7Alph. B 3 5—4; ZLC 3 gangen van net gemeenienuis ge- _VNA 4. 5—4: MMO 2—ASC 7," vorm a had. I weter. 4—KRV a. 8—3. RIJP- De drie dappere non-leagueclubs, die zich hebben gehandhaafd in de strijd om de beker, hebben geen geluk gehad bij de loting voor de vierde ronde. New Brighton heeft het bijzonder on gelukkig getroffen. De ploeg moet bij de eerste divisieclub Burnley op bezoek. Voor Rhyl liggen de papieren iets gun stiger, al zal het niet gemakkelijk voor het team rijn. Bristol City (2e divisie) op eigen terrein te verslaan. Voor Pe terborough is het resultaat nog minder prettig. Eerst zal deze non-leagueclub de „replay" tegen Lincoln City (tweede di visie) tot een goed einde moeten bren gen. Lukt dit, dan volgt een uitwedstrijd tegen de winnaar van Huddersfield Town—Sheffield United, een duel tus sen teams uit divisie twee. Gezien de krachtsverhoudingen moe ten de non-leagueclubs verliezen, maar het zou niet voor de eerste keer zijn, dat een vertegenwoordiger van het „la gere" Engelse voetbal voor een verras sing zorgde. Bridgeclub Sans A tout De uitslagen van de 7e ronde van de viertallen competitie luiden: Zwart: Team Vogel wint met 40 m.p. van team Ginjaar: team Tielkemeijer wint met 24 m.p. van team Aenmeij; team v. d Staaij gelijk met team Vissers (ieder 0 m.p.). Rood: team v. d. Zeeuw wint met 13 m.p. van team Weberteam Devile ge lijk met team Werter (team Devile 3 m.p.). Groen: team de Haas Jr. wint met 25 m.p. van team Mollema; team Alt-ink gelijk met team Niehot (team Altink 3 m.p.). HENGELSPORT „De Gulden Voorn" hield een wed strijd in Oude Wetering Dorp. Het weer was goed, de vangst matig met veel klein goed. Uitslag: 1. G. Springer (gr. blei): 2 M. P. Hoogkamer; 3. F. Velthuizen (gr. voorn); 4. C. v. d. Zwan; 5. H Rotmen sen; 6. J. Beij: 7. M. v. d. Zwan; 8. Joh Azier; 9. Ten Dam; 10. Luc Boers. Visclub te Hof hield een wedstrijd ln de Ringvaart bij Sassenheim. Uitslag: 1. J. v. Went sr. 5 st. 1070 gr tevens gr. voorn: 3. J Pret 5 st. 790 gr: 3 I. Mon- teba 8 st. 590 gr; 4. A. v Eigen 3 st. 500 gram, gr. blei; 5. J. v. Went Jr 7 st 425 gr; 6. J. Volker 5 st. 390 gr: 7 W v. Went 4 st. 275 gr; 8. J. Coster 3'st, 150 gr: 9 W. Huis 3 st. 100 gr; 10 N. Smit 2 st. 100 gr.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7