Belgische loononderhandelingen in volslagen chaos vastgelopen TELEVISIE INGRIJPEN OF EEN CHAOS De Kamer oefent druk uit Engels-Franse klacht jegens Egypte nog niet in de V.N. ZATERDAG 15 DECEMBER 1956 TTie wint deze zenuwoorlog? Scherpe controverse tussen socialistische en liberale fracties over de winstheffing (Van onze correspondent te Brussel) De spanning tussen de liberale en socialistische fracties over de heffing op de winsten duurt nog steeds voort. In de boezem van de Belgische regering is er eveneens een controverse tussen de liberale en socialistische ministers, of de heffing op de conjunctuurwinsten van de Belgische industrie 10%, dan wel 5 of 8% zal dienen te bedragen. Het ontwerp van wet van de regering is dus nog steeds niet bij het parlement aanhangig gemaakt. Daar de discussie in feite begin oktober begon, vraagt men zich in poli tieke kringen af wie deze zenuwoorlog gaat winnen. De socialisten die een hef fing van 10% op de winsten eisen, uit welke heffing nieuwe sociale voordelen zouden worden gefinancierd, ondermeer een premie van 1000 frs (f. 76,aan alle werknemers en een verhoging van het ouderdomspensioen met f. 150,tot f. 2.280,per jaar, of de liberalen, die In feite principieel alle heffingen op de winst verwerpen. Plumis i-o., „1. hoogd, en ook de import van Ameri- 1. 1CIIIICI vctll irLliCl kaanse kolen zal onvermijdelijk leiden in grote zorgen Deze week heeft het Verbond der Bel gische Nijverheid de liberale thesis ver sterkt. In een brief aan premier van Acker, welke door de Belgische pers werd gepu bliceerd, wijst de heer De Staercke. af gevaardigd beheerder van het Verbond der Belgische Nijverheid, op de vele moeilijkheden, welke de industrie op het ogenblik ondervindt. Door de vaart rond de Kaap zijn de vrachten voor ruwe olie met 100% en voor andere produkten met tenminste 60% gestegen. De schaarste aan stookolie heeft hier en daar reeds geleid tot een vermindering van de produktie. Per 1 oktober werden de lonen der mijnwerkers met 10% ver- Gouden NVV-insigne voor H. Oosterhuis Waarderende toespraak van minister Suurhoff (Van onze Haagse redactie) Tijdens de middagzitting van het gisteren in de Kurzaal te Schevenin- gen gehouden buitengewone NW-con gres heeft de nieuwbenoemde voorzitter, de heer C. W. vaat Wingerden, aan de scheidende voorzitter, de heer H. Oos terhuis. het gouden N.V.V.-insigne over handigd. Dit geschiedde met de woor den :.,Nu je met pensioen gaat willen wij ais blijvend gedeelte, onze dank baarheid getuigen." Hierna sprak minister Suurhoff als oud-collega en namens de regering. Spreker zei in zijn toespraak o.a., dat het economisch leven in ons land zon der vakverenigingen niet zou kunnen functioneren. De minister zag de heer Oosterhuis als een man van het idea lisme. die daarnaast toch ook een grote zakelijke visie bézat. Namens de rege ring bracht de minister dank over aan de scheidende N.V.V.-voorzitter. Als oud-collega uit de vakbeweging vond minister Suurhoff, dat dé heer Ooster huis als voorzitter zeker niet minder geslaagd was als indertijd de heer Evert Kupers. Veel kameraadschap heeft de heer Oosterhuis getoond en bovenal wist hij aan anderen gelegenheid te bieden zich te ontplooien. Vervolgens werd nog het woord ge voerd door het lid van het dagelijks verbondsbestuur, de heer H. de Korte jr. Namens alle aangesloten organisa ties bij het N.V.V. sprak de heer D. van Hattum, voorzitter van de Algemene Metaalbedrijfsbond. Hij bood de heer Oosterhuis een televisietoestel en enige boekwerken aan. Voor de echtgenote van de nieuwe voorzitter, mevr. Van Wingerden, waren er bloemen. Tot slot voerde de heer M. ter Borg, namens de Fabrieksarbeidersbond. het woord. Hierna had in het Kurhaus een druk bezochte afscheidsreceptie plaats. tot hogere produktiekosten daar deze import-kolen 22 frank (f. 16,—) per ton meer kosten dan de Belgische kolen. De Belgische industrie heeft dus een ernstige waarschuwing tot de regering gericht, dat de stijging van de prijzen, die gevreesd moet worden, zal leiden tot moeilijkheden voor de schatkist, waar door deze gedwongen zou kunnen wor den nieuwe belastingen te overwegen. Immers, ook de staat moet als werkge ver meer loon betalen aan de ambtena ren. daar de salarissen van deze laatsten aan de schommelingen van de index van de levensduurte zijn gebonden. De industrie verzet zich krachtig te gen nieuwe belastingen, die naast de nieuwe sociale eisen van de vakbonden, de kostprijzen gevaarlijk zouden kunnen doen toenemen. Premier van Acker zit op het ogenblik dus met enorm veel zorgen. Hij zal dezer dagen opnieuw met de vakbonden con fereren. De zaak, of er een heffing op de winst moet komen of niet, welke so ciale voordelen aan de arbeiders moet worden uitgekeerd en hoe die moeten worden gefinancierd, is op het ogen blik zo chaotisch, dat zij wel tweemaal per dag van aspect veranderen. Maar het hoogtepunt van de crisis schijnt nu wei bereikt. Verkeer in de binnenstad Beperkingen in stadscentra onvermijdelijk (Speciale berichtgeving In het centrum van vele grote steden dreigt het verkeer op de spits uren vast te lopen. Het verzadigingspunt van talloze verkeerswegen en kruispunten is vrijwel bereikt en de chaos dreigt er als er niet op korte termijn doeltreffend wordt opgetreden. Op het congres van de Vereniging het Nederlandse Wegencongres, dat gisteren te Utrecht werd gehoudenhebben honderden verkeersdeskun- digen uit geheel Nederland zich op deze problemen bezonnen. Daarbij werd uitvoerig van gedachten gewisseld over de maatregelen ter bevordering van de vlotheid van het verkeer en van de parkeer mogelijk heden in de binnenstad. Afsluiting van de binnenstad is een onaanvaardbaar paardemiddel, zei mr. dr. R. H. baron de Vos van Steeniuijk, voorzitter van het Wegencongres in zijn openingsrede. Maar aan de andere kant: is het wel de taak van de overheid te zorgen voor een „openluchtgarage" in de binnenstad, waarin iedere liefhebber zijn wagen kan opbergen voor onbepaalde tijd? Aan ondergrondse verbindingen is men naar het oordeel van de voor zitter in Nederland nog niet toe, maar ongelijkvloerse kruisingen zouden in de grote steden in overweging genomen dienen te worden. Langparkeerders weg Uit de voor dit congres uitgebrachte pre-adviezen bleek, dat een absoluut verbod van personenauto's in de city niet de oplossing wordt geacht, maar dat het wel aanbeveling verdient een deel van de auto's uit de stadskern te weren. Ir. M. Miiller. hoofdplanoloog van de gemeentelijke dienst voor Wederopbouw en Stadsontwikkeling in Den Haag. omschrijft deze catego rie als de langparkeerders. Zij zullen terreinen or parkeergarages ter beschikking moeten krijgen buiten het centrum, zodat hun plaatsen in het centrum zelf intensief gebruikt kunnen worden door de kortparkeerders. In de toelichting op zijn pre-advies sprak ir. Müller er zijn vrees over uit. dat men op weg is naar een ..geregelde chaos". „Het is een illusie te menen, dat met lapmiddelen het verkeer redelijk gaan de gehouden kan worden", aldus ir. Müller. „Alleen ordening en planning op lange termijn kunnen uitkomst bren gen." Het openbaar vervoer kan een aan zienlijke bijdrage leveren ter oplossing van de problemen. Dit is in het bijzon der gesteld door ir. W. Ybema, directeur van het Gemeentelijk Vervoersbedrijf uit Amsterdam. Deze noemde enige extreme mogelijkheden om het. wegge bruik rationeler te maken o.m.: open baar vervoer onder de grond (te kost- Onderwijssalarissen te laag Cak moet met de vuist op tafel slaan (Van onze parlementaire redacteur) Het leven stelt steeds hogere eisen. De internationale concurrentie vereist alle inspanning. Er zal een belangryk groter percentage van ons nationale in komen moeten worden besteed aan het onderwijs, in het belang van de toe komst van ons volk. Nederland moet met zijn onderwijs „bij'ê blijven op straffe van ondergang. Dat betoogde gisteren de heer Kleijwegt (P. v.d. A.) in de Tweede Kamer bü de voortgezette behandeling van de begroting van Onderwijs. Hij maakte er op attent, dat nog velen niet in staat zijn te studeren door gebrek aan geld. Maar de minister dient te bedenken, dat studiebeurzen voor ons volk hun geld later ruimschoots opbrengen. De langzaamheid waarmee aan de ver nieuwing van het onderwijs wordt ge werkt. benauwt de heer Kleijwegt. om dat de nood groot is. De langdurige stu dies zullen eindelijk eens op korte ter mijn vorm moeten krijgen in nieuwe wetten. Als de basis van de onderwijs vernieuwing moet de opleiding van leer krachten worden beschouwd en daaraan ontbreekt vooral voor het hoger onder wijs nog veel. De opleiding van de on derwijzer is het hart van het onder wijs en als dat hart niet goed ls. kan het lichaam ook niet goed zijn. In dit verband bepleitte de heer Kleijwegt een goede salariëring van onderwijzers en leraren. Daarop hamerde ook de heer De Rui ter 'C.H.U.). die wel begreep dat de salariëring van de onderwijzers Kabi- netspolitiek is. Maar de minister Cals is voor het onderwijs verantwoordelijk. Laat minister Cals daarom ln het Ka binet zo hard met de vuist op tafel slaan, aldus de heer De Ruiter, dat des noods het hele Kabinet kraakt. De mi nister zou bereid moeten zyn te sneu velen op het veld van eer. voegde de heer peters 'K.V.P.) er aan toé. Dan liggen de verantwoordelijkheden vast. Maar hij hoopte, dat minister Cals als nog zijn ambtgenoot van financiën zo ver krijgt, dat hij dinsdag, wanneer hij de Kamerleden antwoordt, een bevredi gende mededeling kan doen. In de toekomst zal voor het onderwijs veel meer geld nodig zijn, stelde de heer Peters vast en binnenkort zal mi nister Cals de duurste minister zijn. Dat vereist een doeltreffende besteding van het geld. Er moet echter worden geconstateerd, dat het kwalitatieve peil van de onderwijzers en leraren na de oorlog is gedaald. Terwijl er veel grotere vraag bestaat naar onderwijs in al zijn geledingen, beweegt de liefhebberij voor het ambt zich in dalende lijn. Daardoor is gemiddeld het kwalitatieve peil van de onderwijzers en leraren gedaald, terwijl het juist nodig zou zijn het peil niet alleen te handhaven, maar te ver hogen. Een middel daartoe is een betere sala riëring, al is dat geen tovermiddel. Het salaris zal moeten worden beoordeeld naar de verdienste en waardigheid van het ambt. Ook het beroep van kleuter- worden gemaakt, betoogde mej. Nolte onderwijzeres dient aantrekkelijker te (K.V.P.), die tevens pleitte voor meer subsidie voor de opleiding van kleuter leidsters. Met mevrouw FortanierDe Wit was zij het eens. dat op korte ter mijn eerst maar het voorbereidend ho ger en middelbaar onderwijs moet wor den vernieuwd zonder te wachten op de Mammoethwet voor de algehele ver nieuwing. Evenals donderdag reeds was gedaan, klaagde ook gisteren de heer Engelber- tlnk (K.V.P) over het trage tempo van de scholenbouw, waarvoor een oplossing dient te worden gevonden door moderne bouwmethoden. baar f 20 f. 40 miljoen per kilometer tunnel), het forceren van grote door braken (f. 10 f. 15 miljoen per hectare) en spreiding van de aanvang en sluitingstijden van kantoren en fabrieken. De hogere kosten,, die voortvloeien uit een versterking van het openbaar vervoer zuilen niet opgevangen mogen worden door met een tariefsverho ging, aldus ir. Ybema. De subsidie aan het openbaar vervoer zal de dreigende verkeerscongestie het meest rationeel het hoofd kunnen bieden. Kruispunten Andere pre-adviseurs op dit wegen- congres waren ir. J. A. Verhoef, direc teur Openbare Werken Dienst Stads ontwikkeling te Utrecht, die het ver- keersonderzoek in de binnenstad be handelde; de heer K. J. Müller. chef van de Rotterdamse Verkeerspolitie en dr. ir. F. Bakker Schut, hoofddirecteur van de Gemeentelijke Dienst voor Weder opbouw en Stadsontwikkeling te Den Haag. Hoofdinspecteur Müller legde vooral de nadruk op de noodzaak de capaciteit van de kruispunten ie verhogen, want daar vindt men de knelpunten van het stedelijk verkeer. Radio-besturing en televisie-controle van kruispunten zijn reeds in de praktijk beproefd. Dr. Bakker Schut zag de city als een gebied met een eigen structuur, die niet doorbroken moet worden; alleen regu- larisatie en waar nodig parkeerbeper- kingen. één-richtingverkeer, linksaf ver boden en zelfs voor het verkeer afslui ten van straten op bepaalde uren. pleitte hij. Een ernstig waarschuwend geluid liet dr. Bakker Schut tijdens deze discussie nog horen ten aanzien van het interlokale vervoer en het open bare vervoer binnen de steden. „Ik heb het gevoel, dat de N.S. in hun huidige organisatie-vorm, waar bij de financiële kanten bijna steeds de doorslag geven, op den duur niet op gewassen zijn tegen vervoerstoestan- den als zich in de Randstad Holland nu al voordoen en die zich in de toe komst steeds méér zullen voordoen", zei hij. „Zonder nieuwe spoorlijnen en de aanleg van een geheel nieuw systeem van openbaar vervoer komen we er nooit. i Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te St. Maartensdijk O. M. van Dieren te Ede Bedankt voor Amersfoort (wykgemeente één) M. L. W. Sehoch te Rotterdam-Centr. GEREF. KERKEN Beroepen te Slikkerveer W. van der Meulen te Sleeuwijk. GER. KERKEN ONDERH. ART. 31 K.O. Beroepen te Emmeloord (NOP.) (vac. C G. Bos en nieuwe pred. plaats» J. Bom- hof te Uithuizen en A. G. Versteeg te Arum (Fr.). Te Hoek (Z.) C. Bakker, kand. te Leerdam. Te Sneek H. de Vries. kand. te Hattum. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Kampen H. Rijksen te Vlaar- dlngen en A. Vergunst te Corsica (U.S.A.). KERKDIENSTEN Voor zondag 16 december Lelden Hervormde Gemeente, Pie terskerk: 10 uur ds. H. J. v. Achterberg; 7 uur ds. D. J. Vossers (De kerk zingt). Hooglandse Kerk: 10,30 uur ds. J. Groot. Oosterkeik: 10 uur ds. D. J. Vossers; 5 uur ds. P. L. Schoonhelm. Marekerk: 10.30 uur ds. M. Ottevanger; 7 uur ds. J. v. d. Wiel. Koolkapel: 10 uur ds. J. v. d. Wiel. Maranathaikerk: 9.30 uur ds. J. de Wit. Herv. school Boshuizerkade: 11 uur ds. J. de Wit. Herv. Mulosdhool Asserstraat: 10 uur ds. P. Kloek Eglise Wallonne: 10.30 uur ds. Oh. Ca- banis. Academisch Ziekenhuis: 10 uur ds. J. Maaskant. Dlaconessenhuis: 10.30 uur dr. K. E. H. Oppenhelmer. Jeugdkerk school Noordelnde: 10 uur de heer A. J. v. d. Pompe. Evangellsch-Lutherse Gemeente: 10.30 uur ds. H. J. A. Haan. Remonstrantse Gemeente: 10.30 uur ds. J. Th. Mackenzie. Doopsgezinde Gemeente: 7.30 uur ds. S. L. Verheus Adventswijdlng) Geref. Gemeente: 10 en 5 uur ds. Mo lenaar. Chr. Geref. Kerk: 10 uur (Ond. De ware ad^ntsgestalte) en 5 uur (Ond. Een adventspsalm ln een doodsnacht) ds. C. v. d. Weele. (Ingez. Med.-Adv.) Vereniging Vrljz. Herv. te Leiden (Leidse Volkshuis): 10.30 u. ds. W. J H. Hubeek. Geref. Kerk. Zuiderkerk: 10 uur ds. B. J. A. Streefkerk van Den Haag; 7.30 uur Afscheid ds. Hajer. Herengracht: 10 uur dr. von Meyen- feldt; 7 uur geen dienst. Oude Vest: 10 uur ds. Hajer; 5 uur de. Maaskant. Maranathakerk: 11 uur d6. Maalkant; 5 uur dr. Westerink. Sdhool Telderskade: 10 uur dr. Dron- kert; 5 uur dr. von Meyenfeldt. Geref Keik (art, 318.30 en 5 uur (Luth. Kerk) ds. W. G. de Vries. Oud Kat-h. Kerk (Zw. Singel 50): 9.45 uur Hoogmis. Vrije Kath. Gem Vree-wijkstraat 19): 10.30 gezongen H. Mis. Christian Science (Steensdhuur 4) 10.30 uur dienst. Evang. Ohr. Gemeenschap (Middelste gracht 3): 10 uur de heer A .T. Polder man van Den Haag. 5 uur ds. J. v. d. Schors van Amsterdam. Leger des Heils: 10 uur Heiilgingsdienst, 7.30 uur Verlossingssamenkomst. Baptistengemeente: 10 en 5.30 uur de heer Vóórhaar te Bussum. Aarlanderveen Herv. Gem.: 10 u. ds. Joh. Stehouwer van Alphen (Jeugddienst); 7 u ds. E. G. Boesenkool. Geref. Keik: 10 en 6.30 u. ds. W. J. van Hoek Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 u. Leesdienet. Abbenes Herv. Gem.: 9.30 u. da. J. A. van Boven: 11.30 u. Zondagsschool3.30 u. ds. M. C. Don. Alphen aan den Rijn Herv. Gem. Julianastraat: 10 u. ds. J. H. Bogers; 6.30 u. ds. M. Hanemaaijer. Gebouw Jonathan 10 u. de heer J. den Draak te Zaltbommel. Kapel Gouwsluis: 6.30 tl. de heer J. den Draak. Kapel Hooftstraat9.30 u. de heer M. J G. v. d. Velden van Soestdyk; 6.30 u. ds. A. J. Jorissen. Nutsgebouw: 10 u. ds. G. Cadée. Martha-Stiohting: 10.30 u. J. Th. Meijer. Geref. Kerk, Zuiderkerk: 10 u. ds. G. Mulder; 6.30 u. ds. B. Richters te Baarn. Noorderkerk: 10 u. ds. W. wyma; 6.30 u. ds. G. Mulder. Aula Chr. Lyceum: 10 u. ds. B Richters: 6.30 u. ds. W. Wijma. Hooftstraat: 10 en 6.30 u. ds. W. Tom. Geref. Kerk (art. 31). Hotel Cen traal: 9 en 6 30 u. ds. J. A. Vinik van Amersfoort. Chr, Geref. Kerk. Van, Reede- straat; 10 en 6 u. ds. M. S. Roos. Oud Geref. Gem., Van Mandersloostraat: 9.30 en 4 uur Leesdlenst. Rem. Geref. Gem.. Van Mandersloostraat: 7 u. ds. Chr. G. Duinker v. Boskoop. Evangelisatie IJsclub- gebouw: 10 u. (HA.); 6.30 u. de heer Ed. Pera uit Den Haag. Benthuizen Herv. Gem.: 9.30 en 6 uur ds. A. van Eijk. Geref. Gemeente: 9.30 en 6 uur leesdlenst. Bodegraven Herv. Gem.: 10 u. ds. J. C Terlouw: 6.30 u. ds. C. v. d. Bosch; (Nieuwerbrug) 6.30 u. ds. J. C. Terlouw Geref. Kerk: 10 en 6.30 u. ds. D. Zwart van Andijk; (Nieuwerbrug) 930 en 6.30 u. ds. Impeta van Wolfhèze. Geref. Kerk (art. 31): 11 en 4.30 u. ds. J. A. Vink van Amersfoort. Geref Gem.: 10 en 6 u. lees- dienst. Luth. Kerk: (geb. Centrum) 10 u. ds. W. F. ten Rouwelaar; 5 u. ds. W. F. Jense van Apeldoorn (Jexigddienst)Herv. Evang.: (hotel Van Haaften) 7 u. ds. H. van Schothorst van Utrecht. Evang. kring: 10 u. eredienst: 7 u. de heer F. H. v. d. Horst van Lelden. Het zes maanden oude dochtertje van een Engelse olifanten-oppasser wordt al vroeg vertrouwd gemaakt met de troeteldieren van haar vader. Hier zijn de rollen evenwel nog om gekeerd: de olifant past op de baby. Gangetje 12 De V.S. hebben Engeland en Frankrijk overreed om niet op dit ogenblik klachten betreffende de behandeling van hun onderdanen In Egypte in de V.N. aan de orde te stellen. In de loop van gisteren werden er te New York onder handelingen gehouden over de vraag, of de Algemene Vergadering vandaag bijeengeroepen moet worden voor het bespreken van de Britse. Franse en Israë lische grieven tegen Egypte. Bij dit overleg zoü secretaris-generaal Hammars- kjöld er de vertegenwoordigers van Engeland en Frankrijk op hebben gewe zen, dat de Egyptische regering, volgens door hem ontvangen inlichtingen, niet van plan is, de Britten en Fransen op grote schaal uit te wijzen. Elf Arabische leden van de V.N. heb ben secretaris-generaal Hammarskjöld gevraagd een onderzoek in te stellen naar de behandeling van de Arabieren in Israël en de reden voor het trage verloop van de terugtrekking der Israë lische troepen uit Egyptisch gebied. De Britse waarnemende premier, But ler, verklaarde in het Lagerhuis, dat er geen sprake van kan zijn dat Britse bergingsvaartuigen zonder de Britse be manningen voor het opruimen van de scheepswrakken in het Suezkanaal ge bruikt worden. Deze mededeling werd door de conservatieve afgevaardigden luide toegejuicht. De conservatief Patrick Maitland had om een verklaring gevraagd naar aan leiding van -en uitlating van generaal Wheeler, de bergingsdeskundige die voor de Ver. Naties een onderzoek naar het Suezkanaal Instelt, volgens welke Britse bergingsschepen wellicht zonder de Britse bemanningen gebruikt zullen worden. Egypte maakt bezwaar tegen Britse en Franse deelneming aan de op ruimingswerkzaamheden. De 60-Jarige dekkneeht C. de Rover ls bij een aanvaring op de Oosterscheide over boord geslagen. tussen twee schepen bekneld geraakt, en om het leven geko men. Het ongeluk gebeurde vlatoby We- meldinge. toen de sleepboot „Neptunus" uit Rotterdam en het motorschip „Rijn/ Schelde" van de rederij Borier uit Ant werpen tegen elkaar voeren. Door de schok sloeg de dekkneoht over boord. Boskoop Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. A. de Leeuw; 6.30 ds. J. Pronk. Geref. Kerk; 9.30 en 5 uur ds. Gijsb. Leene. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 4 uur ds. P. J. de Bruin. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur lees dlenst. Ver. Vrijz. Herv.: 10 uur ds. M. G. Rosbergen. Hillegom Herv. Gem.: 10 u. ds. Knottnerus; 5 u. ds Eerhard. Geref. Kerk: 10 en 5 u. ds. Krabbe. Chr. Geref. Keik: 10 en 5 u. ds. Schippers. Ned. Protestan tenbond: 10.30 u Mej L A. v. d. Voort uit Heemstede. Iloogmaile Herv. Gom,: 10 u. ds. J. P. Honnef van Leiderdorp. (Dankstond voor het gewas). De Kaag Herv, Gem 10 uur ds. A. van Leeuwen; 5 uur de heer P. Drijver van Den Haag (Jeugddienst). Katwijk aan den Ri|n Herv. Gem.: IC en 6 uur ds. A. Makikenze. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. H. de Valk. Katwijk aan Zee Herv. Gem. (Nieuwe Kerk)10 uur ds. J. de Vos; 5 uur ds. D. Bouman; (Oude Kerk): 10 uur ds. F. Offeringa; 5 uur ds P. Moerenhout; (Kapel): 10 uur ds. W. A. B. Hagen; 5 u. ds. Jac. de Vos. Geref. Kerk: 8.30 en 10.30 uur ds. F. Pijlman (H.A.); 5 uur ds. F. Pijlman (Dankz. en HA.). Ohr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. N. de Jong. Geref. Gem. Remisestraat: 10 en 5 uur Lees dlenst. Geref. Gem. in Ned. Casa Cara: 10 en 5 uur Leesdlenst. Geref. Kerk (art. 31)10.30 en 5 uur ds. RIJneveld uit Spa kenburg. Koudekerk Herv. Gem. (In Ver. Ge bouw) 10 u. ds. Schinkel. Woubrugge; 7 u ds. J. de Ruiter, Lelden. Geref. Kerk: 10 en 7 u. ds. Zijlstra. Leiderdorp Herv. Gem.: 10 uur ds. Hanemaayer van Alphen; 6.30 uur ds. Ste houwer van Alphen; (Kerkzaal): 6.30 uur ds. J. P Honnef. Geref. Kerk: 10 uur ds. Dijk; 6.30 uur ds Sweepe; (Kerkzaal): 10 uur ds. Sweepe (H.A.); 5 uur ds. Dijk. Ver. van Vrijz. Herv.: 10.30 uur de heer P. J van O u werk er k van Boskoop. Leimutden Herv. Gem.: 9.30 uur ds. D H. Gysbers; (Gebouw Pnlël): 7 uur ds. D. H. Gijsbers. Geref. Kerk: 9.30 en 2.30 uur ds. B. Oosterhoff. Llsse Herv. Gem.: 9 u. ds. H. J. Pop: 10.30 u. ds. C. Jongeboer; 5 u. dr. G. P. Scheers (Haarlem). Geref Kerk: 10 en 5 u ds. K. Schouten. Chr. Geref. Kerk: 10 en 4 u. ds. H. W. Eerland. Geref. Gem.: 10 en 4 u. ds. L. Kleboom, donderdag 20 dec. 7.30 ds. L. Kieboom. Geref. Kerk (art. 31 )i 10 en 4.30 ds. J. J. Verleur. Oud Geref. I Gem.: 9.30 en 3 u. Leesdlenst. Ned. Prot. Bond: 10 u. ds. S. M. A. Daalder (Haar lem). Nieuwkoop Herv. Gem.: 10 u. ds. W. H. de Jong; 6.30 u. ds. P. D. van Soest. Rem. Kerk: 10 u. ds. P. H. van Lent. Geref.t Kerk: 9.30 en 6.30 u. ds. J. Snel. Chr. Geref. Kerk: 0.3O en 6.30 u. Leesdlenst. Nieuwveen Herv. Gem.: 9.30 u. de heer J. van den Hoek; 7 u. ds. G. Cadée van Alphen a/d Ryn; (Ge/bouw): 6.30 u. de heer J. van den Hoek. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 u. kand. D. Engel van Woerden. Nieuw-Vennep Herv. Gem.: 9 en '10.30 u. ds. J. Breeuwsma (van Zevenbergen): 3 u. ds. J. A. van Boven. Bethelkapel: 10 u. ds. M. C. Don. Geref. Kerk: 9.30 en 3 u. ds. J. v. d. Zee. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 3 u. ds. L. Floor. Noordwykerhout Herv. Gem.: 10 uur ds. De Jong; 7 uur ds. L. D. van Dyk van Heemstede (Jeugddienst). Noordwyk-Blnnen Herv. Gem.: 10 en 7 u. ds. J. J. Meuzelaar. Geref. Kerk: 9.30 en 5 u. ds. P. Heinen; (v. d. Berghstlch- tlng)11 u. ds. P. Heinen. Ned Prot. Bond: 10.30 u. (lokaal aan het Linden- plein) ds. J. B. schouwlnk van Schiedam. Noordwyk aan Zee Herv. Gem.: 10 u. ds. Heldering van Oegstgeest; 5 u. ds. Cupédo. (Sole Mio)10 u. ds. Cupédo. Jeugdkerk: 10 u. ln de Herv. School aan de H. ter Duinstraat. Geref. Kerk: 10 en 5 u. ds. D. Bakker van Magelang, zend. Oegstgeest Herv. Kerk (Groene kerk): 10.30 u. dr. E. Jansen Schoonhoven; (Pau- luskebk)10 30 u. ds. G. F .Callenbach; 7 u. ds.'B. C. Visser; (H. Mors): 10.30 u. ds. B. C. Visser; (Kerkzaal Endegeest): 8.30 u. ds. J. de Wit. Ver. v. Vryz. Herv. (W. de Zw.kerk): 10.30 u. de heer J. P. Hulsbos. Geref. Kerk Mauritslaan)10 en 5 u. d6. N. Warmer (Utrecht). Geref. Kerk (art. 3>1)W .de Zw.kerk: 8.30 u. ds. K. Brünlng (Rynsburg); 3 u. ds. J. J. Ver leur (Lisse). Rynsaterwoude Herv. Gem.: 10.30 en 7 uur ds. T. D. v. Soest. Chr. Geref. Kerk: 8.30 en 5 uur Leesdlenst. Rynsburg Herv. Gem. (Grote Kerfc)| 10 u. ds. H. van Gosliga; 5 u. ds. M. C. Groenewoud; (Kleine Kerk)10 u. ds. M. C. Groenewoud; 5 u. ds. Heymans van Aalsmeer (Jongerendienst)Geref. Kerk (Rapenburg): 9.30 u. ds. J. Bljleveld; 5 u. ds. H. Post; (Voorhouterweg)9.30 u. ds. H Post; 5 u. ds. L. v. d. Linde; (Mara nathakerk): 9.30 u. ds. L. v. d. Linde; 5 u. ds. J. Bijleveld. Geref. Kerk (art. 31 )S Kerkgebouw Lange vaart 10 en 5 u. ds. K. Brüning. Chr. Geref. Gem.: 10 en 5 u. ds. J. Kampman. Sassenhelm Herv. Gem.: geen opgave ontvangen. Geref. Kerk: 9.30 u. ds. H. v. d. Berg; 5 u. ds. P. D. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: 10 u. Leesdlenst; 7 u. ds. Den Boer (Den Haag). Ned. Prot. Bond: 10.30 u. ds. J. A. Bakker (Den Haag). Ter Aar Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 ds. van Amstel. Geref. Kerk; 10 uur Lees dlenst; 6.30 ds. Heyner. Voorhout Herv. Gem.j 10 en 7 uur cLs. Kalkman. Voorschoten Herv. Gem. (Dorp)10 u. ds. E. Saraber; 7 u. ds. Schoch van Rotterdam (Jeugddienst); (Rijndijk): 10 u. ds. W. G. Meijering; (Hulp en Heil): 10 u. ds. Moerenhout van Katwyk a. Zee. Geref. Kerk: 10 u. ds. Feringa van Was senaar; 5 u. ds. Feenstra, em. pred. te Scheveningen. Geref. Kerk (art, 31): 10 en 5 u. ds. J. Waagmeester van Hasselt. Waddlnxveen Herv. Gem.: 9.30 ds. J. van der Haar; 6.30 ds. H. van den Alkker! te Gouda; (Wljkgebouw Esdoornlaan)9.30 u. ds. A. J. Jorissen te Ouüshoorn; 6.30 u. ds. J. van der Haar. Geref. Kerk: 10 en 5 u. da J. SnoelJ. Remonstr. Geref. Kerk: 10 u. ds. G. Ch. Duinker. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 5 u. leesdienet. Ver. Wet en Evan gelie: 9.30 ds. J. A. Peters, N.H. pred. te Den Haag. Warmond Herv. Gem.: 10 en 7 uur dr. J. Zandee. Wassenaar Herv. Gem. (Dorpskerk): 10 u. ds. H. Beker; 7 u. ds. J. T. Wiersma; (Kievletkerk)10 u. dr. H. J. Honders; (Deylerhuls)9 uur Jeugdkerk ds. J. T. Wierama; 10.15 uur ds. J .T. Wiersma; 7 u. ds. H. Beker. Geref. Kerk (Zljllaan): 10 en 5 u. ds. Eringa. Den Haag; (Bloem- campkian): 10 en 5 uur ds. G. van Dui nen. Ned. Prot. Bond: 10.35 u. da. H. W. Meihulzen. Johannahuls: 10.30 u. ds. F. Kleyn. Woubrugge Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. G. S. Schinkel. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. G. Hengeveld. Ned. Prot. Bond (zaal Swama): 7 uur ds. H. W. Mei huizen van Den Haag. Zevenhoven Herv. Gem.: 9.30 u. ds. W Verwey. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 u. ds. L. M. Wynla. Zoeterwoude Herv. Gem.: 10 u. ds. G J. van Embden: 7 u. da. N. v. Egmond van Mulderberg (Jeugddienst). Vanaf 6.46 u. zangdienst). Znamrierdam Herv. Gem.: 10 u. (Onderwerp: „Bekeert U" Matth. 3:2) en 6.30 u. ds. C. L. v. d. Broek (Onderwerp: „Hij zal recht doen" Luc. 18:8). Geref. Kerk: 10 u. en 6.30 u. da. J. Wagenaar, Rem. Geref. Gem.: 10 u. ds. P. H. v. Lent van Nieuwkoop.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 4