Sterk spelende De Jong verslaat Piet Roozenburg QUARLES VAN UFFORD WOONT SPELEN WEL BIJ! Hardrijders wèl of niet internationale naar wedstrijden? Koude kennis" in Rotterdam voor Prof. Wijk en HVL MAANDAG 26 NOVEMBER 1950 Om het wereldkampioenschap dammen Remise van Wim Huisman tegen Gournier (Van een speciale verslaggever) In de fraaie recreatiezaal van de Eerste Nederlandse Verzekeringsmaatschappij te Den Haag vond zaterdagavond de veertiende ronde plaats van de wedstrijd om het wereldkampioenschap dammen. De belangrijkste partijen van deze avond waren zonder twijfel Roozenburg De Jong, Van DijkVerse, GournierHuisman en VerleeneKeiler. Van Dijk speelde tot nu toe uitstekend en by de aanvang van deze ronde startte hy als favoriet tegen Verse. Jammer echter voor de Wageningse ingenieur is, dat hij onvoldoende in zichzelf gelooft. Hy is er van overtuigd, dat hy in elke wedstrijd tenminste één grove blunder moet maken. Een instelling die weinig geschikt is om het maken van blunders te voorkomen. Maar dat Van Dyk juist deze ronde uitzocht voor zyn blunder, kan voor hem wel eens zeer ernstige gevolgen hebben. Immers, de Fransman Verse werd al gemeen beschouwd als een van de minst gevaarlijke tegenstanders die Van Dijk nog had te ontmoeten in de resterende ronden. Door in een kinderlijk eenvou dige damcombinatie te lopen stond Van Dijk reeds na de dertigste zet in een verloren stelling. Wel een onverwachte nederlaag! Roozenburg en De Jong zijn sinds hun prille jeugd dikke vrienden. Daar was in hun partij echter weinig van te merken. Zij speelden of zij de grootste vijanden waren, in een partij waarvan de -vonken afvlogen. Juist dat is wat de sport zo aantrekkelijk kan maken. Geen spoor van enige onzuiverheid. Hoewel De Jong zelf kansloos was geworden en Roozenburg in de kopgroep zat. speelde de eerste zijn beste partij van het toer nooi. Het leek wel of hij juist op deze partij had gewacht om zijn wankele re putatie te herstellen. Prachtig werd Roozenburg van het middenbord weggedrukt en na Van Dijk kreeg een tweede favoriet een nederlaag te incasseren op een voor hem zeer ongunstig moment. Hierme de zijn voorlopig twee landgenoten uit de leidende groep verdwenen. Gournier deed het beter tegen Huis man en wist in een zeer spannende par tij tot een puntenverdeling te komen. In zijn bekende stijl wist Deslauriers een voordelig eindspel te krijgen en ten koste van een stukoffer de damlijn te bereiken. Navarro verdedigde zich nog heel goed. maar tenslotte bleek de dam te sterk, vooral ook. omdat Deslauriers het eindspel onfeilbaar afspeelde. De Belg Verleene gaat met elke ronde beter spelen en gaf Keiler handen vol werk, zonder dat deze ook maar iets kon be reiken. Het spel bleef tot het einde vrij vlak en pas in de stand van vijf tegen vijf kreeg Keiler het middenbord en daardoor enig voordeel. Toen zag men Keiler weer op zijn best. Ondanks het weinige materiaal wist hij zijn aanval goed door te zetten en met een kleine, doch elegante combinatie juist op het tempo te winnen. UITSLAGEN E. Fanelli (It.)J. Amzand (Surina me) 02, M. Navarro (Algiers)M. Des lauriers (Canada) 02, M. Merono (Ma rokko)M. Hisard (Fr.) 02. J. M. Bom (Ned.)Li Tchoan King (China) 11. P. Roozenburg (Ned.)W. de Jong (Ned.) 02. M. Verleene (Belg.)R. C. Keller (Ned.) ft2. C. Gournier (Fr.) W. Huisman (Ned.) 11, E. G. van Dijk (Ned.)A. Verse (Fr.) 02, H. Verpoest (Belg.)—P. Dionis (Fr.) 1—1. De stand luidt nu: 1. Keiler 21 punten uit 14 partijen; 2. Deslauriers 20 uit 13; 3. Gournier 19 uit 13; 4. Van Dijk 18 uit 13; 5. Roozenburg 17 uit 13; 6. Bom 16 uit 13, 7. Huisman 15 uit 14; 8. Verse 15 uit 14; 9/10. King en De Jong 14 uit 13; 11. Hisard 13 uit 13; 12. Dionis 11 uit 14; 13. Verpoest 11 uit 13; 14. Forelaz 10 uit 13; 15/16. Na varro en Amzand 9 uit 13; 17/18. Ver leene en Merono 8 uit 13; 19. Fanelli 4 uit 13. ZWEMMEN Geen ..grote" tijden in Vlaardingen De Olympische zwem- en waterpolo- plocg nam zaterdagavond deel aan na tionale wedstrijden in het V'laardingse Kolpabad, dat geheel was uitverkocht. De tijden, die gemaakt werden vielen enigszins tegen. Atie Voorbij bleef bij voorbeeld op de 100 meter vlinderslag byna vyf seconden boven haar wereld recordtijd. Ada den Haan, die onlangs een wereldrecord vestigde op de 200 meter schoolslag, bleef eveneens vyf seconden boven haar recordtijd. De uitslagen luiden: 100 meter rugslag: 1. Lenie de Nijs (Robben) 1.13.9; 2. Geertje Wielema (HZC) 1.15.2; 3. Jopie van Alphen (RD Z) 1.16.3. 400 meter vrye slag: 1. Jans Koster ('t Gooi) 5.01.6 (nieu-w persoonlijk re cord) 2. Corrie Schimmel ('t Gooi) 5.04.8; 3. Mary Kok (De Robben) 5.10.4. 200 meter schoolslag: 1. Ada den Haan ('t Gooi) 2.51.4; 2. Leny Sybrands (Shell, A'dam) 3.01.8; 3. Corrie Horns (RDZ) 3.04 5. 100 meter vlinderslag: 1. Atie Voorbij (Robben) 1.15.4; 2. Corrie Schimmel ('t Gooi) 1.20.-: 3. Truus van Oosterom (Robben) 1.23.2. 100 meter vrije slag: 1. Cockie Gaste laars (SZC) 1.05.4; 2. Hettie Balkenénde (ZAR> 1.07.4; 3. Jopie Troost (HDZ) 1.07.4 (nieuw persoonlijk record). Heren. 100 meter rugslag: 1. Jiskoot (Merwede) 1.08.5; 2. Leenards (ZIAN) 1.11.4; 3. Schuyer (ZON) 1.11.8 200 meter schoolslag: 1. Bekkering (Sleutelstad, Leiden) 2.45.-; 2. Kapaan (Sleutelstad) 2.47.9; 3. Koetse (Bubble, Veendam) 2.48.-. Een waterpolowedstrijd tussen de Kik vorsen en de Rest vari Nederland ein digde in een 94 overwinning voor de Kikvorsen. Communiqué van ir. A. Paaien Ir. A. Paulen. bestuurslid van het Nederlands Olympisch Comité, verzoekt ons te willen mededelen: „Het is een foutieve veronderstelling om aan te nemen en te verkondigen, dat de mensen, die naar Melbourne zijn geweest, ten minste een reisje hebben gehad en er dus beter af zijn dan hun ploeggenoten, die in Nederland zijn ge bleven. Integendeel, er zo dicht bij te zijn en dan terug te gaan is zwaarder dan hele maal niet gaan. Dat gold trouwens ook voor mijzelf. Omdat ik zelf nog 'n paar dagen in Italië achterblijf heb ik dit kleine communikué opgeschreven en aan Grootewal meegegeven deze arriveerde gisteravond met Kamerbeek KNSB-bestuur houdt slag om de arm „Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond zal zijn standpunt bepalen inzake het deelnemen aan de Wereld- en Europese kampioenschappen hardrijden en kunstrijden volgens de omstandigheden op dat moment en in overleg met het Nederlands Olympisch Comité". Dit waren de woorden van de voorzitter van de KNSB, mr. H. W. Vliegen, by de opening van de 74e algemene jaarvergadering van de KNSB, welke in het groothandelsgebouw te Rotterdam is gehouden. De voorzitter had eerst in het kort de motivering vermeld van het besluit van de buitengewone algemene vergadering van het Nederlands Olympisch Comité om Nederland niet aan de Olympische Spelen te Melbourne te laten deelnemen. Daar ook de KNSB met dit besluit had ingestemd, stond het bestuur nu voor de consequentie te beslissen of de Ne derlandse hardrijders en kunstrijdsters aan de Europese- en wereldkampioen schappen zullen mogen deelnemen. Voorlopig wil men hierover nog geen de finitieve uitspraak doen, daar deze kampioenschappen pas over drie maan den worden gehouden en er dan wel licht een verandering in de omstandig heden is gekomen. Acht het bestuur van de KNSB het verantwoord Nederland te laten deelnemen, dan zal toch nog overleg met het N.O.C., als overkoepe lend orgaan van de Nederlandse sport, worden gehouden. Een verzoek van de heer J. Gosselaar Beerta (Zutphen) om thans een prin cipiële beslissing te nemen werd dan ook afgewezen. GROEI VAN DE KNSB Dank zij het goede ijs-seizoen dat Nederland 'n de afgelopen winter heeft gehad, is de KNSB weer belang rijk gegroeid. By de bond zyn thans ruim 174.000 .eden (in 1955: 164.000) aangesloten, waarvan 30 tot 40.000 jeugdleden. In totaal zyn 686 vereni gingen bij de KNSB aangesloten. Voorts is een nieuw gewest, nl. het gewest Zeeland opgericht, zodat er thans 8 gewesten zijn. De nationale kampioenschappen wer den aan de volgende plaatsen of gewes ten toegewezen: Hardrijden lange baan heren: IJsclub Voorwaarts te Assen; hardrijden lange baan dames: gewest Friesland; hard rijden korte baan mannen: gewest Zuid- Holland: hardrijden korte baan vrou wen: gewest Noord-Holland (Hoofd dorp): hardrijden korte baan junioren: gewest Groningen; kunstrijden: Den Haag (Houtrust); schoonrijden. dames heren en paren: IJsclub Dordrecht. Voor dit kampioenschap tellen voorts mee de provinciale kampioenschappen van Overijssel, Noord-Holland en Zuid- Holland. De jaarlijkse algemene verga dering zal het volgend jaar worden ge houden te Apeldoorn. Hardrijders voelen niets voor isolement Naar aanleiding van de mededeling van het instuur van de KNSB om nog geen besluit te nemen inzake de deel neming van Nederlandse hardrijders en kunstrijdsters aan de wereld- en Euro pese kampioenschappen, zulks in ver band met het bekende NOC-besluit in zake de Olympische Spelen, hebben wij de mening hierover gevraagd aan de voorzitters van de betrokken commissies. De heer H. Roos. voorzitter van de hardrijderscommissie van de KNSB sprak de hoop uit dat het uitstel van de beslissing gunstig zou zijn voor de hardrijders. „De N.O.C.-vergadering heeft het besluit unaniem aanvaard", aldus de heer Roos, „maar achteraf is gebleken dat geen enkel land. zelfs Zwitserland niet. ons voorbeeld heeft gevolgd. Nu staat de Nederlandse sport volkomen geisoleerd en wat dat voor de sportmensen betekent De voorzitter van de KNVBHS. de heer J. F. van Dalfsen was er fel tegen dat Nederland zich ook van de wereld en Europese kampioenschappen zou te rugtrekken. Hij vroeg zich af waarom zijn vereniging dan nog moeite zou doen jonge rijders op te kweken, als zij toch geen kans krijgen om zich in de strijd om de hoogste titels te meten. Voorts wees hij op de financiële consequenties, want hoe kan Nederland verwachten de organisatie van Europese of wereldkam- pioeschappen toegewezen te krijgen, in dien wij weigeren deel te nemen? Ook de voorzitter van de technische commissie kunstrijden de heer C. J. de Voogd, was het er niet mee eens, dat Nederland verstek laat gaan. Dr. J. Linthorst Homan, voorzitter van het NOC, deelde mede: Het NOC heeft geen reglementaire bevoegdheid over vraagstukken als deze. welke buiten de zaken van de Olympi sche Spelen vallen en buiten het na tionale werk van het NOC. De bevoegd heid in deze vraagstukken ligt bij elke bond zelf. Het komt mij echter wel nut tig voor, dat de diverse bonden eenzelfde lijn volgen. Wanneer zij daarbij het NOC als centrum van overleg zouden willen gebruiken, dan zie ik daartegen geen enkel bezwaar, integendeel", aldus dr. Linthorst Homan. Van 't Oever opnieuw de snelste in Den Haag Op de WW-banen te Den Haag zijn zaterdag nationale wedstrijden in het hardrijden gehouden over 3000 en 6000 meter. De wedstrijden over 3000 meter werden in drie series gereden. Bertus Van 't Oever (Lisse) won de eerste serie in de snelste tijd van de avond: 5 min. 39 sec. Winnaar van de tweede serie was Bestebreurtje (Barendrecht) in 5 min. 46.2 sec. De 6000 meter was voor Van 't Oever met 10 min. 57.2. Tweede werd Bestebreurtje en op de derde plaats eindigde Vermeulen (Ter Aar). op Schiphol voor eventuele persmen sen, die op Schiphol aanwezig mochten zijn. Een dringend verzoek: spaar ons sentimentaliteit, zoals enkele bladen ons geliefden op te dienen: „Kamerbeek met tranen in de ogen". En er is ook niemand, die hem gezegd heeft, dat hij nooit meer zou kunnen atletieken, als hij in Melbourne bleef. Laten we erg nuchter blijven. Wij weten thans niet hoe de stemming in Neder land is. Maar één ding kan bij ons niet recht gezet worden en heeft grote verbitte ring gewekt namelijk het arriveren van Quarles van Ufford op de dag. dat wij in overeenstemming met het besluit van het NOC Melbourne ver lieten. Waar wy ons onder de zwaarste omstandigheden, vóór de Spelen be gonnen, uit Melbourne terugtrokken. Is het voor ons onbegrijpelijk, dat een NOC-bestuurslid rustig in Melbourne verschynt met de mededeling, dat hij de gehele Spelen gaat bijwonen. Dit is voorlopig alles wat wy ervan kun nen zeggen. Onbegrijpelijk, tenzij Quarles als NOC-bestuurslid bedankt heeft en op eigen gelegenheid als individu naar Melbourne meent te moeten gaan. Slechts in dat geval past een treurig schouderophalen. In alle andere gevallen zal deze muis toch wel een flinke staart krijgen", aldus ir. Paulen. Het was een zwaar pad voor de I ziet men een deel van het veld in de dravers, die gisteren deelnamen aanstrijd om de Gooi-prijs. de courses te Hilversum. Op de foto I Voetbal in Engeland Manchester U stond op rand van nederlaag tegen Spnrs Het koude weer is er oorzaak van geweest, dat slechts een 700.000 toeschouwers deze zaterdag de leaguewedstrijden hebben bijgewoond. Toch trok de topwedstrijd en dat was zonder twijfel de ontmoeting Tottenham HotspurManchester Uni ted nog altijd ruim 57.000 bezoekers. Het is er sensationeel toegegaan bij dit treffen van de leider van de le div., Manchester Un., en runner-up, Tottenham Hotspur. Want al na zeven minuten stonden de „Spurs" met 20 voor, door doel punten van Tommy Harmer, die een strafsehop benutte, en George Robb, de schoolmeester, die de linksbuitenplaats bij de Londenaars bezet. Maar de kampioenen herstelden zich prachtig in de tweede helft. Rechtsbui ten Johnny Berry verkleinde de achter stand tot 21 en een tweetal minuten voor het einde was het rechtshalf Eddie Colman die voor de gelijkmaker zorgde. Manchester United heeft zijn leidende positie behouden en de ploeg voert thans met 28 punten uit 18 wedstrijden de ranglijst aan. Tottenham Hotspur staat als tweede geklasseerd met een tweetal punten ach terstand op de leiders. Het was overigens helemaal een goede dag voor de ploeg uit Manchester, want geen van de clubs die een directe be dreiging voor de kampioen kan vormen. kwam tot winst, De voorsprong op nura mer drie. Leeds United, dat gelijkspeelde tegen Arsenal, bedraagt vijf punten. De uitslagen in de eerste divisie lui den: Aston VillaChelsea 11. Blackpool Newcastle United 23. Bolton Wande- resBurnley 30. Charlton Athletic West Bromwich Albion 32. Everton Sheffield Wednesday 10. Leeds United Arsenal 33. Luton TownCardiff City 30. Manchester CityPortsmouth 51, SunderlandBirmingham City 0-1. Tottenham HotspurManchester United 22. Wolverhampton WanderersPres ton Northend 43. Wielernieuws Profs rijden vroeg om nationale titel De KNWU heeft besloten het weg- kampioenschap voor profs in 1957 zeer vroeg in het seizoen te laten verrijden, namelijk op zondag 14 april. Als par cours is wederom de Cauberg gekozen. De amateurs rijden om de nationale titel op 23 juni op het circuit van Zand- voort. Op de zaterdag door de KNWU ge houden kalendervergadering voor ama- teurklassiekers heeft Olympia's Tour door Nederland voor amateurs voor het jaar 1957 definitief een plaatsje gekre gen van 24 t/m 29 mei. De voorbereidingen om deze tour, die in het verleden individueel werd gere den, tot een ploegenwedstrijd te maken, zijn zover gevorderd, dat het vrijwel zeker is, dat twaalf tot veertien ploegen elk bestaande uit zeven renners, aan de start zullen komen. v Volleybal - competitie Sleutelring heeft in de gewestelijke hoofdklasse zyn tweede overw inning geboekt en wel in de wedstryd tegen het sterker geachte OVC uit Den Haag. Lang zag het er naar uit, dat onze stadgenoten de ontmoeting zouden gaan ver liezen, want de met 21 leidende Hagenaars stonden aanvankelijk ook in de vierde game vóór. Toen kwam ineens de inspiratie over de Sleutelringspelers. Zy wonnen genoemde game toch nog en kwamen eveneens in de vijfde en beslis sende game tot winst. De twee andere Leidse hoofdklassers kwamen uit Rotter dam van een koude kermis thuis. Prof. Wyk en HVL moesten niet alleen tegen respectievelijk Libanon en Concordia spelen, maar moesten dat ook nog eens doen tegen de scheidsrechters. Hun fluiten was een aanfluiting In de Leidse afdeling was de over winning van GGV tegen PSVA de grootste verrassing. Daar de Leidse po litie eveneens tot een overwinning kwam tegen het Noordwij kse CIOS, wordt de situatie in de onderste regionen zeer spannend. LUSV 1 kwam tegen Prof. Wijk niet verder dan een gelijk spel, terwijl Donar 1 het hoofd moest buigen voor het leidende HVL 2. In de tweede klas viel ook een enorme verrassing LDM wist NVC 1 met 3—0 te kloppen! Voor de Noordwijkers een koude dou che. voor de mannen van de duinwater een prachtige prestatie. Met Rouwkoop schijnt er iets mis te zyn. Tweemaal niet verschijnen is we leen slechte repre sentatie van 't Voorschotense volleybal. Prof. Wijk 3 was te sterk voor Sleutel ring 3 en KVC 1 bleef ongeslagen aan de leiding door LUSV 2 in eigen zaal te kloppen. In de dames eerste klas blijken de onderlinge krachtsverschillen, een enkele uitzondering daargelaten, niet groot te zyn. Alleen Argos 1 wist te winnen, de overige wedstrijden eindig den onbeslist. Na iV mooie overwinning op KVC had NVC de afgelopen week grote moeite om Prof. Wijk 3 te kloppen en daarmee aan de leiding te blijven. KVC maakte geen tweede misstap en won van Donar 3. Ook Nw. Brunhilde 2 blijft winnen, zodat de kopgroep hier uit 3 teams bestaat, zonder al te grote verschillen. In de heren derde klas maakten het Leidsch Dagblad en Oranje Groen geen fout. Zij klopten de vierde teams van HVL en Sleutelring. Ook GGV 2 blijft in de running, al moest het tegen het „derde" een game prijs geven. LPSV 2 deed tegen WPSS een wanhopige poging om een puntje rijker te worden, maar de Leidse politieman nen moesten het toch afleggen tegen hun Wassenaarse collega's. UITSLAGEN Dames eerste klas: Rouwkoop 1Ar gos 2, 2—2; Or. Groen 1—Prof. Wijk 2, 22; Argos 1Donar 1, 31. VOETBAL Voetbal - uitslagen AMATEURS Ie klasse A: Velox—UW 4—0, Zee- burgiaHiRC 50. 2e klasse A: LFCWassenaar 23. 3e klasse A: AlphenAmmerstol 71. 3e klasse B: RipperdaVoorburg 31. Res. 3e klasse C: HBS 3Gouda 3 5—2. ZATERDAGVOETBAL 2e klasse: Excelsior PHoogvliet 21. 4e klasse A: VWS—Leiden 3—0, GWS RCV 3—2. 4e klasse A (West 1)SMINRobaver 0—2. Reserve 3e klasse B: TSB 2HBSS 2 1—1, Zwart W. 2—'sGrav. SV 2 ('s-Grav. SV niet opgekomen). Res. 3e klasse C: DOTO 2Excelsior P 2 1—4. RES. BETAALD VOETBAL Reserveklasse B: UVS 2Fortuna VI. 2 51, ADO 2—Haarlem 2 43, EDO 2 SHS 2 0—1, Stormvogels 2—SW 2 4—2. Alphen 'liep' over zwak Ammerstol Op het Alphenterrein wisten de Al- phenspelers de moeilykheden ^eel beter te overwinnen, dan de meeste spelers van het bezoekende Ammerstol. dat wel een zeer pover spelletje ten beste gaf. De royale 71 zege. die Alphen behaalde was dan ook ruimschoots verdiend. Spoedig nam Alphen het initiatief en met regen en wind in de rug wist men het spel op de Ammerstolse helft te houden. Nadat eerst een doelpunt van R. Tuinenburg terecht afgekeurd werd, was het even later van Bunschoten, die de score opende: 10. Uit de hierna vol gende tegenaanval van de gasten liet spil Leeuwenhoek de midvoor iets te veel vrijheid, waarna een keihard schot de deklat van Britsemhiers heiligdom beuk te. Een scherpe pass diep in de Ammer stolse achterhoede werd goed door Van Geen begrepen, die snel naar binnen ko mend weinig moeite had de bal in het net te schuivenn: 20. R Tuinenburg bracht hierna de stand op 40. De be zoekers kwamen er praktisch niet meer aan te pas. Van Bunschoten wist de ruststand op 50 te brengen! Na de hervatting deed Alphen het kal mer aan. waardoor de gasten wat meqr in de aanval konden komen. Hun grote gebrek aan bal- en lichaamstechniek speelde hen echter geducht parten, zo dat pas uit een vrije trap, mede doordat Britsemer in de modder uitgleed, zij kans zagen de eer te redden: 51. Kort daarop was het aan de andere kant weer raak, waar Boon uit een goed door Van Oort genomen vrije schop het leer in eens wist in te koppen: 61. Wel pro beerden de gasten nog een betere uit slag te forceren, maar de Alphense ach terhoede gaf niet thuis. Zelfs wist Eder- veen uit een lange pass met een ver schot de eindstand op 71 te brengen. Vierde klassers Zaterdagvoetbal VWS—Leiden (3—0) Het in degradatienood verkerende VWS heeft Leiden geen kans gegeven zijn normale spel te ontplooien. Leiden deed het zo voorzichtig mogelijk op het keiharde veld, terwijl VWS energiek van leer trok en keurig combinerend de Leid se veste belaagde. Na vyf minuten spe- -o- len opende rechtsbuiten Kluts de score Zuidhollandse kampioenschappen. In de I voor de wolmensen. In de vijftiende mi- eerste klasse zwaargewicht werd hij nuut had Kluts uit een scherp door Ar- derde met totaal 337% kg. B. Koppen noldus 1 genomen corner opnieuw suc- (Spartaan) verwierf in de le klasse ve- ces en na een half uur werd het door dergewicht een tweede prijs met rechtsbinnen Gijsman 3—0. 262% kg. I Na de rust kwam Leiden met een om- Dames tweede klas: LUSV 2Argos 2, 13: Nw. Brunh. 2Rouwkoop 2, 30; KVC 1—Donar 3, 3—0; Prof. Wijk 3— NVC 1, 1—3. Dames derde klas: Nw. Brunh. 3 Olympia 1, 2—2; Prof. Wyk 4—DES 3—1; Or. Groen 2—GGV 1, 2—2; NVC 2 —GGV 2, 3—0. Heren eerste klas: CIOS 1LPSV 1, 1—3; HVL 2—Donar 1, 3—0; Prof. Wy* 2—LUSV 1, 2—2; GGV 1—PSVA 1, 3—1. Heren tweede klas: Prof. Wyk 3 Sleutelring 3, 3—0; LDM 1—NVC 1, 3-0; Donar 2—PSVA 2, 2—2; HVL 3—Rouw koop 1, 3—0 (reg-1.); LUSV 2—KVC 1, 1—3. Heren derde klas: LD 1—HVL 4, 3—0; Or. Groen 1—Sleutelring 4, 3—1; GGV 3—GGV 2, 1—3; Prof. Wijk 4—Or. Groen 2, 0—3; LPSV 2—WPSS 1—3. Heren vierde klas: Donar 3LDM 2, 1—3; Koksschool—PSVA 3. 2—2; Olym piaOr. Groen 3, 2—2; De Vlam 2 GGV 4, 3—0 (regl.). Hoofdklasse: Sleutelring 1OVC 1, 3—2; Libanon 1—Prof. Wijk 1, 3—0; Concordia 1HVL 1. 30. Vrydag a.s. speelt Prof. Wijk 1 in het Gymnasium om negen urn- tegen het sterke DES, terwijl Sleutelring en HVL naar Rotterdam trekken om resp. Con cordia en Libanon te bestrijden. GEWICHTHEFFEN Tydens zaterdag gehouden interna tionale wedstrijden gewichtheffen en worstelen behaalde onze stadgenoot Siem Stokkel (LKV) een eerste prijs voor de beste prestatie. Hij stootte 130 kg. Gisteren nam Stokkel deel aah de Courses Hilversum UITSLAGEN VAN ZATERDAG Keuringsprijs. 1. Torenvalk S (K. Kra mer) (1.31.5), 2. Siegfried 3. Sador B. Tot.: w. f3.—. pl. f 1.30, f3.'20. f2.10, gek. f7.—. cov. f 13.50. Harddraverprijs. 1. Type Erebus (H. Ma ring) (1.29.4), 2. Uranie, 3. Uitloper. Tot. w. f 4 80. pl. f 1.90, f 1.40, f2.80, gek. f 7.90, oov. f 6.70. Volbloedprijs. 7. Scita Donum (W. H. Geersen) (1.27.3), 2. Quita Norma, 3. Ritmeester. Tot. w.f2.60, pl.: f 1.30, f 1.70, f 1.50. gek. f6.30, cov. f6.20. Jaarllngprljs. 1. Promotor O (F. le Fevre) (1.27.8), 2. Rhea, 3. Quilla Lee. Tot.: w. f4.10, pl. f 1.60, f 1.70, f 1.80, gek. f8.70, oov. f4.40. Showprijs. 1. Querida Donum (R. Vis ser) (1.27.8), 2. Paul Spencer 3. Rlna Gay. Tot.: w. f2.70, pl. f2.—, f3.—. gek. f 10. cov. f 4.70. Fokkerij prijs. 1. Our Volamn (J. Hof) (1.22.3), 2. Olga Pluto, 3. Norton Williams Tot. w f3.90 (stal), pl. fl.80. f 1.50, f3.70. gek. f9 40, cov. f5.30. Prlmeringprljs. 1. Ruth Bufflngton (M. Vergay (1.27.9), 2. Query Hanover 3. René M. Tot.: w. f2.20, pl. fl.30, f8.40, f3.20, gek. f 9.30, cov. f 29.70. Totalisator omzet: f61.621. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Hllversumprijs. Eerste afdeling: 1. Upu- pa S (M. Vergay) (1.33.6), 2. Uno Pronto, 3. Sorella France. Tot.: w. f2.10, pl. fl.30, f 1.40, f 1.70, gak. f5.40, cov. f4.10. Tweede afdeling: 1. Uria S (N. Oostlng (1.34.3). 2. Sador B, 3. Unicum Hanover. Tot.: w. f4.60, pl. fl.80, f 1.70, f2.10, gek. f7.70. cov. f5.80. Goolprljs. 1. Souveraine Maire (H. C. ten Hagen (1.32.8), 2. Truely Hollandla. 3. Q. William P. Tot.: w. f9.80, pl. f3.—. f7.50, f 3.50, gek. f 6.60, cov. f 16.40. Bussumprys. 1. Stuart A (W. H. Geer sen) (1.30.9), 2. Unie Scott P. 3. Tallero. Tot.: w. f4.50. pl. f2.20, f4.—.'f3.20, gek. f 11.50, cov. f7.60. Naardenprijs le afd. 1. Rocena (N. Oos- ting (1.31.7), 2. Reni Spencer, 3. Quick Bongershof. Tot.: w. f 12.80. pl. f4.10, f2.50, f3.50. gek. f4.70, cov. f8.60. Loosdrechtprljs. 1. Rudolf G (W .Brou wer) (1.29.7), 2. Spencer Gay's Zoon. 3. Queeny Dillon. Tot.: w. f 10.90. pl. f3.60. f3.30, f9.60, gek. f9.60, cov. f8.—. Blaricumprljs. Voor amateurrijders. 1. Parel Holland C (W. J. A. van Schijndel) (1.31.7), 2. Olympia B, 3. Pelikaan S. Tot. w. f6.90 pl. f2.-. f 1.60, fl.80. gek. f 13.40 cov. f 4.70. Hoefslag wlsselbekerprijs. 1. Olga Pluto (A. Siderius) (1.27.3), 2. Quicksilver S, 3. Brin d'Amour IV. Tot. w. f 11.20, pl. f2.50, f2.30. f3.10, gek. f 19.20, cov. f7.10. Valkeveenprijs. 1. Quichotte (J. M. v. d. Berg) (1.31.1), 2. President, 3. Query Hanover. Tot.: w. f 10.70, pl. f3.60, f4.90, f2.90. gek. f 17.10, cov. f 10.— Naardenpri)s. 1. Rita Belwln (J. Wage naar Jrt) (1.31.3), 2. Rol de clnq müle. 3. Roe li na (P. M. Smit). Tot.: w. f7.70, pl. f3.20 f3.60, f3.90, gek. f 16.50, cov. f 8.40. Totalisator omzet f 129.364.50. TAFELTENNIS Scylla liel kans ongebruikt De competitie stond tengevolge van de interlandontmoeting tegen Duitsland volledig stil. Alleen Scylla speelde een wedstrijd, die de Leidenaars achter waren, n.l. tegen POVAC. De mannen van v. Zoelen lieten een prachtige kans om zich wat veiliger te stellen onge bruikt, want ze verloren met 64. Dat kwam doordat bij de Amsterdammers Grijzenhout weer in oude vorm begint te komen en driemaal wist te winnen. Tweemaal won Van Zoelen en v. d. Voort en Verkerk wonnen beide nog van Gompelman. De competitiestanden zijn thans: Hoofdklasse A: Nedllovd 612; Quick 10 POVAC 6—8; Sparta 2 6—5; Wifra 6—5; Scylla 6—3; Sparta 3 6—3; Smash 62. Hoofdklasse B: Sparta 612; Wibo 68; Carbon 68: Batswingers 67; Luck Raek 65; BTV 65; Blue Star 6—2; PSV 6—1. Overgangsklasse F: Wibo 4 714; Nedlloyd 2 7—14; Treffers 1 7—12; A VGA 7—12; DOCOS 7—9; DOS 2 7—5; KKK 7—5; Smash 2 7—4; POVAC 3 7—3; Maccabi 71; Sparta 5 71. Overgangsklasse G: Wibo 2 815; DOS 1 8—11; Batswingers 2 8—11; Wibo 3 8—11; Wifra 3 8—9: Rotterdam 8—9; Salamanders 8—8; DOS 3 8—7; UVS 2 87; Treffers 2 86; Carbon 2 82; Wilskracht 8—0. Christelijke Korfbalbond Ook in de CKB kwam het zaterdag in de competitie praktisch niet tot sport beoefening. Slechts één wedstryd werd gespeeld en wel in 2A. Dat was VEO 2 Velocitas en dat werd nog een verras sing. De thuisclub kon niet van de Lei derdorpers winnen en verdiende dat ook niet. Na 22 bij rust bleef ook ver der de balans in evenwicht. Het werd 44, waardoor de spanning weer iets toenam. Ons Eiland 2 68 Fiks 2 VEO 2 4—7 Velocitas Fluks 44 Tempo 5—4 4—3 5—2 gezet elftal binnen de lijnen. De bezoe kers kwamen nu wel meer in de aanval, maar evenals in de eerste helft liet de afwerking alles te wensen. Ook VWS kwam niet meer tot scoren. GWS—RCV (3—2) GWS paste zich het beste aan by het hard bevroren veld en reeds na vyi mi nuten spelen opende rechtsbinnen Schol ten de score uit 'n voorzet van linksbuiten Lens. Tien minuten later was het op nieuw raak, ditmaal door rechtsbuiten Van Kesteren. Tien minuten voor de pauze reduceerden de Waddinxveners hun achterstand tot 21. In de tweede helft ging de strijd ge ruime tyd gelijk op. Eerst na een half uur slaagde Scholten er in opnieuw voor GWS te scoren, maar de spanning kwam terug, toen RCV weer inliep tot 32. By deze stand bleef het evenwel.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 6