HOMBURG Wijsmuller bracht de Statendam ver beneden de prijs binnen Israël verder uit de Sinaï? BI Aangboden mooi -pantervel, ange Mare 80. Na 8 uur. B Net meisje b. z. a. voor de huishouding, van 912 uur. Leeftijd 15 jaar. Liefst in Lel den. Briewen bur. van dit blad onder no. 3868 k. B Aangeboden net kosthuis, voor 1 of 2 personen, vrije ka mer, geen beroeps. Liefst week end afwezig. Brieven bur. van dit blad onder no. 3870 k B Ztt-slaapkamer aangeboden, met of zonder pension. Liefst een alleenstaand meisje of Jon geman. Emm al aan 68, Oegst geest. MAANDAG 17 DECEMBER 1956 Normaal kost zoiets half miljoen Deze sleepprijs kan wel eens het sein zijn voor een ongekende felle concurrentiestrijd (Speciale berichtgeving) Er is heel wat rumoer ontstaan over de wijze waarop het Bureau Wijsmuller contract heeft gemaakt met de directie van Wilton-Fijenoord voor het binnen slepen van de Statendam. Bij L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst is men verontwaardigd over het feit dat Wijsmuller zich niet heeft gehouden aan de afspraak dat in dergelijke gevallen akkoord moet worden gemaakt op de basis Lloyds open form (no cure no pay). Dat nil zeggen dat men gaat slepen en dat geen betaling wordt verlangd als de opdracht niet wordt uitgevoerd. Kan men het bij uitgevoerde opdracht niet eens worden over het bergingsloon, dan ver binden partijen zich de uitspraak van een arbitrage-commisie te aanvaarden. Oude strijdbijl weer opgegraven Zowel L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst als het. Bureau Wijsmuller hebben zondag radio-telefonisch in ver binding gestaan met de directie van de werf Wilton-Fijenoord die zich aan boord van het schip bevond en in feite nog eigenaresse van het schip is. L. Smit en Co. bood volgens de usance binnenslepen aan op de basis r no cure, no pay. Geheel tegen de blijkbaar be staande afspraak in deelde de directie van Bureau Wijsmuller mede. dat zij bereid was voor een vriendschappelijke prijs de Statendam vast te maken en naar de Waterweg te brengen. Wijs muller vroeg een bedrag van f. 250.000, een som die door insiders een kwajon- gensloon wordt genoemd. Naar schat ting zou een binnenslepen onder der gelijke omstandigheden met vijf sleep boten door arbitrage met ongeveer f. 500.000 worden gehonoreerd. Men moet hierbij bedenken dat de Staten dam zich in stormweer op de Noordzee bevond en zo ernstige machineschade had, dat vrijwel geen vaart kon wor den gelopen. Op den duur zou het schip in groot gevaar kunnen komen. Een object van rond f. 40 miljoen was hier in het spel. De directie van Wilton- Feijenoord heeft toen f. 150.000 geboden en tenslotte is men het na enig heen en weer gepraat eens geworden over een bedrag van f. 175.000. Wijsmuller bood hiervoor aan de sleep boten Zeeland, Titan en Cycloop, teza men 4800 pk. sterk, terwijl hier later nog bijkwamen de beide kleine kust- sleepboten Nestor en Hector. L. Smit en Co. kan aanbieden de sleepboten Maas, Blankenberg en de Belgische sleepboot Scaldis die dan voor L. Smit en Co. zou varen. Deze drie sleepboten brengen te zamen ongeveer 4400 pk. op. Nu Wijsmuller blijkbaar zeer ge brand op dit sleepkarwei, plotseling een lage prjjs vroeg en de opdracht kreeg, verwacht men „langs de water kant", dat dit wel eens het sein zou kunnen zijn tot herleving van de felle concurrentiestrijd tussen beide sleep- vaartondememingen, zoals die voor de dertiger Jaren bestond. Hoe fel de ge- Reorganisatie Ind. Kabinet? Abdoelgani voor vierde maal verhoord Welingelichte kringen te Djakarta hebben vandaag gezegd, dat een reor ganisatie van de coalitieregering van premier AH Sastroamidjojo mogelijk het gevolg zal zijn van de besprekin gen, welke in het afgelopen week einde tussen de leiders der regerings partijen werden gevoerd. Zij waren echter niet bereid te zeggen welke ministers vermoedelijk zullen worden vervangen. Intussen is de minister van Buiten landse Zaken. Roeslan Abdoelgani, vandaag voor de vierde maal in zeven dagen tijds door de Procureur-Generaal verhoord in verband met de tegen hem ingebrachte beschuldiging van corruptie. Enkele leden van andere regeringspar tijen dan de nationalistische P.N.I., waartoe minister Roeslan Abdoelgani behoort, hebben zijn aftreden geëist, hangende het resultaat van het onder zoek. In politieke kringen in Djakarta deed het gerucht de ronde, dat de coalitie partijen. t.w. de nationalistische PNI, de gematigde Islamitische Masjoemi en de orthodoxe Nahdatoel Oelama, het er over eens werden, dat de huidige coalitie moet worden gehandhaafd. Een kabi netscrisis zou geen oplossing opleveren voor de talrijke problemen, waarvoor het land zich ziet geplaatst. Verwacht wordt, dat de leiders der verschillende partijen vanavond een bezoek zullen brengen aan president Soekamo. zagvoerder van een van de boten van L. Smit en Co. op deze geste van Wijs muller reageerde, heeft men op de radio kunnen horen. Toen de kapitein van de Titan, door de radio met wat leedvermaak de opmerking maakte: „Zo, komen jullie er ook bij, zeker op de rivier?", reageerde hjj hierop met de opmerking: „Op de markt wordt ook alttfd gemarchandeerd!" Geen „kanalen" op Mars gevonden De astronoom van Nederlandse af komst, dr. Gerard P. Kuiper, die verbon den is aan de universiteit van Chicago en onder wiens leiding in augustus en september vele waarnemingen van Mars zijn gedaan, heeft verklaard dat er geen „kanalen" zijn op Mars. maar wel „zand"stonmen zoals ze zelfs niet in de Sahara voorkomen. Kuiper en zijn collega's maakten van de kans gebruik toen de planeet Mars zich in de maanden augustus en sep tember op korte afstand van de aarde bevond, een kans die pas in 1Ö7H terug keert. Het bestaan van „kanalen" op Mars is een mythe, aldus het rapport dat de astronomen hebben opgesteld. Men nam echter wel tekenen van een primitief plantaardig soort begroeiing waar. Prof. Kuiper verklaarde, dat de lente op Mars bijzonder droog was geweest, en op 30 augustus stak een reusachtige w-vormige stofstorm op met een lengte van 4500 kilometer en een breedte van bijna 400 km, die zich over de planeet verspreidde. Op 9 september was Mars geheel om gedraaid en de geleerden zagen de stof wolken over de tegenoverliggende kant van de planeet jagen. „Deze week zullen de Israëlische strijdkrachten zich in het gebied van Sinaï verder terugtrekken", zo heeft generaal Burns, de opperbevelhebber van de internationale politiemacht, zondag te Lydda verklaard na afloop van een bespreking met de Israëlische opperbevelhebber, generaal Mosje Dajan. In afwachting daarvan zal het Joego slavische contingent van de V.N. niet verdre oprukken dan vijftig km. van het Suezkanaal, de afstand waarmee de Is raëliërs akkoord zijn gegaan. De Joego slavische eenheden, die deze afstand hebben overschreden, hebben order ge kregen, zich terug te trekken, aldus ge neraal Burns. Het semi-officiële Joegoslavische pers bureau Joegopress meldde zondag ech ter, dat de Joegoslavische troepen op het schiereiland van Sinaï volgens de Israë liërs te ver zijn opgerukt, doch dat de Joegoslavische eenheden zich niet zullen terugtrekken. Het oprukken van de Joegoslavische eenheden was bijzonder moeilijk, door de tactiek van verschroeide aarde die de Israëliërs toepassen, aldus Joegopress. Bovendien ondervinden zij moeilijkheden door mijnenvelden, die niet op de Israë lische kaarten aangegeven zijn. Johan Elsensohn gehuldigd 40 JAAR OP DE PLANKEN. J)e ruwe diamant die zelf voor het slijpen heeft gezorgd", zo karakteri seerde zaterdagavond wethouder B. Ram van Amsterdam de thans 72- .jarige acteur Johan Elsensohn, die 40 jaar geleden zjjn toneelloopbaan be gon zonder ooit aan de toneelschool te hebben gestudeerd. „Els" is zaterdagavond in het Cen traal Theater te Amsterdam door een dichtbezette zaal hartelijk gehuldigd. Tevoren had hij als 'hoofdrolspeler Pan- cras Duif uitgebeeld in het toneelstuk „Schakels" van Herman Heijermans, dat ter gelegenheid van zjjn 40-jarig jubi leum door het Nieuw Nederlands To neelgezelschap, geregisseerd door Ferd. Sterneberg. werd opgevoerd. Na afloop stond een rij van sprekers met cadeaus en bloemen klaar, onder wie Aaf en Herman Bouber. De laatste vertelde o.a. hoe hij 40 jaar geleden met Elsensohn een kopje koffie zat te drin ken en hoorde dat zijn vriend nog steeds handelsreiziger was. „Ik heb nu al 200 maal in „De Jantjes" gespeeld. Nu neem jij de rol maar van mij over", had hij gezegd en dat was gebeurd ook. Vertegenwoordigers van de Ned. Ver. van Toneelkunstenaars, van de Ver. van Schouwburgdirecteuren en van het Am sterdamse Studentencorps, prézen de acteur. De voorzitter van het huldigings comité dr. P. H. Schroder sprak over „het ongelofelijk werkelijk spel" van de jubilaris en mevr. Marie Hamel bood hem namens het Alg. Ned. Pensioen fonds voor Tonelisten met een begelei dend schrijven van het Ministerie van O., K. en W., f. 500 van de regering aan. Rondom de veemarkt Rundvee-aanvoeren blijven groot Beperking van import gewenst (Van onze deskundige medewerker) Het vergevorderde seizoen in aanmer- wat extra king genomen, waren de aanvoeren op deze rundveemarkten de laatste week toch nog weer groot. Niet alleen op de gebrul ksveeafde- lingen was zulks het geval, maar even eens was de slachtveemarkt in het alge meen druk bezet. Natuurlijk was er in verband met de komende feestdagen wel wat extra slachtvee aan de mark ten gebracht, maar er wordt momenteel nogal een groot aantal runderen uit Ierland in Engeland ingevoerd, zodat de prijzen in de groothandel van rund vlees flink werden afgeremd. Weliswaar is dit buitenlandse vee lang niet even waardig aan het inlandse produkt. maar niettemin is het in concurrentie met de tussenkwaliteiten toch van beteke nis. Het ligt voor de hand. dat onze mesters daar nogal over gaan moppe ren en het komt ons dan ook voor, dat het in de lijn der redelijkheid zou lig gen. wanneer bij de huidige stand van zaken de import eventueel voor korte tijd wat werd verminderd! Intussen is door de importeurs een verzoek gedaan om ook bevroren vlees te mogen invoe ren. omdat het Ierse en Engelse vee meestal zeer vet is. Dit verzoek werd evenwel door het bestuur van het Pro- duktschap voor vee en vlees op de j.l. woensdag te Utrecht gehouden open bare vergadering afgewezen. De voor zitter achtte de toestand op onze slacht veemarkt overigens bevredigend en kon veler mening, dat het slachtvee „brand duur" zou worden, niet delen. Neen, want met een import van een paar dui zend buitenlandse runderen heeft men dat wel in de hand, doch men zal daar tegenover toch ook een stimulans moe ten hanteren om de eigen produktie winstgevend te houden en dus te blij ven animeren. We hebben op de kerst veetentoonstelling die j.l. vrijdag hier op de Leidse markt werd gehouden, weer eens kunnen waarnemen, dat onze mesterij in staat is een kwaliteitspro- dukt te leveren, maar daarvoor moet beloning komen; anders gaat de moed er uit. Ofschoon er wel wat tot goede prijzen werd verkocht, was er toch zeer onvoldoende animo bij de slagers om voor dit uitmuntende vee de volle waar de te betalen. Men kon op de vrije markt voor een goed beest beneden f. 3.wel terecht, terwijl de mindere klasse en ook het vlees van het buitenlandse im portvee tegen f. 2.50 of f. 2.60 per kg. worden gekocht. De hoogbekroonde ten toonstellingsbeesten konden tot f. 3.50 noteren. De extra mooie en fijnen col lectie (ereprijs) eigenaar de vice-voor zitter van de „Vebo". de heer G. J. van der Stoel te Wassenaar, werd aange kocht door de heer A. Rijnsburger te Leiderdorp, voor rekening van de firma J. C. Hoogeveen, slagerij te Wassenaar. De tentoongestelde vette kalveren wer den door de firma Baas en Zn. te Bo degraven voor export gekocht tegen bijna f. 4.per kg levend gewicht. Overigens werden de prima soorten ook elders duur verkocht f. 3.f. 3 40. doch de 2de en 3de kwaliteit was vrijwel on veranderd in prijs: n.l. f. 2,10f. 2.60 per kg levend gewicht en de betere soorten gemiddeld f. 2.80. Met het wolvee ging het even vlotter met iets stijvere prijzen dan de week tevoren. De slacht varkens zijn vlot en een paar cent per kg duurder verkocht de laatste week. doch de afloop was op het einde der week bij een ruimer aan bod weer een paar cent minder. Magere varkens en biggen onveranderd kalm, terwijl de paardenmarkt voor de slach ters gemiddeld 5 cent per kg duurder was. Raad van Europa op zoek naar secretaris (Van onze Parijse correspondent) Tot besluit van de belangrijke diplo matieke week, die door de NAVO-confe- rentie werd beheerst, zijn het afgelopen weekeind ook de ministers van de Raad van Europa bijeengekomen om zich op hun beurt voornamelijk met dezelfde brandende problemen in het Midden- Oosten en in centraal-Europa bezig te houden. Ten aanzien van de Egyptische kwestie hebben de Europese ministers zich geplaatst achter de aanvankelijke principes en richtlijnen van de acht tien landen der Verenigde Naties. Ook de Raad van Europa heeft dus de vrije doorvaart van alle volkeren door het Suezkanaal. alsmede de duurzame rege ling van de relatie tussen Israël en de Arabische landen onderschreven. In Cen traal-Europa zouden de ministers wel graag vrije verkiezingen zien georgani seerd en ook op dit punt ging men met de resoluties van de Verenigde Naties tegen de Russisohe houding volledig ak koord. Bijzonder originele geluiden heeft de Europese Raad dus niet doen horen, want ook voor de vacature, die voor het algemene secretariaat door het overlij den van de Fransman Marchal was ont staan, werd de algemene wens te kennen gegeven, het voorbeeld van de NAVO te volgen door voor die post eveneens een beroep te doen op de politieke persoon lijkheid van het allereerste plan, die de organisatie nieuw leven in zou kunnen blazen. Het zoeken is dus. anders ge zegd, naar een „tweede Spaak", maar omdat figuren van zijn kaliber niet dik zijn gezaaid, besloot men de defini tieve benoeming voor deze functie tot de volgende ministeriële samenkomst in het aanstaande voorjaar uit te stellen. Amerikaanse vliegtuigen boven Wladiwostok? De Sovjet-Unie heeft bij de Ver. Sta ten geprotesterd tegen de schending van het luchtruim van de Sovjet-Unie door drie Amerikaanse vliegtuigen, die op 11 december boven het gebied van Wladiwostok gevlogen hebben, zo heeft het officiële Sovjetrussische persbureau Tass zondag bekendgemaakt. In de Russische nota wordt gezegd, dat de schending een „opzettelijke ac tie van de Amerikaanse militaire auto riteiten was". De vliegtuigen maakten een verkenningsvlucht. „De schending kan de internationale toestand in het Verre Oosten alleen maar slechter ma ken" Voor de eventuele gevolgen van tiieuwe schendingen zullen alleen de Ver. Staten verantwooredRjk zijn, aldus de nota. Rude Pravo, het officiële orgaan van de Tsjechoslowaakse communistische partij, beschuldigt de V.S. van luchtfo tografie boven Tsjecho-Slowakije vanuit grote radiografisch geleide ballons. Deze zouden een doorsnee hebben van twin tig meter en zeshonderd kilo ladisg heb ben, hoofdzakelijk fototoestellen, waar van elk een strook grond van 45 km. kan fotograferen. Rude Pravo hekelt opnieuw het opla ten van ballons van „Radio vrij Europa" met anti-communistische vlugschriften in West-Duitschland. Zuid-Afrika genoodzaakt tot krachtige maatregelen De Zuidafrikaanse minister van Ju stitie, Charles Swart, deelde gisteren mede, dat zijn regering gedwongen was drastische maatregelen te nemen om het communisme uit te roeien. Hoewel het communisme in zijn actieve vorm was vernietigd, had het nu een nieuwe vorm aangenomen, waarbij het werkte onder de dekmantel van de idee, dat „alle mensen in het land gelijk zijn". f Sinds 5 december zijn er in totaal 149 personen van alle rassen gearres teerd op beschuldiging van hoogverraad en overtreding van de wet op dé onder drukking van het communisme). Minister Swart sprak ter gelegenheid van Dingaansdag, de nationale feest dag. waarop de overwinning van de Voortrekkers op de Zoeloes onder Dingaan in 1838 wordt herdacht. Dé Zuidafrikaanse minister van Bin nenlandse Zaken. Dönges, verklaarde zondag in Josephinadal in de Oranje Vrijstaat, dat op het ogenblik de activi teit van circa 600 mensen in Zuid- Afrika nagegaan wordt, zulks op grond van de wet voor onderdrukking van het communisme. PRESIDENT EXIM-BANK IN DJAKARTA Bespreking over opbouwprojecten De president en voorzitter van de raad van bestuur van de Export- en Import-bank. S.C. Waugh, heeft van daag een bezoek gebracht aan dr. Soe- bandrio. de secretaris-generaal van het Indonesische ministerie van Buiten landse Zaken, met wie hij van gedach ten wisselde over de opbouwprojecten. welke Indonesië met behulp van de door de Eximbank toegestane kredieten wil uitvoeren. De heer Waugh is vergezeld door de vice-voorzitter van de raad van bestuur en maakt een inspectiereis van zeven dagen langs de verschillende opbouw projecten in de gehele Indonesische Ar chipel. Tijdens een vergadering van de arjos nam de voorzitter dr. A. Veerman zaterdag ajscheid van de a.R. jongeren studieclubs. Twee meisjes in klederdracht bieden de scheidende voorzitter geschenken aan. Egypte wil geen Britten of Fransen in Suezkanaal Een Egyptische woordvoerder heeft gisteren in New York verklaard, dat Egypte blijft weigeren Britse of Franse deskundigen te laten meewerken aan het vrijmaken van het Suezkanaal. Wel zal van Britse en Franse bergingssche pen gebruik gemaakt kunnen worden, uiteraard zonder de Britse en de Franse bemanningen. Het is hun eigen belang, dat geen ge bruik gemaakt zal worden van de dien sten van Britse en Franse deskundi gen, aldus de woordvoerder, want zij zullen moeten werken in gebieden waar de burgers door het Britse en Franse optreden grote verliezen geleden hebben. De Egyptische regering is bereid het gebruik van bergingsmateriaal, waar het ook vandaan komt, goed te keuren. Britse en Franse bergingsschepen zijn dus niet uitgesloten. Ged. Staten willen geen opcentenverlaging Het college van Ged. Staten van Zuid-Holland heeft in zijn Memorie van Antwoord over de privinciale be groting voor 1957 medegedeeld, dat het niet voelt voor een verlaging van de opcenten op de grondbelasting van 60 tot 50. In de huidige conjunctuur fase, menen Ged. Staten, dient aantasting van de in voorafgaande jaren gekweekte re serve te worden vermeden. Een vermin dering van het aantal opcenten met 10, zou namelijk tot gevolg hebben dat. het overschot van f. 500.000.dat de ge wone dienst thans te zien geeft, zou veranderen in een tekort van ongeveer f. 400.000.—. Voorts neemt het College in aanmer king, dat in de komende jaren een sterke lastenstijging zal optreden ten gevolge van de uitvoering van kapi- taalswerken, dat een belastingverla ging uit liquiditeitsoverwegingen eveneens ongewenst is en dat een verhoging van de pensioenpremie in het voornemen ligt. Deze verhoging zal de provincie op een naar schatting extra-uitgave van f. 164.000 komen te staan. Weldoeners van armen op Sicilië in hongerstaking Danilo Dolci, de bekende Italiaan, die „de verdediger van de armen" wordt ge noemd, is met twintig van zijn volge lingen een hongerstaking begonnen, die een week zal duren, en bedoeld is als 'n poging om aandacht te vragen voor het lot van de duizenden behoeftigen op Si cilië. Dolci heeft in maart 50 dagen ge vangenisstraf gekregen, omdat hij aan het hoofd van een groep werkloze Sicilianen begonnen was een weg aan te leggen. ..De tragische omstandigheden van de tienduizenden armen in de provincie Pa lermo", is, aldus een verklaring van Dol ci, de reden voor deze derde hongersta king in de tijd van een jaar" Zij voeden zich met gras, slakken, kikkers. Zij zien, dat niemand zich zorgen maakt o-m de dood van hun zonen, en zij zijn van dichtbij getuigen van de toenemende wreedheid van de Maffia (de buiten de wet gestelden)" Dolci is een schrijver en journalist, en zijn volgelingen zijn links georiënteerde intellectuelen. Zijn doel is de regering onder druk te zetten, zodat die maat regelen kan treffen om het lot van de behoeftigen te verzachten en werk te vinden voor de duizenden werklozen. 12 miljoen minder inkomsten uit Wieringermeer In de Wieringermeer, waar akker bouw het hoofdbstaanmiddel is, zal door de ongunstige weersomstandig heden van dit jaar op meer dan 13 miljoen gulden aan minder inkomsten dan in 1955 moeten worden gerekend, zo heeft een onderzoek uitgewezen. Daar de bedrijven in de Wieringermeer zeer hoge pachten moeten opbrengen zuilen vele moeilijkheden ontstaan. Overigens zal aan het gehele vraag stuk der hoge pachten aandacht moe ten worden geschonken, aldus de voor zitter van de Katholieke Land- en Tuinbouwbond, de heer G. W. Kamp- schöer op de in de vandaag in Haar lem gehouden jaarvergadering. Als gevolg der uitzonderlijk slechte weersomstandigheden zijn de akker bouw- en de veehouderijsector, alsmede de bloemzaadtelers er dit jaar zeer slecht afgekomen. Voor diverse sectoren daarentegen, aldus de voorzitter zo als de glastuinbouw, fruitteelt, bloemis terij, boomkwekerij en bloembollencul tuur zijn desondanks de financiële resultaten niet ongunstig geweest. Het schriele beleid van de regering is volgens hem zaak, dat zo vele bedrijven thans in nood verkeren. De overheid zal royaal over de brug moeten komen. Groot is de teleurstelling, dat de nabe- aling van één cent per liter melk over het melkprijsjaar 19551956 door de re gering van de hand is gewezen. Spreker vroeg: „Is het dan niet alleszins ver klaarbaar, dat de ontevredenheid onder de agrariërs met de dag toeneemt?" Dirigent Verhey gaat heen Het bestuur van het Noord-Hollands Phllharmonisch Orkest deelt mede. dat de eerste dirigent, de heer T. Perhey met ingang van 1 januari a.s. het orkest om gezondheidsredenen gaat verlaten. MARKTBERICHTEN 14 december. Gladiolen vei ling. De aanvoerv vooral van de dikke gladiolen, ging de laatste paar veilingen snel omlaag en met de prijzen gebeurde toen het omgekeeerde. Ze gingen met sprongen omhoog, zodat deze" velling een vlotte markt gaf met voor heel wat soor ten hoge prijzen. Gladiolen Abu Hassan 14 12 10 5.20, Acca Laurentia 7.40 5,10 1.85, Agnita 8.60 7.60 3.20. Allard Pierson 9j10 6 60 4.76. Arabian Night 5.80 2.8'5, Artist 6.40 4.90 Benjamin Britten 7.80 3.20. Blizzard 3.2.65 1.20, Bloemfontein 6.60 4.80 Benanea 6.35 4 90 2.60, Circe 11.20 6.05, Crimson Glow 5.95, 2.25, Dream Girl 6.55 4.90 2.45, Dr. Fleming 8.7.30 5.60, Early Sunrise 4.70 Firebrand4.Firmament 8.50 6.20 Frans Hals 5.35 2.Gen. Eisen hower 8.20 6.40 3.10, Gustav Mahler 7.70 2.85. Han van Meegeren 8j10 5.30 2.30, Harry Hopkins 5.60 2.40. Hawaii 5.75 3.20 1.15, Hopman's Glory 7.70Hol land's Glory 5,20 2.45, Joh. v. Konij nenburg 10. 4.80, Joh. Strauss 5.80 5.40 2.40. Jo Wagenaar 6.8 5 5.65 2.80, Kard. SpelTmann 8.85 6.40 2.45. Lavender Dream 10.20 7.10 2.80, Lilac Joy 7.30 5.30 1.85, Lilac Wonder 4.55 Limhurgia 6.35 3.20, London 5.60 2.Lustige Witwe 7.— 5.65 2.30, Mabel Violet 5 80 4.Mansoer 6.50 5.55 2.40, Maria Go- retti 4.20 3.30 1.40, Maskerade2.40, Memorial Day 64.60 Gemengd 4.10 3.20 1.30. ROTTERDAM, 17 december. Vee markt. Aanvoer in totaal 2597, Vette koeien en ossen 1623. Varkens 974. Prijs per kg.: Vette koeien le kw. 3.05— 3.20. 2e kw. 2.90—Q.00. 3e kw. 2.80^-2.90, Varkens (lev. gew.) 2.00. 1.96, 1.94. i het buiten koud en guur is.... dan geniet u dubbel van 'n stevige stamp- 'n bord smeuïge erwtensoep.... maar daar moet dan beslist HOMBURG'» ikworst in zitten De ongeëvenaarde, kruidige, sappige rookworst Probeer 'n paar plakjes over te houden voor op de boterham. Ook dat is zo lekker l GEVRAAGD Nette werkster gevr. voor 2 ocht. p. week. Mevr. de Haan, Oranjelaan 14, Oegstgeest. In de Paedologlsche Kliniek „Curium" te Oegstgeest, kan een assistente in ae keuken worden geplaatst. Schriftelijke soil, te richten aan de direc trice, Rhijn geesterstraatweg 32 Net meisje gevraagd, halve of hele dagen of dag en nacht, in gezin met 1 kind. Dames- kapper P. Boef, Schoolstr. 44, Voorschoten. Tel. 2386. Werkster gevraagd, een of meer dagen of halve dagen p. week. Kledingrep.-lnrlchtlng BEBO, Pieterskerkkoorsteeg 30, Leiden. Tel. 31369. B Jongen gevraagd voor stans- degel, leeftijd 18 Jr. Hoog loon. Reisgeld wordt vergoed. Aan- 1 melden: Maredljk 165. Lelden. AANGEBODEN In liet Schuimrubber- en Plastichuis, Mare 70, vindt U alles op het gebied van schuimrubber en schuimplas- tic, geschikt voor alle doel einden, onovertrefbare veer kracht onverwoestbaar, duur zaam en goedkoop. Tel. 32862. Slager^ Pleterse. Dinsdag, woensdag, donderdag 500 gram gehakt van f 1.70 voor f 1.40. Rookworst f 0.32 p. 100 gram. f 0.75 p. 250 gram. f 1.35 p. 500 gram. Rauwe rookworst f 0.38 per 100 gr. Herenstraat 29. 50 visitekaarten, hagelwit, ivoorkarton, bedrukt met Uw naam, 50 zware bijpassende envelopjes en 1 prima ball point totaal f 4.25. Vulpenkli niek, Bree straat 145. B Iedereen Is enthousiast, a 19 wij Uw matras overtrekken met damast, één-pers. vanaf f 19.50, tweepers. f 26.50. Smit's beddeh-tapijtenmagazijn. Mare 98, Vrouwensteeg 9. Telef. 23913. B Wasdag en regen. lluurt een droogmachlne voor f 1. Een ideaal in ons klimaat. Plasmeyer, Storm Buysingstr. 33. tel. 32178. B Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Oor Bolman, Hekkelaah 223. Den Haag, tele foon 114501. B Waak de a.«. feestdagen ge zellig door de aankoop van een orgel. Reeds v.af f 10.per maana een praoht-instrument ln Uw bezit. Ook harporgels bijW. A. Gouw, Terweeweg 100. Oegstgeest. B Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 135.Belde met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrleks- kantoor Spul 214, Den Haag. telef. K 1700: 11.34.91; b. g. g. 11.53.96. B B. z. a. juffrouw op Leeftyd, als huishoudster. Loon geen vereiste. Werkende stand. Br. bur. v. d. blad no. 3840 k B Te koop aangeboden 1 he renrijwiel f25, 1 herenrijwiel met Berin! hulpmotor f 25. We- gens overcompleet. Terweeweg 7, Oegstgeest. B Orgel, splinternieuwe eiken houten kast. 11 registers, bil: J. P. Segaar, Leidseweg 252, Voorschoten. Tel. 2646 K 1717. B Polshorloges vanaf f 1.p. week. Gouden ringen, pendu les. Prima kwaliteit.. Billijke prijzen. Plasmeyer. Storm Buy- singstraat 33. Tel. 32173. B Kolenzeven passend op Uw vuilnisbak p. st. f 2.10. Sala- manderkaohels. luxe kaohel6, rol bush aard, haardkachels, for nuizen. veevoederketels en di verse onderdelen A. J. Hart- wijk, Nwe Beestenmarkt 79, Leiden. Tel. 26627. B Zo goedkoop slaagt U ner gens om Uw bed te overtrek ken met een mooie damast! Eenpersoons vanaf f 19.50, tweepersoons vanaf f 26.50. De Kleine Winst. Haarlemmer straat 51, Leiden. B Enige vetgemeste ganzen te koop. Telef. 25415. DIVERSEN B Weduwe zoekt kennismaking met nette man. Leeft. 5256 J. Briewen bur. wan dit blad onder no. 3826 k. B Rechtskundige adviezen, ver.* zoekschriften, schuldbekente nissen verstrekt en maakt op het raadgevend en bemidde- llngskautoor K. W. Wijk, gep. Insp. v. Pol., Thorbeckestr. 78, Leiden, telefoon 22503. Be handelt vertrouwelijk delicate aangelegenheden. B Heer. mlddelb. leeft., zoek! kennismaking met nette ser. vrouw. Doel huw. Brieven bur. van dilt blad no. 3877 k. Brieven op advertenties wel ke naar onze mening niet bonafide op de Inhoud reage ren (o.a. drukwerken) wor den niet aan de stellers door gegeven, doch zonder meer vernietigd.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 4