SPRINGBOK Huisvesting voor het onderwijs komende jaren uiterst moeilijk Tien jaar Kinderfonds Unicef Met een enkel woord BETALING PER GIRO VAN ABONNEMENTSGELD Agenda WOENSDAG 12 DECEMBER 195« Eerste nota van minister Cals Voor 1957werd 150miljoen uitgetrokken De huisvesting van de leerlingen zal op vrywel het gehele terrein van het onderwijs in de komende jaren grote moeilijkheden opleveren. Aan de ene kant ziet men bij vrijwel alle takken van onderwijs een toeneming van het aantal leerlingen èn ten gevolge van de groei der bevolking èn ten gevolge van een verhoging van de belangstelling; aan de andere kant heeft men te maken met beperkende bepalingen ten aanzien van de uitvoering van bouw werken wegens gebrek aan arbeidskrachten, waardoor ook de bouw voor het onderwijs wordt geremd. Het is niet onmogelijk, dat. afgezien van verschuivingen in de belangstel ling voor bepaalde takken van onder wijs, ook eventuele andere factoren ertoe zullen nopen in de gedachte onderlinge verdeling van het uitge trokken volumen van 150 miljoen gul den In de loop van het Jaar enige wijziging te brengen. Geboortepiek '46-'47 nu naar ulo en vglo Het uitzonderlijk hoge aantal ge boorten in de jaren 1946 en 1947 schept bovendien in de komende ja ren vooral voor het uitgebreid lager onderwijs, het nijverheidsonderwijs en het voorbereidend hoger en mid delbaar onderwijs bijzonder grote behoeften. Aldus minister Cals in de zojuist verschenen eerste nota over het bouwvolume voor het onderwijs. Het vraagstuk van de huisvesting van het onderwijs vervult de minister dan ook met grote zorg. Zeker zal niet aan alle op zich zelf genomen gerechtvaar digde wensen kunnen worden voldaan en zullen, mede om de uitzonderlijke grote behoeften tengevolge van de ge boortepiek van 1946 '47 op te vangen, nood oplossingen moeten worden aan vaard. zoals huisvesting in barakken e.d. Bovendien zal voor vervanging van feitelijk ongeschikte verblijven, evenals bij de woningbouw, slechts het aller noodzakelijkste kunnen worden gedaan De minister heeft gemeend akkoord te moeten gaan met een vaststelling van het volumen voor de sector scho len van het bouwprogramma 1957 van 150 miljoen gulden. (1956 115 miljoen gulden). Dit volumen van 150 miljoen gulden is opgebouwd uit de volgende volumina voor de onderscheidene takken van onderwijs: in miljoenen gulden: kleu teronderwijs 8. gewoon lager en voort gezet gewoon lager onderwijs (exclusief gymnastieklokalen) 21. buitengewoon lager onderwijs 3, uitgebreid lager on derwijs (excl. gymnastieklokalen) 11, gymnastieklokalen voor g.l.o.. v.g.l.o. en u.l.o. 7.5. kweekschoolonderwijs en op leidingsscholen voor kleuterleidsters 4, voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs 26.5. lager nijverheidsonder wijs voor jongens 24. nijverheidsonder wijs voor meisjes 10. uitgebreid tech nisch onderwijs 5. middelbaar nijver heidsonderwijs 5. hoger onderwijs exclu sief Delft en Eindhoven 19. internaten, seminaria en landbouwscholen 6. Geen uitbreiding Zestienlioven (Van onze parlementaire redacteur) In het debat over de begroting van Verkeer en Waterstaat hadden enkele Kamerleden de vrees uitgesproken, dat Rotterdam wel aandrang zal uitoefenen het nieuwe vliegveld Zestienhoven uit te breiden. Zij meenden, dat in Neder land slechts plaats is voor één groot vliegveld. Minister Algera gaf gisteren de Kamerleden de verzekering, dat de regering aan de gemeente Rotterdam duidelijk te kennen heeft gegeven dat aan het vliegveld Zestienhoven slechts beperkte mogelijkheden kunnen wor den geschonken. Aan eventuele aan drang van Rotterdam tot verdere uit breiding zal de regering niet kunnen voldoen. ..Ik geloof, dat deze verklaring dui delijk is", aldus de minister, die van mening is. dat Schiphol toereikend zal zijn om ook in de behoeften van Rotter dam te voorzien, vooral wanneer door de Rijksweg 4a een snellere verbinding tot stand komt. Eerste Kamer over pensioen-wetsontwerpen Van verschillende kanten in de Eer ste Kamer is geklaagd over de ge haastheid. waarmee dit College de pensioen-wetsontwerpen moet behan delen. Dit blykt uit het voorlopige verslag der Kamer over deze wetsontwerpen, die strekken tot beperking van de uit betaling van een overheidspensioen by gelijktijdige aanspraak op een pen sioen krachtens de Algemene Ouder domswet, tot verhoging van burgerlijke en militaire pensioenen met een alge mene toeslag en tot wijziging van de stelsels van berekening dezer pen sioenen. Verscheidene leden zouden het heb ben toegejuicht, als voor de z.g. mini mumlijders onder de gepensioneerden een aftrekpercentage van 1H tot een pensioengrondslag van f. 4000 zou zijn vastgesteld. De zorgen van deze groep van gepensioneerden zouden dan eniger mate verminderd zijn. Sommige leden merkten op, zich te kunnen verenigen met het gekozen sy steem, dat de pensioenen eerst zullen worden aangepast aan het thans nood zakelijke niveau, voordat men zal over gaan tot beperking van de uitbetaling van een overheidspensioen bij gelijk tijdige aanspraak op een pensioen krachtens de Algemene Ouderdomswet. Zij bestreden diegenen die menen, dat hiervan een bevoordeling van de mid delbare en hogere ambtenaren ten op zichte van de lagere ambtenaren sprake zou zijn Enige leden en vele andere leden, die zich konden verenigen met de verhoging der overheidspensioenen met een algemene toeslag, bleven een auto matische aanpassing der pensioenen aan het salarispeil der nog in dienst zijnde ambtenaren, zoals voorgesteld door de Staatscommissie tot herziening van de pensioenwetgeving, gewenst achten. Een aantal leden daarentegen toonde zich huivering voor de totstandbrenging van een waardevast pensioen. Sommige leden achtten het wenselijk dat de regering spoedig een beslissing zal nemen ten aanzien van de door de Staatscommissie tot herziening van de pensioen wetgeving voorgestelde wij ziging, ertoe strekkende de totale bij drage van 16.1 tot 20% op te voeren. GRIEKSE CYPRIOTEN DOODGESCHOTEN Verzetslieden hebben maandagavond te Frenaros, een dorpje ten zuiden van Famagusta. twee Griekse Cyprioten doodgeschoten Een van hen werd in zijn bed doodgeschoten ,de tweede in een café. (Ingez. Med.-Adv.) Graag geschonken «net smaak gedronken Vele aanslagen in Noord-Ierland Ierse nationalisten hebben vanoch tend in Noord-Ierland een reeks aansla gen gepleegd. Ten gevolge van een bom ontploffing werd een doorzendstation van de BBC te Londonderry zwaar be schadigd. Bij een kazerne te Armagh werd een wachtpost beschoten. Toen het vuur werd beantwoord, trokken de aan vallers zich terug. Te Magherfelt werd het gerechtsgebouw door een ontplof fing ernstig beschadigd. Voorts vonden er explosies plaats te Castlederg, Stra- bene en Omagh. In geheel Noord-Ierland ie de politie gealarmeerd. '/t Moscatel Zoete, rode Kaapse wijn, waarvan Uw gasten evenveel zullen genieten als Uzelf. Geïmporteerd door OUD-Haarlem Het noodweer boven Oost-Java SCHADE 7 MILJOEN ROEPIAH. Bli,jkens een door het provinciale bestuur in Soerabaja uitgegeven com muniqué. zijn door de stormen en overstromingen, welke de vorige week oost-Java hebben geteisterd, 69 per sonen gedood en 184 ernstig gewond. 200 personen worden nog vermist. De aangerichte materiële schade be draagt 7 miljoen roepiah. Er werden 13 000 huizen vernield, waardoor 75.000 mensen dakloos zijn geworden. Voorts zijn 75 vissersboten gezonken, terwijl duizenden hectaren sawah onder water kwamen te staan. Naar verluidt werd de dessa Moentjar, in het district Blambangan. volkomen verwoest. Zoon van Horvatb gevlucht (Van onze correspondent uit Wenen) De 30-jarige zoon van de tegenwoor dige Hongaarse minister van Buiten landse Zaken, Korvath, is naar Oosten rijk gevlucht. Hij beschouwt de toestan den onder de regering van Kadar, waar van ook zijn vader lid is, onhoudbaar en als een hoon voor de menselijkheid. Ook de gescheiden vrouw van Hor- va th's zoon is in Wenen aangekomen. Tevens heeft de oud-secretaris van de tegenwoordige Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken in Oostenrijk asiel recht aangevraagd. Gerechtigheid vóór liefdadigheid Oproep massale verbetering ellendig lot, (Speciale berichtgeving) Onder een goede wereld moet worden verstaan, een wereld, welke wordt bewoond door gezonde kinderen, die een gelukkige toekomst tegemoet kunnen zien. Kinderen over de gehele wereld doen een beroep op ons geweten en gevoel voor gerechtigheid, zolang de helft dezer kinderen geen toekomst heeft en twee derden aan ondervoeding en ziekten lijdt. Liefdadigheid alleen is hier onvol doende! Deze woorden vormden de kern van het vlammende betoog, dat pater S. Jelsma M.S.C. gisteravond hield onder de titel ..Om de toekomst van kinderen" op een bijeenkomst in de Ridderzaal te Den Haag. Deze avond was georgani seerd ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van het Kinderfonds der V.N. (Unicef) door het Nederlands Comité Unicef. Pater Jelsma wenste het Kin derfonds geluk met de reeds bereikte, enorme resultaten, die zich speciaal op het terrein van de verzorging der jonge moeders en kinderen bewegen, en sprak de hoop uit, dat alle volken der aarde zich als een moeder het meestal ellen dige lot der kinderen zouden aantrek ken, zodat een massale beweging kon ontstaan om daarin verbetering te bren gen. „De toestand van het kind in tropische gebieden" vormde het onderwerp, waar over dr H. A. P. C. Oomen aan de hand van de tydens zijn vele reizen opgedane ervaringen het een en ander vertelde, dat speciaal het licht deed schynen op de meer dan ellendige toestanden, waar in kinderen en moeders in de onderont wikkelde gebieden moeten leven. De onkunde der moeders, het gebrek aan goede voeding en hygiënische ver zorging en de vaak miserabele armoede zjjn kwaden, waartegen de Unicef met kracht ten strijde trekt. Maar tegen over de geweldige problemen, voelen wij ons, die „experts" worden ge noemd, slechts „amateurs**, zo merkte spreker op. Materiele steun zal zeker niet voldoende zijn. Ook ons land kan meer doen! Wij hebben een interna tionale naam op het gebied van de kinderhygiëne en de tropenkunde. Sa menwerking tussen deze twee elemen ten kan grote resultaten hebben. De wereld is niet klaar met groot scheepse economsiche plannen, wanneer daarbij twee der belangrijkste facetten van onze samenleving moeder en kind worden vergeten, aldus dr. (Ingez. Med.-Adv.) Nieuwe gezant van Tito in Boedapest (Vn onze correspondent uit Wenen) Tot de nieuwe Joegoslavische gezant te Boedapest is de jonge en begaafde diplomaat Kopicic benoemd. Hij zal echter pas naar Boedapest vertrekken wanneer de Hongaarse regering een te- vredendstellend antwoord heeft gegeven op de jongste Joegoslavische nota, o.a. inzake de verblijfplaats van Imre Nagy. (Ingez. Med.-Adv.) Bescherm Uw W keel en voorkom - verkoudheid met (Ingez Med.-Adv.) F W V V W C ^7 Een schepje BUISMAN bij de koffie doet wonderen. Ook bij Nescafé en andere soorten oplosbare koffie is een beetje BUISMAN onmisbaar. O £25 £2» sz? W W W Oomen. Slechts het loslaten van eenzij dige Westerse oplossingen en het op stellen van reële programma's zal een stap in de richting van een mogelijke oplossing der gigantische problemen kunnen zijn. Mevrouw E. van den Bosch- de Jongh sprak in haar causerie „Hoe een moeder het werk van Unicef ziet" de dank uit namens alle moeders die door het Kinderfonds zijn geholpen. Met vele voorbeelden toonde zy boven dien aan. hoe groots van opzet het werk is, dat de Unicef sinds haar oprichting in 1946 heeft verricht. SUPER STRAALVLIEGTUIG VOOR ENGELSE LUCHTVAART? Het gemeentebestuur van Londen wil in samenwerking met de Engelse lucht vaartindustrie een straalverkeersvlieg- tuig ontwikkelen, dat sneller dan het geluid zal kunnen vliegen met 200 pas sagiers aan boord. Het ligt in de bedoe ling binnen tien jaar een dergelijk toe stel op de wereldmarkt te kunnen bren gen. BINNENLAND In de keet van het loodgietersbedrijf Fa. E. J. van Schuppen te Veenendaal is Ingebroken: aan materiaal Is voor circa 14000 meegenomen. De politie heeft de zaak in onderzoek. De Commissaris der Koningin in de provincie Drenthe, mr. J. Cramer, heeft gisteravond de culturele prijzen van Drenthe over 1955 uitgereikt, waarvoor la aanmerking kwamen de schrijver Ben van Eysselsteijn. de toneelvereniging .Diever" en het Emmer Lyceum. De Westduitse autoriteiten hebben machtiging verleend voor invoer uit Ne derland van boomkwekerijprodukten en kasplanten ter waarde van 2.5 miljoen DM. ander plantmateriaal ter waarde van 850.000 DM. en hubridlsch maiszaad ter waarde van 150.000 DM. Een delegatie van het Sowjetrussische ministerie van verbindingen heeft van 5 tot 10 december on6 land bezocht als gast van het hoofdbestuur der PTT. De Russen hebben besprekingen gevoerd over Inscha keling van de K.L.M. bij de verzending van Russische luchtpost naar verschillende delen van de wereld De delegatie bestu deerde voorts de techniek en de mecha nisatie van het postvervoer ln ons land. De Ned. Christelijke Boeren- en Tuin- dersbond zal op 4 en 5 Januari in het Henry Dunanthuls te Zeist zijn Jaarlijkse tuinbouwconferentle houden. De eerste secretaris van de ambas sade van Australië en mevrouw Fred J. Homer hebben gisteravond een zeer dTuk bezochte ontvangst gehouden in hun wo ning te Wassenaar. In het Gemeentemuseum te Arnhem zal van 16 december tot 10 Januari de ten toonstelling ..De best verzorgde 50 boeken van 1955" worden gehouden. De burgemeester en mevrouw d'Ailly- Frltz zullen op vrijdag 28 en zaterdag 29 december a.s. telkens van 35 uur namiddag in het Koninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam, afscheids recepties houden. Gisteravond is de 28-Jarlge wever J. H. J. Nlbbellnk uit Haaksbergen om het leven gekomen, nadat hij met zijn brom fiets tengevolge van het slechte zicht tegen een rechts van de weg lopende voetganger was gereden en viel. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. De politie te Delft heeft zeven Jon gens ln de leeftijd van 17 tot 19 Jaar ge arresteerd wegens diefstal van gereed schappen. regenpakken en een fototoestel uit een werkkeet op het ln aanleg zijnde sportpark bij de Brasserskade in Delft. De 8-Jarige Willemtje Scholtens uit Norg (Dr.) is tengevolge van een ongeluk, dat haar gisteren overtowam, overleden in het ziekenhuis te Assen. Zy kiwam onder een vrachtwagen met aanhangwagen en had daarbij een gebroken en ten dele ont vleesd been en bovendien een ernstige hersenschudding opgelopen. Willemtje was enig kind. De Jaarlijkse transitodag van het Verbond van de Nederlandse Groothandel zal op dinsdag 8 Januari worden gehou den ln het Kon. Instituut voor de Tropen te Amsterdam. BUITENLAND De Duitse vogelkenner dr. Max Heinz is naar Londen gevlogen om te trachten het leven van de honderden zwanen uit de Thames te redden die besmeurd zijn met ruwe olie. De olie stroomt de rivier af uit een gekapseisde boot. Ruim honderd van de zwanen zijn reeds gestorven, maar men heeft thans 384 vogels ln behande ling. die een goede kans maken het te ..halen". De gemeenteraad van Saarbrücken heeft de Saarlandse minister van Binnen landse Zaken, Fritz Schuster, tot burge meester van de stad. gekozen. Het Britse Lagerhuis heeft gister avond zonder stemming een wetsontwerp goedgekeurd, waarbij de Goudkust op 6 maart a.s. onafhankelijkheid binnen het Britse Gemenebest wordt verleend. Het regionale tribunaal van Warschau heeft gisteren drie leiders van het verzet tijdens de oorlog gerehabiliteerd. Zij waren tot zware gevangenisstraffen veroordeeld op beschuldiging van collaboratie met de nazi's. Het tribunaal verklaarde onder meer. dat de verzetsleiders veroordeeld wa ren op grond van bekentenissen welke waren afgedwongen. Een exprestrein is gisteravond nabij Colomb Beohar in Algerië op een mijn ge lopen en ontspoord. Zeven personen kwa men om het leven en zes werden gewond. Het nieuwsbureau Nieuw China heeft bekendgemaakt, dat in Frankrijk, België en Nederland geproduceerde goederen voortaan ln communistisch China zullen worden Ingevoerd vi% de pas aangelegde haven Tsam Kong. de-grootste van Zuld- China. Deze haven zal op 15 december officieel worden geopend voor zeeschepen. Marckko is lid geworden van de in ternationale organisatie voor burgerlucht vaart, waarvan de zetel te Montreal Is gevestigd. De organisatie telt thans zeven tig leden. Op een velling te Parijs is een brief, die de Franse filosoof en wiskundige René Descartes ln 1635 aan de Nederlandse wis kundige en sterrenkundige Chrlstlaan Huygens heeft geschreven, voor 2.1 mil joen francs (ongeveer 21.000 gulden) ln andere handen overgegaan. Het tribunaal van de koninklijke Marokkaanse strijdkrachten te Meknes heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen vijf Marokkanen die beschuldigd waren van moord, brandstichting of medeplich tigheid daaraan. Een Marokkaan werd ter dood veroordeeld, de anderen kregen ge vangenisstraffen. Onze kwartaal- en maandabonnees, die de voorkeur geven aan beta ling per giro, verzoeken wy vrien delijk de overschrijving te verrich ten vóór de 1ste van de maand, resp. vóór de eerste dag van ieder kalenderkwartaal. Alleen dan kunnen zij er zeker van zyn, dat geen kwitantie wordt aan geboden. De abonnementsprijzen zyn: per maand f2.35 per kwartaal f 7. Ons gironummer is 57055 WOENSDAG. Den Burcht (Jacobazaal)Friese Sinter klaasavond. 7.45 uur nam. Rapenburg 61. Alg. Anthroposophische Ver. Spr. H. D. van Goudoever over „Reïncarnatie en Karma". 8.15 uur nam. Schouwburg: K. en O. R'dams Toneel „De volle waarheid". 8 uur nam. Sohouwburg: Schoolvoorstellingen „De beer en de pasja". 9 en 11 uur voorm. Clubhuls „Westerkwartier" (Ten Kate- straat)Voorlichtingsavond „Het Groene Kruis". 8 uur nam. Academie: Prof. mr. F. M. baron van As beck over Suez- en Panamakanaal. 7 3/4 uur nam. Groenesteeg 16. Jeugdbij eenkomst „Jong Nederland voor Christus". Spr. de heer P. Bardelmeijer. 8 uur nam. Leiderdorp (Ned. Herv. Kerk): Ad- ventsdienst. Spr. ds. G. P. Klijn. 8 uur nam. DONDERDAG Academie: Ned.-Griekse Culturele Sa menwerking. Spr. prof. dr. Angelo Pro- kopiou over Byzantijn» Griekenland. 8.15 uur nam. Rapenburg 61: K. en O. Mr. F. Borde- wyk bespreekt eigen werk. 8 uur nam. Zomerzorg: Streekvergaderlng Chr. Hist. Unie. 3| en 74 uur nam. Het Gulden Vlies: Kerstbijeenkomst Ned. R.K. Middenstandsbond. 8.15 u. nam. Stadszaal (grote zaal): L.K.K. „Voor Allen". Gaspar Cassado en Gerard Hen- geveld. 8 uur nam. Zulderkeric: Adventsappèl. 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Spr. K. C. van Oos- sanen over „Gods passiespel ln de woestijn". 8 uur nam. Oegstgeest, Emmalaan 69Muziek avond Broederschap van oud-padvinders. 8 uur nam. Warmond *t Trefpunt. Uitvoering „Warmonds Fanfare". 8 uur nam. Wassenaar: Verenigingsgebouw. Nut van 't Algemeen. Spr. Maurits Dekker. Ond. „Waar wij om lachen". 8 uur nam. In den Vergulden Turk: V.V.D. Spr. drs. H. A. Korthals over Europese samenwer king. 8 uur nam. Haagweg 14. Vogelshow „Avibus", ope ning 7.30 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): Ver. v. oud leerlingen Ambachtsschool. Lezing over kabels. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Ver. voor Paedago- giek. Spr. D. L. Daalder. 8 uur nam. Inst. v. Prev. Geneeskunde: K. en O.- oursus. Van kind tot volwassene". 8 uur Veemarktterrein: Vebo Kerstvee-ten toonstelling 82 uur (opening 10 uur ln 't Schuttershof). Rehoboth: Vragena-vond A.R. Kiesver. over gemeentepolitiek. 8 uur nam. Rehoboth: Geref. Gem. onder 't Kruis: Spr. ds. J. A. swink over „Atoomsplitsing en wereldgericht". 8 uur nam. 't Schuttershof: Opening Vebo-Kerst- veetentoonstelltng. 10 uur voorm. Warmond 't Trefpunt. .Uitvoering „Warmond» Fanfare". 8 uur nam. ZATERDAG De Lakenhal: Opening tentoonstelling ..Ars Aemula Naturae". 3 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Jaarfeest Ac cordeonver. D.V.V. 8 uur nam. Hooigraoht 84: Hum. Verbond. Spr. dr. O. Noordenbos. 10.30 uur voorm. MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. DINSDAG Casino-theater: K. en O. Filmstudie- kring „Tempi Nostri". 9.15 uur nam. Stadszaal (grote zaal): „Con Amore" zingt het Welnachtsoratorlum van J. S. Baoh. 8 uur nam. De Doelen: Genootschap Nederland— Engeland. Spr. mr. D. Ooieman. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Ned. Legermuseum: Lustrumtentoon stelling „Pro Patrla". Werkd. 105 uur; zondags 15 uur (t/m. 16 december). Prentenkabinet (Kloksteeg)Fototen toonstelling Ned. Fotografen Kunstkring (t/m 31 december). Trianon ..Gevechtsklaar", 14 Jr. Werk dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Lldo „Drum beat", 14 Jr. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. I.uxor „De kapitein van Köpenlck" a.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45 .7 en 9.15 uur. Casino Vrijdag, zaterdag en zondag „Doctor at sea' Maandag, dinsdag, woensdag en donderdag „De Rode Schoentjes". Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45 .7 en 9.15 uur. B«* ..Johnny Congo". 14 Jr. Werkda gen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Monan". De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 15 december 8 uur waar genomen door: Apotheek Herdingh en Blanken. Hogewoerd 171 tel. 20502- Apo theek Reyst. Steenstraat 35. tel. 20136 en Apotheek Oegstgeest. Wilhelminapark 8. Oegstgeest. tel. 26274. BH geen gehoor bjj üw hulsarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur). bi d p ft 5 fii G Ie e £3 +2t- Ges Stockholm zwaar bew. zzw 2 1 0 Oslo regenbui windstil 0 0.3 Kopenhagen half bew. 1TW 9 5 9 Aberdeen regen zzo 6 3 0.1 Dublin geh. bew. zzw 8 12 2 Londen geh. bew. z 2 9 10 Amsterdam geh. bew. zw 6 9 13 Brussel motregen zw 8 7 5 Parijs regen zzw 5 9 4 Bordeaux motregen wzw 5 12 18 Grenoble nevel windstil -0 0 Nice onbewolkt nnw 5 5 0 Berlijn regen wzw 8 8 3 Frankfort regen zw 5 6 1 München zwaar bew. z 2 1 0 Zürich nevel O 2 1 0 Genève nevel windstil 2 0 Locarno onbewolkt windstil -3 0 Wenen half bew. zw 4 0 0 Innsbruck half bew. w 4 -4 0 Rome nevel windstil 8 0 Mallarca onbewolkt windstil 8 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2