BIoemlust-Lisse opent 8 januari; Bloemlust-Keulen op 20 februari kVoor beide tentoonstellingen bestaat veel belangstelling i Vier Hongaarse paartjes gaven elkaar liet „Igen szo Olie-revolutie heeft vérgaande blijvende gevolgen voor West - Europa Jan Pesman gaf Wim de Graaff uitstekend partij op 5000 meter Programma Afd. Leiden KNVB ■95ste jaargang Donderdag 3 januari 1957 t Derde blad no. 29026 Het sprookje van „Lente in de winter Ook dit jaar zullen er weer Bloemlusttentoonstellingen worden gehouden, doch met beide is iets bijzonders aan de hand. Bloemlust I wordt gewoonlijk omstreeks Kerstmis gehouden, doch dat kwam dit jaar zeer ongunstig uit, zodat men besloot deze tentoonstelling uit te stellen tot de eerste volle week van januari. Bloemlust 2, die tot nu toe altijd in de H.B.G.-hallen te Lisse werd gehouden, zal dit jaar in Keulen worden gehouden. De belangstelling voor beide tentponstellingen is groot en het ziet er dan ook naar uit, dat het aantal inzendingen groter zal zijn dan normaal. Bloemlust I wordt van 8 tot en met 12 januari gehouden in de H.B.G.-hal- ]en te Lisse. en wordt op 8 januari te 11 uur v.m. geopend door de voorzitter van het produktschap, dr. Verhage. Het aantal inzendingen bedraagt 800 a 1000 nannen met tulpen, hyacinthen en na/r- ssen, hetgeen een zeer behoorlijk aan- is, zeker in vergelijking met vorige jaren. Bovendien kan men nog rekenen op een grote inzending amaryllis en jnzendingen van het proefstation en het laboratorium voor bloembollencultuur. Behalve de bloemen zal er ook een piechanisatieshow zijn, die wordt on dergebracht in de hal naast de bloe- jnenshow. Er zullen vijftig stands komen met sorteermachines. gereedschappen en werktuigen, terwijl ook de kantoor- behoef ten en inpakmaterialen verte genwoordigd zullen zijn. Kerstmis viel ongunstig Dat men deze tentoonstelling na Kerstmis houdt, is voornamelijk ver oorzaakt door het feit dat de kerst dagen ongunstig vielen. De tentoon stelling zou maandag opgebouwd moe ten worden en de opening zou tweede kerstdag plaats moeten vinden, omdat Bloemlust op eerste kerstdag altijd gesloten is. Men achtte dit niet ge wenst en heeft toen besloten tot januari te wachten, daar het te vroeg in het seizoen geweest zou zijn de tentoonstelling geheel vóór Kerstmis te houden. Dit late tijdstip is zeker niet ongun stig geweest voor het aantal inzendin gen. Deskundigen zijn van oordeel dat er vele mislukkingen waren geweest, wanneer men voor Kerstmis klaar had moeten zijn. Thans heeft men kunnen profiteren van het iets betere broeisei- goen dan vorig jaar. De ontwerper van Bloemlust I is de heer W. Buurman te Oegstgeest, die Bijn sporen bij Bloemlust reeds heeft verdiend, en die ook nu weer voor het arrangement zal zorgen. De heer W. van der Lee, die gewoonlijk de plannen tekent was dit jaar verhinderd dat voor Bloemlust I te doen, doch voor de ten toonstelling in Keulen heeft hf) het ontwerp weer gemaakt. Bloemlust II geen succes ^Het bleek, dat de belangstelling voor ."^.Jloemlust II achteruit ging. Het aan tal bezoekers was zo klein geworden, dat men geen sluitende begroting meer kon maken, en daarom moesten er plannen beraamd worden tot een andere opzet te komen. Men ging daar bij van de gedachte uit dat men het produkt moet brengen, daar waar men het gebruikt, en dat bleek dus niet in Lisse te zijn. Er werden andere plaatsen in Nederland genoemd, doch zag daarin niet genoeg voordeel, zodat men besloot naar het buitenland te gaan. Duitsland bleek daarvoor het ge schiktst, omdat Duitsland een grote afnemer is en omdat de afstand niet al te groot is. hetgeen natuurlijk hierbij een grote rol speelt. Het oog viel ten slotte op Keulen, waar men wil vast haken aan de grote tuinbouwtentoon stelling, die daar in het voorjaar ge houden wordt als buitententoonstelling. De bollenmensen besloten toen vooraf een binnententoonstelling te houden, waar men zal laten zien, wat men met broeien bereiken kan. Gezonde financiële basis Ieder In het vak kan meedoen en de belangstelling blijkt reeds zeer groot te zijn: reeds 4000 pannen zfjn toe gezegd, en ook de financiële basis Is gezond. Niet alleen heeft iedere inzender zijn bijdrage reeds gestort, doch ook ontving men een flinke subsidie van het onper soonlijke reclame apparaat. Een groot voordeel is ook dat men geen extra kosten heeft voor het vervoer van het materiaal dat moet dienen om verho gingen te maken. De groentecentrale "T^ft n.l. 5000 kisten gratis aangeboden. J.t, Bloemlust zal mogen gebruiken ge durende de tentoonstelling. Daar het niet druk is in de groentehand el, houdt de groentccentrale de kisten in Duits land vast en deze zullen eerst na Bloem lust naar Nederland worden terug ge bracht. Tenslotte had men nog een financieel voordeel omdat de verenigde bloembollen-expediteurs aanboden alle bloemen, graszoden, heesters en wat er verder nodig zou zijn gratis te vervoe ren. Uit een en ander blijkt wel. dat er Veel belangstelling voor deze tentoon stelling is, ook buiten de kring van het eigenlijke vak. In Duitsland heeft men een van de grote beurshallen ter beschikking ge kregen met een oppervlakte van 9000 m2 dat is ruim vier maal zo groot als ln Lisse. Aanvankelijk waren de Kind viel uit trein Een achtjarig jongetje uit Swalmen, dat met zyn vader in de trein Nijme gen—Venlo reisde, ls nabfj Grubbenvorst uit de trein gevallen en gedood: De jongen heeft het portier van de wagon weten te openen, sloeg naar buiten en kwam met het hoofd tegen een seinpaal terecht. OVERWERKEN VOOR HONGARIJE. De staatssecretaris van Sociale Zaken heeft tot 1 februari 1957 aan hoofden of bestuurders van ondernemingen vergun ning verleend, in fabrieken of werk plaatsen op eén dag gedurende één uur, dan wel op twee dagen gedurende een half uur langer te werken, indien de op brengst van dit overwerk wordt bestemd voor het Fonds Nationaal Comité Hulp verlening aan het Hongaarae Volk. heren van Bloemlust niet erg enthou siast over deze hal. doch de heer Van der Lee was buitengewoon tevreden, omdat hij zich hier eens volkomen uit zou kunnen leven, hetgeen hij in Lisse, gezien de beperkte ruimte nooit kan. Het arrangement in Keulen zal weer verzorgd worden door de heer W. Buur man. terwijl de fa. Koper uit Benne- broek de uitvoerder is. Bij de hallen is een parkeerruimte voor 10.000 auto's, zodat wat dat betreft het aantal bezoe kers groot kan zijn. Hoeveel bezoekers Hoe groot het bezoek zal zjjn, is na tuurlijk moeilijk te zeggen; de schat tingen lopen dan ook sterk uiteen: van 25.000 (de meest pessimistische Nederlanders) tot 100.000 (de meest optimistische Duitsers). Aan de recla me. die men voor deze tentoonstelling maakt zal het niet liggen De deelnemers zijn uitsluitend Neder landers. Men heeft wel ruimte aange boden aan Duitse broeiers. doch die bleken niet veel belangstelling te heb ben om in te zenden. Overigens is men zeer enthousiast voor deze tentoonstel ling en men ontvangt dan ook alle me dewerking van.de Duitse instanties. Het doel van deze tentoonstelling is de Duitse handelaren te laten zien welke soorten reeds vroeg in bloei kun nen zijn. Het ligt in de bedoeling juist die soorten te tonen, die in voldoende mate geleverd kunnen worden. In Duitsland is men vaak niet op de hoog te met de ontwikkeling van de laatste jaren en handelt men nog steeds in de oudere soorten. De tentoonstelling in Keulen wordt geopend op 20 februari en duurt tot en met 24 februari. De opening is op 20 februari 's morgens om 11 uur. R.-k. onderwijzersverfeond uit kritiek op regering Het bestuur van het katholieke on- derwjjzersverbond heeft op zyn gis teren te Utrecht gehouden vergade ring de salariëring van de onderwij zers besproken. In zijn openingsrede uitte de voorzitter van het verbond, de heer Derksen scherpe kritiek op het beleid van de regering, die „het georganiseerd overleg tot een aanflui ting maakt". „De minister heeft nu nieuw e voorstel len aangekondigd", aldus de spreker. „De A.N.O.F. zal deze voorstellen afwachten en niet het odium op zich laden dat ze reeds tevoren deze voorstellen verwerpt. Wel wenst ze erop te wijzen, dat minis ter Cals het de leiders der organisaties wel heel moeilijk maakt door het zo te stellen, dat de organisaties de voorstel len kunnen aanvaarden of verwerpen, maar dat de voorstellen in het laatste toch ook bij koninklijk besluit zullen worden vastgelegd Ook het overleg over de salarissen bij het kleuteronderwijs had tot zijn spijt niet tot overeenstemming kunnen leiden. „Wij blijven van mening, dat de sala rissen in deze sector van het onderwijs absoluut onvoldoende zijn." De heer Derksen noemde het een be langrijk feit, dat op 1 januari van dit jaar het katholieke onderwjjzersver- bond en het katholieke verbond van onderwijzeressen bü het kleuteronder wijs zijn samengevloeid, waardoor een onderwjjzersverbond met ruim 23.000 aansluitingen is ontstaan. Loco-burgemeester deelde geschenken uit (Van onze Haagse redactie) Vier Hongaarse paartjes zijn gisteren In het nieuwe Haagse stadhuis in de echt verbonden. Om een uur precies reden zij voor in auto's, die werden bestuurd door leden van het Internationaal Jeugdhotel. De bruidjes zagen er allerliefst uit, in haar helder witte blouses en zwarte rokjes; de bruidgoms waren in donkerblauwe kostuums. President1 Pieck ziek Naar van betrouwbare zijde in West- Berlijn wordt vernomen, is president Wilhelm Pieck van Oost-Duitsland ern stig ziek. De president, die donderdag 81 jaar wordt, kon zijn traditionele nieuwjaarsrede niet uitspreken. Hij zou een beroerte hebben gehad. Vier jaar geleden heeft Pieck ook een hersenbloe ding gehad, waarvoor hij gedurende lange tijd ln de Sovjet-Unie is behan deld. Honderden belangstellenden stroom den achter de bruidsparen aan de trap pen op. In de trouwzaal was het eivol. Alle paartjes kenden elkaar al in Hon garije. Een stelletje had zelfs de meu bels en de uitzet en niet te vergeten de prachtige bruidsjapon al gekocht, maar moest alles bij de vlucht achterlaten. De hele trouwpartij is tot stand geko men door vele vrijwillige bijdragen. De Hongaren zelf waren volkomen zonder middelen, zodat velen moesten bijsprin gen om het feest echt tot een „feest" voor de Hongaren te maken. In de trouwzaal sprak de ambtenaar van de Burgerlijke Stand de Hongaren in het Nederlands toe. Zin voor zin werd vertaald door de heer K. J. G. Hamu- lyak, een in Nederland wonende Hon gaar. Men kon zien. dat de acht jonge mensen zeer onder de indruk waren van de plechtige woorden. „Door deze stap te doen, toont U on danks alles toch vertrouwen in de toe komst te hebben", zei de ambtenaar. Niet alleen in Uw eigen toekomst, maar ook in de toekomst van Uw vaderland, dat nu nog zucht onder de tyrannie van de overweldigers. Ik hoop van harte dat U spoedig in volle vrijheid naar Uw vaderland zult kunnen terugkeren". De loco-burgemeester, wethouder C. H. P. W. van dén Oever, die de plechtig heid samen met de gemeente-secretaris mr. dr. A. van Praag meemaakte, stond toen alles was afgelopen, op en overhan- Voor skisprinsen moei men be halve over een feilloze skitechniek ook nop over hardstalen zenuwen beschikken. Kijkt u maar eens naar deze foto van de Finse springer Eino Kirkonen tijdens een sprong in Innsbruck Mr. van der Mandele: Het probleem „water" vraagt oplossing In dc nieuwjaarsrede, die de voorzit ter van de Rotterdamse Kamer van Koophandel en Fabrieken, mr. K. P. van der Mandele gistermiddag heeft uitgesproken, gaf deze ais zjjn me ning te kennen, dat de uiteindelijke afloop van de olie-revolutie in het Midden-Oosten voor ons, Europeanen, zal betekenen, dat wü nooit meer op dezelfde wijze ais voorheen over deze grondstof zullen kunnen beschikken. Hjj voorspelde, dat dit vergaande economische aardverschuivingen in West-Europa ten gevolge zal hebben. Mr. Van der Mandele. die tot onder werp van zijn nieuwjaarsrede ,.De dag van morgen" had gekozen, constateer de, dat de mensheid als geheel in één en dezelfde richting wordt gedreven, die haar, zeide hij, tot het volgende inzicht moet brengen: 1. „Elk volk heeft, recht op volstrekte nationale en politieke onafhankelijk heid". en 2. „het besef van volslagen onderlinge economische afhankelijkheid, allen van allen". Wij ondergaan een structuurverande ring in de wereld, aldus de voorzitter, waarbij grote samenhangende territo ria dc plaats zullen Innemen van over de gehele wereld verspreid liggende rijken, die ons tot het besef moet bren gen. zeide mr. Van der Mandele. dat het Europa-centrische denken tot het ver leden behoort en dat wij moeten leren de ontwikkeling van andere volken niet meer naar onze. maar naar hun maat staf te beoordelen. Als voorwaarde voor wat mr. Van der Mandele noemde, de grootse gemeen schappelijke Westerse taak. waardoor Europa nog eens de eerste plaats in de wereldeconomie -zou kunnen innemen, zag hij het kweken van een eigen grondstoffenreservoir. Volgen* spreker, biedt zich hiertoe alleen de kans in een gemeenschappelijke Atlantische wel vaartssfeer die zich uitstrekt van de Noord- naar de Zuidpool en van de Atlantic naar de Pacific. Als een van de gemeenschappelijke taken voor de West-Europese landen, noemde spreker de oplossing van het probleem water. Indien wij niet zeer spoedig afdoende maatregelen nemen, betoogde mr. Van der Mandele, zul len onze rivieren door het Industriële afvalwater in zulke mate worden verontreinigd, dat het tot een be dreiging van de samenleving wordt. Tot nog toe is aan dit probleem door de snelle groei der industrie en door de menigvuldige en dringende na oorlogse problemen te weinig aandacht geschonken, meende hij. De zuiveringsinstallaties behoren vol gens spreker eigendom te zijn van liet functionele lichaam, dat hij gemaks halve een „Rheinischer Wasserverband" noemde. De gebruikers van het Rijn water dienen, aldus mr. Van der Man dele. te betalen: 1. allen een vast recht, en 2. een naar rato-tarief voor gebruik en verontreiniging. Het voor dit om vangrijke en kostbare werk. benodigde kapitaal.zou vermoedelijk in de vorm van een lening van een van de wereld- instituten verkregen kunnen worden, zeide hij, vooropgesteld, dat een con creet plan zou worden voorgelegd. Nederlandse hardrijders in Hamar Klaas Schenk, die enkele dagen gele den naar Hamar vertrok om de lei ding van de Nederlandse kernploeg op zich te nemen, heeft de jongens daar ln 'n uitstekende vorm aangetroffen. De weken, doorgebracht in 't Zweedse schaatsenrijderscentrum Valledalen, hadden hen goed gedaan. Ze waren gehard door de training in sneeuw en kou en na aankomst te Hamar kon dan ook onmiddellijk de ijstraining worden ingezet. En met goed succes, dat bleek al in de eerste officiële wed strijd, waarbij met uitzondering van Kees Broekman en Wim de Graaff al onze landgenoten hun persoonlijke records verbeterden. Gisteravond werden de juniorkam pioenschappen van de kring Hamar ver reden en onze landgenoten kregen toe stemming om ook in deze wedstrijden te starten. Een mooie gelegenheid voor een eerste officiële krachtmeting. Het ijs was uitstekend, het kwik bleef negen graden onder het vriespunt en er stónd slechts een licht windje over de baan. Het programma bestond uit een wed strijd over 5000 meter, die een verras sing voor de Nederlandse ploeg oplever de. Wim de Graaff, die het vorig jaar op het snelle ijs van Misurina zijn per soonlijk record op 8.00.2 had gebracht, had als tegenstander Jan Pesman geloot, die nooit sneller was geweest dan 8.40.2. KUNSTRIJDEN Kunstrijdsters gaan trainen in Davos Joan Haanappel (Den Haag), kam pioene van Nederland, en Sjoukje Dijkstra (Amstelveen), winnares van de Richmond Trophy in 1956, zullen vrijdag a.s. naar Davos vertrekken waar zij zich onder leiding van de Zwitserse trainer Arnold Gerschwiier zullen gaan voorbereiden voor de Eu ropese en wereldkampioenschappen kunstrijden. Beide meisjes zijn ingeschreven voor de Europese kampioenschappen, die van 14 tot en met 17 februari te Wenen zul len worden gehouden. Na afloop van deze wedstrijden reizen zij per vliegtuig naar Amerika om van 27 februari tot en met 2 maart deel te nemen aan de strijd om de wereldtitel in Colorado Springs. De inschrijving van de kunstrijdsters geschiedde evenwel onder voorbehoud, aangezien de Kon. Ned. Schaatsenrij ders Bond zich nog uit moet spreken over de vraag of Nederlandse sportlie den mogen uitkomen in wedstrijden waarvoor ook Russen zijn ingeschreven. Dat Rusland bij deze kampioenschap pen zal zijn vertegenwoordigd is evenwel nog lang niet zeker. ZWEMMEN Tot 1 mei worden records erkend op 25 nieter - banen De internationale zwemfederatie, de FINAfftieeft de tijdens het congres van 8 december j.l. te Melbourne ge nomen beslissing om vanaf 1 januari 1957 alleen nog wereldrecords te er kennen die in een 50 meter of 55 yards bad zijn gemaakt, herzien. Deze bepa ling zal nu op 1 mei a.s. van kracht worden. Het is namelijk gebleken dat de FINA in de korte tijd van 8 december 1956 tot 1 januari 1957 niet tijdig gereed kon zijn met de nieuwe bepalingen en de sa menstelling van de nieuwe wereldre- cordlijsten. Ditzelfde geldt voor de Eu ropese federatie, de L.E.N.. die zich voor wat betreft de beslissing aangaande de Europese records voor het grootste deel aan de grondslagen van de FINA zal houden. BOKSEN £ene Fullmer verslaat Robinson In een partij over 15 ronden om het wereldkampioenschap middengewicht heeft Gene Fullmer op punten gewon nen van de houder van de titel. Rav Ro binson. De wedstrijd werd te New' York gehouden. Ray Een onverwachte felle strijd werd door beide rijders geleverd, welke weliswaar door De Graaff werd gewonnen met 8 min. 25 sec., maar waarbij Pesman niet ver achterbleef met 8.26.1. Een prachtige prestatie van deze jonge rijder, die daar mede de tweede plaats bezette. Op de derde plaats volgde Jeen van den Berg met 8 min. 28.1 sec., zijn snelste tijd in Noorwegen bedroeg tot- nutoe 8 min. 37.3 sec., terwijl Kees Broekman die dit jaar nog te weinig op het ijs heeft gestaan, vierde werd met 8.34.1. Daarna volgden Jan Koeleman met 8.37.4 (oud record 8.44.6). Vogels met 8.40.1 (8.56.0) en Kees Jan Kroon met 8.44.5 (8.55.8). TOETSWEDSTRIJ D ZUID-AFRIKA—ENGELAND Opnieuw goede Britse winstkans Op de tweede dag van de tweede toetswedstrijd tegen Zuid-Afrika lever den de resterende zes Engelse wickets 155 runs op. Het totaal voor de eerste Engelse innings werd hiermee op 369 gebracht. Colin Cowdrey scoorde een century, hij kwam op 101 runs. De Zuid-Afrikanen hadden aan het einde van de dag in hun eerste innings 51 runs gescoord voor het verlies van drie wickets. IJSHOCKEY De ijshockeywedstryd. gisteravond ge speeld op de HOKU te Den Haag tus sen YHC „Den Haag" en Mohawks uit Glasgow is geëindigd in een 2—1 zege voor de Schotten. SCHAKEN Schaakclub Philidor De standen in de onderlinge competi tie luiden: Groep 1: 1. Jerry Bev 6'/2 uit 8; 2. P. Sclier 3Vi uit 5: 3. W. F. Schusz 2V2 uit 4; 4. H. J. W. Elemans 2 uit 4: 5. Th. P. v. d. Berg 2 uit 4; 6. J. Padding l>/2 uit 3: 7. A. Gever 1V2 uit 4. 8. P. J. Pree- nen 1 uit 3: 9. J. Koet 1 uit 5; 10. E. Ketting >/2 uit 2 en 11. D. v. Gelder >/2 uit 3. Groep 2: 1. E. W. v. d. Burgh 6!/2 uit 10; 2. G. Verlind 5'/2 uit 10; 3. A. J. H. v. d. Meulen en P. Barkema 5 uit 8; 5. G. Pels 4 uit 7; 6. J. A. P. Moonen 3V2 uit 6; 7. J. Buurman 3V2 uit 7; 8. W. F. Wakka 2 uit 5; 9. dr. R C. Bakh. v. d. Brink 2 uit 6; 10. J. G. Bethe l'/2 uit 7; 11. P. Masurel 1 uit 4; 12. AKoevoet /2 uit 1. Groep 3: 1 T. Veldhuvzen 6 uit 6; 2. J. de Rooy 5'/2 uit 8; 3. S. Wels 4'/2 uit 5; 4. J. ter Haar 4'/2 uit 7; 5. cn 6. Th. J. Akerboom en P. H. Swinkels 3'/2 uit 8; 7. J. Buis 3V2 uit 8; 8. C. Kok 3 uit 3; 9. B. C. de Mik 3 uit 6; 10. G. M. van Houten 2 uit 6; 11. J. v. Weeren l'/2 uit 5; 12. T. Ouwehand l'/2 uit 4; 13. H. Koolstra 1 uit 2; 14., 15. en 16. P. Rijs- kamp, D. J. Faber en P. J. Bezemer al len V2 punt; 17.. 18. en 19. J. A. v. d. Meiden, A. Keveling en L. Broers 0 pt. Tijdens de zaterdag j.l. gehouden schaakmassakamp behaalde Lisse de eerste prijs voor het grootste aantal deelnemers. (60 De oud-kampioen van Leiden. W. G. Demmendal. kreeg de prijs voor een mat aankondiging in vijf zetten, na loting met A. E. J. Modderman. digde de echtparen persoonlijk een ge schenk als aandenken. De bruidegoms kregen een boekje over Den Haag en si garetten en de bruiden ieder een doos bonbons. De heer Van den Oever zeide: „dit is niet alleen voor U maar ook voor Der. Haag een bijzonder gelukkige dag. om dat wij U als onze gasten beschouwen. Ik hoop dat U onder de moeilijke om standigheden, die U nu moet doorma ken. steun aan elkaar zult hebben". Een van de jonge Hongaren stond op om de burgemeester, de ambtenaar van de Burgerlijke Stand en alle aanwezigen te danken. „Wij hebben hier in Uw land ons „Igen szo" (ja-woord) gegeven, zei de jongeman. „Dat betekent dat wij zo goed mogelijk zullen leven en werken, als trouwe burggers van Den Haag cn Uw land. Zo nodig zullen wij ons leven en bloed opofferen voor Uw Koningin!" De kerkelijke huwelijksinzegening in de Badkapel te Scheveningen werd ge leid door de bekende Hongaarse domi nee Tueski. Gisteravond werd in het In ternationaal Jeugdhotel een echt Hon gaars bruiloftsmaal gehouden dat door een van de Hongaren, die kok is, werd klaargemaakt. Deze kok zal in Den Haag trouwens meer mensen van zijn kookkunst kunnen laten genieten, want hij heeft een betrekking gekregen bij het Americanhotel te Scheveningen. (lngez. Med.-Adv.) Lustrumtournee Ned. Studenten Orkest Gistermorgen heeft het Ned. Studen ten Orkest o.l.v. dedirigent Jan Brussen zijn intocht gehouden in Bergen (NH) waar het voor het vierde jaar bijeen komt om zich gereed te maken voor een concert-tournee door Nederland waarvan de baten ten goede komen aan de stu dentensanatoria. Het interacademiaal samengestelde orkest (70 leden) bestaat thans vijf jaar. Het eerste lustrum wordt gevierd met een jubileum-tournee waar aan de pianist George van Renesse so listische medewerking verleent met ver tolking van het pianoconcert ijo 2 van Beethoven. De studenten werden offi cieel door het gemeentebestuur ontvan gen bij monde van burgemeester dr W. Huygens. Het eerste jaar 1953 bezochten 7000 bezoekers de concerten en in 1956 11.000. De voorzitter van het orkest, de heer Everd Oosterhoff. sprak in zijn antwoord aan de burgemeester de wens uit. dat dit aantal in 1957 de 12.000 be zoekers zou overschrijden. Het eerste concert wordt op maandag 14 januari a.s. in Bergen gegeven. De Kon. N.Z.H.R.M. in 1956 151 MENSEN GERED Elf van de 21 reddingstations der Kon. N.Z.H.R.M. zijn gedurende het afgelopen jaar in actie geweest. De boten van deze stations voeren in totaal 84 maal uit om diensten te verlenen aan koopvaardij schepen, kustvaarders, vissersvaartui gen. binnenschepen, jachten en vlieg tuigen. In totaal werden door de hulp van de Kon. N.Z.H.R.M. 151 mensen be houden aan wal gebracht. De vloot van de Kon. N.Z.H.R.M. werd in 1956 uitgebreid met het motorredding- vlet Christiaan Huygens en de motor- reddingboot Willem Horsman. Het aan tal contribuanten (redders aan de wal) steeg tot 36.000. Prins Bernhard was in ziekenhuis TIJDENS JAARWISSELING (Speciale berichtgeving) Zaterdagmorgen is naar eerst thans bekend is geworden. Prins Bernhard voor een medisch onderzoek opgenomen in het Stads- en Academisch ziekenhuis to Utrecht. Dinsdag - nieuwjaarsdag - is de Prins weer uit dit ziekenhuis ontsla gen. nadat een maagonderzoek was be ëindigd. H. M. Koningin Juliana heeft haar echtgenoot, die dus tijdens de jaarwis seling in het ziekenhuis was. verschil lende malen een bezoek gebracht. VOOR ZONDAG. 1: VNA 1LDWS 1 2 30 uur. Rouwkoop 1—Or. Groen 1. 2.30. Rypweter. 1—SVLV 1. 2.30. Altlor 1VTL 1. 2.30. St Bern. 1 Weter. B 1. 2.—. 1 A: Alphen 3—ASG 3. 12.15. DOCOS 2 Lgdun. 4. 2.30 UVS 5—DOSR 2. 12.30. Alphia 2—VVSB 2. 2.30. 2: Alph. B. 1—MMO 1. 2.30. Stompw. B. 1—KRV 1. 2.—. SJZ 1-WOA 1. 2.—. Unitas L. 1—Leldse B. 1. 2—. VNL 1— UDO 1. 2.30. 2 ALisse 3—SJC 3. 2.15. Roodenb. 3— Warmunda 2, 12.SVLV 2ASC 4 2.30. WSB 3—Rouwkoop 2 2.30. 2 B: DOCOS 3—Alphia 3. 12.— DOSR 3 RUpweter 2 12.—. LFC 5—UVS 6. 10.—. Meerburg 2—LDWS 2. 12.—. 3 A: Roodenb 4—WSB 4. 12.15. VNA 2 Or. Groen. 2. 10.Weter. B. 2—Teylng. 2. 3 BASC 5Stompw. B. 2 2.DOCOS 4Warmunda 3. 2.30. Lugdun. 6Alphen 4. 12.SVLV 3Roodenb. 5. 12. 3 CAltlor 3SJ/ 2. 12.15, SJC 4 DOSR 4. 12.—. UDO 2—St. Bern. 2. 2.15. Teyllng. 4Lugdun. 7. 12. 3D: St Bern. 3Or. Groen 3. 12. Foreholte 3Rypweter. 3 12.Lisse 5 UVS 8. 12.Roodenb. 6Lugdun. 8 10 4 A LFC 6WO A 2. 12.—. Lisse 6— ZLC 2 12.VNL 2Roodenb. 7. 12. WSB 5—Leidse B 3. 12.—. 4 BASC 6—VNL 3. 12.—. Leldse B. 4 Altlor 4. 12.—. Lugdun. 9Rouwkoop 4 10.— KRV 2—Weter. B 3. 2.—. 4 CForeholte 4Stompw B. 3. 2.30, LDWS 4SJZ 3. 12.15. Rouwkoop 5 Lugdun. 10. 12.—. UDO 3—DOCOS 6. 12.—. 4 D: DOCOS 7—Alph. B. 3. 12.—. ZLC 3 —VNA 4, 10.—. MMO 2—ASC 7. 12.—. RUpweter. 4—KRV 3, 12.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7