HERENHUIS VILLA-TERREINTJE Jongste bediende LOOPJONGEN Vele hamsteraars veroorzaakten Philippijnen lid van de penibele petroleum-situatie Ondanks ruime aanvoer stroeve handel WOONGELEGENHEID AANKOMENDE KANTOORJUFFROUW WOONBOOT BAKFIETSEN f 45.- ZATERDAG 8 DECEMBER 1958 In november werd 220 procent verkocht (Van onze Haagse redactie) De run om petroleum die sommige verbruikers in november zijn begonnen heeft by de detaillisten een situatie doen ontstaan, die voor deze mensen zeer moeilijk is. Zij moeten momen teel in vele gevallen „neen" verkopen of kunnen hun klanten slechts zeer kleine hoeveelheden petroleum ver schaffen. Het gevolg is, dat er momenteel in Den Haag van een petroleumtekort by de detaillisten kan worden gesproken, een tekort waarover men zeer ont stemd is. Het Rijksbureau voor Aardolieproduk- ten heeft de grote oliemaatschappijen geadviseerd hun detaillisten 100 procent van de omzet in het laatste kwartaal van 1955 te leveren. Van een inkrimping zoals bij de benzine is dus geen sprake. Maar door de bijzonder grote hoeveel heden die in november door de klanten van de detaillisten zijn afgenomen, moet- men het in december nu minder aan doen. Er zijn huisvrouwen die vaten van 200 liter hebben gekocht Bovendien hebben de oliemaatsohap- pijeen van het Rijksbureau voor Aard- olieprodukten de opdracht gekregen, een bepaalde olievoorraad aan te houden, om eventuele plotselinge omstandighe den. zoals een strenge vorstperiode, het hoofd te kunnen bieden. „Als iedereen in november normaal had gekocht, zou er niets aan de hand zijn geweest", is de mening van de functionarissen bij oliemaatschappijen. Sommige oliemaat schappijen kunnen inderdaad die 100 procent van het laatste kwartaal van 1955 leveren, er zijn ook maatschappijen die het nog voorzichtiger aan moeten doen om niet op een gegeven ogenblik „droog" te komen. Veel petroleum verbruikers menen dat distributie de oplossing van het pro bleem zou zijn. Wy informeerden hier over bij het ministerie van Economische Zaken, dat meedeelde, dat men in dis tributie niet veel heil ziet. In dat ge val zou aan ieder gezin een bonkaart moeten worden uitgereikt en dan zullen er niet veel zijn die hun bonnen willen laten verlopen. Ook personen die anders helemaal geen petroleum afnemen, zul len dan hun bonnen besteden. Daar het tekort niet overal in Ne derland even groot is, zijn sommige maatschappijen van plan een hergroe pering van hun voorraden te begin nen. Over het algemeen verwacht men dat de toestand in januari weer nor maal zal zijn, met dien verstande, dat dan 100 procent van het laatste kwar taal 1955 zal kunnen worden afgele verd. Minister Zijlstra en het bedrijfsleven bespraken prijsstabilisatiebeleid De minister van Economische Zaken, prof. dr. J. zyistra. heeft gisteren met vertegenwoordigers van het Ne derlandse bedrijfsleven besprekingen gevoerd over het prijsstabilisatiebeleid van de regering. In de ochtenduren had de minister een ontmoeting met vertegenwoordigers van middenstand, groothandel, grootwinkelbedrijf en verbruikscoöperaties. In de middag j sprak hij met vertegenwoordigers uit de industrie. Deze laatste bijeenkomst werd ook bijgewoond door de minister j van Sociale Zaken en Volksgezond- i heid, de heer J. G. Suurhoff. De minister heeft deze besprekingen nog eens uiteengezet, dat hij vastbeslo ten is het tot dusver gevoerde beleid van prijsstabilisatie in 1957 voort te zetten. Hij zou het op prijs stellen, nog eens van het bedrijfsleven te horen, dat dit bereid is aan dit beleid zijn mede- werking te verlenen. De vertegenwoor- i digers van het bedrijfsleven bespraken met de minister verscheidene facetten van het beleid alsmede de moeilykhe- den die het in de praktijk oplevert. Zij I zegden toe, het besprokene nog eens in hun organisaties aan de orde te stellen en de minister te zijner tijd nader hier- Olympisch vuur werd gedoofd De Spelen van de 16e Olympiade van de moderne tijd zyn beëindigd na veertien wedstryddagen, waarop het ene na het andere record verbeterd werd. In een eenvoudige doch aangrij pende plechtigheid, in het grote Olym pische Stadion te Melbourne gehou den, werden de Spelen gesloten ver klaard. en werd het Olympische vuur, overgebracht uit Griekenland, gedoofd. voorafgegaan, door die van Grieken- Ouders kregen tweeling terug land, de bakermat van de antieke Spe- 1 len. marcheerden de vlaggedragers van i de 68 deelnemende landen de arena bin- nen. Terwijl marsmuziek, gespeeld door de gezamenlijke harmoniekorpsen, weer- i klonk, trokken zij over de rode baan j waarop langer dan een week de beste lopers van de wereld om de lauweren hebben gekampt. Zij stelden zich op voor de grote tribune. over te informeren. Persoonlijk ver- j klaarden zij van het nut en de nood- I zaak van prijsstabilisatie geheel over tuigd te zijn. Het echtpaar Maat in Toronto heeft, dank zij een uitspraak van de president van het Hooggerechtshof te Toronto, het ouderlijk gezag herkregen over de tweeling van 28 maanden, die het echtpaar kort na de geboorte had laten adopteren door een echtpaar in Ontario. NOVITEIT Toen volgde een noviteit, officials en atleten van de verschillende lan den, kwamen in kameraadschap naast en door elkaar marcherend, het mid denterrein op, waar zy positie kozen achter de vlaggedragers. Tot deze nieuwigheid was te elfder ure besloten, op suggestie van een onbekende Chi nese jongen die een brief aan het or ganisatiecomité had geschreven. Hü gaf in deze brief in overweging de sluitingsplechtigheid zo te regelen dat de deelnemende ploegen zich zouden vermengen, in plaats van land na land te marcheren. Dit voorstel werd aan vaard. Langzaam werd daarna de Griekse vlag gehesen boven het reusachtige, elektrische scorebord waarop deze woor den stonden: „De Olympische race van 1956 is gelopen. Dat allen, die eraan hebben deelgenomen terugkeren naar hun vaderland en dat de Olympische geest, hen vergezelle." Nog twee vlaggen werden gehesen die van Australië, het organiserende j land. en die van Italië waar in 1960 de Spelen van de 17e Olympiade zullen1 worden gehouden. De voorzitter van het Int. Olympisch j Comité, de heer Brundage, betrad ver volgens het podium om de Spelen geslo ten te verklaren. Hij zeide „in overeen stemming met de traditie roep ik de jeugd van ieder land op over vier jaar te Rome bijeen te komen voor de Spelen van de 17e Olympiade. Dat zy blijmoe digheid en eensgezindheid tone, opdat de Olympische toorts worde voortge dragen door de eeuwen met steeds gro tere moed en meerdere glorie tot welzyn van de mensheid". Terwijl zes trompetters van de Austra lische luchtmacht een fanfare bliezen, wendden alle blikken zich naar het Olympische vuur dat tydens de hele duur van de Spelen in een enorme schaal gebrand heeft. Het ging langzaam uit, als een kaars die gedoofd wordt. De vlag met de vijf Olympische ringen werd plechtig gestreken. En terwijl ze traag daalde zong een massa-koor de Olympische hymne. Vervolgens loste een batterij van vier kanonnen een salvo het sein voor de aftocht van de vlag gedragers en van de ploegen, die die arena verlieten onder de tonen van het door een massakoor gezongen „af scheidslied", op de muziek van Austra- lië's bekende hymne „Waltzing Matilda". En daarmee hadden de Spelen van Melbourne een einde genomen. Een eerdere poging van het echtpaar om de tweeling, allebei jongens, terug te krijgen was mislukt, maar in hoger be roep werd de beslissing van het Ge rechtshof te Toronto ongedaan ge maakt, met een 2-1 meerderheid van stemmen in het Hof van Beroep. Het eohtpaax- Maat, emigranten uit Noord-Holland, had wegens slechte fi nanciële omstandigheden de twee kin deren laten adopteren door een echt- I paar in Cooksville, provincie Ontario. I Later wilde het echtpaar de beide jon- i j gens echter weer terug hebben en daar- j voor was gerechtelijke toestemming no- I dig. Deze werd aanvankelijk niet ver kregen. maar in hoger beroep werden de ouders in het ouderlijk gezag over de tweeling hersteld. Veiligheidsraad De Plhilippynen zyn vrydag gekozen tot lid van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties. De Philippijnen nemen de plaats in van Joego-Slavië, dat na een jaar uit de raad is getreden. Dooi- het aftreden komt Joego-Slavië een afspraak na tot het verdelen van de normale zittingstermijn van twee jaar. De Sovjet-Unie had voorgesteld voor het tweede deel van de termijn een ander Oosteuropees land zitting te doen ne men in de raad. De Verenigde Staten en andere landen daarentegen steunden de Philippynen als vertegenwoordiger van Azië. By de eerste stemming in de Alge mene Vergadering kregen de Philippij nen 51 stemmen, één meer dan de ver eiste meerderheid van twee derden. Tsjecho-Slowakye, de tegenkandidaat van de Sovjet-Unie, kreeg twintig stem men. Vriendschapsverdrag met Amerika vernieuwen ONDANKS BEDENKINGEN De Tweede Kamer Is vry algemeen van mening, dat het in maart van dit jaar met Amerika gesloten verdrag van vriendschap, handel en scheep vaart moet worden aanvaard ondanks een aantal bezwaren tegen de koers van de Amerikaanse buitenlandse politiek in de laatste jaren en de star re houding van de Amerikaanse rege ring by de luchtvaartonderhandelingen met Nederland. Dit wordt gezegd in het voorlopig verslag van de Kamer over het wetsont werp tot goedkeuring van het verdrag. De verschillende fracties keuren in dit verslag vooral de protectionistische en discriminerende houding van de Ameri kanen in economische aangelegenheden af. Ook zijn er bezwaren tegen de po litieke koers, waarin een verwaarlozing wordt gezien van de bondgenoten in Europa en Azië. Uitricht weigert autonomie van fabrieken De leider van de Oostduitse commu nistische partij. Ulbricht, heeft vrijdag aan arbeidersafgevaardigden te Oost- Berlijn medegedeeld, dat er in Oost- Duitsland geen sprake kan zijn van ..zogenaamd zelfbestuur of autonomie van fabrieken". Volgens een bericht van het Oost duitse persbureau. ADN, zei Ulbricht tot 900 arbeiders, dat een dergelijke autonomie naar Pools of Joegoslavisch voorbeeld zou leiden tot „economische chaos en onzekerheid in arbeids- en loonkwesties". De arbeiders waren bijeengeroepen ter bespreking van de vorming van arbeiderscommissies voor de fabrieken. Deze commissies zullen in het kader van de bestaande wetten tot taak krij gen mee te werken tot vergroting van de produktie. verlaging van de kosten en het verdelen van premies voor fabrieken met zeer goede prestaties, aldus Ulbricht. Alle schulden van Avifauna betaald De crediteuren van de N.V. Britimy, de maatschappy van wylen de heer Van den Brink, die het vogelpark Avifauna exploiteerde, hebben thans ook de laat ste termyn van hun vorderingen vol daan gekregen. Hiermede is het faillis sement dus in zeer gunstige zin ge ëindigd, veel gunstiger dan het zich aan vankelijk liet aanzien. De vereniging van de crediteuren Pro- Avifauna belegt volgende week zaterdag in „Centraal" te Alphen een liquidatie vergadering, aangezien het voortbestaan van de vereniging geen zin meer heeft. Aan mevrouw Van den BrinkTimmer mans, die persoonlijk heeft zorg gedra gen voor het betalen van alle vorderin gen, zal een blijk van waardering wor den aangeboden. Rondom de veemarkt (Van onze deskundige medewerker) Ongetwijfeld buiten veler verwachting blijven de aanvoeren op onze rundvee markten in aanmerking genomen de afloop van het drukke najaarsseizoen nog steeds aan de ruime kant. Te meer door de internationale spanningen, zou men een wat vasthouden aan bezit van vee kunnen verwachten. Overigens kan men toch ook niet spreken van een vlotte handel met oplopende prijzen, waardoor het aanbod mogelijk zal worden aange moedigd. Het tegendeel is zelfs het ge val' De markten vertoonden over de ge hele linie een uitgesproken stroef ka rakter, met vooral geen betere prijzen voor het gebruiksvee, noch voor het af gemolken vee voor de mestery. De vee- aanhouders geven er dus kennelijk de voorkeur aan om het deze winter in de stallen kalm aan te doen Ten aanzien van het slachtvee was het totaal aanbod deze week even min der, waardoor de handel voor de ver kopers iets aangenamer verliep. Men kon dus gemakkelijker verkopen en de prijzen sponden even vaster, doch dit kwam gemiddeld slechts enkele centen per kg. geslacht gewicht. Van belang kan daarbij worden genoemd dat de vet prijzen wat zijn opgelopen in de groot handel en ook huiden en afvallen een metere markt ontmoetten. Verreweg het grootste percentage van het slachtvee bleef echter beneden de f. 3 per kg. ge slacht en wel voornamelijk tussen f. 2.70 en f. 2.90: de mindere soorten rond f. 2.60 en slechts de prima beesten haalden het tot boven f. 3.— per kg. geslacht gewicht. De vraag naar vette kalveren was zo wel voor het binnenland als voor export uiterst kalm, zodat het aanbod ruim vol doende was en de prijzen wederom enige daling ondergingen. Onze noteringen lagen naar kwaliteit tussen f.2 en f. 2.80 extra kwaliteit 1015 cent per kg. levend gewicht hoger. Nuchtere kalveren be hielden de belangstelling van de vlees- warenindustrie en alzo de oude prijzen: f. 1.25f. 1.40 tot f. 1.50 per kg. levend gewicht. De wolveehandel had een rustig ver loop. De aanvoeren zyn flink geweest en de gemiddelde prijzen voor de goede lammeren lagen tussen f. 100 en f. 120 per stuk en een klein percentage extra beste 510 gulden meer. De hogere in koopsprijzen in dit voorjaar zijn alleen van belang geweest voor de fokkers, ter wijl de weiders dit jaar er wat minder van zijn geworden tegenover het vorige jaar. De slachtvarkens zijn deze week vrij wel overal vlot opgenomen. De courante soorten zware zowel als middelsoort deden rond f. 1.98f. 2.02 per kg. levend gewicht. Voor het lichte goed liepen de pryzen aanmerkelijk lager en soms be neden f. 1.90; zeugen f. 1.75f. 1.80 prima tot f. 1.85 per kg. levend gewicht. Zouters goed gevraagd f. 1.82f. 1.86 per kg. Lopers en biggen kalme handel met onveranderde prijzen. Paarden in de beste kwaliteiten ge vraagd en iets duurder; overigens heel kalm. KERKDIENSTEN Voor zondag 9 december Lelden Hervormde Gemeente Pieters kerk: 10 uur ds. J. de Wit (HA.). Hooglandse Kerk: 10.30 uur d6. P. L. Schoonheim. Oosterkerk: 10 uur ds. P. Kloek. Marekerk: 10.30 uur ds. J. N. de Rui ter; 7 uur ds. W. A. B. Hagen te Katwyk aan Zee (Jeugddienst). Koolkapel: 10 uur ds. M. Ottevanger; 7 uur ds. J. N. de Ruiter. Maranafchakerk: 9.30 uur ds. H. J. van Achterberg (H.A.). Herv. school Boshuizerkade: 11 uur ds. D. J. Vossers. Herv. Muloschool Asserstraat: 10 uur ds. J. Groot. Egllse Wallomne: 10.30 uur ds. Ch. Ca ban ls. Academisch Ziekenhuis: 10 uur ds. W. J. H. Hubee-k. Dlaconessenhuls10.30 uur prof. dr. J. N. Bakhuizen v. d. Brlntk. jeugdkerk wijkgebouw Staalwijk: 10 u. de heer J. W. v. Daalen. Bvangelisoh-Lutherse Gemeente: 10.30 uur ds. H. J. A. Haan. Remonstrantse Gemeente: 10.30 uur da. E. B. A. Poortman (Doopdlenst) Doopsgealnde Gemeente: 10.30 uur ds. A. J. Snaayer te Haarlem. Geref. Gemeente: 10 en 5 uur ds. Mo lenaar. Ohr. Geref. Kerk: 10 uur (ond. De afge houwen tronk) en 5 uur (ond.: Mijn ziel maakt groot den Heer) ds. C. v. d. Weele. Vereniging Vrijz. Herv. te Leiden (Leldse Volksftvuls)10.30 uur de heer J. P. Hulsbos. Geref. Kerk. Zulderkeik: 10 en 5 uur ds. Hajer. Herengracht: 10 en 7 uur dr. Westerink. Oude Vest: 10 en 5 uur dr. Dronkert. Maranathakerk: 11 en 5 uur dr. von Meyenfeldt. School Telderskade: 10 en 5 uur ds. Maaskant. (In alle diensten H.A. en nam. dankzegging Geref. Kerk (art. 31): 8.30 en 5 uur CLuth. Kerk) ds. W. G. de Vries (H.A.). Oud. Kath. Kerk (Zw. Singel 50)9.45 uur Hoogmis. Vrije Kath. Gem. Vreewykstraat 19): 10.30 uur gezongen H. Mis. Christian Science (Steenschuur 4): 10.30 uur dienst. Baptistengemeente: 10 uur de heer Achtereek te Amsterdam, 5.30 uur H.A Evang. Chr. Gemeenschap (Middelste gracht 3): 10 en 5 u. de heer Th. Dikkes. Leger des Hells: 10 uur heiligingsdienst. 7.30 uur verlossingssamenkomst. Alphen aan den K(|n Herv. Gem., Julianastraat: 10 uur ds. M. Hanemaaijer. 6.30 uur ds. J. H. Bogers. Kapel Gouw- sluis: 10 uur ds. P. A. Lefeber. Gebouw Jonathan: 6.30 uur ds. P. A. Lefeber. Herv. Kapel. Hooftstraat: 9.30 uur ds. A. de Leeuw, Boskoop. 6.30 uur ds. A. J. Jo- rissen. Nutsgebouw: 10 uur ds. G. Cadée. Martha-Stichtlne: 10.30 uur ds. E. van Bruggen van Rotterdam. Geref. Kerk. Zulderkerk: 10 uur ds. J. H. Baas van Hillegersberg-Terbregge. 6.30 ds. W. Wijma Noorderkerk: 10 uur ds. R. Bakker te Doorn. 6.30 uur ds. J. H. Baas. Aula Chr. Lyceum: 10 uur ds W. Wijma 6.30 uur ds. R. Batoker. Hooftstraat: 10 uur prof. dr. D. Nauta van Amsterdam. 6.30 uur ds. W. Tom. Geref. Kerk (art. 31): 10.30 en 4.45 uur ds. E. Teunis van Monster. Chr. Geref. Kerk. Van Reedestraat: 10 uur en 6 uur ds. M. S. Roos. Oud-Geref. Gem.. Van Mandersloostraat9.30 uur en 4 urn- de heer Verlinden van Krimpen aan de Lek. Rem. Geref. Gem.. Van Mandersloo straat: 7 uur ds. W. Muylwilk van Hil versum. Evangelisatie ÏJsclubgebouw) 10 uur en 6.30 uur de heer F. Nlemeijer. Aarlanderreen Herv. Gem.: 10 uur en 7 uur ds. E. G. Boesenkool. Geref.Kerk: 10 uur en 6.30 uur ds. W. J. van Hoek. Chr. Geref. Kerk: 9.30 uur Leesdienst. 2.15 uur ds. C. v. d. Weele van Leiden Abbenes Herv. Gem.: 9.30 uur ds. M. C. Don. 7 uur ds. C. de Ru (van Zand- voort) (Jeugddienst). 11.30 uur zondags school. Benthuizen Herv. Gem.: 9.30 uur ds. A. van Eijk, 6 uur de heer Henzen. uit Leiden. Ger. Gem.: 9.30 en 6 uur Lees dienst. Bodegraven Herv. Gem.: 10 u. ds. C. v. d. Bosch; 6.30 u. ds. J. C. Terlouw; (Nieuwerbrug)6.30 u. ds. C. v. d. Bosch. Herv. Evang. (hotel van Haaften)4.30 en 7 u. ds. J. J. H. van Ree, van Amsterdam. Ger. kerk: 10 en 6 30 u. ds, A. C. Kersten; (Nieuwerbrug): 9.30 en 6.30 u. ds. Koers van Loosduinen. Ger. kerk (art. 31): 9 en 6.30 u. ds. Teunis van Monster. Ger. Gem.: 10 en 6 u. leesdienst. Luth. kerk (cons. Ger. kerk)10 u. ds. J. J. F. Herrmann van Alkmaar. Evang. kring: 10 u. Ere dienst; 7 u. de heer Jb. Klein Haneveld. Boskoop Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. J. Pronk; 6.30 uur ds. A. de Leeuw. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. Gijsb. Leene. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 4 uur ds. P. J. de Bruin. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. Rem. Geref. Gem.: 10 uur ds. G. Chr. Duinker. Hazerswoude Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. Chr. v .d. Leeden. Geref. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Bos Legerpredlkant te Apeldoorn. Hlllegoni Herv. Gem.: 10 uur ds. Brouwer. 5 uur ds. Knottnerus. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Krabbe. Ohr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Schippers. Ned. Protestantenbond geen dienst. Hoogmade Herv. Gem.: 10 uur ds Joh. Stehouwer, em. pred. te Alphen aan den Rijn. De Kaag Herv. Gem.: 10 en 5 uur ds. A. van Leeuwen. Katwyk aan den RUn Herv. Gem.: 10 uur dr. K. J. Brouwer te Oegstgeest; 6 uur ds. A. Makkenze; 10.30 uur (gym nastieklokaal Narcisstraat) ds. W. Kramer, vlootpredlkant van het M.V.K. Valken burg. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. H. de Valk. Katwyk aan Zee Hej-v. Gem. (Nieuwe Kerk): 10 uur ds. F. Offerlnga; 5 uur ds. P. Moerenhout; (Oude Kerk): 10 uur ds. W. A. B. Hagen; 5 uur ds. D. Bouman; (Kapel): 10 uur ds. Makkenze uit Kat wijk aan den Ryn; 5 uur ds. F. Offeringa; (Zeehospitium): 6.45 uur ds. P. Moeren hout. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. N. de Jong. Geref. Gem. Remisestraat: 10 en 5 uur Leesdienst. Geref. Gem. in Ned. Casa Cara: 10 en 5 uur Leesdlens-t. Geref. Kerk (art. 3d): 10.30 en 5 uur ds. Boer- sema uit Alblasserdam. Koudekerk Herv. Gem. (in Ver. Ge bouw) 10 uur ds. Jorissen, Oudshoorn; 7 uur ds. Holst, Rotterdam. Geref. Kerk: 10 en 7 uur ds. zyistra. Leiderdorp Herv. Gem.: 10 uur ds. C. A. van Harten te Delft; 6 30 uur ds. J. P. Honnef; (Kerkzaal): 10.30 uur ds. J. P. Honnef. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Sweepe; (Kerkzaal): 9 uur dr. D. K. Wiellnga van Wassenaar; 5 u. ds. Sweepe. Vryz. Herv.: 10.30 uur mej. C. de Jong te Overschie. Lelniulden Herv. Gem.: 9.30 uur ds. D. H. Gijsbers. 7 uur ds. Nijssen te Mij drecht (Jeugddienst). Geref. Kerk: 9.30 en 2.30 uur ds. B .Oosterhoff. Llsse Herv. Gem. 9 en 10.30 uur ds. Beens, Rotterdam; 5 uur ds. G. Jonge- boer. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. K. Schouten; Chr. Geref. Kerk: 30 en 4 uur ds. H. W. Eerland; Geref. Gem.: 10 en 4 uur ds. L. Kleboom; Geref. Kerk (art. 31): 10 en 4.30 uur ds. J. J. Verleur; Oud iGeref. Gem.: 9.30 en 3 uur Leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10 uur mej. A. J. L. Bouwmeester. Nieuwkoop Herv. Gem.: 10 en 6.30 uur ds. W. H. de Jong. Rem. Kerk: 10 uur ds. P. H. van Lent. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 ds. Tom van Oudshoorn. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Nleuw-Vénnep Herv. Gem.: 9 uur en 10.30 uur ds. J. A. van Boven (Bed. H. Doop). (Bethelkapel) 10 uur ds. D. Broers (van Amsterdam). 7 uur ds. S. S. M. Aertsen (van Amsterdam). Geref.Kerk: 9.30 en 3 uur ds. IJ. v. d. Zee. Chr. Ger. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. L. Floor. Nieuw veen Herv. Gem.: 10.15 uur ds. Kruiswijk, van Haarlem; 6 30 uur de heer J. van den Hoek; Gebouw: 9.30 uur de heer J. van den Hoek. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. Snel. Noordwljkerhout Herv. Gem.: 10 uur ds de Jong. Xoorduyk Binnen Herv. Gem.: 10 en 7 uur ds. Meuzelaar. Ger. Kerk: 9.30 uur ds. Kuijper van Sassenhelm; 5 uur ds. v. d. Berg van Sassenhelm. (v. d. Berghstich- ting): 11 uur ds. Kuiper van Sassenheim. Noordwyk aan Zee Herv. Gem.: 10 en 5 uur ds. Cupedo; (dr. de Vlssersohool) 10 uur Jeugdkerk. Ger. Kerk: 10 uur ds. Nawijn van Den Haag; 5 uur ds. Bouma; (Sole Mio): 10 uur ds. Bouma. Oegstgeest (Pauluskerk)10.30 uur ds. G. F. Callenbach; 7 uur ds. A. M. Nor- tier (Den Haag); (Groene kerk): 10.30 uur ds. B. C. Visser (H A.); (Hoge Mors): 10.30 uur de heer A. v. d. Berg (Valkenburg); (Kerkzaal Endegeest): 8.30 uur ds. J. de Wit. Ver. v. Vrijz. Herv. (W. de. Zw.kerk) 10.30 uur ds. P. v. d. Veer (A'dam). Ger. Kerk (Mauritslaan)10 en 5 uur ds. Jac. Eringa. Ger. Kerk (art. 31) W. de Zw.kerk: 8.30 en 3 uur ds. G. A. Hoekstra (Utrecht). Rljnsburg Herv. Gem. (Grote Kerk) 10 uur ds. M. C. Groenewoud; 5 uur ds. H. van Gosllga; (Kleine Kerk): 10 uur ds. H. van Gosliga; 5 uur ds. M. C. Groene woud. Geref. Kerk (Rapenburg): 9.30 en 5 uur ds. L. v. d. Linde; Voorhouterweg) 9.30 en 5 uur ds. J. Bijleveld; (Maranatha- kerk)9.30 en 5 uur ds. H. Post (in alle diensten HA. en dankzegging). Geref. Gem. (art. 31) Kerkgebouw Langevaart: 10 en 5 uur ds. H. Brünlng. Ohr. Geref. Gem.: 10 en 5 uur ds. J. Kampman. Rijnsaterwoude Herv. Gem.: 10.30 en 7 uur ds. T. D. v. Soest. Chr. Geref. Kerk 8.30 en 5 uur Leesdienst. Sassen li el in Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. W. H. Walvaart; 5 uur ds. J. R. v. Boven; (Nw. Vennep) Jeugdienst. Ger. Kerk: 9.30 u. ds. H. v. d. Berg (H.A.); 5 uur ds. P. D. Kuiper (H.A.). Chr. Ger. Kerk: 10 en 5 uur ds. H. Visser. Ned. Prot. Bond: geen dienst. Ter Aar Herv. Gem.: 9.30 en 8.30 ds. an Aimstel. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Heyner. Valkenburg Herv. Gern.: 10 en 6.30 uur ds. Lekkerkerker. Ger. Kerk: 10 en 5 uur ds. Langeler. Ger. Kerk (art. 8'1)geen opgave ontvangen. Voorhout Herv. Gem.: 10 uur ds. Kalkman. Voorschoten Herv. Gem (Dorp): 10 uur ds. W. G. Meijermg; 7 uur Vicaris Fokkema; (Rijndijk): 10 uur Vicaris Fok- kema; (Hulp en Heil)10 uur ds. E. Sa- raber. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. M. den Boer; Geref. Kerk art. 3110 en 5 uur as. Hoekstra. Utrecht. Waddlnxveen Herv. Gem.: 9.30 uur ds. W. L. Mulder: 6.30 uur ds. J. van der Haar; Wijkgebouw Esdoornlaan: 9.30 uur ds. J. van der Haar; 6.30 uur ds. W. L. Mulder. Ver. Wet en Evangelie: 9.30 uur prof. dr. W. C. van Unnlk, Utrecht. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. J. SnoelJ. Remonstr. Geref. Kerk: 10 uur dr. J. F. van Rooljen te Rotterdam. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 5 uur leesdienst. Warmond Herv. Gem.: 10 en 7 uur dr. J. Zandee. Wassenaar Herv. Gem. Dorpskerk: 10 uur ds. A. K. Straatsma; 7 uur dr. H. J. Honders; (Klevletskerk)10 uur ds. J. W. Sepmeijer. Den Haag; 7 uur ds. J. H. Grolle, Jeugddienst, Utrecht; (Deyler- huls)9 uur Jeugdkerk G. Mekking; 10.15 uur ds. J. T. Wiersma. Geref. Kerk (Zijl laan): 10 en 5 uur ds. M. P. Ferlnga; (Bloemcamplaan)10 uur ds. G. van Duinen (H.A.); 5 uur ds. G. van Duinen. Ned. Prot. Bond: 10.35 uur dr. H. Faber. Johannahuis: 10.30 uur mej. ds. J. H. van der Slooten. Woubrugge Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. G. S. Schinkel. Ger. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. G. Hengeveld. Zevenhoven Herv. Gem. 9.30 uur ds. W. Verweij. Geref. Kerk: 9.30 uur en 6.30 uur ds. L. M. Wynla. Zoeterwoude Herv. Gem.: 10 uur ds. G. J. van Embden. Zwaninierdani Herv. Gem.: 10 uur ds. C. L. v. d. Broek. (Onderwerp: „Een pro feet als Mozes". Deut. 18 15), 6.30 uur ds. C. L. v. d. Broeck. (Onderwerp: „Luis ter naar mij mijn volk! Jes. 51 :4a). Ger. Kerk: 10 uur en 6.30 uur ds. J. Wage naar. Rem. Geref. Gem. Geen dienst. Kerkelijk Leven TELEVISIEKERKDIENST OP ZONDAG VAN DE OECUMENE. Morgen, de zondag van de oecumene, zal het Ikor via de televisie een Lu therse kerkdienst uitzenden, die te Utrecht wordt gehouden onder leiding van dr. H. J. Jaanus uit Rotterdam. Zowel in de gefilmde inleiding op de dienst als in prediking, lied en gebed zal de gedeeldheid, resp. de eenheid der kerk aan de orde worden gesteld. GENERAAL SNIJDERS-MEDAILLE. Postuum voor Gerben Sonderman. Tijdens een op woensdag 19 december a.s. te houden openbare vergadering van het bestuur van de stiohting Generaal Snijders-fonds zal de gouden Generaal Snijders-medaille voor het tydvak 1953- 1936 worden overhandigd aan mevrouw A. SondermanSpeerstra. weduwe van luitenant-kolonel-vlieger Gerben Son derman. Het bestuur heeft besloten de medaille postuum te verlenen aan Ger ben Sonderman. De vergadering wordt gehouden ten kantore van de N. V., Kon. Ned. Vlieg- tuigenfaibriek Fokker op Schiphol. MGR. B. J. ALFRINK KARDINAAL? Het veelgelezen Italiaanse weekblad „Oggi" houdt zich in een bericht uit Rome bezig met de vervulling der vele kardinaalsvacatures. Het blad bericht, dat Paus Pius XII o.a. voornemens zou zijn mgr. B. J. Alfrink, aartsbisschop van Utrecht als kardinaal voor te dra gen. NED. HERV. KERK Beroepen te Nyeveen (toez.) C. W. Schlingermann, vic. te Eenrum (Gron.). Te Oostelwolde (Geld.) J. H. Cirkel te Woudenberg. Te Op- en Neder Andel M. J. G. van de Velden, kand. te Soestdyk. GEREF. KERKEN Tweetal te Sellingen J. v. d. Klaauw, kand. te Noordwljk aan Zee en G. H. Ger ritsen idem te Groningen. Beroepen te Grijpskerke A. J. Jelsana, kand. te Amsterdam. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Ridderkerk H. van Gllst te Dirksland en J. B. Bel te Krabbendijke. Te Moerkapelle A. Vergunst te Corsica (U.S.A.) (voorheen te Zeist) en H. Rijk- sen te Vlaardingen, van die eerstgenoem de ls beroepen. MEUBBLBERGING Wij hebben daarvoor mooie I afsluitbare boxen - Prijzen per m3. per maand. Komt LT gerust eerst kyken. v v I I M W I N. Zoeterwoudseweg 7 Tijdeliik ongenieubilcerde gevr voor assistent Acad Ziekenhuis. Gehuwd. 1 kind Vanaf 10 maart 1957. Brieven aan het bureau van dit blad onder no 6040. TE KOOP GEVRAAGD door alleenstaande dame of stukje BOUWGROND, groot plm. 250 a 300 m2 te Oegstgeest of omgeving. MAKELAARSKANTOOR EIGEN HAARD Geversstraat 63 Oegstgeest GEVRAAGD: Schriftelijke sollicitaties aan: SINGER MAATSCHAPPIJ N.Y.. F REESTRAAT 21 LEIDEN hoofdkantoor voor Ledden en omgeving. kan geplaatst worden op druk handelskantoor. Brieven aan het bureau van dit blad onder nummer 6084. GEVRAAGD: Tevens gelegen' mentmakerij in opgeleid te worden in onze instru- anmelden dagelijks tussen 3 en 5 uur te huur of in huurkoop gevraagd. Br bur v. d. blad no. 2952a te koop te huur GEBR. HUISMAN. Levendaal 76 - tel. 22962 Gevraagd een 2e klas ZETTER en een JONGEN om in het vak te worden opgeleid. DRUKKERIJ VERHAGEN. Rynsburg. Slagersbediende en LOOPJONGEN gevraagd. DIEBEN - Noordeinde 29 LEIDEN. m. garage. 5 kamers, douche, zolder, tuin, vrije vestiging. Begin 1957 voor bewoning ge reed. Lage overdrachtskosten. Koopsom f 31.500 Min f 4910 Rijkspremie. Inlichtingen Makelaars- en Assurantiekantoor „DE BURCHT". Parkweg 7 - Voorburg tel. K 1700—779555 N.V. Orthop. Fabr. v.h. J. VAN LIEROP NIEUWE BUN 65—56 LEIDEN Student zoekt adres, waar hij tegen vergoeding. 3 a 4 avonden per week J uur piano kan studeren. Brieven aan de heer Persyn, WUlebrordlaan 6 Amerikaanse &CO-TI- o -TTU^cr benzinedruk regelaar plaatst! Werkt altyd, overal, onmiddellyk, onfeilbaar, past op ieder merk of type wagen. Hier is, nu ook in Nederland, een van de opmerkelykste .AMERIKAANSE vindingen van na de oorlog vry gegeven, een vinding welke spoedig standaard uitrusting zal zyn op alle nieuwe wagens. In Amerika verkocht om zyn byzondere kwaliteiten voor de motor, nu voor U een uitkomst om Uw benzinerekening te verlagen, of meer kilometers te rijden op Uw rantsoen. De enorm sterke ECON-O-MiSER is onverslytbaar, bezit een uiterst gevoelig doch sterk membraam en levert Uw carburator onder alle omstandigheden de meest ••""-'eiente werkingsfeer, n.l. een constante volkomen gelykmatige druk. Uw motor zal sneller aanslaan en soepeler lopen De ECON-O-MISER garandeert U een snellere en vlottere acceleratie, voorkomt overdruk, overlopen, vaper lock, beperkt het brandgevaar en benzine-verspilling. ~*ANTIE' '"dien de ECON-O-MISER zich zelf niet binnen de 10.000 km. betaald mocht hebben, zo kunt U Uw betaling geheel terug ontvangen. geheel AMERIKA kwamen meldingen binnen van tevredenheidsbetuigingen >n besparingsopgaven van 2025 JOK de K.N.A.C. nam proeven met de ECON-O-MISER en noemde de prestaties •pmerkelyk en het gebruik zonder risico, zonder bijstelling van ontsteking of arburator kwam de K.X.A.C. tot een cyfer van 21 fr o. remto. Verdien het zelf of rijdt meer kilometers DOE IETS Bestel rechtstreeks uit AMERIKA, via Dutch ECON-O-MTSER Corporation Joh. Verhulstweg 54 Bloemendaal

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 10