St. Nicolaasverkoop was iii Leiden over het algemeen zeer goed Wij spraken met OPHEFFING „LEITEX" „Grote slag werd eerst in de allerlaatste dagen geslagen" NOG 8 DAGEN RESTANTEN 95ste jaargang Donderdag 6 december 1956 Tweede blad no. 29005 Verwachtingen overtroffen „Het is alles erg meegevallen. Bestond aanvankelijk de indruk, dat de hamsterwoede van de vorige maand het zakenleven parten zou spelen bij de Sint-Nicolaasverkoop, de eerste vier dagen van december hebben alles goed gemaakt". Dit Is vrijwel de eensluidende conclusie, waartoe vele Leidse zaken mensen, met wie wij hedenochtend een „bliksem interview" hadden, komen. Over het algemeen had men wel de indruk, dat het nieuwe week- of maand salaris in de eerste plaats werd uitgegeven voor de aankoop van praktische geschenken en de belangstelling voor luxe voorwerpen wat op de achtergrond was geraakt. Eensluidend was men ook in het oor deel, dat zeer veel gebruik is gemaakt van de avondverkoop en dat de Licht- week het hare er toe heeft bijgedragen, dat Leiden als koopcentrum sommige autobusondernemingen moesten extra diensten inleggen door velen wordt gezocht en gewaardeerd. Verdelen wij onze aandacht voor een ogenblik over de diverse branches, dan luidt het oordeel in banketbakkerskrin gen gunstig. Sommige firma's zagen hun omzet zelfs nog boven die van het vorige jaar uitgaan. De traditionele ge schenken als banket- en chocoladelet ters. marsepein en suikergoed waren ook ditmaal zeer gezocht. In de sector van de dames- en heren mode-artikelen varieerde de mening van „prima" tot „zeer goed". In deze kringen was het velen opgevallen, dat juist tot aanschaf van de betere dus duurdere artikelen werd overgegaan. Ook in de boekhandel, verzekerde men ons. is het „verschrikkelijk druk geweest". Hier heeft men echter in ver houding tot voorgaande jaren hetzelfde werk moeten doen om minder te ont vangen. Kleine aankopen de bekende „pocketboekjes" werden bij honderdtal len verkocht domineerden. Huishoudelijke artikelen glas, aardewerk etc. waren zeer gezocht. In deze branches is men over het alge meen dan ook zeer tevreden; de omzet van vorig jaar werd vrijwel overal over schreden. Hoewel de mensen, aldus een geluid uit deze kring, gemakkelijk geld uitgeven, werd toch met veel overleg gekocht. Parfumerieën, kosmetische artikelen en bijouterieën blijken nog steeds een aantrekkelijk St.-Nicolaasgeschenk te zijn. Ofschoon bij een aantal zaken de verkoop aarzelend inzette, sloeg deze na Ij. zaterdag plotseling om. Er Werd. zo verzekerde men ons, goed en veel ge kocht. Voor vele zaken gaf dit, verge leken bij 1955, een belangrijke stijging van de omzet te zien. Op het gebied van speelgoed ging de belangstelling voor een groot deel uit naar mechanische artikelen (elektrische treinen e.d.). Ook hier was de verkoop aanvankelijk dusdanig stroef dat de grote toeloop van de laatste dagen niet Sn staat was het totaal resultaat zodanig te beïnvloeden, dat van een aanzienlijk hogere verkoop-opbrengst gesproken kan worden. Ook de juweliers „zingen" in dit koor van tevreden middenstanders hun lied. Zij mogen niet klagen en zagen hun [omzet zelfs stijgen, hoewel hierbij moet worden bedacht, dat de prijzen zijn opgelopen. Vooral cassettes, ringen, hor loges en armbanden stonden in het middelpunt der belangstelling. Zeer veel geld zal in de komende weken in rook opgaan, want ook de sigarenhandel maakte goede zaken, al hoewel men zich in deze kring niet aan de indruk kan onttrekken, dat voor menige doos sigaren of sigaretten een greep uit de hamstervoorraad werd ge daan. Over het algemeen was er vraag naar de goedkopere merken. Menig radio- en televisietoestel blijkt ook als geschenk gegeven te zijn. Met name voor elektrische artikelen voor huishoudelijk gebruik ging de interesse vooral uit naar duurdere toestellen. In deze branche is men zeer tevreden, veelal ging de omzet met een niet on belangrijk percentage omhoog. Bij de kantoorboekhandel, waar men ook al tevreden is over de verkoop resultaten, ging de animo in het bij zonder uit naar vulpennen en ball points. Luxe-artikelen waren echter minder in vraag. Tenslotte het groot-winkelbedrijf. De ervaring is hier geen andere dan in de middenstandszaken. Over de gehele linie is vlot verkocht, zodat ook hier het totaal resultaat gunstig afsteekt bij dat van het vorig Jaar. ÉÉN UITZONDERING Een ongunstige uitzondering op deze algemene regel, waarover zich evenwel geen enkele particuliere zakenman be hoeft te beklagen, vormt de Diepzee show in het Waaggebouw, waar de be langstelling ver beneden de verwach tingen bleef. Had men gerekend op een bezoek van circa 10.000 personen, in werkelijkheid waren dit er niet meer dan ongeveer 3500. Over het geheel genomen is er dus alleszins reden tot dankbare tevreden heid. (Ingez Mea.-Adv.) Noordeinde 42 Leiden TEGEN EXTRA VERLAAGDE PRIJZEN Sluiting zaterdag 15 december a.s. PROFITEERT DEZE LAATSfE WEEK. Twee gewonden bij botsing tussen puto en motor Op het kruispunt van de Lindenstraat en de Leliestraat ontstond gistermiddag een botsing tussen een motor en een auto, doordat de bestuurder van laatst genoemd voertuig de motorrijder, die voorrang had, te laat opmerkte en bo vendien op dat late moment op het gas pedaal in plaats van op de rem trapte. De auto schoot het trottoir van de Le liestraat op, schepte een dertienjarig meisje en reed twee tuinen binnen waar van omrastering en beplanting vernield werden. De motorrijder, een achttienjarige Leidenaar uit de Pioenstraat, kreeg bij de botsing levensgevaarlijke inwendige kneuzingen. Het dertienjarige meisje liep shock en ontvellingen en schram men op. Beide slachtoffers werden door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. De twee voertuigen werden zwaar beschadigd. ONGELUKKIG GEVALLEN Omstreeks kwart voor vijf gistermid dag gleed een 42-jarige Leidenaar, wo nende in de Zonneveldstraat, op het trottoir van de Korevaarstraat uil, waardoor hij zo ongelukkig viel dat hij een beenbreuk opliep. De EHD vervoerde het slachtoffer naar het Academisch Ziekenhuis. DUUR BANKET GING VERLOREN. Gistermiddag reed een bakkersfiets, waarin brood, koek en banket vervoerd werd, omstreeks één uur in het water van het Rijn- en Schiekanaal. Een ta kelwagen van de brandweer moest het voertuig weer op het droge brengen. De dure inhoud ging uiteraard verloren. Vlaggeschip voor Gouvernement Nieuw-Guinea Aan de kleine vloot van het gouver nement in Nieuw-Guinea zal binnen afzienbare tijd een fraai ..vlaggenschip" worden toegevoegd. Het is de „Oranje" gebouwd door de N V. Scheepsbouwwerf ,,De Hoop" te Hardinxveld. speciaal be stemd voor de Gouverneur van dit Rijksdeel overzee, dr. Van Baal. Grote toeloop naar Nationale Reserve (Van onze Haagse redactie) De gebeurtenissen, die zich in de af gelopen weken hebben voorgedaan in Hongarije en het Midden-Oosten, hebben tot gevolg gehad dat velen zich bij de Nationale Reserve gemeld hebben. Bedroeg het aantal aanmel dingen bij de Nationale Reserve in het gehele land in de maand novem ber 1955 in totaal 480, in de maand november j.I. was dat 984. Olympische Spelen De jeugdige Fransman, Rousseau, we reldkampioen sprint der amateurs, heeft in de sprintfinale van het Olympisch wielertoernooi bewezen, dat hem de re genboogtrui, deze zomer in Kopenhagen veroverd, volkomen toekomt. In de fi nale van het sprintnummer versloeg hij in twee ritten de Italiaan Pesenti. De bronzen medaille ging naar de Austra liër Ploeg, die in de wedstrijd om de derde en vierde plaats de Nieuzee- lander Johnston in twee ritten klopte. De Italiaan Faggin won de race over 1000 meter tegen het urn-werk in de nieuwe Olympische recordtijd van 1 min. 9,8 sec. Tweede werd de Tsjech Foucek (1.11,4) en derde de Zuidafrikaan Swift (1.12,1). De gouden medaille voor de tandem - race ging naar de Australiërs Browne en Marchant, dat in de finale de Tsje chen Foucek en Maohek naar de tweede plaats en de zilveren medaille verwezen. De Italianen Ogna en Pinarella legden beslag op de derde plaats. TORENSPRINGEN Het Olympisch goud voor het toren- springen heren is gewonnen door de Mexicaan Joaquin Capilla. Hij vergaarde 152.44 pnt. Tweede werd de Amerikaan Tobian 152.41 pnt. en derde Conner (V.S.) met 149.79 pnt. GYMNASTIEK In het gymnastiektoernool voor herer. ging de gouden medaille voor het onder deel ringen naar de Rus Azarian. De Duitser Helmuth Bantz en de Rus Va lentine Muratov eindigden bij hetpaard- springen met een gelijk aantal punten en krijgen beiden een gouden medaille. Winnaar van het nummer brug werd de Rus Tc-houkarine, terwijl ook het num mer paard voltige een Rus op de eerste plaats kreeg, n.l. Chakhline. De Japan ner Takashi Ona was de beste in de af deling rekstok. De Rus Muratov veroverde zijn tweede gouden medaille in het onderdeel vrije oefening, terwijl zijn landgenoot Tchou- karine de beste man was van het ge hele toernooi, waarvoor hij goud kreeg. Rusland won. zoals na deze gouden regen te verwachten was, de landenwed- strijd gymnastiek. Minister Luns: „Westerse wereld verzwakt" De Tweede Kamer heeft vanmid- 1 dag de algemene beraadslaging over de begroting van het Departement van Buitenlandse Zaken voortgezet. Minister Luns merkt op, dat het de- bat plaats vindt onder de schaduw van ernstige internationale gebeur- tenissen. De positie der Westerse we- 1 reld is op alle fronten verzwakt. De minister betoogt, dat dit te wyten is aan het communisme. Ernstiger acht spr. de verwijdering tussen het Westen j en Azië en Afrika. In versterkte mate demonstreert zich de afkeer der Azia tische volkeren van Amerika. Hij ge- looft, dat van het Westen moet uit- j gaan een poging om een verbetering j ten goede te bewerkstelligen. Het ernstigste gebeuren is de aan de dag getreden verwijdering tussen Amerika en West-Europa. Ten deze constateert hy bij de Kamer veel over eenstemming met de regering. Hij is het eens met die leden, die de oorzaak der verwijdering niet zoeken in de nalatigheid der Britse en Franse regeringen om de regering van Amerika in te lichten over de voorgenomen stap pen in Egypte. Wanneer ze was inge licht, zou de actie z.i. zijn goedgekeurd. Spr. betoogt, dat bij de Amerikaanse politiek ook een rol speelt de angst der bevolking betrokken te worden in een atoomoorlog. Amerika heeft geen aan wijsbare voordelen getrokken uit de steun aan Egypte. Een formatie van de nieuwste Amerikaanse marine-jachtvliegtui gen, de „Butterfly" of, zoals het toestel officieel heet, de F4D Sky ray. VOORSCHOTEN BEEN BEKNELD. Gisterochtend omstreeks negen uur wilde de heer Van Leeuwen van de Oranjekade in Voorschoten bij de ga rage van de firma Van Cuilenborgh aan de Kon. Julianalaan van zijn tractor stappen voordat de motor stilstond. Hij raakte daarbij met zijn been de ver- snellingshandle. waardoor de tractor weer in beweging kwam en de heer v. L. met zijn been bekneld raakte. Dokter Swen achtte het noodzakelijk hem naar een ziekenhuis te laten vervoeren. Sint bij de bejaarden St.-Nioolaas heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan de sociëteit voor ouden van dagen in „Het Wapen van Voorschoten". Dat dat een groot feest is geworden voor de geregelde Soosbezoe- kers is een feit. waarop de dames van het UW met grote vreugde en voldoe ning kunnen terugzien. Zwarte Piet. haalde de dolste caprio len uit, er werd luid gezongen en ver der hadden de dames nog voor attrac ties gezorgd. Een muzikale clown ver leende belangloos zijn medewerking, een hersengymnastiek tussen een da mes- en een herenteam leverde een overwinning voor de heren op. Ook het uitpakken van de cadeautjes en het voorlezen van de rijmpjes was een vrolijk onderdeel van een geslaagd programma. Burgemeester Van der Hoeven en zijn echtgenote kwamen nog een ogenblik hun belangstelling tonen en jvr. Schim- melpenninck van der Oye getuigde van haar belangstelling door het gehele ifeest bij te wonen. J. Martens Organisator middenstandsbeurs te Bodegraven Organisator MARKTBERICHTEN LEIDEN 6 december. Leidse Coöp. groente- en fruitveiling. Per 100 kg.: an dijvie 2649, kroten, gekookt 2835, boerenkool 2128, rode kool 1216. gele kool 1216, groene kool 2024. prei 16 26 stoofsla 2231. spruiten A 5576. B 38—59. uien Picklers 30.20. drielingen 2980 .middelfijn 27.70. mlddelgrof 27.40. S'of 29. waspeen 2536. witlof 76123. er 100 stuks: sla A 1122 sla B 316. Per loo bos: raapstelen 47, selderie 11—16. GOUDA. 6 december. Kaasmarkt. Aan- Fevoerd 51 patrijen. Notering eerste kwa- iteit f2.37—2.45. tweede kwaliteit f2.32 2.36. De handel ls flauw. KATWIJK AAN DEN RIJN. 5 decem ber. Groenteveiling. Waspeen A 3347, B 3546, groene kool 2224, rode kool 7— 19, gele kool 2224, boerenkool 2125. spruiten A 6468, idem B 3941, selde rie 9.709.90, knolselderle 813, andij vie 15—39. Het volgend jaar belooft voor de gemeente Bodegraven om meer dan één reden een zeer belangrijk jaar te worden. In de eerste plaats zal in dat jaar het 75-jarig be staan van de kaasmarkt op Iuis- terijke wyze gevierd worden. Dit heugelijke feit zal in het najaar plaats vinden op de tweede dins dag in september, dus gelijktijdig met de grote feestelijke najaars- markt. Daarnaast is er echter nog iets. dat in menig opzicht de be woners van de nyvere kaasstad, gelegen aan de boorden van de Oude Rijn, bezig houdt, n.l. de plannen tot het organiseren van een grote middenstandsbeurs, die ook gehouden wordt naar aanlei ding van het diamanten jubileum van de kaasmarkt. Wij hebben ons om enkele inlich tingen hierover eens in verbinding gesteld met de heer J. Martens, voorzitter van de fractie van de P. v. d. A. De heer Martens is een goed or ganisator en vele acties zijn mede door zijn kunnen geslaagd. De wijze waarop Bodegraven een prachtig geüniformeerd muziekkorps binnen de tijd van één jaar als het ware uit de grond heeft gestampt, spreekt In dit opzioht voor zich zelf. Ook hierover vertelde ons de heer Mar tens tal van bijzonderheden, waarbij hij meerdere malen de naam van burgemeester Croles noemde, die altijd gaarne bereid is te helpen. Middenstandsbeurs De heer Martens is dan ook be trokken by de voorbereidingen voor de op 5, 6, 8 en 9 april 1957 te houden grote Middenstands beurs. Hij kwam op de gedachte, dat ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van de kaasmarkt. Bodegra ven in het centrum der belangstel ling geplaatst moest worden door middel van een grote Streek-mid- denstandsbeurs, waaraan ook de industrie moet kunnen deelnemen. Na dit plan met enkele vooraan staanden, onder wie ook burgemees ter Croles, besproken te hebben, bleek al spoedig, dat men er ent housiast voor was. Er werd een kerncommissie ge vormd, bestaande uit het drie manschap: mr. J. A. La Gro, de heer J. H. J. van Loo en de heer J. Martens, dat onder de naam van „Beurscomité" reeds tal van vergaderingen belegd en bespre kingen gehouden heeft. Het ge volg hiervan is, dat de gehele or ganisatie thans op volle toeren draait en niet minder dan zeven commissies aan het werk zijn, alle op verschillend gebied, on der de super-visie van het drie manschap. 2000 m2. De heer Martens vertelde ons, dat de beurs of tentoonstelling zal worden ondergebracht in drie grote tenten met een totale oppervlakte van ruim 2000 m2, welke tenten ge plaatst zullen worden op het grote marktterrein. Zowel handel, indus trie als zuivel zullen vertegenwoor digd zijn. Reeds hebben enkele grote industrieën hun medewerking toe gezegd. De plaatselijke midden standsorganisaties, aldus de heer Martens, zullen gedurende de ten- toonstellingsdagen een winkelweek organiseren met verschillende at tracties. Natuurlijk zal ook het ge meentebestuur bij dit alles niet achter willen blijven; gedacht wordt aan een speciale verlichting van de bebouwde kom van de gemeente. In samenwerking met de auto busdiensten zullen speciale streek- dagen georganiseerd worden met pendeldiensten uit de omliggende gemeenten naar de tentoonstelling. Meerdere bekende artiesten en mu- ziek-ensembles zullen geëngageerd worden ter opluistering van de avonden en in een speciale ontspan ningstent op het tentoonstellings terrein optreden. Wij zullen, zo ging de heer Mar tens voort, niet minder dan 25.000 speciale kranten uitgeven, die tot in wijde omtrek met Bodegraven als centrum verspreid zullen worden. Deze kranten zullen o.m. een streekkaartje bevatten, waarop de gunstige ligging van Bodegraven voor handel en industrie nog eens verduidelijkt wordt. Hoewel burgemeester Croles nog geen zitting heeft in het comité spreekt het vanzelf, dat Bodegra- vens eerste burger met alle plan nen en voorbereidingen volledig op de hoogte gehouden wordt en dan ook geheel achter de organi satie staat. De markt commissiewaarvan de heer Martens vice-voorzitter is, heeft van de feestelijke herdenking in het voorjaar afgezien, aldus de heer Martens, omdat in die tijd betrekkelijk weinig kaas aangevoerd wordt. Vandaar, dat de marktcom- missie haar feest laat samenvallen met de bekende jaarlijkse najaars- markt, wanneer er wel veel kaas is. Vele functies Op onze vraag welke functies de heer Martens nog meer in het ver- enigings- en openbare leven ver vult, kregen wij een lange reeks te horen. Toen ik enkele jaren geleden mijn jubileum herdacht bij de Fa. Turkenburg, schrok ik niet weinig, aldus de heer Martens, toen bekend werd, dat ik in niet minder dan 22 verenigingen of commissies zit ting had. Hiervan noemen wij slechts: voorzitter van de gymnas tiekvereniging Nurmi, 2de voorzit ter van de v.v. Bodegraven, be stuurslid van „Eendracht maakt macht", secr. van de Vijf jaarlijkse, lid van het Oranje Comité. Opnieuw verhoor van Abdoelgani De Indonesische Procureur-Generaal Soeprapto, heeft vandaag meegedeeld, dat de minister van Buitenlandse Za ken, Roeslan Abdoelgani, na zijn te rugkeer naar Indonesië van de V.N. zal worden gehoord in verband met de tegen hem ingebrachte beschuldiging, betrokken te zijn bij een corruptie zaak. De minister is in augustus j.I. door een speciale ministeriële commissie daarvan vrijgesproken. Overeenkomst BeneluxVer. Koninkrijk Gisteren werden te Londen de eerste handelsbesprekingen tussen de landen van de Benelux gezamenlijk en het Verenigd Koninkrijk afgesloten. Tot dusver werden deze handelsbesprekin gen door Nederland en door de Bleu afzonderlijk gevoerd. Door de heer H. L. M. van Oorschot van het Directoraat-Generaal voor de Buitenlandse economische betrekkingen, werd een overeenkomst geparafeerd ,die betrekking heeft op het nog niet ge liberaliseerde deel van de handel tussen de landen van de Benelux als geheel genomen en het Verenigd Koninkrijk. PROF. OUD TUSSEN DE GESCHENKEN! Vanmorgen heeft prof. mr. P. J. Oud in het secretariaat van de V.V.D. aan de Koninginnegracht in Den Haag de geschenken in ontvangst genomen, welke hem ter gelegenheid van zijn 70ste verjaardag zijn aangeboden door de afdelingen en centrales dier party. Bij deze geschenken waren allerlei speciale voortbrengselen uit de streek of de plaats waar een afdeling van de V.V.D. is gevestigd: Winschoter citroen- ballen, Amersfoortse keesjes, een fruit mand van de gezamenlijke Westlandse afdelingen, koffiekopjes uit Rhenen. een oude Friese tegel van de Centrale Leeu warden, een Leekster takje van de on- dercentrale Westerkwartier. Appels van Noord- en Zuid-Beveland en Zaltbom- mel, gerookte ponen uit Den Helder, een Drentse stoet uit Peize. een grammo foonplaats van Johnnie Jordaan: „Geef mij maar Amsterdam", uit Amsterdam, voorts sigaren, kazen, koeken enz. BEURSOVERZICHT Olies willig AMSTERDAM, 6 december De grote verrassing voor de beurs op St.-Nicolaasdag is achteraf toch nog gekomen. In de loop van pakjesavond werden de resultaten bekend gemaakt der eerste 9 maanden van dit jaar van de Koninklyke. De cijfers maakten een byzonder gunstige indruk, temeer daar zij vergezeld gingen van de declaratie van een interimdividend, dat hoger is dan dat van het vorige jaar. Hieruit mag echter niet worden opgemaakt, zo heeft de Koninklijke nadrukkelijk vastgesteld, dat het to tale dividend van dit jaar meer zal bedragen. Niettemin waren de cijfers het sein voor een zeer vaste stemming voor olies, waar nog bij kwam dat Wallstreet in het algemeen reeds gunstig gedispo neerd was. Voor Koninklijke werd 5 dollar per share meer betaald, hetgeen in Amsterdam betekende dat. de koers een stijging maakte tot een niveau van f. 154 f. 155. In een week tijds is het hoofdfonds van het Damrak derhalve meer dan 100 punten in herstel geko men, hetgeen kenmerkend is voor de onzekere houding van de markt ener zijds maar tevens voor de verrassende wendingen in de huidige omstandighe den anderzijds. De vaste stemming ging echter vol strekt niet. gepaard met een uitbreiding van de affaire. Integendeel, de handel was zeer stil en zelfs in Koninklijke ging maar weinig om. Van de overige internationale fondsen waren vooral Unilever gevraagd die tot 355 opliepen, maar ook Philips was vast en niet te vergeten Aku op 225, gestimuleerd door de verhoging van de prijzen door de American Enka. Overigens had de markt een onbete kenend verloop: Scheepvaart prijshou dend, Cultures verlaten. Ned. Staats fondsen prijshoudend. Claims Zwaarde maker taxatie f. 70. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 6 december Londen 10,6274-10.63%New York 3.82}2-3 83, Montreal 3,97 74—3,9772', Parijs 10805— 1,0815; Brussel 7.5974—'7,60%; Frankfurt 90,73'2—90,7874Zurich 86 81 86,86; Zurich (vr. frcs) 89.3489.39; Stockholm 73,6072—73,6574—; Kopen hagen 54,881i54.93 74Oslo 53,3174— 53.3674; Milaan 60,54\'2—60,59 Beurs van Amsterdam Donderdag 6 december ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige 61otkoers koers v. heden Ned. '53 3% 91» 91% Grootboek obl87% Ned. '51 3'A 92 Ned. '53 (3%) 90% 90ft Ned. '56 3% 90% 90% Ned. '48 3% 86% 86% Ned. '54 3% 87 Ned. '55 3% 86% 86% Ned. '55 H 3 14 88% 88% Ned. '47 3% (3) 89% 89,1 Ned. -37 3 85 85% Dollarlng '47 3 92% 93,V Investeringscert. 3 91% 911* Ned. 62-64 3 90}fr 90% Indië A 3 8774 87% Grootboek '46 3 87 L ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B 48 47 Nat. Handelsbank 10874 108 Ned Handelsmij. 16674 167% A.K.U 22074 22374 Philips 25174 253% Unilever34674 35274 Wilton Feyenoord 216 214 Biliton 2de r216 220 Kon Olie (f.50.—) 385 Kon. Olie 76 Amst Rubber 7474 74% Holl. Amer Lijn 19374 193 Kon N. Stoomboot17274 17374 Ned Scheepv. Unie 17174 171 H VA93 9274 Java Cult.57 5674 Dell Mij en (Ver.) 100 10174 Senembah64% 64 NIET- 4CTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (374) 3 9274 92% Den Haag 1937 1 3.. Lelden 1947 93% R'dam -37 I-m 374 9074 91 Industr. Obligaties Philips Dollarlng "51 10074 101 Premieleningen 94% 95 B A'dam '56 I 274 9074 91% A'dam '56 II 274 10074 100% Eindhoven '54 274 8474 85% Enschede '54 274 85 8674 Den Haag '52 I 274 101 100 Idem H 274 98% 991 R'dam '52 I 274 104 104% 100 B 101 B Utrecht '52 274 107 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank Rott. Bank Twentsche Bank 217 18571 186 Industrie Ondernemingen Ned. G. en Sp fabr 20074 Kon. Ned. Grofsm 107 L Rott. Droogdok Mij 545 Tieleman en Dros 10 Handelsondernemingen 77 203% 10574 535 10 Borneo Sum. H. Mij. Enternatio Diversen Albert Heyn Ned Mij Walv.vrt Spoorwegen Dell Spoorweg MU. Amerik. fondsen Anaconda Shell Oil Comp. 95 248 68% 76 88% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen V£ 5/12 Holl. Constructie 380 Ing bur v Bouwnyv J99 Int. Kunststori Ind 4974 49% Kon. Ned Edelmet 64 66GB Pref. w.a idem 6774 Textiel Gebr v Wyk 75 V2B 76GB Leldsche Wolsplan 269 2(2 Ned. Electrolasm Sikkens Lakfabr "53 430L 420L Ver. Touwfabrleken 159 158 Wernlnk's Betonm *4GB 90L

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3