fïatt*. Zwarte Piet is bij ons AfcWafe LANGE STERKE NAGELS Engeland protesteert fel tegen jongste maatregel van Nasser 500 poplin overhemden en 500 paar kristal nylons Modehuis Maison SPIER - Haarlemmerstraat 109 - Leiden Een NUTTIG geschenk!.. OVERDUIN heeft 't! Met een enkel woord Agenda DINSDAG 27 NOVEMBER 1956 Het is niet naar" Hammarskjöld kreeg 10 miljoen dollar om eerste kosten politieleger te bestrijden De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, heeft in New York bij de secretaris-generaal der Verenigde Naties Ham marskjöld en de Egyptische minister van Buitenlandse Zaken, Fawzi, fel geprotesteerd tegen de uitwijzing, waarmede de Britse onderdanen in Egypte bedreigd worden. Dit deelde de Britse minister van Staat voor Buitenlandse Zaken, Noble, gisteren in het Lagerhuis mede. Onder luide toejuichingen voegde hij er aan toe, dat Engeland niet zou overgaan tot het nemen van represaillemaatregelen. Hij was er zeker van, dat het Britse volk „geen barbaarse maatregelen met andere bar baarse maatregelen" wenste te beantwoorden. ..Lemsterkerk" zou kunnen uitvaren Overigens - hoe zou het anders kunnen - zijn de stellige berichten uit alleszins betrouwbare bronnen over uitwijzing of internering al weer van Egyptische zijde tegenge sproken. Kolonel Abdel Kader Ha- tem, directeur-generaal van het Egyptische ministerie van Voorlich ting sprak over „kwaadaardige be richten". De Egyptische regering had besloten de vrijheid van de Britse en Franse onderdanen niet te beperken. Maar toen, tijdens de ge allieerde actie Britse en Franse bur gers op Egyptenaren gingen schie ten. hebben deze „hun land tegen buitenlandse aanvallers moeten ver dedigen". Daarom werd de bewe gingsvrijheid enige tijd beperkt. Ook de maatregelen tegen Joden werden ontkend. De Britse minister van Onderwijs Sir David Eccles heeft gisteren tijdens een redevoering te Melmesbury nog eens na drukkelijk verklaard, dat 'de Britse troe pen nooit „onvoorwaardelijk" uit Port Said zullen terugtrekken. Eerst moeten de V.N.-troepen de taak van de Britse troepen hebben overgenomen! Ook de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken. mevr. Golda Meir. heeft zich in een brief aan Hammarskjöld in deze geest uitgelaten: terugtrekking van de Israëlische troepen uit Egypte, die gelij ke tred houdt met het in actie komen van de V.N.-troepen in dat land. De secretaris-generaal wilde gaarne wat meer weten over deze voorstellen. Hij verklaarde echter, dat een eventueel overleg over deze voorstellen in geen en kel opzicht de terugtrekking der Israëli sche strijdkrachten waarvoor de Ver. Naties zich in een resolutie hebben uit gesproken, zou mogen vertragen. Nakaarten De Algemene Vergadering der Ver. Naties heeft gisteren nog even nage kaart over deze resolutie. De afgevaar digden kwamen bijeen om de motive ringen van de standpunten te horen en tevens om het verzoek van Hammar skjöld te behandelen, die 10 miljoen dollar vroeg voor de bestrijding van de eerste kosten van het politieleger van de Ver. Naties. Het geld werd hem toegestaan met 52 stemmen tegen negen (Sovjetrussische blok) bij dertien onthoudingen. Hoe de kosten over de V.N.-leden verdeeld zul len worden is nog niet bekend. "Maar Sjepilof, de Russische afgevaar digde. vertelde nu reeds, dat Rusland zich niet verplicht voelt bij te dragen tot de kosten van de vrijmaking van het Suezkanaal. „Kosten als gevolg van de Brits-Frans-Israëlische agressie moeten door de agressieve landen worden ge dragen". aldus de Rus. Er doen in New York ook hardnekkige geruchten de ronde dat de Sovjet-IJnie. Egypte, India en verscheidene andere landen van de Afrikaans-Aziatische groep voorstanders zijn van een plan van Engeland, Frank rijk en Israël vergoeding te eisen van de in Egypte aangerichte schade. Ook in het Suezkanaal zelf gaan de werkzaamheden door. Met succes, want de geallieerde autoriteiten zijn cr in ge slaagd een Liberty-schip van 10.500 ton door een opening te laten varen, waar door de noordelijke kant van het Suez kanaal is vrijgekomen. Zes van de 13 schepen, die achter de versperringen „in de val" zaten kunnen nu het ruime sop kiezen. Tenminste, wanneer zij toe stemming krijgen van de Egyptenaren. want ze liggen alle dertien achter de be standslijn. Hieronder is het Nederland se schip „Lemsterkerk". waarvoor met 7230 ton de weg naar de vrijheid nu ZowcI d|t gebaar als ook de duidelijke open li"< In tegenstelling tot "de „Sta- I mededelingen in pers en radio, alsmede tue of Liberty" - en Liberiaanse tanker van 22.160 ton met Nederlandse beman Vervolg van pag. 1 Hongarije Joegoslavische houding blijft nog onduidelijk De houding van Joeg-Slavië tegenover Hongarije blijft nog onduidelijk. Na de eerste felle protesten inzake het verdwij nen van Nagy heeft het Joegoslavische blad „Borba" gisteren een verzoenende toon aangeslagen. Het eist voor Joego slavië en de andere volksdemocratische landen gelijkberechtiging met de Sovjet- Unie en verklaart dat de „Prawda" nog stalinistische methoden volgt door vals te citeren. Even mak en voorzichtig ook is het officiële dementie uit Belgrado inzake het herstel van de zogenaamde Balkan alliantie en de concentratie van troepen in het noorden. In feite valt er echter niet te twijfelen aan grote troepenver plaatsingen van de Hongaars-Joegosla- vische grens. De Roemeense regering schijnt geheel aan de kant van Moskou te staan, maar in Polen is het onrustig en men schijnt daar met Gomoelka in het geheel niet tevreden te zjjn. Dit arme land heeft bovendien zijn sympathie voor Honga rije demonstratief tot uiting gebracht door het zenden van levensmiddelen ter waarde van 100 miljoen zloty. Zowel dit gebaar als ook de duidelijke (Ingez. Med.-Adv.) Ter gelegenheid van Sint Nlcolaas ontvangt iedere koper boven f75. EEN POPLIN OVERHEMD CADEAU: en boven f 50.— EEN PAAR KRISTAL NYLONS CADEAU. DAMESMANTELS - TAILLEURS en SWAGGERS - JERSEY PAKJES - DAMES GABARDINE, Egypt, linnen - DAMES PANTALONS - TEDDY JEKKEN WINTERJASSEN - AUTO COATS - KOSTUUMS - HEREN GABARDINE Egypt, linnen - COLBERTS - PANTALONS BROMFIETS JEKKEN Xo IROX OVERHEMDEX f 1M0; Truien, vesten, handschoenen, dassen, enz. Schakel-, Voorzorg- en Vesta-zegels worden in betaling aangenomen. ning - die nog in zijn isolement achter zal moeten blijven. de reactie van professoren en studenten, wjjzen er op dat de regering de toestand in Polen nog niet meester is. Men spreekt zijn sympathie openlijk uit voor Nagy en voor Tito. (Ingez. Med.-Adv.) ST.-NICOLAAS CtEEFT 'T Alleen: HOOIGRACHT 62 LEIDEN - TELEF. 25650 MR. K. GROEN DIRECTEUR PJB.O. Ook Israël helpt Bij het departement van Binnenland- se Zaken, bezitsvorming en P.B.O. is tot Boedapest in Wenen terugkeerde, deelde In Bern is gisteren bekendgemaakt, dat de Zwitserse regering heeft besloten legerafdelingen in groepen van onge veer vijfhonderd man te mobiliseren voor hulpverlening aan de Hongaarse vluchtelingen in Zwitserland. De regering verklaarde zich tevens be reid 6.000 vluchtelingen voorlopig in het land toe te laten boven de 4.000 Hon garen die reeds asiel werd verleend. Ook Israël heeft in de sociale, huma nitaire en culturele commissie van de Verenigde Naties verklaard dat Israël een aantal Hongaarse vluchtelingen zou opnemen, en dat door bemiddeling van het Israëlisch consulaat in Wenen de eerste groepen reeds in Israël waren aangekomen. Een Deense arts van het Internatio nale Roode Kruis, die vrjjdag jl. uit Auto in sloot Vier militairen op vliegbasis Leeuwarden omgekomen Zeven personen bij verkeersongeval gewond Vier militairen van de „Lua" zijn gistermorgen op de vliegbasis Leeuwarden door een auto-or geluk op het leven gekomen. Twee personen werden ernstig gewond. Een aantal manschappen van de parate afdeling van de Lua uit de Prins Frederikkazerne te Leeuwarden hield oefeningen op de basis. De trekker waarin zjj gezeten waren, geraakte bjj het uitwgken in een berm, kantelde en kwam in een sloot terecht. Bij de reddingspogingen bleek, dat een wachtmees ter, een kornet en een soldaat reeds waren overleden. Een vierde slachtoffer overleed kort na aankomst in het Sint Bonifacius hospitaal aan zijn verwon dingen. De vier om het leven gekomen mill tairen zijn: de 23-jarige kornet R. Land uit Aerdenhout, de 20-jarige wachtmees ter H. J. Barneveld uit Hoogeveen, de 20-jarige soldaat A. Erkermey uit Utrecht en de 21-jarige soldaat R. Haayes uit Akkrum. De twee gewonden verkeren niet in levensgevaar. De chauf- feur van de trekker kreeg een shock en kon nog niet worden gehoord, zodat de nauwkeurige toedracht nog nit bekend directeur-afdelingschef, belast met de leiding van het onderdeel publiekrech telijke bedrijfsorganisatie met ingang van 16 november j.l. benoemd mr. K. Groen, voordien directeur van de dr. i Abraham Kuyperstichting te Den Haag. i mede, dat volgens een ruwe schatting, in de Hongaarse hoofdstad vijftien a twintigduizend woningen verwoest zjjn, hetgeen betekent, dat circa honderddui zend personen dakloos zijn en leven in kelders, bij anderen introkken of wel (lngez. Med.-Adv.) om de kleine klanten te begroeten op woensdag 28 november vanat 's middags 2 uur. HAARLEMMERSTRAAT - LEIDEN gevlucht zijn. De gezondheidstoestand noemde de arts die met de minister van Volksgezondheid en Hongaarse art sen had gesproken niet verontrus- I tend. De arts had dit tijdens een der dagelijkse vergaderingen van het Inter nationale Roode Kruis in IVcnen gerap porteerd. Er heerst geen epidemie van kinderverlamming. Wel is er gebrek met name aan melk, boter, zout en vlees. Prinses Wilheimina luisterde naar Spaans predikant Prinses Wilheimina heeft gisteravond in de Christelijk-Gereformeerde kerk te Apeldoorn een bijeenkomst bijgewoond waarin de Spaanse predikant ds M. C. Penella uit Barcelona een voordracht hield over de protestanten in Spanje. De titel van deze voordracht was ..Boodschap van een kerk onder het kruis aan de vr(je Christenen in Neder land." Ds. Penella maakt op het ogen blik een tournee door ons land. Hoofdkwartier Zwitserland heeft inmiddels reeds een financieel steentje bijgedragen, want, het heeft gisteren besloten de kosten van het vervoer van de V.N.-troepen tussen Napels en Egypte gedurende de eerste 11 dagen te dragen. Dit betekent een schadepost van 1.325.000 gulden. Steeds meer troepen worden nu naar Egypte overgebracht, terwijl de opper bevelhebber generaal Burns naarstig zoekt naar een geschikte plaats om zijn hoofdkwartier op te slaan. Hij hoopt binnen betrekkelijk korte tijd zijn ten ten ergens tussen Ismailia en El Kan tara te kunnen opslaan. Er worden on derhandelingen gevoerd over het over nemen van drie kampen tussen de twee steden, die als verzamelplaatsen voor het politieleger zullen worden gebruikt. Zestien doden bij een bosbrand in Califernië Tenminste zestien mannen zijn om het leven gekomen bij een bosbrand, die in de nacht van zondag op maan dag ruim dertienduizend hectare van ,het ongeveer vqftig kilometer ten noord-oosten van San Diego, in Cali- fornië, gelegen Nationale Park heeft geteisterd. Russische studenten plakten BBC-bulletins op De Belgische minister voor de handel met het buitenland, Victor Larock, heeft op het nationale congres van de Socia listische partij in Brussel meegedeeld, dat de universiteit van Moskou door de rector een dag gesloten werd, omdat de studenten uittreksels uit de bulletins van de B.B.C. opgeplakt hadden. Die uittreksels hadden betrekking op het gebeurde in Hongarije. Hij zei, dat hij die mededeling „uit particuliere maar absoluut zekere bron" had ontvangen. Larock voegde daar aan toe. dat de rector van de universiteit de aangeplakte uittreksels uit de bulletin van de BBC had laten wegnemen onder het motto, dat de Russische pers een objectieve be richtgeving over Hongarije gaf. Maar de studenten plakten toen daarna nog zes andere uittreksels op. waarna bepaalde colleges van de universiteit voor een dag werd gestaakt. BINNENLAND I Met de „Maasdam" zijn momenteel 800 emigranten uit Canada op weg naar Nederland. Vol verwachtlg klopt hun hart, want zij komen naar het vaderland om het St.-Nicolaasfeest in de oude vertrouw de omgeving te vieren. Een Nationale Raad voor Landbouw kundig onderzoek TNO" zal op 1 Januari 1957 ln de plaats treden der tegenwoor dige „Landbouw organisatie, toegepast na tuurwetenschappelijk onderzoek" De Na tionale Raad zal op 4 Jan. 1957 door lr. Z. Th. Fetter, voorzitter van de Centrale Or ganisatie T.N.O worden geïnstalleerd. De 17-Jarige scholier J. Beneker uit Baarn is op weg naar de tuinbouwschool in Naarden met zijn hoofd tegen de voor zijde van een autobus terecht gekomen. In ernstige toestand werd hij naar het Dia- conessenhuis te Naarden vervoerd waar hij later ls overleden. Gisteravond is op de Rijksweg Tilburg Breda bij Gllze-Rijen de 65-Jarlge wiel rijder B. Wirken. wonende te Gilze-Rijen, bij het oversteken van de Rijksweg door een personenauto aangereden en op slag gedood Door de gemeente Rio de Janeiro, hoofdstad van Brazilië, is Ingesteld een Internationale prijs van 200.000 cruzeiros (ca 12.000 gulden) die zal worden uitge reikt aan de buitenlandse auteur van het beste werk over de stad Rio de Janeiro, ge publiceerd in het buitenland. BUITENLAND De politie heeft maandagavond in de rivier de Rom in het Engelse graafschap het lijkje gevonden van de sedert 12 da gen vermiste Boyd Fearon .die in de rivier blijkt te zijn \erdronken. Het lijkje ver toonde geen tekenen van geweldpleging. De vermissing van het jongetje bracht in Engeland veel opschudding teweeg. Vier honderd politiemannen en twaalfduizend Vrijwlligers hebben zondag nog het bos van Epping doorzocht. De Ethiopische regering heeft Egypte verzocht zijn militaire attaché, kolonel Abdel Azia Hilmy. terug te roepen, omdat deze door zijn optreden de veiligheid van Ethiopië ln gevaar zou brengen. De heer Vos. directeur-generaal van de Nationale Maatschappij der Belgische spoorwegen, heeft maandag ter kennis van het personeel gebracht, dat met ingang van 1 december a.s. voor alle leden van het personeel, ook voor hen, die ln dag loon werken, de 45-urenweek zal worden Ingevoerd. Voor bepaalde diensten zal de ze arbeidstijd trapsgewijze worden inge voerd. met tussenregellngen van 47 en 46 uren. Na Jean Paul Sartre heeft nu ook de tweede man uit het linkse intellectuele driemanschap van Frankrijk (Sartre-Joliot Curie-Picasso) zich tegen het Russische optreden in Hongarije verklaard. Thans is Picasso de laatste, op wiens verklaring nog gewacht wordt. Een Amerikaanse straalbommenwer- per van het type B-52 heeft een nieuw record gevestigd door 31 en een half uur in de lucht te blijven. Het achtmotorig toestel, dat verscheidene malen ln de lucht van brandstof werd voorzien, legde via de Noordpool een afstand af van 25.600 km. Een Oostduitse treller, afkomstig uit Rostock, heeft zaterdag in de Noorse vis sershaven Boknahove verscheidene mensen aan land gezet, die dadelijk begonnen te fotograferen. De treiler had ongewoon veel radio-antennes en zag er fraaier uit dan bij dit soort sdhepen gebruikelijk is. Poli tie- en marineautoriteiten nemen perso nen. die de treller hebben waargenomen, verhoren af. De Amerikaanse minister van Defen sie Wilson heeft maandag aan de stafchefs van de Amerikaanse strijdkrachten mede gedeeld. dat hij besloten heeft alle raket ten met een reikwijdte van meer dan 320 km onder het beheer van de luchtmacht te stellen. Dit besluit maakt een einde aan de strijd tussen leger en luchtmacht, die onafhankelijk van elkaar met verschillen de typen raketten experimenteerden. Generaal Norstad, de nieuwe bevel hebber van de NAVO-strijdkrachten in Eu ropa, heeft in een vraaggesprek dat maan dag ln Washington werd gepubliceerd, ge zegd dat deze NAVO-strijdkrachten West- Europa niet kunnen verdedigen zonder gebruik te maken van atoomwapens. Nor- stad voegde hieraan toe, dat het gebruik van deze wapens bij een grote aanval of een algemene oorlog van militair stand punt gezien noodzakelijk geacht wordt" De Indiase minister voor de Spoor wegen. Lal Bahadoer SJastri, heeft n.a.v. de spoorwegramp welke vrijdag J.l. nabij AriJ- aloer, ln Zuid-India, plaats vond en die 143 personen het leven heeft gekost, ter wijl er 115 werden gewond, ontslag ge vraagd. Premier Nehroe heeft de presi dent aangeraden de ontslagaanvrage van SJastri in te willigen. I Niet alleen Egyptische vrouwen, ook de in Egypte wonende Syrische vrouwen worden getraind voor de strijd. Syrische vrouwen en meisjes bij schietoefeningen. Aan de rich ting van de lopen te zien, zullen er wel wat schoten naast het doel val len. Volgens het Londense blad „The Ob server" wordt het Roemeense leger in snel tempo ontwapend, want de Sovjetrussi sche leiders zijn van mening dat zij niet sluit tot ontwapening zou zijn genomen, meer op dat leger kunnen rekenen. Het be- zo meent het blad uit goede Roemeense bron te weten, na het bliksembezoek van Kroesjtsjef aan Boekarest even voor de 4e november. In het gebouw van het ministerie van Justitie ln Athene is maandagmiddag een tijdbom bestaande uit 41 staven dynamiet en een ontstekingsmechanisme ontdekt. De helse machine werd een half uur voor zij ontploffen zou. gevonden. De politie stelt een onderzoek ln. De bekende jazzbandleider Tommy Dorsey is maandag te Greenwich in de Amerikaanse staat Connecticut overleden. is. Vast staat dat de trekker moest uit wijken voor een met zand geladen auto en daarbij is beland in de berm langs een afwateringskanaaltje. De trekkeir is in dit kanaal gevallen. Op Rijksweg nummer 29 onder Ter- schuur is gistermiddag een verkeerson geval gebeurd, waarbij drie personen ernstig en vier licht werden gewond. Toen een Duitse personenauto uit Kiel, een voor hem rijdende auto wilde pas seren kwam hij in botsing met een te genligger een personenauto waarin een echtpaar uit Deventer en een echtpaar uit Roon zaten. De Duitse bestuurder en de beide heren uit de Nederlandse auto. werden ernstig gewond. De twee andere inzittenden van de Duitse auto, een ad vocaat uit Ierland en een heer uit Buenos Aires, en ook de dames uit de Nederlandse auto liepen lichte verwon dingen op. Allen werden naar het zie kenhuis de Lichtenberg in Amersfoort vervoerd. De beide auto's werden totaal vernield. DINSDAG Waaggebouw: Diepzee-show. 25} en 7}10} uur nam. Lakenhal: Excursie Cie voor Huishou delijke Voorliohtlng. 9} uur voorm. Middelweg 38: Tentoonstelling „Het kind ln het gezin". 25} en 7 3/49 3/4 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): K. en O. „Klank en beeld uit Frankrijk". 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden: Lezing Brof. M. de Bouard over „De Vikingen en örmandië". 8 uur nam. Wassenaar: Verenigingsgebouw. Nut van 't Algemeen. Causerie over Zweden en Lapland. 8 uur nam. WOENSDAG. De Kleine Burcht: Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars. Spr. J. A. D. Kraaienbrink. 8 uur nam. Waaggebouw: Diepzee-show. 25} en 7}10* uur nam. Middelweg 38: Tentoonstelling „Het kind in het gezin". 25* en 7 3/49 3/4 uur nam. Stadszaal (foyer): Roll el-voordracht K. de Groot. 8 uur nam. Rehoboth: Forum C. H. Unie over de Ge meentebegroting. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Nieuw Ned. To neelgezelschap „Detective Story". 8 uur nam. Warmond: „De Stad Rome". Leden vergadering Warmonds Fanfare. 8 uur nam. DONDERDAG. Schouwburg: K. en O. Nieuw Ned. To neelgezelschap „Detective Story". 8 uur nam. Volkshuis: K. en O.; K. en O.-cursus moderne woninginrichting. 8 uur nam. Stationsweg 43: Vergadering Kamer van Koophandel. 2* uur nam. Gerecht 10: Bazar ten bate van vluch telingen. 39 uur nam. Waaggebouw: Diepzee-show. 25* en 7}10} uur nam. VRIJDAG Schouwburg: K. en O. Nieuw Ned. To neelgezelschap Detective Story 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed mjn.v. J. Sto- tyn. 7.157.45 uur nam. Stadsgehoorzaal (grote zaal): Uitvoering Chr. Tamboer en Pijpercorps „Kunst en Genoegen" 8 uur nam. RehobothGerefgemeente onder 't Kruis. Spr. ds. J. A. Smink over „De drei gende oordelen Gods in steeds donker wordende tijden". 8 uur nam. De Harmonie: Ned. Bond van Oud strijders en dragers van het „Het Mobi- Usatiekruis". Spr. kap. W. B. ten Cate Brouwer over parachute-springen. 8 uur nam. Waaggebouw: Diepzee-show. 25} en 7}10} uur nam. Rapenburg 61: Stichting Psyoho Syn these. Spr. B. v. d. Meer over „Hemel en hel". 8 uur nam. Warmond: 't Trefpunt. Zendings bijeenkomst. Spr. ds. Beek. Ond. „De zen ding op Nleuw-Gulnea". 8 uur nam. ZATERDAG. Waaggebouw: Diepzee-show. 25} en 7}10} uur nam. Stadszaal: Uitvoering Tamboer- en Pijperkorps „Kunst en Genoegen". 8 uur nam. Clubgebouw Oosterkwartier: Tentoon- I stelling Leidse Vogelvrienden. 10 uur I voorm.10 uur nam. Vergadering Ver. van Letterkundigen Het bestuur van de Vereniging van Letterkundigen, zaterdag in Amsterdam in jaarvergadering bijeen, heeft de vol gende verklaring aan de leden doen uitgaan: „De Vereniging van Letterkundigen gevoelt diepe behoefte in het openbaar haai- oprechte gevoelens van deernis, sympathie en solidariteit uit te spreken met alle Hongaarse schrijvers en hun landgenoten, die, tegen de verdrukking van hun land in opstand gekomen, met geweld opnieuw door de USSR worden onderworpen: zij verklaart met klem alle steunverlening door leden aan een dictatuur en haar gewelddadige metho den in strijd met geest en karakter der vereniging" Aan het eind van de vergadering werd de H. G. van der Vies-prijs uitge reikt aan Ed. Hoornik voor zijn stuk: „Het Water". Tentoonstelling „De drie families" De voorzitter van de Tweede Kamer, dr. L. G. Kortenhorst, heeft in zijn kwa liteit van voorzitter van de afdeling 's-Gravenihage van het Comité Benelux, gisteravond onder grote belangstelling een tentoonstelling geopend van foto's van de leden van de vorstenhuizen der Beneluxlanden, „Drie families". Dr. Kortenhorst noemde deze tentoon stelling een prachtig besluit van de vele manifestaties, die ter gelegenheid van het 10-jarg bestaan van het Comité Be nelux door de Lustrum-commissie wer den georganiseerd en waarbij de veelzij digheid van de Benelux-samenwerking tot uitdrukking is gebracht. (Ingez. Med.-Adv.) Schoonheidsspecialiste Ann Seymour schrijft lnl ..Woman and Beauty": ..Nageladie breken en splij ten hebben behoefte aan een speciale olie. genaamd NuNale. die onder de nagel riem doordringt, snelle groei bevordert en broos heid voorkomt." Nu ook ln Nederland -ƒ1.80 per flacon. maakt broze nagels sterk Bellevue: Tentoonstelling Duif". 611 uur nam. Clubgebouw Oosterkwartier: Tentoon stelling Leidse Vogelvrienden. 10 uur voorm.6 uur nam. Bellevue: Tentoonstelling „de Bonte Duif". 10 uur voorm.6 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Lakenhal: Tentoonstelling „Start V". (Tot 10 december). BIOSCOPEN. Casino Engelse filmweek. Vrijdag „Blanke Paria's". 18 Jr. Zaterdag „Simon en Laura", 14 Jr. Zondag „Doctor at Sea", a.l. Maandag „Een vrouw aan boord", 14 jr. Dinsdag „Opstand der Maori's" 18 Jr. Woensdag „Ontmoeting London Airport", a.l. Donderdag „In de rimboe van Austra lië", a. 1. Trianon ..Alexander de Grote", 14 Jr. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30 7 en 9.15 uur. Luxor „Het trottoir", 18 Jr. Werkda gen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LI do „Spion voor de onderwereld", 14 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex „De sheriff van Wichita", 14 jr. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Seven brides for seven brothers". De avond- en naohtdienst van de apo theken te Lelden en egstgeest wordt tot zaterdagmorgen 1 december 8 uur waar genomen door Apotheek Kok. Rapenburg 9. tel. 24807; Apotheek „Tot hulp der Menschheid". Hooigracht 48. tel. 21060; Apotheek Oegstgecst, Wilhelminapark 8. Oegstgeest. tel. 26274. Bij geen gehoor bij Uw huisarts of specialist bel op 2 2 2 2 2. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) s SP "53 2 V eL> c 03 «3 S -St- cS Stockholm geh. bew tl 3 -4 0 Oslo sneeuw no 4 -3 13 Kopenhagen regenbui w 14 5 6 Aberdeen sneeuwbui w 10 2 4 Dublin licht bew. w 8 6 3 Londen licht bew. wnw 9 9 0 Amsterdam half bew. w 13 9 03 Brussel regen w 10 10 2 Parijs motregen zw 8 8 0.7 Bordeaux motregen zw 3 7 4 Grenoble nevel windstil 2 0.1 Nice zwaar bew. nnw 4 5 0 Berlijn zwaar bew. w 9 8 9 Frankfurt regen w 9 8 1 München zwaar bew. w 6 7 1 Zürich zwaar bew. wzw 10 7 2 Genève half bew. z 6 5 0 Locarno onbewolkt ono 1 -3 0 Wenen geh. bew wnw 15 10 4 Innsbruck half bew. n 6 1 4 Rome nevel z 8 11 0 wind half bew. windstil 4 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2