PANG is alleen RANG als er RANG op staat. NAVO heeft muur van wachters aan de grens van de vrije wereld Kennis van de eigen kracht zonder zelfoverschatting Vergelding komt automatisch 11a aanval „HET SCHILD" Suezkanaal tot El Cap weer vrij voor normale schepen Bouwactiviteit op volle kracht Dienstbode door rook gestikt 93ste jaargang Woensdag 12 december 1956 Derde blad no. 29010 (Ingez. Med.-Adv.) flfer «nerK RANG scaaü duidelijk op iedere Rangrol, alsook op het beschermend omhulsel van ieder Rangetje RANG, een product van de Kingfabrieken (Van een 6peciale verslaggever) Het element verrassing speelt in elk gewapend conflict een uiterst belang- ijjke rol, „Pearl Harbor" is met betrekking hiertoe voor de Amerikanen een lljjvend teken aan de wand. Btf de opstelling van het voor de Navo-landen [eldende verdedigingsschema is met deze factor terdege rekening gehouden. Het omvangrijke radar-net aan de grenzen van het Navo-territoir, waar aan de apparatuur dag en nacht in functie is, vormt een doeltreffende waar- lorg tegen elke vijandelijke aanval, welke bij verrassing zou worden uitgevoerd. IHAPE, het geallieerde hoofdkwartier in de omgeving van Parijs, weet onmid- |ellük wat haar te doen staat, indien een vijandelijke luchtmacht het Navo- ebled zou binnendringen. De evolutie in de radartechniek maakt het mogelijk ot ver achter het ijzeren gordijn te kijken". kernwapens van het nieuwste 6oort in de bestaande legerorganisaties. De verschillende Navo-landen hebben met betrekking hiertoe nog vele wensen en de ministers, die voor hun gebrui- Niet alleen streven de militaire des- mdigen bij SHAPE naar een perfec- mering van het alarmsysteem. Ge- •rkt wordt eveneens aan de verstevi- :g van wat generaal Gruenther het jhild" heeft genoemd. Dat schild wordt jvormd door mensen en materiaal (het tatste van de modernste makelij) die idanig moeten worden opgesteld en iel in bedrijf kunnen komen, dat het 'eet van de verrassing van de aanval it een minimum wordt gereduceerd. Dat de opbouw van de Navo-macht og verre van voltooid is. wordt in HAPE-kringen openlijk toegegeven. Hoe iu het ook anders kunnen in een or- inisatie, welke nog maar zo'n kort be- aan heeft als de Navo? Maar verkeerd is het te denken, dat en verrassende opmars der Russische Üvisies neerkomt op een weinig riskante fendeling. Geleide projectielen Veel is er de laatste weken gesproken ji geschreven over het geleide projec- |el. Dat de Sovjet-Unie ten aanzien jervan een voorsprong op Amerika seeft is op zijn zachtst gezegd overdre- èn. Ontegenzeglijk: de van de grond af [stuurbare raketten zijn in de commu- Sstische heilstaat tot een snelle ont- [ikkeling gekomen. Dat het wapen ech. kr als zodanig voor de SHAPE-deskun- igen veel nieuws inhoudt, moet op goede jonden worden betwijfeld. Hetgeen men l de Ver. Staten op dit gebied heeft we- jn te bereiken, is niet gering. Dat we- In de Russische militaire autoriteiten éer goed en het is mede die wetenschap, (elke het Kremlin tot nog toe ervan eeft afgehouden om onberaden stappen j doen. Vandaar dat bjj SHAPE d© berucht© Moskouse nota van 6 november j.l., waarin op verkapte wjjze met een eventuele raket-aanval op Londen en Parijs werd gedreigd, minder indruk maakte dan bij de gemiddelde man en vrouw in het Westen, die door het ge bral van de heer Kroesjtsjef ietwat uit het lood geraakte. j Mocht Moskou ooit tot een dergelijke wanhoopsdaad overgaan, dan zullen er minder dan twee uur verstrijken, voordat het Kremlin met de vernieti gende kracht van het Amerikaanse geleide projectiel zal kunnen kennis maken. Conventionele wapens [Over dit punt maakt men zich bij ftlAPE dan ook geen bijzondere zorg. paar de speciale aandacht naar uitgaat, i het moderniseren van het conven- lonele wapen. Een omvangrijke taak is ok op de inpassing van de tactische Dode en gewonde bij bedrijfsongeval Op het terrein van de Eerste Neder- mdse Coöperatieve Kunstmestfabriek Vlaardingen is een bedrijfsongeval ebeurd, dat aan een persoon het leven eeft gekost en waarbij een tweede werd ewond. Bij werkzaamheden in een loods soho- 111 twee pijpdelen van elkaar, ten ge- waarvan twee arbeiders, die op in ladder met deze werkzaamheden waren, kwamen te vallen. De 27- irige A. Schruijer uit Vlaardingen was r het ergste aan toe. Hij werd in zorg- 'ekkende toestand naar het ziekenhuis vergbracht waar hij in de afgelopen acht overleed. Een 58-jarige mede-ar- eider eveneens uit Vlaardingen, moest iet een zware hersenschudding in het iekenhuis worden opgenomen. Iets minder deviezen i Volgens de werkstaat van de Ned. Bank is de goudvoorraad onveranderd bleven en de netto deviezenreserve is weliswaar wederom gezakt, maar dit- jtiaal toch met een zeer Jclein bedrag, n.l. [og geen f.3 miljoen. Goud en devie- •en tezamen belopen nu f. 3997 miljoen. Dr. DREES OPENDE .5000 JAAR SCHRIFT EN SCHRIJVEN" ,Dr. W. Drees heeft gistermiddag in het Koninklijk Instituut voor de Tropen le Amsterdam als beschermheer van de ppositie een internationale tentoonstel ling geopend, die getiteld is „5000 jaar (chrift en schrijven". Deze expositie, die [ot 11 maart van het volgend jaar ge opend zal blijven, is samengesteld door pet Tropeninstituut en het Amsterdams Niriftmuseum naar aanleiding van het [O-jarig bestaan van de vereniging van paren in het schoonschrijven, steno grafie „Groote" en het machineschrij- pen. Zij geeft een overzicht van de wijze, Nar op de menselijke geest zich in de pop der tijden door middel van het [chrift heeft uitgedrukt: van de eerste Primitieve krassen in gletschergesteente [ot het beeldschrift van de 20e eeuw, de televisie. kelijke besprekingen in Parijs bijeen zijn gekomen, zullen daarbij voorgelicht door hun militaire experts deze ver langens ongetwijfeld ter tafel brengen. De strategische kernwapens mogen dan al een waarschuwende werking hebben, een veronachtzaming (een niet op peil houden dus) van het conventionele wa pen kan funest zijn. Op het hoofdkwar tier van SHAPE is men zich hiervan terdege bewust en het is op grond daar van dat men hiermede bij de verdere uitbouw van het verdedigingsstelsel rekening houdt. Treurige noodzaak SHAPE hoopt, dat men in de Navo- landen zal gaan inzien, dat een verdere militaire krachtinspanning helaas nood zakelijk zal zijn. Opvoering van het aan tal werkelijk parate divisies zal onder de huidige internationale omstandigheden nodig zijn. De strijdkrachten, welke onder de be velen van SHAPE staan, zijn thans vijf maal sterker dan in 1951. Doch van nog groter belang is, dat in deze jaren een gemeenschappelijk militair verdedigings plan is opgesteld, waaraan wel veel is gedokterd, maar dat ten aanzien van zijn kern geen veranderingen heeft on dergaan. Wanordelijkheden in Stettin Te Szczecin (Stettin), in Polen, heb ben zich wanordelijkheden voorgedaan, waarbij ruiten van het Sovjetrussische consulaatsgebouw werden ingeworpen. De ordeverstoorders poogden ook het ge bouw zelf binnen te dringen, doch dit werd hun door de politie belet. De ordeverstoringen begonnen toen een Poolse militieman een dronken man arresteerde. Omstanders bevrijdden de arrestant en vielen de militieman aan. Er vormde zich een vertoornde menigte, die een van de grote wegen van Szczecin blokkeerde, de ruiten van verscheidene tramwagens inwierp en verscheidene militiemannen een pak slaag toediende. Daarop trok men naar het Sovjetrus sische consulaatsgebouw, doch militie mannen en militairen wisten voor dit gebouw een einde aan de wanordelijk heden te maken. Verscheidene personen werden gear resteerd. TWEE NEDERLANDSE VERSTEKELINGEN. Twee jonge Nederlanders, zijn maan dag door de Franse politie van Marti- giues-Lavera in de Rhonemonding aan gehouden omdat ze als verstekeling aan boord van de Panamese tanker „Mira- flores" waren ontdekt. Op 8 november j.l. hadden de beide jongens (16 en 17 jaar) zich in Rotter dam aan boord van de „Miraflores" ver stopt. Zo maakten zij de reis naar Ame rika (Texas) en daarna van Texas naar Frankrijk. De „Miraflores" zal hen naar Genua brengen, vanwaar ze met een ander schip naar Rotterdam terug zul len keren. Reeds 32 bergingsschepen in Port Said De Brits-Franse bergingsschepen te Port Said hebben thans zeven wrakken geborgen, aldus heeft de Britse admiraliteit gisteren bekendgemaakt. Tot EI Cap is weer een vaargeul, welke alleen niet geschikt is voor zeer grote schepen. In Port Said bevinden zich thans 32 bergingsschepen. Andere zijn op weg of gereed om naar Port Said te varen. De Egyptische dienst voor het beheer van de havens heeft bekendgemaakt, dat met ingang van gisteren de vuurtorens aan en de lichtboeien in de Middellandse Zee en de Rode Zee weer werken. onmiddellijke vredesonderhandelingen" BRUG VOOR TROEPENVERVOER Het Egyptische leger heeft een brug over,het Suezkanaal gebouwd voor het vervoer van troepen naar het schier eiland Sinai, aldus is gisteren te Cairo bekendgemaakt, Volgens deze bekendmaking is het le ger al begonnen met het opruimen van mijnenvelden in de Sinai. MIJNENVELDEN BEKEND In gezaghebbende militaire kringen in Tel Aviv is gisteren verklaard, dat Is raël vrijwel alle kaarten van mijnen velden die de Israëlische troepen hebben aangelegd in een strook van 50 km breed ten oosten van het Suezkanaal, aan de staf van het V.N.-leger in Egypte heeft overhandigd. De kaarten van mijnenvel den elders in de woestijn van Sinai zul len pas na verdere besprekingen met de staf van het VN-leger beschikbaar wor den gesteld, aldus deze kringen. De sterkte van het politieleger van de Ver. Naties in Egypte is gisteren tot ruim 3700 man gestegen. LAATSTE ENGELSE DIPLOMAAT De laatste Britse diplomaat die nog in Egypte was, Leslie Coe, consul te Port Said, heeft zijn woning gisteravond verlaten en de sleutels van het consu laat overhandigd aan de Deense bevel hebber van de politietroepen der V.N. te Port Said. Coe keert naar Engeland terug. VRAAGT EGYPTE SCHADEVERGOEDING? Egypte zal misschien in de Algemene Vergadering van de Ver. Naties de kwestie ter sprake brengen van de ver goeding van de schade die door het Brits-Franse ingrijpen in het gebied van het Suezkanaal en de Israëlische aan val in de Sinai is aangericht, aldus is van gewoonlijk welingelichte zijde te New York vernomen. ISRAEL WIL VREDES ONDERHANDELINGEN Mevr. Golda Meir, de Israëlische mi nister van Buitenlandse Zaken, heeft gisteren in een rede te Washington ver klaard. dat de meest doeltreffende bij drage die de Ver. Naties kunnen leveren voor een blijvende regeling tussen Is raël en de Arabische landen „het bij eenroepen van Israël en zijn buren voor Israël moet een werkelijke garantie tegen agressie krijgen en vrijheid van scheepvaart door het Suezkanaal en de Golf van Akaba. Van Israëlische zijde is meegedeeld, dat het. grensverkeer voor pelgrims, die met Kerstmis van Israël uit een bezoek aan Bethlehem willen brengen, normaal Een groepje Egyptische officie ren. dat door de Israëlische troepei] tijdens de gevechten in de Sinai- woestijn krijgsgevangen werd ge maakt. kijkt met een mistroostige blik over de prikkeldraadafzetting van zijn kamp naar de vrije wereld- Op verschillende plaatsen in Israël zijn tentenkampen opgericht om de krijgslieden van president Nasser te legeren. „Ik heb Drees Een drankzuchtige oude zwerver stond voor de 17e keer terecht Wéér naar Veerhuizen (Van onze Haagse redactie) Een zwaargebouwd man met grijs haar en een witte stoppelbaard stom melde de rechtszaal binnen. De offi cier van Justitie las de tenlastelegging voor: de man, 75 jaar oud. had in november van dit jaar als landloper zonder middelen van bestaan rondge zworven. „U hebt geen raadsman"?, vroeg de president van de Rechtbank te Den Haag. „Ik heb Drees", dreunde de stem van de man, die meteen een omstan dig verhaal over zichzelf wilde be ginnen. „Stelt U geen prijs op een verdediger"? onderbrak de president. „Nou daar heb ik geen verstand van", zei de man. De president was dat niet met hem eens: „U bent anders al 16 keer veroor deeld wegens openibare dronkenschap en landloperij, dus zo langzamerhand kunt U het weten". „Ik heb het altijd zonder advocaat ge daan", besloot de man. Lopend naarSchiedam! Daarna nam de president de feiten door. De oude zwerver was in augustus j.l. met proefverlof gegaan uit de Rijks werkinrichting Veewhuizen. Men had hem ondergebracht in een tehuis aan het Groenewegje te Den Haag. Zoals alle daar wonende heren kreeg ook de verdachte wekelijks zakgeld. Sociale Be langen had verdachte al voorzien van kleren en schoenen. Al het zakgeld werd steeds ogenblikkelijk na ontvangst door verdachte in sterke drank omgezet. Zelfs verkocht hij zijn kleding om nog meer te kunnen drinken. Ruzie in het kosthuis waar hij herhaaldelijk dron ken binnenkwam kon natuurlijk niet uitblijven. Op 7 november j.l. nam de man de benen. Waar hij bleef weet men nu nog niet, maar het staat vast dat hjj 'op 13 november te voet naar Schie- Lastige list De list, die smokkelaars in de afgelopen nacht gebruikten om de politie van zich af té schudden, heeft vele automobilisten een la- tertje bezorgd. De politie zat hen dicht op de hielen. In razende vaart vloog de tien tons vracht auto. voorheen gebruikt als leger wagen, o-ver de wegen in de rich ting Beoht, St.-Oedenrode en Oss, maar de politieauto's kwamen dichter- en dichterbij. Het leek nog slechts een kwestie van tijd voor de arrestatie een feit zou zijn. In het nauw gedreven, namen de smokkelaars echter een uiterste middel te baat: zij strooiden scherpe pikken op de weg. Het had succes, hun achtervolgens werden uitgeschakeld door lekke banden. Maar niet alleen zij. AI spoedig stond er een flinke rij auto's met lekke banden. Eén autobus liep zelfs vier lekke ban den op. De chauffeurs bleef niets anders o-ver dan hun wagens ach ter te laten. De politie speurt nu nog ijverig naar de daders Krijgt Malenkof gelijk? Russisch plan tot verhoging verbruiksgoederenproduktie Gestimuleerd door les van Hongarije en Polen Waarschijnlijk zal binnenkort een nieuwe campagne in de Sovjet-Unie worden bekendgemaakt voor een sterke vergroting van de produktie van Hogere produktie don in 1955 „De bouwactiviteit in het eerste halfjaar van 1956 heeft, de weersom standigheden in een deel van de pe riode in aanmerking genomen, goede resultaten opgeleverd. De produktie is nog in geen enkel eerste half jaar se dert de bevrijding zo hoog geweest. De woningbouw heeft hiervan, dank zij de gevoerde afremmingspolïtiek, in behoorlijke mat© geprofiteerd. Het ge hele produktieapparaat bleek nage noeg ten volle benut te zijn. Het aantal afgegeven bouwvergun ningen voor woningen was zeer hoog. Ook het bedrag voor vergunningen in zake de bouw van industrieën is be langrijk opgelopen. In enkele andere af delingen vertonen de bedragen, die met de afgifte van bouwvergunningen ge moeid zijn, een lagere tendens dan in de eerste helft van het vorig jaar. Dit is een gevolg van de sedert 1 augustus 1955 in werking getreden reguleringsmaat regelen. Het aantal in uitvoering zijnde wo ningen stijgt nog steeds. Verwacht kan worden, dat deze stijging nog wel enige maanden zal aanhouden". Aldus de con clusies van de driemaandelijkse publi- katie van het ministerie van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid, waarin de resultaten van de bouwactiviteit gedu rende het eerste halfjaar van 1956 uit voerig worden behandeld. Aan alle bouwwerken tezamen werd in het eerste halfjaar van 1956 een be drag van f.959 miljoen verwerkt tegen f. 777 miljoen in dezelfde periode van 1955 en f. 770 miljoen in het eerste half jaar van 1954. Het hogere bedrag t.o.v. het eerste half jaar van 1955 is ten dele een gevolg van prijsstijging. Wanneer deze in aanmerking wordt genomen blijkt de produktie toch veel hoger te zjjn geweest dan in de eerste helft van 1955. De factoren, die aan deze hogere produktie hebben mede gewerkt, zijn: minder onwerkbare da gen, een bescheiden, maar toch merk bare stijging van het aantal in de wo ningbouw werkzaam zijnde arbeiders en. vooral buiten de woningbouw, een toenemende mechanisatie. Voedsel voor Boedapest LAATSTE TRANSPORT VÓÓR KERSTMIS Tussen het internationaal comité van het Roode Kruis te Genéve en de V.N. is een overeenkomst tot stand gekomen inzake de hulpverlening in Hongarije; voorts heeft het comité een programma order opgesteld voor de verdeling van voedsel in Boedapest waarbij 173000 kinderen onder de 6 jaar dagelijks een rantsoen van 100 gram melk zullen ontvangen, terwijl aan 50.000 tot 150.000 schoolkinderen van 6 tot 16 jaar dagelijks een warme maaltijd zal worden verstrekt. Het. Ned. Roode Kruis zal aan deze arbeid deel nemen door het zenden van voedsel en door het deelnemen aan de colonnes, die de voorraden naar Boeda pest brengen. Een vierde transport Hongaarse vluchtelingen zal naar alle waarschijnlijkheid aan het eind van deze week in Nederland arriveren en wederom door het Ned. Roode Kruis in de Jaarsbeurshallen worden ontvangen. Het laatste transport vluchtelingen zal vermoedelijk nog voor Kerstmis aan komen. verbruiksgoederen en van de woning bouw, mogelijk tenkoste van de zware industrie, zo verklaarden gewoonlijk welingelichte kringen te Moskou. Sommige berichten spreken van een verdubbeling van de grondstoffen voor de ontwikkeling van de industrie van verbruiksgoederen en over een toewij zing voor de woningbouw van 40 pro cent van de gelden, die voor alle soorten bouwwerken beschikbaar worden ge steld. Hoewel de juistheid van deze cij fers niet bevestigd kan worden, ziet men er te Moskou een betrouwbare aanwij zing in van de omvang van de nieuwe poging, welke gedaan zal worden om de levensstandaard te verhogen en althans enige van de meest essentiele wensen van de bevolking bevredigen. Westelijke waarnemers zjjn van mening dat deze verrassende verande ring wordt ingegeven door de sterker wordende aandrang van arbeiders en boeren op een beter leven en door de les, welke uit Hongarije en Polen werd getrokken. Ongeveer twee jaar geleden moest Ma lenkof aftreden na sterke kritiek binnen de partij, dat de produktie van ver bruiksgoederen te sterk werd bevorderd In de begroting van dit jaar kreeg dé industrie voor verbruiksgoederen nog geen vijf procent van de gelden, die voor kapitaalinvesteringen werden toege wezen. De thans overwogen vergrotingen schijnen even groot of zelfs groter te zijn dan die tijdens de twee jaar, dat Malen kof premier was. PROCES TEGEN DJILAS Het proces tegen Milovan Djllas, voor malig Zuidslavisch vice-president, be gint vandaag, aldus meldt het Zuid- slavische persbureau Tanjoeg. De 45-jarige Djilas, die 19 november werd gearresteerd, wordt beschuldigd van het publiceren van een artikel in de bui tenlandse pers waarin hij „feiten ver draaide en de openbare mening in de wereld verkeerd voorlichtte over Zuid- Slavië's buitenlandse politiek en binnen landse orde. waardoor hij voedsel gaf aan een lastercampagne tegen Zuid- Slavië". dam ging (dacht hij daar jenever bronnen te vinden?) en dat hij op 14 november op dezelfde wijze, zonder een cent op zak, weer terugging naar Den Haag. Hij werd door de politie 's nachts aan gehouden, toen hij aanstalten maakte op de Amsterdamse Veerkade, te Den Haag, in een geparkeerd staande auto te gaan overnachten. „M'n jas heb ik niet verkocht", zei de man, „ik had een aanrijding gehad en er was een scheur in gekomen". „U zult een stuk in uw kraag bedoe len", veronderstelde de president. De verdachte ontkende. „Nee hoor, die keer was ik nuchter". De officier van Justitie eiste tenslotte tegen de oude zwerver een hechtenis- straf van één week en plaatsing in de Rijkswerkinrichting voor de tijd van anderhalf jaar. Uitspraak 18 december. 'Ingez Mert-Adv.) (Speciale berichtgeving) Gistermorgen omstreeks half tien is brand ontstaan op de zolderverdieping van het huis Stationsplein 3, te En schede. bewoond door dr. G. E. Rut gers. De inwonende dienstbode, mej. G. de Vries, die onmiddellijk na de ontdekking van de brand naar de zol der ging om te proberen de inhoud van een klerenkast in veiligheid te brengen, is door rookverstikking om het leven gekomen. De brand is vermoedelijk ontstaan bij werkzaamheden op de zolder van het aangrenzende pand, Stationsplein 2. Daar was men bezig met het lassen van de centrale verwarming. Enkele buisjes werden in de scheidingsmuur geslagen, waarna met lasapparaten werd gewerkt. Toen uit een van de buisjes rook kwam, bleek dat de einden daarvan uitmond den op de zolder van het pand no. 3, waar de vlam houtwerk deed ontbran den. Mej. De Vries en de andere bewoners van het doktershuis begaven zich direct naar boven om te proberen goe deren te redden, want de brand liet zich aanvankelijk zeer ernstig aanzien. Rook baande zich dfeigend een weg door het met pannen gedekte dak. Terwijl de andere bewoners op de eerste étage verbleven, ging mej. De Vries naar de zolder, waar een kleren kast was. Toen men haar miste en ging zoeken, vond men haar levensloos. De brandweer was het vuur spoedig meester en de brandschade was niet groot; wel was er aanzienlijke water schade. Amsterdamse raadsleden vertrokken TOEN CPN-LID SPRAK De niet-communistische leden van de Amsterdamse gemeenteraad en alle wethouders hebben gistermidda-g voor de tweede maal in korte tijd de raad zaal verlaten, teen het CPN-raadslid, de heer L. Seegers, bij de algemene beschouwingen over de gemeentebe groting voor 1957 uitvoerig de ziens wijze van zijn partij uiteenzette over de gebeurtenissen in Egypte en Hon garije. Een opmerking van een der raadsle den, of wellicht de begroting voor bui tenlandse zaken aan de orde was, liet de voorzitter, burgemeester d'Ailly, on beantwoord. Direct daarop verlieten ae raadslieden hun zetels. De heer Seegers vroeg, sprekend over „het door bombardementen en militaire macht veroorzaakte leed onder de Egyp tische burgers", of B. en W. bereid zijn voor deze slachtoffers een hulpactie op touw te zetten, zoals het college dit in dertijd ook voor Hongarije heeft ge daan. Na de uiteenzetting; van de heer Seegers zei de burgemeester: „Ik kan mjj voorstellen dat de raad wegliep tijdens uw zeer eenzijdige politieke be schouwing, want er klonk geen woord van afschuw en deernis met het ge beurde in Hongarije door en daarover ben ik zeer teleurgesteld". Zakenleven acht1 afbetalings- krediet geen gevaar Het zakenleven vreest, dat de econo mische expansie zal worden afgeremd door beperking van het afbetalingskre diet, aldus blijkt uit een enquête, die de Internationale Kamer van Koophandel onder zakenlieden uit elf landen heeft gehouden. Volgens de I.K.K. worden er bijna uitsluitend duurzame verbruiksgoederen zoals auto's en meubelen op afbetaling gekocht en wordt het gebruik van af betalingskrediet algemeen beschouwd als een gezonde prikkel voor de produk tie en de werkgelegenheid op grond van de grotere vraag, die het schept. De meeste zakenlieden zijn van oordeel, dat het kopen op afbetaling niet aan wettelijke beperkingen mag worden onderworpen, afgezien dan van een voudige waarborgen, die de koper tegen uitbuiting moeten beschermen.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7